Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.138.225
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel imas za odabrati prije pretrazivanja FTA?

Ili mozda kasnije u Menu da ti pise da prikazuje samo FTA kanale

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trebalo bi imati ta opcija. Moj prastari lg serije 7 iz 2014 u spavaćoj ima opciju " preskočiti šifrirane programe" tako da čisto sumnjam da to nema Samsung, pogotovo u toj klasi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
trebalo bi imati ta opcija. Moj prastari lg serije 7 iz 2014 u spavaćoj ima opciju " preskočiti šifrirane programe" tako da čisto sumnjam da to nema Samsung, pogotovo u toj klasi

 Prastari LG iz 2014 

Ja mislio da to imaš iz 2003-2004•

To nije prastoro. 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ha , a ovisi iz kojeg kuta gledaš hahah . 7 godina je čitava vječnost kad su ove stvari u pitanju , al` ok možda sam malo pretjerao pa da  da se ispravim ` moj stari LG iz 2014 ` 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LGA1 OLED 10500kn za 65 incha u sancte. Bagatela. Pitanje je koliko vrijedi uzeti OLED bez HDRa i visokog brightnessa opcenito s obzirom da ovaj model je srezani C1.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jonja kaže...

LGA1 OLED 10500kn za 65 incha u sancte. Bagatela. Pitanje je koliko vrijedi uzeti OLED bez HDRa i visokog brightnessa opcenito s obzirom da ovaj model je srezani C1.

Ne znam koliko se isplati jer je 60hz panel i nema hdmi 2.1

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 To je 55inch?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ti je bitno, naš eu model q80 je nešto slabiji od onog vrlo dobro ocijenjenog americkog q80 modela. Mislim da je kod nas q85t jednak njihovom q80, ali koliko vidim nema ga vise u prodaji. Tako ako nades Sony 950h po prihvatljivoj cijeni on je bolji od q80t, a q95 je bolji od oba i skuplji.

Ja sam u istoj situaciji, htio q80t, onda saznao da eu ima lošiji model, pa na kraju došao na izbor izmedu q95 i oleda (vise naginjem qledu jer mi treba samo monitor).

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
50 incha; zaboravio sam napomenuti.
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Feel kaže...

Ako ti je bitno, naš eu model q80 je nešto slabiji od onog vrlo dobro ocijenjenog americkog q80 modela. Mislim da je kod nas q85t jednak njihovom q80, ali koliko vidim nema ga vise u prodaji. Tako ako nades Sony 950h po prihvatljivoj cijeni on je bolji od q80t, a q95 je bolji od oba i skuplji.

Ja sam u istoj situaciji, htio q80t, onda saznao da eu ima lošiji model, pa na kraju došao na izbor izmedu q95 i oleda (vise naginjem qledu jer mi treba samo monitor).

 

ma ne, razlika je koliko sam pročitao u "one connect boxu" te zvučnicima (nešto malo bolji na x5 modelu), i jedan dodatni USB utor.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo vam recenzija za UK model sto bi trebalo znacit da je i EU model jednak ili jako slican

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-q80t-qe55q80t-review.18207

 

Ali sam poprilicno siguran da je 50inch model razlicit od 55/65 i vecih.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

također i kut gledanja je dosta lošiji u odnosu na 55 varijantu

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...
MEGATAMA kaže...
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

također i kut gledanja je dosta lošiji u odnosu na 55 varijantu

 

 

 

Ovo ovisi dali 50inch ima VA ili IPS panel,u globalu u te 50inch proizvodjaci cesto znaju stavit IPS panele.

Treba nac recenziju 50 inch EU modela da bi se znalo sigurno.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bio sam juče malo u elipsu.gledao 55 QN95A Neo.ponesao na stiku top gun 4k HDR, pa malo nagledavali.frend je zainteresiran za tv, samo ostao još izložbeni u dućanu, a neću spustit cijenu, pa ga hebe.,

 

tv je odličan, a to rijetko tvrdim., al naravno i košta.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 10:48 (Peckinpah).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...

bio sam juče malo u elipsu.gledao QN95A Neo.ponesao na stiku top gun 4k HDR, pa malo nagledavali.frend je zainteresiran za tv, samo ostao još izložbeni u dućanu, a neću spustit cijenu, pa ga hebe.,

 

tv je odličan, a to rijetko ću kazat za neki koji nije oled., al naravno i košta.iznenadila me crna na tome panelu.u rangu oleda je.sigurno top pick tv!

 

I ja sam ga gledao u trgovini kad su se pojavili,kvalitetan nasljednik Q90R modela,apsolutno ga se isplati uzet ako novac nije problem.

Samsung ce jos sigurno izbrusit dimming algoritam za mini led backlight pa to moze bit jos samo bolje,mi na Q90R smo dobili nevjerovatan fw update cak nakon godinu i pol ako ne i kasnije koji je donio unaprijedjeni dimming algoritam i podigao kvalitetu slike jos jednu razinu vise.

 

EDIT

Sad sam vidio da je cijena u Hr 1466eu ako sam dobro vidio,to je odlican deal za novi top end Samsung.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 10:51 (MEGATAMA).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...

bio sam juče malo u elipsu.gledao 55 QN95A Neo.ponesao na stiku top gun 4k HDR, pa malo nagledavali.frend je zainteresiran za tv, samo ostao još izložbeni u dućanu, a neću spustit cijenu, pa ga hebe.,

 

tv je odličan, a to rijetko tvrdim., al naravno i košta.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/

 

 Pa po meni nema smisla da nedaju još neki dodatni popust ako je izložbeni uređaj (osim ako već unaprijed nije snižen kao izložbeni). Treba biti uporan, tražiti nekog voditelja pa s njim pričati..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 Uz ovo na što te Megatama upozorio pripazi i na "rolling scanlines" bug na tom TV-u. Taj efekt se javlja pri korištenju Game mode-a u 4k@60Hz i jedini lijek za to je korištenje Game Motion Plus moda (možeš sve vrijednosti staviti na nulu da izbjegneš dodavanje input lag-a).

 

Osim toga, izvrstan TV, pogotovo 60W zvučnici koji su ugrađeni.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...
Peckinpah kaže...

bio sam juče malo u elipsu.gledao 55 QN95A Neo.ponesao na stiku top gun 4k HDR, pa malo nagledavali.frend je zainteresiran za tv, samo ostao još izložbeni u dućanu, a neću spustit cijenu, pa ga hebe.,

 

tv je odličan, a to rijetko tvrdim., al naravno i košta.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/

 

 Pa po meni nema smisla da nedaju još neki dodatni popust ako je izložbeni uređaj (osim ako već unaprijed nije snižen kao izložbeni). Treba biti uporan, tražiti nekog voditelja pa s njim pričati..

Izlozbeni primjerak u ovom slucaju ne igra nikakvu ulogu jer je TV tek "nedavno" izasao u prodaju a i u pitanju je kvalitetan LCD tako da ne postoji opasnost od burn ina.

Jeftinije od ovoga taj model ce tesko nac u Hr.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 Uz ovo na što te Megatama upozorio pripazi i na "rolling scanlines" bug na tom TV-u. Taj efekt se javlja pri korištenju Game mode-a u 4k@60Hz i jedini lijek za to je korištenje Game Motion Plus moda (možeš sve vrijednosti staviti na nulu da izbjegneš dodavanje input lag-a).

 

Osim toga, izvrstan TV, pogotovo 60W zvučnici koji su ugrađeni.

Za ovo niti ne znam....dali je to mozda ono sto navode kao bug koji uzrokuje blur na 2020 seriji Samsunga?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako se Philips docepao EVO panela a veci igraci tv trzista ne....

 

Ova njihova anti burn in tehnologija zvuci jako obecavajuce.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1630408425

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima!

Vidim da ima dosta znalaca tu pa reko da potrazim malu pomoc.
Dakle, uzimao bi tv od 65". Udaljenost gledanja je cca 3m. Garnitura je u slovo U pa bi se tv gledao pod malim kutem (lijevo i desno) ako me kuzite.
Tv ce sluziti za gledanje netflixa,hbo go, filmova/serija sa usb-a i ponekad max tv. Znaci na njemu se nece igrati igrice.
Budzet je navucenih 10000 kn ali ako se nadje nesto jeftinije nitko sretniji od mene.
Dolaze u obzir samo Samsung,Lg ili Sony.
Sad imam Sony kdl-50w755c star cca 6 godina i odradjuje super posao ali rade se neke preinake u dnevnom pa nek ide odma i tv novi i veci.
Srce me vuce i dalje na neki Sony jer sam stvarno zadovoljan i koristim Sony soundbar pa mi zvuk nije toliko bitan na tv-u.
E sad...naletio sam u svom istrazivanju po netu na neke modela koji su cijenom 9000-11000 kn. Vecina ih je izvan mog budzeta ali eto stavio sam ih na popis svejedno.
A to su:

SONY KD65XH9096
SONY KD65XH9505
SONY XR65X93J
SAMSUNG QE65Q80A i Q80T
SAMSUNG QE65Q95T
LG OLED65BX3

Naravno ako imate druge preporuke pucajte.
Svi ovi gore su trenutno na nekim akcijama i vec se to moze sutra izmjeniti ali trenutno ulaze koliko toliko u budzet.

Hvala unaprijed!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 14:15 (Hose Marinho 46).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 Uz ovo na što te Megatama upozorio pripazi i na "rolling scanlines" bug na tom TV-u. Taj efekt se javlja pri korištenju Game mode-a u 4k@60Hz i jedini lijek za to je korištenje Game Motion Plus moda (možeš sve vrijednosti staviti na nulu da izbjegneš dodavanje input lag-a).

 

Osim toga, izvrstan TV, pogotovo 60W zvučnici koji su ugrađeni.

Za ovo niti ne znam....dali je to mozda ono sto navode kao bug koji uzrokuje blur na 2020 seriji Samsunga?

 

Problem se javlja na gotovo svim Q80T i Q90T modelima. Samsungu je prijavljen na sve strane (ljudi pišu po službenim forumima, ja sam prijavljivao osobno direktno Samsungu) i ispravke nema već godinu dana tako da je vjerojatno nikad i neće biti.

 

Događa se jedino u Game Mode-u na 4K@60Hz i manifestira se na način da se po ekranu vide putujuće horizontalne linije (nešto slično kao "scanlines" na starim CRT TV-ima). Nije uvijek vidljivo, dosta ovisi od prizora na ekranu, ali na glavnom meniju PS5 se dosta vidi, kao i primjerice loading screen-u u Horizon ZD. Nažalost jednom kad ga vidiš, ne možeš ga više ne primijetiti (barem je tako kod mene).

 

Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus (interpolacija) i ako želiš da ti taj feature ne utječe negativno na input lag (dodaje cca. 10ms kad su sve vrijednosti na max), treba uključiti GMP i staviti sve na 0. Na taj način nema utjecaja na input lag (barem je meni tako logično) a problem nestaje.

 

Inače, u game mode-u, input lag je 9,7ms, a sa uključenim max postavkama game motion plus (10) je 19,7ms.

 

U 4K@120Hz i 4K@30Hz problem ne postoji.

 

Uglavnom Samsung je u 2020. modelima fušario, baš kao i u 2021. modelima (izuzev jedinog modela koji valja a to je najskuplji QN95). Osobno mi je žao što nisam uzeo LG CX, čak i uz sve rizike posjedovanja OLED TV-a.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav svima!

Vidim da ima dosta znalaca tu pa reko da potrazim malu pomoc.
Dakle, uzimao bi tv od 65". Udaljenost gledanja je cca 3m. Garnitura je u slovo U pa bi se tv gledao pod malim kutem (lijevo i desno) ako me kuzite.
Tv ce sluziti za gledanje netflixa,hbo go, filmova/serija sa usb-a i ponekad max tv. Znaci na njemu se nece igrati igrice.
Budzet je navucenih 10000 kn ali ako se nadje nesto jeftinije nitko sretniji od mene.
Dolaze u obzir samo Samsung,Lg ili Sony.
Sad imam Sony kdl-50w755c star cca 6 godina i odradjuje super posao ali rade se neke preinake u dnevnom pa nek ide odma i tv novi i veci.
Srce me vuce i dalje na neki Sony jer sam stvarno zadovoljan i koristim Sony soundbar pa mi zvuk nije toliko bitan na tv-u.
E sad...naletio sam u svom istrazivanju po netu na neke modela koji su cijenom 9000-11000 kn. Vecina ih je izvan mog budzeta ali eto stavio sam ih na popis svejedno.
A to su:

SONY KD65XH9096
SONY KD65XH9505
SONY XR65X93J
SAMSUNG QE65Q80A i Q80T
SAMSUNG QE65Q95T
LG OLED65BX3

Naravno ako imate druge preporuke pucajte.
Svi ovi gore su trenutno na nekim akcijama i vec se to moze sutra izmjeniti ali trenutno ulaze koliko toliko u budzet.

Hvala unaprijed!

 

 

Evo, 65 inchni Q95T, 9999kn i 99 lipa

 

Samsung QE65Q95T televizor, 65" (165 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 naravno, imaš i jeftinije modele. Koliko ćeš razliku vidjeti (odnosno, koliko će ti ista značiti) u odnosu na jeftinije modele (Q60 - Q80) to neka drugi prosudi, meni je na Q60 slika bila i ostala vrhunska. Da li je slika bolja na skupljim modelima, sigurno da jest, da li mi to išta znači pri gledanju sadržaja - niti najmanje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 14:50 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...
Mileeeeee kaže...

Pozdrav svima, razmišljam o kupnji q80t. 6200 kn mi se čini ok cijena, garancija je doduše samo 2 godine. Je li bolje uzeti sada ili čekati famozni BF i riskirati da se rasproda (ipak je lanjski model)? Možda bi preporučili nešto drugo za sličnu cijenu... Hvala. 

 Uz ovo na što te Megatama upozorio pripazi i na "rolling scanlines" bug na tom TV-u. Taj efekt se javlja pri korištenju Game mode-a u 4k@60Hz i jedini lijek za to je korištenje Game Motion Plus moda (možeš sve vrijednosti staviti na nulu da izbjegneš dodavanje input lag-a).

 

Osim toga, izvrstan TV, pogotovo 60W zvučnici koji su ugrađeni.

Za ovo niti ne znam....dali je to mozda ono sto navode kao bug koji uzrokuje blur na 2020 seriji Samsunga?

 

Problem se javlja na gotovo svim Q80T i Q90T modelima. Samsungu je prijavljen na sve strane (ljudi pišu po službenim forumima, ja sam prijavljivao osobno direktno Samsungu) i ispravke nema već godinu dana tako da je vjerojatno nikad i neće biti.

 

Događa se jedino u Game Mode-u na 4K@60Hz i manifestira se na način da se po ekranu vide putujuće horizontalne linije (nešto slično kao "scanlines" na starim CRT TV-ima). Nije uvijek vidljivo, dosta ovisi od prizora na ekranu, ali na glavnom meniju PS5 se dosta vidi, kao i primjerice loading screen-u u Horizon ZD. Nažalost jednom kad ga vidiš, ne možeš ga više ne primijetiti (barem je tako kod mene).

 

Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus (interpolacija) i ako želiš da ti taj feature ne utječe negativno na input lag (dodaje cca. 10ms kad su sve vrijednosti na max), treba uključiti GMP i staviti sve na 0. Na taj način nema utjecaja na input lag (barem je meni tako logično) a problem nestaje.

 

Inače, u game mode-u, input lag je 9,7ms, a sa uključenim max postavkama game motion plus (10) je 19,7ms.

 

U 4K@120Hz i 4K@30Hz problem ne postoji.

 

Uglavnom Samsung je u 2020. modelima fušario, baš kao i u 2021. modelima (izuzev jedinog modela koji valja a to je najskuplji QN95). Osobno mi je žao što nisam uzeo LG CX, čak i uz sve rizike posjedovanja OLED TV-a.

Bolesno,za ovaj problem nisam znao.

Da 2021 serija je zivi kupus do te mjere da se ekipi preporucuje da prvo slikaju panel u trgovini i po rasporedu piksela vide jeli panel VA ili IPS.....

Jedino si siguran sa QN95A kako si i ti vec napisao.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav svima!

Vidim da ima dosta znalaca tu pa reko da potrazim malu pomoc.
Dakle, uzimao bi tv od 65". Udaljenost gledanja je cca 3m. Garnitura je u slovo U pa bi se tv gledao pod malim kutem (lijevo i desno) ako me kuzite.
Tv ce sluziti za gledanje netflixa,hbo go, filmova/serija sa usb-a i ponekad max tv. Znaci na njemu se nece igrati igrice.
Budzet je navucenih 10000 kn ali ako se nadje nesto jeftinije nitko sretniji od mene.
Dolaze u obzir samo Samsung,Lg ili Sony.
Sad imam Sony kdl-50w755c star cca 6 godina i odradjuje super posao ali rade se neke preinake u dnevnom pa nek ide odma i tv novi i veci.
Srce me vuce i dalje na neki Sony jer sam stvarno zadovoljan i koristim Sony soundbar pa mi zvuk nije toliko bitan na tv-u.
E sad...naletio sam u svom istrazivanju po netu na neke modela koji su cijenom 9000-11000 kn. Vecina ih je izvan mog budzeta ali eto stavio sam ih na popis svejedno.
A to su:

SONY KD65XH9096
SONY KD65XH9505
SONY XR65X93J
SAMSUNG QE65Q80A i Q80T
SAMSUNG QE65Q95T
LG OLED65BX3

Naravno ako imate druge preporuke pucajte.
Svi ovi gore su trenutno na nekim akcijama i vec se to moze sutra izmjeniti ali trenutno ulaze koliko toliko u budzet.

Hvala unaprijed!

 

 

Evo, 65 inchni Q95T, 9999kn i 99 lipa

 

Samsung QE65Q95T televizor, 65" (165 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 naravno, imaš i jeftinije modele. Koliko ćeš razliku vidjeti (odnosno, koliko će ti ista značiti) u odnosu na jeftinije modele (Q60 - Q80) to neka drugi prosudi, meni je na Q60 slika bila i ostala vrhunska. Da li je slika bolja na skupljim modelima, sigurno da jest, da li mi to išta znači pri gledanju sadržaja - niti najmanje.

 

 

Da ali rasprodan prije mjesec dana. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rasprodan je nazalost q95t ali cijena je odlicna.
Ovaj zadnji Lg oled isto ima cijenu 9999,99 spustenu sa cini mi se 16000 kn.
E sad taj famozni oled. Vecina ljudi mi kaze nemoj uzimati oled zbog tog nekog burn in-a i ne treba ti oled kao.
Sto se tice ostalih Q60,Q70... isto vjerujem da su to nijanse ali opet su razlike u cijenama male tako da opet gledam da mozda idem na neki jaci model.
A da ne govorim da je u nekim ducanima recimo Q60 9000 kn a u nekom drugom ducanu je Q80 na popustu isto 9000 :-)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Rasprodan je nazalost q95t ali cijena je odlicna.
Ovaj zadnji Lg oled isto ima cijenu 9999,99 spustenu sa cini mi se 16000 kn.
E sad taj famozni oled. Vecina ljudi mi kaze nemoj uzimati oled zbog tog nekog burn in-a i ne treba ti oled kao.
Sto se tice ostalih Q60,Q70... isto vjerujem da su to nijanse ali opet su razlike u cijenama male tako da opet gledam da mozda idem na neki jaci model.
A da ne govorim da je u nekim ducanima recimo Q60 9000 kn a u nekom drugom ducanu je Q80 na popustu isto 9000 :-)

 Mislim da ti kod OLED-a ne bi primarna briga trebala biti burn in (makar nije ni to faktor za odbaciti) nego to da li ti TV ima dovoljnu svjetlinu. Razlog za to je dvostruki:

 

1. Bez minimalno 400 nitsa HDR sadržaj neće biti prikazan kako spada pa ti je bolje da se držiš SDR-a ako nemaš taj minimum. Preporučeno je 600 nitsa a optimalno 800+. 

 

2. OLED-i generalno imaju manji peak brightness od LED-a pa je zato ih teže gledati u vrlo svjetlim prostorijama (pretamni su). Od toga ne pate neki top OLED-i kao što je LG C1/G1 ali sve ovo ostalo, pogotovo kad gledamo cjenovno povoljnije OLED-e bi se mogao mučiti u ako imaš svjetlu dnevnu sobu. Moj Q80T ima velik peak brightness i taman mi je jer imam 4 prozora i još balkonska staklena vrata.

 

Taj LG BX ima real scene brightness (prema recenziji na rtings) od ~450 nitsa što je blizu minimuma. Iskreno, možda bi ti nekakav LED sa velikim kontrastom (pa čak i ako nema local dimming) i većim peak brightness-om bolje služio. Ali to moraš sam odlučiti.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Rasprodan je nazalost q95t ali cijena je odlicna.
Ovaj zadnji Lg oled isto ima cijenu 9999,99 spustenu sa cini mi se 16000 kn.
E sad taj famozni oled. Vecina ljudi mi kaze nemoj uzimati oled zbog tog nekog burn in-a i ne treba ti oled kao.
Sto se tice ostalih Q60,Q70... isto vjerujem da su to nijanse ali opet su razlike u cijenama male tako da opet gledam da mozda idem na neki jaci model.
A da ne govorim da je u nekim ducanima recimo Q60 9000 kn a u nekom drugom ducanu je Q80 na popustu isto 9000 :-)

 Mislim da ti kod OLED-a ne bi primarna briga trebala biti burn in (makar nije ni to faktor za odbaciti) nego to da li ti TV ima dovoljnu svjetlinu. Razlog za to je dvostruki:

 

1. Bez minimalno 400 nitsa HDR sadržaj neće biti prikazan kako spada pa ti je bolje da se držiš SDR-a ako nemaš taj minimum. Preporučeno je 600 nitsa a optimalno 800+. 

 

2. OLED-i generalno imaju manji peak brightness od LED-a pa je zato ih teže gledati u vrlo svjetlim prostorijama (pretamni su). Od toga ne pate neki top OLED-i kao što je LG C1/G1 ali sve ovo ostalo, pogotovo kad gledamo cjenovno povoljnije OLED-e bi se mogao mučiti u ako imaš svjetlu dnevnu sobu. Moj Q80T ima velik peak brightness i taman mi je jer imam 4 prozora i još balkonska staklena vrata.

 

Taj LG BX ima real scene brightness (prema recenziji na rtings) od ~450 nitsa što je blizu minimuma. Iskreno, možda bi ti nekakav LED sa velikim kontrastom (pa čak i ako nema local dimming) i većim peak brightness-om bolje služio. Ali to moraš sam odlučiti.

 

Philipsov OLED 805 serija, brightness cca 800 nitsa, preko dana skoro pa negledljivo osim ako ne postavim sliku na "AI" mod koji nerealno (ali vrlo efektno) pojačava sve boje pa tako i svjetlinu. Doduše puno mi svjetla ulazi u stan ali svejedno, nisam očekivao baš tako nešto. Također refleksija ekrana, jebate kao crno zrcalo je kad je ugašen, a ka gori isto donekle se vidi refleksija.

 

Ovo sve govorim za po danu. Kad je noć ili je vani kiša/oblačno radi savršeno dobro. Dapače radi toliko dobro da smanjim osvjetljenje na "night" ili "day" mod (do cca 300 nitsa, tako nešto), te i dalje slika izgleda sjajno.

 

 

Suma sumarum, ako većinom TV gledaš po danu, možda OLED i nije najbolje rješenje.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice