AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.673.663
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
AMD Navi

Popravit će goli k...  To se govori još od davnih dana ATIa pa nekako uvijek ista njesra sa njima. Jednostavno su nesposobni napravit čiste drivere.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 22:51 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...

Popravit će goli k...  To se govori još od davnih dana ATIa pa nekako uvijek ista njesra sa njima. Jednostavno su nesposobni napravit čiste drivere.

 poprave oni samo kaj sa svakom novom serijom moraju ponovo popravljat...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Proslu seriju je jos imalo koliko toliko smisla kupovati jer su solidne grafe sklepali iz amd-a... makar i tad se znalo da u nekim poljima apsolutno nisu konkurencija nvidiji. Ova serija losije performanse, nimalo unaprijedeni RT, losiji perf per watt od konkurencije i vj ce jos toga bit. Taman da 4080 ostane 200$ skuplja vise se isplati uzet od 7900. 4090 je prica za sebe.

 

Gledajuc ovako vj bi bolje prosli da su samo unaprijedili proizvodni proces i nista drugo ne dirali

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Uvijek profesionalan i pecizan Richard Leadbetter sa Digital Foundry 

 

Opce neupitno da je 4080 no brainer...

 

A kaj se drajvera tiče, tak jasna stvar, svake generacije taman kad dođe nova serija oni tek staroj dovedu u red drajvere.

 

Sad cekam samo da neko od ozbiljnijih igraca tipa der8auer, Coreteks, Frame Chasers, Actually Hardcore overclocking, Tech yes city prime to u ruke i pokazu OC i UV sposobnosti i finalne usporedbe 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Jel su popravili nafrljene taktove memorije u idlu ?

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Pa ovo je tek prva serija. Kakvi su bili 1000-serija procesora a kakva je bila 5000-serija procesora. 

 

Ako bude normalna cijena uzet cu AMD jer na 1080p je sve isto.

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Sve se bojim kakve će cijene bit srednjeg ranga na koji ciljam, bilo AMD ili Nvidia.

Zna li se uopće kada će slabije grafe na tržište? Konkretno ciljam na neku rx 7700 xt ili Nvidia ekvivalent...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Navi

Budeš se načekao dok ne shvate jedni i drugi da tak ne ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Dakle flop ko 4080. Šteta, baš sam mislio piknut Nitro. Sad ću čekat eventualnu 4080ti i pad cijena.

 

dakle, loše :

 

- nafrljena potrošnja u idlu

- mušice sa stutterom zbog beta chiplet drivera

- potrošnja 

- rt perfomanse su meh

- flopčina obične 7900xt kojoj uopće ne vidim svrhu, jbte trebali su nazvat kartice 7900xt i 7800xt i aus 

 

 

dobro :

 

- nešto jača u rasteru

- relativna cijena u odnosu na konkurenciju

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
lobotomac90 kaže...

Sve se bojim kakve će cijene bit srednjeg ranga na koji ciljam, bilo AMD ili Nvidia.

Zna li se uopće kada će slabije grafe na tržište? Konkretno ciljam na neku rx 7700 xt ili Nvidia ekvivalent...

 Na ljeto bude tek došao mid range, to sam pricao mjesecima unaprijed, dotle ce stare generacije po manjoj cijeni oponašati taj mid range koji bi trebale donesti nive serije.

 

Kratak zakljucak, kupi jeftino neku polovnu rtx 3080 i prst u uho, ionako to sve novo od mid range kaj dođe nebude nista jace a osjetno skuplje u dučanu.

 

Samo ces popušit pola godine bezveze na cekanje neceg kaj mizes imat odma po manjoj cijeni.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

I razmišljao sam o nekoj rtx 3080 ali mi žao pljunit 5000 kn za rabljeno, što je u dosta slučajeva i majnalo, a čekati mi nije problem jer imam grafu na kojoj mogu odigrati ako mi se nešto prohtije i PS 5.

Nego imam u planu prodati možda ps 5 i aktualnu grafu, pa bi uzeo nešto novo za lovu koju bih dobio od prodaje...a lako moguće ako se ne pokaže ništa isplativo za kupnju, da ostavim sve što imam i mir.

Volio bih reć da sam skonto da nema smisla non stop nešto mijenjati, al hebat ga kad je jače od mene 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 9:52 (lobotomac90).
7 godina
offline
AMD Navi

Čak se i glavni tech tuberi isoričavaju jer su performanse cak losije i od toga sta su pretpostavljali... 

 

Coreteks je fino zakljucio stvar... AMD najbolje zna prodati Nvidia flagshipe 

 

I jos jednom trenutno najjaci kanal Frame Chasers koji je potpuno nezavisan i sa svim hardverom u svojim rukama po izlasku, i ultra preciznim i točnim prognozama davno davno procitao na faci babe Lise tokom prezentacije za najavu zen4 arhitekture na kojoj su imali kratki uvid u gameplay sa rdna3 da joj se na faci vidi da imaju govno sa tom serijom (inace cesto tako procita sve sa faca tih lažova i ljigavaca tokom prezentacija i kaze u svojim breakdown-ovima istih)

 

Točno sve isto kako je pročitao sa face za rdna2 je rekao i kada je pred 3mj pricala za rdna 3.

Pogledati video od 1:10min do 3:45min komedija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Navi

Samo bojkot jednih i drugi. Nvidia zna složiti drivere, upumpava pare u developere i radi solidnu gamersku podršku i kroz godine su stvrili dobru reputaciju.

I onda ove godine izbace ciglu od grafe za milju kuna, u višokoj klasi dignu cijenu sa 700$ na 1200$ jer misle da su gamei tukci koji kupuju grafu jer štanca novce i ne treba viš niš raditi u životu samo pustiš da rudari i ideš u penziju

Onda još debelo odgode srednju kalsu koja će opret imati prenapuhane cijene a po nekim najava bit će otužno govno po pitanju napretka performansi.

 

AMD očito to ne može pratiti, rade bugovite proizvode na izlasku i onda ih peglaju godinu dana, i to ponavlaju kao zadnji nesposobni kreteni, umjesto da se pripreme, provjere, testiraju, ispeglaju. 

I onda još misle da su gameri još veće budale i da će davati 12 000 kn za grafu i ćekati da se sve popegla ili da će davati toliki novac da bi se igrali na kompu makar je sve ispeglano i prvi dan.

 

Ignorirati jedne i druge dok ne dođu pameti. Moje predviđanje (kao da je te stavri teško predvidjeti), ogroman pad dobiti u 2023. godini, iako je već i ove godine potop. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

 Pokraj ovog 4090 mi se čini kao best buy.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
AMD Navi

Točno onaj zaključak Coreteksa, AMD najbolje prodaje Nvidia flagshipe.

4080 je izgledala loše pozicionirana sve do dolaska rdna3 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Ajoj hahaha, pogledajte od 22min ovaj video službene prezentacije rdna3 i facu od tipa kad krene o tome da su lideri u perf per watt i da grafa stane u svako kuciste a ne trebaju ni adaptere 

 

I onda mi neko krene o intelu i Nvidia-i... Ko o čemu nego krva o poštenju 

Ovo kolko su se izblamirali na zadnje dve glavne prezentacije za procesore i gpue i muljanjem su ispucali kvotu za 10 godina intela i nvidia-e koji barem ne lazu, a nemaju ni potrebe namjestat prezentacije 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 11:44 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Ajoj hahaha, pogledajte od 22min ovaj video službene prezentacije rdna3 i facu od tipa kad krene o tome da su lideri u perf per watt i da grafa stane u svako kuciste a ne trebaju ni adaptere 

 

I onda mi neko krene o intelu i Nvidia-i... Ko o čemu nego krva o poštenju 

Ovo kolko su se izblamirali na zadnje dve glavne prezentacije za procesore i gpue i muljanjem su ispucali kvotu za 10 godina intela i nvidia-e koji barem ne lazu, a nemaju ni potrebe namjestat prezentacije 

 Svi su oni muljatori samo svaki na svoj način mulja.

:)
7 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 

I onda ove godine izbace ciglu od grafe 

Tu cu te pardonirat..

 

Referentna 7900xtx je 1.5cm manja od 4090 FE za obe trebas 3 slota.

 

Custom modeli su gotovo identicni, TUF 7900xtx je 35cm

 

Te price o veličini kartice su komedija kad krenete o tome a isti drek.

I fala bogu da napokon postoje pošteni hladnjaci da drze te grafe hladne ko špricer i potpuno tihe na malom rpm. A i kucista izgledaju manje prazna 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 12:01 (Zwer54).
12 godina
offline
AMD Navi

Koliko vidim kod nas je ista cijena od 7900 xtx i rtx 4080. Tako da cu izgleda uzeti 4080 na kraju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Nastavno na grafičke...

 

To kolko amd sam sebe zna uništit ni netreba mu konkurencija, mogli su 7900XT fino zaokruzit na 550$ i jačat mid range gdje je najvise interesa, ali ne oni je razapnu pored 7900xtx ko strašilo za 100$ manje samo da XTX model ima vise smisla kojeg nema ionako 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
snake1kl kaže...

Koliko vidim kod nas je ista cijena od 7900 xtx i rtx 4080. Tako da cu izgleda uzeti 4080 na kraju.

 A sta sam ti ja rekao odavno zmijiću 

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
snake1kl kaže...

Koliko vidim kod nas je ista cijena od 7900 xtx i rtx 4080. Tako da cu izgleda uzeti 4080 na kraju.

 A sta sam ti ja rekao odavno zmijiću 

 

 

 Pa rekao sam ali nisam mogao znati koja ce tocno biti cijena dok nije izasla graficka:)

2 godine
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
snake1kl kaže...

Koliko vidim kod nas je ista cijena od 7900 xtx i rtx 4080. Tako da cu izgleda uzeti 4080 na kraju.

 A sta sam ti ja rekao odavno zmijiću 

 

 

 Ja neznam koji vrag ti forsiraš taj rt i dlss, dlss na tak jakim karticama uopće nije potreban, kupiš jaku karticu i upališ dlss i dobiješ slabiju kvalitetu slike, ono wtf. A grafa nema šta ne tera na 4k 60 fps. Ako bi ubadao 4080 ubadao bi zbog raw powera a ne opcije koja mi umanji kvalitetu slike.

2 godine
offline
AMD Navi

ajme u iponu 13500 kn 7900xtx, teški flop.

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Navi
OnTime kaže...
Zwer54 kaže...
snake1kl kaže...

Koliko vidim kod nas je ista cijena od 7900 xtx i rtx 4080. Tako da cu izgleda uzeti 4080 na kraju.

 A sta sam ti ja rekao odavno zmijiću 

 

 

 Ja neznam koji vrag ti forsiraš taj rt i dlss, dlss na tak jakim karticama uopće nije potreban, kupiš jaku karticu i upališ dlss i dobiješ slabiju kvalitetu slike, ono wtf. A grafa nema šta ne tera na 4k 60 fps. Ako bi ubadao 4080 ubadao bi zbog raw powera a ne opcije koja mi umanji kvalitetu slike.

 

Pa u nekim slucajevima uz dlss izgleda cak ostrije nego native 4k npr, a trziste se vec neko vrijeme puni sa 4k 144hz monitorima, tako da 60 fps za 4k vise nije dovoljno. 

6 godina
offline
AMD Navi

Teta Su se pravi mutava. AMD odbor će, umjesto da analizira tržište, otpustit tetu Su i sve po starom. Umjesto da sami zaključe što je problem. Idioti menadžerski. Da jedan lider ode u pogon i popriča sa ing timom. Jeb... te njihova škola. Naravno, samo karikiram, nema govora o otpuštanju.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 13:54 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Da li će moć I3-10105 16 GB rama ganjat rtx 3060 12gb model bez bootlenecka?
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
OnTime kaže...

 Ja neznam koji vrag ti forsiraš taj rt i dlss, dlss na tak jakim karticama uopće nije potreban, kupiš jaku karticu i upališ dlss i dobiješ slabiju kvalitetu slike, ono wtf. A grafa nema šta ne tera na 4k 60 fps. Ako bi ubadao 4080 ubadao bi zbog raw powera a ne opcije koja mi umanji kvalitetu slike.

 Normalno da forsiram kad dlss poboljsa kvalitetu slike pomocu ai tehnologije tako da "stvara" piksele tamo gdje fale ili su loši.

 

Ima nebrojeno primjera i recenzija koje to pokazuju, naročito materijal sa digital foundry koji radi detaljne opservacije na tu temu i usporedbe.

 

To sta si ti neupucen i zadrt pa se furas na raw performanse i 60fps gaming je tvoj izbor, nemoj ga nametati nama i pricati dezinformacije, jer ako ces bas inzistirati zaljepit cu ti 5 linkova koji u bebu pokazuju koliko je dlss brutalna stvar ne samo jer popravi sliku nego i debelo digne fps, tako da je no brainer (cak i da mrvicu izgubis na grafici kaj ne primjetiš taj trade off za 30% dobivenih performansi bi nio apsolutno opravdan)

 

A druga stvar je kaj 60fps u najnovijim igrama i onima sa RT (a to je danas 90% izaslih naslova) bez dlss je komedija, recimo Requiem ni nema RT a na max postavkama ti jedino 4090 moze garantirati 60fps bez dlss.

A ima jos takvih naslova u prici, nove igre su gurnule 3070ku pod must have za 1080p 60 fps na ultra i taj raw power sa next gen igrama u UE5 ce brzo ishlapiti za igranje u 100+ fps na 4k.

 

 

14 godina
offline
AMD Navi

DLSS nije za zanemariti, ja na to gledam kao da je 30-40% jača kartica u igrama koje ga podrzavaju. Free performance, nebitno koliko kome "treba" fps-ova, uvijek je više bolje.. Razlika u kvaliteti slike je u većini dlss implementacija neprimjetna ili jedva primjetna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice