Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.681.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

U praksi je. Tester neće ostaviti AV (ili ga uopće imati). Smisao je kontrolirati sustav. Ja dobijem gotovo identičan rezultat s identičnim testovima. Razlike budu minimalne, npr. 69 FPS, 70 FPS ili čak 3 FPS razlike na toj "visini". Za tablicu uzmeš prosjek.

 

Testove ne radiš u live igri, nego snimljenoj sekvenci, već gotovom testu ili radiš dulji test za bolji prosjek. Tako radiš live test i uvijek ćeš dobiti isti rezultat.

 Eto vidiš, govorimo isto samo rezultat različito tumačimo 

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

U praksi je. Tester neće ostaviti AV (ili ga uopće imati). Smisao je kontrolirati sustav. Ja dobijem gotovo identičan rezultat s identičnim testovima. Razlike budu minimalne, npr. 69 FPS, 70 FPS ili čak 3 FPS razlike na toj "visini". Za tablicu uzmeš prosjek.

 

Testove ne radiš u live igri, nego snimljenoj sekvenci, već gotovom testu ili radiš dulji test za bolji prosjek. Tako radiš live test i uvijek ćeš dobiti isti rezultat.

 Eto vidiš, govorimo isto samo rezultat različito tumačimo 

 Ja ne kuzim uopce o cemu tonci prica. Kak je moguce da s pentiumom i i7 ima isti FPS? Kakav AV? Kakva kontrola sustava? Kakav live test, kakva snimljena sekvenca? 

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
kurt kaže...
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

U praksi je. Tester neće ostaviti AV (ili ga uopće imati). Smisao je kontrolirati sustav. Ja dobijem gotovo identičan rezultat s identičnim testovima. Razlike budu minimalne, npr. 69 FPS, 70 FPS ili čak 3 FPS razlike na toj "visini". Za tablicu uzmeš prosjek.

 

Testove ne radiš u live igri, nego snimljenoj sekvenci, već gotovom testu ili radiš dulji test za bolji prosjek. Tako radiš live test i uvijek ćeš dobiti isti rezultat.

 Eto vidiš, govorimo isto samo rezultat različito tumačimo 

 Ja ne kuzim uopce o cemu tonci prica. Kak je moguce da s pentiumom i i7 ima isti FPS? Kakav AV? Kakva kontrola sustava? Kakav live test, kakva snimljena sekvenca? 

 Tako jer je to najviši FPS koji  ta igra može imati s tom grafičkom. I jedan i drugi procesor grafičku poguraju do maksimuma s tim da Pentium to radi s 95% opterečenja a i7 s 45% (karikiram ove postotke). Neke igre koriste jednu jezgru, neke dvije, neke koliko im god daš. Neke koriste HT, neke ne. Uopče me ne bi iznenadilo da neka igra daje viši FPS na ovom Pentiumu nego na i7 5820 koji ima tri puta više fizičkih jezgri i tri puta više threadova, samo zbog nijansu nižeg takta.

 

Ovo ostalo što spominje su načini testiranja kako bi se što više umanjili utjecaji procesa koji nemaju veze s samom igrom (benchmarkom).

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Bug Online - U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Datum izlaska: 2. ožujak

Pet modela s osam jezgri i 16 thredova, četiri modela sa šest jezgri i 12 threadova te osam modela s po četiri jezgre te osam i četiri threada (slika)

Ipak će biti 6-jezgrenih procesora, makar je bio onaj trač prije nekih tjedan dana da neće biti ni jedan.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Već smo prožvakali tu tablicu.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
_mark0_69 kaže...

Već smo prožvakali tu tablicu.

 i ispljunili je..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Meni se i ne čini da su ti rizeni baš bajni jer stavit 6c/12t cpu da konkurira i5 7600 koji je 4c/4t  to meni opet smrdi na loš IPC

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 13:58 (nicky.sl).
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...

Meni se i ne čini da su ti rizeni baš bajni jer stavit 6c/12t cpu da konkurira i5 7600 koji je 4c/4t  to meni opet smrdi na loš IPC

 Možda se radi o cjenovnim razredima. IPC nemože bit toliko loš po onom Ryzen benchu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...

Meni se i ne čini da su ti rizeni baš bajni jer stavit 6c/12t cpu da konkurira i5 7600 koji je 4c/4t  to meni opet smrdi na loš IPC

 tablica je za cjenovno rangiranje

 

preduhitrio me post iznad 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 14:57 (X3M).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

E to je onda sasvim druga priča koja bi mogla bit dobra 

neda mi se
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

To bi onda znacilo da ce ipak imati nesto u 6900K razredu?

(cjenovno)

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 15:23 (Friday).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

cjenovno da ali po 24pcie i dual kanal ddr ne... prodajni rezultati će im bit strašni ako bude tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 15:47 (dabar_solta_V2).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

cjenovno da ali po 24pcie i dual kanal ddr ne... prodajni rezultati će im bit strašni ako bude tako.

 a kao treba ti vise, daj molim te koliko vas ovdje ima potrebu za ram u qaud chanelu i vise od jedne grafe...to je i vise nego dovoljno za 99% kucnih korisnika(citaj gamera:)!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ovo mi je dobro, na forumu se stalno ponavlja kao nemoj ići na multi-gpu, previše problema, single gpu majka, a sad kad nema staza za 4 grafičke, odjednom je ogroman problem...

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=175&jumpto=1959989&sort=asc&view=flat
11 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU

Pa i nije problem za srednju, pa i visu klasu, ali mislim da jest za high end kako ciljaju ove 8/16 procesore - tu su zahtjevi za multi gpu puno cesci

osim toga nema tu stazica ni za dvije, a kamo li 4 grafe

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 17:26 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

ASrock? Hmm, ne znam... To je opet Asus koliko znam. :)

A nije, Asus ga je osnovao 2002, no 2010 su ga prodali Pegatronu. Ne dijele koliko znam trenutno hardverski ni driverski ništa zajedničko. U biti, u MBO segmentu su jači od MSi - 3. u svijetu.
Osjeti se da je drugi proizvođač; bios, oprema, undervoltanje... nije samo rebranding. Ovo do sad što sam uzeo - ne bunim se. 
..
A inače ako Amd puca sad u ožujku odmah sa 17 modela, znači da su vrlo sigurni u proizvod. To je popriličan logistički zahvat, i moglo bi doći do turbulencija na tržištu. Ne samo da bi intel mogao
korigirati cijene, nego će vlastiti stari AMD ovi a serija, fx, athlonII navjerojatniije najviše izgubiti na cijeni.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jakovp kaže...

Ovo mi je dobro, na forumu se stalno ponavlja kao nemoj ići na multi-gpu, previše problema, single gpu majka, a sad kad nema staza za 4 grafičke, odjednom je ogroman problem...

 

Kod mene u selu kazu "nemoj se - ne boj se..."

Nema nikakve veze s ovime, samo sam htio podjeliti narodnu mudrost.

 

BTW - moja zena je ostala trudna sa nepunih 19 tako da se ja ocito bas nisam uzdao u narodnu mudrost previse.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 17:23 (Friday).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

..
A inače ako Amd puca sad u ožujku odmah sa 17 modela, znači da su vrlo sigurni u proizvod. To je popriličan logistički zahvat, i moglo bi doći do turbulencija na tržištu. 

 upravo to.

sam broj maticnih ploca, a bome i Noctua koja izdaje 3 coolera samo za AM4 (vjerojatno varijacija na postojece coolere al nema veze) govori o tome da su svi zadovoljni sa testnim primjercima i da ocekuju vruce kifle.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Francuzi pišu da intel priprema i7 7740k i i5 7640k u strahu od ryzena. Za sada se čini da bi se radilo o normalnim kaby procesorima sa 100mhz većim taktom i TDPom od 100w umjesto dosadašnjih 91. Što više konkurencije to bolje za nas kupce!

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Kako se nadam da ce ovi rasturit, makar moj 6700K ne vrijedio ni kurca za 2 mjeseca... 

(opet ce vrijediti vise od Stjepanjevog )

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ako Stjepanjovom qurcu padne vrijednost AMD je svoj posao uspješno obavio!

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kolege, zločesti steprema stjepanju. Kupit će i on rizin ako se da klokat. Ako se neda, ma da je i najbrži na svijetu, fučkaj ga. Nije to to.
A sad, nakon što sam na vijesti http://www.bug.hr/vijesti/ozujku-stize-17-ryzen-procesora/158497.aspx
Pročitao tu priču, vidim da Rambox tvrdi da to nije istina. Da bude samo 4 modela. Pa za što sad spremit novce?
I tko će sad kupit moje stare 6 jezgrene intel krame 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
...

 a kao treba ti vise, daj molim te koliko vas ovdje ima potrebu za ram u qaud chanelu i vise od jedne grafe...to je i vise nego dovoljno za 99% kucnih korisnika(citaj gamera:)!lp

 nvme ssd 4 lanea
grafa 16 laneova
zvućna 2 lanea
=22 i to je sve šta se može uštekat u "mašinu" s 10kkn  cpuom?
da nekim ćudom dam 10kkn za to da moram pazit oću li sutra možda kupit nešto na pcie(a oću kad tad),,, jednostavno nema smisla. tj ima ali onda daj gamersku cjenu za takav cpu 2000kn maks.
quad ddr kanal slažem se nije potreban ali opet možda mi zatreba, u toj cjeni obavezno..

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

pola postova iz ove teme treba stavit na fejs u grupu "ovo nisu istine".

 

odjednom svi imaju potrebu za sve. lol

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 19:07 (nixass).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

pola postova iz ove teme treba stavit na fejs u grupu "ovo nisu istine".

 

odjednom svi imaju potrebu za sve. lol

 šta ti nije jasno daš 10kkn za sami cpu i moraš pazit šta ćeš uštekat od periferije, to je nedopustivo ali je nažalost moguće radi takvih ko ti šta im ništa ne treba dok ne shvate kad je već kasno kad spiskaju 15kkn da im fali svega..
znaci sve pet samo onda nemože bit 10kkn takav cpu.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

od kud si ti izvukao cifru od 10000kn za cpu? jedva si skupio za to sto imas sad odjednom ti treba 5x jace...? daj se skuliraj jer i dalje neznamo pola toga sto ce ponuditi Amd!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 19:35 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

Kolege, zločesti steprema stjepanju. Kupit će i on rizin ako se da klokat. Ako se neda, ma da je i najbrži na svijetu, fučkaj ga. Nije to to.
A sad, nakon što sam na vijesti http://www.bug.hr/vijesti/ozujku-stize-17-ryzen-procesora/158497.aspx
Pročitao tu priču, vidim da Rambox tvrdi da to nije istina. Da bude samo 4 modela.Pa za što sad spremit novce?
I tko će sad kupit moje stare 6 jezgrene intel krame 

Ja ne tvrdim da bude samo 4 modela, nego samo preciziram da bezvezna očerupana tablica očito pokazuje samo 4 identična CPU modela.Vjerojatno neče bit više od šest CPU modela, ako imaš dobar CPU to je sasvim dosta za natamburat Intel konkurenciju.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=74&jumpto=5298664&sort=asc&view=flat

 

Tvoje stare Intel 6 Core krame, to daj na Njuškalo svaki po 500kn+bonus krafna i eto brzo če se prodat.

 

Spremaj lovu za najači 8/16 Ryzen, s obzirom da se baviš koturanjem i preslagivanjem videa to je jedino kaj tebe i zanima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 19:38 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
nixass kaže...

pola postova iz ove teme treba stavit na fejs u grupu "ovo nisu istine".

 

odjednom svi imaju potrebu za sve. lol

 šta ti nije jasno daš 10kkn za sami cpu i moraš pazit šta ćeš uštekat od periferije, to je nedopustivo ali je nažalost moguće radi takvih ko ti šta im ništa ne treba dok ne shvate kad je već kasno kad spiskaju 15kkn da im fali svega..
znaci sve pet samo onda nemože bit 10kkn takav cpu.

 kaj ti brijes kakvih bozjih 10k kuna?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

od kud si ti izvukao cifru od 10000kn za cpu? ....

 

Stjepanj kaže...
_mark0_69 kaže...

Već smo prožvakali tu tablicu.

 i ispljunili je..

 

X3M kaže...
nicky.sl kaže...

Meni se i ne čini da su ti rizeni baš bajni jer stavit 6c/12t cpu da konkurira i5 7600 koji je 4c/4t  to meni opet smrdi na loš IPC

 tablica je za cjenovno rangiranje

 

preduhitrio me post iznad 

 https://www.nabava.net/search.php?q=i7+6900k

ups nije 10kkn nego 8932kn ako je ta tablica stvarno po cjeni , isto tako ako je za vjerovat leakovima od prije onda je taj zen 24 pcie i dual kanal.
zagriženi amd fan sam oduvjek i jedva ćekam zena , ali ovo nema smisla.
ako bude ova tablica kriva i cjene budu manje onda odlicno .ne bunim se na 8/16 ryzen za 2-5000kn(iako je i taj trend poskupljivanja isto bezveze) s performansama ovog duplo skupljeg i7, onda niko ne može gledat ni ddr kanale ni pcie laneove , ali ako je ista cjena onda je to minus.


16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

ta tablica nije za cijene nego usporedba performansi iz oba tabora.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice