Eksterna grafika iz MSI-ja

poruka: 39
|
čitano: 9.638
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eksterna grafika iz MSI-ja".
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

ovo me podsjeca na hdd rack samo napravljen za graficke kartice.

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Mogli su i stavit mogučnost priključenja neakvog adaptera/napajanja tak da bi mogla ić unutra i HD5770.

Il si fino staviš fermi unutraNevinašce

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja
Ovo bi bilo super da zaživi, zamislite lijepo imate laptop sa integriranom grafom, lagan i duge autonomije(dok ste vani) a kad dodete kući lijepo uštekate grafu i vaš prijenosnik postane jaka igraća mašina, ukoliko ima solidan proc, i za reza na lapovima sigurno bi igre išle i na višim postavkama bez beda.
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Ovo mi je ostvarenje snova. Nadam se da će zaživjeti

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

I do what I must because I can
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Katana kaže...

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

jest bolje uzet kantu, al kantu ne mozes prenijet..i jest bolje uzet i laptop i kantu, al to kosta..neko kome ne treba high end gaming pc,niti ima pare za to, a treba mu laptop, on ce si fino uzet laptop za poso i kad mu treba usput, i prosto da ima malo prakticno racunalo na kojem moze radit sve, osim malo ozbiljnijeg gaminga..s ovim sebi uzme dodatnu graficku da moze koristit kod kuce, i kad mu laptop nije na putu, ima dovoljno jaku graficku na kojoj moze igrat igre a da mu ne steka ko ludo niti da mu se laptop grije na 100 stepeni..

veoma dobar koncept, po mom misljenju, toliko dobar da bi bilo super kad bi ati i nvidija, kao sto do sad prave graficke za laptop, pocnu posebno dizajnirat seriju grafickih za ovakve uredjaje..

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 18:41 (ismar89).
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Wow, ideja je jednostavno genijalna!!!!

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

ovo sam cekao .... samo da to zazivi i kupit cu si jednu takvu sigurno .... moja 9650M GT je sad vec staro groblje :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Katana kaže...

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

Očito je da nikada nisi ni pomislio za bilo kakvu drugu uporabu računala osim za igranje.

Ne misliš da bi nekome web developeru/3d artistu ovakvo rjesenje pomoglo da bude mobilan a istovremeno i dobro potkovan hardwerom?

 

Usput, stav bez argumenata je nula.

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja

Hm, da, ako uzmeš u obzir da jedan najslabiji poslovan lapop košta oko 3k kn, a hd 5670 u prodaji košta preko 1000 kn, u tom kućištu još i više.

Ta grafička se ne iskoristi ni 60% u najboljem slučaju, opterečuje napajanje laptopa, treba poseban monitor (preko 1000 kn),

mali fps, buka laptopa, buka grafičke (ajde, nadam se da nije velika), mali i spori disk laptopa, mala tipkovnica, potreba za mišem, napajanjem....

Nedostataka ima u nedogled...pa ko voli nek izvoli, za te pare može kupiti polovan aspire one ili neki Eee pc za milju te ostalo potrošit na neku žešću kuću mašinu koja razvali sve.

I do what I must because I can
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Fearless kaže...
Katana kaže...

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

Očito je da nikada nisi ni pomislio za bilo kakvu drugu uporabu računala osim za igranje.

Ne misliš da bi nekome web developeru/3d artistu ovakvo rjesenje pomoglo da bude mobilan a istovremeno i dobro potkovan hardwerom?

 

Usput, stav bez argumenata je nula.

Netko tko živi od 3d modeliranja radi u uredu i ima i7 konfu s nekim parom profi grafičkih kartica.

Mobilno 3d dizajniranje? Izlanuo se Mobilan developer? Si kad probao malo duže tipkanje po laptopu?

Da bi to radilo, treba izvor napajanja, dodatan monitor i miš ako se želi nešto radit na tom laptopu.

Integrirane grafičke su sve jače i jače pa čak i diskretne u laptopima, uvijek su u laptopu i malo troše.

Ima laptopa s jakom grafikom i što je najvažnije jakim procesorom te punokrvnom sabirnicom koji su desktop replacement.

 

bdw, hoćeš argument?

hd 4550 na pci-e x1 ima 20% manje petformanse nego na x16, a 5670 je puno jača i gladnija podataka.

 

Edit: i da, laptopov ekran u tom slučaju ne vrijedi ništa i samo smeta 

A ako laptop ima nvidijinu grafičku, treba raditi install, uninstall, reinstal drivera i tako dalje...

 

 

 

 

I do what I must because I can
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 12:40 (Katana).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja

A možda tu ubaciš malo stariju grafu iz glavnog kompa koju si upravo zamijenio modernom novom??

Pa na laptopu dobis snagu odigrat partiju nečega..

 

Nitko ne kaže da će vrtit Crysis u 300fps.. Ili da treba.

 

Ili npr. odeš u vikendicu na par dana/tjedan/mjesec..

Imaš izbor, nosit 30kg opreme ili privremeno premjestit grafu iz kompa u ovo kučište..

 

FullCool

NamigivaOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 19:22 (NightShadow).
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Mislim da je ovo da se ukomponira sa nekim ultraprijenosnikom, jer ipak sa ono intelovom integriranom nemožeš ništa novije pokrenuti ni na low ni na 800x600 da vrti u solidnim framima, a to bi ovakva grafa osposobila(ne treba kriza na very high i 16xaa, ali kad bi vrtila sve na low u 30 frama što će ti više) uostalom kakva buka? Ultraprijenosnik imaju uglavnom ulv proceve koji malo troše(i duge autonomije) a ova vanjska grafa nema ni vanjsko napajanje tako da očito nema ni veliku potrošnju. Uglavnom za nekih 1500kn bi od vrlo jadnog igraćeg prijenosnika(vrlo jadan je preslaba riječ, može vrtiti jedino igre stare 5-6 godina) bi dobili sasvim ok mašinu da zavrtite i noviji naslov. I što je najbolje kad vam nije potrebna grafička snaga barem imate lakši laptop i dužu autonomiju. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja
Dobra stvar.
Samo da stave neko napajanje na to pa da mos i bolje grafulje na to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Katana kaže...
Fearless kaže...
Katana kaže...

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

Očito je da nikada nisi ni pomislio za bilo kakvu drugu uporabu računala osim za igranje.

Ne misliš da bi nekome web developeru/3d artistu ovakvo rjesenje pomoglo da bude mobilan a istovremeno i dobro potkovan hardwerom?

 

Usput, stav bez argumenata je nula.

Netko tko živi od 3d modeliranja radi u uredu i ima i7 konfu s nekom parom profi grafičkih kartica.

Mobilno 3d dizajniranje? Izlanuo se Mobilan developer? Si kad probao malo duže tipkanje po laptopu?

Da bi to radilo, treba izvor napajanja, dodatan monitor i miš ako se želi nešto radit na tom laptopu.

Integrirane grafičke su sve jače i jače pa čak i diskretne u laptopima, uvijek su u laptopu i malo troše.

Ima laptopa s jakom grafikom i što je najvažnije jakim procesorom te punokrvnom sabirnicom koji su desktop replacement.

 

bdw, hoćeš argument?

hd 4550 na pci-e x1 ima 20% manje petformanse nego na x16, a 5670 je puno jača i gladnija podataka.

 

Edit: i da, laptopov ekran u tom slučaju ne vrijedi ništa i samo smeta 

A ako laptop ima nvidijinu grafičku, treba raditi install, uninstall, reinstal drivera i tako dalje...

 

 

 

 

1. Pise se BTW jer stoji za By the way

2. Mozda i prečesto trebam napraviti brzu izmjenu dizajna ili modela na laptopu, tu mi uvijek zatreba koji frame više.

3. Ne, tipkanje na laptopu mi nije problem. Mozda ti jednostavno ne znas da se tipka prstima a ne glavom...?

4. Ne, integrirane graficke kartice nisu sve jace i jace. Njihova uloga je oduvijek ista - prikaz 2D slike na ekranu. I diskretna graficka kartica nije nesto sto se zanemaruje.

5. Ne, ekran laptopa je savršeno zadovoljavajuc za one potrebe za koje je namijenjen.

6. Vjerojatno sam u krivom forumu i pricam sa krivom dobnom skupinom...pregled tvog profila otkriva cudo. 1992? Gle, nemoj se uvrijediti ali imaš drugih foruma za tvoju dob...

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
14 godina
neaktivan
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

odlična stvar

XBOX Live: badcxx
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

E ovo čekam već godinu dana!!!!!!!!!
Ova vijest mi je došla ko šećer na kraju odličnog dana!!!!
(još da ugradim Intel QX 9300 u laptop, hehe.... :-P)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Fearless kaže...

Wow, ideja je jednostavno genijalna!!!!

 

Fearless kaže...
Katana kaže...

Moje mišljenje je da  je ovo k**ac....

 

to je hd 5670 na pci-e x1... 16 puta uža sabirnica, PUNO manje petformanse u usporedbi s punokrvnom x16 sabirncom.

Imalo bi smisla da se unutra stavi neka slabija grafička koja ful malo troši i ima multimedijalne mogućnosti poput hd 5450.

Ali opet...kome to treba? Jeftinije je kupit "kantu" i igrat ko čovjek, na punoj tipkovnici i mišu.

Laptopi su uglavnom preslabi za nešto žešće igrat, a oni malo jaći, obično imaju i malo moćniji grafički čip.

Fora koncept, ali po meni osuđen na propast

Očito je da nikada nisi ni pomislio za bilo kakvu drugu uporabu računala osim za igranje.

Ne misliš da bi nekome web developeru/3d artistu ovakvo rjesenje pomoglo da bude mobilan a istovremeno i dobro potkovan hardwerom?

 

Usput, stav bez argumenata je nula.

  mda, a tvoj prvi komentar podupire tvoj drugi...

vidi ako ne mozes pazit na sebe nemoj ni na druge jer im samo mozes odmoci.

i kakve veze ima sto je 92. god.? kolko ja vidim (da ja sam 94. :S) on niti pokusava poniziti mnogo mladjeg od sebe, niti ikoga omalovazava, nego iznosi svoje misljenje,

za to postoji forum, a ne za to da pokazes da je tvoj manji ili veci (mislim mozak naravno) od teenagera. kako nevolim ljude koji ne uzimaju u obzir misljenja mladih samo zato jer nisu s njima travu pasli.

istina da je on malo pretjerao sa onim i7 i parom grafa itd, al sta je tu je fali mu iskustva. nemam ga niti ja bas puno ali imao sam priliku u nekoliko navrata navratiti kumu u informatickoj tvrtci u kojoj radi i iako putuju po cijelom svijetu, rade po kini (da, tamo je jeftina radna snaga a njega salju iz hrvatske tamo koliko je dobar), tunisu, cijeloj europi, itd. ali nemoju i7 itd. ne zato jer si ih ne mogu priustiti, nego zato jer je to relativno nepotrebno. ti koji tolko cesto moras mjenjati modele na licu mjesta (necu te pitati za primjere tvojih radova jer me ne zanima) i kojem treba svaki dodatni fps, daj objasni meni budali, sto ce dovraga web developeru jaca graficka?? vidim da imas iskustva jako puno, i samo da znas ja u skoli razvijam web, javu/php/flash/asp na starim radeonkama iz 9*** serije, i nisam primjetio nikakvo poboljsanje kad sam to isto radio doma, na xfx 9800 gt, pa prema tome zakljucujem da to nema utjecaja jedno na drugo. jedan prijateljski savjet: kad ides okolo sirit svoje ne znanje, radije prvo procitaj malo o tome, saznaj sto se tamo zbiva kako to ide itd. pa tek onda pocni srat po tudjem misljenju.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
14 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Super stvar za one koji imaju prijenosnik s integriranom grafikom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

USB 3.0, Externa grafika... napokon ću moć iskoristit Express Card utor

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 22:03 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
bruno03 kaže...

napokon ću moć iskoristit Express Card utor

  ....eh da zaboravio sam i da ga imam na laptopu. Ovo će mi taman dobro doć' da mogu zavrtit Freelancera u boljoj rezoluciji i bez pregrijavanja proca na mom jadnom Esprimu sa SIS-ovom integriranom grafičkom....

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
16 godina
neaktivan
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Nisam siguran, ali mislim da ovo čudo zahtjeva vanjski monitor, a ne od laptopa...

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Stoja kaže...
Ovo bi bilo super da zaživi, zamislite lijepo imate laptop sa integriranom grafom, lagan i duge autonomije(dok ste vani) a kad dodete kući lijepo uštekate grafu i vaš prijenosnik postane jaka igraća mašina, ukoliko ima solidan proc, i za reza na lapovima sigurno bi igre išle i na višim postavkama bez beda.

Mislio sam da za takvo nešto već postoje razni docking station-i, iako ih nikad nisam koristio pa možda griješim. Doduše sumnjam da je ijednom cilj da laptopu pruži toliko grafičke snage, ali sigurno bi logično bilo da ovo dođe u nekom docking station-u, IMHO.

 

Katana kaže...
Mobilan developer? Si kad probao malo duže tipkanje po laptopu?

Ovdje moram reagirati... :)

Ja tipkam nadprosječno puno (da sad ne pretjerujem) i moj laptop je ergonomičniji za to tipkanje od većine tipkovnica koje se mogu nabaviti, definitivno od većine onih koje sam probao i od svih prosječnih koje vidim da ljudi u pravilu koriste (čak i oni koji kakti tipkaju dosta pa me uvjeravaju da laptop nije za njih). Jednostavno ne znaš što je ergonomija dok nisi probao ThinkPad, barem što se laptopa tiče. Da nije sve savršeno, moram reći da imam model ThinkPad-a (Z61m) koji je možda jedan od lošijih za tipkanje jer je dosta debeo, dakle palm rest bi mi vjerojatno godio i da je niži (iako mi to kao što vidiš ne umanjuje zadovoljstvo tipkanja) što planiram riješiti pri slijedećoj promjeni laptopa.

Da, otkad imam ThinkPad, ne samo da ne koristim više desktop kod kuće (niti na poslu) nego mi se čini da više i tipkam... jedina negativna strana svega toga ;)

domicius
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Moje iskustvo s mobilnim gameplayom:

Mjesto: Toyota Starlet, suvozačevo mjesto, trasa: Poreč-Banjaluka

Vrijeme: 3. mjesec ove godine, 6 sati u autu

Laptop: HP Compaq 615; athlon x2 @ 2.1 Ghz, 780G čipset s 256 ddr2 rama

Igre: Serious sam, UT Gotic, UT 2k4, cod 2

Dodatna oprema: punjač, slušalice i miš

 

Nakon sat vremena igranja unreal tournamenta, leđa, vrat i ruke su mi potpuno utrnule, kao podloga za miša bile su mi jeans hlače.

Poslije sam gledao Inglorious Bastards u Ha-deu i to mi je dokrajčilo vrat.

Cod2 MP i SP na laptopu.... nije to "to" i totalno sux-a iako imam pošten framerate i rezoluciju.

Toplina koju laptop stvara jako mi smeta jer mi grije noge, glossy ekran, fali numerički dio tipkovnice.....

Uglavnom sam ga koristio za net (BOL), a za gameing mi uopče nije pasao. 

 

 

Bdw, (ja pišem bdw) express card sučelje je eksterni pci-e x1 (500 Mb/s) + usb 2.0 i nema povratnu vezu za na ekran pa je potreban dodatni monitor dodatan monitor.

i recimo da laptop radi na bateriji, trebat će iz njega izmusti minimalno 50W za tu grafičku što je za napajački sklop i bateriju laptopa jako puno te se autonomija drastično smanjuje.

I da, ULV procesori za gameing? To je smiješno.....

I još nešto....što vas briga moje godište, šta ćemo još gledati čiji je tata jači?

I do what I must because I can
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Katana kaže...

Bdw, (ja pišem bdw)

I još nešto....što vas briga moje godište, šta ćemo još gledati čiji je tata jači?

  thumb up, thumb up, thumb up! :DD

ma moja baka je najjaca, sve vas nasamara ;D

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja
Katana kaže...

Moje iskustvo s mobilnim gameplayom:

Mjesto: Toyota Starlet, suvozačevo mjesto, trasa: Poreč-Banjaluka

Vrijeme: 3. mjesec ove godine, 6 sati u autu

Laptop: HP Compaq 615; athlon x2 @ 2.1 Ghz, 780G čipset s 256 ddr2 rama

Igre: Serious sam, UT Gotic, UT 2k4, cod 2

Dodatna oprema: punjač, slušalice i miš

 

Nakon sat vremena igranja unreal tournamenta, leđa, vrat i ruke su mi potpuno utrnule, kao podloga za miša bile su mi jeans hlače.

Poslije sam gledao Inglorious Bastards u Ha-deu i to mi je dokrajčilo vrat.

Cod2 MP i SP na laptopu.... nije to "to" i totalno sux-a iako imam pošten framerate i rezoluciju.

Toplina koju laptop stvara jako mi smeta jer mi grije noge, glossy ekran, fali numerički dio tipkovnice.....

Uglavnom sam ga koristio za net (BOL), a za gameing mi uopče nije pasao. 

 

 

Bdw, (ja pišem bdw) express card sučelje je eksterni pci-e x1 (500 Mb/s) + usb 2.0 i nema povratnu vezu za na ekran pa je potreban dodatni monitor dodatan monitor.

i recimo da laptop radi na bateriji, trebat će iz njega izmusti minimalno 50W za tu grafičku što je za napajački sklop i bateriju laptopa jako puno te se autonomija drastično smanjuje.

I da, ULV procesori za gameing? To je smiješno.....

I još nešto....što vas briga moje godište, šta ćemo još gledati čiji je tata jači?

 

Meni je uvijek mobilan u gaming kao ovo bio čista ludost, kao što i si i ti sve opisao.

 

Ono što ja hoću reći je da za neke male pare(ajmo do nekih 5-6 tisuća kuna) a i skuplje nemožeš naći laptop koji je lagan malo se grije ima jaku bateriju i da ima jaku grafu, jednostavno se ne uklapa jer grafa je teška, grije se i troši. A ovako sa nekom nadoplatom dobiješ grafu koju možeš koristiti na laptopu kad si kući ili vikendici ili slično, a opet u svakom trenutku samo iščupaš kabele i opet imaš lagan, tanak i izdržljiv prijenosnik. Meni bi to super bilo da recimo imam tako neki laptop sa takvom grafom pa da kući uz glavni desktop imam nešto što može pokrenuti neke igre kad je desktop zauzet, a da je taj laptop ujedno i vrlo mobilan kad sam vani. Za sad je to nudio samo dell ili ko već sa onim docking stationom ali je to bilo vrlo skupo i bio si ograničen da uzmeš 2 modela laptopa od stotine dostupnih na tržištu. Ovako sa tim mogu i laptop star 3 godine upogoniti sa ovom grafom da barem cod2 ili slično može igrati a isplativije bi bilo nego da si uzmeš novi laptop ako je ovaj ispravan i zadovoljava tvoje potrebe

15 godina
offline
RE: Eksterna grafika iz MSI-ja

Ja vas stvarno ne kužim....

Došla vjest o eksternoj grafici i odmah svi ludi za njom jer misle da kad to kupe da će moći igrati sve i svašta na njihovim starim/sporim/jeftinim laptopima, da će biti mobilni i da će jeftino proći bez komplikacija.

E pa ne može. Ni mobilno, ni jednostavno, ni jeftino ni brzo. Za 5-6 kn kupiš beštiju od laptopa koji ne treba eksterne grafe poput ove nego u sebi ima fino neku hd 4650 ili jaču te vrti sve novije naslove.

Igrat se u vikendici; nostit monitor, grafičku, napajanje za grafičku, laptop, napajanje za laptop da biš mogao igrati neku igru? Nisam lud, a nadam se da niste ni vi.

Integriruše danas vrte solidno cod2 i malo starije igre.

Po meni laptopi trebaju imati sve integrirano i lijepo upakirano, s malom potrošnjom i zagrijavanjem za što dužu autonomiju i veću prenosivost.

Za igre treba velika procesorska moć; veliki (bučniji) hladnjak, puno rama, veliki monitor a time i veliki, nezgrapan i težak laptop koji i nije baš prijenosan.

Sve je to lijepo i krasno, ali zašto sve to kad iste ili jače petformanse možete dobiti za manje pare kupovinom "kante"? Za gotovo nepostojeću prenosivost, mobilnost?

I do what I must because I can
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 14:35 (Katana).
15 godina
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Bez veze. Ja još uvijek mislim da je MXM upgrade (šteta što se ne forsira u svim novijim prijenosnicima) daleko urednija opcija od ovakvih s**nja.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Eksterna grafika iz MSI-ja

Meni se ideja cini genijalna iako me brine brzina utora od samo 1x. Sto mislite koliko ce to ograniciti brzinu kartice?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice