Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 707.506
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
brat od habs-a kaže...

ja bi htio kupiti neki malo bolji fotoaparat koji ima mogučnost dulje ekspozicije(bar 30 sekundi) ali nikako nemogu nac po ducanima na internetu da pise kolika je ekspozicija moguca( u biti koliko blenda može bit dugo otvorena-jel se to tako kaze il sam nesto krivo skuzio?...neznam..).... 

u fotografiji sam početnik, a zanima me fotografiranje munja, i fotografiranje po noči, pa mi zato treba veča ekspozicija....

pa ako neko zna preporučit tako neki fotoaparat do 2000 kuna, ako ima može i jeftinije.... 

 

Nikon P330 ili Olympus XZ-10 su ti najbolji izbori za to što tražiš.

 Olympus je nešto bolji ako misli uređivati slike(RAW fromat) i bavit se macro fotografijom(1cm)
Dok u drugu ruku nikon ima nešto širi kut objektiva(25mm) i širi dynamic range,a vjerojatno će nekome biti prednost što ima 3d podršku :)

 

P.S. jel zna netko servis za objektive u ST?
Zaglavio mi se telezoom 75-300 i onda sam ga naglo povuko i radio je par minuta te počeo odumirat-baca mi error 01 i ne prepoznaje ga,drugi objektivi rade normalno.
Sad je pitanje dal' sam ga oštetio kad sam ga povuko ili mu je pregorio čip unutra,jer sam znao viđat da objektiv povuče previše struje zbog kratkog spoja i sl. te izgore vodiči na pcbu čipa.

1100d je u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 15:01 (CyberPlague).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
CyberPlague kaže...

P.S. jel zna netko servis za objektive u ST?
Zaglavio mi se telezoom 75-300 i onda sam ga naglo povuko i radio je par minuta te počeo odumirat-baca mi error 01 i ne prepoznaje ga,drugi objektivi rade normalno.
Sad je pitanje dal' sam ga oštetio kad sam ga povuko ili mu je pregorio čip unutra,jer sam znao viđat da objektiv povuče previše struje zbog kratkog spoja i sl. te izgore vodiči na pcbu čipa.

1100d je u pitanju

 

Šalji u ovlašteni servis u ZGu, barem ćeš dobit kud i kakvu garanciju za obavljeni posao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
CyberPlague kaže...

P.S. jel zna netko servis za objektive u ST?
Zaglavio mi se telezoom 75-300 i onda sam ga naglo povuko i radio je par minuta te počeo odumirat-baca mi error 01 i ne prepoznaje ga,drugi objektivi rade normalno.
Sad je pitanje dal' sam ga oštetio kad sam ga povuko ili mu je pregorio čip unutra,jer sam znao viđat da objektiv povuče previše struje zbog kratkog spoja i sl. te izgore vodiči na pcbu čipa.

1100d je u pitanju

 

Šalji u ovlašteni servis u ZGu, barem ćeš dobit kud i kakvu garanciju za obavljeni posao.

 Jel bi mogli barem okvirno znat' o čemu bi se moglo radit,jer se bojim da će me popravak+poštarina doć više negoli koliko sam ga platio(450kn)

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

uglavnom hvala na pomoći... 
e sad: doveli ste me u veliku dilemu.... nisam znao da se ti masivni fotoaparati uopče mogu uspoređivt s tim kompaktnim, ali iz priloženog ( COOLPIX P330 I lumixDMC-FZ72EB  ) vidim da se ipak mogu uspoređivat..... lipe ste mi aparate predložili, ali sada sam još neodlučniji kad sam shvatio da bi pomoču tog velikog zooma mogao uslikat neke fora fotografije, i to je prednost lumixa, a prednost nikona je to što je kompaktniji, a ima predobre karakteristike....

i sad jasno da je odluka nameni, kompaktnost ili zoom....
nevidim među specifikacijama, ali predpostavljam da nemaju mogučnost mjenjanja objektova (jesam li u krivu)?

brbrbs
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
brat od habs-a kaže...

uglavnom hvala na pomoći... 
e sad: doveli ste me u veliku dilemu.... nisam znao da se ti masivni fotoaparati uopče mogu uspoređivt s tim kompaktnim, ali iz priloženog ( COOLPIX P330 I lumixDMC-FZ72EB  ) vidim da se ipak mogu uspoređivat..... lipe ste mi aparate predložili, ali sada sam još neodlučniji kad sam shvatio da bi pomoču tog velikog zooma mogao uslikat neke fora fotografije, i to je prednost lumixa, a prednost nikona je to što je kompaktniji, a ima predobre karakteristike....

i sad jasno da je odluka nameni, kompaktnost ili zoom....
nevidim među specifikacijama, ali predpostavljam da nemaju mogučnost mjenjanja objektova (jesam li u krivu)?

 Prednosti Lumixa su bolja baterija,veći zoom,HDR i viewfinder,a i dosta je jeftiniji.Dok u drugu ruku ima i lošiji senzor,manju rezoluciju ekrana,manji dynamic range,manji otvor blende i općenito manje dobru kvalitetu slike.

 

Objektivi se kod kompaktnih fotića ne mogu mijenjat,mogu se mijenjat jedino kod DSLR i SLR fotoaparata.Zoom je dosta velika prednost,ali meni u ovoj situaciji ne bi presudio,Nikon je jednostavno Nikon i smatram da se ne može mjerit s Lumixom,bar ne u ovom slučaju.

 

P.S. i naravno,nikon ima brži shutter speed

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 19:14 (CyberPlague).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
CyberPlague kaže...

 Jel bi mogli barem okvirno znat' o čemu bi se moglo radit,jer se bojim da će me popravak+poštarina doć više negoli koliko sam ga platio(450kn)

 

Možda će neka dobra duša koja ima canona znat o čemu se radi, pokušak u nekoj drugoj temi navest taj problem pa dobiješ odgovor. Ili pokušaj na googleu i canonovim forumima što taj error 01 znači, možda imaju i neku online pordšku...

Popravci objektiva generalno nisu baš jeftini, ako to rade ljudi koji nisu stručni možeš imat problema s fokusom, decentriranim navojem i svašta... mislim da ti se više isplati nać neki funkcionalni rabljeni drugdje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
brat od habs-a kaže...

uglavnom hvala na pomoći... 
e sad: doveli ste me u veliku dilemu.... nisam znao da se ti masivni fotoaparati uopče mogu uspoređivt s tim kompaktnim, ali iz priloženog ( COOLPIX P330 I lumixDMC-FZ72EB  ) vidim da se ipak mogu uspoređivat..... lipe ste mi aparate predložili, ali sada sam još neodlučniji kad sam shvatio da bi pomoču tog velikog zooma mogao uslikat neke fora fotografije, i to je prednost lumixa, a prednost nikona je to što je kompaktniji, a ima predobre karakteristike....

i sad jasno da je odluka nameni, kompaktnost ili zoom....
nevidim među specifikacijama, ali predpostavljam da nemaju mogučnost mjenjanja objektova (jesam li u krivu)?

 

Cyber ti je dolje već dosta objasnio, ali evo da nadopunim;

Generalno je pravilo na objektivima - čim veći zoom tim su lošiji. Razlog leži u tome što kroz cijeli zoom raspon potrebno raditi optičke korekcije ili prahvaćati kompromise. Zato su i najbolji objektivi na svijetu oni fiksne žarišne duljine (ne mogu zumirat uopće).

FZ27 nije loš aparat za te novce ako ti baš treba taj zoom, ali kako si naveo da ćeš fotkati po mraku munje i XZ-10 i P330 su ti bolji izbor, prvenstveno jer imaju veći otvor blende na najmanjoj žarišnoj duljini.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže... 

Cyber ti je dolje već dosta objasnio, ali evo da nadopunim;

Generalno je pravilo na objektivima - čim veći zoom tim su lošiji. Razlog leži u tome što kroz cijeli zoom raspon potrebno raditi optičke korekcije ili prahvaćati kompromise. Zato su i najbolji objektivi na svijetu oni fiksne žarišne duljine (ne mogu zumirat uopće).

FZ27 nije loš aparat za te novce ako ti baš treba taj zoom, ali kako si naveo da ćeš fotkati po mraku munje i XZ-10 i P330 su ti bolji izbor, prvenstveno jer imaju veći otvor blende na najmanjoj žarišnoj duljini.

Slažem se sa izborom XZ-10, i sam bih ga predložio da sam vidio da ga ima ispod 2000kn koliko je bio budžet, bolji je aparat od FZ72. Mislim da P330/340 nisu dobri za slikanje munja zbog jako puno aberacije, a otvor blende će ionako morat dosta smanjiti da bi pošteno (oštro) uslikao munju na exp 60".

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav forumaši

zanima me da li je Nikon 1 S2 pametan izbor? Imam Samsung NX3000 i sestri se toliko svidio da si i sama želi takav kupiti međutim malo joj je preskup pa je tražila nešto jeftinije i našla taj Nikon. Ona bi ga uglavnom koristila sa slikanje svoje obitelji, naročito djece. Vidim da za njega nema puno objektiva u ponudi, ali mislim da će za početak koristiti samo onaj standardni što dođe uz njega pa da li će joj taj objektiv biti dovoljan za njene potrebe? Vidim da 11-27.5mm nije baš za portrete, a i senzor je manji, ali s druge strane ima veliku brzinu okidača što je dobro kada slika djecu, ali opet sa 3.5 ne znam koliko će joj biti od koristi u zatvorenom :/

Da li se na taj fotoaparat mogu preko adaptera koristiti drugi objektivi, naročito ako može zadržati opciju autofokusa?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
avokado kaže...

pozdrav forumaši

zanima me da li je Nikon 1 S2 pametan izbor? Imam Samsung NX3000 i sestri se toliko svidio da si i sama želi takav kupiti međutim malo joj je preskup pa je tražila nešto jeftinije i našla taj Nikon. Ona bi ga uglavnom koristila sa slikanje svoje obitelji, naročito djece. Vidim da za njega nema puno objektiva u ponudi, ali mislim da će za početak koristiti samo onaj standardni što dođe uz njega pa da li će joj taj objektiv biti dovoljan za njene potrebe? Vidim da 11-27.5mm nije baš za portrete, a i senzor je manji, ali s druge strane ima veliku brzinu okidača što je dobro kada slika djecu, ali opet sa 3.5 ne znam koliko će joj biti od koristi u zatvorenom :/

Da li se na taj fotoaparat mogu preko adaptera koristiti drugi objektivi, naročito ako može zadržati opciju autofokusa?

 Nikon 1 S2 je dobar izbor za sportsku fotografiju u uvjetima dobrog svjetla kad ne želiš tegliti nešto teško sa sobom. Dobra je zamjena za P&S. Kvaliteta slika je vidljivo lošija od NX3000, iako mislim da se za te novce i tako male dimenzije ne može naći bolje. Drugi objektivi se uglavnom ne mogu koristiti jer je tu veliki crop faktor (1" senzor/ 2.7 crop). Autofokus se možda može zadržati uz neke smart adaptere ali to se ne isplati jer te stvar na kraju košta više od objektiva za njegov mount. Taj standardni objektiv je ekvivalent 28-75mm na 35mm formatu pa je dobar i za portrete gdje ti treba 50-70mm. Sve ovisi što ti sestra želi, ako traži male dimenzije i slikat će u eksterijerima, ako se djeca bave sportom (video, fotke brze ekspozicije u dobrim uvjetima) za to je ovaj aparatić dobar.
Napomena, sve vrijedi ako ga nađeš po dobroj cijeni a to je 150-200€, osobno više ne bih dao za taj aparat. Vidim da se kod nas u trgovinama nađe NX300 za iste novce (2400kn) i u tom slučaju izbor jasno pada na NX300. Možete čak i razmjenjivati objektive za NX mount.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 10:46 (jozef).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

hvala na odgovoru

zaboravih spomenuti i Lumix GF-3, znam da je već duže na tržištu, ali ovako gledajući po karakteristikama ne djeluje loše

btw, da li mi možeš objasniti to oko ekvivalenta i 35mm, kako se to gleda, zanima me čisto informativno? :) :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
CyberPlague kaže...

 Jel bi mogli barem okvirno znat' o čemu bi se moglo radit,jer se bojim da će me popravak+poštarina doć više negoli koliko sam ga platio(450kn)

 

Možda će neka dobra duša koja ima canona znat o čemu se radi, pokušak u nekoj drugoj temi navest taj problem pa dobiješ odgovor. Ili pokušaj na googleu i canonovim forumima što taj error 01 znači, možda imaju i neku online pordšku...

Popravci objektiva generalno nisu baš jeftini, ako to rade ljudi koji nisu stručni možeš imat problema s fokusom, decentriranim navojem i svašta... mislim da ti se više isplati nać neki funkcionalni rabljeni drugdje.

 Upisao sam u google "canon lens error 01" i izbacilo je par youtube vodiča i savjeta koje pokušaj napraviti.. navodno greška znači komunikacijski problem između tijela i leće.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zura kaže...
Trickortreat kaže...
CyberPlague kaže...

 Jel bi mogli barem okvirno znat' o čemu bi se moglo radit,jer se bojim da će me popravak+poštarina doć više negoli koliko sam ga platio(450kn)

 

Možda će neka dobra duša koja ima canona znat o čemu se radi, pokušak u nekoj drugoj temi navest taj problem pa dobiješ odgovor. Ili pokušaj na googleu i canonovim forumima što taj error 01 znači, možda imaju i neku online pordšku...

Popravci objektiva generalno nisu baš jeftini, ako to rade ljudi koji nisu stručni možeš imat problema s fokusom, decentriranim navojem i svašta... mislim da ti se više isplati nać neki funkcionalni rabljeni drugdje.

 Upisao sam u google "canon lens error 01" i izbacilo je par youtube vodiča i savjeta koje pokušaj napraviti.. navodno greška znači komunikacijski problem između tijela i leće.

 Ma kakvi...objektiv je problem,nisu ni kontakti niti išta drugo,najviše se bojim da se shebo neki flat kabel/žica unutra,da se barem lako rastavljaju,sam bi ju/ga zamijenio,ali servisi i za zamjenu kabla uzimaju po 300-400kn :S mogu ga u smeće lagano,čini mi se.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
avokado kaže...

hvala na odgovoru

zaboravih spomenuti i Lumix GF-3, znam da je već duže na tržištu, ali ovako gledajući po karakteristikama ne djeluje loše

btw, da li mi možeš objasniti to oko ekvivalenta i 35mm, kako se to gleda, zanima me čisto informativno? :) :)

 

Ekvivalencija je u biti pretvaranje u žarišnu duljinu na full frame formatu.

Da bi dobio ekvivalentnu žarišnu duljinu pomnožiš faktor cropanog senzora (2x za u4/3 ili 1,5x za APS-C) sa žarišnom duljinom objektiva koji ti se nalazi na crop aparatu.

Npr.: samsung NX300 koristi APS-C senzor (crop faktor 1,5) i na njemu koristiš objektiv žarišne duljine 24mm (koji na FF senzorima spada pod širokokutne objektive), dobivaš: 24mmx1,5=36mm. Znači, na tom Samsungu objektiv više neće biti širokokutan nego će već spadati u tzv. objektive normalne žarišne duljine.

Sama žarišna duljina ti određuje koliki prostor ti stane u jedan kadar. Čim je žarišna duljina manja tim ćeš više prostora uhvatiti jednom ekspozicijom senzora.

Neka uobičajena podjela je

<21mm - ultra širokokutni objektivi

21-35mm - širokokutni objektivi

35-70mm - normalni objektivi (kod njih najmanje dolazi rastezanja ili kompresije prostora što ostale skupine objektiva rade)

70-135mm - najćešća duljina za portretne ili macro objektive

>135mm - telephoto objektivi

 

Kod manjih žarišnih duljina dolazi do rastezanja prostora, kod većih do kompresije prostora i njima je najlakše dobiti neki umjetnički efekt. Zbog toga je možda i najteže napraviti neku zanimljivu fotografiju objektivima između 35 i 70mm jer je ljudima ta žarišna duljina previše uobičajena.

13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Preporuka nekog recimo bridgea kompakta polovnog do 1000 kn? Zapeo mi za oko Nikon Coolpix L810....

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 11:22 (blackened_bm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
blackened_bm kaže...

Preporuka nekog recimo bridgea kompakta polovnog do 1000 kn? Zapeo mi za oko Nikon Coolpix L810....

 Namjena,prednost zoomovima/ultra zoomovima?

13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ultrazoom, većinom landscapeovi, malo makra i bitno mi je da mu je ok brzina okidanja, da mu ne treba par sekundi dok ga izfokusira pa da tek onda opali stvarno fotku. Imao sam Canona SX 150is koji je ta klasa otprilike i to mu je bila najveća mana, pogotovo pri uvijetima slabijeg osvjetljenja.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

S aparatom od 1.000 kn se ni sad nećeš baš usrećiti brzinom fokusiranja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
blackened_bm kaže...

Ultrazoom, većinom landscapeovi, malo makra i bitno mi je da mu je ok brzina okidanja, da mu ne treba par sekundi dok ga izfokusira pa da tek onda opali stvarno fotku. Imao sam Canona SX 150is koji je ta klasa otprilike i to mu je bila najveća mana, pogotovo pri uvijetima slabijeg osvjetljenja.

 Za 1000kn previše kriterija imaš,uostalom kvaliteta slike je obrnuto proporcionalna rasponu zooma,tako da....
Skupi još makar toliko pa uzmi nekog sony-a tipa DSC300

13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

A da bacimo zoom postrane, znači čisto bridge sa ok kvalitetom fotke?

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ekipa...

za oko mi je zapo sljedeći fotić http://www.ekupi.hr/Canon-EOS-700D--EFS1855IS-STM-digitalni-SLR-fotoaparatnbspnbsp-400kn-CashBack-280067.aspx

Pošto nemam previše iskustva dajte neku kritiku za ovaj ili prepouku za neki u tom rangu, može i jeftinije...

hvala puno

daemon {GmF}
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

Pozdrav ekipa...

za oko mi je zapo sljedeći fotić http://www.ekupi.hr/Canon-EOS-700D--EFS1855IS-STM-digitalni-SLR-fotoaparatnbspnbsp-400kn-CashBack-280067.aspx

Pošto nemam previše iskustva dajte neku kritiku za ovaj ili prepouku za neki u tom rangu, može i jeftinije...

hvala puno

 

Ovaj radije uzmi

http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-%2818-55mm-dal-wr-objektiv%29-crni-dslr-p360475.html?bid=&partner=10001

Jeftiniji je dosta a i bolji

Tu dolje ti je neka osnovna usporedba:

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-700D-vs-Pentax-K-50

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:06 (Trickortreat).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Odmah da naglasim da nisam profesionalac i da zelim da imam aparat kojim mogu da napravim dobre ali ne profesionalne slike mislim tek krecem da ucim o ovome. Dakle volim da pravim fotografije i potreban mi je aparat kojim mogu da uslikam neke detalje iz prirode ali takodje mi je potrebno da aparat pravi kvalitetan video snimak. Pronasla sam par takvih koje bih mogla da priustim sebi i da kazem prvi na listi mi je Canon Powershot sx520 hs

Citala sam misljenja drugih ljudi ali to su najcesce bile specifikacije i neki izrazi koji meni nisu poznati, uglavnom zelela bih ako bi neko mogao da mi pojasni da li vredi kupovati tu kameru, da li njom mogu da napravim dobre fotografije i snimke i ako imate neki bolji predlog, slobodno preporucite (naravno da ne bude dosta skuplji od pomenutog)

Takodje vase misljenje da li je bolje kupiti ovaj model dakle Canon Powershot sx520 hs ili recimo Nikon Coolpix L840? Hvala najlepse, pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:24 (jenny5).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
jenny5 kaže...

Odmah da naglasim da nisam profesionalac i da zelim da imam aparat kojim mogu da napravim dobre ali ne profesionalne slike mislim tek krecem da ucim o ovome. Dakle volim da pravim fotografije i potreban mi je aparat kojim mogu da uslikam neke detalje iz prirode ali takodje mi je potrebno da aparat pravi kvalitetan video snimak. Pronasla sam par takvih koje bih mogla da priustim sebi i da kazem prvi na listi mi je Canon Powershot sx520 hs

Citala sam misljenja drugih ljudi ali to su najcesce bile specifikacije i neki izrazi koji meni nisu poznati, uglavnom zelela bih ako bi neko mogao da mi pojasni da li vredi kupovati tu kameru, da li njom mogu da napravim dobre fotografije i snimke i ako imate neki bolji predlog, slobodno preporucite (naravno da ne bude dosta skuplji od pomenutog)

Takodje vase misljenje da li je bolje kupiti ovaj model dakle Canon Powershot sx520 hs ili recimo Nikon Coolpix L840? Hvala najlepse, pozdrav

 

Za tu cijenu ti je Olympus XZ-10 najbolji aparat

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

 evo i ja planiram uzeti nesto tipa eos700D  jer ima rotirajuci ekran pa mi je koristan za snimanje videa.

nisam stručnjak,al jel u još čem  pentax bolji od canona osim u ISo osjetljivosti, koju ima duplo vecu, brzini zatvaraca za 1/2000 vecu, za 2 vise af točke i boljim bojama na slici.

sad zavisi od osobe do osobe sta mu je bitno kod fotoaparata, al meni za snimanje se vise sviđa canon i ima ljepši dizajn 

 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

okej, nakon sto sam procitao svoj post gore i vidio sta sam napisao, zasigurno je pentax kvalitetniji hah

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

Pozdrav ekipa...

za oko mi je zapo sljedeći fotić http://www.ekupi.hr/Canon-EOS-700D--EFS1855IS-STM-digitalni-SLR-fotoaparatnbspnbsp-400kn-CashBack-280067.aspx

Pošto nemam previše iskustva dajte neku kritiku za ovaj ili prepouku za neki u tom rangu, može i jeftinije...

hvala puno

 Moja preporuka ti je uvijek Nikon,ALI canon je bolji po pitanju videa(neke auto focus funkcije),ali treba uzet u obzir da i pentax snima extra videe,a o slikama da i ne govorim,kontrast i jasnoća boja koju pentax stvara se ne može mjerit s nijednim drugim DSLRom.

 

P.S. okretljiv ekran ti ne znači ništa za videe,da si rekao za fotografiju,onda bi ti pomoglo kod nekih niskih kuteva,ali ovako ne.Danas svi imamo mobitele i većina podržava OTG tako da i njih možeš koristit kao exteni ekran

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 8:53 (CyberPlague).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

a nikon d3300 u usporedbi sa tim pentax k50?

daemon {GmF}
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 22:33 (daemon).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

a nikon d3300 u usporedbi sa tim pentax k50?

 Pentax ima veći ISO i bolju stabilizaciju i dynamic range.U drugu ruku Nikon snima FHD na 60FPSa(pentax isto ali na 30fps),nizak šum pri maloj ISO vrijednosti i općenito mrvicu bolju kvalitetu slike(barem po tehničkim podacima,u praksi se može pokazat i obrnuto :)

 

Oba imaju neke prednosti i mane,ali ovo je ono osnovno.I naravno,valja napomenut da Nikon ima više opreme na tržištu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

A kada bi preporucili jos koni best buy do 5000kn? Dajte preporucite 3 fotica koja da razmotrim.

Hvala

daemon {GmF}
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice