Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.863
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije los tv ali konkurencija je zestoka u tom cijenovnom rangu i jedino sto moze definirat ili istaknut ovaj model je ambilight.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa sta da onda radim?
Totalno sam konfjuz
Ufff
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brtiva kaže...
Pa sta da onda radim?
Totalno sam konfjuz
Ufff

Ako ti se tv svidja kupi ga,ne obaziri se na moje kriterije.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slusam pametnije iskusnije.
Onda nista od sony, odustajem
Hvala megatama
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brtiva kaže...
Slusam pametnije iskusnije.
Onda nista od sony, odustajem
Hvala megatama

Nema na cemu ali nemoj odustat od tva radi mene.

Dali si ga pogledao u trgovini?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam ga pogleda.
Frend bi gq u de kupia i dovea u svom autu u split
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brtiva kaže...
Nisam ga pogleda.
Frend bi gq u de kupia i dovea u svom autu u split

Ma joj nikako...

Sta da ti ga dopelja pa uniformiranost ekrana nije kako treba...ima mrtve piksele...ili bilo kakav defekt.

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,
isplati li se ovaj tv ili ima kaj bolje u rangu od 2500-3000 kn? Išli bi max do 43" i tv bi služio samo za gledanje programa (total tv).

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/panasonic-tx-43hx580e-televizor?tab=reviews
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam do sutra ujutro mogucnost aborta kupnje.
U tocke de se kupuje, direkt u ducanu, nikakva dostava na adresu.
Znaciz frend je u mogucnosti pogledat kako tv funkcionira.
Pitam, sta da gleda, pogleda prije kesiranja (ili da je kupujem taj model)

Fala unaprid
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne postoji tv koji ima sve i da se razumijemo taj tv koji misliš kupiti je odličan. Ono što te ne treba smetati su mišljenja drugih ljudi koji imaju visoke kriterije pri odabiranju tv-a.

Kupi ga i ovako ćeš nakon nekog vremena početi uživati u dobroj slici bez razmišljanja dali bi ta slika na nekom drugom tv-u bila bolja.

Taj tv ima jednu manu a to je da ne prikazuje 4k pri 120 hz, a to se vidi najviše kada se spoji na njega PC i onda su slova i sitni detalji mutni jer tv skalira 4k a ne prikazuje ga ispravno.

To je manje izraženo na konzolama. Još jedan problem koji ima ta serija je taj da nakon implementacije VRR-a tv ima problema sa local diming-om, odnosno slika u game modu izgleda isprano jer nema local diming-a kada se uključi VRR.

 

Za okorjelog gamera to je dosta da stavi križ na ovaj tv, ali nekome kome gaming nije primarna funkcija tv-a to nije deal breaker.

 Ne znam za što će tebi koristiti primarno taj tv, ali tv je odličan i ta cijena je realna. I dalje vrijedi koliko para toliko muzike, ali i ostali tv-i imaju svoje mušice i probleme tako da ne brini previše, kupi tv i uživaj.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ove što spominju xh90, kupio prosli vikend, super zadovoljan. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goodie kaže...

Ne postoji tv koji ima sve i da se razumijemo taj tv koji misliš kupiti je odličan. Ono što te ne treba smetati su mišljenja drugih ljudi koji imaju visoke kriterije pri odabiranju tv-a.

Kupi ga i ovako ćeš nakon nekog vremena početi uživati u dobroj slici bez razmišljanja dali bi ta slika na nekom drugom tv-u bila bolja.

Taj tv ima jednu manu a to je da ne prikazuje 4k pri 120 hz, a to se vidi najviše kada se spoji na njega PC i onda su slova i sitni detalji mutni jer tv skalira 4k a ne prikazuje ga ispravno.

To je manje izraženo na konzolama. Još jedan problem koji ima ta serija je taj da nakon implementacije VRR-a tv ima problema sa local diming-om, odnosno slika u game modu izgleda isprano jer nema local diming-a kada se uključi VRR.

 

Za okorjelog gamera to je dosta da stavi križ na ovaj tv, ali nekome kome gaming nije primarna funkcija tv-a to nije deal breaker.

 Ne znam za što će tebi koristiti primarno taj tv, ali tv je odličan i ta cijena je realna. I dalje vrijedi koliko para toliko muzike, ali i ostali tv-i imaju svoje mušice i probleme tako da ne brini previše, kupi tv i uživaj.

 

 

Ne prikazuje Chroma Subsumpling 4:4:4 nego 4:2:2 rekao bih prema ovome što pišeš. Za PC uglavnom ne treba više od 60hz ako misliš raditi na njemu "ozbiljne stvari", dok pri igranju igara 4:2:2 je normalna stvar i ne primjeti se. Po meni IMHO to i nije mana. 

 

Za one koji ne znaju razliku, 4:4:4 je potreban kako bi tekst bio vrlo čitljiv.

 

How to Quickly Check the Chroma Subsampling used by your 4K UHD TV | Geeks3D

 

 

 

Lp

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako može malo objašnjenje, gledam ovaj SAMSUNG QLED TV QE65Q95TCTXXH, QLED sa zutiklik.hr i čitam index kvalitete slike od PQI 3100,šta je na razini entry modela Q60 pa mi više ništa nije jasno...
Na netu ima dosta PQI 3100 a ima i za isti model PQI 4600, wtf!?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 10:16 (Junior335).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOdisasteR kaže...

Za ove što spominju xh90, kupio prosli vikend, super zadovoljan. 

 

I meni je on za sada prvi izbor do tih 7000-8000kn.

Kako si zadovoljan. Da li ti je jako osvjetljen dnevni i kut gledanja me zanima.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali322 kaže...
Ako može malo objašnjenje, gledam ovaj SAMSUNG QLED TV QE65Q95TCTXXH, QLED sa zutiklik.hr i čitam index kvalitete slike od PQI 3100,šta je na razini entry modela Q60 pa mi više ništa nije jasno...
Na netu ima dosta PQI 3100 a ima i za isti model PQI 4600, wtf!?

 

PQI je glupost od Samsunga i ne znači ništa, to je neka njihova interna oznaka oko koje se konzumer ne bi trebao sekirati.

 

Q60 je entry level, Q95 je top of the line premium model s VA matricom, Q90 je isto to ali s IPS matricom. VA je u većini slučajeva bolji.

 

Ako se odlučiš za Q95 teško da može bolje od toga, ali to je cjenovni rang vrlo dobrog OLED-a, pa i o tome razmisli, možda ti OLED više paše, a možda i ne.

 

 

Lp.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Mali322 kaže...
Ako može malo objašnjenje, gledam ovaj SAMSUNG QLED TV QE65Q95TCTXXH, QLED sa zutiklik.hr i čitam index kvalitete slike od PQI 3100,šta je na razini entry modela Q60 pa mi više ništa nije jasno...
Na netu ima dosta PQI 3100 a ima i za isti model PQI 4600, wtf!?

 

PQI je glupost od Samsunga i ne znači ništa, to je neka njihova interna oznaka oko koje se konzumer ne bi trebao sekirati.

 

Q60 je entry level, Q95 je top of the line premium model s VA matricom, Q90 je isto to ali s IPS matricom. VA je u većini slučajeva bolji.

 

Ako se odlučiš za Q95 teško da može bolje od toga, ali to je cjenovni rang vrlo dobrog OLED-a, pa i o tome razmisli, možda ti OLED više paše, a možda i ne.

 

 

Lp.

Samsung se mora rijesit forsanog tone mapinga jer kakva inace korist od filmmaker ili HGIG na njihovim telkama.

Da se razumijemo,QN95A prikazuje fantasticnu sliku ali po viziji Samsunga a ne kreatora filma ili igre.

Tako da kome je bitno da film bude sto blize referentnom prikazu moze zavrsit razocaran ali realno 99% korisnika to ne zanima.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da nisam prezahtjevni korisnik, igre na tv-u ne igram, bitan mi je film i sport...za cijenu od 7900 mislim da je isplativo uzeti taj tv, normalno ako je nov, originalno zapakovan a to ćemo tek provjeriti...Hvala Riječki, hvala ekipa! 😉
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon malo istrazivanja sveo sam na 2 modela.

 

Taj samsung q95t ili sony xh90

Oba dva u 65 inch varijanti.

Sta uzeti?

Dnevni boravak. Daljina cca 3m.

Ima dosta svijetla.

Koristio bi se za sve. Tv, iptv, kodi, ps4 (5 u buducnosti) itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 14:01 (Junior335).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Inače i ja gledam xh 900 model da ga kupim, ali hebe me ovo ali.

Sreća je put, a ne odredište.
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Gledam filmove na Netflixu u Dolby vision s C1 i stvarno je wow efekt.
Jedina mana mi je što nisam išao na još veći, ali je bila prevelika razlika :D

Što se tiče postavka slike, malo sam se poigrao prateći hdtv kanal na YouTube.
Nije mi jasno zašto stavlja bijelu boju na warm 50.
Prezuta mi bude slika tada, pogotovo ma HDR modu.
Sve ostale njegove postavke mi paše, ali nekako mi je bijela bijelija kada je na 0 ta vrijednost.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ti stavi kako ti zelis.. cemu 300 postavki ako ne mozes namistit sliku koja ti pase.

 

S druge strane, danas bio uzivo gledat XH90 i X90J i moram reci da mi bolje izgleda XH90 iz nekog razloga. Mozda zbog jaceg osvijetljenja u svijetu medija (gledao sam ih u razlicitim ducanima), ali X90J kao da ima prigusene boje. Trebalo bi vidit postavke TVa, ali ova ponuda za XH90 mi je nikad primamnjivija. Ako uzmemo da ce X90J past na 9000kn na black friday, opet je 1300kn uštede za nešto kvalitetniji image processing.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! Za jedno 3-4 mjeseca se planiram uselit u kucu pa trazim tv-e sad ako bude sta na akcijama da se kupi od 8-10000 kn. 

 

Sad već kad kupujem da to bude nešta ok jel nemislim u daljnoj buducnosti kupovat opet tv-e. Nije mi vaćno da je najnoviji model, nekad su i stariji modeli top bolji od ovih novih modela sto izlaze. Velicina ekrana cca 145 da bude, e sad neznam šta je sa ovim modelom malo mi je to preveliko?

 

https://www.zutiklik.hr/samsung-qled-tv-qe65q95tctxxh-qled-sm?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 19:36 (bongy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Recenzija 55inch C1,proglasen je best buy modelom za 2021.

 

https://www.avforums.com/reviews/lg-c1-oled55c1-4k-oled-tv-review.19182

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

potpuno očekivano.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izgleda da Q95 više nama na stanju u žutom kliku. Šta mislite o QE65Q80AATXXH kao alternativa?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 12:01 (Kregol).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65 je isto best buy... 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kregol kaže...

Izgleda da Q95 više nama na stanju u žutom kliku. Šta mislite o QE65Q80AATXXH kao alternativa?

 

 Q95T?Ako da to je VA panel dok bi ovaj Q80A trebao bit "IPS"....pretpostavljam da znas razliku?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nekoga zanima:

 

Od cetvrtka 21.10. u Lidlu Grundig 50"  TV za 2.299kn.

Uz  telefonsku aktivaciju dobije se i dodatna godina jamstva

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Kregol kaže...

Izgleda da Q95 više nama na stanju u žutom kliku. Šta mislite o QE65Q80AATXXH kao alternativa?

 

 Q95T?Ako da to je VA panel dok bi ovaj Q80A trebao bit "IPS"....pretpostavljam da znas razliku?

 Da q95T je. Znam razliku i u principu bi rađe VA panel. Tako da q80 očito otpada.... Imate možda neki savjet koja bi bila dobra zamjena za q95T u 65 incha veličini? Do nekih cca 8000kn

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice