Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.690.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

problem je šta je i asus zagazia u vode estetike, a svi ko je uzima asus uzimali su radi boljeg rutanja,općenito boljeg i smislenijeg pcba i kvalitetnijih komponenti,tradicionalno ploće bez greške...a  sad će asus kupovat ekipa koja želi imat rgb osvjetljenje na matićnoj

 Da, nažalost, svi su krenuli s tim.

ansha kaže...
Tonči kaže...

Ako meni ne smeta i nema negativan efekt kad sam clockao na 4.9GHz i memoriju preko 3.2GHz, onda ne vjerujem da je neki problem, no ipak...

Nisi clockao na 4.9ghz dok ne objavis cinebench score na tom taktu... Ajmo Tonci...

Pokušavaš trolat, al' daj ne piši gluparije. Nažalost, taj score ne mogu postići na ovom procesoru, a prošli je mrtav (popio je 2V u jednom trenutku zbog buga na Asusovoj ploči/BIOS-u).

Record je ovdje, http://valid.canardpc.com/204cdz imao si u Cinebench R15 rezultat ovdje na forumu.

 

Inače, da, na tom taktu i voltaži ni pod vodom nije stabilan za dulje opterećenje i vrlo vjerojatno je već tada oštećen. Ali, poanta je da ploči to nimalo ne smeta. To je smisao posta.

prodajem jednu od mašina
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Zasto onda nisi na listi u cinebench temi? A i malo si to zaokruzio na 4,9ghz....

 

Naravno da nije stabilan na 4,9ghz, to je nemoguce. Moj bez problema bencha na 4,8ghz a nije stabilan ni na 4,7...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 17:27 (ansha).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
....

 i asus? pa u estetici su od pamtivjeka, kaj hoces reci da su sad odjednom zaboravili na sve ostalo bitna je samo estetika?, bacili u vodu 20g iskustva, rada, sad ce asus ploce dolazit s biosom iz 99g? nekuzim kaj ti ili bilo tko drugi tu vidi lose? ako ti se ne svida izaberi si drugu plocu!lp

 tocno to , gube one najvjernjije dugogodišnje korisnike ..problem je šta glupe ledice zauzimaju mjesto na površini ploće i zauzimaju mjesto za tragove do istih- na ionako poprilićno kompliciranim i površinom ogranićenim ploćama još više kompliciraju a zašto , da bi moglo kućište izgledat ko božićno drvce...naravno zauzimat će par bitova i kod u biosu za palit/gasit/mjenjat boje u biosu istih tih ledica, isto nepotrebno....


nek se odluće jesu li ozbiljna firma ili prodaju šarene igraćke za malu djecu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ozbiljna su firma i prodaju ono što kupci traže a trenutno između ostalog traže i te meni osobno ružne led đinđe.

neda mi se
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ameri vole kič.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 To tako ide, to zaokruživanje. Ne znam zašto nisam u "Cinebench temi"? Valjda nisam u puno e-peen tema. Znam jedino da sam nedavno otkrio "i7 klub" i dvaput postao u "slike mog hardvera". Nije mi to napeto

 

Inače, kad smo već kod overclocka, to je bio prekrasan komad procesora - ovo je 4748je preo na samo 1.312V - napon koji bez ikakve muke ohladiš AIO vodom na 100% opterećenja 24/7. Srce me boli što je umro tako mlad zbog idiotske greške Asusa.

 

Pogledaj ovaj thread: https://rog.asus.com/forum/showthread.php?59257-5960X-dead-on-Rampage-V-Extreme&p=485915&viewfull=1#post485915

 

Nažalost, od to se može dogoditi Asusu, MSI-ju, bilo kome valjda, iako sam ja počeo gubiti vjeru u Asus u posljednje vrijeme.

 

 

Smisao posta je u tome da se ni za ekstremno overclockanje komponenti komponente ove ploče ne bune s tim ružnim kičastim hlađenjem. Govorimo o kvaliteti Asus ploča i hlađenja u odnosu na Ryzen ploče. Smisao je bio reći:

 

"vjerujem da će se M4 ploča ponašati dobro, jer se ponaša i na X99 platformi s visokim opterećenjima jednako dobro." - To su ploče koje uredno rade sa 128GB memorije, iako je 64GB podrška od Intela. Vezano je za CPU, ali i ploča ima ulogu.

 

Ukratko, kolega je rekao da je čitao da su ta hlađenja loša. Ja sam rekao da u praksi nisu baš loša jer rade odlično pod stresom. Tj. da su dovoljno dobra, iako imaš u EKWB za neke ploče kupiti blok za ploču!

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 18:17 (Tonči).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ford eleanor kaže...

Ne znam da li je ovo bilo ili da li je istinita vijest ali ispada po ovome da je na istim postavkama AMD Ryzen 

bolji u jednom benchmarku od i7 6950X.

Sada treba čekati na službene rezultate i vidjeti što je sve od toga istina.

Link

 Nije nemoguće. :)

prodajem jednu od mašina
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 

 

"vjerujem da će se M4 ploča ponašati dobro, jer se ponaša i na X99 platformi s visokim opterećenjima jednako dobro." - To su ploče koje uredno rade sa 128GB memorije, iako je 64GB podrška od Intela. Vezano je za CPU, ali i ploča ima ulogu.

 

Ukratko, kolega je rekao da je čitao da su ta hlađenja loša. Ja sam rekao da u praksi nisu baš loša jer rade odlično pod stresom. Tj. da su dovoljno dobra, iako imaš u EKWB za neke ploče kupiti blok za ploču!

 Nije li to samo nalijepljen tanki šminkerski aluminijski lim gore? Meni je bio na jednoj gigabyteici smetao, pa sam ih poodlijepio i ispod su normalni "jež" rebrasti hladnjaci. 
Asus mi na nekim strojevima nije baš pohvalan... na jednom neprestano traži F1 pri paljenju, ma kako resetirao bios (mijenjao sam i bateriju). A kad čujem da je tabi spalio 
voltažom proc... brrr. Već sam dva stroja opremi onajbazičnijim asrokicama i zadovoljan sam. Doduše, nema ledica, ali kućišta su na podu, pa ih ne gledam s divljenjem i ponosom.
Nego što kažete na ovu tvrdnju:
"The hyped-up Zen chips are expected to be good, and even Intel readily acknowledges the stiff competition coming its way."
http://www.pcworld.com/article/3164469/computers/amd-sets-ryzen-up-for-a-strong-start-as-chip-battle-with-intel-looms.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Silent horror1992 kaže...
kurt kaže...

 

Ako to nisu fake rezultati onda ništa nije fake jbt

 Kakvi fake rezultati? Imaš taj video i članak uredno online.

 

Ma daj molim te, da uzmeš i testiraš sa istim procesorom više puta ne možeš dobit u 1fps isti rezultat, nemoguće da i7 i taj pentium mogu dat identične rezultate, ovo je fake 1/1.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

 Nije li to samo nalijepljen tanki šminkerski aluminijski lim gore? Meni je bio na jednoj gigabyteici smetao, pa sam ih poodlijepio i ispod su normalni "jež" rebrasti hladnjaci. 
Asus mi na nekim strojevima nije baš pohvalan... na jednom neprestano traži F1 pri paljenju, ma kako resetirao bios (mijenjao sam i bateriju). A kad čujem da je tabi spalio 
voltažom proc... brrr. Već sam dva stroja opremi onajbazičnijim asrokicama i zadovoljan sam. Doduše, nema ledica, ali kućišta su na podu, pa ih ne gledam s divljenjem i ponosom.
Nego što kažete na ovu tvrdnju:
"The hyped-up Zen chips are expected to be good, and even Intel readily acknowledges the stiff competition coming its way."
http://www.pcworld.com/article/3164469/computers/amd-sets-ryzen-up-for-a-strong-start-as-chip-battle-with-intel-looms.html

Da, vjerojatno, no fora je da i dalje radi ok. Dakle, nebitni su. Što se Asusa tiče, ovisi, ali zna imati problem češće da, nego ne. Imali su dosta bugova u BIOS-ima.

I da, vijesti su uzbudljive. Samo da se ne ponovi Fury priča... 

Silent horror1992 kaže...

Ma daj molim te, da uzmeš i testiraš sa istim procesorom više puta ne možeš dobit u 1fps isti rezultat, nemoguće da i7 i taj pentium mogu dat identične rezultate, ovo je fake 1/1.

 Možeš, ako je test ispravan. Jesi čuo za prosjek, medijan? Računala su deterministički strojevi: u identičnim uvjetima ponašaju se identično.

prodajem jednu od mašina
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ne znam kakvi će novi procesori biti ali nervira me ovaj PGA (Pin grid array) tj. pinovi na AMD-ovim procesorima. Intel je odabrao "elegantnije" rješenje za svoje procesore, LGA (Land grid array), još prije 10 godina. Očekivao sam da će AMD sa novom AM4 platformom isto koristiti LGA ali su još uvijek ostali na PGA-u. Ne znam da li su se na to odlučili da ne bude zabune među AMD/Intel procesorima ali svaki put kad sam čistio AMD komp ili mjenjao procesor, obljevao me hladan znoj da se koji pin ne savije.

Jel to ima kakve veze sa performansama ili čisto da ne bi bilo zabune među AMD/Intel procesorima?

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ne, lakse ti je ispraviti pin na CPU nego na MBO.

7 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Neki bench rezultat novijeg 8/16 uzorka:

 

http://imgur.com/dc8RBD4

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Pokušavaš trolat, al' daj ne piši gluparije. Nažalost, taj score ne mogu postići na ovom procesoru, a prošli je mrtav (popio je 2V u jednom trenutku zbog buga na Asusovoj ploči/BIOS-u).

Record je ovdje, http://valid.canardpc.com/204cdz imao si u Cinebench R15 rezultat ovdje na forumu.

 

Inače, da, na tom taktu i voltaži ni pod vodom nije stabilan za dulje opterećenje i vrlo vjerojatno je već tada oštećen. Ali, poanta je da ploči to nimalo ne smeta. To je smisao posta.

 Pa kad ja kažem da Asus radi gofno od matičnih onda me ljudi pljuju. Vozio sam skoro pa isključivo Asus zadnjih 15 godina ali teško da će sljedeča ploča biti njihova. Napon izbija na sve strane. 

Pogledaj im samo "key features" na novoj ploči o kojoj raspravljate. Prve četiri točke "key featuresa" odnose se na izgled. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Možeš, ako je test ispravan. Jesi čuo za prosjek, medijan? Računala su deterministički strojevi: u identičnim uvjetima ponašaju se identično.

 To je tako u teoriji. U praksi nikad nisam dobio identičan rezulta. Naravno, to se uvijek može tumačiti kako se u datom trenutku pokrenuo neki background proces koji je dodatno opteretio sistem (pa i na sistemu na kojem ništa osim OS-a i benchmarka nije instalirano) no uvijek je tako pa o determinističkim uređajima možemo govoriti samo u teoriji.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
BlueMax kaže...

 Pa kad ja kažem da Asus radi gofno od matičnih onda me ljudi pljuju. Vozio sam skoro pa isključivo Asus zadnjih 15 godina ali teško da će sljedeča ploča biti njihova. Napon izbija na sve strane. 

Pogledaj im samo "key features" na novoj ploči o kojoj raspravljate. Prve četiri točke "key featuresa" odnose se na izgled. 

Dobro, to s naponom ne znam, ali s BIOS-ima su imali problema. Doduše, MSI-jem nisam oduševljen, a ostaje jedino GB nakon njih. ASrock? Hmm, ne znam... To je opet Asus koliko znam. :)

BlueMax kaže...
Tonči kaže...

 Možeš, ako je test ispravan. Jesi čuo za prosjek, medijan? Računala su deterministički strojevi: u identičnim uvjetima ponašaju se identično.

 To je tako u teoriji. U praksi nikad nisam dobio identičan rezulta. Naravno, to se uvijek može tumačiti kako se u datom trenutku pokrenuo neki background proces koji je dodatno opteretio sistem (pa i na sistemu na kojem ništa osim OS-a i benchmarka nije instalirano) no uvijek je tako pa o determinističkim uređajima možemo govoriti samo u teoriji.

U praksi je. Tester neće ostaviti AV (ili ga uopće imati). Smisao je kontrolirati sustav. Ja dobijem gotovo identičan rezultat s identičnim testovima. Razlike budu minimalne, npr. 69 FPS, 70 FPS ili čak 3 FPS razlike na toj "visini". Za tablicu uzmeš prosjek.

 

Testove ne radiš u live igri, nego snimljenoj sekvenci, već gotovom testu ili radiš dulji test za bolji prosjek. Tako radiš live test i uvijek ćeš dobiti isti rezultat.

prodajem jednu od mašina
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Hahah, dakle, prodavat će ih po binanju. 

prodajem jednu od mašina
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ivanzu kaže...

Ne, lakse ti je ispraviti pin na CPU nego na MBO.

 po meni druga prednost Intelovom LGA..... imam E8400 i u zadnje vrijeme (2015 god) nisam vise mogao ni odvrnuti NFS Rivals , ili nece startati ili vec startao a frame ono slideshow katastrofa.

zahvaojujuci slicnosti  socketa izmedu 775 i 771 mogao sam staviti Xeona E5430 tad jedino povoljno i dobro. to igru vrti i vrti... preporodio

Uz promjenu CPU trebalo je microcodove ubaciti u Bios.... i jedan mali adapter koji se zalijepi ispod na te predvidene kontskte stp je lakse na Intel CPU nego na PGA

Koliko korisnicima koji imaju jos 775 unio jos taj Xeon  obradovace  svakoga....

 

ovo sto pisem je moje iskustvo i jedini razlog pozitivnosti LGA i PGA (nisam komentirao)

i da,  pin na mativnoj je malo zajebaniji neg na CPU ali ......dobiti jos vjetra snage u socketu 775 je tu

--<--<--@
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

da li se to meni cini da AMD sad nesto promjenio teh. karakteristike CPU-a

16 umjesto 20 MB cache !

 

ajmo ljudi, svi koji su cekali ZEN s 8 core 16 SMT i 20 MB memory stati na drugu vrstu reda opet cekati

tcccc tcccccc

--<--<--@
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Hahah, dakle, prodavat  će ih po binanju. 

Problem je sto ih ima previse, 4 modela 4c/4t, 4 modela 4c/8t, 4 modela 6c/12t (nema 6c/6t), i pet modela 8c/16t koji po ovim statistikama imaju iste brzine....ali zivi bili pa vidjeli sta je X, sta je PRO sta je obicni... 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 11:50 (chaselol).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Šta sad ovi pišu da predpostavljaju da X znači da je otključan proc kad je amd rekao da će svi bit otključani? Prije da se radi o višem boost kloku i/ili više cache memorije.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
overhaul kaže...

 Nije li to samo nalijepljen tanki šminkerski aluminijski lim gore? Meni je bio na jednoj gigabyteici smetao, pa sam ih poodlijepio i ispod su normalni "jež" rebrasti hladnjaci. 
Asus mi na nekim strojevima nije baš pohvalan... na jednom neprestano traži F1 pri paljenju, ma kako resetirao bios (mijenjao sam i bateriju). A kad čujem da je tabi spalio 
voltažom proc... brrr. Već sam dva stroja opremi onajbazičnijim asrokicama i zadovoljan sam. Doduše, nema ledica, ali kućišta su na podu, pa ih ne gledam s divljenjem i ponosom.
Nego što kažete na ovu tvrdnju:
"The hyped-up Zen chips are expected to be good, and even Intel readily acknowledges the stiff competition coming its way."
http://www.pcworld.com/article/3164469/computers/amd-sets-ryzen-up-for-a-strong-start-as-chip-battle-with-intel-looms.html

Da, vjerojatno, no fora je da i dalje radi ok. Dakle, nebitni su. Što se Asusa tiče, ovisi, ali zna imati problem češće da, nego ne. Imali su dosta bugova u BIOS-ima.

I da, vijesti su uzbudljive. Samo da se ne ponovi Fury priča... 

Kakva Fury GPU priča, pa to nema nikakve veze sa Ryzen situacijom koja je vrlo jasna=nezavisne testove si videl i to je to.

 

 

 

Ryzen CPU performanse tu je sve čisto i poznato, samo treba pripremit lovu pod uvjetom da neko slaže ili misli složit neki novi komp.

Tonči kaže...

 Hahah, dakle, prodavat će ih po binanju. 

Tablica nema veze sa mozgom,uostalom kad malo bolje pogledaš pa vidiš da su na tablici samo četri modela procesora+nekoliko različitih oznaka.

Ja sam to fino različito pofarbal, tak da se lako primjeti kvocijent budalaštine u slaganju tablice iz dosade.

 

1. znamo da najači 8/16 3.6-4ghz Ryzen postoji zakaj njega nema na listi

 

2. di je 8/8 Ryzen nestal u vidu magle

 

3. 4/8 ili 4/4 Ryzen bez frke može radit na 3.5ghz+stock frekvenciji

 

4. 6 Core Ryzen nije potvrđen=sve još visi u zraku

 

 

 

Internet je pun nervoznih budala na kvadrat, koji iz dosade pišu bezvezne članke i slažu blesave tablice=Clickbait.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Pa i tata Intel ima samo u i5 segmentu 22 procesora za ponuditi( u cijeloj 7 generaciji cak 77 modela procesora), zasto to isto nebi ponudio i AMD?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 14:57 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

Pa i tata Intel ima samo u i5 segmentu 22 procesora za ponuditi( u cijeloj 7 generaciji cak 77 modela procesora), zasto to isto nebi ponudio i AMD?

O Bože! 

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 18:04 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Naravno i to je sve izaslo u jednoj generaciji u godinu dana, bome ima Ryzen jos posla  

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ako neznate,ovdje imate nekih novih informacija o ryzenu

 

http://wccftech.com/amd-ryzen-am4-processor-family-leak-r7-1800x-flagship/

 

ali,msm da je netko vec rekao za to ako se ne varam,

Andrea
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 19:01 (ABCD1919).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Crank1d kaže...

Ne znam kakvi će novi procesori biti ali nervira me ovaj PGA (Pin grid array) tj. pinovi na AMD-ovim procesorima. Intel je odabrao "elegantnije" rješenje za svoje procesore, LGA (Land grid array), još prije 10 godina. Očekivao sam da će AMD sa novom AM4 platformom isto koristiti LGA ali su još uvijek ostali na PGA-u. Ne znam da li su se na to odlučili da ne bude zabune među AMD/Intel procesorima ali svaki put kad sam čistio AMD komp ili mjenjao procesor, obljevao me hladan znoj da se koji pin ne savije.

Jel to ima kakve veze sa performansama ili čisto da ne bi bilo zabune među AMD/Intel procesorima?

 Joj,pa se pasta zapeče pa sa kulerom iščupaš procesor,,,to je problem

Andrea
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jedino ako si tulac mozes iscupati cpu skupa sa coolerom. Ako ne ide puknes par min stress test da se cpu zagrije i onda izvadis, nije to neka znanstvena fantastika, ili fen usmjeris da malo puse po cpu cooleru. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Jedino ako si tulac mozes iscupati cpu skupa sa coolerom. Ako ne ide puknes par min stress test da se cpu zagrije i onda izvadis, nije to neka znanstvena fantastika, ili fen usmjeris da malo puse po cpu cooleru. 

 ili izvadiš procesor 2 godine prije roka. i ne stavljaš smeće od paste ispod da izgori za mjesec dana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice