AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.023
|
čitano: 5.194.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
petarjukic kaže...

Meni moj r7 1700 ide na 3.85ghz sa 1.4v te tada najjeftiniji ram, crucial ddr4 2400cl17 sam overclockao na 3200mhz cl16-18-18-37, probaj viditi sa onim ryzen dram kalkulatorom koliko ti može, ja sam po njemu stavio

 Bome si ih dobro naložio. 1.4v?

To je jezgra, al 1.4V za ram nije puno. Ja sam svoj testirao na 1.9V 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ryzen 1700, Asus X370 Prime Pro, 2x8GB Aegis 3000 cl16, MX500 500GB m.2 ssd, Sapphire Pulse 570 itx 4GB i kuciste FD Define C  

Ansha, novi kralj best buy komponenata. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo je i vrijeme...

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Deda ispričaj nam onu staru...

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moze i 1.2v bez problema bez obzira šta straše po internetima da nemože, proba sam i na 1.4v par dana i sve ok :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
...probao i 3200mhz i delalo je dobro jedno pola sata al onda se smrzo u benchu, mozda bi se dalo stabilizirat al ne da mi se zajebavat. 

 

...

 poslin nego loadaš xmp profil uđi u ono di su latencije i sve one 300, 500 i slićne šta nisu one osnovne stavi na auto i vsoc dodaj malo napona pa bi trebalo radit bez smrzavanja...

Vsoc kad loda xmp postavi na 1.1V, pretpostavio sam da je previse pa spustio na 1.05V, jel to ok ili moze jos nize?

 SOC volt do 1.2 je siguran. Ti mozes postaviti na 1.0V bez problema, cak i ispod. Kod mene uredno radi na 0.8V uz overclockan ram i zategnute latencije.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

 SOC volt do 1.2 je siguran. Ti mozes postaviti na 1.0V bez problema, cak i ispod. Kod mene uredno radi na 0.8V uz overclockan ram i zategnute latencije.

 Kakve latencije si stavio? Mijenjao si sekundarne i tercijarne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 22:44 (war3_tft).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Almin94 kaže...

 SOC volt do 1.2 je siguran. Ti mozes postaviti na 1.0V bez problema, cak i ispod. Kod mene uredno radi na 0.8V uz overclockan ram i zategnute latencije.

 Kakve latencije si stavio? Mijenjao si sekundarne i tercijarne?

 Da, podesio primarne te dio sekundardnih, pa tako i tercijarnih.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro i kakvi su primarni na tih 3200mhz?

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Dobro i kakvi su primarni na tih 3200mhz?

 14-16-16-34 uz DIMM voltage od 1.2V

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
U biosu sam stavio na 1.35v no ryzen master prikazuje 1.2v, vjerojatno je stavljeno automatski možda i na višu voltažu al sve je ok

Dobio sam dobar imc al zato oc potencijal procesora i nike nesto, 3.85ghz na 1.4v
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

2nd gen je osjetljiv(iji) na soc napon tj ne podnosi visoke soc napone kao 1st gen ryzen i relativno brzo dolazi do degradacije.

 

Ti sa 1700 možeš držat i 1.2V ako ti je baš potrebno, iako nisam siguran koliko je "isplativo" za long run 24/7. Ja svoj držim na 1.05V za 3466c14 i sve preko ako bencham, xmp (3200c14) ide i sa 0.9V, niže nisam ni probao jer se na ranim biosima znalo dogodit da temp reporting poblesavi kad se soc napon spusti previše, kasnije sam već imao provjerene brojke pa se nisam ni zamarao.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo utvrdjen konacni OC za 24/7, stabilan je na 3.9ghz sa 1.28-1.30V (varira ovisno o opterecenju), offset napon tako da nizi power state-ovi normalno rade s balanced profilom u windowsima.. Temperatura max 75°C u prime-u... 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brutala za te novce

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo utvrdjen konacni OC za 24/7, stabilan je na 3.9ghz sa 1.28-1.30V (varira ovisno o opterecenju), offset napon tako da nizi power state-ovi normalno rade s balanced profilom u windowsima.. Temperatura max 75°C u prime-u... 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

Dobio si odličan procesor!

 

moj 1700 je bio stabilan na 1.325 @3.9ghz

 

Sa noctuom Nh-d15 + 2x nf-14 usisom, 1x nf-12 ispuhom temperature su išle do max 62-65 stupnjeva u occt avx load testu.

 

Mali špiro je odličan! 

 

sljedeći tjedan dolazi 2600x pa ću baš malo testirati koliko će moći sa špirom držati, planiram testirati all core clock i odvojeno offset voltage xfr/pbo + asus performance enchancer.

 

 

#YOLO
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

 

Jel bolji ili losiji od njih?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da je bolji to bi bilo suprotno od svih rezultata sto iz ove teme, sto iz cijelog interneta...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Da je bolji to bi bilo suprotno od svih rezultata sto iz ove teme, sto iz cijelog interneta...

 Ti si poznati intel huligan pa te ne mogu uzeti za ozbiljno

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za klok na 3.7-3.8 kaj je i sweet spot za Ryzena performanse/potrošnja/zagrijavanje, sasvim OK. Još i izgleda pristojno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Da je bolji to bi bilo suprotno od svih rezultata sto iz ove teme, sto iz cijelog interneta...

Vjerujem da nije ništa masovno bolji ali vjerujem da je bar podjednak ili zericu bolji ako ga usporedimo sa coolerima tipa lc-cc 95 i sličnima.

 

 

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
ansha kaže...

 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

 

Jel bolji ili losiji od njih?

Puno losiji, Freezer 33 je na 75°C kad je ovaj na 100°C

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Friday kaže...
ansha kaže...

 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

 

Jel bolji ili losiji od njih?

Puno losiji, Freezer 33 je na 75°C kad je ovaj na 100°C

ovo što navodiš da je ac33 bolji od wraith spire 25°C nema šanse ni u SF filmovima 

https://www.hardocp.com/article/2018/09/10/arctic_freezer_33_esports_one_cpu_air_cooler_review/3

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 10:46 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
ansha kaže...
Friday kaže...
ansha kaže...

 

 

Ovi sta vam kazu da je Wraith Spire na razini jeftinih 120 tower coolera pojma nemaju...

 

Jel bolji ili losiji od njih?

Puno losiji, Freezer 33 je na 75°C kad je ovaj na 100°C

ovo što navodiš da je ac33 bolji od wraith spire 25°C nema šanse ni u SF filmovima 

https://www.hardocp.com/article/2018/09/10/arctic_freezer_33_esports_one_cpu_air_cooler_review/3

 

 

 

Ti idioti ne znaju montirat cooler ili su dobili cooler sa zrakom u cijevima...

Spire je na 3.7ghz i 1.21V na 90°C u primeu, AC33 je na 3.9 sa 1.3V na 75-76°C u istom testu, da Spire stavim s ovim postavkama bio bi na 100°C u tren. 

Oba su testirana s Kryonautom, AC33 nije stock nego ima Corsair ML120 vent na sebi koji se zavrti na 2400rpm pa hladi sigurno 7-8°C bolje od stock AC33...

 

Nemam ja nikakav interes izmisljat stvari, samo ti govorim kako je bilo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 12:20 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
war3_tft kaže...
Da je bolji to bi bilo suprotno od svih rezultata sto iz ove teme, sto iz cijelog interneta...

Vjerujem da nije ništa masovno bolji ali vjerujem da je bar podjednak ili zericu bolji ako ga usporedimo sa coolerima tipa lc-cc 95 i sličnima.

 

 

Spire je sigurno losiji od lc cc 95, top-down mali cooler bez toplovodnih cijevi se ne moze mjerit sa bilo kakvim towerom. 

Ovaj najbolji amd-ov stock cooler (jel Prism?) je tu negdje sa najlosijim 120mm towerima...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam 33sport i razlika je od wraith stealtha i veča kod mene bila.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 12:24 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Imam 33sport i razlika je od wraith stealtha i veča kod mene bila.

Dobro, ovo je Spire, on je nesto bolji, al opet vrlo anemican.. Ok je do 1.2V a i onda jedva prime hladi...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 12:34 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
, AC33 nije stock nego ima Corsair ML120 vent na sebi koji se zavrti na 2400rpm pa hladi sigurno 7-8°C bolje od stock AC33...

 

 ovo mi je promaknulo a puno toga pojašnjava

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo narucio sam ovo jer mi se neda vise cekat,bilo par popusta na ovoj stranici pa mi izgleda sasvim ok.

 

Kupio Mortar umjesto tomahawka jer planiram nekad u buducnosti malo manje kuciste kupovat.

 

 

jednostavno ne mogu vise sa ovim i7 2600K,grafu mi ne gura niti u jednoj igri na max osim witchera 3 ali to je SP pa ga i ne brojim

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislim da ima isti ćip ili bolji za manje novce od toga pa ni nemoj testirat xD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice