Moja prava u svezi garancije

poruka: 118
|
čitano: 39.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
Fake_Alert kaže...
zerocool12 kaže...
sandokan111 kaže...
zerocool12 kaže...

Naručio sam mob iz vipa prije tjedan dana i tek jučer je stigao, a danas mi je mob već krepao,nemam namjere se zahebavati s njime nego sutra nosim direktno u vip. Jel mogu zatražiti da mi odmah zamjene uređaj?

 Ti trazi, ovaj na salteru ti vjerojatno nece dat, pa trazi voditelja poslovnice vidi sto ce on rec. Nemoj davat mob na servis. Ako nece, ostaje ti raskid ugovora i povrat novca ako si to kupio "na daljinu". Ako nisi, morat ces se oko toga natezat s njima preko inspektorata. Samo nesmijes dat mob njima dok ti ne daju novi, inace sve pada u vodu.

 Pa ako imam kakve pravne osnove odmah bih zatražio zamjenu,ako ne nije mi pre veliki problem ni da ode na servis. Mob mi je došao poštom.

 Inace ako nesto kupis u ducanu i ako ti se pokvari, unutar tjedan dan dobivas zamjenu odmah ( manje vise ako su dovoljno strucni da vide da se pokvarilo )... Trebalo bi biti i za vip centar tako jer je "ducan"..

 E j*bemu , sutra ce bas biti 8 dana od datuma koji pise na posiljci,nadam se da cu uspjeti nes ispregovarati.

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
zerocool12 kaže...

 Pa ako imam kakve pravne osnove odmah bih zatražio zamjenu,ako ne nije mi pre veliki problem ni da ode na servis. Mob mi je došao poštom.

 Pa rekao si da odmah trazis zamjenu. U skladu s tim sam ti napisao sto da napravis. Ako ces ga servisirat onda nema novog. Mob ti je dosao postom mi nista ne znaci, dali si ga kupio online ili si bio u trgovini? Odluci se sto hoces i tako postupi. Ako ces zamjenu, napravi sto sam ti napisao. Ako ces popravak, samo ga odnesi i popravit ce ga. Zamjena ce ti mozda trajat malo dulje. Cim se ti ovako neckas, daj ga na popravak i to je to, jer za zamjenu trebas bit puno vise odlucniji od ovog. Evo jedan post i vec se prevrces, sta ce bit kad ti tamo ovi izbiflaju da nema novog :)

Fake_Alert kaže...

 Inace ako nesto kupis u ducanu i ako ti se pokvari, unutar tjedan dan dobivas zamjenu odmah ( manje vise ako su dovoljno strucni da vide da se pokvarilo )... Trebalo bi biti i za vip centar tako jer je "ducan"..

 Ovako nesto ne postoji. Rok od 7, 8, 10 itd dana ne postoji. Ima za kupnju na daljinu, kupnja u ducanu nema tako nesto. To neke trgovine daju, al to je na njihovu volju. Ti da bi dobio novo moras ic na prijavu za nedostatak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 1:38 (sandokan111).
16 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
Fake_Alert kaže...
zerocool12 kaže...

 Pa ako imam kakve pravne osnove odmah bih zatražio zamjenu,ako ne nije mi pre veliki problem ni da ode na servis. Mob mi je došao poštom.

 Inace ako nesto kupis u ducanu i ako ti se pokvari, unutar tjedan dan dobivas zamjenu odmah ( manje vise ako su dovoljno strucni da vide da se pokvarilo )... Trebalo bi biti i za vip centar tako jer je "ducan"..

Nema zakonske osnove za tih tjedan dana, no trgovine to znaju davati (kao i zamjenu uređaja za drugi i slične procedure).

15 godina
neaktivan
offline
Moja prava u svezi garancije

Bio danas,i od kupnje je prošlo 8 dana tako da nisam mogao odmah dobiti zamjenu (vip daje zamjenu unutar 7 dana) pa će mob na servis.

Al dobio sam zamjenski mob i moram priznat zadovoljan sam uslugom u vipu :)

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
zerocool12 kaže...

Bio danas,i od kupnje je prošlo 8 dana tako da nisam mogao odmah dobiti zamjenu (vip daje zamjenu unutar 7 dana) pa će mob na servis.
Al dobio sam zamjenski mob i moram priznat zadovoljan sam uslugom u vipu :)

 Jos jedna APP metoda prosla :)

15 godina
neaktivan
offline
Moja prava u svezi garancije

Evo mali update, mob je nakon 2 tjedna došao sa servisa - i ne radi. Danas opet poslan natrag... Čestitke servisu kojem vip šalje (zaboravio sam ime).

 

Edit, zove se agram servis : http://www.agramservis.hr/ .... Tak da znate za ubuduće.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 17:58 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Moja prava u svezi garancije

evo ja cu vam rec da sam ja u hg spotu cekao 2 ipo mjeseca da mi zamjene tipkovnicu i jos  su mi htjeli naplatit iako je bio laptop pod garancijom a nije bilo nikakvih fizickih ostecenja i naravno nisam imao nikakva prava na neki zamjenski uređaj

ništa
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moja prava u svezi garancije

Dobar dan svima, zanima me jedna stvar, kupio sam laptop u Technomarketu u osijeku, radio je 4mjeseca tad se odjednom nije htio upalit više, predan je na reklamaciju i uredno poslan na servis, nakon 3 i pol tjedna zvali su me da je laptop popravljen i da je kvar bio matićna ploća, zamjenili su matićnu stavili novu i kao popravljen, preuzeo sam laptop došao kuci i sve je uredno upalio odmah sam primjetio da ne radi više kao prije, tad mi se poceo gasit ali ne laptop vec nestane slike i odjednom ventilatori vrte na najace kao da je opterecen i moram cekat jedno 20minuta i tek ga onda ponovo mogu upalit, sad me zanima pošto je bio laptop vec na reklamaciji i uredno su mi napisali da je kvar otklonjen (matićna ploća) testiran i sve radi uredno. zanima me dali ja moram sad opet slati laptop na servis jer ne zelim ga više slat na servis ako ce ga popravit kao sad da ne radi.  ili mogu trazit da mi zamjene za novi ili drugi proizvod, jer ovako nema smisla da ja nosim na reklamaciju cekam 3 i pol tjedna i dobijem opet ne ispravni laptop. znaci ne trazim da mi se vrati novac vec samo želim da dobijem ispravan laptop koji sam uredno platio 4tisuće kuna. molimo bi nekog ako mi može dat savjet kako se postavit prema trgovcu i sta uradit.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
rappy kaže...

Dobar dan svima, zanima me jedna stvar, kupio sam laptop u Technomarketu u osijeku, radio je 4mjeseca tad se odjednom nije htio upalit više, predan je na reklamaciju i uredno poslan na servis, nakon 3 i pol tjedna zvali su me da je laptop popravljen i da je kvar bio matićna ploća, zamjenili su matićnu stavili novu i kao popravljen, preuzeo sam laptop došao kuci i sve je uredno upalio odmah sam primjetio da ne radi više kao prije, tad mi se poceo gasit ali ne laptop vec nestane slike i odjednom ventilatori vrte na najace kao da je opterecen i moram cekat jedno 20minuta i tek ga onda ponovo mogu upalit, sad me zanima pošto je bio laptop vec na reklamaciji i uredno su mi napisali da je kvar otklonjen (matićna ploća) testiran i sve radi uredno. zanima me dali ja moram sad opet slati laptop na servis jer ne zelim ga više slat na servis ako ce ga popravit kao sad da ne radi.  ili mogu trazit da mi zamjene za novi ili drugi proizvod, jer ovako nema smisla da ja nosim na reklamaciju cekam 3 i pol tjedna i dobijem opet ne ispravni laptop. znaci ne trazim da mi se vrati novac vec samo želim da dobijem ispravan laptop koji sam uredno platio 4tisuće kuna. molimo bi nekog ako mi može dat savjet kako se postavit prema trgovcu i sta uradit.

Opet mora na servis.

Sumnjam da će ti ijedan trgovac ići na takvu zamjenu jer mora dobiti financijsko odbrenje distributera itd...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prava u svezi garancije

Znaci oni tako mene mogu godinu dana zavlaciti sa tim da salju na servis ovi vrate ne ispravno, a ja nemam proizvod koji i nije baš jeftin. 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
16 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
rappy kaže...

Znaci oni tako mene mogu godinu dana zavlaciti sa tim da salju na servis ovi vrate ne ispravno, a ja nemam proizvod koji i nije baš jeftin. 

Jedino što možeš "dodatno" napraviti jest prijaviti tržišnoj inspekciji pri Ministarstvu gospodarstva.

13 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
Old Iggy kaže...
rappy kaže...

Znaci oni tako mene mogu godinu dana zavlaciti sa tim da salju na servis ovi vrate ne ispravno, a ja nemam proizvod koji i nije baš jeftin. 

Jedino što možeš "dodatno" napraviti jest prijaviti tržišnoj inspekciji pri Ministarstvu gospodarstva.

 To možeš zaboravit...

14 godina
neaktivan
offline
Moja prava u svezi garancije

Dobro tisi siguran da ne mogu trazit da zamjene mi proizvod, jer danas cu opet odnjet im laptop pa želim da se pripremim šta im mogu reci, jer nemam volje trosit svoje vrijeme prijevoz do osijeka jer sam ja iz Vinkovaca. i plus to cekat slanje na servis opet. da bi ga oni opet ne popravili. a uredno napisali da je testiran što vjerovatno nisu uradili jer da su ga ostavili samo sat vremena upaljenog da se ništa ne radi na njemu skuzili bi da se ekran zacrni i da ventilatori vrte koda tenk ide.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
David87 kaže...
Old Iggy kaže...

Jedino što možeš "dodatno" napraviti jest prijaviti tržišnoj inspekciji pri Ministarstvu gospodarstva.

 To možeš zaboravit...

 zbog?

rappy kaže...

Dobro tisi siguran da ne mogu trazit da zamjene mi proizvod, jer danas cu opet odnjet im laptop pa želim da se pripremim šta im mogu reci, jer nemam volje trosit svoje vrijeme prijevoz do osijeka jer sam ja iz Vinkovaca. i plus to cekat slanje na servis opet. da bi ga oni opet ne popravili. a uredno napisali da je testiran što vjerovatno nisu uradili jer da su ga ostavili samo sat vremena upaljenog da se ništa ne radi na njemu skuzili bi da se ekran zacrni i da ventilatori vrte koda tenk ide.

Ako ti opet dodje "popravljen" nakon 3 tjedna da ne radi, fino ga vrati natrag u trgovinu, napisi da ne zelis popravak vec novi, i uredno posalji na inspekciju istu stvar da zelis zamjenu jer ocito nesto nevalja s uredjajem ako se 2 puta zaredom nemoze popravit a ti si bez njega 6-7 tjedana.

13 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

ja sam isto slao u ministarstvo i na kraju mi je rekla da ne može ništa, da trebam platit vještačenje, blabla i na kraju sam odustao od toga. U pitanju je bio M-san, tj. njihova nestručnost i glupost zbog kojih sam ostao bez mobitela...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
www.savjetovaliste.potrosac.hr/index.php/potrosacki-savjetnik

Procitaj prvi clanak, tu ti je sve objasnjeno. Ne treba nikakvo vjestacenje, samo inspektorat zvati ako ti ne odobre zamjenu. Bez previse nerviranja. Treba samo pismeno dati da im dajes 15 dana rok da ti odgovore sta je s laptopom ( razuman rok) svi oni navode 45 dana sta nigdje ne pise u zakonu, nego pise samo razuman rok.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
David87 kaže...

ja sam isto slao u ministarstvo i na kraju mi je rekla da ne može ništa, da trebam platit vještačenje, blabla i na kraju sam odustao od toga. U pitanju je bio M-san, tj. njihova nestručnost i glupost zbog kojih sam ostao bez mobitela...

 Jako stur opis procesa koji ocito nije napravljen kako treba. Sljedeci put trebas se obratit nekoj od potrosackih savjetovalista pa ce bolje proc.

13 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

Neznaš priču, a nije ni bitno previše, nisam ništ pisal kad mi se neda, obratil sam se svima i isti k... na kraju mi se ta inspektorica javila tj. poslala dopis da ne može ona ništa, da si uzmem vještaka, odvjetnika, blabla, tak da sam odustal. Uglavnom zajebali su me pošteno ovi iz servisa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije
David87 kaže...

Neznaš priču, a nije ni bitno previše, nisam ništ pisal kad mi se neda, obratil sam se svima i isti k... na kraju mi se ta inspektorica javila tj. poslala dopis da ne može ona ništa, da si uzmem vještaka, odvjetnika, blabla, tak da sam odustal. Uglavnom zajebali su me pošteno ovi iz servisa...

 Naravno da neznam kad nisi prakticki nista napisao, al iskustveno puno toga tu nedostaje. Prvo i osnovno gdje je poslo po krivu je "zajebali su me ovi iz servisa". Kako nisi kupio tamo nista, nemas s njima nista ni raspravljat. A ako ti je inspektor javio da uzmjes vjestaka ocito se radi o nekom "kvaru" koji je upitan i nastao je nakon 6 mjeseci od kupnje, a u tom slucaju da, moras uzet vjestaka ali ga placa onaj koji izgubi (unutar 24 mjeseca). Tako da i dalje, ne vidim nikakvih problema.

12 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

pozdrav, nadao sam se da necu morat tu pitat, al nazalost me hgspot i system one iznevjerio(shock and horror )

 

13.7 dao laptop na garanciju u hgspot koji ga salje na vanjski servis (system one), koje imam jos 4 mjeseca, radi pregrijavanja i povremenog problema sa nepaljenjem. znaci trebalo bi ga 4-5 puta upalit da primi i upali se (inace bi se samo lampica upalila na sekundu i odmah pogasila).
Laptop je vracen nakon 14 dana kao ispravan, i ja ga jucer isao podic. i Kazem prodavacu u hgspotu ako je problem da ga samo probamo upalit da vidimo jel sve ok, kaze on nema problema i probamo ga upalit, ali nece. znaci isti problem, upali se lampica power al se nakon sekunde pogasi i laptop se ne pokrene. i tako 5-6 put, laptop ne trza, i kaze prodavac nis ide natrag na servis.
S tim da ga nisu ni pocistili od prasine, a ocito ni otvorili donji dio, jedino sto vidim da su napravili je zamjenili tipkovnicu (bila su izlizana 3 slova, i power button je na tipkovnici, mozda su mislili da je u njemu problem)

nakon 23 dana cekanja, i zadnja 3 dana natezanja sta mi je sa laptopom(kao system one im ne odgovara na mailove), danas sam napokon dobio obavjest od hgspota, kako su oni(system one) 18.08. "testirali" laptop i 50 puta(slovima napisano pedeset!!)) palili i gasili i kako je on uredno upalio svaki put, i istog je dana poslan natrag, naravno pretpostavljam opet neociscen i neotvaran. navodno je danas vec u rijeci, ali ja nemogu po njega ni danas ni sutra posto radim.

mene zanima sta da ja sad radim? laptop je ocito poluispravan, sto je potvrdio i prodavac s kojim je isproban prije nego je opet vracen na servis pred 23 dana. mozda i upali koji put kako treba, ali ocito ne svaki put. Pitao sam ovog iz hgspot servisa sta da radim, garancije imam jos 3 mjeseca, on kaze da ako se jos 2 puta vrati na servis sa istom greškom imam pravo na novi uređaj il povrat novaca, al da vise ne idem u hgspot nosit na servis nego direktno u system one, da citiram: "da se ne igramo više gluhog telefona između mene i system one". Mene brine sta ce bit nakon ta 3 mjeseca kad garancija prođe a problem se opet manifestira pa se zakljuci da treba mjenjat maticnu il nes sta ce kostat 1k-2k kn il vise...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

Evo bio danas podic laptop i opet ga probamo upalit i nece, probamo bez baterije, samo na bateriji, nikako nece. kaze prodavac da mu nije jasno sta se tu događa, da je ovo vec bezobrazluk s njihove strane, i proba ih nazvat, naravno nitko se ne javlja. napisao je mail i opet laptop nazad vratio. Nismo snimili iako sam predlozio da snimimo kako nece upalit i posaljemo i to u mailu, on kaze nije potrebno, al da ce trazit snimku od njih ko dokaz da laptop radi.

40 dana bez laptopa, prvi put je predan 13.7. Moje bajno iskustvo sa system one i hgspot...

 

p.s.ako tko ima kakav savjet sto da radim dalje il komu da se obratim da zavrsi ova farsa nek predlozi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
MEDO11 kaže...

Evo bio danas podic laptop i opet ga probamo upalit i nece, probamo bez baterije, samo na bateriji, nikako nece. kaze prodavac da mu nije jasno sta se tu događa, da je ovo vec bezobrazluk s njihove strane, i proba ih nazvat, naravno nitko se ne javlja. napisao je mail i opet laptop nazad vratio. Nismo snimili iako sam predlozio da snimimo kako nece upalit i posaljemo i to u mailu, on kaze nije potrebno, al da ce trazit snimku od njih ko dokaz da laptop radi.

40 dana bez laptopa, prvi put je predan 13.7. Moje bajno iskustvo sa system one i hgspot...

 

p.s.ako tko ima kakav savjet sto da radim dalje il komu da se obratim da zavrsi ova farsa nek predlozi.

 Iskreno da me netko radi takvom budalom, sjeo bi u auto ponio laptop i potrudio se da ga netko u tom system one i proguta. Tu kod nas imaš kao neka prava a zapravo nemaš niš. Tak je sve po svuda. Puj, puj. 

15 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije

-traži novac, prijavi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

Odnio sam mobitel sa pokvarenim micro usb utorom(ne puni, ne prepoznaje usb) na servis i odbijaju mi garanciju jer je mehanicko ostecenje, kako ja mogu potrgat taj utor? jednostavno je prestao reagirati na punjace i usb, imate kakav savjet sta da radim? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
Prejako guraš kabel unutra, čupaš kabel van, koristiš ga dok je na punjaču pa ga nasloniš na taj kabel ili ga dosta pomičeš. Ima jako puno načina. Piši im prigovor, tu imaš još savjeta: http://m.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203
12 godina
protjeran
offline
Moja prava u svezi garancije

riknula mi perilica suda, pod garancijom jos 3g(sveukupno imala 5), majstor veli ide nova da se ova nemoze popraviti, jel i za "bijelu" tehniku ide skroz nova i puna garancija od 5g(koncar)?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Moja prava u svezi garancije

-zakon ne zna za bijelu tehniku.. njemu je sve roba, garancija. Novi proizvod=novi račun/garancija. To je jedino knjigovodstveno ispravno. Popravak je nešto drugo (kad se promijeni dio). Dakle, da.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
Stjepanj kaže...

riknula mi perilica suda, pod garancijom jos 3g(sveukupno imala 5), majstor veli ide nova da se ova nemoze popraviti, jel i za "bijelu" tehniku ide skroz nova i puna garancija od 5g(koncar)?lp

Kao što kaže ihuš - novi proizvod dobija novu garanciju. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Moja prava u svezi garancije

Ide i za bjelu tehniku koliko se sjecam , mjenjao sam pecnicu jer je puklo staklo od vrata naprijed od prevelike topline valjda booo , ugl reklamirao tj zvao servisera ovlastenoga , dosao do mene doma pogledao rekao da nema djelova i da ide nova . Dao potvrdu o zamjeni , otisao u ducan di je kupljena sa racunom i potvrdom o zamjeni , dobio u zamjenu ne istu fala bogu posto je ta bila stara 3 godine i nije je bilo vise u prodaji ali dobio za istu svotu novca koliko sam platio ovu pred 3 godine da izaberem drugu novu , izabrao novu kad su mi doma dostavili novu , tad sam im staru dao i to je to , kraj price . Na novoj garancija 5 godina isto kao i na staroj s tim da mi se nije umanjila garancija za 3 godine nego ide 5 godina . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Moja prava u svezi garancije
Stjepanj kaže...

riknula mi perilica suda...

 jesi li je klokao, priznaj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice