Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.528
|
čitano: 14.301.920
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miro051 kaže...

Ne želim se praviti pametan niti popovati nikome, ali ljudi moji morate biti razumni i svjesni jedne bitne stvari, ako nemate kvalitetan da ne kažem vrhunski izvor signala koji će vam isporučivati sadržaj na vaš budući, novi tv, potpuna je utopija kupovati vrhunske top modele tv ili njima slične jer nećete dobiti ništa osim silnog razočarenja!

Zaboravite onda na sve napredne značajke vašeg novog tv-a, jer nećete dobiti doslovno, ništa!!

 nije da se bas nista ne dobije ali ne dobijes sve naravno... Dobijes upscaling... dobijes dobar daljinski....

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav kolege,

Uređujem si novi prostor za život i treba mi TV 55". Na njemu će se prvenstveno gledati sadržaj sa streaming platformi i igrati PlayStation 5.

Što bih htio?
- 4K reza
- 120 Hz
- Do 800e (mogu se protegnuti malo ako je baš potrebno potrebno)

O brendovima i markama TV-a ne znam puno. Kući smo uvijek imali neke low budget LG-jeve i bilo je sve okej. Operacijski sustav me ne zanima, imam Android Box ako će nešto nedostajati. Svakako bih volio nešto što će me trajati sljedećih nekoliko godina.

Hvala!
 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MedO1337 kaže...
Pozdrav kolege,

Uređujem si novi prostor za život i treba mi TV 55". Na njemu će se prvenstveno gledati sadržaj sa streaming platformi i igrati PlayStation 5.

Što bih htio?
- 4K reza
- 120 Hz
- Do 800e (mogu se protegnuti malo ako je baš potrebno potrebno)

O brendovima i markama TV-a ne znam puno. Kući smo uvijek imali neke low budget LG-jeve i bilo je sve okej. Operacijski sustav me ne zanima, imam Android Box ako će nešto nedostajati. Svakako bih volio nešto što će me trajati sljedećih nekoliko godina.

Hvala!

 Uklapa li ti se LG c1 ili c2 ili c3 u budzet? Netflix sa DV izgleda spektakularno na oledu....

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Moj, osobni, osvrt na TCL q870, 65 cola (C745), dakle moje i samo moje mišljenje. Ako nekome koristi, odlično! Nisam power user!

 

Dobro:

- instalacija: treba dvoje ljudi,ali nije tanak kao napredniji TVovi i ne treba biti ultra pažljiv.Kutija došla kao da je bila u Ukrajini, sve čitavo.

- Android TV, koristio drugi acc, no issues. Scan zemaljskih, sve 5. Kakav signal takva slika.

- Netflix, Kodi, Stremio, firestick, tube- milina ! Sve, ama baš sve radi iz prve i prepoznaje signal. Što je u UHD ili DV tako je i prikazano. Gledam Planet Majmuna od početka na Netflixu i to je bomba. LOTR i oba Blade Runnera na čekanu, žena i djeca plaču, čekaju, doći će svi na red.

- podesiti sliku po tutorijalima, prvo isključiti sve "saving" feature.

- refleksije ima ali nije deal breaker, kome smeta digne ligt na 100%, meni je na 60% više nego dovoljno.

- android TV radi brzo, ne kao Fire 4K, ali je razlika zanemariva pa vadim Firestick.

- slika, kao i uvijek, ovisi samo o izvoru. Peglanje zemaljskih ne HD je banana. Sve što je barem HD je ok. FHD je sjedi 5. Najmanje se gleda zemaljska.

- local dimming radi iznenađujuće dobro.

- fast access tipke rade točno to što treba i sve je u redu.

- slika, sat TV A1- isto kao i iznad, kakav signal takva slika

- više accounta

 

Nije dobro:

- sa valjda deset mjesta treba provjeriti postavke slike da dobiješ nešto

- registracija za 5G gare te informira da trebaš serijski broj sa kutije u zadnjem koraku (kupljeno u Elipsu, E kupi na računu pošalje i sn). Kada klikneš pošalji tek tada ti kaže da treba i sliku računa...

- registracija usera za TCL Hrvatska te vodi na Grčku? WTF

- CEC ne fercera kako treba sa sat TV (Kaon receiver), to ću još koji puta probati

- fckin zaštitna folija na donjem dijelu, gdje je i logo TCLa - htio bih sresti tog baju koji je to smislio, da nakon skidanja folije sa svega još moraš potrošiti vremena kao za cijelu instalaciju na skidanje folije 7mmx 1,5m!! Nisam htio paliti prije toga da ne bude još gore kada se ugrije..

- scaniranje zemaljskih- ni ne nudi samo FTA već skenira sve i moraš kasnije pobrisati ručno, jedan po jedan EVo tv i HU tv..Bravo Majstori!!

- ne možeš preskočiti zaštitu sadržaja PINom??

- ugrađen media player-samo za stick, ostalo neupotrebljiv

- zvuk- meh

- najbitinije: PVR!!! Nisam uspio postaviti PVR a na TCL HR se ne možeš registrirati!!!! Šta se dogodi ako promijenim lokaciju npr na DE?

 

Ne znam:

- kratak mi HDMI kabel od pojačala, tako da ne znam gdje sam dok ne dođe kabel.ARC ostao provjeriti.

- stari NAS i smb 1.0, još se koljem

- sport, inače ne pratim i nemam mišljenje

- BT slušalice nisam stigao.

 

nakon nekoliko dana ću editirati ovaj post sa novim informacijama i ja bih rekao da je ovo sasvim OK TV, sukladno novcima.

Ovo je samo moje mišljenje i nikome ne preporučujem ništa i nikada.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 15:43 (Provincija).
Moj PC  
7 0 hvala 5
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Uklapa li ti se LG c1 ili c2 ili c3 u budzet? Netflix sa DV izgleda spektakularno na oledu....

Da je reko da mu je budžet 1500-2000€ onda nek uzme C3, ovak niš....

 

U svom budžetu može samo baciti oko na TCL C835 koji zadovoljava sve kriterije i ima 144Hz refresha, ili neka malčice nadoda i uzme Samsunga Q80C, ali neće ni s jednim od ovih pogriješiti ak uz njih dobije 2+3 god. gare...
 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miro051 kaže...

Ne želim se praviti pametan niti popovati nikome, ali ljudi moji morate biti razumni i svjesni jedne bitne stvari, ako nemate kvalitetan da ne kažem vrhunski izvor signala koji će vam isporučivati sadržaj na vaš budući, novi tv, potpuna je utopija kupovati vrhunske top modele tv ili njima slične jer nećete dobiti ništa osim silnog razočarenja!

Zaboravite onda na sve napredne značajke vašeg novog tv-a, jer nećete dobiti doslovno, ništa!!

 Ne slazem se. Dobijes i to poprilicno, top modeli su bolje slozeni, kvalitetniji su, cesto bude i daljinski upravljac bolji, jaci cpu a s time i bolji upscaling. Cak su i nasi dtv programi gledljivi. Probaj usporediti jeftini model i skupi pa ces vidjeti razliku cak i ako je taj jeftini nabrijan na papiru.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam na preporukama!

 

Imam sad već neku ideju što bi se dalo uzeti. Dobar mi je ovaj TCL, a preporučen mi je i jedan Phillipsov model koji mi se sviđa zbog Ambilighta. Znam da su neki imali loših iskustva s Phillipsom, ali budući da se daje ukupno pet godina garancije, ne vidim razlog zašto to ne bi isto bio validan izbor!
Što se tiče samog budžeta, fleksibilan sam u smislu da bih mogao uzeti nešto od tipa 870 eura ako je potreba. Nažalost, nisam trenutno u situaciji prelaziti budžet za nekoliko stotina eura, a na rate ne bih uzimao.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas mi je devet godina star LG TV 47'' prestao raditi. Trebam nabaviti novi s android sučeljem sličnih dimenzija. Svha je gledanje ISKON TV, KODI i dr.

Jel ovo ok odabir https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2 ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam se malo prebacio na ideju da kupim neki od jeftinijh oleda.

Pa se sada pitam, pošto im je cijena tu negdje, koji bi mi bilo najbolje kupiti?

 

Samsung S90C

Sony A75K

LG B3

Philips 718

 

Svaki ima pluseve i minuseve, ali opet nisam ziher kaj je najbolje.. pogotovo jer su ovaj samsung i sony uletili samo danas i morao bih brzo odlučiti ako ih želim.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam Philips 706 serije OLED i reći ću uvijek Philips....imam još jedan koji je Led i jedan koji sam prodao i dalje radi bez problema.....iako ako vam android sustav nije prioritet išao bih na Samsung...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...

ja sam se malo prebacio na ideju da kupim neki od jeftinijh oleda.

Pa se sada pitam, pošto im je cijena tu negdje, koji bi mi bilo najbolje kupiti?

 

Samsung S90C

Sony A75K

LG B3

Philips 718

 

Svaki ima pluseve i minuseve, ali opet nisam ziher kaj je najbolje.. pogotovo jer su ovaj samsung i sony uletili samo danas i morao bih brzo odlučiti ako ih želim.

 

 od ovih tu s90c bez ikakve dileme

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno u stanu imam 5 TV-a ( ništa fensi šmensi, vjerovatno svih 5 košta kao jedan kvalitetan OLED iz 2023. ).... 2 Samsunga TU serije iz 2020. godine, jedan stariji Samsung NU serije iz 2018. godine te 2 TCL od 32 i 40 inča za kuhinju i gostinjsku sobu ).

Rekapitulacija svega je da kad mi bude potreban TV ( svi za sada rade kako treba ) u razmatranje idu samo Samsung i TCL ( oboje zbog dobrih iskustava s njima ).... Prednost ipak dajem Samsungu koji za mene ima samo jednu manu a to je da nema NBA Legue Pass aplikaciju ( sve ostalo što me zanima ima )....ali i za to ima lijeka pošto na Samsungu imam MI boxove pa me ne smeta previše....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo me taj tizen sustav odbija od njega, iako možda nebi trebao.
Ne znam koliko je nedostatak DV lošiji za netflix koji često gledam?
Ima samo 2 godine jamstva, iako pevex kao daje članovima svog kluba 5, ali ne znam kako to funkcionira u stvarnosti.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako moraju biti baš ta dva , po meni TCL 805 puno bolji izbor od tog  sonya .

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Ako moraju biti baš ta dva , po meni TCL 805 puno bolji izbor od tog  sonya .

 Nije da moraju, trebam Android te veličine pa tražim. Slobodno savjetujte neki drugi model :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...
Malo me taj tizen sustav odbija od njega, iako možda nebi trebao.
Ne znam koliko je nedostatak DV lošiji za netflix koji često gledam?
Ima samo 2 godine jamstva, iako pevex kao daje članovima svog kluba 5, ali ne znam kako to funkcionira u stvarnosti.

 s90c QD-OLED HDR > WOLED DV

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bih uzeo Sony, pogotovo ako će se gledati normalni TV programi a ne treba nikom za gejming. Znači za prosječnog korisnika a ne bug forum geeka.

marching up and down the squaaare
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...
Malo me taj tizen sustav odbija od njega, iako možda nebi trebao.
Ne znam koliko je nedostatak DV lošiji za netflix koji često gledam?
Ima samo 2 godine jamstva, iako pevex kao daje članovima svog kluba 5, ali ne znam kako to funkcionira u stvarnosti.

 Naviknes se brzo na tizen, nije da imas nesto puno radit po tvu pa da je to toliko bitno.

Vec se ponavljsm kao papagaj, hdr10 na qdoledu izgeda bolje nego dv na lg-u (wrgb oled)

Ne da nece biti nedostatak nego ces s q90c imat bolju sliku.

Jedino jsmstvo vidi, bilo bi bolje da je 5 jer se samsung bas nije iskazao kao pouzdan.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A zna netko info za sony produljeno jamstvo? Ne nalazim baš previše informacija na netu.
To vrijedi za sve sony telke kupljene do 31.12. ili neke određene modele?
Samo na stranici od svijet medije ima info a tamo nema tog tva.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koja je razlika između ova dva TV-a:

TCL 55C835
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C835/

TCL 55C839
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C839/

Po cijeni se razlikuju dosta, a koliko vidim, specifikacije su iste.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju sam prpoustio priliku i nisam uzeo ni S95B ni A75K: nije bilo dovoljno informacija za to produljeno jamstvo, pa nisam htio riskirati. A i ubila me glavobolja sinoć, pa nisam mogao jasno razmišljati.. čekam drugu priliku.

Ostali su mi na izboru trenutno LG B3 i Philips 718 .. Čak mi sve naginje prema tom Philipsu.. ali budem vidio možda uletili neka značajnija akcija negdje.

Hvala puno svima na savjetima

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 5:54 (gogač).
 
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MedO1337 kaže...
Koja je razlika između ova dva TV-a:

TCL 55C835
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C835/

TCL 55C839
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C839/

Po cijeni se razlikuju dosta, a koliko vidim, specifikacije su iste.

 E, sad ti njih prevari pa naruči jeftiniji...

Nekada su ti brojevi nešto značili; drukčije postolje , drukčiji okvir i slične sitnice, sad je možda samo mjesec proizvodnje u istoj godini...

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...
A zna netko info za sony produljeno jamstvo? Ne nalazim baš previše informacija na netu.
To vrijedi za sve sony telke kupljene do 31.12. ili neke određene modele?
Samo na stranici od svijet medije ima info a tamo nema tog tva.

Pričekaj još koji dan.

Obično sredinom prosinca LG daje punih 5 godina jamstva.

Akcija traje desetak dana.

 

Prati i druge proizvođače i malo se strpi do Božića.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zar nema sada LG 2+3 godine jamstva uz registraciju? ili sam krivo shvatio?

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Do kraja godine LG ima 2+3 (svi modeli su naznaceni na njihovoj stranici).

 
5 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tanja123 kaže...

Danas mi je devet godina star LG TV 47'' prestao raditi. Trebam nabaviti novi s android sučeljem sličnih dimenzija. Svha je gledanje ISKON TV, KODI i dr.

Jel ovo ok odabir https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2 ?

 Ja ne bi išo ispod ovog C805 jer je to odličan model za te pare po speckama , veoma dobra slika (provjereno u dućkasu), ima i GoogleTV sistem tak da je pogodan za Kodi i ostale media playere, a još bi bilo bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare jer ćeš biti sigurna oko popravaka...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
tanja123 kaže...

Danas mi je devet godina star LG TV 47'' prestao raditi. Trebam nabaviti novi s android sučeljem sličnih dimenzija. Svha je gledanje ISKON TV, KODI i dr.

Jel ovo ok odabir https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2 ?

 Ja ne bi išo ispod ovog C805 jer je to odličan model za te pare po speckama , veoma dobra slika (provjereno u dućkasu), ima i GoogleTV sistem tak da je pogodan za Kodi i ostale media playere, a još bi bilo bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare jer ćeš biti sigurna oko popravaka...

 Ti baš ono provociraš ekipu. 

Nego, jel itko upiknuo Hisense U8KQ https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k ? Izgleda jako dobro. Jedino VIDAA 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Pričekaj još koji dan.

Obično sredinom prosinca LG daje punih 5 godina jamstva.

Akcija traje desetak dana.

 

Prati i druge proizvođače i malo se strpi do Božića.

 Evo, meni lupi TD Ime:LumenPrezime:Bukvić poruka na forumu ni jedna...

 

Ne smeta meni TD.

Nego, tko su ti zombiji koji imaju otvorene račune a nemaju ni jedan post.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Posmatrač kaže...

 Uklapa li ti se LG c1 ili c2 ili c3 u budzet? Netflix sa DV izgleda spektakularno na oledu....

Da je reko da mu je budžet 1500-2000€ onda nek uzme C3, ovak niš....

 

U svom budžetu može samo baciti oko na TCL C835 koji zadovoljava sve kriterije i ima 144Hz refresha, ili neka malčice nadoda i uzme Samsunga Q80C, ali neće ni s jednim od ovih pogriješiti ak uz njih dobije 2+3 god. gare...
 

 Ne znas kako izgleda upitna rečenica? Počinje sa "uklapa li ti se...." i završava upitnikom.....

 

A ti si se nalupetao za 3 života dajući prepopruke sa neta bez ikakvog iskustva i sa minimalnim znanjem i jos manjim razumijevanjem teme....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice