Eurodrone, europski projekt vojnog drona, prošao k

poruka: 9
|
čitano: 5.153
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eurodrone, europski projekt vojnog drona, prošao k".
16 godina
protjeran
offline
Eurodrone, europski projekt vojnog drona, prošao k

Takve dronove ruše oni 'sandalaši' po jemenskim prip*zdinama bez problema, pa ne znam što bi radio u pravom ratu poput onog rusko-ukrajinskog. Možda glumiti glinenog goluba?

 

U mirno doba može poslužiti za izviđanje i to je vrh.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Eurodrone, europski projekt vojnog drona, prošao k

 

Jedno 20-ak godina prekasno ali ajde de. Potrebe za takvu platformu ce uvijek postojati.

 



 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš
Ogroman je, taj mora letjeti jako visoko da bi preživio i bit će skup. Možda bolje napraviti manjih dimenzija, jeftiniji i više komada. U slučaju rata gdje je protivnik slične snage češće pobjedi kvantiteta ne kvaliteta.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš
ajimerej kaže...
Ogroman je, taj mora letjeti jako visoko da bi preživio i bit će skup. Možda bolje napraviti manjih dimenzija, jeftiniji i više komada. U slučaju rata gdje je protivnik slične snage češće pobjedi kvantiteta ne kvaliteta.

 Tako i ja mislim. U slučaju rata, neće te spasit dron, nego tvornica dronova.

12 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš
Tako je. Pod zemljom, a piste ukopane u planinu. U biti ako smo nešto naučili iz trenutnog sukoba je da bi sva kritična infrastruktura trebala biti pod zemljom i sigurna od zracnih napada. Ili u slučaju električne mreže distribuirana proizvodnja na tisuće mikro elektrana (npr solar i vjetar).
10 godina
offline
Eurodrone, europski projekt vojnog drona, prošao k

 

Kaj brijete odmah na rat??

Ovaj projekt je zamišljen kao suradnja više država, te je započeo par godina prije rata u Ukrajini, na kojeg aludirate.

 

Rat svaki treba odmah stat. Bolje 100 godina lošega mira, nego sekunda najbolje rata. Rat je nešt najgore na svijetu.

 

Peace&Love, bro!!

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš
kerum kaže...
Tako je. Pod zemljom, a piste ukopane u planinu. U biti ako smo nešto naučili iz trenutnog sukoba je da bi sva kritična infrastruktura trebala biti pod zemljom i sigurna od zracnih napada. Ili u slučaju električne mreže distribuirana proizvodnja na tisuće mikro elektrana (npr solar i vjetar).

 

PzKpfw kaže...

 

Kaj brijete odmah na rat??

Ovaj projekt je zamišljen kao suradnja više država, te je započeo par godina prije rata u Ukrajini, na kojeg aludirate.

 

Rat svaki treba odmah stat. Bolje 100 godina lošega mira, nego sekunda najbolje rata. Rat je nešt najgore na svijetu.

 

Peace&Love, bro!!

 

Baš obrnuto ne brijemo mi na rat nego tvorci ovog drona, a kojeg smo mi popljuvali, jer je to izviđački dron a može vjerojatno nositi i oružje.

Ako je izgradnja tvornice dronova ili neke druge, brijanje na rat, onda da brijem na rat.

 

A tvornice mogu služiti i u miru, znaš, tako da zapošljavaju ljude i proizvode civilne strojeve.

 

Ima više načina kako zaštitit tvornicu u ratu,

 

- tako da ju ne izgradiš baš na granici

- tako da distribuiraš geografski pogone

- tako da napraviš nekakvu mobilnu tvornicu.

- tako da ukopaš pogon u planinu / pod zemlju.

- tako da napraviš redundantne pogone.

- ili sve to zajedno.

10 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš

@gpd

 

Ma, industrija i tehologija, sem kaj se koristi u civilne svrhe, koristi se i za rat.

Ak' netko radi drona za izviđanje, nošenje bombi, ne mora to u startu biti nikaj loše. 

 

Dronovi imaju i puno toga za kaj se mogu koristiti, sem za rat.

 

Al' nemoj da sada se raspravljamo oko rata. Samo mir, neka vlada među ljudima.

dzg
6 godina
offline
Re: Eurodrone, europski projekt vojnog drona, proš
PzKpfw kaže...

@gpd

 

Ma, industrija i tehologija, sem kaj se koristi u civilne svrhe, koristi se i za rat.

Ak' netko radi drona za izviđanje, nošenje bombi, ne mora to u startu biti nikaj loše. 

 

Dronovi imaju i puno toga za kaj se mogu koristiti, sem za rat.

 

Al' nemoj da sada se raspravljamo oko rata. Samo mir, neka vlada među ljudima.

U slučaju mira, i anticipacije industrije 4,  svaki grad/općina bi trebao imati malo bolji javni 3D printer, dok se tehnoloigija ne razvije.

 

Nek si ljudi printaju obuću, odjeću ,djelove. Koji se nalaze u katalogu u cloudu.

 

A kad se tehnologija 3d printanja razvije onda i svako kućanstvo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice