Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.432
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Neznam sta znaci test za panel niti kako se radi.
Neznam...mozda ja pretjerujem jer slika je stvarno dobra osim eto malo te zuckaste. Ma najvise se primjeti kad se promjeni iz standard modea u cinema ili custom jer ocito je u standard modu se nabrijano na max i moguce da su ukljucene opcije poput live colour i slicno. Stvarno ima opcija za poluditi. E sad...po svim testovima koji kruze po netu se dosta toga stavlja na off pa tako i taj live colour.
Mozda jednostavno mora tako biti i mozda je stvar navike. Neznam...
Bila je scena na filmu policijskog auta koji ima na sebi bijelo plavu kombinaciju boja. Kad stavim na standard stvarno je bijela bijela a plava plava ali je sve drugo se sjaji za poluditi. Lica od ljudi su pre svjetla i stvarno nebi mogao tako gledati film. Kod cinema ili custom je ta bijela na autu onak malo istrosena bijela, vuce na zutu lagano. Ali cinema mode je sam po sebi dosta prigusen sto se tice svjetline pa mozda i nemoze tako prikazati bijelu ili ja neznam namjestiti

 Standard ne koristi za nista i to je uvjek nerealno i prenaglaseno sve.

Koristi cinema ili koji je najblizi referentnom prikazu,ne znam za tvoj TV zadnji Sony sam imao 2016.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prijasnji Sony je bio u 50" i imam dojam da na manjoj diagonali to nije toliko dolazilo do izrazaja. I opce neznam tj ne sjecam se kako je to sve izgledalo na tom starom. Po svim logikama ovaj novi tv bi trebao prikazivati sve bolje od tog starog ali eto neznam jel prikazuje jer i taj stari je bio jako dobar.
E sad neznam sta si mislio pod testiranjem panela. Ja bi rekao da je sa tv-om sve ok ali eto treba se jos mozda poigrati sa postavkama jer u standard modu pokazuje bijelu dobro.
Ma tv je odlican, slika je brutalna ali eto samo ta neka isprana boja koja je inace u cinema modu takva jer je cinema sam po sebi malo priguseniji mod slike i boje. Samo nisam ocekivao da ce mi to smetati i da cu tako primjetiti
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neznam ove li se ovo vidjeti ovako kad nije uzivo ali ovo je recimo razlika cinema i standard. Kosulja i auto zuckasti vs relativno bijeli
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz,može pomoć LG 65UP75003LF ili Samsung UE65TU7092.
Hvala
??
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemogu urediti prosli post pa moram kao novi pisati. Htio sam samo jos nadodati da ako pogledate cak i ulicu i okolo pozadinu sve se mijenja u neku ispranu boju opet onak zuckastu dok kod standarda su zive bolje i izgleda realnije. Ali opet kazem u standardu nije gledljivo bas
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Neznam ove li se ovo vidjeti ovako kad nije uzivo ali ovo je recimo razlika cinema i standard. Kosulja i auto zuckasti vs relativno bijeli

 

Jesi probao se poigrati sa Color temperature opcijom..

 

tebi je stavljeno na warm vjerojatno.. treba postaviti prema cold ili bar neutral probati za početak

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Neznam sta znaci test za panel niti kako se radi.
Neznam...mozda ja pretjerujem jer slika je stvarno dobra osim eto malo te zuckaste. Ma najvise se primjeti kad se promjeni iz standard modea u cinema ili custom jer ocito je u standard modu se nabrijano na max i moguce da su ukljucene opcije poput live colour i slicno. Stvarno ima opcija za poluditi. E sad...po svim testovima koji kruze po netu se dosta toga stavlja na off pa tako i taj live colour.
Mozda jednostavno mora tako biti i mozda je stvar navike. Neznam...
Bila je scena na filmu policijskog auta koji ima na sebi bijelo plavu kombinaciju boja. Kad stavim na standard stvarno je bijela bijela a plava plava ali je sve drugo se sjaji za poluditi. Lica od ljudi su pre svjetla i stvarno nebi mogao tako gledati film. Kod cinema ili custom je ta bijela na autu onak malo istrosena bijela, vuce na zutu lagano. Ali cinema mode je sam po sebi dosta prigusen sto se tice svjetline pa mozda i nemoze tako prikazati bijelu ili ja neznam namjestiti

P.S. mene ta situacija dosta podsjeca ba ekran od mobitela u biti. Znaci kad stavis svjetlinu ekrana na 50% bijela stvarno je malo onak isprana i nije bas bijela, ali kad stavis na 100% postaje vrlo blizu pravoj bijeloj

 

U biti primjecujes nesto sto vecina korisnika ne primjecuje na prvu a predmet je kalibaracije panela. To je balans bijele boje, ako sliku vidis kao zuckastu to znaci da je previse crvene u bijeloj boji. Mozes otici u postavke bijele boje (white balance) i odokativno high dio smanjiti razinu crvene boje dok ne dobijes odgovarajucu bijelu za tvoj ukus. Mada moras znati da vjerovatno je i to krivo samo neces primjecivati problem. Jedino pravo rjesenje je profesionalna kalibracija sa spektrofotometrom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 14:31 (vRay).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
 Cak se polako i navikavam nakon 2 dana na ovu zuckastu boju jer se tjesim da su to kao naj postavke za ovaj tv :-)

 Meni je ta žućkasta (LG LED, VA 5800:1 ) na Cinema modu.

Najbolja slika mi je na Vivid s tim da sam podesio kontrast na 80, pozadinsko na 60, color 43, sharpness 25, temperaturu boje C10, isključio sam ona smanjenja šuma, ostalo po izboru..

svatko preferira drukčiju sliku, meni je ova OK

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Visa klasa tva poput njegove bi trebala doc sa daleko preciznijom slikom,barem u preciznijim cinema itd modovima.

Mogu razumjet da neki super jeftini kinez bude ovoliko off ali ne visoka klasa Sonya.

Ako je slucaj kalibracija panela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
 Cak se polako i navikavam nakon 2 dana na ovu zuckastu boju jer se tjesim da su to kao naj postavke za ovaj tv :-)

 Meni je ta žućkasta (LG LED, VA 5800:1 ) na Cinema modu.

Najbolja slika mi je na Vivid s tim da sam podesio kontrast na 80, pozadinsko na 60, color 43, sharpness 25, temperaturu boje C10, isključio sam ona smanjenja šuma, ostalo po izboru..

svatko preferira drukčiju sliku, meni je ova OK

Nikako, u vividu ces imati vjerovatno previse plave u bijeloj (sto je jos veci prekrsaj zbog nijansi ljudske koze). Cinema mode je najblizi onome sto je ispravno, samo treba smanjiti malo udio crvene. Uz to vivid mode gura osvjetljenje na maksimum sto totalno opterecuje oci navecera i ne djeluje bas pozitivno na vijek trajanja panela.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Visa klasa tva poput njegove bi trebala doc sa daleko preciznijom slikom,barem u preciznijim cinema itd modovima.

Mogu razumjet da neki super jeftini kinez bude ovoliko off ali ne visoka klasa Sonya.

Ako je slucaj kalibracija panela.

 Sony cesto ima previse crvene dok LG ima previse zelene na top modelima. Philips recimo obozava previse plave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 14:42 (vRay).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...

Nikako, u vividu ces imati vjerovatno previse plave u bijeloj (sto je jos veci prekrsaj zbog nijansi ljudske koze). Cinema mode je najblizi onome sto je ispravno, samo treba smanjiti malo udio crvene. Uz to vivid mode gura osvjetljenje na maksimum sto totalno opterecuje oci navecera i ne djeluje bas pozitivno na vijek trajanja panela.

 Moguće, kad sam ga kupio nakon LCD-a Samsung iz 2009 ispale su mi oči u mraku od previše svjetla, a sad sam se navikao. 

Za gledanje u potpunom mraku često koristim ECO mod s opet mojim preinakama.

Ne znam, ne vidim previše plave u bijeloj, a to je opet moje gledanje na sliku.

 

Oni tzv Expert modovi s pojedinačnim podešavanjem boja, nikako ne mogu pogoditi sliku.. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Auuuu koja promjena. Stavio na cool i to je to. Cak mozda malo i previse. Sad mi je jako slicno standardu ali ne blijesti toliko. Do sad mi je bilo na expert 1 i taj expert 1 apsolutno svi recezenti potvrdjuju da je najbolja mada evo neznam zasto. Ta expert je najslicnija warm. Inace na vivid se nemoze gledati nikako. Gore od standarda 2 puta.

Ali evo moram opet ponoviti da mi nije jasno zasto SVI spominju da je expert1 po defaultu ujedno i najbolji. Neznam jesam ja poseban slucaj pa meni to zuto ne odgovara ili je stvarno problem u panelu
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 14:53 (Hose Marinho 46).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto, meni je hladna loša, a to je opet do razlika u tv-u.

Jedino nam je isti Expert mode, loš.

 

to je vjerojatno za experte namještanja slike.

 

ja sam laik, vodim se po onome što mi se sviđa.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma malo sam se i ja zaletio sa ushicenjem. I meni je malo previse hladna. Vrlo blizu standard modu koji nije bas za gledanje. Neutral mozda ili cak warm. Cini mi se da expert1 ima jos vise te zute od warma
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daj mi recite vi koji imate sony kakve su vam postavke na adv. contrast enhancer, peak luminance (mislim da je to nesto x-reality ili tak nesto na starijim modelima), motionflow i film mode (cinemamode)?
Meni je trenutno sve na off jer tako kazu recenzije :-), mada mi se cini da bi trebalo nesto ukljuciti ali neznam sta
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 15:18 (Hose Marinho 46).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
R3nchi kaže...
Jebb mi sve.
Al meni bolja slika na lg..


Da trebam. Prijedlog sta stavit na usb da se testira tv?

 Nadam se da to nisi zakljucio na temelju usporedbe slike na youtube videu 

  Ne zakljucio sam to gledanjem soLje za kavu..  I spanjolac je reko da su bolje boje na lg. Al nebitno

Postavio sam isto pitanje na AV forumu i moderator mi napisao da radje uzmem hd tv jer gledam na iptv i to je sranje od signala..

Mozda onda bolje gledat TV za dnevnu sobu? a u spavacu vratit 42" plazmu?

R33mba#2892
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Auuuu koja promjena. Stavio na cool i to je to. Cak mozda malo i previse. Sad mi je jako slicno standardu ali ne blijesti toliko. Do sad mi je bilo na expert 1 i taj expert 1 apsolutno svi recezenti potvrdjuju da je najbolja mada evo neznam zasto. Ta expert je najslicnija warm. Inace na vivid se nemoze gledati nikako. Gore od standarda 2 puta.

Ali evo moram opet ponoviti da mi nije jasno zasto SVI spominju da je expert1 po defaultu ujedno i najbolji. Neznam jesam ja poseban slucaj pa meni to zuto ne odgovara ili je stvarno problem u panelu

 Expert 1 je uistinu najbolji mode ili cinema mode. 

Ti nisi poseban ali dosad si gledao neprirodnu sliku na tv pa ti ovaj mode izgleda neprirodan. 

Ali opkladio bi se da nakon mjesec dana gledanja expert moda bi se naviknuo i da ponovo pređeš u neki drugi mode vidio bi kako je to kričavo a bome i pogubno za životni vijek televizora. 

Tek poslje shvatiš da si gledao tv kao tuntle. 

Meni je došla osoba koja se bavi profesionalno kalibracijim i to iz Zagreba u Split. 

Lik je naravno stavio na Expert mode i onda je s mjerenjima i preinakama nakon sat vremena posla stavio i poslikao. 

Rekao mi da sad spremim slike i paramerte da ih imam i pitao kako mi paše warm postavke na warm 1 ili warm 2 •

I meni ne paše kao i tebi žučkasta boja pa sam rekao na warm 1- poslje je on dorađivao kao što ti je jedan forumaš rekao igrajući se sa crvenom. 

Nakon obavljenog posla i 500 kn (što je bilo i manje nego inače jer smo ja i još jedan iz Splita radili pa nam je ispalo jeftinije) ja mu kažem -Hm ali meni i dalje djeluje žučkasto i čudno. 

Da- legendo kaže on, to je zato što si gledao tv s neprirodnim postavkama pogotovo tebi što gledaš film i sport- vidjet ćeš za jedno mjesec dana pa onda mi javi. 

Joj,  kako je bio u pravu. 

Drugo prijatelju- svaki tv panel je poseban i baš NIKAD ne valja kopirati postavke sa internet stranica. 

Kalibrirajući tv kaže on meni,  ajde po pivo ali budi iskren- jesi li švrljao po internetu i kopirao postavke.? 

Yap- e vidiš sad smo imali više problema nego kod drugog vlasnika istog tv u izbalansiranju boja. Ponekad to čini kontraefekat na panelu. 

Stoga,  malo bi trebdo boje (crvena- plava)  se pograt kako ti je bilo rečeno ali s razumom. 

A ostalo će vrijeme napravit u prilagodbi očiju i samog pojma slike. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad nakon ovoga sto si mi napisao mislim da necu nista dirati, pogotovo ne dirati tu crvenu i plavu.
Imas pravo. Stvar je navike i vjerujem da ce mi za par tjedana vec biti super jer realno slika je mrak samo se trebam priviknuti na tu zuckastu. A sto se tice experta1,warma,normala vidit cu s vremenom kako ce mi pasati. Jos cu se malo igrati s tim. Sad jos samo moram vidit sa onim postavkama iz mojeg prijasnjeg posta jer nemam pojma za sta je koji a svi su mi na off jer 90% recenzija kaze staviti na off
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
što se žućkaste slike tiče tj slike toplijih boja i sam mogu reći da sam se užasavao toga u početku, i stalno sam štimao hladniju boju (C20) uz viši brightness jer mi je slika bila totalno neživa, zagasita i isprana, ali vremenom sam shvatio da to nije ispravan pristup. Sad držim na w20 ili toplo2 settingu i tako mi je super i kad npr prebacim na vivid način koji mi je prije bio ok, sad se izaspem kad vidim na što to liči 😅. Prezadovoljan sam slikom iako nije profesionalno kalibrirana, pogotovo jer sad znam i vidim neke stvari koje prije nisam ni vidio ni razumio.
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu. 

 Većina ovoga što ti imaš od postavki sa malim razlikama je kod većine televizora neovisno od Sony-a. 

Možda se drugčije zovu ali koliko vidim ovo što si trebao staviti "of"  si stavio. 

Slika za noćno gledanje ili po danu ovisi samo o jednoj stavki a to je svjetlina koju se smanjuje ili povećava ovisno o noći ili danu. 

Ja recimo imam LG oled i kod mene je to Oled light. 

Ali ono bitnije leži u white balance- saturacija boja, kako su posložene 4 glavne boje.

A to kako si i sam dobro primjetio varira a razlog sam naveo u gornjem postu. 

Ja jedino bi colors uvijek stavio ispod 50 a to uvijek ostavljaju na toj sredini. Kalibracijom mi je postavljeno na 45 a to se može dirati i malo igrati. 

Obično su boje prežestoke i na 50- poglavito crvena. 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam nedoumicu između dva tv-a pa bih molio savjet tj. vase misljenje posto na recenzijama citam da xh ima nesto bolju crnu sliku, a dok samsung ima podrsku za vrr i allm

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9096-android-2020g.html

 

ili

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q80TCTXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

i kakva je razlika izmedju QE55Q80TATXXH i QE55Q80TCTXXH?

 

Hvala  :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu

Ovo pod adv color temperature sve resetiraj na nula. To su postavke specificne za panel (white balanse) i nije ih pametno kopirati.

 

Nakon toga ako ti je i dalje zuckasta malo smanji samo crvenu (ovo red pod adv color tempereature, r-gain) i nista drugo nemoj dirati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 19:27 (vRay).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu. 

 Većina ovoga što ti imaš od postavki sa malim razlikama je kod većine televizora neovisno od Sony-a. 

Možda se drugčije zovu ali koliko vidim ovo što si trebao staviti "of"  si stavio. 

Slika za noćno gledanje ili po danu ovisi samo o jednoj stavki a to je svjetlina koju se smanjuje ili povećava ovisno o noći ili danu. 

Ja recimo imam LG oled i kod mene je to Oled light. 

Ali ono bitnije leži u white balance- saturacija boja, kako su posložene 4 glavne boje.

A to kako si i sam dobro primjetio varira a razlog sam naveo u gornjem postu. 

Ja jedino bi colors uvijek stavio ispod 50 a to uvijek ostavljaju na toj sredini. Kalibracijom mi je postavljeno na 45 a to se može dirati i malo igrati. 

Obično su boje prežestoke i na 50- poglavito crvena. 

 

Cudi me da ti je dirao color i smanjivao, sony obicno prenosi wide color gamut u sdr, pa mu je crvena saturiranija i pomaknuta ali to se uobicajeno ne dira na sonijevim panelima.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greathander kaže...

Imam nedoumicu između dva tv-a pa bih molio savjet tj. vase misljenje posto na recenzijama citam da xh ima nesto bolju crnu sliku, a dok samsung ima podrsku za vrr i allm

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9096-android-2020g.html

 

ili

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q80TCTXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

i kakva je razlika izmedju QE55Q80TATXXH i QE55Q80TCTXXH?

 

Hvala  :D

 

Pošto je samsung jeftiniji idi na njega. Samsung ti je bolji ako tv koristiš za gaming. Isto tako ima bolji kut gledanja, ima jaču svjetlinu kod HDR sadržaja. Sony je bolji kao što si rekao, u mračnijim sobama jer prikazuje bolje crnu sliku. Šta god izabrao nećeš pogriješiti, ali kažem, jeftiniji je Samsung pa idi na njega

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Inače, strašne cijene u Elipsu za Samsung televizore. 65 inčni samsung serija 8T, 9T, 7400 kn. Serija 7T 6000 kn. Neki su izložbeni, neki nisu. Stvarno najbolja ponuda i nema šanse da ovako niske cijene budu za crni petak

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
melcisedec kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu. 

 Većina ovoga što ti imaš od postavki sa malim razlikama je kod većine televizora neovisno od Sony-a. 

Možda se drugčije zovu ali koliko vidim ovo što si trebao staviti "of"  si stavio. 

Slika za noćno gledanje ili po danu ovisi samo o jednoj stavki a to je svjetlina koju se smanjuje ili povećava ovisno o noći ili danu. 

Ja recimo imam LG oled i kod mene je to Oled light. 

Ali ono bitnije leži u white balance- saturacija boja, kako su posložene 4 glavne boje.

A to kako si i sam dobro primjetio varira a razlog sam naveo u gornjem postu. 

Ja jedino bi colors uvijek stavio ispod 50 a to uvijek ostavljaju na toj sredini. Kalibracijom mi je postavljeno na 45 a to se može dirati i malo igrati. 

Obično su boje prežestoke i na 50- poglavito crvena. 

 

Cudi me da ti je dirao color i smanjivao, sony obicno prenosi wide color gamut u sdr, pa mu je crvena saturiranija i pomaknuta ali to se uobicajeno ne dira na sonijevim panelima.

 Nemam sony tv. 

Lg tv imam. 

Govorio sam o onim opcijama Colors u izborniku picture,  gdje je contrast i sl. 

To se može po želji namještat a ja nemam baš sklonost žarkim bojama. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
vRay kaže...
melcisedec kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Evo koliko sam se nabrijao da sam cak isao isprintati postavke slike :-). Ovo su kao 4 varijante koje se vrte po netu. Znam da svatko ima svoje preferencije i da netko gleda po danu netko po noci tv itd... ali jel mi moze netko potvrditi jel ima slicne ili iste postavke (na sony-u). Jer se neke postavke skroz razlikuju. Nadam se da cete se snaci u mom rukopisu. 

 Većina ovoga što ti imaš od postavki sa malim razlikama je kod većine televizora neovisno od Sony-a. 

Možda se drugčije zovu ali koliko vidim ovo što si trebao staviti "of"  si stavio. 

Slika za noćno gledanje ili po danu ovisi samo o jednoj stavki a to je svjetlina koju se smanjuje ili povećava ovisno o noći ili danu. 

Ja recimo imam LG oled i kod mene je to Oled light. 

Ali ono bitnije leži u white balance- saturacija boja, kako su posložene 4 glavne boje.

A to kako si i sam dobro primjetio varira a razlog sam naveo u gornjem postu. 

Ja jedino bi colors uvijek stavio ispod 50 a to uvijek ostavljaju na toj sredini. Kalibracijom mi je postavljeno na 45 a to se može dirati i malo igrati. 

Obično su boje prežestoke i na 50- poglavito crvena. 

 

Cudi me da ti je dirao color i smanjivao, sony obicno prenosi wide color gamut u sdr, pa mu je crvena saturiranija i pomaknuta ali to se uobicajeno ne dira na sonijevim panelima.

 Nemam sony tv. 

Lg tv imam. 

Govorio sam o onim opcijama Colors u izborniku picture,  gdje je contrast i sl. 

To se može po želji namještat a ja nemam baš sklonost žarkim bojama. 

Boja se generalno rijetko dira, tj. standardna postavka je tocno ona koju treba postaviti pod uvjetom da su sve druge postavke tocno postavljenje / iskljucene (tipa live color ili enchanced contrast..).

 

Moguce da cms primarnih boja je potpuno off pri standardnoj jacini boje, ali moram priznati da nisam sreo takav primjer medju panelima zadnjih par godina.

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan

 

Pošto je samsung jeftiniji idi na njega. Samsung ti je bolji ako tv koristiš za gaming. Isto tako ima bolji kut gledanja, ima jaču svjetlinu kod HDR sadržaja. Sony je bolji kao što si rekao, u mračnijim sobama jer prikazuje bolje crnu sliku. Šta god izabrao nećeš pogriješiti, ali kažem, jeftiniji je Samsung pa idi na njega

Ok. I mene ovo muči. Međutim pati me jedno. Navikao sam na stremio, iptv, netflix itd... S čim Vi ostali gledate filmove recimo direktno s torrenta na Samsungu, LG, Hisensu i slično? Po meni to nije izvedvio bez androida, pa mi to puno sužava izbor. 

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 20:47 (bNeo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice