NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moja 2060s opere sve te Radeone i Nvidije za 800eura...

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ako se smijem nadovezati...Ugl cyberpunk je bio razlog zasto sam odabrao 6800 spram 3070. Uglavnom je AMD-ovo rijesenje vamo bolje oko 10% i opcenito u svim igrama, stime da sa svojim overclockom dobijem jos 15% na ovaj frame- iznad 70 slicica u prosijeku. Kasnije kada dodje podrska sa AMD-ov dlss i driverima malo postelaju perf od ray tracinga bit ce to bombica. Eto jos sam u soku kako je AMD uspio iznenaditi nvidiu, pogotovo u nvidia naslovima. Stime da me je ova AMD kartica kostala kao nvidia 719 eura, tako da i to pada u vodu da je nekih 15-20% skuplja. Cudna su vremena i covid i sve mislim da bi svatko trebao biti ponosan i zadovoljan s onim sto ima. 

 Trol ili si zbilja tolko... uhhh ajmo rec neinformiran da te ne uvrijedim :D Bas posebno u Cyberpunku AMD ima puno losije rezultate od NVIDIJE, i to ne racunajuci RT i DLSS koji AMD ni nema niti ce imati u nekom razumnom roku vrlo vjerojatno. 719 EUR za karticu koja je gora od 3060 Ti koji dode 500 EUR, cestitam, odlicna kupnja

 Ja nerazumijem iskreno cemu takav rijecnik i groteskan nacin izrazavanja? Nepoznajemo se osobno,mozda sam stariji od vas gospodine? Starijima se negovori opcenito takvim rijecnikom,iskreno osjecam se sada pomalo blesav i povrijeden, ali oke. Govrim tj isticem samo cinnjenice, gore sam postao gdje se jasno vidi da je 6800 9% bolja od 2080ti/3070 u nvidijevom naslovu. Meni je frame jos veci i mislim da je svakom korisniku AMD-a jel im se graficke overklokaju zboilja za ludo!

Evo 15-tak minuta testiranja: trcanje, voznja gradom i napucavanje...ovim redoslijedom trenutni fps i frametime  AVG fps  1%min  0.1%min

 

I ispricavam se vama, nije prema vama namijenjena prva recenica vec za doticnog koji me nazvao "retardom". :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 18:55 (Ivan Majstorovic).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
Minneyar kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ako se smijem nadovezati...Ugl cyberpunk je bio razlog zasto sam odabrao 6800 spram 3070. Uglavnom je AMD-ovo rijesenje vamo bolje oko 10% i opcenito u svim igrama, stime da sa svojim overclockom dobijem jos 15% na ovaj frame- iznad 70 slicica u prosijeku. Kasnije kada dodje podrska sa AMD-ov dlss i driverima malo postelaju perf od ray tracinga bit ce to bombica. Eto jos sam u soku kako je AMD uspio iznenaditi nvidiu, pogotovo u nvidia naslovima. Stime da me je ova AMD kartica kostala kao nvidia 719 eura, tako da i to pada u vodu da je nekih 15-20% skuplja. Cudna su vremena i covid i sve mislim da bi svatko trebao biti ponosan i zadovoljan s onim sto ima. 

 Trol ili si zbilja tolko... uhhh ajmo rec neinformiran da te ne uvrijedim :D Bas posebno u Cyberpunku AMD ima puno losije rezultate od NVIDIJE, i to ne racunajuci RT i DLSS koji AMD ni nema niti ce imati u nekom razumnom roku vrlo vjerojatno. 719 EUR za karticu koja je gora od 3060 Ti koji dode 500 EUR, cestitam, odlicna kupnja

 Ja nerazumijem iskreno cemu takav rijecnik i groteskan nacin izrazavanja? Nepoznajemo se osobno,mozda sam stariji od vas gospodine? Starijima se negovori opcenito takvim rijecnikom,iskreno osjecam se sada pomalo blesav i povrijeden, ali oke. Govrim tj isticem samo cinnjenice, gore sam postao gdje se jasno vidi da je 6800 9% bolja od 2080ti/3070 u nvidijevom naslovu. Meni je frame jos veci i mislim da je svakom korisniku AMD-a jel im se graficke overklokaju zboilja za ludo!

Evo 15-tak minuta testiranja: trcanje, voznja gradom i napucavanje...ovim redoslijedom trenutni fps i frametime  AVG fps  1%min  0.1%min

 Jede malu djecu i velike Nvidie.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

HRCO, jes to ti? Ša ima?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Ja nerazumijem iskreno cemu takav rijecnik i groteskan nacin izrazavanja? Nepoznajemo se osobno,mozda sam stariji od vas gospodine? Starijima se negovori opcenito takvim rijecnikom,iskreno osjecam se sada pomalo blesav i povrijeden, ali oke. Govrim tj isticem samo cinnjenice, gore sam postao gdje se jasno vidi da je 6800 9% bolja od 2080ti/3070 u nvidijevom naslovu. Meni je frame jos veci i mislim da je svakom korisniku AMD-a jel im se graficke overklokaju zboilja za ludo!

Evo 15-tak minuta testiranja: trcanje, voznja gradom i napucavanje...ovim redoslijedom trenutni fps i frametime  AVG fps  1%min  0.1%min

 

I ispricavam se vama, nije prema vama namijenjena prva recenica vec za doticnog koji me nazvao "retardom". :)

 Ukrivu temu se obračaš napast će te svi koji su preplatili dvostruko jamper i naguzilo ih ko tebe amd nisi ništa bolje prošao. Rugala se sova sjenici. U navi temi će te isto napast to im je stil života.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 19:29 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ako se smijem nadovezati...Ugl cyberpunk je bio razlog zasto sam odabrao 6800 spram 3070. Uglavnom je AMD-ovo rijesenje vamo bolje oko 10% i opcenito u svim igrama, stime da sa svojim overclockom dobijem jos 15% na ovaj frame- iznad 70 slicica u prosijeku. Kasnije kada dodje podrska sa AMD-ov dlss i driverima malo postelaju perf od ray tracinga bit ce to bombica. Eto jos sam u soku kako je AMD uspio iznenaditi nvidiu, pogotovo u nvidia naslovima. Stime da me je ova AMD kartica kostala kao nvidia 719 eura, tako da i to pada u vodu da je nekih 15-20% skuplja. Cudna su vremena i covid i sve mislim da bi svatko trebao biti ponosan i zadovoljan s onim sto ima. 

 Trol ili si zbilja tolko... uhhh ajmo rec neinformiran da te ne uvrijedim :D Bas posebno u Cyberpunku AMD ima puno losije rezultate od NVIDIJE, i to ne racunajuci RT i DLSS koji AMD ni nema niti ce imati u nekom razumnom roku vrlo vjerojatno. 719 EUR za karticu koja je gora od 3060 Ti koji dode 500 EUR, cestitam, odlicna kupnja

 Lik trola, armada lajka. 

 

**** lud zbunjenoga.

 

Al dobra taktika ovo sa "gospodom" i kao kulturom.

 

Ovo je Hrca cave troll 10/10.

 

Vidiš da mu google translate opet radi pizdarije.

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 19:53 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Minneyar kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Evo ako se smijem nadovezati...Ugl cyberpunk je bio razlog zasto sam odabrao 6800 spram 3070. Uglavnom je AMD-ovo rijesenje vamo bolje oko 10% i opcenito u svim igrama, stime da sa svojim overclockom dobijem jos 15% na ovaj frame- iznad 70 slicica u prosijeku. Kasnije kada dodje podrska sa AMD-ov dlss i driverima malo postelaju perf od ray tracinga bit ce to bombica. Eto jos sam u soku kako je AMD uspio iznenaditi nvidiu, pogotovo u nvidia naslovima. Stime da me je ova AMD kartica kostala kao nvidia 719 eura, tako da i to pada u vodu da je nekih 15-20% skuplja. Cudna su vremena i covid i sve mislim da bi svatko trebao biti ponosan i zadovoljan s onim sto ima. 

 Trol ili si zbilja tolko... uhhh ajmo rec neinformiran da te ne uvrijedim :D Bas posebno u Cyberpunku AMD ima puno losije rezultate od NVIDIJE, i to ne racunajuci RT i DLSS koji AMD ni nema niti ce imati u nekom razumnom roku vrlo vjerojatno. 719 EUR za karticu koja je gora od 3060 Ti koji dode 500 EUR, cestitam, odlicna kupnja

 Lik trola, armada lajka. 

 

**** lud zbunjenoga.

 

Al dobra taktika ovo sa "gospodom" i kao kulturom.

 

Ovo je Hrca cave troll 10/10.

 

Vidiš da mu google translate opet radi pizdarije.

 

 

 

 

 

Kad je lik napisao prvi post prvo sto sam pomislio...Hrco.

Ali nisam nista pisao,zanimalo me je u kojem smjeru ce razvit ovaj alter ego......

 

Ali on je tek kap u moru,najglasniji i najaktivniji u ovoj temi su ovi konstantni nvidia hejteri koji nemaju niti ce imat Ampere ali imaju enormno vise postova u ovoj temi od nas koji imamo grafe.

Napustili su Navi temu jer im AMD nije isporucio big navi za 2500kn kako su ocekivali ali su sad jos aktivniji ovdje.....

 

EDIT

I pogledaj tko uvje ali uvjek lajka takve...svoj svome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 19:58 (MEGATAMA).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Prodaj 6800 i uzmi RTX 3070, onda neces bit multic nego novi clan koji nikad nije bio na forumu 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad kad sam si složio najneisplativiji 5800x i najneisplativiju 3080, čekam da me moralna inkvizicija osudi na 10. godina čišćenja AMD drivera.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

Govrim tj isticem samo cinnjenice, gore sam postao gdje se jasno vidi da je 6800 9% bolja od 2080ti/3070 u nvidijevom naslovu. Meni je frame jos veci i mislim da je svakom korisniku AMD-a jel im se graficke overklokaju zboilja za ludo!

Evo 15-tak minuta testiranja: trcanje, voznja gradom i napucavanje...ovim redoslijedom trenutni fps i frametime  AVG fps  1%min  0.1%min

hrco, majstore, kako god... ističeš samo dio činjenica 

recimo, prva slika je ista tvoja koju si linkao, samo se malo bolje vidi, tvoja 6800xt je 40% bolja od daleko jeftinije 3060ti, gotovo jednaka da gotovo jednakom cjenovno 3080

 

no, pogledaj isti izvor kad uključiš dlss quality (kojeg ti nemaš na svojoj 'izabranoj' grafi), na istim postavkama i rezoluciji

ona 'skoro ista kao tvoja' 3080 postaje jača za 57%!!!, bez ikakvih posljedica na izgled

ona poprilično jeftinija 3060ti prepiša tvoju za dobrih 10%

 

tvoja bez dlss se drži u razini 2070s sa dlss, zato sam je zaokružio crvenim da vidiš gdje je tvoja grafa kad istakneš sve činjenice, a ne samo one koje izabereš da ti pašu

e to je, vidiš, razlog zašto te se sprda kad kažeš da si uzeo 6800xt upravo zbog cyberpunka

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nemos pobjediti u ovoj raspravi protiv fanova nvidije.
Mozes ti imati duplo framova na 4k od 3600ti ali nemas dss i odmah je sranje.

Neki ljudi ne mare za dlss i zele samo sto jace performaanse. Kada sve igre budu to podrzavale onda je to to. Do onda je to samo gimmick
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gemmy kaže...
Nemos pobjediti u ovoj raspravi protiv fanova nvidije.
Mozes ti imati duplo framova na 4k od 3600ti ali nemas dss i odmah je sranje.

Neki ljudi ne mare za dlss i zele samo sto jace performaanse. Kada sve igre budu to podrzavale onda je to to. Do onda je to samo gimmick

'ova rasprava' se trenutno vodi u igri koja ima dlss, a hrco je istaknuo da je baš zbog te igre uzeo grafu bez dlss-a

možemo se pravit ludi, ali baš toliko ludi nismo

 

i on je nabavio 6800xt nitro za 720 eura (gdje, kako, s porezom ili bez, nemamo pojma), a jedina koja se pokazala ovih dana kod nas košta 960 eura (red devil u linksu), pa je usporedba i njegovo biranje između 3070 koju ljudi uredno u linksu kupuju za 650 eura ili 300 eura jeftinije, još besmislenija

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gemmy kaže...
Nemos pobjediti u ovoj raspravi protiv fanova nvidije.
Mozes ti imati duplo framova na 4k od 3600ti ali nemas dss i odmah je sranje.

Neki ljudi ne mare za dlss i zele samo sto jace performaanse. Kada sve igre budu to podrzavale onda je to to. Do onda je to samo gimmick

 Nemoš pobjedit kad lik izvuče 15% perfomansi više i tako sruši 3090 i svjetski rekord u lažima.

 

Nemoš pobjedit kad  lik ima 60C iako sve rece kažu 75.

 

P.S. AMD kartice su gimmick. Kad bude barem 20% tržišta imalo novi NAVI onda je to to. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 20:48 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Govrim tj isticem samo cinnjenice, gore sam postao gdje se jasno vidi da je 6800 9% bolja od 2080ti/3070 u nvidijevom naslovu. Meni je frame jos veci i mislim da je svakom korisniku AMD-a jel im se graficke overklokaju zboilja za ludo!

Evo 15-tak minuta testiranja: trcanje, voznja gradom i napucavanje...ovim redoslijedom trenutni fps i frametime  AVG fps  1%min  0.1%min

hrco, majstore, kako god... ističeš samo dio činjenica 

recimo, prva slika je ista tvoja koju si linkao, samo se malo bolje vidi, tvoja 6800xt je 40% bolja od daleko jeftinije 3060ti, gotovo jednaka da gotovo jednakom cjenovno 3080

 

no, pogledaj isti izvor kad uključiš dlss quality (kojeg ti nemaš na svojoj 'izabranoj' grafi), na istim postavkama i rezoluciji

ona 'skoro ista kao tvoja' 3080 postaje jača za 57%!!!, bez ikakvih posljedica na izgled

ona poprilično jeftinija 3060ti prepiša tvoju za dobrih 10%

 

tvoja bez dlss se drži u razini 2070s sa dlss, zato sam je zaokružio crvenim da vidiš gdje je tvoja grafa kad istakneš sve činjenice, a ne samo one koje izabereš da ti pašu

e to je, vidiš, razlog zašto te se sprda kad kažeš da si uzeo 6800xt upravo zbog cyberpunka

 Poprilicno mi je jasno kad prolistam poruke po temama da ocito imate problema sa nekim multi acc koji vam unistavaju forum. Iskreno mi je i zao radi toga, sam sam imao vec(ovo je treci) bugov profil: 1. daavno nemogu se sjetiti dok sam pohadjao gimnaziju u vukovaru,trebala mi je pomoc oko odabira prijenosika(laptop-a), onda sam 2. imao prije koju godinu kada ste mi savjetovali rtx2080, i sada sam napravio treci, ali pod svojim radnim e-mailom. Kako god, neznam o kome govorite pa cu i sam odluciti da je za moje mentalno zdravlje bolje da vise necitam i neposjecujem forum, koji i razlog zasto nikada nisam i necu igrati online igre, kada vas nekolicina pojedinaca uspije izbaciti iz sasvim lijepog dnevnog takta.

 

Sa dlss-om se slazem stobom i sam sam ga koristio sa bivsom 2080 kako bih dobio lijep pomak u performancama sa nikakvim vizualnim gubitkom.Samo sto sam i tada platio premium po 700-tinjak eura i rijetko sam palio RT. Nebitno je meni za AMD ili nvidia, ja sam gledao koja graficka daje vise u vrijeme kada mogu nesto kupiti ili priustiti. Tada je bila 2080 a sada 6800 zato sto je u svim segmentima jaca graficka osim RT(i tu je onda 3070 za par frejmova samo bolja) a dlss nedodje li do sijecnja ili veljace odlucio sam prodati graficku i prebaciti se na nvidiu. Stvar je mentaliteta, i opcenito strpljenja. AMD je obecao dlss koliko sam se informirao po internetu i osobno ga necu cekati dovijeka. Sve vise je RT naslova i RT sve bolje izgleda da bih ga zanemario.

I ponavljam jos jednom, u racunalu mi je rx6800 od nitro+ ne 6800xt.Nadao sam se pomoci oko bios "flash" ali nisam ga nasao vamo vec na reddit-u pa cu tamo traziti i ostale buduce informacije vezano za AMDdlss i ostalo. A ako ga nebude lako se proda graficka i nabavi druga, nije bas da necu dobiti nista za 6800 nitro+ A onda idem na 3080 barem jer mi netreba 2080ti performance kada sam ih mogao dobiti i u prosloj generaciji.

A evo, VI se nastavite prepirati tko je bolji AMD ili NVIDIA.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Poprilicno mi je jasno kad prolistam poruke po temama da ocito imate problema sa nekim multi acc koji vam unistavaju forum. Iskreno mi je i zao radi toga, sam sam imao vec(ovo je treci) bugov profil: 1. daavno nemogu se sjetiti dok sam pohadjao gimnaziju u vukovaru,trebala mi je pomoc oko odabira prijenosika(laptop-a), onda sam 2. imao prije koju godinu kada ste mi savjetovali rtx2080, i sada sam napravio treci, ali pod svojim radnim e-mailom. Kako god, neznam o kome govorite pa cu i sam odluciti da je za moje mentalno zdravlje bolje da vise necitam i neposjecujem forum, koji i razlog zasto nikada nisam i necu igrati online igre, kada vas nekolicina pojedinaca uspije izbaciti iz sasvim lijepog dnevnog takta.

 

Sa dlss-om se slazem stobom i sam sam ga koristio sa bivsom 2080 kako bih dobio lijep pomak u performancama sa nikakvim vizualnim gubitkom.Samo sto sam i tada platio premium po 700-tinjak eura i rijetko sam palio RT. Nebitno je meni za AMD ili nvidia, ja sam gledao koja graficka daje vise u vrijeme kada mogu nesto kupiti ili priustiti. Tada je bila 2080 a sada 6800 zato sto je u svim segmentima jaca graficka osim RT(i tu je onda 3070 za par frejmova samo bolja) a dlss nedodje li do sijecnja ili veljace odlucio sam prodati graficku i prebaciti se na nvidiu. Stvar je mentaliteta, i opcenito strpljenja. AMD je obecao dlss koliko sam se informirao po internetu i osobno ga necu cekati dovijeka. Sve vise je RT naslova i RT sve bolje izgleda da bih ga zanemario.

I ponavljam jos jednom, u racunalu mi je rx6800 od nitro+ ne 6800xt.Nadao sam se pomoci oko bios "flash" ali nisam ga nasao vamo vec na reddit-u pa cu tamo traziti i ostale buduce informacije vezano za AMDdlss i ostalo. A ako ga nebude lako se proda graficka i nabavi druga, nije bas da necu dobiti nista za 6800 nitro+ A onda idem na 3080 barem jer mi netreba 2080ti performance kada sam ih mogao dobiti i u prosloj generaciji.

A evo, VI se nastavite prepirati tko je bolji AMD ili NVIDIA.

 nebitno jesi li hrco ili neki drugi bivši forumaš ili si original majstor

 

prvo isprike, zaboravio sam da nemaš xt verziju, nego 'običnu' 6800

tim gore, jer su ti perfomanse u cyberpunku još niže, dakle jedna 3060ti te prepiša uzduž i poprijeko, sad i odmah, a kad će amd dlss o tom potom

dakle ako si ponajviše uzimao za cyberpunk, kako kažeš, debelo si pogriješio ili nas trolaš, jer bez dlss je razlika u odnosu na 3070 nezamjetna, a sa dlss kojeg nemaš i tkozna kad ćeš imat, 3070 vozi krugove oko 6800

 

druga kontraverza koja je nastala još ranije je da ti imaš 60 stupnjeva s tom grafom na 1200rpm, dok testovi pokazuju da ide na 75, pa i više kad se uključi jači bios sa rpm od 1400-1650

i još tebi ostaje na 60 stupnjeva kad je masno klokneš, a kako vidiš iz testova - čim malo naraste klok, rastu i temperature na bliže prema 80 - sve to na open benču, dok je tvoja u kućištu

 

valjda ti je jasno zašto je ekipa sumnjičava u najmanju ruku

11 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
MewCore kaže...
nicky.sl kaže...

Stiže RTX 3080 

Uskoro će RTX 3070 potražit novi dom 

Vau ja se pokusavam uvjerit da nema više smisla čekat sa 1070 i ić na ampere, a netko radi ovakve marginalne upgradeove, ajd svaka čast. 

 

Neg jel itko probao vrtit 3080 na 650w gold napajanju? Gledao malo po netu i našao jubitobi gdje jedan striček veli kak nije uspio naletit na probleme u kombi sa tim napajanjem i 8 jezgrenim procom? 

 Imam isto napajanje ko ti, bez problema ikakvog, cak i bez buke ikakve vrti 3080tku. Doduse ja imam R5 3600 koji cucla samo 65W, al svejedno imam jos skoro 300 W headrooma (grafa mi je undervoltana i trosi oko 280-300 u full loadu), tak da i tebi mora bit ok.

ibme74 kaže...
MewCore kaže...
nicky.sl kaže...

Stiže RTX 3080 

Uskoro će RTX 3070 potražit novi dom 

Vau ja se pokusavam uvjerit da nema više smisla čekat sa 1070 i ić na ampere, a netko radi ovakve marginalne upgradeove, ajd svaka čast. 

 

Neg jel itko probao vrtit 3080 na 650w gold napajanju? Gledao malo po netu i našao jubitobi gdje jedan striček veli kak nije uspio naletit na probleme u kombi sa tim napajanjem i 8 jezgrenim procom? 

 

Pa svi bjeze od te RTX3070 jer je epic fail za 1440p sa RT "on" zbog 8GB VRAM-a, zbog tog ograničenja na 1440p + RT je na razini jeftinije RTX3060Ti

 

 Igram Cyberpunk sa svim na max, ukljucujuci i Psycho postavke, na 1440p i igra trosi 7.3 GB VRAM. A taman i da trosi 8, ne bi radi toga patile performanse, jebali vas vise VRAMi. Ovdje vec 10 godina ista prica oko VRAM a valjda se nikad osim u 0.1% granicnih slucajeva i neoptimiziranih igara nisu vidjeli problemi s VRAMom vec uvijek prvo cip bude problematican.

 

EDIT: Evo slika s malo pouzdanijeg izvora koji nije poznati AMD fanboy: 

 

Koliko si se raskokodakao a nisi ni pročitao sa raumjevanjem što sam napisao.
Evo da ti copy pastam:
"Pa svi bjeze od te RTX3070 jer je epic fail za 1440p sa RT "on" zbog 8GB VRAM-a".

Nisam nigdje spominjao rezultate niti VRAM usage bez RT-a nego iskljucivo za 1440p + RT za čega je ta kartica i namjenjena a tu je epic fail.
Mislim toliko pričate o tom RT i DLSS pa eto da malo vidimo i kako se te kartice ponasaju sa tim postavkama uključenim.
Znači drek je za RT ON i to uz DLSS što se vidi iz priloženoga:


https://www.techspot.com/article/2165-cyberpunk-dlss-ray-tracing-performance/

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections only + DLSS Quality

 

RTX3090   1%low 64 avg 82
RTX3080   1%low 59 avg 76

RTX2080Ti  1%low 52 avg 62

RTX3070   1%low 47 avg 57

RTX3060Ti  1%low 47 avg 55

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections + Lightning + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 58 avg 73
RTX3080    1%low 53 avg 66

RTX2080Ti   1%low 44 avg 52

RTX3070    1%low 40 avg 49

RTX3060Ti   1%low 39 avg 47

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + medium RT + DLSS Quality


RTX3090    1%low 62 avg 80
RTX3080    1%low 57 avg 72

RTX2080Ti   1%low 50 avg 60

RTX3070    1%low 44 avg 56

RTX3060Ti   1%low 43 avg 52

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + ultra RT + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 54 avg 67
RTX3080    1%low 48 avg 60

RTX2080Ti   1%low 40 avg 47

RTX3070    1%low 38 avg 46

RTX3060Ti   1%low 36 avg 42

 

If you want a 60 FPS experience using ray tracing at this resolution, you’ll need to have at least an RTX 2080 Ti in your setup to achieve that level of performance. The RTX 3080 and 3090 are strong performers, but the RTX 3070 isn’t as much. That’s because if you are using the Ultra preset, with ray tracing, 8GB of VRAM is right on the edge in this title and actually does limit performance to some extent.

 

It’s important to note that VRAM is a big factor in Cyberpunk with ray tracing enabled. It’s the primary reason why the RTX 2060 is so slow, and it also causes limitations for the RTX 3070 with 8GB of VRAM being right on the edge at ultra settings. The RTX 2080 Ti, despite delivering similar performance without ray tracing enabled, is the faster GPU with RT enabled thanks to its 11GB VRAM buffer.

 

 

Aha, znači dok su na njegovim testovima Inteli tukli Ryzene i dok je Nvidia bila brza od AMD-a onda je bio dobar i pouzdan izvor a sad kad su ih dostigli i negdje prestigli sad je fanboyčina i ima lažne testove  

P.S. nikada nisam bio u "VRAM" ekipi, i sam sam govorio godinama da je GTX1060 3GB bila dosta za 1080op gaming, i dan danas je okej za većinu igara na 1080p tak da ne trpaj me u tu košaricu jer ne govorim da treba ni za 1440p 8GB ili još više, ali sa RT ON je očito druga priča jer se vidi da se rezultati srežu na razinu RTX3060Ti.

 

toxic kaže...
ibme74 kaže...
MewCore kaže...
nicky.sl kaže...

Stiže RTX 3080 

Uskoro će RTX 3070 potražit novi dom 

Vau ja se pokusavam uvjerit da nema više smisla čekat sa 1070 i ić na ampere, a netko radi ovakve marginalne upgradeove, ajd svaka čast. 

 

Neg jel itko probao vrtit 3080 na 650w gold napajanju? Gledao malo po netu i našao jubitobi gdje jedan striček veli kak nije uspio naletit na probleme u kombi sa tim napajanjem i 8 jezgrenim procom? 

 

Pa svi bjeze od te RTX3070 jer je epic fail za 1440p sa RT "on" zbog 8GB VRAM-a, zbog tog ograničenja na 1440p + RT je na razini jeftinije RTX3060Ti

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections only + DLSS Quality

 

RTX3090   1%low 64 avg 82
RTX3080   1%low 59 avg 76

RTX2080Ti  1%low 52 avg 62

RTX3070   1%low 47 avg 57

RTX3060Ti  1%low 47 avg 55

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections + Lightning + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 58 avg 73
RTX3080    1%low 53 avg 66

RTX2080Ti   1%low 44 avg 52

RTX3070    1%low 40 avg 49

RTX3060Ti   1%low 39 avg 47

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + medium RT + DLSS Quality


RTX3090    1%low 62 avg 80
RTX3080    1%low 57 avg 72

RTX2080Ti   1%low 50 avg 60

RTX3070    1%low 44 avg 56

RTX3060Ti   1%low 43 avg 52

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + ultra RT + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 54 avg 67
RTX3080    1%low 48 avg 60

RTX2080Ti   1%low 40 avg 47

RTX3070    1%low 38 avg 46

RTX3060Ti   1%low 36 avg 42


 a di su performanse s gore navedenim postavkama AMD-a?

fulo si ceo fudbal igra ne treba 8gb vrama s gore navedenim postavkama + kako god okrenes bolje radi nego AMD s istim postavkama

 

Kakve sad AMD ima veze s ovim? Jel ovo Ampere tema ili Navi? Šta te peče AMD toliko 
Pročitaj i ti ponovno ovo gore što sam napisao jer očito imate problema oko čitanjem sa razumjevanjem 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 21:22 (ibme74).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Poprilicno mi je jasno kad prolistam poruke po temama da ocito imate problema sa nekim multi acc koji vam unistavaju forum. Iskreno mi je i zao radi toga, sam sam imao vec(ovo je treci) bugov profil: 1. daavno nemogu se sjetiti dok sam pohadjao gimnaziju u vukovaru,trebala mi je pomoc oko odabira prijenosika(laptop-a), onda sam 2. imao prije koju godinu kada ste mi savjetovali rtx2080, i sada sam napravio treci, ali pod svojim radnim e-mailom. Kako god, neznam o kome govorite pa cu i sam odluciti da je za moje mentalno zdravlje bolje da vise necitam i neposjecujem forum, koji i razlog zasto nikada nisam i necu igrati online igre, kada vas nekolicina pojedinaca uspije izbaciti iz sasvim lijepog dnevnog takta.

 

Sa dlss-om se slazem stobom i sam sam ga koristio sa bivsom 2080 kako bih dobio lijep pomak u performancama sa nikakvim vizualnim gubitkom.Samo sto sam i tada platio premium po 700-tinjak eura i rijetko sam palio RT. Nebitno je meni za AMD ili nvidia, ja sam gledao koja graficka daje vise u vrijeme kada mogu nesto kupiti ili priustiti. Tada je bila 2080 a sada 6800 zato sto je u svim segmentima jaca graficka osim RT(i tu je onda 3070 za par frejmova samo bolja) a dlss nedodje li do sijecnja ili veljace odlucio sam prodati graficku i prebaciti se na nvidiu. Stvar je mentaliteta, i opcenito strpljenja. AMD je obecao dlss koliko sam se informirao po internetu i osobno ga necu cekati dovijeka. Sve vise je RT naslova i RT sve bolje izgleda da bih ga zanemario.

I ponavljam jos jednom, u racunalu mi je rx6800 od nitro+ ne 6800xt.Nadao sam se pomoci oko bios "flash" ali nisam ga nasao vamo vec na reddit-u pa cu tamo traziti i ostale buduce informacije vezano za AMDdlss i ostalo. A ako ga nebude lako se proda graficka i nabavi druga, nije bas da necu dobiti nista za 6800 nitro+ A onda idem na 3080 barem jer mi netreba 2080ti performance kada sam ih mogao dobiti i u prosloj generaciji.

A evo, VI se nastavite prepirati tko je bolji AMD ili NVIDIA.

 nebitno jesi li hrco ili neki drugi bivši forumaš ili si original majstor

 

prvo isprike, zaboravio sam da nemaš xt verziju, nego 'običnu' 6800

tim gore, jer su ti perfomanse u cyberpunku još niže, dakle jedna 3060ti te prepiša uzduž i poprijeko, sad i odmah, a kad će amd dlss o tom potom

dakle ako si ponajviše uzimao za cyberpunk, kako kažeš, debelo si pogriješio ili nas trolaš, jer bez dlss je razlika u odnosu na 3070 nezamjetna, a sa dlss kojeg nemaš i tkozna kad ćeš imat, 3070 vozi krugove oko 6800

 

druga kontraverza koja je nastala još ranije je da ti imaš 60 stupnjeva s tom grafom na 1200rpm, dok testovi pokazuju da ide na 75, pa i više kad se uključi jači bios sa rpm od 1400-1650

i još tebi ostaje na 60 stupnjeva kad je masno klokneš, a kako vidiš iz testova - čim malo naraste klok, rastu i temperature na bliže prema 80 - sve to na open benču, dok je tvoja u kućištu

 

valjda ti je jasno zašto je ekipa sumnjičava u najmanju ruku

 Slazem se u svemu s vama, totalno ste u pravu. Problem kod mene je bio jer su me par ljudi nagovorili na AMD i pokazali nativne performance i i stvar je takva da je graficka u tom stanju i do 20-tak posto jaca od 3070/2080ti. Uzeo sam graficku znaci da sacekam 1-2 mj i vidim hoce li AMD odgovoriti sa dlss-om. Ispprva sam htio 3080 zato sto je to za mene "next gen" graficka i stvarno mi je na popisu broj 1. Ali nisam imao nikako mogucnosti doci do nje, dok mi se prijatelj koji radi i zivi u irskoj javio zelim li 6800 ili 3070. Odluka je pala, uzeta je 6800 "sa cekanjem" na dlss. I ako taj dlss kod AMD-a valja i dodje kako sam rekao do veljace, ploca se okrece i bilo bi mi kasnije zao sto sam uzeo 3070.

Cyberpunk relativno slabo igram i tu sam kupio igru da cekam zakrpe kako bih uzivao u igri. Trenutno mi je hit AC valhalla i RDR2.

Hvala jos jednom na lijepom i opsirnom objasnjenju u vezi dlss, ali kako rekoh i sam sam ga isprobao. Jasno mi je i da 2080 koju vise neposjedujem sa DLSS-om zaobidje ovu 6800, ali odlucio sam se na koji mj cekanja i to je to. Za sada u AC i RDR2 je 6800 nedvojbeno jaca graficka od 3070/2080ti.

3070 nedolazi nikako u obzir, tek 3080 u slucaju da AMD neda ubrzo odgovor.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

 Ocito ni ti nisi procitao sta sam ja napisao - da igram OSOBNO na Max (ukljucujuci Psycho) postavkama na 1440p dakle i RT na Psycho, DLSS balanced, i to koristi 7.3 GB VRAM-a. A ti propovijedaj dalje brojke od kanala na youtubeu koji je dokazano pristran.

 

Inace, slazem se da je 3060 Ti isplativija kupnja nego 3070, ali razlog si totalno fulao.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

 

If you want a 60 FPS experience using ray tracing at this resolution, you’ll need to have at least an RTX 2080 Ti in your setup to achieve that level of performance. The RTX 3080 and 3090 are strong performers, but the RTX 3070 isn’t as much. That’s because if you are using the Ultra preset, with ray tracing, 8GB of VRAM is right on the edge in this title and actually does limit performance to some extent.

 

It’s important to note that VRAM is a big factor in Cyberpunk with ray tracing enabled. It’s the primary reason why the RTX 2060 is so slow, and it also causes limitations for the RTX 3070 with 8GB of VRAM being right on the edge at ultra settings. The RTX 2080 Ti, despite delivering similar performance without ray tracing enabled, is the faster GPU with RT enabled thanks to its 11GB VRAM buffer.

 pa nisu niti oni sveto pismo, jebiga

sami kažu da je 3070 'on the edge' na ultra postavkama, a zaključak je da je zato 3070 limitirana u perfomansama, što baš i nije u skladu s iskustvima

kažu i glupost da je 2060 također loša zbog manjka vrama, iako najprije čipo nije nit sosobniji za išta više da ima i 16gb vrama, pogotovo s minimumom rt jezgri

 

dosad niti jedna igra nije 'kratila' perfomanse kad bi bio na rubu sa korištenjem vrama, dapače, i gamers nexus i drugi testeri su jasno pokazali više puta da količina korištenog vrama ne znači da toliko igra zapravo i treba i da se perfomanse ne smanjuju i kad imaš nešto manje od onoga što se pokazuje kao korišteni vram na grafama koje ga imaju viška

 

odnosno, kad vidiš da igra na 3090 alocira 8gb ili više vrama, ne znači da toliko nužno i treba da bi imao isti fps, jer postoji i nešto što se zove memory management

na koncu, kad se mjeri korištenje vrama - link, na 1440p s tim postavkama alocira se manje od 8gb, pa čak i bez memory managementa to neće utjecati na perfomanse

 

zaboravljaš da je kod 3070 vrlo vjerojatno manjak rt jezgri u odnosu na 3080 i 3090 razlog posustajanju u rt perfomansama, zna to i ekipa koju linkaš, samo je popularnije odmah zaključiti i trubiti o manjku vrama nego istražiti to kako spada, pogotovo kad su u otvorenom ratu s nevidijom

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

 

Kakve sad AMD ima veze s ovim? Jel ovo Ampere tema ili Navi? Šta te peče AMD toliko 
Pročitaj i ti ponovno ovo gore što sam napisao jer očito imate problema oko čitanjem sa razumjevanjem 

 Stari nisam postao u ovoj temi jako dugo kao niti u konkuretnoj ali kada vidim ovakve low iq postove instant djeluje bolje od prave turske kave...

Ne znas o cemu pricas i cilj ti nije uopce prenijeti korisnu informaciju vec potaknuti flame war i konstanto zvacete temu koja je prozvakana ohoho a k tome si totalno neupucen i nekoristan

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 7:45 (toxic).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

fakat imate volje again and again and again objasnjavati jedno te istu stvar 

 

dolaskom 3060Ti na trziste po 4000kn, 1920x1080 i 2560x1440 igranje je osvojeno, jer je tu ta graficka brza od 6800, 6800XT i skoro ista kao 3070, DLSS je stvarnost, DEAL WITH IT.

 

3440x1440, i 3840x2160 tu 3070 i 3080 king of the hill, DLSS je stvarnost DEAL WITH IT.

 

s obzirom na kolicinu prodanih 3060Ti u hrvatskoj to je jasno 99,9% ljudi. 

 

mozete do besvijesti linkati nebrojene testove i benchmarke, bespotrebno.

 

Zna se sto se kupuje ako hoces napredne tehnologije, visok FPS, stabilnost i podrsku 90% igara na trzistu.

 

AMD tu nema sta traziti trenutno, bit ce konkurentan kao i uvijek u segmentu 1050 i 1060 kartica, jer tu je bitna cijena i ljudi gledaju na svaku lipu

 

Oni sa manjkom informacija, brain fartom ili iskljucivo iz mrznje prema zelenima, a ljubavi prema crvenima ce kupiti inferioran proizvod u svakom pogledu, i to je sasvim u redu i legitimno, nema potreba pljuvati jer su to opravdani razlozi i to postujem.

 

Medutim tvrditi da je to bolja kartica i bolja kupnja je smijesno i totalna blamaza.

 

Budi covjek i kazi, nema sanse da kupujem zelene, jer su pizde, seru, lazu i muljaju, nedam im svoje pare, kupit cu AMD. to svatko moze postovati.

 

mir i dobro svima 

 

 

 

 

Moj PC  
6 5 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
ibme74 kaže...

 

Kakve sad AMD ima veze s ovim? Jel ovo Ampere tema ili Navi? Šta te peče AMD toliko 
Pročitaj i ti ponovno ovo gore što sam napisao jer očito imate problema oko čitanjem sa razumjevanjem 

 Stari nisam postao u ovoj temi jako dugo kao niti u konkuretnoj ali kada vidim ovakve low iq postove instant djeluje bolje od prave turske kave...

Ne znas o cemu pricas i cilj ti nije uopce prenijeti korisnu informaciju vec potaknuti flame war i konstanto zvacete temu koja je prozvakana ohoho a k tome si totalno neupucen i nekoristan

 

Znaci cilj mi je pokrenuti flame war jer sam dao čovjeku savjet da ako planira igrai 1440p sa RT ON  da ne uzima RTX3070 jer je očito iz prioloženoga da sa RT ON čak i uz upaljen DLSS je ograničena zbog VRAM-a jer daje iste rezultate kao i RTX3060TI a brža je od nje čak i RTX2080Ti koja je kada se gleda raw performance bez RT-a sporija kartica.
To što se nekima odmah povrijede osjećaju jer su se zaletili i kupili te kartice koje su očito osakaćene za neke featuree koje ta kartica nudi nije moj problem.
Da ponovim jer očito butthurt ekipi treba crtati jer izvlače iz konteksta.
Nisam ništa rekao za 1080p gaming.
Nisam ništa rekao za 1080p + RT.
Nisam nisšta rekao za 1440p gaming.

Rekao sam iskljucivo za 1440p + RT gdje je ta kartica očito limitirana.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
toxic kaže...
ibme74 kaže...

 

Kakve sad AMD ima veze s ovim? Jel ovo Ampere tema ili Navi? Šta te peče AMD toliko 
Pročitaj i ti ponovno ovo gore što sam napisao jer očito imate problema oko čitanjem sa razumjevanjem 

 Stari nisam postao u ovoj temi jako dugo kao niti u konkuretnoj ali kada vidim ovakve low iq postove instant djeluje bolje od prave turske kave...

Ne znas o cemu pricas i cilj ti nije uopce prenijeti korisnu informaciju vec potaknuti flame war i konstanto zvacete temu koja je prozvakana ohoho a k tome si totalno neupucen i nekoristan

 

Znaci cilj mi je pokrenuti flame war jer sam dao čovjeku savjet da ako planira igrai 1440p sa RT ON  da ne uzima RTX3070 jer je očito iz prioloženoga da sa RT ON čak i uz upaljen DLSS je ograničena zbog VRAM-a jer daje iste rezultate kao i RTX3060TI a brža je od nje čak i RTX2080Ti koja je kada se gleda raw performance bez RT-a sporija kartica.
To što se nekima odmah povrijede osjećaju jer su se zaletili i kupili te kartice koje su očito osakaćene za neke featuree koje ta kartica nudi nije moj problem.
Da ponovim jer očito butthurt ekipi treba crtati jer izvlače iz konteksta.
Nisam ništa rekao za 1080p gaming.
Nisam ništa rekao za 1080p + RT.
Nisam nisšta rekao za 1440p gaming.

Rekao sam iskljucivo za 1440p + RT gdje je ta kartica očito limitirana.

 100 puta nema vram bn-a, igram cyberpunk na max detaljima ... ali ne... ajde pls probaj kod nekog pa onda pisi... do tada prestani sirit nebuloze

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

 

Rekao sam iskljucivo za 1440p + RT gdje je ta kartica očito limitirana.

 Naivci zabludjeli u mislima kako je idealna Rtx3070 na 1440p+rt. Rekoh to ti je ono kad te guze nadugo da ti to postane normalno. Još kad vidim da palit prodaju po 5k kn pa stvarno ne javljajte se više, gasi temu zaključaj, rugaju se sa vama. Još gore je u navi temi amd je teški fail sa ovim cijenama brutalno guženje gasi i tu temu.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

naravno da nije do nedostatka memorije

 

sve ispod 4K za 3070 je CPU bottleneck ili neko sranje sa 6X memorijom na rezolucijama ispod 4k

 

iako trkelja krivo, nacelno je u pravu, ako ne igras na 4k, 3070 je kriva kupnja pored 3060Ti.

 

nitko nije uspio dokazati zasto ne rade sa full potencijalom na rezama ispod 4K, i nema nikakve objave od nVidije zasto je to tako

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

 

 100 puta nema vram bn-a, igram cyberpunk na max detaljima ... ali ne... ajde pls probaj kod nekog pa onda pisi... do tada prestani sirit nebuloze

 

Ček, jel se ti praviš glup, trolaš ili nešto treće? Nigdje nisam napisao da ne mozes igrati niti da je neigrivo, pričam da je rtx3070 sa rt on na 1440p  očito limitirana iz prikazanog i daje rezultate kao jeftinija i sporija rtx3060ti.

Kako znaš da nema? Jel držiš RT ON? Jel imaš RTX3060Ti pa si usporedno testirao obe sa istim postavkama u istim djelovima igre da možeš potvrditi da stevo laže i da je u toj situaciji RTX3070 brža?

 

dery kaže...

 Naivci zabludjeli u mislima kako je idealna Rtx3070 na 1440p+rt. Rekoh to ti je ono kad te guze nadugo da ti to postane normalno. Još kad vidim da palit prodaju po 5k kn pa stvarno ne javljajte se više, gasi temu zaključaj, rugaju se sa vama. Još gore je u navi temi amd je teški fail sa ovim cijenama brutalno guženje gasi i tu temu.

 

Potpis za sve.

 

Timo kaže...

naravno da nije do nedostatka memorije

 

sve ispod 4K za 3070 je CPU bottleneck ili neko sranje sa 6X memorijom na rezolucijama ispod 4k

 

iako trkelja krivo, nacelno je u pravu, ako ne igras na 4k, 3070 je kriva kupnja pored 3060Ti.

 

nitko nije uspio dokazati zasto ne rade sa full potencijalom na rezama ispod 4K, i nema nikakve objave od nVidije zasto je to tako

 

 

 

Ponovno, 8GB je i više nego dosta za 1440p bez RT, nisam rekao ništa za to.
na testu koji sam linkao očito postoji limit sa RT ON jer su slabija rtx3060ti i rtx3070 izjednacene na 1440p uz rt+dlss on.
RTX3070 je u raw performance i brža od RTX2080Ti a u tom testu sa rt+dlss je rtx2080ti osjetno brža od nje.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Testova milijon.... svako kaze drugacije, razlog je sto svi testiraju kak njima pase...

Neki su imali 3070 pa sada imaju 3060ti pa onda samo to spoje iako pravo testiranje je novi driveri vs novi driveri usporedno u isto vrijeme no to nitko ne radi.


Zatim se nadu ovakvi trolovi koji samo cekaju da nesto popljuju i onda govore kako je ovo kako je ono... bili ste svi jaki u drugom taboru pa ste se naglo stisali jer su kartice svojim enormnim vramom fail......

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
toxic kaže...

 

 100 puta nema vram bn-a, igram cyberpunk na max detaljima ... ali ne... ajde pls probaj kod nekog pa onda pisi... do tada prestani sirit nebuloze

 

Ček, jel se ti praviš glup, trolaš ili nešto treće? Nigdje nisam napisao da ne mozes igrati niti da je neigrivo, pričam da je rtx3070 sa rt on na 1440p  očito limitirana iz prikazanog i daje rezultate kao jeftinija i sporija rtx3060ti.

Kako znaš da nema? Jel držiš RT ON? Jel imaš RTX3060Ti pa si usporedno testirao obe sa istim postavkama u istim djelovima igre da možeš potvrditi da stevo laže i da je u toj situaciji RTX3070 brža?

 

Nije limitirana vramom ali ti ne kuzis...cime je limitrana AMD kartica ? nije sve crno bijelo..

btw sto ti imas od kartica da uopce mozes usporedit s icime ?

svaki jebeni dan igram s karticom i niti blizu 8gb vrama ne dode i nemam nikakvih padova u performansama i slicno...

drugo je pitanja jel se kartica isplati pored 3060ti ali to fucking nema veze s vramon ali ti opet nades nesto samo zato sto nemas sta radit da bi flejmo itd...

ne kuzis i tocka, odi citaj i prenosi gluposti i dalje

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Testova milijon.... svako kaze drugacije, razlog je sto svi testiraju kak njima pase...

Neki su imali 3070 pa sada imaju 3060ti pa onda samo to spoje iako pravo testiranje je novi driveri vs novi driveri usporedno u isto vrijeme no to nitko ne radi.


Zatim se nadu ovakvi trolovi koji samo cekaju da nesto popljuju i onda govore kako je ovo kako je ono... bili ste svi jaki u drugom taboru pa ste se naglo stisali jer su kartice svojim enormnim vramom fail......

tablica pokazuje da za igranje ispod 4k rezolucije 3070 vs 3060Ti je 15% brza za 100% vecu cijenu

 

no brainer, 3060Ti najbolja kartica 2020 godine 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da, neki su se zaletili, bili škrti za 3080, a nisu htjeli čekat 3060ti. Sad kavica, keksići i uživanje kako se netko pokušava na sve načine dokazat i opravdat.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice