Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.445
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 Uz ovo na što te Megatama upozorio pripazi i na "rolling scanlines" bug na tom TV-u. Taj efekt se javlja pri korištenju Game mode-a u 4k@60Hz i jedini lijek za to je korištenje Game Motion Plus moda (možeš sve vrijednosti staviti na nulu da izbjegneš dodavanje input lag-a).

 

Osim toga, izvrstan TV, pogotovo 60W zvučnici koji su ugrađeni.

Za ovo niti ne znam....dali je to mozda ono sto navode kao bug koji uzrokuje blur na 2020 seriji Samsunga?

 

Problem se javlja na gotovo svim Q80T i Q90T modelima. Samsungu je prijavljen na sve strane (ljudi pišu po službenim forumima, ja sam prijavljivao osobno direktno Samsungu) i ispravke nema već godinu dana tako da je vjerojatno nikad i neće biti.

 

Događa se jedino u Game Mode-u na 4K@60Hz i manifestira se na način da se po ekranu vide putujuće horizontalne linije (nešto slično kao "scanlines" na starim CRT TV-ima). Nije uvijek vidljivo, dosta ovisi od prizora na ekranu, ali na glavnom meniju PS5 se dosta vidi, kao i primjerice loading screen-u u Horizon ZD. Nažalost jednom kad ga vidiš, ne možeš ga više ne primijetiti (barem je tako kod mene).

 

Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus (interpolacija) i ako želiš da ti taj feature ne utječe negativno na input lag (dodaje cca. 10ms kad su sve vrijednosti na max), treba uključiti GMP i staviti sve na 0. Na taj način nema utjecaja na input lag (barem je meni tako logično) a problem nestaje.

 

Inače, u game mode-u, input lag je 9,7ms, a sa uključenim max postavkama game motion plus (10) je 19,7ms.

 

U 4K@120Hz i 4K@30Hz problem ne postoji.

 

Uglavnom Samsung je u 2020. modelima fušario, baš kao i u 2021. modelima (izuzev jedinog modela koji valja a to je najskuplji QN95). Osobno mi je žao što nisam uzeo LG CX, čak i uz sve rizike posjedovanja OLED TV-a.

 Imam QN95A i nije bez problema.

 

Slika odlična ali svi modeli imaju problem gubitka signala na HDMI ulazima. Razlog, sfušani konektori na one connect boxu.

 

Nekad nestane slike na 3 sekunde nekad zvuk, nekad oboje.

Zamorno ako igrate online, najebeš.

 

Verzija 65 incha, 2. komad. Prvi je imao pokvarenu zonu koja je titrala non stop uz ove probleme s one connect boxom.

 

Također vam u QN95A postoje 3 vrste panela.

AUO panel oznaka L u service meniu

Samsung display odnosno original oznaka A

CSOT(samsung China, bivši TCL) oznaka S

 

Posjedujem trećeg sa S oznakom.

Ekran čist, bez dirty screen efekta ili bandinga, probijanja i sličnih gluposti.

Slika perfekcija kako je rečeno, neznam koliko bolje može biti kod "original" Samsung panela, možda veći nativni kontrast i jače boje.

 

Uglavnom dobro pripazite, zato im je cijena pala sa 21 000 kn na 15 000 jako brzo. Za 65" model govorim.

Još su nudili 5 godina jamstva.

 

Igranje je epski, HDR odličan, 4K 120Hz mod radi i na PC-u bez nekih problema. Radi i G sync od Nvidije bez obzira što nije službeno podržan.

Mogu preporučiti samo ako su u novijim serijama  ispravili one connect box. U suprotnom zaobiđite.

 

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na detaljnom pojasnjenju mada dosta toga nisam razumio. Ali sam skuzio poantu.
Uglavnom tv gledam navecer a ako je bas dan uvijek spustim rolete tako da ajmo reci 90% mog gledanja tv-a je mrak.
I ja bi nekak htio izbjeci oled,pogotovo te jeftinije modele.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sve mi se cini da bi bio zadovoljan i sa Q60 modelom. Ali eto opet sam si zabrijao da mi tv mora imati koliko toliko dobru sliku,tj tamne scene (crna boja) i slicno tome. A koliko sam skuzio to je ili oled ali eto njega sam otpisao, ili neki modeli koji imaju taj neki full array. A to ako se ne varam q60,q70 nemaju. Isto tako kod sony-a serije ispod 9 nemaju. Lg imaju onaj neki nanocell. To neznam sta je opce.
E sad vjerovatno laprdam gluposti i vjerovatno bi mi cak i Q60 bio duplo bolji od ovog tv-a koji imam sad ali eto razmisljam si bolje uzet nesto malo bolje pa sam miran 7,8 god
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 18:20 (Hose Marinho 46).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kakva su vam mišljenja o 1. Hisense 50U7QF i 2. Hisense 50A7GQ , u prvom se dobije i neki 60W soundbar čini se solidno na prvu, a u A7GQ ima HDMI 2.1. kao future proof. Budžet bi bio do 3.500 i od 50" do 55" mislim da bi mi bilo sasvim dovoljno. 

 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Sve mi se cini da bi bio zadovoljan i sa Q60 modelom. Ali eto opet sam si zabrijao da mi tv mora imati koliko toliko dobru sliku,tj tamne scene (crna boja) i slicno tome. A koliko sam skuzio to je ili oled ali eto njega sam otpisao, ili neki modeli koji imaju taj neki full array. A to ako se ne varam q60,q70 nemaju. Isto tako kod sony-a serije ispod 9 nemaju. Lg imaju onaj neki nanocell. To neznam sta je opce.
E sad vjerovatno laprdam gluposti i vjerovatno bi mi cak i Q60 bio duplo bolji od ovog tv-a koji imam sad ali eto razmisljam si bolje uzet nesto malo bolje pa sam miran 7,8 god

 

 

Samsung Q60/Q60T QLED vs Samsung Q70/Q70T QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

 

 

Razlika u Q60/Q70 je u HDMI 2.1 (potpuno nebitno osim za PS5/XB1X, i to samo neki naslovi), sve drugo ti je praktički isto.

 

 

Samsung Q60/Q60T QLED vs Samsung Q80/Q80T QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

 

Razlika Q60/Q80 postoji u osvjetljenju (a bitno realno jedino kod HDR filmova), ali primjeti da je kontrast dosta bolji kod Q60 modela.

 

 

Imam doma Q60T i prezadovoljan sam slikom, baš me oduševio, ne znam što da više kažem o tom TVu. Naravno da je Q80 bolji, Q90 još bolji, ali meni to "bolje" ne znači stvarno ništa, upalim TV i gledam serije i filmove navečer, ne pratim "dimming zone", ne gledam "black uniformity", nije me briga za famoznih "1000nits peak brightness" u 0.01% sadržaja nekog filma, apsolutno ništa me ne zanima na TVu osim da prikazuje sadržaj i da ga prikaže prekrasno. A to radi.

 

No ako imaš neka veća očekivanja od TVa onda naravno što skuplje to bolje. 

 

Najbolje ti je prvo provjeriti sa sobom što ti zapravo treba, bez čega ne možeš a bez čega sigurno možeš. Ali i najskuplji premium TV koji ljudi danas uzimaju biti će zastarjelo smeće za 5 godina, tako da pazi i na to malo.

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Filip720 kaže...

Pozdrav,

 

kakva su vam mišljenja o 1. Hisense 50U7QF i 2. Hisense 50A7GQ , u prvom se dobije i neki 60W soundbar čini se solidno na prvu, a u A7GQ ima HDMI 2.1. kao future proof. Budžet bi bio do 3.500 i od 50" do 55" mislim da bi mi bilo sasvim dovoljno. 

 

Hvala 

 

Za 3600kn dobiješ vrlo solidni 50 inchni HDR enabled TV (do 700 nitsa) i soundbar. Ne dobiješ premium TV niti premium soundbar ali 3600kn je manje od 10,000kn za TV i 4,000kn za soundbar. 

 

 Naravno ako imaš veća očekivanja onda si buđet moraš povećati za duplo ili čak 3 puta, ali za tu cijenu, onako IMHO vrlo solidno djeluje.

 

Ima tu review 7QF modela

 

Hisense U7QF (55U7QFTUK) 4K ULED TV Review | AVForums

 

 

Iako nitko ne govori o slonu u sobi, a to je daljinski upravljač. Ajme djeluje odvratno. Sličan je na mojem Philips OLEDu, i ne mogu se nikako, već mjesecima naviknuti na njega. Katastrofa, previše tipki, uvijek ih fulam navečer u krevetu... 

Samsungov daljinski mila majka, bog i batina.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 21:43 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad vec polako mijenjam misljenje i sve mi se vise cini da za moje potrebe gledanja filmova/serija iskljucivo navecer mozda i ne treba neki jaci model. Mislim...ako se naleti na akciju moze se dobiti Q80 po cijeni koja je sad redovna za Q60 recimo a stalno su neke akcije.
Ali zanima me jos nesto. Vidim da se stalno vrtimo oko samsunga. Ima li neki model od Lg-a ili Sony-a da je u tom nekom rangu samsunga Q60 ili Q80 recimo? I kakvi su Lg nano cell. Vidim da su im cijene ok
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Sad vec polako mijenjam misljenje i sve mi se vise cini da za moje potrebe gledanja filmova/serija iskljucivo navecer mozda i ne treba neki jaci model. Mislim...ako se naleti na akciju moze se dobiti Q80 po cijeni koja je sad redovna za Q60 recimo a stalno su neke akcije.
Ali zanima me jos nesto. Vidim da se stalno vrtimo oko samsunga. Ima li neki model od Lg-a ili Sony-a da je u tom nekom rangu samsunga Q60 ili Q80 recimo? I kakvi su Lg nano cell. Vidim da su im cijene ok

 

Nažalost niti jedan LG Nano se ne može mjeriti sa Samsung QLED-ima u rangu Q80/90T. Većina ih ima nikakav kontrast jer imaju IPS panele. Kakve god da mane imaju Samsungovi 2020. modeli, bolji su od kompletne Nano serije. LG u pravilu jedino ima vrhunske OLED TV-e i navodno su ovi novi QNED mini LED modeli OK (ali nisu na razini na kojoj sam očekivao da budu, kontrast bez local dimminga je vrlo nizak jer se i dalje drže IPS panela ko pijani plota - doduše sa local dimmingom je kontrast jako dobar).

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakve su ovo ludorije....prvo Panasonic JZW2004 po 3000eu sad ovaj Philips sa EVO panelom 2800eu...oba 55inch.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
BoTiA kaže...
MEGATAMA kaže...
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

također i kut gledanja je dosta lošiji u odnosu na 55 varijantu

 

 

 

Ovo ovisi dali 50inch ima VA ili IPS panel,u globalu u te 50inch proizvodjaci cesto znaju stavit IPS panele.

Treba nac recenziju 50 inch EU modela da bi se znalo sigurno.

 mislim na samsung 50Q80T i na razlike u odnosu na 55"  i to nije vezano za tip panela jer 50tica ima i dalje VA panel ali za razliku od 55 modela nema dodatni "sloj" koji omogućava nešto širi kut gledanja (iako je i dalje to lošije u odnosu na IPS)

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže..

 

Za 3600kn dobiješ vrlo solidni 50 inchni HDR enabled TV (do 700 nitsa) i soundbar. Ne dobiješ premium TV niti premium soundbar ali 3600kn je manje od 10,000kn za TV i 4,000kn za soundbar. 

 

 Naravno ako imaš veća očekivanja onda si buđet moraš povećati za duplo ili čak 3 puta, ali za tu cijenu, onako IMHO vrlo solidno djeluje.

 

Ima tu review 7QF modela

 

Hisense U7QF (55U7QFTUK) 4K ULED TV Review | AVForums

 

 Hvala na odgovoru, ma ne mogu vjerovat da su televizori toliko poskupjeli, za dnevni boravak imam TU8072 50" koji je u elipsu bio na akciji 2.747,00kn, a sada se ne može isti takav ispod 3.500 pronaći. Ne znam što je uzrokovalo takav porast cijena, znam i da je 43" isti model od Samsunga bio 2.474,00. Plus uz to prodaju seriju 7 od Samsunga još uvijek za puno veće iznose. Pozdrav

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, cijene su otišle gore i za ISTE modele. Pred 2 godine sam u Elipsu kupio na akciji Hisense 55A7100F za 2500 Kn, danas je taj isti TV na akciji za 2999. Prošlu jesen sam klinki za sobu kupio Hisense 55A7500F za 2999, danas je na akciji za 3699. Ajde da su ovogodišnji modeli skuplji, ali pričamo od TV-ima koji su bili raspoloživi prije godinu-dvije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 13:14 (BigD_Cro).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
deckard kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja mislim da su ti mrtvi pixeli cak navedeni u garanciji,ima nekakav broj istih koji se nazalost tolerira ali to svakako nije u tvom slucaju.

Da, obično ih se par tolerira, ali ovdje ih ima, brat bratu, par stotina. Evo su me upravo zvali iz servisa, ide najvjerojatnije zamjena panela, ovo za sada ide ekspresno... Samo da sad ne zapne kod osiguranja .

Ako do sad nisi vidio s udaljenosti  s koje gledas tv , sto te toliko smeta ? 
Neka zamjene panel i uzivaj dalje.

uzet ce drugi losiji tv koji ima drugi set problema , a mrtvi pixeli na lcdu su isto uobicajeni

Na kraju mi je osiguranje poslalo novi zapakirani 55" CX3 jer je, kako su mi rekli, popravak panela u servisu neisplativ (valjda skuplji od nove telke). Trajalo je sve malo dulje (valjda ljeto/godišnji), ali se riješilo.

Deckard
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...
deckard kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja mislim da su ti mrtvi pixeli cak navedeni u garanciji,ima nekakav broj istih koji se nazalost tolerira ali to svakako nije u tvom slucaju.

Da, obično ih se par tolerira, ali ovdje ih ima, brat bratu, par stotina. Evo su me upravo zvali iz servisa, ide najvjerojatnije zamjena panela, ovo za sada ide ekspresno... Samo da sad ne zapne kod osiguranja .

Ako do sad nisi vidio s udaljenosti  s koje gledas tv , sto te toliko smeta ? 
Neka zamjene panel i uzivaj dalje.

uzet ce drugi losiji tv koji ima drugi set problema , a mrtvi pixeli na lcdu su isto uobicajeni

Na kraju mi je osiguranje poslalo novi zapakirani 55" CX3 jer je, kako su mi rekli, popravak panela u servisu neisplativ (valjda skuplji od nove telke). Trajalo je sve malo dulje (valjda ljeto/godišnji), ali se riješilo.

 Najbolje moguce rijesenje,dobio si i novu garanciju zar ne?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Sad vec polako mijenjam misljenje i sve mi se vise cini da za moje potrebe gledanja filmova/serija iskljucivo navecer mozda i ne treba neki jaci model. Mislim...ako se naleti na akciju moze se dobiti Q80 po cijeni koja je sad redovna za Q60 recimo a stalno su neke akcije.
Ali zanima me jos nesto. Vidim da se stalno vrtimo oko samsunga. Ima li neki model od Lg-a ili Sony-a da je u tom nekom rangu samsunga Q60 ili Q80 recimo? I kakvi su Lg nano cell. Vidim da su im cijene ok

 

Nažalost niti jedan LG Nano se ne može mjeriti sa Samsung QLED-ima u rangu Q80/90T. Većina ih ima nikakav kontrast jer imaju IPS panele. Kakve god da mane imaju Samsungovi 2020. modeli, bolji su od kompletne Nano serije. LG u pravilu jedino ima vrhunske OLED TV-e i navodno su ovi novi QNED mini LED modeli OK (ali nisu na razini na kojoj sam očekivao da budu, kontrast bez local dimminga je vrlo nizak jer se i dalje drže IPS panela ko pijani plota - doduše sa local dimmingom je kontrast jako dobar).

Sto se ovoga tice i Samsung je dobrano zakoracio u IPS vode sa 2021 modelima,doslovno sve osim QN95A ima mjesavinu VA/IPS panela.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

 

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...

Pozdrav

 

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

 

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

 

 

 

 

 

Najbolji Samsung je QN95A sa mini led backlightom ali ne znam koliko on kosta u Hr u 65inch.

Moja preporuka bi bila Q90R ako ga mozes jos uvjek kupit negdje u Hr.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...

Pozdrav

 

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

 

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

 

 

 

 

 

 

 

meni je žao da si nisam uzeo veći TV, pa eto, ... za tu cijenu imaš 75 inchnih koliko ti srce želi. Osim ako baš nisi skroz na ultra premium kvalitetu slike otišao, tada jest Samsungov Q90 i to je to. 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Da, cijene su otišle gore i za ISTE modele. Pred 2 godine sam u Elipsu kupio na akciji Hisense 55A7100F za 2500 Kn, danas je taj isti TV na akciji za 2999. Prošlu jesen sam klinki za sobu kupio Hisense 55A7500F za 2999, danas je na akciji za 3699. Ajde da su ovogodišnji modeli skuplji, ali pričamo od TV-ima koji su bili raspoloživi prije godinu-dvije.

 to je istina. Kako sam gledao kupovati televizore sa sedmog na osmi mjesec primjetio sam da je elipso s 31.7. na 1.8. podignuo cijene za te slabije modele bar 300-400kn pa sam od njih i odustao.

 

Znači to je samo za taj jedan mjesec, pa me ne čudi da je na duže vremensko razdoblje i više

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
parizer kaže...

Pozdrav

 

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

 

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

 

 

 

 

 

 

 

meni je žao da si nisam uzeo veći TV, pa eto, ... za tu cijenu imaš 75 inchnih koliko ti srce želi. Osim ako baš nisi skroz na ultra premium kvalitetu slike otišao, tada jest Samsungov Q90 i to je to. 

 

 

 

 

75inch do 12k kuna koliko ti srce zeli?....

Mozda jeftinog kineskog smeca koje onda ima kvalitetu slike kao i kinesko smece za 3000kn samo u vecoj dijagonali gdje se nedostatci slike jos vise isticu.

Opcenito se ne kuzis u kvalitetu slike i za tebe je jednako imao tv od 2000kn ili micro led od pola milijuna kuna,vidim da je tebi to sve isto.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odličan post MEGATAMA.

 

To je problem neinformiranosti.

 

Veća dijagonala=vidljive veće mane

Pogotovo na LCD-u.

Zato treba kvalitetan TV kad se ide na veličinu, tada raste i cijena. Puno puno zona lokalnog zatamnjenja inače je muka gledati po mraku.

Ovi LG IPS QNED isto izbjegavati. 

Gledao sam u dućanu, to po danu vidiš da je crna siva kamo li po noći. IPS panelu mjesto je na monitoru ne TV-u.

 

Mada većini ljudi nije bitna kvaliteta pošto bolje neznaju tj. nisu vidjeli "pravi" TV.

Naravno, 90% gleda naše škart programe ili običnu HD rezoluciju, to isto igra ulogu.

Onda odluči jednom spojiti PC,PS5 pa vidi da to nije to.

 

Koliko para toliko muzike.

Zna se kao kod svega.

Najbolji paneli idu u najbolje.

Srednji mid klasa.

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

 

Osobno kritiziram i Samsung zato jer su zajebali najbolju seriju ove godine za EU tržište.

Radi covida žurili su i sklapali kak su znali i stigli.

Još smo morali naručiti 65" verziju a sada ih niti nema.

Te su najkritičnije, kod QN95AA.

 

Sada se isplati uzeti Q95T ,  top model 2020., 10 000 kn za 65". 

LG OLED isto ima dobre cijene a performanse 10% lošije nego u Sonya recimo, ako i toliko.

 

Sony a sada i Philips jako moraju spustiti cijene top oled modela.

 

 

 

 

 
2 3 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Odličan post MEGATAMA.

 

To je problem neinformiranosti.

 

Veća dijagonala=vidljive veće mane

Pogotovo na LCD-u.

Zato treba kvalitetan TV kad se ide na veličinu, tada raste i cijena. Puno puno zona lokalnog zatamnjenja inače je muka gledati po mraku.

Ovi LG IPS QNED isto izbjegavati. 

Gledao sam u dućanu, to po danu vidiš da je crna siva kamo li po noći. IPS panelu mjesto je na monitoru ne TV-u.

 

Mada većini ljudi nije bitna kvaliteta pošto bolje neznaju tj. nisu vidjeli "pravi" TV.

Naravno, 90% gleda naše škart programe ili običnu HD rezoluciju, to isto igra ulogu.

Onda odluči jednom spojiti PC,PS5 pa vidi da to nije to.

 

Koliko para toliko muzike.

Zna se kao kod svega.

Najbolji paneli idu u najbolje.

Srednji mid klasa.

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

 

Osobno kritiziram i Samsung zato jer su zajebali najbolju seriju ove godine za EU tržište.

Radi covida žurili su i sklapali kak su znali i stigli.

Još smo morali naručiti 65" verziju a sada ih niti nema.

Te su najkritičnije, kod QN95AA.

 

Sada se isplati uzeti Q95T ,  top model 2020., 10 000 kn za 65". 

LG OLED isto ima dobre cijene a performanse 10% lošije nego u Sonya recimo, ako i toliko.

 

Sony a sada i Philips jako moraju spustiti cijene top oled modela.

 

 

 

 

 

 

pa i nije baš istina to što si napisao, ali OK :) svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Po tvom komentaru ispada da je svaki TV ispod 20,000kn teško smeće, a i taj nije baš najbolji. Nemaju svi forumaši financije kakve su vaše (rekao bih skoro pa nitko), a i velika većina ljudi doista gleda TV radi sadržaja, ne može ih manje biti briga za svakakve điđe miđe koje vi volite.

 

Hrvati hrvati teško vas je zadovoljiti...

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Strelok kaže...

Odličan post MEGATAMA.

 

To je problem neinformiranosti.

 

Veća dijagonala=vidljive veće mane

Pogotovo na LCD-u.

Zato treba kvalitetan TV kad se ide na veličinu, tada raste i cijena. Puno puno zona lokalnog zatamnjenja inače je muka gledati po mraku.

Ovi LG IPS QNED isto izbjegavati. 

Gledao sam u dućanu, to po danu vidiš da je crna siva kamo li po noći. IPS panelu mjesto je na monitoru ne TV-u.

 

Mada većini ljudi nije bitna kvaliteta pošto bolje neznaju tj. nisu vidjeli "pravi" TV.

Naravno, 90% gleda naše škart programe ili običnu HD rezoluciju, to isto igra ulogu.

Onda odluči jednom spojiti PC,PS5 pa vidi da to nije to.

 

Koliko para toliko muzike.

Zna se kao kod svega.

Najbolji paneli idu u najbolje.

Srednji mid klasa.

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

 

Osobno kritiziram i Samsung zato jer su zajebali najbolju seriju ove godine za EU tržište.

Radi covida žurili su i sklapali kak su znali i stigli.

Još smo morali naručiti 65" verziju a sada ih niti nema.

Te su najkritičnije, kod QN95AA.

 

Sada se isplati uzeti Q95T ,  top model 2020., 10 000 kn za 65". 

LG OLED isto ima dobre cijene a performanse 10% lošije nego u Sonya recimo, ako i toliko.

 

Sony a sada i Philips jako moraju spustiti cijene top oled modela.

 

 

 

 

 

 

pa i nije baš istina to što si napisao, ali OK :) svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Po tvom komentaru ispada da je svaki TV ispod 20,000kn teško smeće, a i taj nije baš najbolji. Nemaju svi forumaši financije kakve su vaše (rekao bih skoro pa nitko), a i velika većina ljudi doista gleda TV radi sadržaja, ne može ih manje biti briga za svakakve điđe miđe koje vi volite.

 

Hrvati hrvati teško vas je zadovoljiti...

 

 

Ne,nadjes ti jako dobar tv i za 7000-8000 tisuca kuna ali ne u 75inch dijagonali.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Jel netko možda od Vas kupovao TCL C815 ili je upoznat s istim? 

 

Meni djeluje prilično zanimljivo za moje potrebe, a  s ovim popustima na ekupi i nije pretjeran cijenom.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

 

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
parizer kaže...

Pozdrav

 

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

 

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

 

 

 

 

 

 

 

meni je žao da si nisam uzeo veći TV, pa eto, ... za tu cijenu imaš 75 inchnih koliko ti srce želi. Osim ako baš nisi skroz na ultra premium kvalitetu slike otišao, tada jest Samsungov Q90 i to je to. 

 

 

 

 

Preveliko mi je 75" za moj dnevni odnosno setup dnevnog.


Gledao sam čak i Neo QLED sa mini LED za 15k https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-neo-qled-65qn90a.html
Da, dobar je 65Q95T za 10k https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q95t-1.html
Da li vrijedi dati +5k sa mini led?

 

Što se OLEDa tiče, nisam gledao u tom smjeru zbog oled nedostataka. Možda se varam, ali eto...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 12:50 (parizer).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Momci, nemojte zaboraviti da je bitno i za što će se TV koristiti. Za usputno gledanje programa dok se pije kava i drkari po mobitelu, te za pogledati Hawai 5-0 na Fox-u se fakat ne isplati kupovati TV od 10-20 k Kn. Ja TV većinom gledam upravo ovako. A kad hoću na miru pogledati neki dobar film, odem u podrum, kresnem projektor i zvučnike i gledam 100 inča dijagonalu. E, to mi već donekle dočarava kino doživljaj, makar mi projektor radi downsample na Full HD. I j a sam s tim zadovoljan. A ako netko koristi 65" OLED za usputno gledanje, od volje mu bilo. Meni ni iz džepa, ni u džep.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 12:56 (BigD_Cro).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

 

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

 U peak brightnessu su skočili  sa 500 na 750 nitsa 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9bf624d1

 

Sony tradicionalno preskup za ono što nudi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:12 (Tascam).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T(taj sa linka je nedostupan i to već dugo a ako i naiđeš na koji vjerovatno je izložbeni) a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:16 (Mali322).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Googlam i vidim mane - svaki ima nešto... 

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

 

Ovo za 95T imas pravo

Trenutno najviše naginjem prema QN90A

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:20 (parizer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice