LG G4 - Rasprava

poruka: 2.288
|
čitano: 413.722
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Strider91 kaže...

Imam opcijeu da uzmeem polovan g4 , maticna 604. Isplati li se rizikovati novce ?

 Ovisno koliko novaca

Mobitel je i danas vrhunski, pogotovo zaslon i kamera. Sto se tice problema s maticnom, bile su zahvacene skoro sve 5XX serije. Mislim da s 604 ne bi trebao imati problema. Pitaj prodavaca je li uredjaj bio na servisu. Skoro sam 100% siguran da je ako je 604 serija.

Moj je bio 509 i radio je 21 mjesec bez problema i onda je usao u bootloop. Odnjeo u VIP i dobio ga nazad za 10 dana, 707 serija. Promijenili su maticnu, zaslon, bateriju i cijelu prednju stranu. Original ostao samo straznji pokrov

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 2:30 (aleng3).
16 godina
online
LG G4 - Rasprava

Isto sam prošao, mob bio na reklamaciji i dobio doslovno novi mob, od staroga je ostao samo kozni pokrov  :D

Bok, ja sam sharyn
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Strider91 kaže...

Imam opcijeu da uzmeem polovan g4 , maticna 604. Isplati li se rizikovati novce ?

 Ovisi o novcima, mene je izasao mob 500kn pa me uopce nije briga :)

10 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Android 7 je preporodio ovaj mob. Oaim sto je jako brz, baterija je duplo bolja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Lol imaš 5h rada, 2 i pol sata sot-a, a ostalo 41% baterije. Ja sam znao imat 4h sota i znalo bi mi ostat 20% baterije tak da mi nije jasan tvoj preporod
10 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
kbenzema kaže...
Lol imaš 5h rada, 2 i pol sata sot-a, a ostalo 41% baterije. Ja sam znao imat 4h sota i znalo bi mi ostat 20% baterije tak da mi nije jasan tvoj preporod

 Sve ok, meni na moje koristenje je 2,5h - 3h sota bio maksimum od 100 do 0%

12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Uzeo od kolege G4, njemu došao sa servisa neki dan, promijenjena matična, kod mene par dana. Prvi put se zgasio kad sam pokrenuo snimanje videa, baterija bila na 80%, kad sam ga upalio 25%. Danas se zgasi sa 40%, e sad ne znam jel to opet bootlop - upali i dodje do homescreena, vidim svaki put drugi postotak baterije, ali se ugasi i pali. Izvadio bateriju, vratio nazad, stavio na punjenje do kraja i sad evo opet normalno radi. Ne kužim jel opet do matične ili baterija kenja, stara je godinu i pol.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Hocu da kupim nov V10 , otvorim da vidim datum maticne , kad ono 602. Da li je moguce da je telefon nov, a taj datum ? Znam da nije tema , al vidim da ste azurna i susretljiva raja :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
blackened_bm kaže...

Uzeo od kolege G4, njemu došao sa servisa neki dan, promijenjena matična, kod mene par dana. Prvi put se zgasio kad sam pokrenuo snimanje videa, baterija bila na 80%, kad sam ga upalio 25%. Danas se zgasi sa 40%, e sad ne znam jel to opet bootlop - upali i dodje do homescreena, vidim svaki put drugi postotak baterije, ali se ugasi i pali. Izvadio bateriju, vratio nazad, stavio na punjenje do kraja i sad evo opet normalno radi. Ne kužim jel opet do matične ili baterija kenja, stara je godinu i pol.

 Kad udje u bootloop telefon se stalno restarta i vrti LG logo tj. nikad ne dodje do homescreen-a. Mislim da je tebi baterija problem. Nove su oko 200kn ili ako znas nekoga s G4 da probas njihovu bateriju pa vidi hoce li se gasiti.

8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Strider91 kaže...

Hocu da kupim nov V10 , otvorim da vidim datum maticne , kad ono 602. Da li je moguce da je telefon nov, a taj datum ? Znam da nije tema , al vidim da ste azurna i susretljiva raja :)

 Moguce je. Maticna za taj V10 je napravljena u veljaci 2016. godine. Mob je mogao biti spakiran i poslan na trziste ali do sad nije prodan.

10 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Nakon S6 Edge+ i S7 nabavio sam S8. Čekao sam da im padnu cijene. Nakon što sam prodao S7, koristio sam svoj stari G4 Dual koji je dan danas stvarno odličan mobitel. S/N mu je 511. Za točno mjesec dana mu bude isteklo jamstvo. Matična je dakle još originalna. Problem je ekran sa poznatim privremenim burn in i baterija koja je stvarno jako oslabila. Za ekran koristim sFilter Lite koji odrađuje svoj posao odlično. Planirao sam nabaviti novu bateriju i spremiti ga u ladicu, da ga koristim kao pomočni mobitel kad prodam glavnog. Ako ga pošaljem na servis radi ekrana, hoće li mi staviti novu bateriju i možda i novu matičnu?

7.0 za Dual sim neće izaći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
MatijaZG kaže...

Nakon S6 Edge+ i S7 nabavio sam S8. Čekao sam da im padnu cijene. Nakon što sam prodao S7, koristio sam svoj stari G4 Dual koji je dan danas stvarno odličan mobitel. S/N mu je 511. Za točno mjesec dana mu bude isteklo jamstvo. Matična je dakle još originalna. Problem je ekran sa poznatim privremenim burn in i baterija koja je stvarno jako oslabila. Za ekran koristim sFilter Lite koji odrađuje svoj posao odlično. Planirao sam nabaviti novu bateriju i spremiti ga u ladicu, da ga koristim kao pomočni mobitel kad prodam glavnog. Ako ga pošaljem na servis radi ekrana, hoće li mi staviti novu bateriju i možda i novu matičnu?

7.0 za Dual sim neće izaći?

 Burn-in mozes poslati na garanciju a za ostalo neznam. Ovisno kako je serviser raspolozen ali nemoj ocekivati.

10 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
aleng3 kaže...

 Burn-in mozes poslati na garanciju a za ostalo neznam. Ovisno kako je serviser raspolozen ali nemoj ocekivati.

 Onda ću ga poslati da bar riješe ekran. Ukoliko krene bootloop nakon isteka jamstva, mogu ga slobodno baciti u smeće?

15 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
thebatman kaže...

Android 7 je preporodio ovaj mob. Oaim sto je jako brz, baterija je duplo bolja.

Koji si rom tocno stavio? Lineage? Ja imam lineage i baterija je jako losa, iako je to vj jer je starija od 2 godine pa se potrosila...A niti rom nije nesto brz, kamera nije ni blizu dobra kao original pa me zanima ako ima nesto bolje da instaliram.

8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
MatijaZG kaže...
aleng3 kaže...

 Burn-in mozes poslati na garanciju a za ostalo neznam. Ovisno kako je serviser raspolozen ali nemoj ocekivati.

 Onda ću ga poslati da bar riješe ekran. Ukoliko krene bootloop nakon isteka jamstva, mogu ga slobodno baciti u smeće?

 Ako se dogodi, mozes kontaktirati direktno LG i njih pitati. U Americi i UK su odobravali zamjene i bez jamstva ako je bio bootloop.

10 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
DommY kaže...
thebatman kaže...

Android 7 je preporodio ovaj mob. Oaim sto je jako brz, baterija je duplo bolja.

Koji si rom tocno stavio? Lineage? Ja imam lineage i baterija je jako losa, iako je to vj jer je starija od 2 godine pa se potrosila...A niti rom nije nesto brz, kamera nije ni blizu dobra kao original pa me zanima ako ima nesto bolje da instaliram.

 Na xda neki stock naso

 

 

6 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Lg g4 611 ima li problema maticna ovog serijskog broja ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Strider91 kaže...

Lg g4 611 ima li problema maticna ovog serijskog broja ?

 

504-510 su masovno rikavale ali mislim da se moze dogoditi na bilo kojoj seriji. LG kaze da je od serije 601 problem popravljen but who knows...

6 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

3 dana imam LG G4 pa ako može mala pomoć?

Kada nekoga nazovem isti tren ugasi mi se svjetlo zaslona i više niti vidim koga sam nazvao niti mogu bilo šta po ekranu (ni prekinuti poziv).

Dali netko zna u ćemu je problem.

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava
To se meni događalo na Lumiji 920. Najvjerojatnije problem sa senzorom. Imaš možda gore foliju ili kaljeno?
6 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Imam foliju ali i kada ju skinem isto mi se ponaša, također i opcija za automatsko javljanje kada aparat prislonim uz uho ne radi.

6 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Riješio.

Za one koji sami budu mijenjali ekran.

Prilikom demontaže-montaže potrebno je sa mjesta na kojem je senzor udaljenosti skinuti nekakvu foliju...to na youtube tutorijalima nigdje nisam vidio, pa nisam ni preneo na novi ekran.

Izostanak te folije je pravilo problem.

Izrezao komadić izolirajuće trake i propalio 2 rupice, zaljepio na senzor i sada sve radi.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Koju bateriju da uzmem za lg g4 ? Vidio sam da imaju neke  sa vise mAh ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Strider91 kaže...

Koju bateriju da uzmem za lg g4 ? Vidio sam da imaju neke  sa vise mAh ?

 3000 mAh

16 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Prodajem svoj G4, stanje 10/10, pa ako ima zainteresiranih, molim u inbox.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Prije par dana počeo mi mobitel blokirati na sekundu dvije i tako svakih par minuta, dakle korištenje mobitela je postalo izrazito frustrirajuće

Pošto mi je baterija vecvneko vrijeme loša posumnjao sam na nju, stavio drugu ali problemi isti

Napravio factory reset i opet isto 

 

Ima tko kakvu ideju što bi još mogao probati

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Upucao Android 7.0 i mobitel se preporodio

Preporuka svima

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Koji, kako, odakle? :) 
Baci neki link, mozda bih stavio i ja, u zadnje vrijeme mi je mob također prilično štekav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Dommy evo napokon sa se dokopao računala, sorry na čekanju

 

prvo izgasi mobitel i neka bude barem na 60% baterija (tako kažu)

 

skini uppercut sa ovog linka    https://mega.nz/#!TZp0ABqK!kXkpan6lRkrhLAARwEfSZGWygLacXOeU2bfk54H2_98

 

sa ove stranice skini H815EU   https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

 

te malo ispod skini pod tools LG UP & LG G4 DLL

kada si to sve odradio prvo instaliraj sve sto ti je u LGUP onda raspakiraj uppercut

 

u isto vrijeme drži tipku glasnoće za gore (vol. up) i uštekaj usb kabel

kada uđeš u download mod pokreni kao administrator uppercut, odaberi port mobitela, automatski ti se pokrene  LGUP

tu stavi na upgrade, te odaberi tot file koji si skinuo sa xda foruma

 

stisni start, pusti da se sve odradi, pusti mobitel jedno 2-3 minute da sve odradi (LG logo će ti biti)

i gotovo

 

evo ti članak sa postupkom, uppercut koristiš jer navodno neki imaju problema da ne prepoznaje LGUP na kojem je portu mobitel

https://www.androidsage.com/2017/06/14/how-to-fix-all-phone-connectivity-issues-with-lgup-using-uppercut/

 

sretno i pozdrav

10 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Prije tjedan dana prodao S7 i planiram nabaviti S9. Izvadio iz kutije G4 Dual H818P. Radio je tih tjedan dana i danas je krenuo bootloop. Matična je broj 511. Jamstvo isteklo 15.02. Kupljen u SD. Jel se mogu nadati da ću svejedno dobiti popravljeni mobitel ili da ga razbijem čekićem? Kakvo smeće od mobitela. Nikad više LG.

 

EDIT: Zvao SD, LG HR, MR Servis. Cijena nove matične je 2100kn. Smeće vrijedi 1000kn na Njuškalu. Ide čekičanje. Možda i snimim

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 15:01 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice