Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.179.160
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:47 (Vavoom).
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 Pevex, bila rasprodaja ali otislo u danu.

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:54 (el.šef).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
el.šef kaže...
SilverSurfer kaže...
Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa

Imas pravo, upravo procitao, sredina 2021. Jos smijesnije kad razmislis da se radi o 2 godine novijem uredaju jer razlika je bila ocita u korist Sonya, testirali vise stvari..TCL probali sa default postavkama i sa nekim preporucenim (forum), vise puta vracao i stavljao nove verzije sustava (navodno najbolje) uvijek ista slika, dok meni na Sonyu zadnji sustav i sve postavke default, nevjerovatno. 

 

 Gle ja mogu vjerovati da taj Sony i bolji u prikazivanju zemaljskog programa ili sporta zbog famozne sony motion kontrole, ali nekako teško mi je povjerovati da je bolji kad pustiš malo kvalitetnije sadržaje, a pogotovo HDR

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
el.šef kaže...
SilverSurfer kaže...
Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa

Imas pravo, upravo procitao, sredina 2021. Jos smijesnije kad razmislis da se radi o 2 godine novijem uredaju jer razlika je bila ocita u korist Sonya, testirali vise stvari..TCL probali sa default postavkama i sa nekim preporucenim (forum), vise puta vracao i stavljao nove verzije sustava (navodno najbolje) uvijek ista slika, dok meni na Sonyu zadnji sustav i sve postavke default, nevjerovatno. 

 

 Gle ja mogu vjerovati da taj Sony i bolji u prikazivanju zemaljskog programa ili sporta zbog famozne sony motion kontrole, ali nekako teško mi je povjerovati da je bolji kad pustiš malo kvalitetnije sadržaje, a pogotovo HDR

 A stari vjeruj u sto zelis ja sam ovdje rekao moje iskustvo i da ljudi znaju, probali smo sve pa tako i HDR sa bluray diskom i sa streaminga jer je frend navalio oce vracat ili ne, nisam nigdje rekao da je slika katastrofa ali ocigledno je bilo da model Sonya koji sam naveo jednostavno bolje odraduje posao i sve ukupno ima kvalitetniji prikaz.

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 

A kaj ti stvarno misliš da možeš dobiti TV sa višom kvalitetom prikaza za takve pare? Uopće mi je smiješno gurati kineske budget proizvođače tamo gdje nemaju kaj tražiti. Kaj misliš zašto stalno naglašuju tehničke specifikacije? Zato jer je to sve što imaju, a to kaj pojma nemaju kako iskoristiti sve te specifikacije je već nešto drugo.

 

I opet se tu moram vratiti na ono...specifikacije nisu apsolutna alfa i omega. Stalno lupaš po specifikacijama, a jesi li ikada spomenuo kak radi softverska strana na tom presvetlom TCLu? Video processing, upscaling, blooming, uniformiranost boja, uniformiranost sive, black crush, itd.? Ili samo znaš prepisivati specifikacije iz manuala i stalno vikati muh nits i muh garancija? Da išta znaš o prikazu slike na TCLu, onda bi znao da ima ogroman black crush, žrtvuje dosta detalja samo da bi mogao prikazati što dublju crnu, a to kaj će pojesti pola detalja iz slike na ekranu, kog briga, to je pRaVa cRnA. Isto tako, TCL je ozloglašen po tome da rade tzv. brightness cannon TVe. Ista stvar kao i sa prikazom crne, toliko isforsiraju brightness da u jednom trenutku počne žderati detalje na prikazu.

 

I ne, nemam doma TCL, a da mi netko ide preporučivati TCL, nabavio bi si kvalitetnu motku kojom bi ga gurnuo što dalje od sebe. Ovo sve što sam naveo sam istražio kroz nekoliko mjeseci čitanja iskustva ljudi koji imaju TCL, gledanja reviewa, usporednih testova i slično. Nedavno sam umirovio Panasonic VT plazmu nakon 12 godina pa eto, TCL je bio jedan od kandidata jedno kratko vrijeme. Više nije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 U7kq je trenutno 600 eura

https://www.hgspot.hr/qled-tv-hisense-55-55u7kq-55-140cm-uled-miniled-ultra-hd-4k-144hz-hdr10-smart-tv-wifi-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hisense 65u7kq

 

 

nakon tri dana druženja....koji odličan 65" TV za 700 eura 

 

IPTV max TV; HD sliku upscala odlično, naravno treba imati realana očekivanjima, ali sasvim gledljivo

4k materijal; hebeno odlično, HDR je odličan, svjetlina jako dobra, crna je crna (ne oled crna) ali crna. Kontrast odličan, modovi slike odlični

Gaming; spojen je PC, odličn, 144 hza, freesync radi kako treba, hdr radi kako treba, nikave mušice nisam vidio, 

Zvuk; za TV odličan 2x10 + 1x20 W i glasan je full, neki modovi daju jasau prostornost zvuka npr. kazališni mod. 

 

 

Ono kaj ne valja.

 

Kut gledanja, tipično za VA, nije to loše ali kad se gleda sa strane vidi se pad kontrasta, očekivano.

VIDAA...na žalost to nije Android pa da si možeš skinuti VLC player i sl. Instalirani player radi odlično ali koliko sam vidio nema mogućnost odabira vanjskog titla. Nema HBO aplikacije. Ali npr. ima A1 app za njihov IPTV kome je bitno.

Dvije godine garancije.

 

 

Inače TV je brz, daljinski ima premium filing. Negativne strane mi nisu bitne, spojen je PC pa windowsi dozvoljavaju baš sve i radim kaj želim.

 

Sobzirom na cijenu, ocjena 9/10 

Moj PC  
5 0 hvala 5
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 

A kaj ti stvarno misliš da možeš dobiti TV sa višom kvalitetom prikaza za takve pare? Uopće mi je smiješno gurati kineske budget proizvođače tamo gdje nemaju kaj tražiti. Kaj misliš zašto stalno naglašuju tehničke specifikacije? Zato jer je to sve što imaju, a to kaj pojma nemaju kako iskoristiti sve te specifikacije je već nešto drugo.

 

I opet se tu moram vratiti na ono...specifikacije nisu apsolutna alfa i omega. Stalno lupaš po specifikacijama, a jesi li ikada spomenuo kak radi softverska strana na tom presvetlom TCLu? Video processing, upscaling, blooming, uniformiranost boja, uniformiranost sive, black crush, itd.? Ili samo znaš prepisivati specifikacije iz manuala i stalno vikati muh nits i muh garancija? Da išta znaš o prikazu slike na TCLu, onda bi znao da ima ogroman black crush, žrtvuje dosta detalja samo da bi mogao prikazati što dublju crnu, a to kaj će pojesti pola detalja iz slike na ekranu, kog briga, to je pRaVa cRnA. Isto tako, TCL je ozloglašen po tome da rade tzv. brightness cannon TVe. Ista stvar kao i sa prikazom crne, toliko isforsiraju brightness da u jednom trenutku počne žderati detalje na prikazu.

 

I ne, nemam doma TCL, a da mi netko ide preporučivati TCL, nabavio bi si kvalitetnu motku kojom bi ga gurnuo što dalje od sebe. Ovo sve što sam naveo sam istražio kroz nekoliko mjeseci čitanja iskustva ljudi koji imaju TCL, gledanja reviewa, usporednih testova i slično. Nedavno sam umirovio Panasonic VT plazmu nakon 12 godina pa eto, TCL je bio jedan od kandidata jedno kratko vrijeme. Više nije.

 Slatko mi je kada netko pljuje po nečemu s čim nema iskustva.

 

Valjda su svi drugi onda debili (u svijetu) i nemaju pojma o ničem, nezahtjevni korisnici su i sl.

 

Ili ipak nisu, pa je velika većina i više nego oduševeljena s TCL MiniLed verzijama.

 

Tu pričaš bajke da ekipa nezna oanovne pojmove, a jesi li ti iščitao probleme oko Samusng TVa, LGa i sl? Govorim od Qledovima tj miniledovima.

 

Nešto se puno znalaca stvorilo odjednom zadnjih par stranica na forumu, i to baš rokanje po TCLu, baš čudno.

 

TCL nije budget kineska marka u verzijama minileda, mislim da bi se ovoga puta ti trebao malo bolje informirati 

 

Imam C845, radi ko podmazano, OS fluidan, slika vrhunska.

 

Ali ja nemam pojma tak da djabe i meni sva čitanja i live usporedbe kad sam debil koji ima budget kinesku marku od soma eura

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 

A kaj ti stvarno misliš da možeš dobiti TV sa višom kvalitetom prikaza za takve pare? Uopće mi je smiješno gurati kineske budget proizvođače tamo gdje nemaju kaj tražiti. Kaj misliš zašto stalno naglašuju tehničke specifikacije? Zato jer je to sve što imaju, a to kaj pojma nemaju kako iskoristiti sve te specifikacije je već nešto drugo.

 

I opet se tu moram vratiti na ono...specifikacije nisu apsolutna alfa i omega. Stalno lupaš po specifikacijama, a jesi li ikada spomenuo kak radi softverska strana na tom presvetlom TCLu? Video processing, upscaling, blooming, uniformiranost boja, uniformiranost sive, black crush, itd.? Ili samo znaš prepisivati specifikacije iz manuala i stalno vikati muh nits i muh garancija? Da išta znaš o prikazu slike na TCLu, onda bi znao da ima ogroman black crush, žrtvuje dosta detalja samo da bi mogao prikazati što dublju crnu, a to kaj će pojesti pola detalja iz slike na ekranu, kog briga, to je pRaVa cRnA. Isto tako, TCL je ozloglašen po tome da rade tzv. brightness cannon TVe. Ista stvar kao i sa prikazom crne, toliko isforsiraju brightness da u jednom trenutku počne žderati detalje na prikazu.

 

I ne, nemam doma TCL, a da mi netko ide preporučivati TCL, nabavio bi si kvalitetnu motku kojom bi ga gurnuo što dalje od sebe. Ovo sve što sam naveo sam istražio kroz nekoliko mjeseci čitanja iskustva ljudi koji imaju TCL, gledanja reviewa, usporednih testova i slično. Nedavno sam umirovio Panasonic VT plazmu nakon 12 godina pa eto, TCL je bio jedan od kandidata jedno kratko vrijeme. Više nije.

 Iskreno sve sto si naveo je ispravljeno u tim mid-high end QLED modelima zadnjih 2 god.

 

Ne znam konkretno koji brend ima bolje procesiranje osim Sonya. Samsung je isto smece ispod QN90. Objektivno u tom segmentu nema boljeg tva od C735 kojeg sam uzeo svojima. A doma imam LG C2 i Q90T i razliku jako slabo vidim u contentu koji nije (HBO) Max 4K HDR.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 0:31 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
el.šef kaže...
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

Ja pred jedno 2,3 tjedna uzeo Sony 55X89J (X85J) Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, za 540e na nekoj rasporadaji.

Ukratko slika vrhunska, dobre crne, jako zadovoljan, frend vidio i trazio isti ali nema vise na stanju nigdje taj model, izletio mu taj 805 i po spec trebao bi biti dosta bolji od mog modela ali nije bio zadovoljan na kraju smo usporedivali jedan pored drugog i teska k**** sony po svemu ima bolju sliku, boje, processing i fluidnije radi sustav, po spec na papiru to nema smisla, mislim slika nije losa ali ovaj Sony model iz 2022 ga dere, lik vratio tv i rekao nikad vise TCL, a gledao sam i ja C735 i hvala Bogu da mi je izletio ovaj Sony.

 

Onda se ljudi pitaju kaj je točno taj Sony tax. Ima nešto veću cijenu od konkurentskih proizvođača TVa zato jer Sony, IMO, ima najbolji image processing. Jedini problem je cijena zato jer FALD modeli su cijenom jako blizu OLED modelima pa onda ljudi automatski odu na OLED. Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa, super za ljude koji ne znaju istražiti dalje od tehničkih specifikacija. K tome, još sam na nekoliko mjesta po netu pročitao kak ekipa preuzima firmware updateove sa TCL Telegram kanala. Nuff said.

 

Mislim, TCL je super za nezahtjevne korisnike koji su na ograničenom budžetu. Ima par postova iznad link na AVForums gdje raspravljaju od C805 modelu, prestrašno za čitati. Kao da raspravljaju o proizvodu u beta fazi testiranja, a ne nečemu kaj možeš kupiti u slobodnoj prodaji. Ali hej, ljudi uglavnom ne vide dalje od toga kaj proizvođač napiše kak ima brightness 1.5k nitsa, mali milijun local dimming zona i ostale gluposti koje ne znače apsolutno ništa ako je image processing loš i TV ne zna pravilno iskoristiti zone. QC im je katastrofa pa stalno igraš lutriju sa panelima a koliko sam i uspio pročitati, imaju dosta visoki failure rate. Zato valjda svi i ganjaju 5 godina garancije.

 X85(X89) nije entry level već lagani bump od modela X80, a najveća razlika je što ima 120Hz panel.

 

Sony ima svoj procesor za sliku, ekrane uzimaju iz vrha ponude, sustav je ispeglan (barem u zadnje vrijeme, prvih par godina Android, ruku na srce, niti na jednom tvu nije bio ultra brz i pouzdan), hardver je kvalitetan...

 

Nije bezveze zakeljeno Sony pa eto zato košta više. Koliko para toliko muzike. Još nisam vidio čovjeka koji na osnovu specifikacija može reći koji će tv imati bolju sliku, osim možda na ovom forumu.

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam 2020 uzeo 65" Sony XG9505 i ono VRH...i sad normalno je teško s konja na magarca...gledam review od tcl735 i to je za 500E bacanje novaca...situacija je da ne mogu koristiti svoj 65" Sony...nego nešto od 43" do eventualno 48"...a izgleda najbolje zažmiriti i uzeti LG C3:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joc kaže...

Pozdrav, koji bi bio neki trenutni best buy do max 450 eur za 55 inch verziju. Kupujem za roditelje televizor, znači služio bi 90% vremena za zemaljske kanale. Poželjno je da ima 5 god garancije. Unaprijed hvala.

 

  Mogao bih se protegnuti do 500 EUR, na EKUPI je Q60C 500 EUR ( sa svim popustima) https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-QLED-TV-QE55Q60CAUXXH/p/EK000528013#tabDetails,  je li to trenutno najbolje šta se nudi do 500 EUR za 55 dijagonalu ili možda ima nešto bolje?

 

Hvala.

 

 

Never back down
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
SilverSurfer kaže...
el.šef kaže...
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

Ja pred jedno 2,3 tjedna uzeo Sony 55X89J (X85J) Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, za 540e na nekoj rasporadaji.

Ukratko slika vrhunska, dobre crne, jako zadovoljan, frend vidio i trazio isti ali nema vise na stanju nigdje taj model, izletio mu taj 805 i po spec trebao bi biti dosta bolji od mog modela ali nije bio zadovoljan na kraju smo usporedivali jedan pored drugog i teska k**** sony po svemu ima bolju sliku, boje, processing i fluidnije radi sustav, po spec na papiru to nema smisla, mislim slika nije losa ali ovaj Sony model iz 2022 ga dere, lik vratio tv i rekao nikad vise TCL, a gledao sam i ja C735 i hvala Bogu da mi je izletio ovaj Sony.

 

Onda se ljudi pitaju kaj je točno taj Sony tax. Ima nešto veću cijenu od konkurentskih proizvođača TVa zato jer Sony, IMO, ima najbolji image processing. Jedini problem je cijena zato jer FALD modeli su cijenom jako blizu OLED modelima pa onda ljudi automatski odu na OLED. Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa, super za ljude koji ne znaju istražiti dalje od tehničkih specifikacija. K tome, još sam na nekoliko mjesta po netu pročitao kak ekipa preuzima firmware updateove sa TCL Telegram kanala. Nuff said.

 

Mislim, TCL je super za nezahtjevne korisnike koji su na ograničenom budžetu. Ima par postova iznad link na AVForums gdje raspravljaju od C805 modelu, prestrašno za čitati. Kao da raspravljaju o proizvodu u beta fazi testiranja, a ne nečemu kaj možeš kupiti u slobodnoj prodaji. Ali hej, ljudi uglavnom ne vide dalje od toga kaj proizvođač napiše kak ima brightness 1.5k nitsa, mali milijun local dimming zona i ostale gluposti koje ne znače apsolutno ništa ako je image processing loš i TV ne zna pravilno iskoristiti zone. QC im je katastrofa pa stalno igraš lutriju sa panelima a koliko sam i uspio pročitati, imaju dosta visoki failure rate. Zato valjda svi i ganjaju 5 godina garancije.

 X85(X89) nije entry level već lagani bump od modela X80, a najveća razlika je što ima 120Hz panel.

 

Sony ima svoj procesor za sliku, ekrane uzimaju iz vrha ponude, sustav je ispeglan (barem u zadnje vrijeme, prvih par godina Android, ruku na srce, niti na jednom tvu nije bio ultra brz i pouzdan), hardver je kvalitetan...

 

Nije bezveze zakeljeno Sony pa eto zato košta više. Koliko para toliko muzike. Još nisam vidio čovjeka koji na osnovu specifikacija može reći koji će tv imati bolju sliku, osim možda na ovom forumu.

 Uopće su smješne usporedbe TCLa s SoNyem, to nitko nije ovdje pisao.

 

Zna se da je Sony premium segment, najbolji image procesor ima i sl., ali zato i košta duplo više od svih konkurenata,,uključujući i OLED.

 

To je ko da uspoređujete mercedes s vw, koliko para tolko muzike, mercedes je vrh, ali to ne znači da je vw šrot, tako nekako.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
SilverSurfer kaže...
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 

A kaj ti stvarno misliš da možeš dobiti TV sa višom kvalitetom prikaza za takve pare? Uopće mi je smiješno gurati kineske budget proizvođače tamo gdje nemaju kaj tražiti. Kaj misliš zašto stalno naglašuju tehničke specifikacije? Zato jer je to sve što imaju, a to kaj pojma nemaju kako iskoristiti sve te specifikacije je već nešto drugo.

 

I opet se tu moram vratiti na ono...specifikacije nisu apsolutna alfa i omega. Stalno lupaš po specifikacijama, a jesi li ikada spomenuo kak radi softverska strana na tom presvetlom TCLu? Video processing, upscaling, blooming, uniformiranost boja, uniformiranost sive, black crush, itd.? Ili samo znaš prepisivati specifikacije iz manuala i stalno vikati muh nits i muh garancija? Da išta znaš o prikazu slike na TCLu, onda bi znao da ima ogroman black crush, žrtvuje dosta detalja samo da bi mogao prikazati što dublju crnu, a to kaj će pojesti pola detalja iz slike na ekranu, kog briga, to je pRaVa cRnA. Isto tako, TCL je ozloglašen po tome da rade tzv. brightness cannon TVe. Ista stvar kao i sa prikazom crne, toliko isforsiraju brightness da u jednom trenutku počne žderati detalje na prikazu.

 

I ne, nemam doma TCL, a da mi netko ide preporučivati TCL, nabavio bi si kvalitetnu motku kojom bi ga gurnuo što dalje od sebe. Ovo sve što sam naveo sam istražio kroz nekoliko mjeseci čitanja iskustva ljudi koji imaju TCL, gledanja reviewa, usporednih testova i slično. Nedavno sam umirovio Panasonic VT plazmu nakon 12 godina pa eto, TCL je bio jedan od kandidata jedno kratko vrijeme. Više nije.

 Slatko mi je kada netko pljuje po nečemu s čim nema iskustva.

 

Valjda su svi drugi onda debili (u svijetu) i nemaju pojma o ničem, nezahtjevni korisnici su i sl.

 

Ili ipak nisu, pa je velika većina i više nego oduševeljena s TCL MiniLed verzijama.

 

Tu pričaš bajke da ekipa nezna oanovne pojmove, a jesi li ti iščitao probleme oko Samusng TVa, LGa i sl? Govorim od Qledovima tj miniledovima.

 

Nešto se puno znalaca stvorilo odjednom zadnjih par stranica na forumu, i to baš rokanje po TCLu, baš čudno.

 

TCL nije budget kineska marka u verzijama minileda, mislim da bi se ovoga puta ti trebao malo bolje informirati 

 

Imam C845, radi ko podmazano, OS fluidan, slika vrhunska.

 

Ali ja nemam pojma tak da djabe i meni sva čitanja i live usporedbe kad sam debil koji ima budget kinesku marku od soma eura

 

Ljudi ko ljudi, većinom nemaju volje ili vremena baviti se istraživanjem pa vide ono, povoljna cijena, napucane tehničke specifikacije i kupuju. Ja kad kupujem TV, obično tražim nešto kaj će potrajati 8-10 godina i zato mi nije problem investirati u kvalitetniju marku sa ipak boljim prikazom slike jer ću ipak godinama blejati u to čudo na zidu. TCL to nije. Možda idu prema tome ali ipak će im trebati godine i godine da dosegnu Sony i high end Panasonic OLED modele što se tiče preciznosti boja i kvalitete prikaza. Da, sve je to divno i krasno dok je TV novi, vidi kako će TCL raditi za 2-3 godine.

 

Nisam rekao kako ekipa ne zna osnovne pojmove, nego sam napomenuo da određeni ljudi kod preporuke TVa ne idu dalje od rehashanja specifikacija. Ono, kao da ChatGPT piše post. Ni riječi o preciznosti prikaza boja, uniformiranosti, upscalingu, image stutter (btw, čujem da Hisense ima ogroman stuttering problem), blooming, black crush, zadržavanje detalja, itd. Specifikacije ne znače ništa. Što se tiče Samsung i LG TVa, njima se ne bavim pretjerano jer, eto, ne zanimaju me. Jedino mogu reći da LG ima jako dobre OLED TVe.

 

I da, TCL je budget mini LED marka. Ako te zanima kako izgleda premium mini LED, baci oko na Sony X95L.

 

Ako ti misliš da se za soma eura može dobiti premium kvaliteta prikaza, onda stvarno ne znam o čemu tu pričamo. Soma eura je i dalje budget.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
BioZZG kaže...
SilverSurfer kaže...
Vavoom kaže...

Evo nešto za TCL hatere: koji QLED/MiniLED TV do 500-600€ je po vama bolji od C735 koji je dosta hvaljen ovdje na forumu, a da ima iste specke poput njega? Jedina alternativa mu je Sammy Q60C ali po speckama čini se lošiji od C735....

 

Vidim da je jedan kolega uspio ubost Braviu X89J za male pare, ali pitam se u kojoj trgovini? Evo sad gledam ponude za njega na Nabavi i ima ga samo u TM-u, ali ga trebaju naručiti pa čekat par dana da stigne na lager, pa pretpostavljam da si ga tamo uzeo?

 

A kaj ti stvarno misliš da možeš dobiti TV sa višom kvalitetom prikaza za takve pare? Uopće mi je smiješno gurati kineske budget proizvođače tamo gdje nemaju kaj tražiti. Kaj misliš zašto stalno naglašuju tehničke specifikacije? Zato jer je to sve što imaju, a to kaj pojma nemaju kako iskoristiti sve te specifikacije je već nešto drugo.

 

I opet se tu moram vratiti na ono...specifikacije nisu apsolutna alfa i omega. Stalno lupaš po specifikacijama, a jesi li ikada spomenuo kak radi softverska strana na tom presvetlom TCLu? Video processing, upscaling, blooming, uniformiranost boja, uniformiranost sive, black crush, itd.? Ili samo znaš prepisivati specifikacije iz manuala i stalno vikati muh nits i muh garancija? Da išta znaš o prikazu slike na TCLu, onda bi znao da ima ogroman black crush, žrtvuje dosta detalja samo da bi mogao prikazati što dublju crnu, a to kaj će pojesti pola detalja iz slike na ekranu, kog briga, to je pRaVa cRnA. Isto tako, TCL je ozloglašen po tome da rade tzv. brightness cannon TVe. Ista stvar kao i sa prikazom crne, toliko isforsiraju brightness da u jednom trenutku počne žderati detalje na prikazu.

 

I ne, nemam doma TCL, a da mi netko ide preporučivati TCL, nabavio bi si kvalitetnu motku kojom bi ga gurnuo što dalje od sebe. Ovo sve što sam naveo sam istražio kroz nekoliko mjeseci čitanja iskustva ljudi koji imaju TCL, gledanja reviewa, usporednih testova i slično. Nedavno sam umirovio Panasonic VT plazmu nakon 12 godina pa eto, TCL je bio jedan od kandidata jedno kratko vrijeme. Više nije.

 Slatko mi je kada netko pljuje po nečemu s čim nema iskustva.

 

Valjda su svi drugi onda debili (u svijetu) i nemaju pojma o ničem, nezahtjevni korisnici su i sl.

 

Ili ipak nisu, pa je velika većina i više nego oduševeljena s TCL MiniLed verzijama.

 

Tu pričaš bajke da ekipa nezna oanovne pojmove, a jesi li ti iščitao probleme oko Samusng TVa, LGa i sl? Govorim od Qledovima tj miniledovima.

 

Nešto se puno znalaca stvorilo odjednom zadnjih par stranica na forumu, i to baš rokanje po TCLu, baš čudno.

 

TCL nije budget kineska marka u verzijama minileda, mislim da bi se ovoga puta ti trebao malo bolje informirati 

 

Imam C845, radi ko podmazano, OS fluidan, slika vrhunska.

 

Ali ja nemam pojma tak da djabe i meni sva čitanja i live usporedbe kad sam debil koji ima budget kinesku marku od soma eura

 

Ljudi ko ljudi, većinom nemaju volje ili vremena baviti se istraživanjem pa vide ono, povoljna cijena, napucane tehničke specifikacije i kupuju. Ja kad kupujem TV, obično tražim nešto kaj će potrajati 8-10 godina i zato mi nije problem investirati u kvalitetniju marku sa ipak boljim prikazom slike jer ću ipak godinama blejati u to čudo na zidu. TCL to nije. Možda idu prema tome ali ipak će im trebati godine i godine da dosegnu Sony i high end Panasonic OLED modele što se tiče preciznosti boja i kvalitete prikaza. Da, sve je to divno i krasno dok je TV novi, vidi kako će TCL raditi za 2-3 godine.

 

Nisam rekao kako ekipa ne zna osnovne pojmove, nego sam napomenuo da određeni ljudi kod preporuke TVa ne idu dalje od rehashanja specifikacija. Ono, kao da ChatGPT piše post. Ni riječi o preciznosti prikaza boja, uniformiranosti, upscalingu, image stutter (btw, čujem da Hisense ima ogroman stuttering problem), blooming, black crush, zadržavanje detalja, itd. Specifikacije ne znače ništa. Što se tiče Samsung i LG TVa, njima se ne bavim pretjerano jer, eto, ne zanimaju me. Jedino mogu reći da LG ima jako dobre OLED TVe.

 

I da, TCL je budget mini LED marka. Ako te zanima kako izgleda premium mini LED, baci oko na Sony X95L.

 

Ako ti misliš da se za soma eura može dobiti premium kvaliteta prikaza, onda stvarno ne znam o čemu tu pričamo. Soma eura je i dalje budget.

 Ti zbilja uspoređuješ TV od cca 1000 eura s onim od 3k? Nadam se da se namjerno rugaš.

 

Meni, a i 99% ljudi je vjerujem 1k eura već zona uper middle- high end televizora, tebi je očito 3k i to je u redu, al si se baš narugao sa usporedbom.

 

Takve usporedbe zbilja nemaju smisla.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 10:53 (BioZZG).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je LG CS6?

Koliko sam shvatio to je mix C1 (panel) i C2 (cpu).

 

850€ 55'' C1 a C3 je cca 1250€, nije bas mala razlika a koliko je C3 bolji?

 

EDIT:

Pogresno sam napisao, 850€ je CS6LA a ne C1

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 17:20 (john142).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
john142 kaže...

 

850€ 55'' C1 a C3 je cca 1250€, nije bas mala razlika a koliko je C3 bolji?

 Nisam baš neki OLED expert, ali mislim da je bolje uzeti C3 obzirom da je noviji model, pa samim tim ima i malo bolji prikaz od C3, isto tako postoji jedna ogromna razlika kod specki - sva 4 HDMI 2.1 porta naspram samo 2 na starijem C1, a za kvalitetu slike to ti je duga priča...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG već godinama ima sva 4 porta HDMI 2.1. na C serijama. CS ima C2 procesor.

A i panel bi morao biti noviji EVO jer ima već skoro godina i pol kad je LG kompletno prešao na tu proizvodnju. 

Tak da po meni ne vrijedi C3 300 eura razlike. Jest nešto svijetliji, ima neke softverske prednosti, ali sve premalo

Moj PC  
3 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
...

 Nisam baš neki OLED expert ...

 

7 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG CS6 nema Evo ekran, i dalje je stari, C1, B2, B3 (sve je isti panel). I osjetna je razlika između C3 i CS6. Također, nema NFC i jack za utičnice daljinski od CS6. Uglavnom, vidi se da je zastario. Imao sam priliku usporedit u dućanu, CS6, B3 i C2 (C3 nisu imali izložen) i C2 (isti kao i C3) je puno bolje izgledao, ustvari, čak je i B3 bolje izgledao, ne znam zašto, ali boje su bile življe nekako. Tako da, ako gleda netko CS6, nek si pogleda i B3, ma čak i A3. Isti je to panel - i nije neko veselje nakon kaj se vidi C2/C3 uživo. I da, korisničko sučelje je bilo staro na tom CS-u.

 

Za one koji kupuju LG OLED - elipso ima izložbne C2 po maloj cijeni, 950 EUR. U odnosu na C3 koji se kreću oko 1250 EUR. A sad, da li bi netko riskirao i kupio izložbeni, ne znam. Ja sam uzeo C3 za 1300 EUR prije mjesec dana i nisam požalio.

 

Eh da, vidio izložen neki TCL u dućanu, zaboravio sam zapisat model, al taj tv na prvu bi rekao da je OLED, kad ono MiniLED, stvarno me ugodno iznenadilo. Crna je doslovce crna, kao na OLED-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 12:31 (Fubi).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

B3 je inferiorniji jer ima slabiji procesor. CS ima dizajn od C1. 

Da je C3 bolji od CS jest, ali velim nije za 30-40% veću cijenu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kaj se tiče B3, ne bi znao, ja sam uspoređivao samo sliku. A ako se ne varam, čak i B3 ima 4K 120 hz i 2.1 hdmi. Ne velim ja da je B3 bolji od CS, samo da uživo, s postavkama kakve su bile u salonu, B3 mi je izgleda bolje od CS-a. Rekao bi da je neki drugačiji defaultni color grading na njemu, jednostavno ima više WOW efekt nego CS.

 

A idealno bi bilo da imaju C2 za nekih 1 000 EUR :) Jer po meni, Evo ekran se jako primjeti. Barem u osvjetljenom prostoru (salon) i na mračnijim scenama. Ne znam, da biram CS ili C2 (nit ne mora biti C3) - dao bih čak 200 EUR više za Evo ekran. Evo samo kažem svoje mišljenje.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
john142 kaže...

 

850€ 55'' C1 a C3 je cca 1250€, nije bas mala razlika a koliko je C3 bolji?

 Nisam baš neki OLED expert, ali mislim da je bolje uzeti C3 obzirom da je noviji model, pa samim tim ima i malo bolji prikaz od C3, isto tako postoji jedna ogromna razlika kod specki - sva 4 HDMI 2.1 porta naspram samo 2 na starijem C1, a za kvalitetu slike to ti je duga priča...

 A zašto onda imaš potrebu pisati ako ne znaš ništa o tome?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ko bude gledao Harvey Norman. Ja sam danas kupio C3 LG, na webu pisalo zadnji komad. Došao tamo imali 3 zapakirana i jedan izložbeni. Sad gledo, kaže nemaju za isporuku. Sve nevjrujem da je u 2 sata nestalo još ostala dva.

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,

Ne pratim ovu vrstu tehnologije već dugo vremena i daleko sam od stručnjaka da vidim stvari o kojima vi ovdje raspravljate.
Vidim da ima dosta znalaca za razne vrste televizora pa bih molio provjeru čisto da se ne zeznem ako postoji nešto što sam previdio…

Kupujem novi TV, veličina 65" (možda i 75" ako je neka super ponuda), budžet cca 1.000 €. TV će se koristiti za IskonTV, Netflix, mirroring s telefona ili kompa, možda PS4… znači, uobičajeno kućno korištenje…

Nekako je izbor usmjeren prema Philipsu. Vjerojatno zbog 2+3 god garancije (što mi je bitno) i ambilight-a …

Gledam ova dva modela:
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-65PUS8518-12/
i
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/65PUS8818-12/

a u obzir dolazi i ovaj (vjerojatno stariji model)
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS8118-12/

Zapravo, u obzir dolaze i neki stariji modeli ako su ok po specifikacijama

Pitanja:
1. Koliko vidim po specifikacijama, ova prva dva se razlikuju jedino po brzini osvježavanja. Zanima me da li se to zaista i vidi s obzirom na razliku u cijeni? Isto pitanje i u odnosu na ovaj stariji model…
2. Koliko sam vidio, nijedan nema ugrađen Apple-ov Airplay… s obzirom na to da imam gotovo sve Apple uređaje (telefone, tablet, računala), da li netko zna je li moguće (i koliko je komplicirano) streamati s Apple-ovih uređaja preko ovog Google TV-a na ovaj Philips? – nitko mi ne zna reći na prodajnim mjestima niti daju da probam …
3. Ako netko ima kakvu ideju oko soundbara za preporučiti za ovu kombinaciju i jel ima smisla gađati isto Philips zbog možebitne kompatibilnosti ili to nije bitno?
4. Jel ima neki valjani razlog zbog kojeg bi pošto-poto trebao izbjegavati Philips a da ga nisam bio svjestan dosad? …a prije nego odradim višegodišnju investiciju… (bar se nadam… )

I, naravno, ako netko ima neki prijedlog ili zna za ponudu „koja se ne propušta“ u ovom BF tjednu, slobodan sam za prijedloge…

Hvala svima unaprijed
 
0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakav vam se čini TV SHARP 65EQ4EA za 800 eura
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
john142 kaže...

 

850€ 55'' C1 a C3 je cca 1250€, nije bas mala razlika a koliko je C3 bolji?

 Nisam baš neki OLED expert, ali mislim da je bolje uzeti C3 obzirom da je noviji model, pa samim tim ima i malo bolji prikaz od C3, isto tako postoji jedna ogromna razlika kod specki - sva 4 HDMI 2.1 porta naspram samo 2 na starijem C1, a za kvalitetu slike to ti je duga priča...

 Sorry ali nisi nikakav expert i jedino što znaš je čitati specke , a to je potpuno promašeno kad daješ nekome preporuku za tv.
C1 ima hdmi 2.1 ma svim portovime, a i da nema  koliko je to  bitno ? Samo ako će spojit u isto vrijem i dvije konzole i PC na tv  i to ps5 i  xbox i neki bijesni pc. 
U stvarnosti ta dva tva toliko slično izgledaju da večina ne bi imala pojma koji je koji, C serija izgleda odlično još od prastarog C7. 
C3 je malko svjetliji i malko bolje procesira  low res sadržaj i to je sve, a s obzirom da to is tari modeli odliučno odrađuju ja zaista ne vidim niti jedan razlog zašto baciti  400@više na par minornih razlika koje nitko neće niti skužiti osim da stavi dva tva jedan pored drugog i zapilji se u ekran.  Da je u pitanju G serjija još bi i prošlo jer su razlike očite, ali C serija za ovu razliku u cijeni nema smisla. Da je to 100 max 200E ok, dobiješ noviji model, ali ovako ne. 
Imam C seriju pa znam što govorim. Meni čak niti G!, G2 nisu bili nešto bitno bolji da bih prešao. Tek sad G3 ili S95C su pogurali malo stvari naprijed 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O tome sam i ja govorio da nije sve u specifikacijama. Prvenstveno treba čovjek znati što če najviše gledati i kako će ga koristiti. Ja i moja bolja polovica najviše gledamo TV-program, filmove i serije sa kodija i Netflixa i malo Yutub, pa sam prema tome odlučio da je bolje kupiti Sony FALD tv mada sam za iste ili malo više mogao kupiti tada C1 oled koji je za ovo što meni treba lošiji (provjereno jer mi sin ima pa smo usporedili neke scene), ili sam tada mogao riskirati sa TCL 835 MINI led koji me tada opasno privlačio specifikacijama, ali sam odustao jer sam mislio da je bolje za ovo što meni treba uzeti provjerenu tehnologiju nego riskirati sa nečim što još nije dokazano i za sada nisam požalio jer me Sony za sad služi odlično, osim što mi je krivo što nisam kupio veći. Al to je kriva žena kojoj je i ovaj veliki (privikla se na mali).

Znači, prvenstveno treba znati što ćete gledati, pa prema tome odlučiti ako imate neku određenu cifru u vidu, a ako imate budžet veći ili nije problem onda naravno koliko para toliko muzike i nećete pogriješiti.

 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rudar505 kaže...
Pozdrav svima,

Ne pratim ovu vrstu tehnologije već dugo vremena i daleko sam od stručnjaka da vidim stvari o kojima vi ovdje raspravljate.
Vidim da ima dosta znalaca za razne vrste televizora pa bih molio provjeru čisto da se ne zeznem ako postoji nešto što sam previdio…

Kupujem novi TV, veličina 65" (možda i 75" ako je neka super ponuda), budžet cca 1.000 €. TV će se koristiti za IskonTV, Netflix, mirroring s telefona ili kompa, možda PS4… znači, uobičajeno kućno korištenje…

Nekako je izbor usmjeren prema Philipsu. Vjerojatno zbog 2+3 god garancije (što mi je bitno) i ambilight-a …

Gledam ova dva modela:
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-65PUS8518-12/
i
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/65PUS8818-12/

a u obzir dolazi i ovaj (vjerojatno stariji model)
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS8118-12/

Zapravo, u obzir dolaze i neki stariji modeli ako su ok po specifikacijama

Pitanja:
1. Koliko vidim po specifikacijama, ova prva dva se razlikuju jedino po brzini osvježavanja. Zanima me da li se to zaista i vidi s obzirom na razliku u cijeni? Isto pitanje i u odnosu na ovaj stariji model…
2. Koliko sam vidio, nijedan nema ugrađen Apple-ov Airplay… s obzirom na to da imam gotovo sve Apple uređaje (telefone, tablet, računala), da li netko zna je li moguće (i koliko je komplicirano) streamati s Apple-ovih uređaja preko ovog Google TV-a na ovaj Philips? – nitko mi ne zna reći na prodajnim mjestima niti daju da probam …
3. Ako netko ima kakvu ideju oko soundbara za preporučiti za ovu kombinaciju i jel ima smisla gađati isto Philips zbog možebitne kompatibilnosti ili to nije bitno?
4. Jel ima neki valjani razlog zbog kojeg bi pošto-poto trebao izbjegavati Philips a da ga nisam bio svjestan dosad? …a prije nego odradim višegodišnju investiciju… (bar se nadam… )

I, naravno, ako netko ima neki prijedlog ili zna za ponudu „koja se ne propušta“ u ovom BF tjednu, slobodan sam za prijedloge…

Hvala svima unaprijed

 LG ti ima Apple AirPlay. Imaš ovaj dolje model koji bi ti trebao odgovarati po svim parametrima.

Mini LED je pa eto, ekipa kojoj je mrski TCL može pogledati i ovaj TV

 

https://www.allmall.hr/led-televizor-lg-65qned913qe/71558/product/

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
96roberto kaže...
Kakav vam se čini TV SHARP 65EQ4EA za 800 eura

 Za te pare bi radije uzeo Samsung Q60C ili TCL C735, vidim da su kolege forumaši počeli pljuvati po C seriji tak da ne znam sad da li je dobra preporuka, ali su oba dva po speckama vrlo dobri, jedino šta C735 ima 2 HDMI 2.1 porta i 144Hz refresha šta je idealno za gameanje, dok Sammy ima Quantum Lite procesor i Q-Symphony, ali nećeš s niti jednim od ovih pogriješiti ak samo ledaš naše TV kanale...

 

A kolega Rudar, imaš već ovdje temu gdje se raspravlja zašto treba izbjegavati Phillips pa je pročitaj, vidjet ćeš mix pozitivnih i negativnih iskustava...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 22:26 (Vavoom).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice