"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

poruka: 69
|
čitano: 12.496
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni".
15 godina
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

Imena!

 

I ne samo to, nego i rezultate interviewa za posao kada su se zaposljavali na tu poziciju i koji su odgovorni za sigurnost podataka i onih koji su potpisali pristanak za zaposljavanje nakon interviewa.

 

Takodjer sluzbenu drzavnu stranicu kako bi provjerio da li sam i ja jedan od onih ciji OIB je sad javan.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
20 1 hvala 1
6 godina
online
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

Podsjetimo, nedavno je u nevjerojatnom sigurnosnom propustu procurilo čak 2,444.587 zapisa o vozilima. Stick, u čiji smo posjed došli u paketu s prijavom važnog incidenta SOA-i kao nadležnom tijelu, sadrži točno 2,444.587 zapisa o vozilima 1,195.052 fizičke osobe. Podaci koji su na njemu uključuju imena, adrese, OIB-ove i JMBG-ove, datume rođenja, kao i registracije te ostale podatke o vozilima i njihovim policama osiguranja.

 

EDIT:

         Prije više mjeseci počeli smo istraživati trgovinu osobnim podacima vlasnika osiguranih vozila, a u trenutku kad smo došli u posjed USB memory sticka s imenima, adresama, OIB-ima, JMBG-ima, datumima rođenja, registracijama i ostalim podacima o vozilima te policama osiguranja 1,195.052 fizičkih osoba sa 2,444.587 zapisa o vozilima te anonimne prijave Sigurnosno- obavještajnoj agenciji o sigurnosnom incidentu, bilo je jasno da je posrijedi najveća GDPR povreda.

 

 

Aha znači , Večernji je došao u posjed USB memory sticka u paketu s anonimnom prijavom SOA-i.

Nakon što su više mjeseci istraživali trgovinu osobnim podacima, vlasnika osiguranih vozila

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 20:03 (gpd).
 
6 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
gpd kaže...

Podsjetimo, nedavno je u nevjerojatnom sigurnosnom propustu procurilo čak 2,444.587 zapisa o vozilima. Stick, u čiji smo posjed došli u paketu s prijavom važnog incidenta SOA-i kao nadležnom tijelu, sadrži točno 2,444.587 zapisa o vozilima 1,195.052 fizičke osobe. Podaci koji su na njemu uključuju imena, adrese, OIB-ove i JMBG-ove, datume rođenja, kao i registracije te ostale podatke o vozilima i njihovim policama osiguranja.

Aha znači , netko je prijavio Večernjem listu incident i posalo Stick s podacima?

 

 

 Ovo postaje sve zanimljivije. Ta brojka je, čini mi se, kompletan popis svih registriranih vozila kod nas pa tako i svih vlasnika vozila.

Ja rekoh
15 godina
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

..skraćen naslov-citat..

azop... zaprimila je informaciju kako je došlo do "curenja" osobnih podataka... pokrenula je nadzor

-pitanje, kad će institucije početi raditi svoj posao, ne samo po incidentu nego i rutinski kontrola-nadzor-provjera..?

-kad će izdavanje dozvole-licence i gubljenje iste biti povezano s time da se stvarno, ne samo papirnato, poštuju uvjeti i ispunjavaju + kontrola.. kad?

 

.. ili i dalje samo po incidentu kad se nešto dogodi.. tj razlika između uređene i države slučaj je u takvom ponašanju-sustavu i tko kad što radi a što mora raditi rutinski kao dio posla, pa do pitanja, kad je nekome ukinuta licenca za obradu osobnih podataka iz razloga što ne zadovoljava kriterije, pri čemu svi do sad kažnjeni ne zadovoljavaju kriterije a dokaz tome je već postojeće kazne.. kad? nikad?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
8 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...

Imena!

 

I ne samo to, nego i rezultate interviewa za posao kada su se zaposljavali na tu poziciju i koji su odgovorni za sigurnost podataka i onih koji su potpisali pristanak za zaposljavanje nakon interviewa.

 I šta ćeš s tim imenima? Okačit mačku o rep ili?

 

Pa prije 2 mjeseca je bilo ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hanfa-izgubila-svu-dokumentaciju-i-podatke-o-nadzoru-mirovinaca-i-osiguravajucih-kuca/2547275.aspx

 

I jel netko možda odgovarao radi toga?

U HR se afere nižu svaki dan po dvije, tako da se za 5 dana neće nitko ni sjećati afere s procurenim podacima.

Posebna je smijurija kad te afere istražuju neke državne regulatorne agancije u kojima sjede jadnako nesposobni ljudi pa se zapravo "istraga" svodi na zataškavanje.

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

 

Pa prije 2 mjeseca je bilo ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hanfa-izgubila-svu-dokumentaciju-i-podatke-o-nadzoru-mirovinaca-i-osiguravajucih-kuca/2547275.aspx

 

I jel netko možda odgovarao radi toga?

U HR se afere nižu svaki dan po dvije, tako da se za 5 dana neće nitko ni sjećati afere s procurenim podacima.

Posebna je smijurija kad te afere istražuju neke državne regulatorne agancije u kojima sjede jadnako nesposobni ljudi pa se zapravo "istraga" svodi na zataškavanje.

 

Mislim da barem na BUG forumu nije potrebno objasnjavati distinkciju izmedju "izgubljeno" i "procurilo"

 

Ili mozda je?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...

Mislim da barem na BUG forumu nije potrebno objasnjavati distinkciju izmedju "izgubljeno" i "procurilo"

 

Ili mozda je?

 Nema razlike, i jedno i drugo je nesposobnost radi koje moraju pasti ostavke vodećih ljudi, a i kaznene prijave.

To se nikada nije i neće dogoditi pa mi nije jasno kakva bi ti to imena?

Imaš javno objavljena imena vodećih u CVH na njihovom sajtu pa ih gledaj do sutra.

 

Nema smisla bacati populističke floskule, odgovornost u politici i državnim firmama nikada nije postojala, osim ako si jučer pao s marsa pa ti to nije jasno...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 20:30 (Vankuver).
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...

..

 

Takodjer sluzbenu drzavnu stranicu kako bi provjerio da li sam i ja jedan od onih ciji OIB je sad javan.

-jesi (jedan od onih..)

-tj ako posjeduješ vozilo, tad 100% (mada je to inače nedostižan postotak, obično bi rekao 98,53053...%). :)

 

-inače pristup bazi imaju autoservisi i sl.. i to je ok, super-praktično-korisno.. no naravno, može se zloporabiti kao i to da bez odgovarajućih dozvola-certifikata pristup ne smije biti omogućen a oni koji imaju certifikate i time potvrđuju da znaju sva pravila tad znaju da su krivi za propuste i sl. ili šlamperaj u korištenju i da već samim tim trebaju biti kažnjeni, ne po osnovi 'curenja' nego neadekvatnog ponašanja, zaštite... kao što ih je azop već trebao za to kazniti, provjeravati.. no to azop ne radi osim kad se incident dogodi. Dobijanje dozvole-certifikata je lakše nego pištač u usa-državama.. onak, smijeh-tuga.. tj ono što piše na papiru 'vrijedi' dok nitko ništa ne provjerava.

za usporedbu, npr šverc migranata.. koliko bi ih bilo otkriveno da nema policijskih kontrola po cesti? bez tog bi znali samo za one koji se spizde u zid i sl... a nešto takvo je s azop-hakom-gdpr i sl. pravilima, nikad nikakva kontrola ili provjera-atest da ono što je deklarirano u stvarnosti i postoji i da se primjenjuje, klasa 'časna pionirska'.. smiješno-tužno-oboje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

 Nema razlike, i

 

 Znaci ipak se treba objasniti razlika izmedju obrisanog i prekopiranog?

Stvarno?

 

Koje populisticke floskule?

Mozda ova?

Vankuver kaže...

 Nema razlike, i jedno i drugo je nesposobnost radi koje moraju pasti ostavke vodećih ljudi, a i kaznene prijave.

Ili mozda ona floskula zbog koje se brinem da ce mi sutra T-Com poslati racun za mobitel i pretplatu koju nikada nisam dobio niti zatrazio?

 

Zapravo, sa cim se tocno ne slazem u mom upisu, prije nego nastavimo raspravu?

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 20:36 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
ihush kaže...

-jesi (jedan od onih..)

-tj ako posjeduješ vozilo, tad 100% (mada je to inače nedostižan postotak, obično bi rekao 98,53053...%). :)

 Da bi rijec dodao.

 

Posve si u pravu.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...
Zapravo, sa cim se tocno ne slazem u mom upisu, prije nego nastavimo raspravu?

 

 Ne slažem se sa izjavama "želimo imena", jer zvučiš smješno, naivno i populistički, jer i dalje ne govoriš što ćeš s tim imenima? Čemu pisanje takvih nebitnih parola?

Nisi ti postavio te ljude pa ih nećeš ni smjeniti, a neće ih smjeniti ni oni koji mogu, samo toliko.

8 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl

Gluposti... Kad si zadnji put sklapao ugovor? Jesi vidio koja nemila kolicina papirologije i potpisa treba? Da li znas sto je "ugovor sklopljen na daljinu" i kako ga se prekida/ponistava? Da li znas na koju adresu stize uredjaj i kada pocinje ugovorna obaveza?

 

Ne branim nikog u ovoj cijeloj situaciji, samo pokusavam razbiti ove teorije zavjere da sa necijim imenom, prezimenom, OIBom i datumom rodjenja mozes sklopiti valjan ugovor sa nekim operaterom i poslati mobitel na neku random adresu u Špičkovinu. Po tome, upali sudski registar, google i FB pa kreni u sklapanje ugovora, ima da svaki dan stigne novi iphone za preprodaju.

 

Koje budalastine...

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Nuclear_Phoenix kaže...

Gluposti... Kad si zadnji put sklapao ugovor? Jesi vidio koja nemila kolicina papirologije i potpisa treba? Da li znas sto je "ugovor sklopljen na daljinu" i kako ga se prekida/ponistava? Da li znas na koju adresu stize uredjaj i kada pocinje ugovorna obaveza?

 

Ne branim nikog u ovoj cijeloj situaciji, samo pokusavam razbiti ove teorije zavjere da sa necijim imenom, prezimenom, OIBom i datumom rodjenja mozes sklopiti valjan ugovor sa nekim operaterom i poslati mobitel na neku random adresu u Špičkovinu. Po tome, upali sudski registar, google i FB pa kreni u sklapanje ugovora, ima da svaki dan stigne novi iphone za preprodaju.

 

Koje budalastine...

 https://www.mnovine.hr/medimurje/sklopio-pretplatnicki-ugovor-na-tude-ime-nedozvoljenim-koristenjem-osobnih-podataka-ostetio-64-godisnjaka/

 

https://istarska-policija.gov.hr/vijesti/sklopio-ugovor-na-tudje-ime-19413/19413

 

https://www.glas-slavonije.hr/494257/8/Sklopila-5-pretplatnickih-ugovora-na-tudje-ime

 

...

 

Dal se ti zaozbiljno pozivas na birokraciju kao neki stit  koji cuva gradjane?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

 

 Ne slažem se sa izjavama "želimo imena",

 

A koje je onda tvoje rjesenje?

Procitati cu ovo, slegnuti ramenima i reci sam sebi "tako mi je grah pao?"

 

WTF?

 

Ovakav defetizam nisam dugo cuo.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...

A koje je onda tvoje rjesenje?

 Nakon što AZOP završi svoje izvide i istrage, službenim dopisom zatražiti od njih informaciju da li je tvoje ime među procurenim podacima.

Ako je odgovor pozitivan, s tim njihovim odgovorom otići kod odvjetnika koji će sastaviti tužbu prema državi radi kršenja zakona o zaštiti (tvojih) osobnih podataka.

 

Sve ostalo su floskule i idiotarija, ne trebaju ti ničija imena niti bilo tko od dotičnih na funkcijama odgovara tebi sa svojim imenom.

Tako da nemoj pričati o defetizmu nego prouči kao funkcionira država i koja su tvoja prava.

Jer ovo "želimo imena" me podsjeća na bijesnu krezubu rulju koja želi neku revoluciju, a realno nema pojma o ničemu.

2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl

 U svim tim slučajevima je bila zloupotrebljena i osobna iskaznica.

Varaju starce i neuke ljude, dolaze do njihovih preslika dokumenata, kartca računa i sl. i onda se radi svašta.

 

S ovim podacima koji su procureni se realno ne može ništa, ali ti podaci mogu biti dovoljni da se kontaktira osoba i "navuče" ga se da priloži još koji dokument.

Baš kako varaju ljude na njuškalu kad im pošalju fejk DPD link u kojem se unosi kartica i sl.

 

Iskusan prevarant će znati iskoristit ove podatke ali da su dovoljni za bilo kakve ugovore, pretplate i sl - nisu.

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

 Nakon što AZOP završi svoje izvide i istrage, službenim dopisom zatražiti od njih informaciju da li je tvoje ime među procurenim podacima.

Ako je odgovor pozitivan, s tim njihovim odgovorom otići kod odvjetnika koji će sastaviti tužbu prema državi radi kršenja zakona o zaštiti (tvojih) osobnih podataka.

 Odgovorio si sam sebi u tvom prvom upisu.

Vankuver kaže...
Pa prije 2 mjeseca je bilo ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hanfa-izgubila-svu-dokumentaciju-i-podatke-o-nadzoru-mirovinaca-i-osiguravajucih-kuca/2547275.aspx

 

I jel netko možda odgovarao radi toga?

U HR se afere nižu svaki dan po dvije, tako da se za 5 dana neće nitko ni sjećati afere s procurenim podacima.

Posebna je smijurija kad te afere istražuju neke državne regulatorne agancije u kojima sjede jadnako nesposobni ljudi pa se zapravo "istraga" svodi na zataškavanje.

 

I ti sad meni savjetujes da cekam AZOP i angaziram odvjetnika? O svom trosku dakako?

 

Ma daj, trolas me? Jel' da?

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...
 

Iskusan prevarant će znati iskoristit ove podatke ali da su dovoljni za bilo kakve ugovore, pretplate i sl - nisu.

Naravno da jesu.

 

Primjera ima nebrojeno.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...
I ti sad meni savjetujes da cekam AZOP i angaziram odvjetnika? O svom trosku dakako?

 Da, čekaj AZOP jer ništa drugo ne možeš... možeš jedino po forumu piskarati "želimo imena", a svrha toga je ne znam što točno...

 

Normalno da ćeš odvjetnika angažirati o svom trošku, o čijem bi?

A da si ikada bilo što radio s odvjetnikom onda bi zapravo vidio da su jako jeftini, potrebna mu je sića da krene radit i pošalje tužbe na određena mjesta.

On se zapravo naplaćuje od tvoje dobiti na kraju sudskog procesa tako da nemaš nikakve troške.

 

I to je zapravo najpametnije i jedino rješenje za nekog ko želi zakonsku satisfakciju, sve ostalo je lupetanje koje nema veze s ničime.

Ne tiče te se tko je na čelu čega i kako se zove, u normalnim državama takvi sami daju ostavke, ovdje baš i ne pa su potrebne druge metode.

2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...

Naravno da jesu.

 

Primjera ima nebrojeno.

 Naravno da nisu, to su i dalje općeniti podaci često dostupni javno.

Nikakve ugovore nećeš s time sklopiti, niti online niti u poslovnici.

A još se i postrožio zakon prije cca dvije godine pa si prije mogao produžiti pretplatu telefonom, a sad se traži i potvrda bilo poštom bilo preko mejla, nekakav sistem 2-step verification.

11 godina
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

Sama cinjenica da se ukljucila SOA govori dovoljno.

Ukratko netko je platio dobre pare nekom iz sustava da napravi kopiju baze sa podacima koji sadrze podatke oko 1/4 gradana RH.

 

Nazalost ovo ce biti sve veci problem jer je najveci sakupljac podataka gradana upravo drzava.

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

A koje je onda tvoje rjesenje?

 

Idealno?

 

Idealno trebala bi jedna velika UNDO operacija. Svi koji su krali podatke nek ih obrišu. A tko je trgovao podacima neka vrati sve pare.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...
syncmaster245b kaže...
I ti sad meni savjetujes da cekam AZOP i angaziram odvjetnika? O svom trosku dakako?

 Da, čekaj AZOP jer ništa drugo ne možeš... možeš jedino po forumu piskarati "želimo imena", a svrha toga je ne znam što točno...

 

Normalno da ćeš odvjetnika angažirati o svom trošku, o čijem bi?

A da si ikada bilo što radio s odvjetnikom onda bi zapravo vidio da su jako jeftini, potrebna mu je sića da krene radit i pošalje tužbe na određena mjesta.

On se zapravo naplaćuje od tvoje dobiti na kraju sudskog procesa tako da nemaš nikakve troške.

 

I to je zapravo najpametnije i jedino rješenje za nekog ko želi zakonsku satisfakciju, sve ostalo je lupetanje koje nema veze s ničime.

Ne tiče te se tko je na čelu čega i kako se zove, u normalnim državama takvi sami daju ostavke, ovdje baš i ne pa su potrebne druge metode.

 

Ovo sad pocinje biti suludo.

Sad me pokusavas poduciti i o odvjetnickom troskovniku.

 

Sam si napisao da se sve na kraju zataska, ali mene prozivas "da bacam floskule" kada trazim da se javno objave krivci.

 

 

Koliko se ritas ovdje, covjek bi pomislio da se bojis da ce i tvoje ime izletiti.

 

Jel'da da bi moglo?

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...
Ovo sad pocinje biti suludo.

Sad me pokusavas poduciti i o odvjetnickom troskovniku.

 Da, jer očito ga ne znaš, a ne znaš ni sudsku proceduru pa pričaš "tko će to platiti".

Bolje nemoj ništa pisati.

 

syncmaster245b kaže...
Sam si napisao da se sve na kraju zataska, ali mene prozivas "da bacam floskule" kada trazim da se javno objave krivci

 Pa uvijek se zataškava, ništa novo, jedino ako si jučer doselio HR pa ti nisu stvari jasne.

To sve ne znači da nemaš dobre šanse da dobiješ odštetu na sudu.

Krivci se neće objaviti javno jer su dio sistema niti ti imaš bilo šta od toga da se objave, jedino ako si ih mislio presresti na ulici?

 

syncmaster245b kaže...
Koliko se ritas ovdje, covjek bi pomislio da se bojis da ce i tvoje ime izletiti.

 

Jel'da da bi moglo?

 Od prvog do zadnjeg svaki post ti je trolanje pa tako i ovaj, ništa pametno niti suvislo nisi napisao.

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
gpd kaže...
Idealno?

 

Idealno trebala bi jedna velika UNDO operacija. Svi koji su krali podatke nek ih obrišu. A tko je trgovao podacima neka vrati sve pare

 Eh da, idealno, no znamo da samo u bajkama imamo "i onda su zivjeli sretno do kraja zivota"

 

Dok god sve ne bude apsolutno transparentno pa do zadnje spajalice za papir koja je kupljena iz proracuna, nece biti mira.

 

I dakako. Imena! :)

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...
syncmaster245b kaže...
Ovo sad pocinje biti suludo.

Sad me pokusavas poduciti i o odvjetnickom troskovniku.

 Da, jer očito ga ne znaš, a ne znaš ni sudsku proceduru pa pričaš "tko će to platiti".

Bolje nemoj ništa pisati.

 

syncmaster245b kaže...
Sam si napisao da se sve na kraju zataska, ali mene prozivas "da bacam floskule" kada trazim da se javno objave krivci

 Pa uvijek se zataškava, ništa novo, jedino ako si jučer doselio HR pa ti nisu stvari jasne.

To sve ne znači da nemaš dobre šanse da dobiješ odštetu na sudu.

Krivci se neće objaviti javno jer su dio sistema niti ti imaš bilo šta od toga da se objave, jedino ako si ih mislio presresti na ulici?

 

syncmaster245b kaže...
Koliko se ritas ovdje, covjek bi pomislio da se bojis da ce i tvoje ime izletiti.

 

Jel'da da bi moglo?

 Od prvog do zadnjeg svaki post ti je trolanje pa tako i ovaj, ništa pametno niti suvislo nisi napisao.

 

 

Sad sam siguran da imas nekakve veze sa ovim.

 

Hocu imena!!!

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
6 godina
online
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...
Idealno?

 

Idealno trebala bi jedna velika UNDO operacija. Svi koji su krali podatke nek ih obrišu. A tko je trgovao podacima neka vrati sve pare

 Eh da, idealno, no znamo da samo u bajkama imamo "i onda su zivjeli sretno do kraja zivota"

 

Dok god sve ne bude apsolutno transparentno pa do zadnje spajalice za papir koja je kupljena iz proracuna, nece biti mira.

 

I dakako. Imena! :)

 

Pesimistično?

Podaci se objave na piratebay-u. I ujede vuk magare.

 

 

 

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
gpd kaže...

 

Pesimistično?

Podaci se objave na piratebay-u. I ujede vuk magare.

 

 

 

 Posve je nebitno gdje se objave.

 

Hocu imena onih koji su bili odgovorni za sigurnost podataka, provjeru njihove strucnosti i imena onih koji su ih zaposlili.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
11 godina
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

Nego zanima me kako ovi što se žeste na curenje podataka se 

rješavaju onih raznoraznih mjesečnih računa za vodu, struju, internet i slično.

Da li to spaljuju ili režu ili samo bace u kontejner za papir ?

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Čuvaš ih par godina, nakon toga paliona ili šreder.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice