Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.789
|
čitano: 14.445.423
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uglavnom po meni je apsurdno u ovo doba davati 10+tkn za TV koji nema HDMI 2.1, navodno izlaze sljedeće godine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Neki dan sam gledao u Elipsu Q8CN i Q6FN. Pretpostavljam da su oba bila nakurena, ono torch mod, valjda popaljene sve điđe i vrtio se Samsung demo na njima. Realno i iskreno, Q6FN pored Q8CN-a izgleda ko neki običan televizor. Koloristika demoa na Q8FN je fenomenalna i iskreno uzeo bih si taj televizor u flat verziji (Q8FN) prije svih OLED-a, Sonya XF9005 i XE9305 i svega drugoga. Jedino je cijena trenutno brutalna (ganjam 65"). Uglavnom Q6FN mi izgleda dosadno pored tog Q8CN, čak mi MU8002 i NU8002 izgledaju interesantnije ovak po danu i u dućanu. E sad, kad se dofura doma u mrak, podesi i iskalibrira, ne znam. Samo znam da hoću doma Q8FN (Q9FN je perverzija koja ipak košta previše i sumnjam da će ikad biti povoljan cijenom). Samsungu thumb up za ovogodišnje QLED televizore.

 Zašto bi uzeo QLED uvijek prije OLEDa? Q8CN je odličan TV, ali za znacajno manje novaca se može uzeti LG B7 ili B8 (koji je isto jeftiniji), koji imaju u najmanju ruku sliku slične kvalitete, a ja mislim da za većinu situacija i bolju. Ali već Q9 je definitivno velika konkurencija OLEDu. Meni je još najveća fora kod Q serije (zbog koje sam i stavljao u odabir i Q seriju) sto je odvojeno napajanje i dio elektronike od ekrana. To je stvarno zgodno ako ti je TV u prostoru a ne na ili uz zid, nemaš kabela po podu. Q8 je jako skup TV, ako se usporedi sa B7 koji stvarno ima izvrsnu sliku, a za cca 10000 kn mu stvarno ne vidim konkurenciju po omjeru cijena-kvaliteta.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
deckard kaže...

Samo znam da hoću doma Q8FN (Q9FN je perverzija koja ipak košta previše i sumnjam da će ikad biti povoljan cijenom).

 Zašto bi uzeo QLED uvijek prije OLEDa?

Ma svaka čast oledu, pere mene oled isto već neko vrijeme, ali sam se u glavi ipak definitivno pozdravio s tim sve dok je burn-in realnost. Ipak se zalovim ostaviti previše statike na ekranu i nekad predugo (Xbox/Netflix/Kodi izbornici i HTPC desktop/Web browser). Pa su tu nogometne tekme u FHD-u koje znam pogledati nekad i po dvije dnevno kad traju sezone liga petice s izrazito kontrastnim i netransparentnim logoima kanala i semaforima na istim mjestima, jednostavno nije to za mene, znam sebe, stalno ću tražiti burn-in, imao sam plazmu i nije izdržala tjedan dana a ja sam već uočavao probleme s tim, ovdje kod oleda je to i nepovratno. Samsungove mobove i tablet s oledom pazim i mazim, jednostavno mi to nije sila s televizorom čiji će ekran biti uključen debelo više vremena od ekrana mobilnih uređaja. A onda je tu i banding na 5% sive na B7V kojeg sam gledao po trgovinama već u više navrata, isto vidim i na Samsungovim uređajima koji ni nemaju LG-ev oled. Nije to za mene definitivno. Znam da LCD-i takvi kakvi sad jesu nisu neka sreća, no pošto 6 godina kurim LG-ev IPS, vjeruj mi, već sam navikao na nedostatke. Barem su fiksni i da ih se neke donekle zamaskirati, slika izgleda isto ko i prije 6 godina. Velim, ovaj Q8FN mi se čini da bi mogao za black friday biti dosta povoljniji, recenzije su super, ima local dimming koji radi za razliku od Q7 i Q6, boje su svemirske na njemu, kontrast i motion isto, jedino me malo kopa to što Samsung ne podržava DV generalno.

Deckard
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li ima netko link za neki film kao npr. "Pacific Rim 4k HDR (prvi dio iz 2013.)" ovaj sto je kolega prije naveo,bas da vidim kako to izgleda.

Takodjer ni ovaj nisam uspio nac za skinit.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Furky79 kaže...

Pozdrav,

 

čitam zadnjih 20-tak stranica i sve me strah pitati ali evo.

 

Trebam:

 

android tv (kodi je najveći razlog),120 cm dijagonala minimalno,imam 5500 kn. Čitam da bi bilo dobro da ima hdr, u ovo ostalo se baš ne kužim.

 

Gledam ove lg i njihov web os pa ako netko ima iskustva sa web osom i kodijom neka kaže.

 

Ne igram igrice, uglavnom gledanje filmova i sporta, udaljenost 2.5 metra od tv.

 

Ovako nekako sam gledao:

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx?gclid=EAIaIQobChMI2red2-m53AIVDRQbCh1VGQovEAAYAiAAEgLw5fD_BwE

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xf7005-4k.aspx

 

 

Ako netko ima preporuku bio bi zahvalan.

 

Lp.

 

 LG imaš "bolji" (ja imam 49701 v, meni je super)  10 bits model za te novce  https://www.nabava.net/televizori/lg-49sk7900pla-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62088331

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0a04126c

 

Kodi za web os ne postoji službeni.

 

Bome, skočile opet cijene tivija...

 

sony s androidom https://tehno-mag.hr/proizvod/sony-bravia-led-tv-kd49xe8005baep-4k-android/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 samsung 2018 tizen 4.0

 https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-50nu7402-ultra-hd-smart/proizvod/235250

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/1818125e

 

 Hvala na trudu i preporuci.

 

Može mišljenje o ovom:

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-SAMSUNG-UE49NU7172UXXH-Smart-164101.html

 

U H. Normanu je akcija, čini mi se da 4200 kn ok cijena.

 

Tnx.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@hrka11
https://rarbg.(ovo briši)to/torrents.php?category[]=52
Luc
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TunaPablo kaže...

Ja sam isto gledao nešto niži rang ali mi baš ok izgleda telka tako da lagano grizem.

Ovo što si rekao da se žale je trivijalnost ja sam još vidio negdje da se ekipi talka gasila samo od sebe al to se može dogodit bilo kome na bilo kojoj telki.

Na zadnjem Samsungu gdje sam isprobao Link radio je bez greške tako da sam uređaj pospremio. Dongle za Xbox kontroller sam imao tako da tu nisam imao problema.

 

Iskreno privlači me VA panel i 120hz refresh. Jučer sam u Harvey Normanu vidio izložbeni primjerak (doduše 2018 godina iako po meni 2017 je bolji jer ima oneconnect i podršku za DTS) i to stvarno fino izgleda tako da mislim da ću povući okidač.

 

Btw. kakav je prikaz u mraku, vidio sma jednog lika koji se žalio da ima flashlightning svako malo?

 

Sorry, nisam registrirao od rasprave onih popova. Xbox controller se može spojiti direkt na telku bez donglea kolko znam.

 

Kolko vidim sad se i Q6F i NU8000 se mogu naći oba za 8k, kao imaju isti PQI.. Treba dobro usporediti ali Q6F ima nativni 10bitni panel (NU 8bit + FRC), DTS, OneConnect. Ovaj ima HDR Elite specifikaciju, al vidim da je svjetlina ekrana čak niža nego kod Q6F (800cd/m2 vs 1000cd/m2 po displayspecificationu), a oba su kao HDR1000 što mi nije jasno jer bi to trebao biti peak brightness. Po Rtingsu 2018 Q6FN čak ima malo niži brightness neg NU8000, tak da je to još jedan veliki upitnik. Čini se da je ta HDR Elite samo značkica za ništa novo ali eto, prošlogodišnji model to nema. Jedino što objektivno fali je podrška za HDR10+, ali to je nešto što bi se softverski trebalo moći riješiti, i nadam se da hoće s obzirom da Samsung želi da taj standard nadjača Dolby Vision.

 

Kad sam već kod svjetline ekrana- Assassins Creed Origins na PS4 ima tool za namještanje HDR-a, gdje imaš slider u cd/m2 pa kad više ne vidiš razliku u slici to je to. Meni iznad 1000 cd/m2 ostaje slika ista, tak da je to taman to.

 

Stvarno ne razumijem što izvode s podrškom za DTS ove godine, valjda im je jadnima preskupo platiti licencu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 10:58 (Chronosus).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...

Sorry, nisam registrirao od rasprave onih popova. Xbox controller se može spojiti direkt na telku bez donglea kolko znam.

 

Kolko vidim sad se i Q6F i NU8000 se mogu naći oba za 8k, kao imaju isti PQI.. Treba dobro usporediti ali Q6F ima nativni 10bitni panel (NU 8bit + FRC), DTS, OneConnect. Ovaj ima HDR Elite specifikaciju, al vidim da je svjetlina ekrana čak niža nego kod Q6F (800cd/m2 vs 1000cd/m2 po displayspecificationu), a oba su kao HDR1000 što mi nije jasno jer bi to trebao biti peak brightness. Po Rtingsu 2018 Q6FN čak ima malo niži brightness neg NU8000, tak da je to još jedan veliki upitnik. Čini se da je ta HDR Elite samo značkica za ništa novo ali eto, prošlogodišnji model to nema. Jedino što objektivno fali je podrška za HDR10+, ali to je nešto što bi se softverski trebalo moći riješiti, i nadam se da hoće s obzirom da Samsung želi da taj standard nadjača Dolby Vision.

 

Kad sam već kod svjetline ekrana- Assassins Creed Origins na PS4 ima tool za namještanje HDR-a, gdje imaš slider u cd/m2 pa kad više ne vidiš razliku u slici to je to. Meni iznad 1000 cd/m2 ostaje slika ista, tak da je to taman to.

 

Stvarno ne razumijem što izvode s podrškom za DTS ove godine, valjda im je jadnima preskupo platiti licencu.

 

 

 

Q6F nema više u ponudi, ostaje mi NU8000 koji je po specifikacijama skoro pa identična telka a ima i freesync koliko vidim što je ogroman plus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 11:00 (TunaPablo).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kendelmedopeto kaže...

Pozdrav, kupio bih novi smart televizor između 43-50 incha, veličina mi nije toliko bitna koliko mi je bitna kvaliteta same televizije.

Koristit će se isključivo za casual gledanje, ne za igranje igrica. Budžet mi je cca 5000 kuna ali mogu ići malo više ako se isplati. 
Nisam u toku, isplati li se sad uopće kupovati televizor ili je bolje da pričekam? Postoje li neki operativni sustavi koje bih trebao izbjegavati? Koliko je HDR bitan?

Koje marke preporučujete?  Ja sam zapeo za ovu LG TV 50UK6950PLB ili, malo preko budžeta, ovaj Sony Bravia KD-49XF7005 4K ali iskreno ne znam jesu li zapravo dobre ili ne. 
Hvala! 

EDIT: još da nadodam - nemam preferencije za marke, i ne žuri mi se tj. mogu pričekat ako će ubrzo padat cijene. 

Također, jel u Hrvatskoj dobivamo samo prošlogodišnje modele televizora ili? Jer kad god tražim neki novi model u domaćim trgovinama, ne mogu ga pronaći.. i imate li neki pro tip kako naći tv koji ima određeno ime tj. model u Hrvatskoj koji se vani zove drugačije? 
Znam da ima puno pitanja, nemojte se ljutiti 
Hvala puno 

 Sad se ne isplati kupiti tv jer su cijene previsoke.

Modela 2018 ima u hrvatskim trgovinama, ovdje pogledaj koji su modeli 2018

 

https://www.displayspecifications.com/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Uglavnom po meni je apsurdno u ovo doba davati 10+tkn za TV koji nema HDMI 2.1, navodno izlaze sljedeće godine.

Možda već na IFA-i vidimo neke primjerke. Navodno Sony sprema A9F OLED i ZF9 FALD LCD.

Ja koji kupujem TV savakih 10 god (kad stari odapne, trenutni Philips LCD 37" datira iz davne 2006 g i nikako da rikne ) bi sigurno sakčeka da vidim što donosi nova generacija TV ova. HDMI 2.1 standard = future proof, up to 10K rezoluciju, 48Gbps propusnost, eARC, VRR i dosta toga još

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 11:25 (nani).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TunaPablo kaže...

 

Q6F nema više u ponudi, ostaje mi NU8000 koji je po specifikacijama skoro pa identična telka a ima i freesync koliko vidim što je ogroman plus.

 Imaš PM.

 

nani kaže...

Možda već na IFA-i vidimo neke primjerke. Navodno Sony sprema A9F OLED i ZF9 FALD LCD.

Ja koji kupujem TV savakih 10 god (kad stari odapne, trenutni Philips LCD 37" datira iz davne 2006 g i nikako da rikne ) bi sigurno sakčeka da vidim što donosi nova generacija TV ova. HDMI 2.1 standard = future proof, up to 10K rezoluciju, 48Gbps propusnost, eARC, VRR i dosta toga još

 

Ne znam dečki, uvijek se očekuje nešto novo iduće godine, ali HDMI 2.1 koliko god bio super stvar bit će bitan samo ljudima koji imaju ozbiljnu opremu u cijelom lancu, a onda i ta oprema mora podržavati HDMI2.1. Većini ljudi danas TV samo šalje zvuk prema HDMI-a na pojačalo ili soundbar, a ak imaju nešto spojeno to je uglavnom konzola koje tako i tako ne podržavaju trenutno HDMI 2.1. Gotovo sve prednosti koje HDMI 2.1 nudi već funkcioniraju ako tako i tako konzumiraš sadržaje preko aplikacija na TV-u.

 

A tu dolazimo do drugog dijela... Kažu dečki iz HDMI foruma koji je zadužen za razvoj standarda:

 

VRR (Variable Refresh Rate), QMS (Quick Media Switching) and eARC (enhanced Audio Return Channel) as examples of features that can be added via a firmware update.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1516615699

 

Broj pinova ostaje isti tako da bi se čovjek nadao da će high end televizori dobiti firmware nadogradnju na 2.1, a čak da i ne - Samsung na high endu ima OneConnect box - zamjeniš i voila - novi standard.

 

Što se tiče 10k rezolucije.. mislim da ti to ne bi trebala biti kočnica za kupnju 4k TV-a u svakom slučaju.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

deckard kaže...
A onda je tu i banding na 5% sive na B7V kojeg sam gledao po trgovinama već u više navrata, isto vidim i na Samsungovim uređajima koji ni nemaju LG-ev oled. 

 Ne znam što će biti sa burn-inom, moj prijatelj ima vec godinu dana B7 i za sad je sve ok. Ja nekako mislim da to ne bi trebao biti problem u normalnoj upotrebi tv-a (ne može OLED biti reklamni pano). Ja s vremena na vrijeme odigram malo PS4, ali ništa HC da bi trebalo radilo neki problem. Što se tiče bandinga, na mom B8 se dosta primjeti 5% banding kad je totalni mrak okolo, na 10% malo, a dalje ništa. Čim ima malo svijetla u sobi (mala slaba lampa u kutu sobe), jedva se vidi na 5%, kad kroz vrata prolazi svijetlo iz susjedne sobe, već se uopce ne vidi. Pokušavao sam to vidjeti u nekim situacijama u filmovima, ali nisam uspio (tražio sam malo po Dolby Vision stvarima na Netflixu i HDR na Amaz Primeu). Mislim da je to teško u praksi uočiti, ali možda neko pažljivije oko može. Izgleda da je puno problematičniji banding na vecem postotku (50% i više), tako sam bar čitao okolo.

Ma odličan je tv Q8, ali meni je žao što nisam uhvatio B7 nedavno ispod 10000kn i uz dodatnu garanciju za 360kn na 5g, teško je bolji tv dobiti za te novce. Ovako sam za novi model dao 2200kn više, a slika nema što bit puno bolja. Najbitnije mi se čini što bi slika trebala biti bitno detaljnija u tamnijim djelovima u HDR Game modu, ali pošto ima običan PS4 a ne PS4 Pro, nisam ni to iskoristio...

BTW ja isto imam LG IPS LG 42LA660S koji je meni jako drag TV i ima 3D što me znalo veseliti pogledati nekad :). I gledati split screen igre u dvoje sa naočalama je genijalna fora!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 12:11 (zzzele).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže..

Ne znam dečki, uvijek se očekuje nešto novo iduće godine, ali HDMI 2.1 koliko god bio super stvar bit će bitan samo ljudima koji imaju ozbiljnu opremu u cijelom lancu, a onda i ta oprema mora podržavati HDMI2.1. Većini ljudi danas TV samo šalje zvuk prema HDMI-a na pojačalo ili soundbar, a ak imaju nešto spojeno to je uglavnom konzola koje tako i tako ne podržavaju trenutno HDMI 2.1. Gotovo sve prednosti koje HDMI 2.1 nudi već funkcioniraju ako tako i tako konzumiraš sadržaje preko aplikacija na TV-u.

 

Što se tiče 10k rezolucije.. mislim da ti to ne bi trebala biti kočnica za kupnju 4k TV-a u svakom slučaju.

 

Slažem se. Koliko nas uopće i sad kupuje BR diskove za BR playere koje spajamo preko HDMI-a? Zapravo najčešće samo konzole, a dok one dođu do 8k u HDR (i sadržaj za njih) potrajati će. A 8k tv-i?

Meni HDMI 2.1 ne znači ništa dok gledam BR ripove filmova, dok gledam Netflix koji je do 4k Dolby Vision i Amazon do 4k HDR-a.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...
TunaPablo kaže...

 

Q6F nema više u ponudi, ostaje mi NU8000 koji je po specifikacijama skoro pa identična telka a ima i freesync koliko vidim što je ogroman plus.

 Imaš PM.

 

nani kaže...

Možda već na IFA-i vidimo neke primjerke. Navodno Sony sprema A9F OLED i ZF9 FALD LCD.

Ja koji kupujem TV savakih 10 god (kad stari odapne, trenutni Philips LCD 37" datira iz davne 2006 g i nikako da rikne ) bi sigurno sakčeka da vidim što donosi nova generacija TV ova. HDMI 2.1 standard = future proof, up to 10K rezoluciju, 48Gbps propusnost, eARC, VRR i dosta toga još

 

Ne znam dečki, uvijek se očekuje nešto novo iduće godine, ali HDMI 2.1 koliko god bio super stvar bit će bitan samo ljudima koji imaju ozbiljnu opremu u cijelom lancu, a onda i ta oprema mora podržavati HDMI2.1. Većini ljudi danas TV samo šalje zvuk prema HDMI-a na pojačalo ili soundbar, a ak imaju nešto spojeno to je uglavnom konzola koje tako i tako ne podržavaju trenutno HDMI 2.1. Gotovo sve prednosti koje HDMI 2.1 nudi već funkcioniraju ako tako i tako konzumiraš sadržaje preko aplikacija na TV-u.

 

A tu dolazimo do drugog dijela... Kažu dečki iz HDMI foruma koji je zadužen za razvoj standarda:

 

VRR (Variable Refresh Rate), QMS (Quick Media Switching) and eARC (enhanced Audio Return Channel) as examples of features that can be added via a firmware update.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1516615699

 

Broj pinova ostaje isti tako da bi se čovjek nadao da će high end televizori dobiti firmware nadogradnju na 2.1, a čak da i ne - Samsung na high endu ima OneConnect box - zamjeniš i voila - novi standard.

 

Što se tiče 10k rezolucije.. mislim da ti to ne bi trebala biti kočnica za kupnju 4k TV-a u svakom slučaju.

 

 

ja sam rekao za tv preko10 tkn...ako to kupuješ onda imaš i opremu(neki solidan PC na koji ćeš lako nabaciti grafu sa hdmi 2.1).

HDMI 2.1 nije samo radi videa neko i radi zvuka.

Ne znam kome radi Dolby TrueHD preko Arca, a sve to dolazi u sa HDMI 2.1 sljedeće godine.

Ugl. Samsung više ne prodaje jače OCB, koliko se sjećam zadnji je bio za J seriju, draže im je da kupac uzme novu seriju.

I ostali proizviođaći teško da će raditi firm upgrade, nema tu njima matematike.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

 

ja sam rekao za tv preko10 tkn...ako to kupuješ onda imaš i opremu(neki solidan PC na koji ćeš lako nabaciti grafu sa hdmi 2.1).

HDMI 2.1 nije samo radi videa neko i radi zvuka.

Ne znam kome radi Dolby TrueHD preko Arca, a sve to dolazi u sa HDMI 2.1 sljedeće godine.

Ugl. Samsung više ne prodaje jače OCB, koliko se sjećam zadnji je bio za J seriju, draže im je da kupac uzme novu seriju.

I ostali proizviođaći teško da će raditi firm upgrade, nema tu njima matematike.

 

 

 

Yep, eARC će bit super stvar, al opet, trebaš imati i recieiver koji će podržavati 2.1 a i generalno moraš imati i prostor i opremu na kojoj ima smisla uopće Atmos i slično.

 

Racionalno nema smisla ikad kupovati tv-e iznad 10k jer cijene eksponencijalno rastu za linearne dobitke u slici i to uglavnom samo kad gledaš reference materijal u idealnim uvjetima, ali ko voli... i ja bi da imam viška prostora i novaca. Al što kad dođu iduće godine telke s HDMI 2.1 a u najavi budu 8k telke. Tek tad se neće isplatiti uzimati high end telke... i tako u krug.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 14:00 (Chronosus).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

meni radi uz pomoc denon avr-a koji je uz to  DA 

imam DA slozeno kucno kino tj. Dolby Atmos/DTSX 5.2.1/7.1 sustav

pogledaj pod moj PC 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 16:02 (4mal).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Neki dan sam gledao u Elipsu Q8CN i Q6FN. Pretpostavljam da su oba bila nakurena, ono torch mod, valjda popaljene sve điđe i vrtio se Samsung demo na njima. Realno i iskreno, Q6FN pored Q8CN-a izgleda ko neki običan televizor. Koloristika demoa na Q8FN je fenomenalna i iskreno uzeo bih si taj televizor u flat verziji (Q8FN) prije svih OLED-a, Sonya XF9005 i XE9305 i svega drugoga. Jedino je cijena trenutno brutalna (ganjam 65"). Uglavnom Q6FN mi izgleda dosadno pored tog Q8CN, čak mi MU8002 i NU8002 izgledaju interesantnije ovak po danu i u dućanu. E sad, kad se dofura doma u mrak, podesi i iskalibrira, ne znam. Samo znam da hoću doma Q8FN (Q9FN je perverzija koja ipak košta previše i sumnjam da će ikad biti povoljan cijenom). Samsungu thumb up za ovogodišnje QLED televizore.

 ha, ha ...što se dotikavle q8fn i ja sam ga neki dan u emezeti vidio  i poljuljao me u odluci...kad sam gotovo izvadio pare za sony 65xf9005, demo slike na qled-u su me oduševile bojama... nisu bili jedan pored drugog ali bih se zakleo da je qled  živopisniji, boje jasnije...možda se i varam...nekako mi je sony pored njega ispraniji, bljeđi...opet, možda se i varam...ne znam kako bi samsung skalirao naše kanale, tu bi sony mogao biti bolji zbog procesora x1 extreme...kako sam konačno prelomio, uzimam 65 cola...moram reći da izgleda impresivno, moćno ali u prvi mah kao platno u kinu...povećao sam udaljenost, preuredio sobu, i sada je oko 4 metra, mrvicu ispod....valjda neće biti preveliko...q9fn je cijenom nedostižan ali q8fn 65 coli mi je sada ozbiljan konkurent  sony xf-u...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako neko trazi odlican FALD LED ispod 10keka koji  je future prof po svim aspektima,, nema sta trazit dalje!

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk8500.aspx

 

i 55 ali  je skuplji no i dalje ispod!

 

https://www.makspro.hr/audio-i-video/televizori/led-televizori/led-tv-lg-55sk8500.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 20:08 (4mal).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovanje, trebala bi mi hitno preporuka za novi tv. Ovaj mi je crko i ne mogu ga popraviti. Udaljenost gledanja je 2.5m i do sada sam imao 42". Cini mi se da je to ok velicina. Bio je plazma Panasonic. Ima li nesto jeftino s obzirom da nisam bas zahtjevan. Ali da je pouzdano. Trebam za tu i tamo koju seriju, film i klincu za crtic.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kolega 4mall

to je ipak u osnovi jadni poboljšani IPS panel (alpha 7/ili novi 9 OLED 2018 procesor) s 1600:1 statičnim kontrastom a njega pojede svaki VA panel od 4000 kn s kontrastom 3000:1 

čemu bacati tolike novce kad u svakoj prčiji kupiš panel s boljim kontrastom za duplo manje love.

Izgleda da CPU igra neku ulogu kod "sivo crne"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 8:35 (Anđeo bez falinge).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ako neko trazi odlican FALD LED ispod 10keka koji  je future prof po svim aspektima,, nema sta trazit dalje!

 

 

Kakav crni fald? Nubs:)  

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

4mal

non capisci il sarcasmo....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa slim direct? nije edge lit 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ralfi kaže...

Poštovanje, trebala bi mi hitno preporuka za novi tv. Ovaj mi je crko i ne mogu ga popraviti. Udaljenost gledanja je 2.5m i do sada sam imao 42". Cini mi se da je to ok velicina. Bio je plazma Panasonic. Ima li nesto jeftino s obzirom da nisam bas zahtjevan. Ali da je pouzdano. Trebam za tu i tamo koju seriju, film i klincu za crtic.

 Koliko kuna max ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tribala bi mi preporuka za kupnju televizije.Koristicu televiziju za igranje PC igara jer cu spojit na televiziju kompjuter(uglavnon simulacije utrka auta i simulacija nogometa),gledanje videa sa you tube,gledanje satelitskog tv programa u HD rezoluciji i UHD rezoluciji(uglavnon nogometne utakmice),gledanje filmova sa ultra hd blu-ray playera,spojena ce bit i Nintendo switch konzola.Triba mi dijagonala ekrana 65 inch-a.Cijena maksimalno do 25000 kn.Moze bit ili OLED ili LED LCD.

Smashcast tv: captainvuki1
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

 

TL;DR - 7500kn, 10bits, 700 (cd/m2), local dimming, Direct LED? Išta osim TCL-a?

 

 

Malo duži post

 

Pratim ovu temu nekih 2mj. i vidim dosta informiranih i aktivnih članova. S obzirom da sam tudum nasprem prethodno spomenutih, molio bih za pomoć u odabiru kupovine Tv-a (nisam u žurbi što se kupovine tiče).

Svi prijedlozi,informacije i savijeti su dobrodošli. Pišem ponajviše iz znatiželje , tako da nemoj te odmah misliti da sam ne realan, jer svi bi mi htijeli dobar omijer uloženog i dobivenog i u mom slučaju jasno mi je da ću morati pričekati još neko vrijeme. Većinom gledam modele od 10000 kn i čekam dobar popust. U međuvremenu cijenio bih prijedloge nekih modela koji spadaju u kriterije gore napisane. Hvala unaprijed.

 

Namjena: 4K HDR Multimedija (PC), gaming (PS), najmanje gledanje tv kanala

Veličina: 55"

Cijena: 7500kn

 

Vjerujem da se trenutno u tom cijenovnom rangu ne može naći ono što bih ja od TV-a htio, ali zato i jesam ovdje da naučim po nešto jer recimo ja sam zapeo za Direct LED osvjetljenje, a možda ne bih trebao jer ne znam ako je tv recimo Qdot i ima Edge LED osvijetljenje kako to utiječe i takve stvari.

 

 

Znam da se nikome ne sviđa TCL-ov Xess X2 (x9006) , meni osobno funkcionalnost uvijek nadjača izgled. Spominjem ga jer taj model više-manje ima tehnologije koje me zanimaju.

Vidim u jednoj od recenzija piše "ne uvjerljiv HDR" i problemi sa 4:4:4 UHD reprodukcijom - to mi je veliki minus, i jasno je meni da je to "poor man's premuim tv" pa ni ne može biti kao modeli koje pokušava imitirati.

Promašio sam u SD kad je bila akcija 20% na Sony KD-55XE9005 i sad se pojede.

 

Što se skraćenog upita tiče , znam TCL da nije Direct LED i da kod odabira TV-a treba gledati na još hrpu stvari. Kontrast,rezoluciju,uniformnost nisam ni spominjao jer se njihova važnost podrazumijeva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pretpostavka je majka svih zajeba Ica :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 11:08 (SickSilvo).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
ralfi kaže...

Poštovanje, trebala bi mi hitno preporuka za novi tv. Ovaj mi je crko i ne mogu ga popraviti. Udaljenost gledanja je 2.5m i do sada sam imao 42". Cini mi se da je to ok velicina. Bio je plazma Panasonic. Ima li nesto jeftino s obzirom da nisam bas zahtjevan. Ali da je pouzdano. Trebam za tu i tamo koju seriju, film i klincu za crtic.

 Koliko kuna max ?

 300 Eur

6 godina
protjeran
offline
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim TV od 120cm+, Full HD, ne treba Smart i ako je moguće do 3000kn. Samo da je slika dobra, za gledanje filmova i igranje ps4. Udaljenost od TVa je 3m.

Preferiram nešto gdje mogu vidjeti sliku uživot, tipa emezetta. Malo sam gledao online i ovi su tih dimenzija i rezolucije:

Philips 49PFS4132/12 Full HD LED TV - 2700kn
Tesla 49S317BF Full HD LED TV - 2700kn
LG 49LJ515V Full HD LED TV - 2800kn
Toshiba 49L3763DG Full HD LED TV - 3000kn
Samsung UE49M5002AKXXH Full HD LED TV - 3150kn
Samsung UE48J5002AKXXH - 2500kn

Jel Tesla marka ćemu? Kakva je usporedba zadnja 2 samsunga jer je razlika u cjeni poveća.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 14:08 (Cattoc_C).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trazim televizor kojeg mogu odnjet na more pa nazad doma u sobu da ga koristim za PS4, mislim da ce mi biti dovoljno 80cm za to, Full Hd zelim.

 

zasad mi je ovo najvise zapelo za oko:

https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-samsung-ue32j5100-32-82-cm-full-hd-dvb-t/c/204949

 

ako znate koju dobru varijantu u tom cijenovnom rangu, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice