Windows 8 RTM

poruka: 322
|
čitano: 62.491
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 RTM".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Ček, hoće li biti sad 15-og dostupni i na MSDN Academic Alliance?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Penryn kaže...

Ček, hoće li biti sad 15-og dostupni i na MSDN Academic Alliance?

Ne.

15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

U RTM-u su ih maknuli? Znači svi ovdje imaju RTM? Onaj piratski, ukradeni i aktiviran na 180 dana? :) - Ja čekam još 5 dana da mi stigne legalno, ali svejedno, na Release P. ih imam. Neki članak negdje o tome da ih uklanjaju u RTM-u?

 

Iako nemaju smisla previše, jer Metro aplikacije u praksi mijenjaju gadgete.

Ja isto čekam msdn, ali prateći vijesti sam na to naletio na par sajtova koji su to prenjeli sa win8china.com MS isto tako smatra da će metro aplikacije poništiti korisnost gadgeta.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

U RTM-u su ih maknuli? Znači svi ovdje imaju RTM? Onaj piratski, ukradeni i aktiviran na 180 dana? :)

Eh...

kizo2703 kaže...

ipak ću ostat na Sedmici kao default OS-u.

Zar i ti sine Zorane? {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Mitch kaže...
Mislim da je ocito jer u naslovu pise RTM

Pa osobno sam napisao tu vijest pa valjda znam, ali nije očito da baš svi piratsku imaju. Ili jest? Čak je i bezvezno, jer za Enterprise trebaš KMS server koji će se daleko teže emulirati od tipičnog loadera kakav smo imali za obične Windows 7 verzije. Ova aktivacija od 180 dana zasad radi tri puta. Možda će biti dosta ako ne "rikne", ali većini korisnika su daleko važnije nadogradnje i sama pouzdanost instalacije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

Zar i ti sine Zorane? {#}

Da su s modifikacijama stali na izgledu RP-a (znači ,Aero i sve ostalo) nebi se uopće dvoumil. Ali ovo sada je jednostavno odurno. Vidjet ćemo ,možda vrate Aero u SP1 ,pa ga onda instaliramo.

Tonči kaže...

Pa osobno sam napisao tu vijest pa valjda znam, ali nije očito da baš svi piratsku imaju. Ili jest? Čak je i bezvezno, jer za Enterprise trebaš KMS server koji će se daleko teže emulirati od tipičnog loadera kakav smo imali za obične Windows 7 verzije. Ova aktivacija od 180 dana zasad radi tri puta. Možda će biti dosta ako ne "rikne", ali većini korisnika su daleko važnije nadogradnje i sama pouzdanost instalacije.

Svi (pa i DAZ) čekaju finalnu verziju ,pa će onda krenut s proizvodnjom ''pravih'' Loadera za Osmicu. Jel ,još uvijek nije 100% sigurno da je ovo ''pravi'' RTM.

 

Malo prošvrljaj po MDL forumu ,većina hakera je tamo.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2012 0:35 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
kizo2703 kaže...

 

Malo prošvrljaj po MDL forumu ,većina hakera je tamo.

 

Čovjek, a i neki od nas ostalih, živi od programiranja i vjerojatno baš ne voli hackerske forume i hackere :-)

Pa ne vidim zašto bi švrljao po hackerskim forumima koji podržavaju neplaćanje softvera.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...
Čovjek, a i neki od nas ostalih, živi od programiranja i vjerojatno baš ne voli hackerske forume i hackere :-)

Pa ne vidim zašto bi švrljao po hackerskim forumima koji podržavaju neplaćanje softvera.

Uvijek je dobro znati što radi konkurencija.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
kizo2703 kaže...

Uvijek je dobro znati što radi konkurencija.

 

To nije konkurencija.

 

Osim toga, sa toliko niskom cijenom windowsa 8 mislim da nema razloga da ju itko ne kupi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM

Ali problem je sto prijasnja verzija Windowsa mora biti orginal. Ko ima legalnog prethodnika nista ga ne opravdava da piratizira zbog 40$.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

Ali problem je sto prijasnja verzija Windowsa mora biti orginal. Ko ima legalnog prethodnika nista ga ne opravdava da piratizira zbog 40$.

Zašto je to problem? I nitko nigdje nije izjavio da neće biti klasičnog Retaila. To bi ,uostalom i bilo čudno - Miscrosoft ipak nije Apple.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM

Ja sam govorio samo za ovaj update od 40$.

14 godina
offline
Windows 8 RTM

kakav ce windows izac 15. i sta ce se razlikovat od ovog rtm-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
maxy0 kaže...

kakav ce windows izac 15. i sta ce se razlikovat od ovog rtm-a?

ništa. Ovo ti je puna verzija Windowsa, "release to manufacturing", samo je procurila ranije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Meni jos uvijek ide na zivce onaj "TAP to select..." tooltip..
Za pročitati : Waterways ✓ - Out of Position ✓ - Bridges ✓ - Isolation Play scan;_; - Green Fairy
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
maxy0 kaže...

kakav ce windows izac 15. i sta ce se razlikovat od ovog rtm-a?

Izaći će sve verzije 8-ice dostupne msdn pretplatnicima sa legalnim ključevima za aktivaciju.

Da li će biti kakve razlike enterprise verzije sa ovom leakanom treba tek vidjeti.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Kad na W7 u gadgetsima kliknem na ''get more gadgets online'' otvori mi link sa slike. To je vjerojatno zato jer sam logiran s istim accountom kao i u W8.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Ajde da smo dozivili da mozemo koristit zadnji HTML, CSS i Javascript u Windowsima!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
kizo2703 kaže...

Da su s modifikacijama stali na izgledu RP-a (znači ,Aero i sve ostalo) nebi se uopće dvoumil. Ali ovo sada je jednostavno odurno. Vidjet ćemo ,možda vrate Aero u SP1 ,pa ga onda instaliramo.

Malo kasnim nisam primjetio da si odgovorio.

Ma uopće nije ružan novi desktop, transparencija postoji, malo, ali ipak postoji. Ja se isto nadam da će ga vratiti u SP-u 1, mada bih volio da vrate basic i classic temu.

15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

Ja sam govorio samo za ovaj update od 40$.

Par pitanja.

 

Imam legalne Windows 7 Home Premium 64-bit koji su dosli sa laptopom.

 

Da li:

 

1. mogu ih znaci legalno upgradeat za 40$ ?

2. kada platim upgrade da li na istom stroju mogu napraviti cistu instalaciju koristeci key koji je na dnu laptopa? ili kupnjom upgradea uvijek mora ici prvo Win7 instalacija, pa onda upgrade na Win8 postojece instalacije?

3. da li dobijam novi key ili se Win7 key "upgradea" na Win8 key?

4. da li mogu raditi i u buducnosti normalne reinstalacije (nemam namjeru, ali ako slucajno sje... Win instalaciju nekom gluposcu) koristeci taj upgrade key(upgradeani key)?

5. kakva je situacijama sa kompatibilnoscu, odnosno da li sve sto radi na Win7 radi i na Win8 (pretezno mislim na igre jer je ovo ipak "stroj za zabavu")?

 

Posto je laptop "mrcina" i sa Win7 radi brutalno brzo, ali ako ce Win8 dati dodatno boost u performansama (posebno igrama) zasto ne? Pretpostavljam da bi Win8 mogli dodatno iskoristavati novi HW sa multicore CPU-ovima i sl.

Tim vise ako se licenca moze upgradeat za 40$ sto osobno smatram fer cijenom.

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM

Na pitanja koja postavljaš ti ne možemo dati odgovore i nećemo moći do 26. 10. ove godine.
5. Meni radi sve kako treba, zadovoljan sam, igre ne igram, tako da ti ni tu ne mogu pomoći.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Mauro kaže...

Da li:

 

1. mogu ih znaci legalno upgradeat za 40$ ?

2. kada platim upgrade da li na istom stroju mogu napraviti cistu instalaciju koristeci key koji je na dnu laptopa? ili kupnjom upgradea uvijek mora ici prvo Win7 instalacija, pa onda upgrade na Win8 postojece instalacije?

3. da li dobijam novi key ili se Win7 key "upgradea" na Win8 key?

4. da li mogu raditi i u buducnosti normalne reinstalacije (nemam namjeru, ali ako slucajno sje... Win instalaciju nekom gluposcu) koristeci taj upgrade key(upgradeani key)?

5. kakva je situacijama sa kompatibilnoscu, odnosno da li sve sto radi na Win7 radi i na Win8 (pretezno mislim na igre jer je ovo ipak "stroj za zabavu")?

 

Posto je laptop "mrcina" i sa Win7 radi brutalno brzo, ali ako ce Win8 dati dodatno boost u performansama (posebno igrama) zasto ne? Pretpostavljam da bi Win8 mogli dodatno iskoristavati novi HW sa multicore CPU-ovima i sl.

Tim vise ako se licenca moze upgradeat za 40$ sto osobno smatram fer cijenom.

1 - 4. to se još uvijek ne zna.

5. Meni ,recimo ,radi sve kao i na Sedmici (neke stvari i bolje) ,uključujući i igre. HW također.

 

A da probaš Windows 8 Release Preview u dual bootu ili na .vhd-u? Dovoljno ti je 30 - 40 gb ,kad ti dopi*di ,jednostavno obrišeš particiju i makneš ga iz boot managera?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 11:40 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM

1. Da.

2. Prvo ide Win7 pa upgrade.

3. Nema posebnog ključa, mislim. Nisam 100% siguran, ali mislim da se upgrade izvršava automatski i ne traži dodatan ključ. Upgrade radiš putem upgrade wizarda.

4. Upgrade wizard će ti omogućiti kreiranje backup DVD/USB-a Windowsa 8 Pro s kojeg kasnije instaliraš direktno.

5. Da. Windowsi 8 su u praksi isti kao i Windowsi 7, samo malo brži i uz dodatno Metro sučelje. Ipak, s obzirom na noviji WDM, trebaš nove drivere za grafičku karticu (a možda i nešto drugo) jer stariji mogu imati problema (nVidia npr.)

6. Windowsi, sami po sebi, oduvijek podržavaju više-jezgrene procesore. Iskoristiti takvu mogućnost treba svaka pojedina igra, jer Windowsi s time nemaju veze. Ono što Windowsi rade je samo se bolje sklanjaju s puta drugim aplikacijama, tako da s osnovnim paketom servisa troše nešto manje memorije od Windowsa 7 (broj servisa je manji).

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 12:17 (Tonči).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

tako da s osnovnim paketom servisa troše nešto manje memorije od Windowsa 7 (broj servisa je manji).

Meni sa upaljenim VS-om 12 troše kao Windowsi 7 bez iti jedne pokrenute aplikacije {#}, to sam sada primjetio.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...
Tonči kaže...

tako da s osnovnim paketom servisa troše nešto manje memorije od Windowsa 7 (broj servisa je manji).

Meni sa upaljenim VS-om 12 troše kao Windowsi 7 bez iti jedne pokrenute aplikacije {#}, to sam sada primjetio.

Meni dosta manje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

Meni manje.

 Ne znam, meni je i ovo dovoljno, jos tu dodje SSMS i Expression Web i to je taman. No vidjet cemo.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Evo vratio sam se na Visual Studio 2010, jer mi VS12 pravi probleme, prvi, neće da pronađe tabele u bazi preko ADO.NET modela. A usput, onaj CAPS-LOCK mi upada u oči, nije im ono trebalo. Tonči, da li i VS 12 izlazi kada i Windows 8, 15. ovog na MSDN-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM

Da. cAPS LOCK možeš promijeniti, a što to točno "ne pronalazi"?

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\VisualStudio\11.0\General i tu dodaj SuppressUppercaseConversion REG_DWORD value postavivši na 1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 14:18 (Tonči).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

Da. cAPS LOCK možeš promijeniti, a što to točno "ne pronalazi"?

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\VisualStudio\11.0\General i tu dodaj SuppressUppercaseConversion REG_DWORD value postavivši na 1.

 

Hvala, ali već je izbrisan. Čekam "krajnju" verziju pa onda prelazim. Ono je bila dbo šema, kada sam je expandao bile su ti i ove baze koje sam prenio. Bio sam ubjeđen da su bile u jednoj mojoj šemi, ali eto završile su u dbo. Nema veze, još sam na VS 2010 dok ne izađe zadnja verzija VS 2012. Onda prelazim na VS 2012 i SQL Server 2012.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Kako da izvrsim validaciju windowsa 8? je li to uopce moguce?

 

btw kada ce se promjeniti logo windowsa 8, jer vidim da su napravili novi na yt

xXxXx
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice