AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.023
|
čitano: 5.194.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prika znam, razumin te.

 

Ryzenu triba ljubavi za optimalan rad.

 

P.s. meni bi to bio povod za sretnu izmjenu periferije.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Očito problem sa logitech driverima za ryzen chipst.

Ne trazi nikakve drivere, radi u bios-u pobogu, ni na drugim kompovima nemam nikakve drivere...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto mijenjat onaj dio koji radi radi onoga koji ne radi?

 

Al sta je najgore kupnja nove periferije se ubraja ryzenu pod trosak pa se gubi faktor ulozeno/dobiveno. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Zasto mijenjat onaj dio koji radi radi onoga koji ne radi?

 

Al sta je najgore kupnja nove periferije se ubraja ryzenu pod trosak pa se gubi faktor ulozeno/dobiveno. 

 Ubijate hahahahahahahahaha 

#YOLO
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Sutra AMD organizira 'next horizon' događaj. Vjerovatno će biti govora o novom 7nm Epyc 2 (valjda ne EpicBrozo)

 

"AMD's next horizon event is scheduled for Tuesday, November 6, 2018, where we will discuss innovation of AMD products and technology, specifically designed with the datacenter on industry leading 7-nanometer process technology."

 

https://www.anandtech.com/show/13538/amd-investor-relations-next-horizon-november-6th

 

@IanCutress
I've been told that none of the event (on Tuesday) is under embargo. So expect live blogs aplenty. I also have some time with the CTO, Mark Papermaster, booked for the afternoon.

 

 

E sad je ok, ukratko 64/128 zelenaš je luk i voda fučkaš to.Eto Intel je "preventivno žestoko odgovorio"(u stilu 28 Core proca+frižider za hlađanje), imaju i oni dobrog magarca sa 48 nogu.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
XXX kaže...

Očito problem sa logitech driverima za ryzen chipst.

Ne trazi nikakve drivere, radi u bios-u pobogu, ni na drugim kompovima nemam nikakve drivere...

 Onda nemam pojma, ali znam toliko da nikada nemam takve probleme niti sam imao

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Ne trazi nikakve drivere, radi u bios-u pobogu, ni na drugim kompovima nemam nikakve drivere...

 

Moraš instalirati drivere.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Zasto mijenjat onaj dio koji radi radi onoga koji ne radi?

 

Al sta je najgore kupnja nove periferije se ubraja ryzenu pod trosak pa se gubi faktor ulozeno/dobiveno. 

Po kojoj logici, logitech radi, ako mu zajebava na kompu?! Nije napisao da Ryzen ne radi, već taj logi combo...

 

Ne znam što je teško prebacit periferiju na Intel, a ono s intela na Ryzen, ti samo hejtaš ka i inače.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...
ansha kaže...
Ne trazi nikakve drivere, radi u bios-u pobogu, ni na drugim kompovima nemam nikakve drivere...

 

Moraš instalirati drivere.

Ne moras, godinama rade na drugim kompovima bez drivera, uostalom, daj mi link na drivere, driveri ni ne postoje...

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
gil kaže...
ansha kaže...
Ne trazi nikakve drivere, radi u bios-u pobogu, ni na drugim kompovima nemam nikakve drivere...

 

Moraš instalirati drivere.

Ne moras, godinama rade na drugim kompovima bez drivera, uostalom, daj mi link na drivere, driveri ni ne postoje...

 

https://support.logitech.com/en_us/category/mice-and-pointers

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ne moras, godinama rade na drugim kompovima bez drivera, uostalom, daj mi link na drivere, driveri ni ne postoje...

 Jel ovo?

 

metallic kaže...

Po kojoj logici, logitech radi, ako mu zajebava na kompu?! Nije napisao da Ryzen ne radi, već taj logi combo...

 

Ne znam što je teško prebacit periferiju na Intel, a ono s intela na Ryzen, ti samo hejtaš ka i inače.

 Aj oladi, pa ovo sa ulozeno/dobiveno je barem bila ocita zajebancija...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:06 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To nisu driveri, nudi se software koji prati bateriju i moze updateat firmware (up to date je kod mene), assignat botune i slicno.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

To je sve instalirano...

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo ti to instaliraj. Jel problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupi neki key+mouse combo sa pcie prikljuckom, bar imas stazica na bacanje, steta ih ne iskoristiti 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Kupi neki key+mouse combo sa pcie prikljuckom, bar imas stazica na bacanje, steta ih ne iskoristiti 

Koje stazice? Ovo je obicni kaby, 16 stazica :(

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
 imaju i oni dobrog magarca sa 48 nogu.

 Vrag je uvijek u detaljima. Treba čitati fusnote u tim prezentacijama :) 

Velikim fontom, performanse x1.3 vs EPYC, a onda stave sitnim slovima uz ugašen hypertheading kod EPYC-a hehe

 

 
 

Mislim, dakle half adder
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
lav1000 kaže...

Kupi neki key+mouse combo sa pcie prikljuckom, bar imas stazica na bacanje, steta ih ne iskoristiti 

Koje stazice? Ovo je obicni kaby, 16 stazica :(

 pa ta riža ih ima 20 što ne???

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...

Samo ti to instaliraj. Jel problem?

Instalirao, pola sata bilo super pa opet pocelo....

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
ansha kaže...
lav1000 kaže...

Kupi neki key+mouse combo sa pcie prikljuckom, bar imas stazica na bacanje, steta ih ne iskoristiti 

Koje stazice? Ovo je obicni kaby, 16 stazica :(

 pa ta riža ih ima 20 što ne???

Ajme da, o rizi pricamo... 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
rambox kaže...
 imaju i oni dobrog magarca sa 48 nogu.

 Vrag je uvijek u detaljima. Treba čitati fusnote u tim prezentacijama :) 

Velikim fontom, performanse x1.3 vs EPYC, a onda stave sitnim slovima uz ugašen hypertheading kod EPYC-a hehe

 

 
 

Je ali to je nebitno,jer uloženo-dobiveno ionak nemaju nikakve šanse u odnosu na prve Epyc procesore.Klasičan Intel, iako je sve očito opet moraju kombinirat samo da nekaj pokažu, iako realno nemaju kaj pokazat.

 

Bitna je buduča usporedba, dakle serverski 48 Core naranđasti Intel proc u moguče dvije verzije vs 64/128 Epyc 2.Žutanjak je površinom ogroman, ili ovo dole kaj sam ranije napisal dakle cijena do plafona.Poanta videa+naslov je oko buduče usporedbe, dakle serversko tržište procesora i bože sačuvaj uzaludno-nabrzaka sklepanog žutanjak.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

  

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 14:41 (rambox).
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije godinu i nešto se Intel pokušao narugati AMDu sa "glued together", kako će sad opravdat svoje ljepljenje ? sa "7 + 7 = 14nm" ?

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
gil kaže...

Samo ti to instaliraj. Jel problem?

Instalirao, pola sata bilo super pa opet pocelo....

 nikad te užasne drivere nisam instalira evo već 3 razlićita wireles logi miša i 1 tipkovnica na 2 skroz razlićite ryzen platforme i nikad problema...
ima sam problema s onim dpc latencijama na 1700 ali to sam nekako rješia ubij me ne sjecam se kako.

jesi proba uštekavat samo miš ili samo tipkovnicu?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
gil kaže...

Samo ti to instaliraj. Jel problem?

Instalirao, pola sata bilo super pa opet pocelo....

 nikad te užasne drivere nisam instalira evo već 3 razlićita wireles logi miša i 1 tipkovnica na 2 skroz razlićite ryzen platforme i nikad problema...
ima sam problema s onim dpc latencijama na 1700 ali to sam nekako rješia ubij me ne sjecam se kako.

jesi proba uštekavat samo miš ili samo tipkovnicu?

 

Latencije su dobre, nema problema tu. Nisam probavao samo jedno, mogu probat...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ekipa i mene na rizi. U pitanju je 2600X i brinu me malo temperature. U subotu sam ga malo pustio na OCCT i nakon 6 minuta temp dođe na 85 stupnjeva (sobna 22) i tu se zadrži, no onda mi počne padat frekvencija i kreće se između 3,7 i 3,1. Do tad je uglavnom na 3,9 s padovima na 3,7 i 3,4.

Kako se ostatku ekipe kreće temperatura na stock cooleru?

 

Inače me prvo iznenadila voltaža, koja je kod prvog paljenja skakala između 1,406 i 1,436. Zbog temperatura sam je za sad stavio na 1,3 makar se kod testa na OCCT podigla do 1,375.

Drugo me iznenadilo što je proc na idle-u radio na 4,1 GHz iako sam imao instaliran AMD Balanced power plan. Jučer sam malo čačkao po tome i u advanced power options sam minimum processor state iz 90 promijenio na 10 i eto ga, sad radi veći dio vremena na 2,2 GHz dok tipkam po forumu i slušam mjuzu. Ne kužim zašto bi proc trebao biti na 4,1 dok ne radi ništa.

Borio sam se s još jednim biserom, a taj je da prilikom gašenja računala ostanu raditi svi USB uređaji. Sva sreća da sam sam sebi sakrio eksterni usb disk pa sam malo i glumio inspektora Clouseaua dok sam tražio što zuji oko stola kad ugasim komp 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Veli Mark Papermaster, AMD CTO:

7nm is now leadership - the competition can't compete

Outch!

Mislim, dakle half adder
 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
gil kaže...

Samo ti to instaliraj. Jel problem?

Instalirao, pola sata bilo super pa opet pocelo....

 nikad te užasne drivere nisam instalira evo već 3 razlićita wireles logi miša i 1 tipkovnica na 2 skroz razlićite ryzen platforme i nikad problema...
ima sam problema s onim dpc latencijama na 1700 ali to sam nekako rješia ubij me ne sjecam se kako.

jesi proba uštekavat samo miš ili samo tipkovnicu?

 

Latencije su dobre, nema problema tu. Nisam probavao samo jedno, mogu probat...

 

Meni isto logi kombo radi (biostar x370 i msi x399), možda ti je matična problem. U svakom slučaju nije ti ryzen kriv lol...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Meni isto logi kombo radi (biostar x370 i msi x399), možda ti je matična problem. U svakom slučaju nije ti ryzen kriv lol...

Sumnjam od pocetka i na maticnu al to je najgore, nema sanse takvu stvar reklamirat. 

A ako je maticna, opet je Ryzen kriv, da nije Ryzena ne bi bilo ni te maticne 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Meni isto logi kombo radi (biostar x370 i msi x399), možda ti je matična problem. U svakom slučaju nije ti ryzen kriv lol...

Sumnjam od pocetka i na maticnu al to je najgore, nema sanse takvu stvar reklamirat. 

A ako je maticna, opet je Ryzen kriv, da nije Ryzena ne bi bilo ni te maticne 

 Haha lol

 

Meni je na jednoj matičnoj samo odjednom prestao raditi ps2 port za tipkovnicu, tj radio bi u biosu, ali ne u winsima, isto mi se na kraju nije dalo reklamirati.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 19:43 (Jakovp).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
malo glupo pitanje al jesi li provjeri dali usb daje 5v?

isto još jedno glupo jesi na istom mjestu isproba drugi kompjuter ili si odnia miš i tipkovnicu u drugu sobu pa tamo isproba i tamo radi?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice