Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.130.531
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
scardobula kaže...

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

 Sta kaze google? 

https://www.google.com/search?q=plasma+vs+oled+tv&oq=plasma+vs+oled&aqs=chrome.1.69i57j0i512l2j0i22i30l7.5304j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG65C1

 

crna crta preko ekrana. 

 

danas se pojavila crna crta preko ekrana, ali je jednostavno nestala... nakon mijenjanja programa.

 

ima li itko kakvo iskustvo

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
scardobula kaže...

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

 Sta kaze google? 

https://www.google.com/search?q=plasma+vs+oled+tv&oq=plasma+vs+oled&aqs=chrome.1.69i57j0i512l2j0i22i30l7.5304j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 ako igras brze igre i gledas samo full hd, neces osjetit nikakvu razliku.

 

pogotovo ako gledas u velicinu do 50"

 

ja sam imao isti panasonic i prodao ga jer jednostavno nisam imao gdje sta tvom. bio je 42", jedan od najboljih tva ikad napraljenih

 

izmedu njega sam imao KS8000 samsung koji je poceo usporavat do neupotrebljivosti i prije par mjeseci sam uzeo 65c1

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2022 23:35 (Robert_84).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka za tv koji bi se koristio u spavacoj sobi.

Dimenzije do 50 incha, budget do 2000-2200.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
scardobula kaže...

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

Ja jos uvjek imam Viera plazmu i u pitanju je izvrstan tv ali moram iskreno rec da ga LG G1 doslovno samelje u skoro pa svakojem scenariju....gaming da ne spominjem.

Boje,crna,kontrast,bistrina,svijetlina...znaci one osnovne znacajke panela su sve na strani G1.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...

LG65C1

 

crna crta preko ekrana. 

 

danas se pojavila crna crta preko ekrana, ali je jednostavno nestala... nakon mijenjanja programa.

 

ima li itko kakvo iskustvo

Ova horizontalna plava ili vertikalne crne...na slici se vide dvije?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG65C1

 

crna crta preko ekrana. 

 

danas se pojavila crna crta preko ekrana, ali je jednostavno nestala... nakon mijenjanja programa.

 

ima li itko kakvo iskustvo

Ova horizontalna plava ili vertikalne crne...na slici se vide dvije?

 crna tanka linija, koaj je na sredini slike,

 

no jucer je nestala. vec sam prijavio kvar LGu pa cu sad vidit sta ce odgovorit

 

plava linija je izbornik to je ona televizija nettv....

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
scardobula kaže...

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

Ja jos uvjek imam Viera plazmu i u pitanju je izvrstan tv ali moram iskreno rec da ga LG G1 doslovno samelje u skoro pa svakojem scenariju....gaming da ne spominjem.

Boje,crna,kontrast,bistrina,svijetlina...znaci one osnovne znacajke panela su sve na strani G1.

 treba nadodat da je izmenju njih vise od 10 godina razvoja i tehnologije

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...
MEGATAMA kaže...
scardobula kaže...

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

Ja jos uvjek imam Viera plazmu i u pitanju je izvrstan tv ali moram iskreno rec da ga LG G1 doslovno samelje u skoro pa svakojem scenariju....gaming da ne spominjem.

Boje,crna,kontrast,bistrina,svijetlina...znaci one osnovne znacajke panela su sve na strani G1.

 treba nadodat da je izmenju njih vise od 10 godina razvoja i tehnologije

 A i danasnji OLED-i, tipa C1/2, su dovoljno dobri i svijetli da izdrze duze (jer plazme su bile tamnije u startu).

 

Ja se nadam da kada dođe vrijeme za zamijeniti 65" C1 bude neceg vidljivo boljeg u 75", a da ne kosta preko 15K kn na primjer... Kao sto je danas plazma -> OLED.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...

LG65C1

 

crna crta preko ekrana. 

 

danas se pojavila crna crta preko ekrana, ali je jednostavno nestala... nakon mijenjanja programa.

 

ima li itko kakvo iskustvo

 Ova tvoja crta mi više izgleda kao bug u softwareu a ne kao neki kvar...obično se crte pojavljuju dosta nepravilno i jednom kad se pojave samo idu sve više....ovo mi ne izgleda na kvar...pogotovo ako si brzo šaltao po epg-u ili programima...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 15:43 (Blackcastle).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto ju imam mogu preporučiti odličan OLED za te pare

 

PHI 65OLED706 12 (elipso.hr)

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uh ovaj OLED od Philipsa djeluje primamljivo zbog cijene.. jel zna netko koji bi LG bio al pari s ekranom, A1 ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Drugim riječima koji je bolji, taj Philips OLED ili LG A1

Cijene su im slične..
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
Robert_84 kaže...

LG65C1

 

crna crta preko ekrana. 

 

danas se pojavila crna crta preko ekrana, ali je jednostavno nestala... nakon mijenjanja programa.

 

ima li itko kakvo iskustvo

 Ova tvoja crta mi više izgleda kao bug u softwareu a ne kao neki kvar...obično se crte pojavljuju dosta nepravilno i jednom kad se pojave samo idu sve više....ovo mi ne izgleda na kvar...pogotovo ako si brzo šaltao po epg-u ili programima...

 mozda, pojavial se odjednom.... al zna i nestat

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Drugim riječima koji je bolji, taj Philips OLED ili LG A1

Cijene su im slične..

 

Ja sam prije tjedan 10 dana kupio Philips 5 706 i TV je odličan.

A1 i 706 nisu ista klasa Tv- a, točnije 706 je klasa iznad zbog gaming featuresa tipa 120 hz, VRR i sl. A što se tiče samog prikaza slike vjerojatno su tu negdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 8:42 (lobotomac90).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo skonta sinoc da nijedna od onih tipki za brzo pozivanje aplikacija na daljincu ne radi, konkretno Disney+, netflix, prime, rakutten (pise "not in function) , a aplikacije su instalirane wtf?
Tv je LG c1. Jel imao neko slicnih problema da je rijesio da probam prije vraćanja na tvorničke, to mi je zadnja opcija koju bih volio izbjeći 😅
Probat cu jos da ga iskopčam s napajanja desetak minuta.

Edit : rijesio, poslije deregistracije i ponovne reg. "magic-a" sve tipke rade.







Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 18:00 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas mi dosao LG 75NANO763 i defektan je :-(
Šta bi mu ovo bilo uopće?
Koliko vidim kutija je ok, nije nigdje udaren.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Defektan panel, eventualno probaj staviti neki sadržaj i stavi mod slike na "živo" ili kako se već to zove kod LG-a da nafrljiš backlight i sve na maksimum da se što više grije, pa možda bude pomaka na bolje

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Danas mi dosao LG 75NANO763 i defektan je :-(
Šta bi mu ovo bilo uopće?
Koliko vidim kutija je ok, nije nigdje udaren.

 Ne kužim baš skroz šta je na slikama ali ne izgleda normalno, zamijeni.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim neki 32'' TV do 2k kn otprilike. Jedino što mi je bitno je da je FHD, jer su i ovi programi FHD koliko znam i da ima USB priključak za reprodukciju filmova ponekad.

 

Za usporedbu, trenutno imam Samsung 32k5102 kupljen početkom 2017. sa kojim su moji bili zadovoljni, ali izgleda crkao ekran jer se jedva vidi slika i to tek kad je mračna prostorija...

 

Vidim da ima dosta u ponudi smart TV, to mi ne treba...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na info. Baš sad malo detaljnije gledam ponudu i našao sam 2 modela iz sancta domenice koja nudi 2+3 jamstvo što mi se čini dosta bitno.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-32-ili-manji/tv-32-philips-32pfs6805.html  -  ovaj philips je malo skuplji i model je 2020

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-32-ili-manji/tv-32-lg-32lq630b-hd-smart-tv-1.html  -  ovaj LG je dosta sličan ovom tvom i model 2022 tako da mi se on čini najbolji pick

 

Nisam očekivao da ide smart tv funkcija u ovako jeftinim tv, ali ako je već dobijam, pretpostavljam da se mogu spojiti na hotspot od smartphonea?

19 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi, molim vas za pomoć, izgubila sam se u ogromnom izboru televizora :D

Dakle kupujem tv, 55 dijagonala, do nekih 4000kn. Nisam zahtjevna, uglavnom gledam tv/Netflix/filmove navečer. Bitno mi je da se iz svih kutova dobro vidi jer će tv biti smješten u dnevnoj koja je spojena s kuhinjom pa da mogu zaviriti kad nešto mutim za šankom.

Zasad su mi u užem izboru:
Samsung UE55BU8072 

LG 55 UP8000

 

Ništa se ne razumijem u TV, ovi su mi se učinili okej u dućanu. Molim vas savjete i sugestije

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Treba ti nesto sa IPS panelom.
Uzmi taj LG 55UQ8000
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AirLive kaže...

Hvala na info. Baš sad malo detaljnije gledam ponudu i našao sam 2 modela iz sancta domenice koja nudi 2+3 jamstvo što mi se čini dosta bitno.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-32-ili-manji/tv-32-philips-32pfs6805.html  -  ovaj philips je malo skuplji i model je 2020

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-32-ili-manji/tv-32-lg-32lq630b-hd-smart-tv-1.html  -  ovaj LG je dosta sličan ovom tvom i model 2022 tako da mi se on čini najbolji pick

 

Nisam očekivao da ide smart tv funkcija u ovako jeftinim tv, ali ako je već dobijam, pretpostavljam da se mogu spojiti na hotspot od smartphonea?

 Nisu isti, ovaj LG sto si ti nasao je samo HDReady (720p), a onaj sto je kolega naveo je FullHD (1080p). Inace "LQ" znaci da je 2022.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Treba ti nesto sa IPS panelom.
Uzmi taj LG 55UQ8000

 Ili LG 55UQ8100 ili 9000 iz 2022, cijene su slicne...

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ekipu iz ZG-a, baš došao iz Emmezete preko puta City Center East-a, na drugom katu imaju gro izloženih TV-a, čak i Hisense, TCL, Toshiba...

 

Ja naletio na nekoliko LG 50" i par LG 60UQ8000 (sve VA).

 

Pa ako netko želi vidjeti TV uživo... ja sam si taman mjerio nogice na nekim modelima, da ne bi bilo da krivo piše na disp-spec

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2022 16:46 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na preporukama!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice