Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.269.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Hvala!

 

Kakva su iskustva s Laptopi.hr i njihovom ponudom? Vidim da je većina tzv. "outlet" laptopa, a cijene variraju za isti model, iste komponente i isto stanje (npr. Gold) i po par tisuća Kn?!?

 

Daju vrlo malo detalja o konkretnim modelima, i ne znam koliko je ponuda pouzdana i koliko ima problema s eventualnim reklamacijama kasnije?

 

Unaprijed hvala na komentarima i iskustvima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2022 11:02 (DMan).
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
DMan kaže...

Hvala!

 

Kakva su iskustva s Laptopi.hr i njihovom ponudom? Vidim da je većina tzv. "outlet" laptopa, a cijene variraju za isti model, iste komponente i isto stanje (npr. Gold) i po par tisuća Kn?!?

 

Daju vrlo malo detalja o konkretnim modelima, i ne znam koliko je ponuda pouzdana i koliko ima problema s eventualnim reklamacijama kasnije?

 

Unaprijed hvala na komentarima i iskustvima.

 Kupujem laptop, isto pitanje... Vidim da nema opcija da se plati pouzećem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 4:25 (Juksi).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Na laptopi.hr legion 5 sa rtx 3060 i 5600h procesorom imas za oko 8k kuna Best buy trenutno. Ako oces jos malo ustedit cekaj na ekupi akciju te takodjer onda legion 5 kupi. Sve ostalo je bacanje para za taj budzet.

 Napomena da si pogledati s koje zemlje je tipkovnica. Makar mislim da ce ugraviraju Hr simbole.

Ali ja sam gledao tamo i vidio sam da su ti Legion 5 3060 sa FR tipkovnicama. A meni treba US.

E sad, ne znam kako izgleda FR sa HR simbolima.

5 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, trebao bi mi laptop do 10 000 kn svakodnevna upotreba filmovi i gaming tipa pub g Valorant itd. Pa bilo kakav prijedlog savjet za neki best buy u toj kategoriji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
vax kaže...

Pozdrav, trebao bi mi laptop do 10 000 kn svakodnevna upotreba filmovi i gaming tipa pub g Valorant itd. Pa bilo kakav prijedlog savjet za neki best buy u toj kategoriji.

 HP Victus 16-e0004nm, 4L9Y5EA, 16,1 FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, Free Dos, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina 

 

Ovaj se čini ok

LP
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
vax kaže...

Pozdrav, trebao bi mi laptop do 10 000 kn svakodnevna upotreba filmovi i gaming tipa pub g Valorant itd. Pa bilo kakav prijedlog savjet za neki best buy u toj kategoriji.

Reko bi da ti je ovo neki best buy Laptop HP Victus 16 4L9Y9EA, 16/R5/16/512/RTX3060 (sancta-domenica.hr)

Ako imaš mastercard ispadne te 7649 kn i prema hp-ovim službenim specifikacijama ima dobar ekran Victus by HP Laptop 16-e0016nm Product Specifications | HP® Customer Support, a ne ovaj usrani kaj je naveden na stranici od sancta domenice

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
vax kaže...

Pozdrav, trebao bi mi laptop do 10 000 kn svakodnevna upotreba filmovi i gaming tipa pub g Valorant itd. Pa bilo kakav prijedlog savjet za neki best buy u toj kategoriji.

Reko bi da ti je ovo neki best buy Laptop HP Victus 16 4L9Y9EA, 16/R5/16/512/RTX3060 (sancta-domenica.hr)

Ako imaš mastercard ispadne te 7649 kn i prema hp-ovim službenim specifikacijama ima dobar ekran Victus by HP Laptop 16-e0016nm Product Specifications | HP® Customer Support, a ne ovaj usrani kaj je naveden na stranici od sancta domenice

Zaista dobra cijena i dobra ponuda.

Jedino sto je u njemu koliko znam RTX3060 od 95W sto smanjuje performanse, ali za te novce je nerealno ocekivati neki od modela sa RTX3060 od 130W. Za 130W verziju onda treba cca. 9,5k kn ili vise (ali tada je u pravilu unutra i 5800H ili Intel i7).

Ovo je cjenovni razred gdje su laptopi sa RTX3050/3050Ti, a ova RTX3060 cak i sa smanjenim TDP-om je osjetno jaca od njih.

Za 7600kn ako je na Master ovo je stvarno IMHO jako dobra ponuda.

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 9:56 (Mauro).
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Samo vwceras do jutra: legion 5 pro sa rtx 3050ti i ryzen 5600h - 6500 kn na ekupi. Od onda 7000.. 

Ima jos dobrih ponuda za lenovo laptope..

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Samo vwceras do jutra: legion 5 pro sa rtx 3050ti i ryzen 5600h - 6500 kn na ekupi. Od onda 7000.. 

Ima jos dobrih ponuda za lenovo laptope..

 Nažalost nemaju u ponudi nijedan legion sa 3060/3070, ali da, odlična ponuda inače.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Samo vwceras do jutra: legion 5 pro sa rtx 3050ti i ryzen 5600h - 6500 kn na ekupi. Od onda 7000.. 

Ima jos dobrih ponuda za lenovo laptope..

 

Uzeo sam ovaj laptop pa imam pitanje za ljude koji imaju vise iskustva s gaming laptopima...

Uglavnom, pomalo sam razocaran hlađenjem i bukom koji ovaj laptop proizvodi. Do sad sam imao ultrabook koji je dosta dobro hendlao temperaturne spikeove i ventilator mu je bio tih.

Buduci da je ovo gaming laptop, ocekivao sam da vec samim time sto ima vise heat pipeova i bolji sustav hladenja, da ce raditi jako tiho kod obicnih taskova poput gledanja youtubea ili surfanja.

 

Medutim, svako otvaranje novog taba ili novog yt videa odma dobije skok u temperaturi CPU-a i ventilatori pocnu jace raditi.

Npr. u idleu bude temperatura CPU-a cca 45C... ako pokrenem stream od sigurnosne IP kamere, skace CPU temp na 55C i tako ostaje. Naravno, jos ovisi sto se radi u pozadini.

 

Za probu sam pokrenuo jednu igru i na high detaljima iza riga vatru. Ventilatori rade na full i bez slusalica bi bilo iritantno. Ali ok, ovo sam cak i ocekivao i nije toliki problem jer samo povremeno zaigram nešto.

 

Moje pitanje je jel normalno da na gaming laptopima kod obicnih taskova temperature budu oko 50-55C i da kod svakog novog pokretanja neceg bude takav spike u vrtnji ventilatora?

Kod igranja jos i mogu to podnijeti ali kad cu raditi nešto produktivno, programiranje, photoshop ili nesto drugo, to ce mi bit iritantno. Ovo mi je bio probni pokusaj zamjene desktopa sa laptopom, pa cu jos malo testirati kako se ponaša.

 

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Imam 2 generacije stariji Legion i ventovi se pale jedino kad surfam u vise tabova i update mi se pokrenuo u windowsima. Inače ga ne čuješ. U igricama je dakako puhanje na najjače, a pri tome ni buka ne zaostaje... Ali da se to podnijeti. :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Clockwork kaže...

legion 5 pro sa rtx 3050ti i ryzen 5600h

 Uzeo sam ovaj laptop pa imam pitanje za ljude koji imaju vise iskustva s gaming laptopima...

Uglavnom, pomalo sam razocaran hlađenjem i bukom koji ovaj laptop proizvodi. Do sad sam imao ultrabook koji je dosta dobro hendlao temperaturne spikeove i ventilator mu je bio tih.

 

Npr. u idleu bude temperatura CPU-a cca 45C...

Za probu sam pokrenuo jednu igru i na high detaljima iza riga vatru. Ventilatori rade na full 

 probaj napravit ovo, malo ce zabremzat overclockanje procesora i dizanje temperatura

ja sam napravil isto na i7 6700 i smanjilo je malo temp i stuttere

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
16 godina
offline
Gaming Laptopi

glasan je jedino kada se igre pokrenu

 

ali onda proc ide na 100c, grafa 80c, ako nije iskopcan onaj boost. ako se to napravi neide preko 80c

 

inace je tih, i drzim ga na automatic vecinu vremena

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
bNeo kaže...

Imam 2 generacije stariji Legion i ventovi se pale jedino kad surfam u vise tabova i update mi se pokrenuo u windowsima. Inače ga ne čuješ. U igricama je dakako puhanje na najjače, a pri tome ni buka ne zaostaje... Ali da se to podnijeti. :)

 

Meni je surfanje u vise tabova po defaultu 😅

Nekad i 50 tabova ako se uvalim u neko istrazivanje.

 

ED63 kaže...

probaj napravit ovo, malo ce zabremzat overclockanje procesora i dizanje temperatura

ja sam napravil isto na i7 6700 i smanjilo je malo temp i stuttere

 Hvala, budem i to probao pa usporedio rezultate

 

Gemmy kaže...

glasan je jedino kada se igre pokrenu

 

ali onda proc ide na 100c, grafa 80c, ako nije iskopcan onaj boost. ako se to napravi neide preko 80c

 

inace je tih, i drzim ga na automatic vecinu vremena

 

Jos mi je ok kad igre pokrenem, onda znam da ce bit glasan. Smeta mi jedino kod normalnog rada. Btw jel vam tih na automaticu bez nekih dodathih tweakanja?

 

Trenutno se igram s par toolova:

LegionFanControl

Ryzen Controller

Kao i s Lenovo presetima (Quiet, Balanced, Performance)

 

Za sad sam dobio zadovoljavajuce rezultate smanjivanjem TDP-a u Ryzen Controlleru. Ako smanjim na 10-15W TDP, dobivam tih laptop bez temp spikeova.

Naravno, bilo bi dobro da out of the box u nekom automatic modu imam slicno ponasanje, jer mi se bas i ne da stalno mijenjat postavke izmedu surfanja/konkretnijeg rada/gaminga.

 

EDIT:

Dodatno pitanje u vezi garancije. Kako sam skidao drivere s lenovo stranice, ukucao sam tamo serijski broj i kaze za garanciju ovako:

Warranty Status: In Warranty
Current Service & Support Status < 20 months remaining
Start Date: 2021-11-23
End Date: 2024-04-05

Pa me isto zanima jel to normalno jer laptop je kupljen prekjucer na ekupi?

Ovako na prvu mi je pomisao da ga je netko vratio jer nije bio zadovoljan.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 10:09 (Clockwork).
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Moj acer nitro 5 sa 3060 grafickom se sad preko ljeta isto grije i ventilatori pale na neke bezvezne sitnice.

A prije toga na lenovo legion y530 sta sam imao to nije bio toliki problem..cudi me sa je sada lenovo laptop i to noviji gamerski tako losiji, ili se ove godine sve pregrijava od mobitela do laptopa.
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
12 godina
offline
Gaming Laptopi

To nije normalno. Sigurno je vraćen laptop. Traži bar neku nadoknadu. 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
mp3david kaže...
Moj acer nitro 5 sa 3060 grafickom se sad preko ljeta isto grije i ventilatori pale na neke bezvezne sitnice.

A prije toga na lenovo legion y530 sta sam imao to nije bio toliki problem..cudi me sa je sada lenovo laptop i to noviji gamerski tako losiji, ili se ove godine sve pregrijava od mobitela do laptopa.

 Pa zapravo me najvise iritira da se vent pali za svaku sitnicu. I ne mora biti da je lenovo laptop toliko lošiji, nego su mi iskustva s ultrabookom drugacija.

Ultrabook je fanless sve dok ne dok ne pocnes raditi nesto konkretnije, pa zavrti ventove dok ne ohladi i onda je ponovo tih. Zbog kolicine bakra u gaming laptopima, ocekivao sam da bi za regular taskove bilo slicno ponasanje.

Ali ajd, dobivam zadovoljavajuce rezultate ako smanjim TDP a ne vidim degradaciju funkcionalnosti.

 

bNeo kaže...

To nije normalno. Sigurno je vraćen laptop. Traži bar neku nadoknadu. 

 

Tnx, kontaktirao sam im podršku pa ću vidjeti. Ionako sam već bio na rubu da vratim laptop i ulozim u novi desktop gdje mogu ugraditi bolji hladnjak.

Ako dobijem neku nadoknadu onda cu razmisliti.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Ja imam 5800 sa 3060 i tih je osim kad se pokrece neki video ili igra, budem probao sa vise tabova pa javim
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Neki dan uzeo laptop na rate na laptopi.hr (jer nema plaćanja gotovinom), iduće jutro mi šalju kako je taj proizvod nedostupan, iako je stajao na webu jedno 2-3 tjedna. Čini mi se da ću odvojit 1k kuna više i kupit u nekoj legit trgovini.. ako je netko uzimao od njih neka podjeli iskustva, hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 18:26 (wiwiwi:)).
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Malo googlam no nisam naisao. Jel tko imao problema s garancijom na Lenovo IdeaPad 3 laptope iz njemacke? Naime uzeo sam njemacki model s alternate.de i imam svijetli podpiksel, njemacki support mi ne odgovara vec tjedan dana a ovi iz HR tvrde posto je laptop samo za njemacko trziste oni ne vrse servis..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

jel ima kod nas trenutno neki rtx3060 s 130w  u ponudi?

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
De ti provjeri i sa glavnima dal EU ima pokrivenu garanciju podrucju cijele unije... Mozda ovi nasi samo seru...
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nikola_Cro kaže...

jel ima kod nas trenutno neki rtx3060 s 130w  u ponudi?

Dell G15 i Lenovo Legion 5 dolaze sa 130W verzijom i dostupni su kod nas.

Vjerovatno jos poneki model, ali ovi gore znam da imaju 130W verziju i ima ih po raznim ducanima.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 13:43 (Mauro).
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hvala.

Volia bi nac sa 17' ekranom, jel se može iz Njemačke narucit na r1 račun preko firme,jel netko zna??

 

Ovaj mi se čini https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-rog-strix-g17-g713rm-kh093-17-r7-16-512-rtx3060.html

 

 

Jel ovo ok cijena, jer na ekupi nije dostupan i ne znaju kada ce biti.. https://www.mall.hr/lenovo-prijenosna-racunala/lenovo-legion-5-gaming-prijenosno-racunalo-r7-5800h-43-94-cm-17-3-fhd-16gb-ssd1tb-rtx3060-w11h-82jy00hcsc?tab=reviews

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 16:35 (Nikola_Cro).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
ED63 kaže...

 probaj napravit ovo, malo ce zabremzat overclockanje procesora i dizanje temperatura

ja sam napravil isto na i7 6700 i smanjilo je malo temp i stuttere

 

Znaci ovo je zaustavilo divljanje temperatura za svaku sitnicu ili otvoreni tab. Moze se normalno surfati i laptop je tih. Nedostatak je da kod igranja treba to opet omoguciti jer okrljašti performanse.

 

Nikola_Cro kaže...

Hvala.

Volia bi nac sa 17' ekranom, jel se može iz Njemačke narucit na r1 račun preko firme,jel netko zna??

 

Ovaj mi se čini https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-rog-strix-g17-g713rm-kh093-17-r7-16-512-rtx3060.html

 

Imaš na njemackom amazonu taj s popustom. Bio mi je na razmatranju dok nije Lenovo uletio s dobrim popustom

https://www.amazon.de/-/en/Laptop-1920x1080-Notebook-R7-6800H-Eclipse/dp/B09QLG86CY/

 

Nadalje, u vezi garancije su mi iz ekupi rekli da vrijedi od kad je racun fakturiran i da nema veze sto pise na Lenovo stranici.

Našao sam i informaciju da to Lenovo prvo definira neki "Base Warranty" od kad dobavljač naruči robu od njih

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/solutions/ht100121-how-to-correct-an-incorrect-warranty-date

 

Tako da izgleda da je ovaj moj samo dugo stajao na skladištu... ne mogu reći da sam našao neke znakove korištenja na njemu.

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Clockwork kaže...

 

Znaci ovo je zaustavilo divljanje temperatura za svaku sitnicu ili otvoreni tab. Moze se normalno surfati i laptop je tih. Nedostatak je da kod igranja treba to opet omoguciti jer okrljašti performanse.

 ja sam to rijesil u power options, jedan profil je na max sve za igranje, makar sam ja taj aggresive overclock profile iskljucil jer je stari lap i grije se dosta

to je maximum performance

drugi je balanced koji sluzi za surfanje, muziku, i jubito

na tome sam smanjil proc na 50%

uglavnom, mozes se igrat i podesit profile kak ti pase

jedino kaj nema u tim profilima je podesavanje grafe, ove odvojene barem

 

a ja nisam neki softveras pa da idem previse prckat i stelat

dok radi - radi

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
6 godina
offline
Gaming Laptopi
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nixx7 kaže...

U linku su ti svi podaci o tom modelu Legion,Legion 5 Pro 16ACH6H,Model:82JQ0076SP (lenovo.com)

TGP grafičke je 130W.

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
Nixx7 kaže...

U linku su ti svi podaci o tom modelu Legion,Legion 5 Pro 16ACH6H,Model:82JQ0076SP (lenovo.com)

TGP grafičke je 130W.

 U redu, hvala... Jel ima trenutno na trzistu ijedan laptop sa rtx-icom 3060 od 130W TGP, a da je cijena oko 10 milja kuna ili rtx 3070 sa nizim TGP-OM za slicnu cijenu? Ali u normalnom ducanu... Nekako nemam povjerenja u "laptopi.hr"

Odnosno ako tu kombinaciju nebi uspio iskombinirati isao bi na rtx3050ti do recimo 8 milja kuna, ali nijedan primjerak ne mogu naci sa 130W TGP... Svi koje sam nasao su od 75 do 95W...

 

Ukoliko netko ima neki prijedlog, pucajte 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Linkao sam gore Asusa na akciji koji ima 3060 i kosta oko 10k kn. A to da li se isplati najbolje ti znas koliko ce ti koristiti.

Prije tjedan dana je bio na akciji Legion 5 pro za 6500kn s 3050Ti i to je po meni bio dobar deal tako da sam ga uzeo.

E sad... dati duplo više za isti s 3060 se meni ne bi isplatilo jer sam vec i ovim modelom dosta dobio. A ionako nisam neki gamer nego casual zaigram ponekad.

 

Ne znam što nova generacija mobilnih RTX-ica donosi, al 6GB memorije na 3060 mi se ne čini baš future proof.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice