Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.687.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

lol:

igra izgleda bolesno dobro! a task manager loselp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pih, zgorio si 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

lol:

igra izgleda bolesno dobro! a task manager loselp

 LOL!!  Koje postavke?

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pa najvece, kaj drugo postoji?😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

lol:

igra izgleda bolesno dobro! a task manager loselp

 LOL!!  Koje postavke?

Da stavi nize graf. postavke bilo bi jos gore.. doduse, gore ne moze :)

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

lol:

igra izgleda bolesno dobro! a task manager loselp

 LOL!!  Koje postavke?

 Igra inače koristi duplu zaštitu protiv piratluka koja je izdržala par mjeseci. Navodno, denuvo sa dodatnom zaštitom je jedan od mogućih krivaca za ovako bolesno visok cpu load i na moderne procesore. Meni je 12 dretvi nerijetko u 80% loada. Klizi ona, al procesor se pita "wtf je sad ovo? stress test?"

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ma ovo mi je ljudi smjesno sa noctuom nh d14 da cb ne zagrije procesor preko 70°C jos ventilatori vrte na 50% pod naponom od 1.472V.Delidani primjerak bas me zanima kako se ponasaju sad recimo i7 8700K sa ovim naponom a da su delidani https://imgur.com/kuPmUnI

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Totalno ne opravdano ako nije do zaštite. Igra nema uopce razloga za takvim CPU zahtijevom, nema ništa novo spram Syndicate, a pogotovo Unitya, koji je imao još 2014. ulice prepune NPCa.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

lol:

igra izgleda bolesno dobro! a task manager loselp

 LOL!!  Koje postavke?

 Igra inače koristi duplu zaštitu protiv piratluka koja je izdržala par mjeseci. Navodno, denuvo sa dodatnom zaštitom je jedan od mogućih krivaca za ovako bolesno visok cpu load i na moderne procesore. Meni je 12 dretvi nerijetko u 80% loada. Klizi ona, al procesor se pita "wtf je sad ovo? stress test?"

 jbte igra je na 100% dok se i ucitava, ili vrti trailer nesto bas prozdire cpu, inace ne steka za divno cudo sto na win7 nije bio slucaj, tamo cim cpu dotakne 95% pocnu igre trzati!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Ma ovo mi je ljudi smjesno sa noctuom nh d14 da cb ne zagrije procesor preko 70°C jos ventilatori vrte na 50% pod naponom od 1.472V.Delidani primjerak bas me zanima kako se ponasaju sad recimo i7 8700K sa ovim naponom a da su delidani https://imgur.com/kuPmUnI

 kaj tebi treba skoro 1.5V za 4.8ghz?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
D3lBoy kaže...

Totalno ne opravdano ako nije do zaštite. Igra nema uopce razloga za takvim CPU zahtijevom, nema ništa novo spram Syndicate, a pogotovo Unitya, koji je imao još 2014. ulice prepune NPCa.

 Slažem se. Shitsoft tvrdi drugačije: zaštita ne nabija nepotreban load. Zbog toga seronje vjerojatno ni ne planiraju sada, kada je to smeće probijeno, uopće micati zaštitu jer bi onda mogli ustanoviti da su lagali. Ma... zato takve proizvode s guštom vozim s gusarima, ali zato i rado kupim igru koja je zaslužila moje pare. Witchera sam prešao i onda sam je kupio... I žao mi je što sam je kupio na sniženju. Peče me savjest jer znam da igra vrijedi 10 puta više. I ovaj AC mi izgleda kao čisti pokušaj (prilično loš, ali ipak najbolji AC do sada) kopije Witchera. Pokušao sam je igrat, par sati... ali nije to to. Preći ću main story i potrebne side questove, ali nemam bajna očekivanja. CDPR je standard podigao previsoko.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
dreadmoore kaže...

Ma ovo mi je ljudi smjesno sa noctuom nh d14 da cb ne zagrije procesor preko 70°C jos ventilatori vrte na 50% pod naponom od 1.472V.Delidani primjerak bas me zanima kako se ponasaju sad recimo i7 8700K sa ovim naponom a da su delidani https://imgur.com/kuPmUnI

 kaj tebi treba skoro 1.5V za 4.8ghz?lp

 Ma vise mozda cak 1.55v ma nisam nesto pretjerano zadovoljan sa primjerkom a moguce je da ploca malo zeza neznam koji vrag.Ali prije bi rekao da je do procesora nego maticne ploce jbg lose binan zeznula me lutrija nisam te srece da kupim nesto iz top ponude a da sve radi kako treba mislim da izvlacis sve moguce bonuse.Prvo sto mogu reci da procesor trazi puno soka mozda se varma nisam ga probavao na drugim maticnim plocama mozda moja nesto zeza jbg ASUS model.Zna to luci pitaj njega on ce ti objasniti a ma imam nekih ponuda za maticnu i procesor mozda se i ja pridruzim ekipi sa 8700k ma da ne zelim nista o tome puno govoriti ako bude tako bit ce ljepo delid mu ne gine.

 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 1:57 (dreadmoore).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
 i GTX 1060 6 gb.

 

Jel to ona grafa koju si dobio za RX470? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 1:43 (ibme74).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Da stavi nize graf. postavke bilo bi jos gore.. doduse, gore ne moze :)

Ne bi niže postavke "pomogle", mogu samo smanjiti opterećenje, ne podići ga. GPU mu sigurno može i brže, vidimo da je CPU zakucan na plafon. 

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...

Da stavi nize graf. postavke bilo bi jos gore.. doduse, gore ne moze :)

Ne bi niže postavke "pomogle", mogu samo smanjiti opterećenje, ne podići ga. GPU mu sigurno može i brže, vidimo da je CPU zakucan na plafon. 

Kako ne, kad gpu prestane bit usko grlo, onda proc ima maksimalni teret. Isto ko i smanjivanje rezolucije, cpu usage raste..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ne baš direktno. Smanjivanje detalja u pravilu će smanjiti opterećenje na GPU-a pa će GPU povući više frejmove, tj. češće će rendati sve iznova, što će od procesora tražiti sve što može. 

Međutim, tu ima nekoliko problema: smanjivanje detalja smanjit će dijelom i opterećenje na CPU, jer "detalji" ne znače ništa konkretno, a mogu značiti smanjenje detaljnosti scene, broja svjetala, kompleksnosti animacija, fizike i sl., a sve to itekako utječe na opterećenje procesora.

Rezolucija se smanjuje, jer ne utječe nikako na posao procesora, već samo na grafičku karticu; smanjuje posao za fragment shadere, itd. i time oslobađa grafičku omogućavajući procesoru da nikoga ne čeka i "razleti se".

 

Uostalom, CPU je ovdje na 100%, a ne znamo u kakvom je stanju GPU. Pretpostavimo da GPU nije zakucan na vrh i već znamo da je to ionako maksimum procesora. To će nam Stjepanj  reći, jer da je oboje na 100%, može ići u dva smjera... :)

Nope.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
lav1000 kaže...

Jel moze privjesak uopce to cudo pokrenuti???

 igram bez problema. Pustinja 70+ fpsa, gradovi 45 fpsa ali ne trza. Igra na SSD-u, 16 gb rama i GTX 1060 6 gb. Detalji sasvim pristojni.

 

slika dolje i3 6100*privjesak, testirali u "gradu"

 

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/assassin-s-creed-origins-2017-test-gpu-cpu

 Ova igra izgleda voli više jezgri uz smt/ht

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 12:35 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Ne baš direktno. Smanjivanje detalja u pravilu će smanjiti opterećenje na GPU-a pa će GPU povući više frejmove, tj. češće će rendati sve iznova, što će od procesora tražiti sve što može. 

Međutim, tu ima nekoliko problema: smanjivanje detalja smanjit će dijelom i opterećenje na CPU, jer "detalji" ne znače ništa konkretno, a mogu značiti smanjenje detaljnosti scene, broja svjetala, kompleksnosti animacija, fizike i sl., a sve to itekako utječe na opterećenje procesora.

Rezolucija se smanjuje, jer ne utječe nikako na posao procesora, već samo na grafičku karticu; smanjuje posao za fragment shadere, itd. i time oslobađa grafičku omogućavajući procesoru da nikoga ne čeka i "razleti se".

 

Uostalom, CPU je ovdje na 100%, a ne znamo u kakvom je stanju GPU. Pretpostavimo da GPU nije zakucan na vrh i već znamo da je to ionako maksimum procesora. To će nam Stjepanj  reći, jer da je oboje na 100%, može ići u dva smjera... :)

Opet moramo filozofiju napravit od jednostavnih stvari :)

Vecina grafickih postavki ne mijenja posao cpu-u (ili minimalno) nego samo gpu-u (aa npr.). Smanjivanjem tih postavki u gpu bound situaciji ce povecat opterecenje na procesor.

 

Kod njega naravno to nije moguce jer je cpu vec nagazen makimalno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Da, njegov je zakucan skroz već, idealan case koji pokazuje da je i5 bez HT-a odzvonilo u igrama iz 2018.

 

Žao mi je ako zvuči kao filozofija, ali nije baš jer nije jednostavna stvar. Dakle, dovoljno je da promijeni postavku dinamičkih svjetala na nižu i već je znatno manje opteretio upravo procesor. Ovisi o tome koji način renderinga svjetla (forward, deferred) se koristi i koji je API u pitanju, ali razlike su tu itekako bitne. Origins sam slabo gledao, ali vjerujem da je izrazito moćan, tako da sigurno koristi mnogo takvih stvari koji o procesoru ovise. 

 

I da... let the weekend games begin:

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 12:41 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Meh, slab izbor komponenata, pogotovo maticna i taj H150 PRO, nisi li pricao da ce to ic pod pravu vodu i da ces hladit vrm, ovako ti đaba taj blok preko njih 

 

Jos kad se ispostvai da imas čelavi primjerak....

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 12:50 (Lucidius).
12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaj je to gaming mašina ili opet za posao?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

150Pro je sasvim dobro rješenje dok se ne odlučim za konačno. :)
Ćelavi sam ostavio Stjepanj da kupi. Rekoh distributeru za Europu da, ako nanjuše njega, da odaberu ove što bi išli u smeće tj. bili 8600 model. 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Koje kučište imas i grafu? javi veceras kad slozis kakav te primjerak posrao...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...
Tonči kaj je to gaming mašina ili opet za posao?

Plan je da bude hackintosh stroj, da ide pod pravu vodu i da se može gejmat na njemu, iako su meni igre trenutno doseg u rangu jedne partije Overwatcha ili HotSa tjedno. :/ Vidiš da nema grafičke na hrpi :(. Uzet ću jednu iz workstationa za test, ako bude vremena.

Lucidius kaže...

Koje kučište imas i grafu? javi veceras kad slozis kakav te primjerak posrao...

 TITAN V ili 1080Ti, ovisi što mi bude manja gnjavaža izvući. Nisu pod vodom, ali su preko njih kabeli za napajanje i za ventilatore, šuma pa je horor.

Kućište nemam. Bit će kutija od matične kućište zasad. 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 13:25 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Pa zasto ne uzmes define r6? Gore ti stane 360 rad, a cini mi se da naprijed cak stane 360 push pull i to sa dosta debelim radijatorom ako se rupe za cijevi okrenu da budu sa donje strane, vidi se na 3:12

. U slucaju da se ne ide push pull naprijed stane ti kako god okrenes.

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Da li netko zna ako u kućište Thermaltake Core P5 Tempered Glass ide neki AIO? Naručio sam ga danas pa gledam kakvo hlađenje bi instalirao umjesto trenutne Noctue.

 

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002971

 

Ili je pretpostavka da će biti custom water loop only? Pitam zbog dužine cijevi kod AIO i montaže na zamišljeno mjesto u kućištu.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Bome krasna kučica👌👍lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Nego kad ti prodajes taj 7980xe kojeg se tolko rijesit zelis? ;)

 

Za jesen slazem malo jaci rendering stroj pa ce bit ili threadripper ili i9. Nekakav ekvivalent 1950X za rendering bi bilo nesto izmedju 7920x i 7940x ali solidno brze za ostale stvari gdje mi je jedna jezgra bitna..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Pa zasto ne uzmes define r6? Gore ti stane 360 rad, a cini mi se da naprijed cak stane 360 push pull i to sa dosta debelim radijatorom ako se rupe za cijevi okrenu da budu sa donje strane, vidi se na 3:12

. U slucaju da se ne ide push pull naprijed stane ti kako god okrenes.

 Trebam najmanje 2x 360 XE debeli ili eventualno PE, ali problem R6 je što mu nedostaje 10cm duljine da stanu ti radijatori. Nažalost.

Morat ću na neki TT Core X5 ili X9... Ovi tanki ventovi su moguće rješenje za push pull.

Prema testovima, PP je mnogo bolja opcija od debljine, mnogo je veći dobitak pa recimo neki Hardware labs 360 od 30mm plus dva ova venta su skupa 60mm, što stane i u više kućišta. Ali sve to skupa je vrlo velika odluka jer vodeno nije baš jeftino... ne želim nagliti s tim.

mrsmith kaže...

Da li netko zna ako u kućište Thermaltake Core P5 Tempered Glass ide neki AIO? Naručio sam ga danas pa gledam kakvo hlađenje bi instalirao umjesto trenutne Noctue.

 

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002971

 

Ili je pretpostavka da će biti custom water loop only? Pitam zbog dužine cijevi kod AIO i montaže na zamišljeno mjesto u kućištu.

 Pripazi na napajanje s tim kućištem. Limit je 20cm.

Nope.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Bome krasna kučica👌👍lp

Praktički open bench s kaljenim staklom :D

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice