Security dongle workaround

poruka: 10
|
čitano: 2.574
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Security dongle problem

Pozdrav

 

opis problema:
UV printer velikog formata star cca 15 godina, proizvođač propao a time i podrška za njega. Kod pokretanja aplikacije za printer (Windows OS aplikacija), aplikacija traži umetanje security (licence) donglea u USB računala koje je povezano na printer. Trenutno sve funkcionira sa sadašnjim dongleom, ali ti dongleovi znaju crknuti tu i tamo.. A zamjenski će biti jako teško ili nemoguće nabaviti pošto je kompanija koja je propala iz Kine..
Tražimo developera koji bi se pozabavio uklanjanjem provjere USB donglea iz startupa aplikacije. Može se dokazati vlasništvo printera/aplikacije, da ne pomislite da je riječ o neovlaštenom sw-u ili uređaju.
Oglas radim iz usluge, spojit ću vas sa osobom koja traži navedeni razvoj, naravno za dogovorenu naknadu. Ako sam pitanje/oglas postavio na krivome mjestu, isprike.
Hvala,
Lp.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Security dongle problem
3ch0 kaže...

Pozdrav

 

opis problema:
UV printer velikog formata star cca 15 godina, proizvođač propao a time i podrška za njega. Kod pokretanja aplikacije za printer (Windows OS aplikacija), aplikacija traži umetanje security (licence) donglea u USB računala koje je povezano na printer. Trenutno sve funkcionira sa sadašnjim dongleom, ali ti dongleovi znaju crknuti tu i tamo.. A zamjenski će biti jako teško ili nemoguće nabaviti pošto je kompanija koja je propala iz Kine..
Tražimo developera koji bi se pozabavio uklanjanjem provjere USB donglea iz startupa aplikacije. Može se dokazati vlasništvo printera/aplikacije, da ne pomislite da je riječ o neovlaštenom sw-u ili uređaju.
Oglas radim iz usluge, spojit ću vas sa osobom koja traži navedeni razvoj, naravno za dogovorenu naknadu. Ako sam pitanje/oglas postavio na krivome mjestu, isprike.
Hvala,
Lp.

 

 Znači treba ti crack, sorry , morao sam. 

15 godina
offline
Re: Security dongle problem
OnTime kaže...
3ch0 kaže...

Pozdrav

 

opis problema:
UV printer velikog formata star cca 15 godina, proizvođač propao a time i podrška za njega. Kod pokretanja aplikacije za printer (Windows OS aplikacija), aplikacija traži umetanje security (licence) donglea u USB računala koje je povezano na printer. Trenutno sve funkcionira sa sadašnjim dongleom, ali ti dongleovi znaju crknuti tu i tamo.. A zamjenski će biti jako teško ili nemoguće nabaviti pošto je kompanija koja je propala iz Kine..
Tražimo developera koji bi se pozabavio uklanjanjem provjere USB donglea iz startupa aplikacije. Može se dokazati vlasništvo printera/aplikacije, da ne pomislite da je riječ o neovlaštenom sw-u ili uređaju.
Oglas radim iz usluge, spojit ću vas sa osobom koja traži navedeni razvoj, naravno za dogovorenu naknadu. Ako sam pitanje/oglas postavio na krivome mjestu, isprike.
Hvala,
Lp.

 

 Znači treba ti crack, sorry , morao sam. 

 bolje (barem pravno) zvuči patch (i važnije, tad mod ne mora moderirati..).

-veći problem, .. nema takvih profila-devova, hakeri žive u hollywoodu ili kini-rusiji, .. dok ono što svaki juzer može je googalti-tražiti pa možda i pronaći sve što treba, uz naravno problem da je upotreba-proširenost neke soft-app u korelaciji sa šansama, tj zanemarivo male šanse, manje od eurojackpota.. no traba potražiti, a ako je već traženo (bez uspjeha) ovo je tad samo 'očajnički pokušaj'.. koji 99% nema happyend.

-pohvalna je preventivna briga, juzer koji pokazuje osnove inteligencije anticipirajući moguć kvar npr usb-stikića (donglea votev'r..), no kvari se sve pa i ostatak računala, printer.. tak da za neke stvari ne vrijedi unaprijed brinuti, dok je zec u šumi tražiti ražanj, pri čemu već znamo da drveta za ražanj nema.. tj nije problem zec (u šumi) nego nema šume kompletno, jer to nije windows, adobe, igre.. klasa softa koju koriste isključivo oni koji se time bave i zato tog softa nema online, kao ni fixeva (da ih ne nazovemo onim drugim izrazom).. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Security dongle workaround

U 15 godina korištenja, koliko je meni poznato crkla su 3-4 donglea koje je proizvođač nadomjestio.. Tako da je zabrinutost opravdana :)

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Security dongle workaround
3ch0 kaže...

U 15 godina korištenja, koliko je meni poznato crkla su 3-4 donglea koje je proizvođač nadomjestio.. Tako da je zabrinutost opravdana :)

 Daj malo vise info, ime proizvodaca,model, mozda sliku itd itd, mozda postoji sansa da se klonira sam HW te da je lakse/isplativije nego patchat SW ili Emulirat HW(Kao sto je slucaj sa ePlan npr.)

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
6 godina
offline
Re: Security dongle workaround

Zanimljivo da taj printer uopće više radi nakon 15 godina

3 tjedna
offline
Security dongle workaround

Sličan problem imam i ja sa PowerInspect 2010 koji ima HW USB-ključ. Naime, to je zadnja verzija softwarea koji radi na WindowsXP, a budući ne mogu zbog kompatibilnosti napraviti upgrade OS-a, potrebno mi je isto to.

Također, mogu predočiti valjanu licencu, da ne mislite da je neka "crna" verzija.

Upit je bio poslan proizvođaču (tadašnji Delcam koji više ne postoji i sadašnjem AutoDESK-u) no, oni to više ne mogu isporučiti.

Stick se pomalo zbog temperature počeo raspadati pa se bojim da se neće jednom skroz raspasti..

 

Ako netko to zna ili može kopirati/emulirati ili štogod već neka se javi.

Radi se o PAF/FLEX licenciranju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Security dongle workaround

Yishan YS2407-GL flatbed printer. Što se tiče donglea, nigdje na njemu nema nikakvih oznaka. U Device Manageru je pod "Smart card readers", i piše za uređaj da je "Senselock SenseIV v2.x.

Imam i export upravljačke aplikacije, mogu ti dati download link, PM ako si zainteresiran.

 

Riječ je o industrijskom printeru:

 

 

9 godina
offline
Re: Security dongle workaround
3ch0 kaže...

Yishan YS2407-GL flatbed printer. Što se tiče donglea, nigdje na njemu nema nikakvih oznaka. U Device Manageru je pod "Smart card readers", i piše za uređaj da je "Senselock SenseIV v2.x.

Imam i export upravljačke aplikacije, mogu ti dati download link, PM ako si zainteresiran.

 

Riječ je o industrijskom printeru:

 

 

Najiskrenije, nemam toliko vremena posvetit tome, ali ako ti pomaze, postoje kompanije/firme koje rade klonove, i mozes se njima obratit Link za primjer sta traziti, nije bas jednostavno kao kloniranje genericnih kineskih dongle-ova jer koriste  EAL5, ili ePlan di se klonira IC programatorom.

 

Nadam se da sam barem malo pomogao

 

P.S emulator kao takav nepostoji zbog pomenutog EAL5

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
11 godina
offline
Security dongle workaround

ima li još koga da je zainteresiran? :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice