Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.273
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znsci jebb katastrofa. Ne zna. Kolko uopcce u recenzijama navode koji to tv ima.. Pa moj lg iz 2009g nema to. I koji ce mi qur 2mil nitsa i kojekakva sranja kad mi slika izgleda ko losa animacija.?? Ovo me bas sokiralo.
R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...
MEGATAMA kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Mislim da razlika izmedju qn90 i qn95 nije velika. Qn95 ima sve hdmi portove 2.1 a qn90 ima samo jedan. Q95 ima nesto malo bolji zvuk. U performansama su jako slicni.
Ili proslogodiasnji q95t za cca 8000 kn imas u 55"

Razlika je ona najveca moguca....jedan je IPS drugi VA.

 A prošlogodišnji q95t koji on ima panel ips ili va. Ta prica o panelima mi je poznata s foruma a mislim da je i nekorektno od samsunga da prodaje razlicite panele pod istom oznakom. Inace gledam i q95t i cini mi se da qn95 i nije nešto bolji..

Do ove godine skoro pa svi Samsung modeli su imali VA od najeftinijih do najskupljih.

Mislim da je ovo posljedica toga sto Samsung gasi svoju proizvodnju panela i sad ce kupovat od Kineza ili vec kupuju.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Znsci jebb katastrofa. Ne zna. Kolko uopcce u recenzijama navode koji to tv ima.. Pa moj lg iz 2009g nema to. I koji ce mi qur 2mil nitsa i kojekakva sranja kad mi slika izgleda ko losa animacija.?? Ovo me bas sokiralo.

To ti je procesiranje slike od kojega se i meni povraca.

Mozes to iskljucit ali onda mozes imat stuttering slike,sve ovisi koliko je procesiranje slike dobro ili lose.

 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci kad bi uzeo q95t iz 2020 vrlo vjerojatno ima va panel?

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
BoTiA kaže...
MEGATAMA kaže...
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

također i kut gledanja je dosta lošiji u odnosu na 55 varijantu

 

Ovo ovisi dali 50inch ima VA ili IPS panel,u globalu u te 50inch proizvodjaci cesto znaju stavit IPS panele.

Treba nac recenziju 50 inch EU modela da bi se znalo sigurno.

MEGATAMA  Govorimo o Samsung QE50Q80T i o QE55Q80T

Oba bi trebala imati VA panel, ali veći model ima implementiranu i funkciju "Wide Viewing Angle" koja donekle poboljšava kut gledanja (ali on je i dalje lošiji od IPS panela), manji model od 50" nema tu opciju i ima lošiji kut gledanja u usporedbi s većim modelom.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...

Znaci kad bi uzeo q95t iz 2020 vrlo vjerojatno ima va panel?

 100% je VA.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Megatama.Pa koje onda tve gledat. Oled? Tamo je tv gledam preko iskona, kuci imam smart boxove. Ne zelim stari tv mjenjat s novim tv di ce slika bit zaqurac..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...
MEGATAMA kaže...
BoTiA kaže...
MEGATAMA kaže...
Mileeeeee kaže...
50 incha; zaboravio sam napomenuti.

50inch je cini mi se 60hz panel a ne 120hz te nema VRR.....dobro to prouci prije nego kupis da se ne zeznes.

također i kut gledanja je dosta lošiji u odnosu na 55 varijantu

 

Ovo ovisi dali 50inch ima VA ili IPS panel,u globalu u te 50inch proizvodjaci cesto znaju stavit IPS panele.

Treba nac recenziju 50 inch EU modela da bi se znalo sigurno.

MEGATAMA  Govorimo o Samsung QE50Q80T i o QE55Q80T

Oba bi trebala imati VA panel, ali veći model ima implementiranu i funkciju "Wide Viewing Angle" koja donekle poboljšava kut gledanja (ali on je i dalje lošiji od IPS panela), manji model od 50" nema tu opciju i ima lošiji kut gledanja u usporedbi s većim modelom.

 

Imao sam wide filter na 55inch Q90R i mogu rec da to funkcionira apsolutno fantasticno,barem na tom modelu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Megatama.Pa koje onda tve gledat. Oled? Tamo je tv gledam preko iskona, kuci imam smart boxove. Ne zelim stari tv mjenjat s novim tv di ce slika bit zaqurac..

Ne radi se u ovom slucaju o panelu nego procesoru i procesiranju slike.

Kinezi tu znaju bit losi...ovisno o modelu sa druge strane Sony,Panasonic,LG,Samsung a sada i Philips imaju izvrsno procesiranje.

Pricam o modelima vise klase jer nemam bas iskustva sa nizim klasama osim sa Sony xd80 koji je imao dobro procesiranje ali me ubijao sivi black bars pa rekao nikad vise IPS i otisao na oled.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa mislim jebb mater kako sari lcd moze ima bolje procesuiranje slike. I jos basic model.. A sto je najgore 90% tv u trg je na demo modu, pa nemos vidit kako zapravo slika izgleda dok ga nedodjes spojit kod kuce. Hvala na odg.
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Pa mislim jebb mater kako sari lcd moze ima bolje procesuiranje slike. I jos basic model.. A sto je najgore 90% tv u trg je na demo modu, pa nemos vidit kako zapravo slika izgleda dok ga nedodjes spojit kod kuce. Hvala na odg.

Dali u Hr smijes prebacivat modove slike u trgovinama?

Ako da odi vidjet tv koji te zanima pa postavi mod na cinema ili slicno sto taj odredjeni model ima pa vidi kako ti se cini.

U biti koji model te tocno zanima da provjerim kakvo ima procesiranje i ostalo.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
artyom kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

 

a šteta, jer razlika između 85 incha (koju bi on htio) i 100 incha (koju projektor nudi, ali i daleko veću od toga) je OGROMNA.

 

Za do 20,000kn 85 inch moći će uzeti uglavnom samo Q60 od Samsunga. Mislim super je to TV , spektakularno vjerujem gledati bilo kakav sadržaj na tako velikom TVu.

 

E sad, uzeti 75 inch pa ići klasu iznad to je pitanje na koje odgovor može vjerojatno samo on dati. Ja bih osobno UVIJEK išao na dijagonalu više, ali baš uvijek uvijek. 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
artyom kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

 Nema bas previse izbora u Hr po navedenim kriterijima.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-75-sony-bravia-xr-75x90j-2021g.html

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
77elanra77 kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Uzmi si u obzir i xh9096 u 55" koji mozes kupiti u provjerenijim ducanima za 6000 kn. Za jos cca 500 kn uzmes 5 god jamstva i miran si. Pogledaj malo recenzije. Sa malo igranja u postavkama slike moze se dobiti jako dobra slika a tv kao tv je sam po sebi jako dobar. Naravno da je 9505 bolji ali trebas vidit koliko ti je to bitno

P.s. za te novce u toj dijagonali sumnjam da ces naci bolje (sony,samsung,lg). Mislim da je oko 6500 kn samsung q70t (proslogodisnji) ali nije bolji od 9096. Tako bar kazu recenzije

 Hvala na odgovoru, ali budem jos pricekao, možda padne cijena qn95. Mada nekako sumnjam zbog nedostatka čipova i korone da ce ici za 8000kn za 55"..

 

 

evo jučer u Elipsu gledao Q95 (vjerojatno A) 65 inchcni, cijena 18,500kn.  Good luck.

 

 

 

 

 nemoguce, SAM QE65QN95AATXXH (elipso.hr)

 

Možda je neki drugi broj, ja nisam našao:

Rezultati - Elipso

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala puno na preporuci. Inače sam iz Požege i rado bi kupio u Alles elektrocentru jer sam tamo i radio i dobar sam sa svima pa mi je to prednost ako bude došlo do problema ili reklamacije. Oni nemaju Hisense u ponudi, uglavnom su glavni uvoznici za Grundig ali imaju i lg,philips,sony pa sam bio kod njih i ponudili su mi za 4500kn SONY KE55XH8096BAEP uz 300kn nadoplate za 5god garancije. Dali je to dobar tv za tu cijenu ili da gledam dalje. Inače u Slavonskom brodu imam Elipso i nije problem otići tamo. Hvala još jednom 😉 Samo da napomenem da Alles uzima Sony od Svijet Medija a na njihovoj stranici vidim 3 Sony televizora sa cijenom od 4799. Koji je onda od ta 3 bolji tj. koje su razlike? I uglavnom kako sam pročitao da bi bilo bolje uzeti va panel umjesto ips-a. Tv će stajati točno ispred mene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 16:18 (Tomo001).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram nabaviti 55 inch tv za oko 5k kuna.
Trenutno najvise naginjem prema Sony XH9096 (iako malo prelazi preko gore navedenog budzeta :D ), vidim na forumu da su pozitivni komentari, a i RTings ga je dosta dobro ocijenio.
E sad, naisao sam nedavno na TCL C728 koji za oko 5k kuna na papiru izgleda jako dobro, ali nisam uspio naci reviewove tog TVa, jel itko mozda imao prilike pogledati to, je li kvaliteta slike (i procesiranje) dobro? 

I za kraj, sta bi vi za sebe uzeli od ta dva TVa ?

 

 

 

i ako ima preporuka za neki drugi tv koji mislite da je bolji, to uvijek dobro dode :) 

 

 

15 SONY XH9096
2 TCL C728
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 18:39 (Somebody).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam 55XE8096 što je godinu dana stariji model, mislim da je  2018 i skroz sam zadovoljan. XH je 2019 i ako je u najmanju ruku isti moja preporuka. Android je i aplikacije kodi, max tv, hbo rade dobro. Čak sam instalirao snes i igrao Super Maria sa DS4 kontrolerom. Jamstvo 5 godina je obavezno kod tv-a.

 

Gdje su iskopali model star tri godine? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 19:56 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Somebody kaže...

Pozdrav, planiram nabaviti 55 inch tv za oko 5k kuna.
Trenutno najvise naginjem prema Sony XH9096 (iako malo prelazi preko gore navedenog budzeta :D ), vidim na forumu da su pozitivni komentari, a i RTings ga je dosta dobro ocijenio.
E sad, naisao sam nedavno na TCL C728 koji za oko 5k kuna na papiru izgleda jako dobro, ali nisam uspio naci reviewove tog TVa, jel itko mozda imao prilike pogledati to, je li kvaliteta slike (i procesiranje) dobro? 

I za kraj, sta bi vi za sebe uzeli od ta dva TVa ?

 

 

 

i ako ima preporuka za neki drugi tv koji mislite da je bolji, to uvijek dobro dode :) 

 

 

 

Bilo bi zanimljivije da si stavio izbor sony XH9096 i TLC c825. Zanima me kakav bi onda bio omjer. Između ta dva koja si naveo, naravno da glas za Sony :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uhh promaknulo mi je to. Onda je velika razlika
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svatko ce ti dati svoj odgovor jer netko vise preferira jednu stvar a netko drugu. Moj odgovor izmedju ta dva je bez razmisljanja Sony. Ja sam dugo vagao izmedju xh9096, pa lg oled-a i onda mi je na kraju uletila prilika pa sam narucio nasljednika sonya x93j i cekam da mi dodje. Mislim da sa 9096 nemozes pogrijesiti. Jako dobar tv
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 22:15 (Hose Marinho 46).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim da nisi naveo samsung jer ga ocito ta trgovina nema od koje bi ti uzeo, ali po meni je bolji izbor samsung q60t jer je va panel i ima za nijansu bolju sliku,pogotovo ako se gleda po mraku. 8096 ti je ips i isto je ok tv. Ali mislim da za 200,300 kn vise mozes mozda bolje proci sa samsungom
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može link od tog q60t modela. Hvala

13 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ali istrazi jos malo zbog cijene jer ima i jeftinije. Na abrakadabra.com ti je 4380 kn, links 4600 kn....
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tomo001 kaže...

Može link od tog q60t modela. Hvala

 https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-qe65q60tauxxh-65-165cm-qled-ultra-hd-4k-smart-tv-wi-fi-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/270935

 

U HGu ti je najjeftinija veličina 65 inča  5600 kn, drugdje ide preko 6000 kn. Q60T ima odličan kontrast, bolju crnu boju, VA panel pa je bolji za gledanje filmove, dok Sony  x800h ima bolje procesuiranje slike,  malo preciznije boje i bolji kut gledanja. Dok kod svjetline oba tva su tu negdje, tj. podjednaka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 6:19 (mmafan).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To je super cijena za 65". Jedino mi se cini da Tomo gleda 55". U sancta domenici je q70t bio 4500 kn u 55" ali vidim da je nedostupan sad. To je jos bolji izbor. Mislim da on ima refresh rate 120 hz dok ova dva imaju 50 ili 60 hz.
Mada sumnjam da ga se moze naci vise za tu cijenu
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 8:42 (Hose Marinho 46).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bas gledam nove cijene Samsung QN95A 55inch ovdje u De,u mjesec dana su spustili za oko 630-650eu.

Sa 2200+ eu na 1569eu,jos niti jednu godinu nisu ovako brzo padale cijene za top end modele sto je itekako dobro za nas kupce.

Inace primjeti se da cijene najvise ruse LG sa svojim oledima i Samsung sa QLEDima dok su Sony,Panasonic itd vrlo suzdrzani pa Sony A90J kosta 2119eu a Panasonic JZW 2004 cak 2999eu.

Svi navedeni modeli su u 55inch varijanti.

Ja sam vec naveo da sam LG G1 u istoj trgovini platio 1400eu.

Nije ni cudo sto Japanci kaskaju u prodaji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice