A mislim, odgledam ono tek tako kad sam vec poceo ali naravno gusarskim putem :D a sto se serije tice, jbg naspram knjiga i filmova srednja zalost.
- +/- sve poruke
- ravni prikaz
- starije poruke gore
"shadows of the past" fakat nema smisla, u knjizi je taj događaj ispričan u jednom poglavlju. To je još gore nego da naprave tri filma od hobita...
Lov na goluma - još gora stvar, u knjizi ima tek nekoliko paragrafa o tom događaju.
Ima toliko dobrih priča i događaja u Silmarillionu - borba Valara i Morgotha, pad Gondolina, putovanja Earendeila, pa pad Numenora, djeca Hurina... ima toliko građe i mitilogija tog svijeta je dosta razrađena i bila bi pogodna za ekranizaciju, a oni odaberu ove periferiju iz lotr knjiga... valjda pucaju na nostalgiju kad su castali svu staru ekipu osim aragorna.
Realno, treće doba kad je smještena radnja lotr je zapravo postapokaloptično vrijeme, prvo i drugo doba su bili puno živopisniji i sadržajniji, moglo bi se svašta snimiti, od serija do filmova.
Počeo drugu ili treću sezonu i odustao. Radnja dosadna, gluma loša. Tako skupa serija, a srednja zemlja prikazana kao selendra. Generalno open world očajan za standarde od prije 15 godina.
''Serija u produkciji Amazon MGM Studija privukla je više od 185 milijuna gledatelja čime joj je osiguran status jednog od najgledanijih naslova na Prime Videu''
istovremeno serija je toliko dobra da: ''Approximately 37% of US viewers and 45% of international viewers finished the first season of The Rings of Power. ''
''Audience Retention: By the end of its run, tracking suggested that overall minutes watched for the second season dropped by around 60% compared to Season''
Odustao sam na prvoj sezoni woke ringa obzirom da je bilo zbilja teško probavljivo. Čak i kad stavimo na stranu sve woke stvari koje su ubačene, radnja i ponašanje likova je bilo jednostavno stvarno loše...istovremeno je otkazano nešto tipa The Expanse koja je realno jedna od najboljih SF serija lately.
''Serija u produkciji Amazon MGM Studija privukla je više od 185 milijuna gledatelja čime joj je osiguran status jednog od najgledanijih naslova na Prime Videu''
istovremeno serija je toliko dobra da: ''Approximately 37% of US viewers and 45% of international viewers finished the first season of The Rings of Power. ''
''Audience Retention: By the end of its run, tracking suggested that overall minutes watched for the second season dropped by around 60% compared to Season''
Odustao sam na prvoj sezoni woke ringa obzirom da je bilo zbilja teško probavljivo. Čak i kad stavimo na stranu sve woke stvari koje su ubačene, radnja i ponašanje likova je bilo jednostavno stvarno loše...istovremeno je otkazano nešto tipa The Expanse koja je realno jedna od najboljih SF serija lately.
The Expanse nije otkazan nego je zavrsio. I definitivno je najbolja scifi serija unatrag 20 godina? Ovako napamet neznam uopce sto bi mogla biti konurencija.
''Serija u produkciji Amazon MGM Studija privukla je više od 185 milijuna gledatelja čime joj je osiguran status jednog od najgledanijih naslova na Prime Videu''
istovremeno serija je toliko dobra da: ''Approximately 37% of US viewers and 45% of international viewers finished the first season of The Rings of Power. ''
''Audience Retention: By the end of its run, tracking suggested that overall minutes watched for the second season dropped by around 60% compared to Season''
Odustao sam na prvoj sezoni woke ringa obzirom da je bilo zbilja teško probavljivo. Čak i kad stavimo na stranu sve woke stvari koje su ubačene, radnja i ponašanje likova je bilo jednostavno stvarno loše...istovremeno je otkazano nešto tipa The Expanse koja je realno jedna od najboljih SF serija lately.
The Expanse nije otkazan nego je zavrsio. I definitivno je najbolja scifi serija unatrag 20 godina? Ovako napamet neznam uopce sto bi mogla biti konurencija.
Knjige idu radnjom dalje, tako da iako je donekle zaokružen, prostora za daljnje sezone itekako ima.
"shadows of the past" fakat nema smisla, u knjizi je taj događaj ispričan u jednom poglavlju. To je još gore nego da naprave tri filma od hobita...
Lov na goluma - još gora stvar, u knjizi ima tek nekoliko paragrafa o tom događaju.
Ima toliko dobrih priča i događaja u Silmarillionu - borba Valara i Morgotha, pad Gondolina, putovanja Earendeila, pa pad Numenora, djeca Hurina... ima toliko građe i mitilogija tog svijeta je dosta razrađena i bila bi pogodna za ekranizaciju, a oni odaberu ove periferiju iz lotr knjiga... valjda pucaju na nostalgiju kad su castali svu staru ekipu osim aragorna.
Realno, treće doba kad je smještena radnja lotr je zapravo postapokaloptično vrijeme, prvo i drugo doba su bili puno živopisniji i sadržajniji, moglo bi se svašta snimiti, od serija do filmova.
Nemaju prava na sve to što si nabrojao, ako se dobro sjećam.
Osobno me ne smeta dalje razrađivanje radnje perifernih događaja, no jako me smetaju naturščici u seriji: Elrond iz doma za nezbrinutu djecu i debeli vilenjaci mi baš i nisu ideja tog svijeta.
Gledam te!
''Serija u produkciji Amazon MGM Studija privukla je više od 185 milijuna gledatelja čime joj je osiguran status jednog od najgledanijih naslova na Prime Videu''
istovremeno serija je toliko dobra da: ''Approximately 37% of US viewers and 45% of international viewers finished the first season of The Rings of Power. ''
''Audience Retention: By the end of its run, tracking suggested that overall minutes watched for the second season dropped by around 60% compared to Season''
Odustao sam na prvoj sezoni woke ringa obzirom da je bilo zbilja teško probavljivo. Čak i kad stavimo na stranu sve woke stvari koje su ubačene, radnja i ponašanje likova je bilo jednostavno stvarno loše...istovremeno je otkazano nešto tipa The Expanse koja je realno jedna od najboljih SF serija lately.
The Expanse nije otkazan nego je zavrsio. I definitivno je najbolja scifi serija unatrag 20 godina? Ovako napamet neznam uopce sto bi mogla biti konurencija.
Meni osobno koji sam procitao sve knjige je žao što nisu izgurali još ostale knjige, iako me realno sami kraj blago razočarao, ali otom potom. Laconia je zanimljiv planet i bilo bi ju nice vidjeti ekraniziranu.
''Serija u produkciji Amazon MGM Studija privukla je više od 185 milijuna gledatelja čime joj je osiguran status jednog od najgledanijih naslova na Prime Videu''
istovremeno serija je toliko dobra da: ''Approximately 37% of US viewers and 45% of international viewers finished the first season of The Rings of Power. ''
''Audience Retention: By the end of its run, tracking suggested that overall minutes watched for the second season dropped by around 60% compared to Season''
Odustao sam na prvoj sezoni woke ringa obzirom da je bilo zbilja teško probavljivo. Čak i kad stavimo na stranu sve woke stvari koje su ubačene, radnja i ponašanje likova je bilo jednostavno stvarno loše...istovremeno je otkazano nešto tipa The Expanse koja je realno jedna od najboljih SF serija lately.
The Expanse nije otkazan nego je zavrsio. I definitivno je najbolja scifi serija unatrag 20 godina? Ovako napamet neznam uopce sto bi mogla biti konurencija.
Meni osobno koji sam procitao sve knjige je žao što nisu izgurali još ostale knjige, iako me realno sami kraj blago razočarao, ali otom potom. Laconia je zanimljiv planet i bilo bi ju nice vidjeti ekraniziranu.
Nisam citao knjige pa stvarno neznam.
Na internetovima sam citao da serija staje tu gdje staje jer radnja po knjigma se nastavlja 30 godina kasnije pa bi sad trebalo cekati da glumci ostare ili mijenjati postavu. I da je ostala samo jedna knjiga?
Navodno je sam bezos fan knjiga pa je to razlog zasto je imala "dobar" tretman a ako itko ima love da financira seriju samo za sebe to bi valjda bio on?
p.s. preporuke za dobar prevideni scifi uvijek dobrodosle 
