Temu - internet shop, iskustva

poruka: 207
|
čitano: 205.502
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Temu - internet shop iskustva

pozdrav

da li je netko kupovao sa Temu shopa (www.temu.com) i kakva su iskustva (dostava, povrati, načini plaćanja,...)

 

vidim da izgleda kao Aliexpress...

 

(u biti frenda zanima, ja samo pitam tu jer on nije član foruma)

 

ak ima već tema o ovome - moja isprika, nisam našao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Temu internet shop

Piše na redditu da je legit, ako je za vjerovat datumima na stranici dostava je dosta brža od alija. Najbolje naručit neku sitnicu s revolut jednokratnom karticom pa vidjet.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
Lil Dice kaže...

Piše na redditu da je legit, ako je za vjerovat datumima na stranici dostava je dosta brža od alija. Najbolje naručit neku sitnicu s revolut jednokratnom karticom pa vidjet.

 

thnx...

evo frend je u međuvremenu naručio neke šilterice i platio paypalom pa javim iskustva kad mu stigne :)

9 godina
offline
Re: Temu internet shop

Nema brige, s Paypalom je siguran kako god ispala kupovina.

10 godina
offline
Temu internet shop

evo update iz druge ruke

oba frenda dobili pakete u roku 9-10 dana (vikend između, naručili s danom razmaka obojica)

došlo DPD-om uredno i direktno bez dodatnih davanja (jedan u Čakovec, drugi u Zagreb)...

 

danas sam i ja napravio neku narudžbu pa se nadam da će biti bez neke drame :)

 

edit: paketi dolaze u njihovoj (brandiranoj) vreći, bez neke posebne zaštite - pa pripazite kaj naručujete, za ove sitnice neke vjerojatno nije neki problem (gledao sam malo po youtubeu neke unboxinge artikala s tog shopa, uglavnom malo zgužvane kutije i tak to - artikli ok, ali to sam vidio i za Banggood pa mi nije čudno :) )

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 12:33 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu internet shop

novi update iz prve ruke

danas mi stigao paket sa Temu shopa, vrijednost nekih 60€ (sitnice za kućanstvo, neki sitni gadgeti i adapteri itd.)

 

od narudžbe do dostave - 9 dana (s 2 vikenda između)

- narudžba plaćena Paypalom (veliki plus)

- dostavio DPD na vrata, bez ikakvih dodatnih davanja (sve je zaračunato i plaćeno još kod narudžbe)

- većina artikala je bila kao što je i opisano na sajtu - neki se čine mrvu manji nego na slikama, neki mrvu veći (ali ne utječe na njihovu funkcionalnost, uglavnom je riječ o nekim plastičnjarama i silikonima za kuhinju)

 

ugl. zadovoljan iskustvom

 

evo i neke lošije strane (subjektivno možda, uzmite sa zrnom soli) :

- relativno bazično pakiranje (koje ne daje neku posebnu zaštitu sadržaja koji se šalje) ili pak onakvo na kakvo smo navikli recimo od ex Fasttecha - obična siva "kineska" deblja vrećica/vreća u kojoj su bili svi artikli u svojim generic prozirnim vrećicama i/ili bazičnim kartonskim kutijicama (samo par stvari je bilo u "brendiranim" kutijicama - usb stick, ethernet adapter i 2,5" externa ladica za disk) - tako da pripazite ako naručujete nešto lomljivo i sklono oštećenjima (ni Banggood nema neku sreću s pakiranjem, bar iz mog iskustva)

- nešto im ne štima u sustavukod unosa broja mobitela (unio sam pravi broj moba kod narudžbe gdje treba, kasnije je kod trackinga pisao neki generic 096123456 - ali nisam imao problema jer me dostavljač iz DPD-a nije ni zvao, već samo donio paket na adresu - frendovi su morali zvati DPD kad je paket došao u HR da ovi promjene taj generic broj u pravi, obojica su imali takav problem)

 

sigurno ću nešto naručivati opet jer imaju još nekih stvari koje mi trebaju za kućanstvo, a istih nema kod nas i/ili su dosta skuplji - a pošto iste stvari isto koštaju i na Aliexpressu, ovo mi je bolja opcija zbog brže dostave i zbog opcije Paypala.

nadam se da će proširiti izbor ovih elektroničkih stvari jer po tom pitanju su dosta iza Aliexpressa (tipa rezervni dijelovi za mobitele i komp - ekrani, baterije, maskice i slično, sitna elektronika itd.)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Temu internet shop

Ja koju got sam stvar pokušao kupit kaže ne šalju u Hrvatsku?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
karmela kaže...

Ja koju got sam stvar pokušao kupit kaže ne šalju u Hrvatsku?

 

 

prvi glas, šalju worldwide, evo frend još jedan paket dobio danas (naručen 30.8.)

 

kaj si  pokušao naručit? daj malo više detalja ili link na konkretan item pa da probam metnut u košaricu

9 godina
offline
Temu internet shop

Za nevjerovat slućajno otkrio.JA sam iz Dubrovnika i kažu ne šalju a kad stavim bilo koji drugi grad onda može,e pa koje tu lud????

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
karmela kaže...

Za nevjerovat slućajno otkrio.JA sam iz Dubrovnika i kažu ne šalju a kad stavim bilo koji drugi grad onda može,e pa koje tu lud????

 

 

piši im na support i\ili chat da vidiš kaj se dešava (očito im je neki bug u sustavu kao i ono s generic brojevima mobitela kaj sam opisao gore), frendovi u Čakovcu i Varaždinu nisu imali problema kao ni ja i još jedan frend u Zagrebu...

 

btw ja sam za Zagreb mogao odabrati i točan kvart i poštanski broj (možda ima veze, možda ne)

 

možda DPD ne dostavlja u Dubrovnik iz nekog razloga (nagađam)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 20:46 (60nine).
13 godina
offline
Temu internet shop

I meni pise "This item cannot be shipped to your default address"

 

Jedino radi ako stavim Zagreb.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu internet shop

očito je do samog dpd-a onda i njihovih ispostava

 

a otkud si ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temu internet shop
60nine kaže...

očito je do samog dpd-a onda i njihovih ispostava

 

a otkud si ti?

 Trenutno u Splitu. DPD sigurno dostavlja u Split. Vjerojatno za sad Temu dostavlja samo u Zagreb. Volio bi da se jos netko javi izvan Zagreba da potvrdimo.

10 godina
offline
Re: Temu internet shop
WindEmperor kaže...
60nine kaže...

očito je do samog dpd-a onda i njihovih ispostava

 

a otkud si ti?

 Trenutno u Splitu. DPD sigurno dostavlja u Split. Vjerojatno za sad Temu dostavlja samo u Zagreb. Volio bi da se jos netko javi izvan Zagreba da potvrdimo.

 

pročitaj moje postove gore, frend iz Čakovca uredno naručuje i DPD mu dostavi na vrata kao i meni u Zg (2 paketa je naručio unazad 3-4 tjedna)..

ne dostavlja Temu, za njih dostavlja DPD

 

btw obojica - jeste kao regani korisnici s ukucanim tocnim adresama u profilu pokušali staviti nešto u košaricu i naručiti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 21:38 (60nine).
14 godina
offline
Temu internet shop

Naručena ona tipkovnica za 3.5 € u Osijek, tako da nije da doatavljaju samo u ZG

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Temu internet shop

Vec sam komentirao u popusti akcije i dobre ponude, ali evo i ovdje cu: narucio sam par sitnica i doslo je za 7 dana, mjesto dostave je Našice i dostavio je DPD, puno brze nego aliexpress, također uspio sam uhvatiti wifi kameru 360 sa nocnom kamerom itd itd za 5 eura, i zaista moram pohvaliti, odlicno radi, slika nije ko sa tostera, prakticki radi ko i ove od 30 do 50 eura...ugl sve sto sam narucio je tako kako je i napisano, jedina mana mi je kod njih manji izbor nego ali express

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Temu internet shop

Mozete li promjeniti adresu u profilu i stavit Dubrovnik ili Split (stavite neku bezveze ulicu) i onda pokusati nesto naruciti?

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
WindEmperor kaže...

Mozete li promjeniti adresu u profilu i stavit Dubrovnik ili Split (stavite neku bezveze ulicu) i onda pokusati nesto naruciti?

 

probam sutra s kompa pa javim (neda mi se sad pikat po aplikaciji :) )

11 godina
neaktivan
offline
Temu internet shop

Što kažete na ovo? link, link2. Ili je to standardno kod kineskih aplikacija? Bi li velika platforma poput Aliexpress-a dopustila ugraditi takav spyware u aplikaciju? Naravno da prikupljaju podatke na druge načine, ali meni je ovo malo presumnjivo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2023 0:49 (inŽenjer).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
inŽenjer kaže...

Što kažete na ovo? link, link2. Ili je to standardno kod kineskih aplikacija? Bi li velika platforma poput Aliexpress-a dopustila ugraditi takav spyware u aplikaciju? Naravno da prikupljaju podatke na druge načine, ali meni je ovo malo presumnjivo...

 

kažem da me boli kiki jer takve stvari (vrlo vjerojatno) radi i google, plaćam Paypalom sa 2fa...

iskreno, ne bi me čudilo da je cijela ovakva "hajka" oko ovog shopa nastala od strane konkurencije (oš Aliex-a, oš Amazon-a itd.)

 

svako malo na po youtubeu čim netko objavi neki unpacking artikala sa Temu-a - eto ti horde s anti-Temu komentarima (ugl. Ameri naravno)

2 godine
offline
Re: Temu internet shop
karmela kaže...

Za nevjerovat slućajno otkrio.JA sam iz Dubrovnika i kažu ne šalju a kad stavim bilo koji drugi grad onda može,e pa koje tu lud????

 

 Objasni im da je Dubrovacka republika stvar proslosti.

10 godina
offline
Temu internet shop

evo probao promijeniti adresu i u Dubrovačku i u Splitsku (oboje s pravilnim poštanskim brojevima i ulicama iz tih gradova) - fakat nema opcije dostave...

 

taman im pisao u chat o tome, pa javim ak dobijem neki suvisli odgovor

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu internet shop

kaj se ovog s gradovima tiče

 

moje pitanje:

Hi, i wonder why some cities in Croatia (EU) don't have a shipping option?
I live in Zagreb and i don't have a problem with my orders but some friends of mine that live i.e. in Dubrovnik and Split can't order anything
Sincerely

 

njihov support:

The availability of certain delivery location is also dependent on the carrier.

Logistics is made up of different services that don't necessarily have control over the other's operation.

Some of these services, such ourselves can only rely on what information the other has communicated.

Not all the time do we have control over the parcels being sent out as we're not the only one handling them.

 

eto...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Temu internet shop

Malo sam stavljao različite gradove i ne šalju cijelu Dalmaciju a ni istru,inaće dpd pokriva cijelu Hrvatsku

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Temu internet shop

Hvala na trudu, sad znamo da DPD ne zeli dostavljati u cijelu Dalmaciju, nije Temu kriv.

Sad treba poslati email DPDu i pitati ih zasto mrze Dalmaciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2023 15:44 (WindEmperor).
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Temu internet shop

 Gluposti, u Rijeku isto ne šalju i to neko vađenje na logistiku i dpd im nema smisla kada mi dpd dopelja pošiljke od AliExpressa svaki put. Mislim da im je cak i skladiste na Matuljima .

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2023 15:49 (Sarevok).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu internet shop
Sarevok kaže...

 Gluposti, u Rijeku isto ne šalju i to neko vađenje na logistiku i dpd im nema smisla kada mi dpd dopelja pošiljke od AliExpressa svaki put.

 

DPD ti dostavlja s Aliexpressa, a ne Overseas?

 

da, ni meni to sve nije jasno i nema logike, a pogotovo jer frend iz Čakovca uredno dobija pakete i može naručiti, a Čakovec je ipak manji grad od gore navedenih

 

ugl. dobili su napomenu, vidjet ćemo da li će se što po tom pitanju promijeniti - možda da im još netko piše slično na chat pa da ih se malo zatrpa sa sličim requestima...

 

ps: pisao sam im usput i za onaj problem s generic brojem telefona/mobitela na trackingu - to je lik s chata odmah prenio tech supportu, ali mi se nije dalo čekati da vidim što je s tim i napisao sam mu da sam im samo htio i to napomenuti pošto se desilo već par puta (meni osobno i dvojici frendova)

12 godina
offline
Re: Temu internet shop
Na svakoj narudzbi (5+) su stavili taj generic telefon. Malo banana s obzirom da su me bar iz DPDa uvijek zvali i slali 100 obavijesti o dolasku paketa.
3 godine
offline
Re: Temu internet shop
60nine kaže...
Sarevok kaže...

 Gluposti, u Rijeku isto ne šalju i to neko vađenje na logistiku i dpd im nema smisla kada mi dpd dopelja pošiljke od AliExpressa svaki put.

 

DPD ti dostavlja s Aliexpressa, a ne Overseas?

 

da, ni meni to sve nije jasno i nema logike, a pogotovo jer frend iz Čakovca uredno dobija pakete i može naručiti, a Čakovec je ipak manji grad od gore navedenih

 

ugl. dobili su napomenu, vidjet ćemo da li će se što po tom pitanju promijeniti - možda da im još netko piše slično na chat pa da ih se malo zatrpa sa sličim requestima...

 

ps: pisao sam im usput i za onaj problem s generic brojem telefona/mobitela na trackingu - to je lik s chata odmah prenio tech supportu, ali mi se nije dalo čekati da vidim što je s tim i napisao sam mu da sam im samo htio i to napomenuti pošto se desilo već par puta (meni osobno i dvojici frendova)

DPD, Overseas i jedanput mi je dopeljao neki tip s bijelim kombijem bez ikakve oznake i još mi je kenjao da šta mi mobitel ne radi jer majstor nije znao pročitati broj s +385 predznakom na paketu.

10 godina
offline
Re: Temu internet shop
siljo90 kaže...
Na svakoj narudzbi (5+) su stavili taj generic telefon. Malo banana s obzirom da su me bar iz DPDa uvijek zvali i slali 100 obavijesti o dolasku paketa.

 

da i mene uvijek DPD nazove 10ak minuta prije dostave, ovaj put (za paket s Temu) nije zvao (jer nije ni imao pravi broj), ali je svejedno dostavio paket (bio sam doma u to vrijeme pa nije bio problem)

 

frend je to s telefonom (privremeno) rješio oba puta tak da je kontaktirao naš DPD čim je vidio na trackingu da je paket došao u Hr (samo im je rekao da je broj telefona na paketu krivi pa da promjene)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice