Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.681
|
čitano: 4.869.663
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Santana kaže...
Ad4pt3r kaže...
Gogy7 kaže...
Horizon II Forbidden West Review Scores:
Bit ce ovo glavni kandidat za GOTY uz Elden Ring i GoW Ragnarok.

 Treba cekati i Starfield ;). Revieowi su odlicni, ali Eurogamer i Gamespot nekak potvrduju iste "musice" koje je i prvi imao vezane uz pricu i plitke likove. Mislim da ce metacritic biti tu negdje kao i prvi - oko 85-88.

 Ma meni ti je borba i gameplay u toj igri broj 1 ostalo je manje bitno
Taj Horizon mi je bas bio osvjezenje iako je na istu foru kao i ostale open world igre (ubisoft stil) jer borba i gameplay su zabavni (meni) za razliku od tih drugih igara.

 

Horizon i Ghost of Tshushima su odlični primjeri kako se može napraviti jako dobra igra koja zapravo ne radi nikakvu revoluciju ili redefiniranje žanra. Na kraju se svede na čiščenje open world mape, ali su glavne mehanike napravljene vrlo kvalitetno i igre su pune zanimljivih lokacija, odličnih neprijatelja i koječega zanimljivog. 

 

Ne bih poredio ove dvije igre, Horizon je remek djelo, a Ghost dosadi nakon par očišćenih kampova, jer je sve apsolutno isto od početka do kraja igre, premonotona je.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vau platit ću remek djelo od igre 60 dolara (50-ak eura) ali moram čekati par sati više da se igra preloada. Koji deal breaker. Sony me baš izradio pošteno ne znam šta ću.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Sony PlayStation 5

Starfield nema sanse da bude GOTY, mozda bude zagrizenim fanovima Bethesde, kao kaj je Cyberpunk bio mnogima GOTY 2020-e. I CDPR i Bethesda me mogu jedino razveselit sa TESVI i Witcherom 4, ali i to bi uzeo sa dozom rezerve uzevsi u obzir kakav debakel su im zadnje igre bile. Od Sonya jos dolazi GT7, a o GoW Ragnaroku da i ne govorim. Tu je i Elden Ring kao 3rd party igra, tako da mozemo samo biti sretni da je situacija ovako dobra :)

PeTak
 
0 1 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dragonbane kaže...

 To je simboličan datum 11.11.22 tako da će 99,99% izaći jer je igra zapravo gotova, sada se samo polira, ispravljaju greške itd.

 Ali nije simbolican kao 11.11.2011. ;D

PeTak
10 godina
odjavljen
offline
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Horizon Forbidden West graficke opcije:

Base PS4: Dynamic 1080p at 30FPS
PS4 Pro: Dynamic checkerboard 1800p at 30FPS

PS5 Resolution Mode: Native 4K at 30FPS
PS5 Performance Mode: Checkerboarded 1800p at 60FPS

Vidljiva je razlika u kvaliteti prikaza na PS5 između 30 i 60 fps modova.
Tko je igrao Guardians of the galaxy zna kolika je razlika.
Moj PC  
3 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Horizon Forbidden West graficke opcije:

Base PS4: Dynamic 1080p at 30FPS
PS4 Pro: Dynamic checkerboard 1800p at 30FPS

PS5 Resolution Mode: Native 4K at 30FPS
PS5 Performance Mode: Checkerboarded 1800p at 60FPS

Vidljiva je razlika u kvaliteti prikaza na PS5 između 30 i 60 fps modova.
Tko je igrao Guardians of the galaxy zna kolika je razlika.

To me sad najviše muči dok čekam svoj preorder...kod Guardiansa sam na kraju igrao na fidelity modu jer je razlika bila ogromna. Kad sam prvo

prebacio na fidelity, mislio sam da neću moći jer mi je razlika bila ogromna i oči su me bolile, ali sva sreća pa treba neko kraće vrijeme da se oko privikne

na 30 fpsa i onda nije takva tragedija kao na prvi pogled. Još mi je veća muka jer sam HZD odigrao tek na PS5 sa 60 fps patchem i bio oduševljen, samo 

u tom slučaju nije bilo nikakvog downgrade-a već je igra išla u 4k CB u 60fps-a.

 

Gledao sam sad malo review-ove i čini mi se da nije baš takva razlika kao kod Guardiansa, ali budem vidio...vrlo vjerojatno ću je odigratu u oba moda, samo

je pitanje s kojim krenuti. Hoću li prvo ići na fluidnost gameplay-a, bar za main story line, a onda nakon gotove priče ganjati trofeje i istraživati svijet u punom sjaju

grafičkih mogućnosti, ili ću prvo uživati u vizualnim detaljima kod prvog prelaska, a new game plus/side quests i ostalo u 60fps...

 

Još uvijek se nadam da mi razlika neće biti toliko velika pa da mogu cijelo vrijeme uživati u 60fps...volio bih kad bi INSOMNIAC bio supprt svim first party developerima

u razvoju 4k40fps-a mode-a kao R&C jer bi to bio po meni sweet spot. Fluidni gameplay uz sve vizualne detalje...kako god, to su sve slatke muke s obzirom na današnje

review-e....

 

 

 

 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Booolesno!!

Ovaj mjesec moram kupit Horizon,Elden Ring i GT7 kad dodje...odu pare stize veselje 😁

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Horizon Forbidden West graficke opcije:

Base PS4: Dynamic 1080p at 30FPS
PS4 Pro: Dynamic checkerboard 1800p at 30FPS

PS5 Resolution Mode: Native 4K at 30FPS
PS5 Performance Mode: Checkerboarded 1800p at 60FPS

Vidljiva je razlika u kvaliteti prikaza na PS5 između 30 i 60 fps modova.
Tko je igrao Guardians of the galaxy zna kolika je razlika.

Vec igras pa ti je vidljiva razlika toliko?

Jer u ovom DF videu ja razlika klasicno kako je i bilo do sad 1800p vs 4k.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

 O kojem se tacno sadrzaju radi i kakva je to igra? Za igru sam prvi put i cuo samo u vezi ove situacije a bas me zanima kakav je to sadrzaj ako ga cenzurisu cak i za odrasle osobe :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Horizon Forbidden West graficke opcije:

Base PS4: Dynamic 1080p at 30FPS
PS4 Pro: Dynamic checkerboard 1800p at 30FPS

PS5 Resolution Mode: Native 4K at 30FPS
PS5 Performance Mode: Checkerboarded 1800p at 60FPS

Vidljiva je razlika u kvaliteti prikaza na PS5 između 30 i 60 fps modova.
Tko je igrao Guardians of the galaxy zna kolika je razlika.

 

dragutin985 kaže...
Gogy7 kaže...
Horizon Forbidden West graficke opcije:

Base PS4: Dynamic 1080p at 30FPS
PS4 Pro: Dynamic checkerboard 1800p at 30FPS

PS5 Resolution Mode: Native 4K at 30FPS
PS5 Performance Mode: Checkerboarded 1800p at 60FPS

Vidljiva je razlika u kvaliteti prikaza na PS5 između 30 i 60 fps modova.
Tko je igrao Guardians of the galaxy zna kolika je razlika.

To me sad najviše muči dok čekam svoj preorder...kod Guardiansa sam na kraju igrao na fidelity modu jer je razlika bila ogromna. Kad sam prvo

prebacio na fidelity, mislio sam da neću moći jer mi je razlika bila ogromna i oči su me bolile, ali sva sreća pa treba neko kraće vrijeme da se oko privikne

na 30 fpsa i onda nije takva tragedija kao na prvi pogled. Još mi je veća muka jer sam HZD odigrao tek na PS5 sa 60 fps patchem i bio oduševljen, samo 

u tom slučaju nije bilo nikakvog downgrade-a već je igra išla u 4k CB u 60fps-a.

 

Gledao sam sad malo review-ove i čini mi se da nije baš takva razlika kao kod Guardiansa, ali budem vidio...vrlo vjerojatno ću je odigratu u oba moda, samo

je pitanje s kojim krenuti. Hoću li prvo ići na fluidnost gameplay-a, bar za main story line, a onda nakon gotove priče ganjati trofeje i istraživati svijet u punom sjaju

grafičkih mogućnosti, ili ću prvo uživati u vizualnim detaljima kod prvog prelaska, a new game plus/side quests i ostalo u 60fps...

 

Još uvijek se nadam da mi razlika neće biti toliko velika pa da mogu cijelo vrijeme uživati u 60fps...volio bih kad bi INSOMNIAC bio supprt svim first party developerima

u razvoju 4k40fps-a mode-a kao R&C jer bi to bio po meni sweet spot. Fluidni gameplay uz sve vizualne detalje...kako god, to su sve slatke muke s obzirom na današnje

review-e....

 

 

 

 

 Guardians of the Galaxy je razlika bila velika jer je performance mode sa 60fps bio samo 1080p. 1080p i 1800c je velika razlika tako da nece biti ni blizu razlika kao u guardiansima.

Horizon Zero Dawn na PS5 i nakon 60fps update ide u istoj rezoluciji kao sto je bila na PS4 Pro, a to je checkerboarder 4K a ne nativno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 17:23 (gamex1423).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kao sto je vec napisano prikaz 1080p i 1800p na 4k panelu se drasticno drasticno razlikuje.

 

Ja iskreno ne vjerujem kako ovo izgleda pogotovo vegetacija u onoj sumi,valovi,opcenito ti ogromni prostori,interakcija sa vegetacijom,pjeskom i snjegom.

Tesko je zamislit kako ce izgledat Horizon 3 radjen od nule za Ps5 i sve njegove arhitekturalne specificnosti....

Kad tocno igra dolazi u trgovine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

 O kojem se tacno sadrzaju radi i kakva je to igra? Za igru sam prvi put i cuo samo u vezi ove situacije a bas me zanima kakav je to sadrzaj ako ga cenzurisu cak i za odrasle osobe :)

 Ne znam koje su scene tocno jer ne zelim si spojlati igru, planiram je odigrati na PC-u jednog dana. Ali po ovom se radi o igrivim djelovima koji su potpuno odbaceni radi doslovno gluposti. Inace horror igra, Martha is Dead, psiholoski triler je tocna definicija zanra. U svakom slucaju velika steta. Sony od kad se preselio u Californiju, voli cviliti...

PeTak
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa razlika je vidljiva, ne znači da je puno losija, ne radi se samo o rezoluciji prikaza vec i o kvaliteti objekta. I skill Up spominje razliku u svojoj recenziji.
DF preporucuje igranje na 30 fps na PS5.
Ja cu igrati u 60 fps, nevjerujem da je strasno velika razlika no svakako vrijedi napomenuti da razlika postoji.
Radi se o dynamic resolution tako da nevjerujem da je zakucana na 1800p, vjerojatno pada i niže.
Također se spominju blagi trzaji slike pri promjeni kuta kamere u video scenama i pri ulasku u njih.
No to su sve sitnice i dlake u jajetu.
Ako su to glavni igrini problemi onda smo super prosli kad gledas u kakvom stanju izlaze nove igre.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Pa razlika je vidljiva, ne znači da je puno losija, ne radi se samo o rezoluciji prikaza vec i o kvaliteti objekta. I skill Up spominje razliku u svojoj recenziji.
DF preporucuje igranje na 30 fps na PS5.
Ja cu igrati u 60 fps, nevjerujem da je strasno velika razlika no svakako vrijedi napomenuti da razlika postoji.
Radi se o dynamic resolution tako da nevjerujem da je zakucana na 1800p, vjerojatno pada i niže.
Također se spominju blagi trzaji slike pri promjeni kuta kamere u video scenama i pri ulasku u njih.
No to su sve sitnice i dlake u jajetu.
Ako su to glavni igrini problemi onda smo super prosli kad gledas u kakvom stanju izlaze nove igre.

Ja sam se referirao na komentare o rezoluciji i moja iskustva sa istima na 4k panelu.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa DF u videu kažu da je igra gotovo identična grafički u oba moda i da je jedina vidljivija razlika u rezoluciji
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Inace nitko nije komentirao fantastican framepacing pri 30fps sto znaci da je i na 30fps igra izuzetno fluidna bez microstutteringa isl.

 

Ja se iskreno nadam da ce svi ti naslovi dobit unlocked mode kada jednog dana Flonky skucka VRR podrsku za svoj Ps5 ali opet sa druge strane MS ne dodaje unlocked na svoje XsX igre a konzola podrzava VRR....

 

Uglavnom svi koji ste zaigrali Spidermana u performance RT modu na Ps5 znate koliko je to bistar prikaz a radi se o 1440p dok je u Horizonu 1800p i ne treba zaboravit da 60fps itekako utjece na motion rezoluciju pa u pokretu moze izgledat bistrije 1440p u 60fps nego 4k u 30fps.....cudi me da na to ne obaziru pozornost drljavci iz Digital Foundry.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Pa DF u videu kažu da je igra gotovo identična grafički u oba moda i da je jedina vidljivija razlika u rezoluciji

 

 

Ima razlike u refleksijama, oštrini slike, draw distanceu i particle efektima.

 

Igra u 60 fps modu nije nativni 3200x1800p već checkerboard kako je kolega gamer123 napisao.

Checkerboard jako zamuti sliku.

Bolje da su stavili nativni 1440p no vjerojatno nije bilo snage. Pošto je nativno 2560x1440p puno zahtjevnije od checkerboarda.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ima razlike u grafici između 2 moda ali praktički neprimjetno. U svakom slučaju daleko bolje od neoptimiziranog smeća kao Dying Light 2. Igra izgleda brutalno u kojem god modu igraš i nije lockana na 30 fpsa.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
antimadridista kaže...
Pa DF u videu kažu da je igra gotovo identična grafički u oba moda i da je jedina vidljivija razlika u rezoluciji

 

 

Ima razlike u refleksijama, oštrini slike, draw distanceu i particle efektima.

 

Igra u 60 fps modu nije nativni 3200x1800p već checkerboard kako je kolega gamer123 napisao.

Checkerboard jako zamuti sliku.

Bolje da su stavili nativni 1440p no vjerojatno nije bilo snage. Pošto je nativno 2560x1440p puno zahtjevnije od checkerboarda.

 Maloprije gledao analizu i jesu rekli da je razlika u rezoluciji vidljiva ali nisam primjetio da su spominjali da su ostale postavke drugacije i koliko sam upratio glavna razlika i jeste u rezoluciji. 

 

 

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

ima neke šanse da se uskoro pojave konzole u trgovinama po normalnim cijenama? nadao sam se do gt7 imat ps5 pod tvom, ali niš od toga čini mi se...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEDO11 kaže...

ima neke šanse da se uskoro pojave konzole u trgovinama po normalnim cijenama? nadao sam se do gt7 imat ps5 pod tvom, ali niš od toga čini mi se...

 

Naravno .....2025.....mozda....ostaje ps4 ....za sada :)

Mislim da do sada , nije nikada bila ovakva situacija, opcenito....nedostatak konzola, rast cijena, inflacija, nedostatak cipova,

opce sranje u svijetu , na svim poljima..... sa svime time sanse koje trazis su ti ....

                                                                                                                                 .....

                                                                                                                                       .......

                                                                                                                                                ...........

                                                                                                                                                            ...........

Normalana cijena za ps5 sa dvije igre ti je na popustu 5499,00 kn    .... za sada : )

I to kada ih bude na lageru i ako ih uhvatis, .....pripremi KEŠ !!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 23:47 (CROatVU).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam valjda dobio na lotu kad sam uspio uzeti i PS5 i Series X oboje za 500 EUR. I to je Xbox stajao na policama i bio dostupan danima u Gamestopu prije nego sam ga kupio.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 0:03 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam takodjer dobio Ps5 i XsX po standardnoj cijeni,jedino sam RTX3080 platio nesto vise kad sam kupovao.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Sony PlayStation 5

Mislim da se previse drami oko tih cijena konzole. Jbg, situacija je takva kakva je. Gaming nije neophodan za zivot, a ako netko bas silno hoce PS5 nije neki smak svijeta dati oko soma kuna vise. Nije da ces radi toga u bankrot. Sve ovisi koliko se nesto smatra potrebnim ili koliko covjek nesto zeli.

 

Da se razumijemo, ne podrzvam lihvarske cijene, ali evo ja sam proslo ljeto nabavio PS5 na dan izlaska Ratchet and Clanka i dobio igru u bundle-u i jos uz to Demon Souls za 5 somova. Jbg 2 hit igre, i jedna se potrefila da je taman izasla. Nisam nista pretplatio previse, jedino kaj sam morao uzeti bundle, ali ne vidim u tom problem jer ovako i onako moram nesto igrat na toj konzoli. Posrecilo mi se da sam za obje igre bio i vise nego zainteresiran.

PeTak
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 4:42 (IvanDado).
 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Mislim da ekipa koja ponovno ceka day one cijenu konzole, moze lagano zaboraviti na to.

Uz sve probleme koje su gore navele kolege (inflacija, nestašica čipova, etc..), nasi prodavaci ne odsutaju od raznoraznih bundlea. U konacnici, zasto bi i odustali kada se sve, ali apsolutno sve proda..Razumijem i ljutnju kolega forumaša, ali ovdje doslovno ide sistem: nećeš? Ok, ima tko hoće..

 

 S druge strane, konzola je izašla prije koliko, godinu i par mjeseci?  Pomalo je smiješno i o toj temi razglabati...

 

Nešto čačkam po netu pa vidim da bi novi oklopi kućišta (boje) trebali krenuti u prodaju 18.02. Je li ima tko mozda kakav inside info iz SD pa da to potvrdi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 12:40 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Sony PlayStation 5

Jedini problem s cijenom, koji ja vidim, je taj sto cijena nije ona koju su ljudi ocekivali......

 

Mislim, da je sony najavio kako ce nova konzola kostati 800 eura, bilo bi malo prigovaranja, no, svi bi onda hvalili i klanjali se konzoli, i eto, ipak, nije to toliko puno novaca, jer, znas....

 

Normalno da svi love u mutnom, i pokusavaju sto vise naplatiti, pokusavaju sto vise utrpati uz samu konzolu da se rijese igara, jer igre po ovim cijenama su nekako mrtvi kapital, tko ce ih kupovati, kad konzola jos nije toliko zastupljena, a ako ce ih i kupovati, onda nece po 500-600kn, radije ih utopi uz konzolu i zadrzi cijenu po komadu.....

 

Tko ju je nabavio, vjerovatno mu nije zao novaca koje je dao, nebitno koliko.... tko nije, prilike ima, dakle, opet se vracamo na to - cijena im ne pase, sto je sasvim razumljivo, no.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

pitanje u vezi Horizon westa - dakle ako kupim online ps4 verziju, 18.2. cu ju moci nekako upgreadat na ps5 verziju

 

sta kad jednom deinstaliram igru i onda nakon 6 mjeseci opet pozelim igrat? jel ce mi u libraryu biti ps5 verzije te igre (ili cu dovjeka mozi naprviti upgrade na ps5) ili ce mi ostat ps4 verzija? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobio jučer novi kontroler nakon što mi je počeo driftati crveni (nakon svega 7 mjeseci). Uzeo sam ljubičasti i uživo odlično izgleda. Vidim da se radi o novoj reviziji (BDM-020, stara se zvala BDM-010). Novu reviziju se može prepoznati po malom slovu "A" kod broja modela:

 

https://pbs.twimg.com/media/E7pX3F2XsAcQ6Mv?format=jpg&name=4096x4096

 

Primjećujem da ima nešto drugačiju teksturu (grublju) na stražnjoj strani. "Share" i "Options" gumbi su isto nešto niži i mekši. Nadam se da će trajati duže od ove prve revizije jer ti BDM-010 su totalno u banani.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
duxx369 kaže...

pitanje u vezi Horizon westa - dakle ako kupim online ps4 verziju, 18.2. cu ju moci nekako upgreadat na ps5 verziju

 

sta kad jednom deinstaliram igru i onda nakon 6 mjeseci opet pozelim igrat? jel ce mi u libraryu biti ps5 verzije te igre (ili cu dovjeka mozi naprviti upgrade na ps5) ili ce mi ostat ps4 verzija? 

 

Sve što claim-aš ti ostaje zauvijek. I PS5 i PS4 verzija igre.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice