Samsung i iFixit prekidaju suradnju

poruka: 12
|
čitano: 4.629
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung i iFixit prekidaju suradnju".
16 godina
offline
Samsung i iFixit prekidaju suradnju

još da samsungparts prodaje dijelove za mobitele...

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
zdgrunf kaže...

još da samsungparts prodaje dijelove za mobitele...

 

Pukoh od smijeha kad sam vidio koji su link naveli.  

14 godina
offline
Samsung i iFixit prekidaju suradnju

čekaj šta nije apple taj koji zahebava i otežava servis 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
bus kaže...

čekaj šta nije apple taj koji zahebava i otežava servis 

 

Je, eto, sad ih Apple može tužiti za kopiranje.  

13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
bus kaže...

čekaj šta nije apple taj koji zahebava i otežava servis 

 Nisu to isti problemi.

 

Samsung dijelove još uvijek možeš dobaviti na hrpu različitih mjesta i kad dio kupiš, zamjeniš i to radi. 

Kad kupiš apple dio (ako nađeš original), njega ne možeš samo zamjeniti da radi jer su svi bitni dijelovi povezani serijskim brojevima na čip u koji odgovarajuće brojeve može upisati samo ovlašteni servis. 

Dakle, sve od baterije, zaslona, kamere, senzora ne možeš ti sam zamjeniti da to i dalje radi. Da izvadiš npr 2 komada iph 15/15/plus/max iz kutije i zamjenišim zaslone, neće raditi, ili ne onako kako bi bilo za očekivati. Moglo se do nekog sw-a prije 4-5 iP generacija. 

 

 

To da su dijelovi skupi je istina, ali skupi dijelovi su za sve, a apple posebno. Barem ako usporediš ekvivalente u vidu S+/ultra naspram pro/pro max

 

Ako je u pitanju original oled zaslon od proizvođača, ja još nisam vidio jeftine dijelove. 

 

 

13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
dax-lax kaže...
bus kaže...

čekaj šta nije apple taj koji zahebava i otežava servis 

 Nisu to isti problemi.

 

Samsung dijelove još uvijek možeš dobaviti na hrpu različitih mjesta i kad dio kupiš, zamjeniš i to radi. 

Kad kupiš apple dio (ako nađeš original), njega ne možeš samo zamjeniti da radi jer su svi bitni dijelovi povezani serijskim brojevima na čip u koji odgovarajuće brojeve može upisati samo ovlašteni servis. 

Dakle, sve od baterije, zaslona, kamere, senzora ne možeš ti sam zamjeniti da to i dalje radi. Da izvadiš npr 2 komada iph 15/15/plus/max iz kutije i zamjenišim zaslone, neće raditi, ili ne onako kako bi bilo za očekivati. Moglo se do nekog sw-a prije 4-5 iP generacija. 

 

 

To da su dijelovi skupi je istina, ali skupi dijelovi su za sve, a apple posebno. Barem ako usporediš ekvivalente u vidu S+/ultra naspram pro/pro max

 

Ako je u pitanju original oled zaslon od proizvođača, ja još nisam vidio jeftine dijelove. 

 

 

 

nije bas tacno. samsung je pokusao kopirati apple sa istim fazonom.

ja sam mjenjao display na galaxy A50 i nadogradnjom na tada zadnju verziju androida koja je bila dostupna za taj model, nije radio fingerprint sensor.

 

 

ali appleu niko ne moze prismrditi u ovim stvarima.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
Da nisi ti oštetio onaj fletić na senzoru jer za to još nisam čuo a radim samsunge zadnjih 10 godina.
13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
dax-lax kaže...
Da nisi ti oštetio onaj fletić na senzoru jer za to još nisam čuo a radim samsunge zadnjih 10 godina.

 

 

ma kakvi.

kad sam guglao problem je bio to sto samsung od odredjene verzije androida poceo softverski provjeravati da li se slazu fingerprint sensor i display, vjerovatno sa serijskim brojem kao apple.

ako se ne varam, fix je bio da se vratim na android 9 a to mi nije padalo na pamet samo radit toga da radim downgrade sistema.


btw taj telefon je sestra koristila i njoj je pao na zemlju/travu. I prestane raditi ekran komplet, a nista puklo nije. Ja kad sam zamjenio display, dao taj telefon sestrinom malcu, i njemu je pao onako bezveze cini mi se sa stola, i njemu prestao raditi ekran, a nista puklo nije. Ne znam da li je do tih modela, ali nikad nisam vidio da tako nekome lako prestane raditi ekran.
Jest da je nevezano al eto i toga da se dotaknem.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
Ne znam kako da ti odgovorim ali mijenjam i danas zaslone na toj seriji i tom telefonu. Premjestim senzori koristi se jednako i dalje.

Ovo za pad i crknute ekrane mi je jasno. Oled je dosta tanji i osjetljiviji od klasičnog lcd-a s pozadinskim i ne treba mu puno da crkne i zatamni se. Čak se ne mora nigdje vidjeti ili se vidi pod određenim kutem pukotina u panelu, iako je prednje staklo čitavo.
Mana je kaj ravni oled čim se malo načme, komplet pocrni.
Oled za zakrivljene ekrane je zbog same zakrivljenosti napravljen u kombinaciji s polimerom i ustvari je savitljivi film.
Kad taj kvrcne, najčešće se zacrni samo blob na tome dijelu. Ako se rokne pošteno, onda i taj ide u komplet crnilo.
13 godina
offline
Samsung i iFixit prekidaju suradnju

ne znam eto, ja sam tako procitao na internetu da je bio taj problem sa android verzijom.

Ima tome dvije godine najmanje kako sam radio, cini mi se kad se pokaze onaj overlay da skeniram prst, kad prislonim prst,  poruka bila u fazon make sure your finger covers the entire sensor area.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
Indestructible kaže...

ne znam eto, ja sam tako procitao na internetu da je bio taj problem sa android verzijom.

Ima tome dvije godine najmanje kako sam radio, cini mi se kad se pokaze onaj overlay da skeniram prst, kad prislonim prst,  poruka bila u fazon make sure your finger covers the entire sensor area.


 Postoji šansa da im je to bio pilot projekt od kojeg su ubrzo odustali

13 godina
offline
Re: Samsung i iFixit prekidaju suradnju
dax-lax kaže...
Indestructible kaže...

ne znam eto, ja sam tako procitao na internetu da je bio taj problem sa android verzijom.

Ima tome dvije godine najmanje kako sam radio, cini mi se kad se pokaze onaj overlay da skeniram prst, kad prislonim prst,  poruka bila u fazon make sure your finger covers the entire sensor area.


 Postoji šansa da im je to bio pilot projekt od kojeg su ubrzo odustali

 

pa vrlo moguce da je to.

ne znam koliko pratis ovih jutjubera, ima jedan lik iz australije, hugh jeffreys, i on radi ove popravke i testira tj swapa dijelove iz oba telefona. i sve mi se cini da sam i kod njega vidjao pokusaje samsunga da krene appleovim stopama.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice