Windows 8 RTM

poruka: 322
|
čitano: 62.493
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 RTM".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

da to je dobra stvar da ima ,ali ne vidim problem u skidanju programa od 5mb koji je bolji od ovog MS-ovog 

 

Koji je onda najveci razlog za upgrade ? Ja ga definitivno ne vidim

 

 

 

vecina stvari koje ce win8 imat u sebi je ono sto ja prvo instaliram nakon friskog formatiranja sedmice.

 

i zasto ne bi bile dobre primarne aplikacije koje dolaze u win8 ?

npr. Windows 7 defrag tool je mozda najbolji od svih, a besplatan. 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Promatrač kaže...

U zadnje vrijeme je postalo popularno dodavat pridjev"METRO".

Valjda misle da će kupovat winse metrosexsualci ili tak nešt,ne kontam.

 

Nije to pridjev, to je naziv minimalističkog sučelja napravljenog po uzoru na znakove u podzemnoj.

Smiješno je to što ga većina mrzi, a MS ga i dalje gura. A još je smiješnije to što ćemo ga vjerojatno svi na kraju koristiti ;-)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...
Arnold Layne kaže...

nisam niti rekao da je izmislio

a nist sry onda ,ali meni zvuci maloumno 

kao neka glupost za mobitel tipa ovo http://itunes.apple.com/gb/app/places-ive-pooped/id417926033?mt=8&affId=1879721&ign-mpt=uo%3D4

bas i nije fino kada to spada u istu grupu kao SQL Server 2008

 

Ajd ne laprdaj. :-)

jao

http://revohd.com
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Meni je jos smijesnije da je metro-like skin Omnimo za Rainmeter najvise puta downloadan, a svi pricaju da je Metro koma.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM
Gluposti opet pricate. Naravno da ce te svi preci i na osmicu kao sto ste i na sedmici jer jednostavno se sve na dalje bude radilo za osmicu. To je sad aktualno i pomirite se s tim. ovo je informaticki forum i da vas noviteti ne privlace nebi uopce novitete ni komentirali al ja kako vidim noviteti na ovom forumu imaju nadprosjecno puno komentara. Ja sam uvijek za to da se ide naprijed. Jer kad bi gledali na pojedince kojima je npr. intel pentium 4 dovoljan, ili neki mob iz 2007 ili telka iz devedeseti i slicno nikad nebi napredovali. A ima dosta ljudi kojima su i te nabrojane stvari dovoljne. Meni nisu. Ja pozdravljm svaki napredak pa bio on samo po izgledu designu snagom ili funkcionalnoscu.
Moj PC  
9 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
To su pricali i za Vistu.

Svi ce preci sa XP-a bla bla, ja mislim da ce tek devetka bit ko sedmica.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Mitch kaže...
To su pricali i za Vistu.

Svi ce preci sa XP-a bla bla, ja mislim da ce tek devetka bit ko sedmica.

 

Vista i sedmica su iste što se tiče UI-a.

Kod Viste je problem bio u stabilnosti, novom driver modelu i sl. Zato ljudi nisu prelazili.

 

U osmici je jedini problematični faktor metro, a ni on nije problematičan jer ga uopće ne moraš koristiti.

Zamjene za start već postoje, a bit će ih sigurno milijarda. Uostalnom, uvijek možeš natrpati desktop ikonama svega što ti treba. ;-)

12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 RTM

Fino,skidam ju sa MSDN-a. Baš me zanima koju će nam verziju dati.

 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
djdamir81 kaže...
Gluposti opet pricate. Naravno da ce te svi preci i na osmicu kao sto ste i na sedmici jer jednostavno se sve na dalje bude radilo za osmicu. To je sad aktualno i pomirite se s tim. ovo je informaticki forum i da vas noviteti ne privlace nebi uopce novitete ni komentirali al ja kako vidim noviteti na ovom forumu imaju nadprosjecno puno komentara. Ja sam uvijek za to da se ide naprijed. Jer kad bi gledali na pojedince kojima je npr. intel pentium 4 dovoljan, ili neki mob iz 2007 ili telka iz devedeseti i slicno nikad nebi napredovali. A ima dosta ljudi kojima su i te nabrojane stvari dovoljne. Meni nisu. Ja pozdravljm svaki napredak pa bio on samo po izgledu designu snagom ili funkcionalnoscu.

Je več trčimo i to po ušima da pod hitno bolje brže,{#} ko da nemam drugog posla nego opet reinstalirat i slagat sve isponova onak bezveze samo da se nekaj radi malo sutra.Isto tako če brže bolje Windows 8 instalirat, i korisnici po manjim i večim firmama u hrvatskoj i šire ko da im je badave u ova krizna i gadna vremena itd.{#}

 

Zbilja je takva da če Windows 8 ko glavni operativni sustav instalirat, znatiželji jer nemaju pametnijeg posla(skinuto sa torenta tu je večina ) i oni kojima Windows nije vezan za posel. Kriza je fučkaj ga po firmama se ne koriste piratije ti bokca, ili ne popravljaj ako nije pokvareno i ako sve radi onda firma štedi tak to ide.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
djdamir81 kaže...
Gluposti opet pricate. Naravno da ce te svi preci i na osmicu kao sto ste i na sedmici jer jednostavno se sve na dalje bude radilo za osmicu. To je sad aktualno i pomirite se s tim. ovo je informaticki forum i da vas noviteti ne privlace nebi uopce novitete ni komentirali al ja kako vidim noviteti na ovom forumu imaju nadprosjecno puno komentara. Ja sam uvijek za to da se ide naprijed. Jer kad bi gledali na pojedince kojima je npr. intel pentium 4 dovoljan, ili neki mob iz 2007 ili telka iz devedeseti i slicno nikad nebi napredovali. A ima dosta ljudi kojima su i te nabrojane stvari dovoljne. Meni nisu. Ja pozdravljm svaki napredak pa bio on samo po izgledu designu snagom ili funkcionalnoscu.

i noviteti mogu biti glupi i vući unazad ili u krivom smjeru... neću preći na osmicu jer me metro i metroliki start užasno nervira, nervira me i pojednostavljenje radi pojednostavljenja, hoću da mogu uključiti kompliciranost ako to želim i da mi to MS omogući bez 3rd partyja, od svega me najviše nervira MSova mi znamo bolje od tebe što trebaš logika, nek im se obije u glavu to bezglavo poturanje sučelja i bezvezna unificiranost koja valjda ima smisla samo u glavama markentigaša i nadobudnog dizajnera... IMO

Kim Un Guk - 327 kila tegova
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Cekam da se desi cudo i da netko kaze "Ima Aero" jer ako nema Aera necu ga koristiti je smatram da je to veliki (vizualni) korak unazad.

 

Inace, Metro kao Metro.... zoomiran Start sa dobrim rasporedom i pretrazivanjem brzinom svetlosti. I brzi je od Windows 7 nije da nije. Ali nije sve u brzini

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
5 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 8 RTM

Iskreno, Win8 je meni osobno uzasan. Dal ce uspjeti ili nece, nitko to ovdje ne moze znati sa 100% sigurnoscu. Zasto mi je uzasan? Zato jer je ocito GUI pravljen za tablete. Povuci misa u ovaj kut, iskocit ce ti taj i taj izbornik. Metro sucelje je odvratno, no to je vec stvar osobnog ukusa, i svatko tu ima svoje misljenje. No opet, i taj Metro je pravljen primarno imajuci tablete i mobitele na umu. Kome je potreban start screen preko cijelog ekrana gdje se prikazuju nekakvi (jako) ruzni 2d tilesi? (opet, moje osobno misljenje;) ).

 

Da, ne moras koristiti Metro. Ne moram. Ali zasto onda ne mogu koristiti klasicni prikaz? Zasto imam osjecaj na desktopu da moram prstom dodirivati ekran za neke funkcije? Povlacenje misa u kuteve? Sve ok ako se nekom svidja, i ja bih iskreno volio da mi se dopada. No nazalost, to nije slucaj. GUI je odvratan i nema nikakve veze sa desktopima opcenito.

 

Osobno necu koristiti Win8, dakle doma ga necu instalirati. U firmi nazalost moram, iako za pocetak ne vidim ni jednog svog klijenta koji ce preci na Win8. Od 11 firmi sa kojima poslujem, ni jedna nema namjeru prelaziti na Win8. Barem ne za sada. Od toga dvije firme su svaki put uredno prelazili na nove verzije, zato jer im je uvijek i odgovaralo (kladionice, aplikacije bazirane na .NET-u). Ovog puta to nece raditi. Barem ne za sad. No u firmi ce biti barem 2 PC-a sa win8 cisto da se ekipa igra sa .NET 4.5 i Metro aplikacijama.

 

Osobno mislim da nikada doma necu koristiti bilo koji win gdje moram vuci misa u odredjeni dio ekrana, gdje start screen djeluje kao da je izasao iz "ludih sedamdesetih", itd. Ovo je naravno samo moj odabir. Cinjenice govore da cu win8 koristiti u blizoj buducnosti cesce nego win7, macos i linux. Cisto zato jer moram radi posla. No ovo ce biti valjda prvi windowsi koje preskacem da instaliram doma na svom PC-u. Prvi nakon 17 godina. Nemam nista protiv promjena, dapace. Ali ovakve promjene su mi smijesne. Ili zalosne. Svejedno je.

 

Win8 na tabletima je druga prica. Tu cu pricekati da vidim kako ce se situacija razvijati.

 
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Sve to sjedne  nakon 2 dana korištenja. Eno njorgaju za novi outlook.com,jedan bi ovo,drugi bi ono..na kraju sve prolazi. I tko su pojedinci da odlučuju o uspjehu OS-a?  Odlučit će nadogradnje sedmice i dileri pc-a...naravno na veliko.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 1:14 (Siskin).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

U Windows 8 RTM-u, bit će mogućnost direktnog boota u desktop okruženje, tako da za Metro ćete imato vrlo malo potrebe ako to ne želite.

Nije meni neki problem boot to Metro, nego ono suludo, neočekivano, neželjeno i nenajavljeno skakanje iz Metra u desktop, iz desktopa u Metro, pa to da imaš samo dvije mogućnosti dijeljenja screena između Metroa i desktopa, a na kraju i da neke geekish stvari opet moraš radit u Desktop modu i nikako drukčije, npr. prtljat po device manageru. Jedva čekam prve reviewe, vidjet ćemo hoće li biti Sandy Bridge ili Bulldozer atmosfera.

Early adopter
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Ne svida mi se uopce smjer u kojem se windowsi razvijaju a silom prilika sam vec 6 mjeseci iskljucivo na linuxu. I nije mi uopce lose, dapace. Vidjeti cemo sto ce biti sa "win9" ako nastave s ovim metro sranjima vjerojatno se vise niti ne vracam na windows.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

zivi bili pa vidjeli. a dok jos monitori na dodir krenu u masovnu prodaju i u sve boljim hardwerskim izdanjima tu za win 8 nece biti kraja. budite sretni ako se trend cak i na sljedece vindovse ne nastavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 RTM

Kako koristiti win8:

1. Pričekati da izađe i jeftino doplatiti za licencu

2. Pričekati da zajednica Tweeka i optimizira w8

3. Pričekati da zajednica doda Aero + makne Metro

4. Skinuti Tweekanu verziju w8

5. Instalirati i koristiti ključ koji ste jeftino kupili

 

 

Win

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Mitch kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ja mislim da je u najmanju ruku 250 puta receno da je nema i uvijek ista pitanja. Kome se ne sviđa metro ima Win 7.

Windows 8 nije metro + Win7 već dosta više od toga, npr. meni je najzanimljiviji mount image.

 

I meni je jedna od zanimljivih stvari, mada ne mounta nerov .nrg format.. šteta, dosta Image slike su mi u .nrg.. valjda se nešto popravi.. Win8 mi se toliko svidja da ne bi volio za nekim treće trećerazrednim aplikacijama. ;))

 

royalhero kaže...

Da razjasnimo! Metro je novi Start izbornik koji je u full screen-u. Do njega dolazite isto kao i do Start izbornika - donji lijevi ugao, odaberete desktop aplikaciju, vrati vas u desktop sučelje i otvori aplikaciju. Što se Metro aplikacija tiče, ne morate koristiti niti jednu, tako da Metro bukvalno možete shvatiti kao full screen Start.


Metro mi je VRH.. Neki dan sam sjeo za 7 i vidio sam gdje sam se navikao.. Do SVAKE aplikacije dolazim u u dva klika i jednim scrolom miša.. Dakle povečem miš do donjeg lijevog kuta, kliknem na metro (ili još bolje samo Win tipka), skorlam mišem, i sledeći klik i eto pokrenem aplikaciju (i to u rijetkim trenutcima jer 90% aplikacija su mi već u taskapru kao 'zakačene'.. Palac gore :))  Bilo mi je muka kada sam morao sjest za Win 7 pa jedan klik na start, pa na Svi programi.. pa nadješ program pa onda u pod meni i ona pokreni aplikaciju.. gnjavaža.

Exploder kaže...

 

Izgleda da ću zaobići 8-icu u širokom luku tj. dok god ću moći ili dok ne izbace to smeće smeće.

 

Dobro uštimani korisnici Windows 98 SE nisu se usudili preći na XP dok ovaj potoniji nije dobio prvi SP1.. sada isti ti korisnici sa XP+SP3 kunu se u deceniju star OS. Promijenit ćeš i ti mišljenje, ne sikirijas se ;))

 

Pozdrav svima.

 

Eh još jedno pitanje.. da li ću ovaj novi Windows 8 RT moći instalirati na Tablete koje pokreću android.. imam jako dubru ponudu za Lenovo ThinkPad Tablet (ne idea pad), pa ako netko ima sigurnu informaciju, bio bih mu jako zahvalan ;)))

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 1:54 (Envy).
15 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

Da razjasnimo! Metro je novi Start izbornik koji je u full screen-u. Do njega dolazite isto kao i do Start izbornika - donji lijevi ugao, odaberete desktop aplikaciju, vrati vas u desktop sučelje i otvori aplikaciju. Što se Metro aplikacija tiče, ne morate koristiti niti jednu, tako da Metro bukvalno možete shvatiti kao full screen Start.

U Windows 8 RTM-u, bit će mogućnost direktnog boota u desktop okruženje, tako da za Metro ćete imato vrlo malo potrebe ako to ne želite.

neznam al meni to usporava rad na racunalu.... skriva desktope, sve aplikacijem moram staviti u taskbar? a start meniju prvi je prozor imao sve shortcutove, sve.... i sad sve u full screen prozoru mora biti? eh, eh.....

 

al biti ce W8 sa W7 modom di ce se uz metro pojaviti i stari start menu :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...

What Bukva said. 90% stvari na MSDN-u su u ISO imageu.

Još bih nadodao razne service packove koji isto dolaze u ISO imageu ako ti se ne da čekati windows update.

Znači MS zakrabulji svoje aplikacije u image datoteke, te u idućoj iteraciji svojeg OS-a nudi funkcionalnost za normalan rad sa takvim datotekama. Što je falilo klasičnim instalacijskim datotekama, pitam se...

 

Anyway mountanje image datoteka jest zgodni feature, ali svakako ne pitanje života i smrti što bi natjeralo na prelazak na novi OS. Ako je Win8 prepun poboljšanja takve vrste, onda bi lako mogao otkriti da je na desktopu nepotreban jer njegov stariji brat radi sve što i ovaj, a korisnici su u međuvremenu instalirali Virtual Clone Drive :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
djdamir81 kaže...

zivi bili pa vidjeli. a dok jos monitori na dodir krenu u masovnu prodaju

 

Licimo ti na konobare? :)

12 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
dexter2 kaže...

skoro sve aplikacije koje budu napravljene za windows phone bice prisutne i za windows 8 (PC metro) - dakle eto osnovne prednosti.

 

Osim toga, trebalo bi valjda da je lakse napraviti windows phone aplikaciju nego windows aplikaciju sto znaci da cemo kao i do sada sto imamo android i ios "milione" aplikacija, imati iza windows 8 PC.

 

Eto to je osnovna razlika u odnosu na windows 7. Druga prednos za metro jeste da sa jednom tipkom "windows" mozes vidjeti "temepraturu u gradu" i slicne obavjesti (umjesto da otvaras browser ili instaliravas neku aplikaciju za windows. 

 

 

Naravno tu je bruka novih mogucnosti za windows, ali ovo sto je ocito sam naveo.

Kako ce biti prisutne kad je windows phone za Arm a Windows 8 za x86 ili x86-64?

 

Inace, sto se tice dostupnosti pokretanja svih aplikacija na jednom ekranu i tih informacija, OS X to ima vec neko vrijeme, pa ja jos ne znam nikoga tko to koristi (dakle launchpad i dashboard). Jedino za sto koriste dashboard je sto tamo ima kaluklator.

12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 RTM
Don Kihoty kaže...

Kako koristiti win8:

1. Pričekati da izađe i jeftino doplatiti za licencu

2. Pričekati da zajednica Tweeka i optimizira w8

3. Pričekati da zajednica doda Aero + makne Metro

4. Skinuti Tweekanu verziju w8

5. Instalirati i koristiti ključ koji ste jeftino kupili

 

 

Win

 

Samo malo, zar u tom slučaju ne dobivamo modificiranu verziju Win7, a ne Win8?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 7:21 (NiramX).
12 godina
offline
Windows 8 RTM

Nemam ništa toliko protiv tog Metroa i njegovog debilnog sučelja, čak i podržavam novosti koje su uvedene da ne idem u detalje.

 

Samo je to toliko bugovit OS da to još nisam vidio valjda od 95-ice.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Idealno sučelje za moderne metroseksualce i nikog više.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
guls kaže...

Nemam ništa toliko protiv tog Metroa i njegovog debilnog sučelja, čak i podržavam novosti koje su uvedene da ne idem u detalje.

 

Samo je to toliko bugovit OS da to još nisam vidio valjda od 95-ice.

Bugovit? Da? Imaš neke konkretnije podatke?

12 godina
offline
Windows 8 RTM

Reci što te zanima

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...
guls kaže...

Nemam ništa toliko protiv tog Metroa i njegovog debilnog sučelja, čak i podržavam novosti koje su uvedene da ne idem u detalje.

 

Samo je to toliko bugovit OS da to još nisam vidio valjda od 95-ice.

Bugovit? Da? Imaš neke konkretnije podatke?

 laprda bezveze, isto ko i oni kaj se čude da microsoft digitalni sadržaj dolazi u iso formatu

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
guls kaže...

Reci što te zanima

 

S obzirom na činjenicu da si imao 10 godina kad su se pojavili win 95 stvarno bih volio čuti detaljnu analizu TVOJIH problema sa 95-icom. Ali ono, baš si daj oduška i raspiši se koliko god možeš...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Exploder kaže...

Kad kažeš metro odmah si mislim "SMEĆE"

Izgleda da ću zaobići 8-icu u širokom luku tj. dok god ću moći ili dok ne izbace to smeće smeće.

 

Mrzim tiles.

Onda prestani koristit komp jer za 5-10 godina ce ti metro samo i bit. Ovo je sad samo prijelaz a kasnije kad sve aplikacije budu imale metro obicni desktop ce vjerovatnno do kraja ukinut sad im je jos prerano za to.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice