Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.681.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bas to htjedoh napisati! Krasno samo ima dosta otvora bit ce prasine ko blata..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Tonči kaže...

Nego kad ti prodajes taj 7980xe kojeg se tolko rijesit zelis? ;)

 

Za jesen slazem malo jaci rendering stroj pa ce bit ili threadripper ili i9. Nekakav ekvivalent 1950X za rendering bi bilo nesto izmedju 7920x i 7940x ali solidno brze za ostale stvari gdje mi je jedna jezgra bitna..

Ne znam kako će s njim ići. Problem je što je meni to preskupa mašina da stoji i ne radi ništa, a projekt iza svibnja nemam za tako nešto. 

 

 

R6 mi je sve bliži kao kućište...

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Da li netko zna ako u kućište Thermaltake Core P5 Tempered Glass ide neki AIO

 Ide bez problema 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
mrsmith kaže...

Da li netko zna ako u kućište Thermaltake Core P5 Tempered Glass ide neki AIO

 Ide bez problema 

Bilo koji? Ne pitam bezveze, čitam po netu da recimo Corsair H110i ne stane zbog kratkih cijevi.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

E da, pazi s cijevima.

Nope.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

Bas to htjedoh napisati! Krasno samo ima dosta otvora bit ce prasine ko blata..lp

Ma nemam previse prasine u kuci - sve se redovito cisti . Kuciste nije na podu te s vremena na vrijeme malo komp propusem kompresorom, recimo svakih par mjeseci. Iako ocekujem da ce biti vise nego do sada svakako.

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Bilo koji? Ne pitam bezveze, čitam po netu da recimo Corsair H110i ne stane zbog kratkih cijevi.

 Nejde bilo koji, ali Alphacool eisbear stane KLIK, NZXT stane, pogotovo ovi noviji jer svi imaju dosta duga crijeva KLIK, i tako uglavnom ovi sa duzim crijevima ili si uzmes neki AIO na kojem mozes mijenjat crijeva pa si ga ponovo refillas nakon toga

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

E da, pazi s cijevima.

Jedine koje sam nasao da imaju 400mm cijevi (što je doslovno na knap) su Fractal Design S24/36. Zato me zanima ako netko zna nešto više o tome, tj. ako ima kakva alternativa (bolja).

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Samo na Alphacool-u je covjek mjenjao crijeva, sad sam skuzio da su duza nego sta dolaze standardno po kupnji.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Samo na Alphacool-u je covjek mjenjao crijeva, sad sam skuzio da su duza nego sta dolaze standardno po kupnji.

Vidio sam da, gledam upravo Fractal Design S24 i Krakena X61. FD ima default bracket za Ryzena, gdje za NZXT moram slati upit da mi pošalju. Ništa od toga mi ne djeluje kao dobar deal, iskreno. Što je s EKWB-om? Ne rade više AIO?

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Rade i to iznimno dobar AIO - Phoenix proguglaj. Samo ja to više ne smatram AIO-om... ne vidim zašto ne ići na custom loop s tim, nema neke razlike, osim što je jeftinije. I imaš bolji izbor kad custom slažeš. A kad već hitaš lovu na P5, pljuni i za lijepi loop. :)

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 14:29 (Tonči).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Rade i to iznimno dobar AIO - Phoenix proguglaj. Samo ja to više ne smatram AIO-om... ne vidim zašto ne ići na custom loop s tim, nema neke razlike, osim što je jeftinije. I imaš bolji izbor kad custom slažeš. A kad već hitaš lovu na P5, pljuni i za lijepi loop. :)

Aha, tnx - super ovo izgleda. Ali kako i kažeš, nije to više baš AIO već je kompletno modularno. Ma nisam siguran jel bi se uopće upuštao u to, prilično često mijenjam konfu pa mi to djeluje tlaka a i nemam živaca s time se baviti i proučavati. Iako realno, najbolje bi izgledalo u kućištu što jest jest :)

 

Našao recenziju na PCEX sa sličnim komponentama koje imam :) I like it! Mislim da ću uzeti FD S24 koji stane doslovno na knap.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 14:42 (mrsmith).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Phoenix je baš dobar za to zbog razdvojivosti. Nema pražnjenja itd. nego odvojiš, dodaš novo i vratiš. Bez gnjavaže. To možeš kupiti i za custom. Ovdje cijenu smanjuje što je veća proizvodnja valjda...

Nope.
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Je li netko isprobao Krakena X62? Jel' valja čemu? Možda bolje njega uzeti umjesto FD-a.. hmmm, jako lijepo izgleda i navodno je ful tih.

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Rade i to iznimno dobar AIO - Phoenix proguglaj. Samo ja to više ne smatram AIO-om... ne vidim zašto ne ići na custom loop s tim, nema neke razlike, osim što je jeftinije. I imaš bolji izbor kad custom slažeš. A kad već hitaš lovu na P5, pljuni i za lijepi loop. :)

 Phoenix je sranjski hladnjak po uber cijeni

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Je li netko isprobao Krakena X62? Jel' valja čemu? Možda bolje njega uzeti umjesto FD-a.. hmmm, jako lijepo izgleda i navodno je ful tih.

 Ja sam cuo da krepavaju na par izvora... Eh kad bi mogao naci Swiftecha H320x2 to je vrh, i crijeva su ti odma dovoljno duga ali je opca nestasica sve kaj dode odma nestane 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 15:58 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
mrsmith kaže...

Je li netko isprobao Krakena X62? Jel' valja čemu? Možda bolje njega uzeti umjesto FD-a.. hmmm, jako lijepo izgleda i navodno je ful tih.

 Ja sam cuo da krepavaju na par izvora...

Yep, upravo naletio na temu di se spominje masivni fail X62 pumpi... a nista, onda bude valjda FD. Pričekam još malo onda, neka najprije stigne case.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

 Phoenix je sranjski hladnjak po uber cijeni

 Ne znam koji je u pitanju; možda i jest s obzirom da je jako tanak na slici. Ako su slim SE modeli, onda je sranje. Ako su PE modeli, onda je okej, a ako su XE onda su jedni od najboljih radijatora na tržištu.

 

P.S. Izgleda da su 45mm PE modeli, što su sasvim ok radijatori.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 18:10 (Tonči).
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Dragi sudionici. Neki od vas su dobili slobodan petak popodne i subotu jutro za ugodno druženje s obitelji u prirodi. Odmor od foruma će vam uistinu koristiti, kako za zdravlje, tako i ugled, jer nećete sudjelovati u forumaškim svađama na razini 7.B.

 

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 Ne znam koji je u pitanju; možda i jest s obzirom da je jako tanak na slici. Ako su slim SE modeli, onda je sranje. Ako su PE modeli, onda je okej, a ako su XE onda su jedni od najboljih radijatora na tržištu.

 

P.S. Izgleda da su 45mm PE modeli, što su sasvim ok radijatori.

Mislim da XT45 od A.coola ima nešto bolje performanse, nisam siguran. Ako razmišljaš slim verzije, ni slučajno SE360 od EK jer je dno kako smo, činimise, i nedavno raspravili. Usput, gdje se mogu uzet hw labsovi radovi? 

 

Koje si kućište odabrao na kraju? TT ima masu solidnih modela, samo su mi ružnjikavi malo... R6 mislim da bi imao problema sa dva 360mm rada. Naročito ako se ide push-pull, šta ne? Ja bi neko veće kućište skroz otvoreno unutra, ala Define S samo što veće, a onda ubacit na ovog xt240 još jednog debeljaka 360 na top. Ovaj glomazni arc mi može samo mršave 360 gore.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Mislim da XT45 od A.coola ima nešto bolje performanse, nisam siguran. Ako razmišljaš slim verzije, ni slučajno SE360 od EK jer je dno kako smo, činimise, i nedavno raspravili. Usput, gdje se mogu uzet hw labsovi radovi? 

 

Koje si kućište odabrao na kraju? TT ima masu solidnih modela, samo su mi ružnjikavi malo... R6 mislim da bi imao problema sa dva 360mm rada. Naročito ako se ide push-pull, šta ne? Ja bi neko veće kućište skroz otvoreno unutra, ala Define S samo što veće, a onda ubacit na ovog xt240 još jednog debeljaka 360 na top. Ovaj glomazni arc mi može samo mršave 360 gore.

 R6 je "za prvu ruku" jako fin. Čini mi se da su PE modeli, a ne SE, ali treba provjeriti. Oni najtanji su stvarno smeće, da, to smo zaključili i to je Luci dobro rekao. Nadasve su grozni.

 

TT Core X serija je solidno rješenje, jer neću kupovati za vodu nešto na kraće vrijeme. Nekoć sam imao Obsidian 800 i odustao sam jer su doista nepomični jednom kad se ukopaju u parket. R6 se inače može očistiti kao S model, to nije problem. Dosta je i širok pa ima mjesta i za 120mm široke prema ploči. Dok ne odlučim koja voda i kako, bit će sasvim fino, a onda može u prodaju ako se pokaže da dva debeljka (240 i 360) nisu dovoljna. Push-pull s Noctuama od 15mm ispadne 90mm, što je sasvim fino za to. Može ići i 30mm HWlabs. Ne znam kupuje li ih itko u nas, ali ako treba, postat će moja firma distributer. :P

 

Meni je općenito bizarno da na tržištu nema kućišta koja su visoka kao mid-tower, široka srednje da bude ugodan rad i dugačka da stane barem 360 komodno s nekim vertikalnim još, ali i 480mm pa bez fronta. Kućište koje to može je nekih 520-550mm, što nije nimalo previše, a omogućava divne stvari.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 19:18 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bome i ja razmisljam da delidam svoj i5 8600k, sad sam na 5ghz stock s 1.26V od prvog dana, ako netko ima taj delid tool bila bi mu cast da moze moj primjerak oslobodit okova zla, neka se javi!

Sad dali se isplati to napraviti za extra cca 300mhz vise pošto mi napon preko 5.1ghz raste eksponencijalno za 5.6ghz mu treba 1.55V(totalno nestabilno)? Temperature su za sad oko max 75°c s AIO AC Freezer 120mm?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 19:46 (Stjepanj).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

Bome i ja razmisljam da delidam svoj i5 8600k, sad sam na 5ghz stock s 1.26V od prvog dana, ako netko ima taj delid tool bila bi mu cast da moze moj primjerak oslobodit okova zla, neka se javi!

Sad dali se isplati to napraviti za extra cca 300mhz vise pošto mi napon preko 5.1ghz raste eksponencijalno za 5.6ghz mu treba 1.55V(totalno nestabilno)? Temperature su za sad oko max 75°c s AIO AC Freezer 120mm?!lp

 I ti pao pod utjecaj zlog delid lorda Lucidiusa 

Ima tool forumas izvone, ja sam ga kontaktirao prije 10-15 dana samo on je negdje u Jaski sto meni nikako ne pase za doci do njega...vezano za delid, Tonči molim te daj ban gosponu inzinjeru strojarstva bar dan duze od Lucija, jer se ko babetina petlja gdje mu nije mjesto i on jedini i iskljucivi krivac za danasnju svađu na ovoj temi

 

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ma nije skup delid tool evo ja imam dr. Delid platio ga 32€ sa dostavom u Bosnu
AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ja sam svoj HWlabs-ov kupio na: http://www.watercoolinguk.co.uk/

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ja sam često u mooving-u, pa se lako dogovori neki dan na nekom odredenom mjestu,ili posaljem delid tool pa sami obavite pa vratite,no big deal :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

 

Sad dali se isplati to napraviti za extra cca 300mhz vise

 

Ma totalno ima smisla

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Friday kaže...
Stjepanj kaže...

 

Sad dali se isplati to napraviti za extra cca 300mhz vise

 

Ma totalno ima smisla

 Ima smisla samo radi tempertura nizih a sto se tice da ces dobiti neki boost mislm da nema 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

 Ima smisla samo radi tempertura nizih a sto se tice da ces dobiti neki boost mislm da nema 

 

6 GHz mu se smijesi, nemoj mu se sad posrat na san...

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tamo na onoj listi sto je Stjepko linkao, lik je svih 6 jezgri validirao na 5.9Ghz... mozda Stjepko sa delidom uspije jednu kao sto je validirao jednu na 5.6...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice