Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.037
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pazi ako uzmes Samsung i volis gledati filmove preko usb-a novi modeli vise ne podrzavaju DTS zvuk tako da vecina mkv filmova ce ti biti bez zvuka. Nekima to predstavlja veliki problem pa samo da znas.

 

Btw-

 

Ima tko noviji Panasonic tv , zanima me ako je za njihovu smart tv platformu dostupan HBO-go ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG C9 55 inča na akciji  u SD sa 5.godina garancije (2+3) okruglo 10K sa Promo kodom preko web naruđbe.

E to je već povoljnije iako mislim kad dođe u trgovine CX ovaj novi model, da će C9 ić i za 9000kn.

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-lg-oled55c9.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 13:07 (Wizards).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stiffler13 kaže...

Nove Sony Bravie su mi totalna nepoznanica, koje bi im bile prednosti naspram drugih?

 Samsung Q7 je bolji... posebno za gaming!

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
azzie kaže...

Pazi ako uzmes Samsung i volis gledati filmove preko usb-a novi modeli vise ne podrzavaju DTS zvuk tako da vecina mkv filmova ce ti biti bez zvuka. Nekima to predstavlja veliki problem pa samo da znas.

 

Btw-

 

Ima tko noviji Panasonic tv , zanima me ako je za njihovu smart tv platformu dostupan HBO-go ?

Znači neistina, jer imam Samsung TV i skidam filmove i serije sa neta i nemam nikakve probleme sa zvukom jer manjina sadržaja na netu ima isključivo samo DTS zvuk, možda ugrubo 10% sadržaja, drugi su drugog formata (AAC, AC3, DD+), a i često filmovi i serije imaju više formata zvuka.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
azzie kaže...

Pazi ako uzmes Samsung i volis gledati filmove preko usb-a novi modeli vise ne podrzavaju DTS zvuk tako da vecina mkv filmova ce ti biti bez zvuka. Nekima to predstavlja veliki problem pa samo da znas.

 

Btw-

 

Ima tko noviji Panasonic tv , zanima me ako je za njihovu smart tv platformu dostupan HBO-go ?

Znači neistina, jer imam Samsung TV i skidam filmove i serije sa neta i nemam nikakve probleme sa zvukom jer manjina sadržaja na netu ima isključivo samo DTS zvuk, možda ugrubo 10% sadržaja, drugi su drugog formata (AAC, AC3, DD+), a i često filmovi i serije imaju više formata zvuka.

 Istina je, od 2018 god samsung je izbacio DTS podršku. Očito imaš samsung starije generacije 

 

Edit krivo sam razumio tvoju poruku kolega 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 15:08 (Ivanjino96).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osobno provjereno jbn istina, svaki novi film sa najviše seedera mkv od 7-10 GB ili serije bolje kvalitete tipa "demand" rip neće imati zvuk zbog dts kodeka. Mora sam kupit Minix android box da bih vrtio sve bez problema.Ima net pa neka istrazi koliko ljudi ima problema zbog toga ne mora mene slušati.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivanjino96 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
azzie kaže...

Pazi ako uzmes Samsung i volis gledati filmove preko usb-a novi modeli vise ne podrzavaju DTS zvuk tako da vecina mkv filmova ce ti biti bez zvuka. Nekima to predstavlja veliki problem pa samo da znas.

 

Btw-

 

Ima tko noviji Panasonic tv , zanima me ako je za njihovu smart tv platformu dostupan HBO-go ?

Znači neistina, jer imam Samsung TV i skidam filmove i serije sa neta i nemam nikakve probleme sa zvukom jer manjina sadržaja na netu ima isključivo samo DTS zvuk, možda ugrubo 10% sadržaja, drugi su drugog formata (AAC, AC3, DD+), a i često filmovi i serije imaju više formata zvuka.

 Istina je, od 2018 god samsung je izbacio DTS podršku. Očito imaš samsung starije generacije 

 

Ja sam govorio da je neistina da neće imati zvuka u većini mkv filmova i serija. To je neistina i znam da Samsung nema podršku za DTS, pa zato to govorim iz iskustva jer koristim Samsung RU8000.

 

EDIT:

Evo dodao sam slike samo nekih torrenata sa poznatom serijom i filmovima gdje se vidi da većina audia nije DTS nego suprotno, pošto vidim da dobijam TD bez veze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 17:28 (MasterOfDisaster).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UM7600PLB-1423071.aspx Sto mislite o ovome tvu za ove novce :) jeli valjda za 3 500 kn ili ima sto bolje?

 Ima ljepše postolje od 50UM7500  :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UM7600PLB-1423071.aspx Sto mislite o ovome tvu za ove novce :) jeli valjda za 3 500 kn ili ima sto bolje?

 Ima ljepše postolje od 50UM7500  :) 

 Za te pare bolje telke nema. Mislim na 7600/7450. Pišemo o 3600 kn u dimenziji 55", jel....

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 15:26 (gnomisa).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

Na kraju uzeo UM7450 i telka je avion za ovu kaj sam imao (stara 5 godina, model od prije 6 godina). 

...

Dobio sam i dodatnih 3g jamstva pa je to sad 5g. što nije mala stvar. 

 

@Eyekool - taj 7600 je 50" i nema isti panel kao 55" verzije 7450 i 7600 plus kaj je lagano već i spaljen. Nikad ali nikad ne gledati sliku po trgovinama. Ima sto razloga zašto ne i već je o tome bilo sto puta rasprave po forumima.

 Hm, gdje si kupio TV da si dobio 5 god. jamstva?

I ja sam ga kupio na žutu srijedu, ali mi nitko nije spomenuo 5 god jamstva.

 

Da, ovaj izloženi UM7600 je bio veće dijagonale od 43" tako da je moguće da je bio s VA panelom.

A gdje pogledati kakav prikaz slike imaju pojedini modeli TVa osim u dućanu? Osim toga, radi se o prošlogodišnjem modelu, koliko "spaljen" može biti? Ali OK, kužim što hoćeš reći.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eyekool kaže...
gnomisa kaže...

Na kraju uzeo UM7450 i telka je avion za ovu kaj sam imao (stara 5 godina, model od prije 6 godina). 

...

Dobio sam i dodatnih 3g jamstva pa je to sad 5g. što nije mala stvar. 

 

@Eyekool - taj 7600 je 50" i nema isti panel kao 55" verzije 7450 i 7600 plus kaj je lagano već i spaljen. Nikad ali nikad ne gledati sliku po trgovinama. Ima sto razloga zašto ne i već je o tome bilo sto puta rasprave po forumima.

 Hm, gdje si kupio TV da si dobio 5 god. jamstva?

I ja sam ga kupio na žutu srijedu, ali mi nitko nije spomenuo 5 god jamstva.

 

Da, ovaj izloženi UM7600 je bio veće dijagonale od 43" tako da je moguće da je bio s VA panelom.

A gdje pogledati kakav prikaz slike imaju pojedini modeli TVa osim u dućanu? Osim toga, radi se o prošlogodišnjem modelu, koliko "spaljen" može biti? Ali OK, kužim što hoćeš reći.

 

 Kupio u Santa Domenici.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Ivanjino96 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
azzie kaže...

Pazi ako uzmes Samsung i volis gledati filmove preko usb-a novi modeli vise ne podrzavaju DTS zvuk tako da vecina mkv filmova ce ti biti bez zvuka. Nekima to predstavlja veliki problem pa samo da znas.

 

Btw-

 

Ima tko noviji Panasonic tv , zanima me ako je za njihovu smart tv platformu dostupan HBO-go ?

Znači neistina, jer imam Samsung TV i skidam filmove i serije sa neta i nemam nikakve probleme sa zvukom jer manjina sadržaja na netu ima isključivo samo DTS zvuk, možda ugrubo 10% sadržaja, drugi su drugog formata (AAC, AC3, DD+), a i često filmovi i serije imaju više formata zvuka.

 Istina je, od 2018 god samsung je izbacio DTS podršku. Očito imaš samsung starije generacije 

 

Ja sam govorio da je neistina da neće imati zvuka u većini mkv filmova i serija. To je neistina i znam da Samsung nema podršku za DTS, pa zato to govorim iz iskustva jer koristim Samsung RU8000.

 Zamarate se glupostima, ako vam je u dts-u imate program BOX4 i za par minuti prebacite iz dts u drugi format koji podrzava samsung ja imam q70.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

Na kraju uzeo UM7450 i telka je avion za ovu kaj sam imao (stara 5 godina, model od prije 6 godina). WEBOS radi puno fluidnije, slika je bolja (naravno ne kao na top modelima) ali recimo FHD video s diska, jubito i sl. daje odličnu sliku (naravno ovisno i o tome kako je kvalitetna slika na izvoru). Stream (HBO, Netflix itd.) ovisi o dosta faktora i nije samo do telke. Moram još testirat skroz crnu u potpunom mraku ali ne očekujem ništa gore od onog prije a tako niti ne gledam TV niti bi itko tako trebao gledat filmove. A nije uvijek skroz crna na ekranu nit je dobro gledat u potpunom mraku. Jasno da će uvijek biti ekipe koja traži savršen TV ali onda njima niti ne treba forum već imaju samo dati puno krznatih i to je to. BTW, mount je puno uži od stare LG telke i nešto je lakši TV tak da je ovaj bazični zidni nosač koji imam još i bolji za novu telku. Telka je bila jučer na akciji (žuta srijeda) pa sam ju platio 3600kn i to na 12 rata ZABA. Dobio sam i dodatnih 3g jamstva pa je to sad 5g. što nije mala stvar. Uz telku ide i magic remote koji sam morao doplatit za staru telku a nije baš jeftin. Ovaj i radi brže od starog i precizniji je.

 

@Eyekool - taj 7600 je 50" i nema isti panel kao 55" verzije 7450 i 7600 plus kaj je lagano već i spaljen. Nikad ali nikad ne gledati sliku po trgovinama. Ima sto razloga zašto ne i već je o tome bilo sto puta rasprave po forumima.

 Ne znam jel to tjesis sam sebe , ali filmovi su namjenjeni da se gledaju u mraku, barem ako zelis kledati kako treba, jedino u mraku je moguce postici puni kontrast i ispravan prikaz. Sad to sto neki ne bole gledati u mraku je druga prica i osoban odabir, ali to ne znaci da je ispravno.

Eto ja uzivam navecer pogaditi sva svjetla i gledati u potpunom mraku, daleko bolji dozivljaj filma jer je bolja slika i vise se koncentriram na film jer me nista okolo ne ometa i odvlaci paznju, vidis samo film. 

Na kraju i u kinu se gleda u mraku, a ne uz upaljena svjetla. Ekstremni filmofili idu tako daleko da posebno uređene prostorije dodatno tretiraju antirefleksivnim materijalima kako im svjetlo s tva ne bi stvaralo refleksije..

 

Ako imas verziju s ips panelom to nema smisla gledat u mraku :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stiffler13 kaže...

Malo sam guglao te vaše prijedloge i vidim po cijenama da za tu lovu mogu uzeti 55 inčni oled i qled ( Sony, Samsung i LG). Trenutno imam Samsunga iz 2014., (48 H6410) bio sam zadovoljan snjim ali u zadnjih godinu dana mi se pojavljuju neke mutne mrlje ( na svijetlim površinama i rubovima). Znači vaš prijedlog bi bio da uzmem manji a bolji, nego da uzmem neki slabiji od 65 inča i logično mi je to. Od sustava je Tizen, Android i Web Os, negdje sam čitao da je taj LG web os najotvoreniji korisnicima ( siptv aplikacija, Emby) dok ih na Samsungu nema. Svako malo naletim na neki članak o burn in na oledima pa sam zato naveo da će raditi po cijele dane, (a i hoće), jel to realan problem? Mislim sta će mi skupi Tv ako moram paziti koliko je upaljen. Nove Sony Bravie su mi totalna nepoznanica, koje bi im bile prednosti naspram drugih?

 Zapravo ako gledas bliske modele po kvaliteti slike , preporuke su (barem onih koji imaju iskustva) da se uzme veci tv jer vise pridonosi ugođaju nego manji , a nesto kvalitetniji tv. I to pogotovo kad se gleda 50/55" vs 65".

Burn in nije toliki problem vecini, problem je ako se stalno vrti isti kanal koji ima neki kricavi logo i sl.

Na mom oledu se sve gleda i dosta igra i ekran je skroz cist kao prvi dan.

Moj savjet je obavezno 65", nece ti biti zao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
gnomisa kaže...

Na kraju uzeo UM7450 i telka je avion za ovu kaj sam imao (stara 5 godina, model od prije 6 godina). WEBOS radi puno fluidnije, slika je bolja (naravno ne kao na top modelima) ali recimo FHD video s diska, jubito i sl. daje odličnu sliku (naravno ovisno i o tome kako je kvalitetna slika na izvoru). Stream (HBO, Netflix itd.) ovisi o dosta faktora i nije samo do telke. Moram još testirat skroz crnu u potpunom mraku ali ne očekujem ništa gore od onog prije a tako niti ne gledam TV niti bi itko tako trebao gledat filmove. A nije uvijek skroz crna na ekranu nit je dobro gledat u potpunom mraku. Jasno da će uvijek biti ekipe koja traži savršen TV ali onda njima niti ne treba forum već imaju samo dati puno krznatih i to je to. BTW, mount je puno uži od stare LG telke i nešto je lakši TV tak da je ovaj bazični zidni nosač koji imam još i bolji za novu telku. Telka je bila jučer na akciji (žuta srijeda) pa sam ju platio 3600kn i to na 12 rata ZABA. Dobio sam i dodatnih 3g jamstva pa je to sad 5g. što nije mala stvar. Uz telku ide i magic remote koji sam morao doplatit za staru telku a nije baš jeftin. Ovaj i radi brže od starog i precizniji je.

 

@Eyekool - taj 7600 je 50" i nema isti panel kao 55" verzije 7450 i 7600 plus kaj je lagano već i spaljen. Nikad ali nikad ne gledati sliku po trgovinama. Ima sto razloga zašto ne i već je o tome bilo sto puta rasprave po forumima.

 Ne znam jel to tjesis sam sebe , ali filmovi su namjenjeni da se gledaju u mraku, barem ako zelis kledati kako treba, jedino u mraku je moguce postici puni kontrast i ispravan prikaz. Sad to sto neki ne bole gledati u mraku je druga prica i osoban odabir, ali to ne znaci da je ispravno.

Eto ja uzivam navecer pogaditi sva svjetla i gledati u potpunom mraku, daleko bolji dozivljaj filma jer je bolja slika i vise se koncentriram na film jer me nista okolo ne ometa i odvlaci paznju, vidis samo film. 

Na kraju i u kinu se gleda u mraku, a ne uz upaljena svjetla. Ekstremni filmofili idu tako daleko da posebno uređene prostorije dodatno tretiraju antirefleksivnim materijalima kako im svjetlo s tva ne bi stvaralo refleksije..

 

Ako imas verziju s ips panelom to nema smisla gledat u mraku :)

Ne tješim ja sebe ništa, kupio sam odličnu telku za to koliko je love koštala. BTW, ja niti nemam puno slobodnog vremena da buljim u TV, obično sam na kompu ili mobu/laptopu, više radi posla nego zabave. Više je za klince bio tv (plejka, filmovi. crtići itd.)

A puno upućeniji od forum stručnjaka kažu da je najbolje imati neko slabije/prigušeno svjetlo a nikako ne mračina. To što ti tako voliš gledat pa onda buljiš u crnu u mrklom mraku, to je tvoj problem. Tebi bi fakat bilo dobro da si kupiš telku od 15 tkn i diviš se crnoj boji u potpunom mraku.

Kak smo došli do ekstremnih filmofila na topicu gdje se preporučuju neki best buy modeli za prosječnog korisnika? "Ekstremni filmofil" valjda ima u džepu spremnu hrpu love za "pravu stvar" pa niti nema potrebu zalaziti na ovaj topic...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 20:55 (gnomisa).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lik ima OLED i sprda te zbog IPS-a kao da se to može uspoređivat cjenovno i kvalitetom slike
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam pitanje vezano za hrvatske .srt titlove. Dakle skužio sam da mi telka ne prikazuje č,ć,đ dok gledam video sa eksternim HR tilovima....na kompu je sve ok i titl je u ANSI i isto se zove kao video. Sjetim se ja otići (preko one tri točkice u sub-eksternal sub-settings) i otvori mi gore onaj cijeli meni di se može mijenjat sve živo na titlovima uključujući i character code. I tamo stavim CODE na win1250 i sve radi i na telki. Ali na starom LGu to sranje nisam morao raditi za svaki film već je bilo default tak. Jel ima neki način da telki kažem da tak pleja sve filmove od samog starta?

 

EDIT: skužio sam, potrebno je .srt titl otvorit u notepadu i stavit pod encoding UTF-8 i onda sejvat i nema prtljanja po postavkama na telki..sve se prikazuje ok. Ako nekom zatreba dobro će mu doći ta informacija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 23:25 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Ja sam govorio da je neistina da neće imati zvuka u većini mkv filmova i serija. To je neistina i znam da Samsung nema podršku za DTS, pa zato to govorim iz iskustva jer koristim Samsung RU8000.

 

EDIT:

Evo dodao sam slike samo nekih torrenata sa poznatom serijom i filmovima gdje se vidi da većina audia nije DTS nego suprotno, pošto vidim da dobijam TD bez veze.

 Shvacas da ispadas retardiran ako stavis za dokaz seriju koja nije ni izasla na Blu-Rayu pa ni nemoze imat DTS, te kaj ne shvacas da je TrueHD-A jos kompleksnija vrsta DTSa?

A ljudi koji gledaju 1.5GB AAC/720p x264 ripove na TVu od >=55" su blago receno idioti.

 

Ja rijetko kad skidam sa takvih mainstream sitea osim za bas nove stvari i 95% HD ripova na koje naidjem su DTS.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 0:01 (8ax).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako mogu znati je li zvuk u DTSu? Nije mi problem konvertirati ako treba, već samo da znam da li je potrebno ili ne.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ja sam govorio da je neistina da neće imati zvuka u većini mkv filmova i serija. To je neistina i znam da Samsung nema podršku za DTS, pa zato to govorim iz iskustva jer koristim Samsung RU8000.

 

EDIT:

Evo dodao sam slike samo nekih torrenata sa poznatom serijom i filmovima gdje se vidi da većina audia nije DTS nego suprotno, pošto vidim da dobijam TD bez veze.

 Shvacas da ispadas retardiran ako stavis za dokaz seriju koja nije ni izasla na Blu-Rayu pa ni nemoze imat DTS, te kaj ne shvacas da je TrueHD-A jos kompleksnija vrsta DTSa?

A ljudi koji gledaju 1.5GB AAC/720p x264 ripove na TVu od >=55" su blago receno idioti.

 

Ja rijetko kad skidam sa takvih mainstream sitea osim za bas nove stvari i 95% HD ripova na koje naidjem su DTS.

Evo da ti se javi retardirani, šta misliš koliko ljudi ima spojeno na TV-u audio sistem 5.1 (7.1) sa DTS-om, a koliko ima običan soundbar (ne sa Atmosom, ne 3.1, ne 5.1 ) ili još bolje samo zvučnike sa TV-a. Ti si u debeloj manjini, pod uvjetom da imaš takav audio sustav spojen na TV, ako ne onda si ti retardiran što uopće skidaš torrent-e sa DTS-om 5.1 (7.1), a nemaš ih kako iskoristiti tj. čuti.

Inače imam 65" TV i skidam 4k filmove (2160p) sdr torrent od SWTYBLZ sa Rarbg koji su odlične kavalitete i zvuka, a serije su mi dovoljne 1080p kao webrip od AMZN grupe. Sve izgleda super i čisto na mojem 65" TV, a to što ti pričaš sorry, ali je teško preseravanje.

Možda 10% ljudi u RH imaju uz TV - audio sustav 5.1 sa DTS-om ili jače, možda sam i to puno rekao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 7:37 (MasterOfDisaster).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

trazim tv za spavacu sobu. Velicina ne preko 40 inca jer mi ne stane, a obavezno mi je da mogu gledat netflix na njoj. Gledao sam ovaj TLC , je cemu to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

 Ma sad vidim da ima i konverter ak baš treba....digital oudio to analog...

 

 Nemoj kupiti to kinesko sranje jer sam ga imao i ni kurc ne valja...

Kupi kod nas njemački Konig 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gee kaže...
Lik ima OLED i sprda te zbog IPS-a kao da se to može uspoređivat cjenovno i kvalitetom slike

 Kaop prvo, niko nikoga ne sprda. Ako kritiziram neki tv kakve to veze ima s onim koji ga je kupio, zasto se to osobno gleda.

Da ips je drek u mraku neovisno koliko ga netko malo ili puno platio.

I nisam uspoređivao tve-e nego komentirao kako bi se film trebao gledati.

Drugi put procitaj sto je napisano, a ne sto zelis cuti

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 9:17 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...
Pixel kaže...

 Ne znam jel to tjesis sam sebe , ali filmovi su namjenjeni da se gledaju u mraku, barem ako zelis kledati kako treba, jedino u mraku je moguce postici puni kontrast i ispravan prikaz. Sad to sto neki ne bole gledati u mraku je druga prica i osoban odabir, ali to ne znaci da je ispravno.

Eto ja uzivam navecer pogaditi sva svjetla i gledati u potpunom mraku, daleko bolji dozivljaj filma jer je bolja slika i vise se koncentriram na film jer me nista okolo ne ometa i odvlaci paznju, vidis samo film. 

Na kraju i u kinu se gleda u mraku, a ne uz upaljena svjetla. Ekstremni filmofili idu tako daleko da posebno uređene prostorije dodatno tretiraju antirefleksivnim materijalima kako im svjetlo s tva ne bi stvaralo refleksije..

 

Ako imas verziju s ips panelom to nema smisla gledat u mraku :)

Ne tješim ja sebe ništa, kupio sam odličnu telku za to koliko je love koštala. BTW, ja niti nemam puno slobodnog vremena da buljim u TV, obično sam na kompu ili mobu/laptopu, više radi posla nego zabave. Više je za klince bio tv (plejka, filmovi. crtići itd.)

A puno upućeniji od forum stručnjaka kažu da je najbolje imati neko slabije/prigušeno svjetlo a nikako ne mračina. To što ti tako voliš gledat pa onda buljiš u crnu u mrklom mraku, to je tvoj problem. Tebi bi fakat bilo dobro da si kupiš telku od 15 tkn i diviš se crnoj boji u potpunom mraku.

Kak smo došli do ekstremnih filmofila na topicu gdje se preporučuju neki best buy modeli za prosječnog korisnika? "Ekstremni filmofil" valjda ima u džepu spremnu hrpu love za "pravu stvar" pa niti nema potrebu zalaziti na ovaj topic...

 Gle, mene zaiste baš briga što si kupio i za koju namjenu i koliko si platio, kupio si sebi za svoje potrebe, ne meni niti ostatku foruma. 

I kako ti znaš koliko sam ja upućeni da je taj netko drugi puno upućeniji, što ovdje na forumu ne smije biti ljudi koji nešto znaju, smiju biti samo negdje drugdje ?

To što volim gledati u mraku definitivno nije nikakv problem barem ne meni, hvala na preporuci , oled već imam i ne treba mi drugi. Ali očito ne kužiš da nije poanta diviti se crnoj u mrklom mraku nego imati odličan kontrast jer iz toga proizlazi cijela slika.  Ali ako te to zanima pročitaj na netu ima puno dobrih članaka na tu temu, nemam namjeru ti to objašnjavati jer vidim da ne kužiš.

Da pozadinsko osvjetljenej je super kad želiš prikriti nedostatke tva i zato se koristi. Drugi slučaj je ako ti smeta mrak, tj oči ti se previše naprežu dok gledaš tv u mraku, ali to opet ne pobija činjenicu da bilo kakvo dodatno svjetlo narušava dinamički raspon tva i ruši vidljivi kontrast.

I profulao si totalno bit mog komentara, daj čitaj što sam napisao, opće nisaam uspoređivao tv-e niti išta preporučivao, samo sam se osvrnuo na tvoj komentar da nitko ne bih trebao gledati filomv u mraku što je totalno krivo.

Ekstremne filmofilesam spomenuo kao argument kako ljudi koji su u tome više od svih nas žele gledati filmove i što im je krajnji cilj, a ne kao nekakvu preporuku kod odabira tv-a i da bi dolazili na forum po preporuku.

 

A zadnji komentar da niti ne probavaš ips u mrklom mraku stoji, to će ti bilo tko reći. 

 

I daj ljudi čitajte prije neko odgovarate , a ne da se bespotrebno prepucava oko nečega što niti nije bio predmet nečijeg komentara !

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Buljiš u tv ripove i onda nitpickaš crnu i surround zvuk. Takvih kao ti sam se nagledao po forumima u svojih 43g života. Sasvim jasno da će OLED od 10 tkn imati bolju crnu....a to nije ni bila tema nego si ti uletio sa svojim nitpickingom prema Tvu koji je namijenjen prosječnom korisniku. I da zaključim temu s tobom..slika jako ovisi i o izvoru. Nitpickati crnu na nekom hd ripu je malo bezveze. Sretno svima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 9:39 (gnomisa).
 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

Buljiš u tv ripove i onda nitpickaš crnu i surround zvuk. Takvih kao ti sam se nagledao po forumima u svojih 43g života. Sasvim jasno da će OLED od 10 tkn imati bolju crnu....a to nije ni bila tema nego si ti uletio sa svojim nitpickingom prema Tvu koji je namijenjen prosječnom korisniku. I da zaključim temu s tobom..slika jako ovisi i o izvoru. Nitpickati crnu na nekom hd ripu je malo bezveze. Sretno svima.

Kao prvo, godine ti nisu argument jer po tome bih te ja mogao poslati po šibice, a televizijaaaa sam se nagledao i imao svakakvih mišljenja, no jedino budala ne mijenja mišljenje jer budala ne može shvatiti kada je pogriješila.

Što je i tko je to "prosječan korisnik" ?

Eto, ja sam u 3 mj. kupio LG 49701V 2018 s IPS panelom, dakle tv koji je koštao 4600 kn i koji do kraja prodaje nije pao ispod 4100 kn.

Prošle godine u 12 mj sam kupio LG 7450 s VA panelom za 3600kn.. a sad ih ima za 3000 kn...

 

Prošlogodišnji VA model je bolji za gledanje SVIH tv izvora bio dan ili crna noć a eto, prosječan sam korisnik.

 

IPS je jedino bolji ako ste vi u obitelji raštrkani pod 80 stupnjeva pa vam IPS panel odgovara jer ima širi kut gledanja, mada ni on nije savršen u odnosu na "klasične" LCD televizore iz 2008/2009 god. koje si mogao gledati pod 99 stupnjeva i nije bilo apsolutno nikakve degradacije slike no maksimalni kontrast im je bio 1000:1 čime ih današnji VA paneli daleko nadmašujua o OLED tehnologiju je tu neumjesno i uspoređivati.

Dalje, dobro napravljen ripani film i od 4,5 GB je bar četverostruko ugodnije gledati na VA panelu nego na IPS-u i za "prosječnog" korisnika poput mene jer su na IPS-u kontrasti bljedunjavi (nikada ne govorim da je crna siva), isprani, a i sama crna je bljedunjava osim kada se neki dio filma odvija na svjetlom prostoru, na otvorenom, dan, ulica, prolaznici itd....

VA panel jednako reagira i na mračne prostore gdje je uvjerljivo bolji kontrast a isto se ponaša i na sunčanom, otvorenom prostoru u filmu, odn. na danjem svjetlu.

 

Dalje, slika svakako "jako" ovisi o izvoru... (čudo od zaključka) no opet se vraćamo na početak priče, Va panel je i tu bolji.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 10:39 (Anđeo bez falinge).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Itekako je bitno forumaško iskustvo jer iskusniji će lakše prepoznati internet trola a trolanje je itekako u ovom slučaju gdje se random trola nekom ko je kupio telku koju povremeno koristi i nije zahtjevan korisnik.

 

Svaki panel ima svoje prednosti i mane pa tako i IPS i (P)VA. Generalno VA panel će dati manje bleedinga na crnoj i bolji kontrast a IPS će imati bolji kut gledanja. S tim da će kod crne lokal dimming pomoći modernom IPS televizoru te će IPS i bolje prikazivati brze sadržaje tipa sport (motion handling). Ali to sve znamo zar ne i to nije ni bila tema već se drobi o potpunoj mrčini na kojoj se gledaju hd ripovi. A to da svako ima net, vrijeme, i prostor za skidati uhd rip sa visokim brateom koji daje film težak nekih 30-40GB je pizdarija...Dakle vraćamo se na priču o prosječnom Slavku koji skine neki lagani FHD rip i gleda na 55" UHD telki od 3600 kn. Svaki LED TV pa i PVA će pokazati bleed na skroz crnoj i u potpunom mraku. Kod normalnog korištenja on se ne vidi ili je jedva zamjetan. Također to i varira od primjerka do primjerka, ne biste vjerovali.

 

sad fakat odjeb od teme, počelo me živcirati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 11:04 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TypeR8011 kaže...

Kako mogu znati je li zvuk u DTSu? Nije mi problem konvertirati ako treba, već samo da znam da li je potrebno ili ne.

 Ako skidas torrente, jednostavno u opisu torrenta vidiš pod audio

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jasno, a za postojeće, odnosno već skinute filmove/serije?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice