AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.779
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Koliko se može zaključiti fsr skroz neloše radi, dlss jest bolji, pogotovo na nižim rezolucijama, ali fsr je ok
16 godina
offline
AMD Navi

A kakva je pdrška u igrama?

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Jbga, morat ćeš guglat
16 godina
offline
AMD Navi

Odista jesam, i mršavo je sve to nekako!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

A kakva je pdrška u igrama?

 pa ono, imas ovo na steam-u, stavis u kosaricu, platis, instaliras i imas u svakoj igri. FSR je kao spatial upscaling samo sto ima integrirani AA i sharpening filter. DLSS u drugu ruku radi slicno, samo sto igru se mora prvo provuci xy puta kroz super racunala. I jedan i drugi su isti k, downscaliraju pa upskaliraju to sa AA-om i sharpening filterima, samo nvidia gura raunicu u super racunala a AMD onak na putu obavlja to kroz gpu pipeline,zato ima i BOG i VRAG od HW tu mogucnost od apu-a do gpu-a. DLss ima ostriju sliku i malo bolje odrati AA kriticna podrucja, ali FSR u 4K nema razlike, jedino kad smanjujes rezu.

 

https://wccftech.com/heres-how-to-get-amd-fsr-running-in-any-game-using-lossless-scaling-tool/

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Odista jesam, i mršavo je sve to nekako!

 

kako "mršavo" ako se preko besplatnog toola implementira u doslovno svaku igru.

O kvaliteti se može raspravljati, ali raširenost je na strani AMD-a, a ne Nvidie

3 godine
offline
AMD Navi

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 19:39 (Boris grozni).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 Vrati/zamijeni karticu, očito nešta nije u redu, ne isplati se jebavat bezveze

Say hello to my little friend
3 godine
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
Boris grozni kaže...

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 Vrati/zamijeni karticu, očito nešta nije u redu, ne isplati se jebavat bezveze

 Prijatelju sve nabrojane probleme imaju i drugi s tom karticom, neki su ponavljajuci neki pak novi itd, žalosno!

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 Bas cudno kako problem nestaje iskljucivo kad se stavi nvidia iz 98' pa do danas. Mislim da 98' nepodrzava win 10 ili 11 pa neznam kak si to uspio.

 

Ali i budimo realni, tko kupije karticu za neki rad, nece sigurno ici na 6600xt.

Samo cudak moze imati toliko problema i nevratiti karticu akobje to istina. Svaki normalan bi vec davnih dana vratia si pare i nagudro se do daske.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
Boris grozni kaže...

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 Bas cudno kako problem nestaje iskljucivo kad se stavi nvidia iz 98' pa do danas. Mislim da 98' nepodrzava win 10 ili 11 pa neznam kak si to uspio.

 

Ali i budimo realni, tko kupije karticu za neki rad, nece sigurno ici na 6600xt.

Samo cudak moze imati toliko problema i nevratiti karticu akobje to istina. Svaki normalan bi vec davnih dana vratia si pare i nagudro se do daske.

 

 Eto primjer kako moja grafa radi i radi. I ima par stvari koje me žderu, a to je: moram upalit VSync i onda radi max 165fps (monitor 165mhz), ako ugasim VSync na loadingu neke igre gdije mi fps ode u nebasa eto coil whine (jeva da se čuje, al ja ga čujem). I od kada sam zamjenio monitor problemi s VGA svijetlom na matičnoj, a to sam riješio tako da upalim prvo monitor pa komp (monitor nesmije mi biti u stand by modu).

 

 I sada mi ne pada na pamet da je mjenjam. Platio sam ju 1140 i stvarno mi se neda sad mučit i riskrat ogromnu lovu zbog ovih gore govanca. Mislim ljudi se nauče živijet bez organa, a ne da me hebe...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 Rekoh da nisi ti nju instalirao kako treba treba znat s njom upravit. Ajde vrati je da vidimo šta će ti reči.Za ovo podebljano uvijek dosadni isti odgovor: tres

Još za tu tvoju rtx3080 kad je izašla vidi: tres.

Ovaj je napravija istu stvar koju i ti, izvadio nevidiju bez deinstaliranja drivera i direkt bum ubacio 6600xt. Pokušao sve osim ponovo instalacije winsa.Servis mu nije priznao jer je ispravna.

Uspoređujuči broj prijavljenih problema 6600xt, rtx3080 ispada katastrofa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 23:41 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Najnoviji problemi s 6600xt, sad imam i snijeg kad ocu nesto gledati prek hdmi na telku

E ali to nije sve s nekim verzijama Adobe Lightroma ova kartica uopce ne radi tj dobije se black screen u Develop modu i rijesenja nema vec instalirati neku drugu verziju s kojom ce raditi(kao da je to samo tako), divota od kartice

Izbijegavati u širokom luku ako je za bilo šta ozbiljnije od samog igranja ili nedaj bože majnanja, ponavljam doslovno svi problemi instantno nestaju cim se ubaci bilo koja nvidia od 98g pa do danas.

 

To ti je do crackirane verzije programa, kupi original i radi OK

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

 Prijatelju sve nabrojane probleme imaju i drugi s tom karticom, neki su ponavljajuci neki pak novi itd, žalosno!

 Prijatelju, vratiš karticu.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
* * *

 Vrati/zamijeni karticu, očito nešta nije u redu, ne isplati se jebavat bezveze

Lik je Stjepanj, Riot, JakovP ili tko već tko mjesecima prave problem na forumima. Nema on ni RTX 3080 niti gore što je naveo.

Gubite džaba vrijeme

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

Lik je Stjepanj, Riot, JakovP ili tko već tko mjesecima prave problem na forumima. Nema on ni RTX 3080 niti gore što je naveo.

Gubite džaba vrijeme

 Isprike, nisam ažuran u forumskim tračevima

Say hello to my little friend
16 godina
offline
AMD Navi

"Još jeftinije za gejmersku sirotinju", a kao posebna grafa najzanimljiviji je baš najslabiji model RX 6400 12CU/768 grafičkih jezgri.

 

https://videocardz.com/newz/amd-entry-level-rdna2-radeon-rx-6500xt-to-feature-1024-stream-processors-rx-6400-with-768

 

Zašto je baš on intresantan, pa eto zato jer če buduči Desktop AM5 Rembrandt APU na sebi nosit identičan RDNA2 iGPU.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 12:34 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

"Još jeftinije za gejmersku sirotinju", a kao posebna grafa najzanimljiviji je baš najslabiji model RX 6400 12CU/768 grafičkih jezgri.

 

https://videocardz.com/newz/amd-entry-level-rdna2-radeon-rx-6500xt-to-feature-1024-stream-processors-rx-6400-with-768

 

Zašto je baš on intresantan, pa eto zato jer če buduči Desktop AM5 Rembrandt APU na sebi nosit identičan RDNA2 iGPU.

 

 

 

Znači to je novi čip za kartice od 4500kn, a 6600 i svi ostali idu po 500n prema gore

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Odakle sada da ti je videocardz relevantan ili izvori koje oni navode?

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

Odakle sada da ti je videocardz relevantan ili izvori koje oni navode?

 Ovisno o potrebi 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

 Znači to je novi čip za kartice od 4500kn, a 6600 i svi ostali idu po 500n prema gore

Bit če još i skuplje, eto stiže poskupljenje od 10% s obzirom na globalnu situaciju očekivano.

 

https://www.techpowerup.com/289311/amd-reportedly-increases-rx-6000-series-board-partner-pricing-by-10

 

O cijenama kad ih vidiš, ali čak i u današnjoj situaciji RX 6400 nikako ne bi trebal bit skuplji od 300eura.

 

Pričam o maloprodaji dakle cijena u dučanu, ipak je to manji GPU za kojim se niti majneri neče previše obazirat.

 

RX 6400 je konkurencija za RTX 1650(RX 6500=RTX 1650 Super), a vidiš i sam da RTX 1650 super moš kupit za oko 300-350eura.Švapski Mindfactory ili domače cijene, okvirno ista priča 300-350eura za RTX 1650 ovisno jel u pitanju DDR5 ili DDR6 verzija.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=gtx+1650+&cod=&cdo=

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 13:34 (rambox).
16 godina
offline
AMD Navi

Mobile verzija RX 6600M, i kako jaše u odnosu na mješanu staru ili novu Nevidija Mobile GPU konkurenciju.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

AMD RSR, ili nekakva nova varijanta FSR điđabiđa.Za detalje bumo pričekali CES 2022, ili eto za par dana AMD prezentacija 4.1 2022.

 

https://videocardz.com/newz/amd-to-introduce-radeon-super-resolution-rsr-technology-that-works-in-all-games

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Napokon da radi u svim igrama. Iako je napravljena tehnologija radi 4K rezolucije, kao i dlss, moze se koristit na svim ostalim rezolucijama tako da i mi sa losim karticama mozemo u ovo vrijeme izvuc jos nesto u multiplayer igrama gdje kvaliteta nije presudna. Pitanje je hoce li polaris bit ukljucen? Nisam otvarao clanak, ne ocekujem puno. FSR je obecavao, sve navodno jednostavno, na kraju banana. Sve skupa sa Radeonom od navi 1 je banana. Ocekujes, ocekujes, ocekujes i dobijes razocarenje sa razocarenjem. Sve kartice kostaju kao i nvidija kartice u svom segmentu, a imaju manje hardwarea i vise bugova. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

AMD RSR, ili nekakva nova varijanta FSR điđabiđa.* * *

 

 

Da li je "nova varijanta FSR-a" ili "nekakva nova varijanta nečega".
E, sad si sam sebi skočio i stomak.

I kakvo čekanje nekakavih prezentacija. To je za novinare!

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
rambox kaže...

AMD RSR, ili nekakva nova varijanta FSR điđabiđa.* * *

 

 

Da li je "nova varijanta FSR-a" ili "nekakva nova varijanta nečega".
E, sad si sam sebi skočio i stomak.

I kakvo čekanje nekakavih prezentacija. To je za novinare!

 Pa citaj sa razumijevanjem! RSR ce biti FSR 1.0, znaci da ce i predstaviti FSR 2.0. FSr ce uvijek odsad biti kao ''bolja'' varijanta koja ce biti u engine-u implementirana, a RSR ce putem drivera raiti svugdje kao RIS.

Cudno kako to AMD daje sve besplatno i aktivira se sa jednim klikom, pa svi ih prate xD

6 godina
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
 Pa citaj sa razumijevanjem! RSR ce biti FSR 1.0, znaci da ce i predstaviti FSR 2.0. FSr ce uvijek odsad biti kao ''bolja'' varijanta koja ce biti u engine-u implementirana, a RSR ce putem drivera raiti svugdje kao RIS.

Cudno kako to AMD daje sve besplatno i aktivira se sa jednim klikom, pa svi ih prate xD

 Teško smeće dragi protjerani kolega. Neka se skoncentriraju na feature, ne na gimmicke.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
UltrasVinkovci kaže...
 Pa citaj sa razumijevanjem! RSR ce biti FSR 1.0, znaci da ce i predstaviti FSR 2.0. FSr ce uvijek odsad biti kao ''bolja'' varijanta koja ce biti u engine-u implementirana, a RSR ce putem drivera raiti svugdje kao RIS.

Cudno kako to AMD daje sve besplatno i aktivira se sa jednim klikom, pa svi ih prate xD

 Teško smeće dragi protjerani kolega. Neka se skoncentriraju na feature, ne na gimmicke.

 Kakav gimmick? UE5 je sastavljen sa takvim tehnologijama da se vec u engine-u dogadja scaling rezolucije. 

Na kraju ce intelov pokusaj biti vjv najbolji, i sta sad? Imam  ja i intela i amd i nvidiu, ali samo sa AMD-om mogu neke open source stvari raditi koje se u windowsu nemoze. Tu je razlika spram te velike trojke, sto AMD kod nekih korisnika ce uvik imati mijesto.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
* * * Tu je razlika spram te velike trojke, sto AMD kod nekih korisnika ce uvik imati mijesto.

AMD (što mnogi ne bi vjerovali) uvije ku mom srcu ima mjesto.

Samo takva je sada situacija da ne bi kupovao AMD za 10% manje novca čak i da daje 10% bolje rezultate. Životna škola kolega - životna.

Sa druge strane imaj na umu da tehnologije grafičkiih kartica nisu X86 arhitekutra pa ih de facto može praviti tko želi. Sve se svodi na basnoslovno trpanje tranzistora, memorije i onih svakivih čudesnih jezgra. CUDA ili sl.

Ali da je Nvidija lider u računalnoj grafici - jeste i tu se nema što progovarati. Bez obzira na implementaciju UE5 u PS5. Napravili bi ga da je u njemu i Intelov HW.

Inače juče sam baš gledao što su ljudi iz UE5 napravili, blage veze nisam imao da su jedna od najboljih ostvarenja na UE5, kao što je Mandalorian, Westwordl i sl.
Film & Television | Unreal Engine - Unreal Engine

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
UltrasVinkovci kaže...
* * * Tu je razlika spram te velike trojke, sto AMD kod nekih korisnika ce uvik imati mijesto.

AMD (što mnogi ne bi vjerovali) uvije ku mom srcu ima mjesto.

Samo takva je sada situacija da ne bi kupovao AMD za 10% manje novca čak i da daje 10% bolje rezultate. Životna škola kolega - životna.

Sa druge strane imaj na umu da tehnologije grafičkiih kartica nisu X86 arhitekutra pa ih de facto može praviti tko želi. Sve se svodi na basnoslovno trpanje tranzistora, memorije i onih svakivih čudesnih jezgra. CUDA ili sl.

Ali da je Nvidija lider u računalnoj grafici - jeste i tu se nema što progovarati. Bez obzira na implementaciju UE5 u PS5. Napravili bi ga da je u njemu i Intelov HW.

Inače juče sam baš gledao što su ljudi iz UE5 napravili, blage veze nisam imao da su jedna od najboljih ostvarenja na UE5, kao što je Mandalorian, Westwordl i sl.
Film & Television | Unreal Engine - Unreal Engine

 Ma to sam samo rekao da znas o cem se radi. Taj RSR ce biti kao driver varijanta a FSR kao naprednija njihova. Sto nekazem da je najbolja, najbolja ce kako se cini biti intelova tehnologija. Ali to je druga tema jel.

 

Pa normalno da je nvidia leader u tom segmentu to nitko nedvojbi. Nebi bezveze drugi stroj bio na 3090-tkoj koji i nekoristim samo ja to je bio ulog. nebi ulozio valjda 6900xt da cekam hoce krenuti uopce raditi a ovaj 3090-tka vec gotova skoro. 

Samo sto je i AMD okrenuo list pa je uzeo xilinx, i virujem da ce i u tom polju biti svega. Uglavnom dobra borba velike trojke sto mi se bas dopada. 

Kad smo vec kod nviide leader-a, ni oni necuce tj nespavaju, ma jooj dapace, imaju vec oni prototipa ljudozdera gdje se vodeno hladi In DIE podrucje, znaci u samom siliciju. 

 

A UE5 je cista perverzija. Meni je samo fascinanto kako su uspjeli revolucionirati strukturu aseta i samo njihov LOD. Pogotovo pomocu nanit-a sada ce se graditi doslovno mape bez granica. Definitivno revolucija u gaming svijetu.

A da taj screen sam vidio, doslovno revolucija i u filmskoj industriji. Sto nosi sve ovaj UE5, sto kazes ha?! xD

 

Evo od njih sam jos prosle godine cuo kako se mandalorian radio. Vrlo su dobar i talentiran team, isplati se oko baciti.

https://www.youtube.com/c/corridorcrew/videos

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 22:25 (UltrasVinkovci).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice