Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 29.431
|
čitano: 3.565.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ok, to su dodatne informacije, ako su zvanične, no moj post je više generalni odgovor na pitanje "Zašto bi nekom bio problem...", pošto se nije pričalo samo o Neweyu, nego generalno o dovođenju nevozačkih "zvezda" u Ferrari i da li to što su u drugoj državi u odnosu na valjda 6/10 ekipa može predstavljati problem ili ne. (BTW, to što je većina timova tamo je ili velika slučajnost, ili postoji određena prednost kada ti je tamo sedište.)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 tjedna
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Još uvijek se dolazak Neweya u Aston Martin vodi pod očekuje se, pretpostavlja se, moguće, najvjerojatnije, izgledno...

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Poslije Drugog svjetskog rata Englezi su prvi počeli s utrkama na ratnim pistama. Imali su hrpe iskusnih mehaničara i imali su pare. Imali su najviše takozvanih "garažista" koji su imali trkaće timove u vlastitom štaglju. Kao država s najvećim brojem trkaćih entuzijasta i amatera postali su i najveći trkaći profesionalci. Lakše je stvoriti novu momčad ako već imaš hrpu ljudi s prethodnim iskustvom. Tako smo došli do toga da englezići imaju najbolje ljude, najdulju tradiciju i najviše F1 timova.

 

Mogli su i Mercedesovci biti baje pa od dana kada su kupili Hondu/Brawna preći 100% na Njemački teritorij... ali nisu to napravili. Da jesu imali bi isti problem kao i Ferrari.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

sad je službeno - Newey u Aston Martinu

3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je žao za Ferrari. Volio bih vidjeti što bi on tamo mogao napraviti. Sad je gotovo.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije samo što je on osobno mogao napraviti. Panta je što bi on mogao donijeti ispred talijanskih eksperata. To ne bi bilo biserje pred svinje nego ulaganje u iduće generacije Ferrari aerodinamičara.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Krellac kaže...

Meni je žao za Ferrari. Volio bih vidjeti što bi on tamo mogao napraviti. Sad je gotovo.

 Ne znam zaaj svi misle da će on i dalje rasturat. Pa ne ovisi sve o jednom čovjeku treba se poklopit dosta stavri. S druge strane nije on svemoguć niti je svaki put uspjevao. Drago mi je kaj se Ferrari nije dao natezat.

7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Krellac kaže...

Meni je žao za Ferrari. Volio bih vidjeti što bi on tamo mogao napraviti. Sad je gotovo.

Dok mu je Stroll dao sve što je Newey tražio, Talijani nisu bili spremni na to. Jedan od uvjeta je bio (navodno) da Newey bude vodeći za tehnička pitanja bez ičijeg uplitanja, a znamo svi koliko Ferrari vodi ponos.

3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Memphis kaže...
Krellac kaže...

Meni je žao za Ferrari. Volio bih vidjeti što bi on tamo mogao napraviti. Sad je gotovo.

 Ne znam zaaj svi misle da će on i dalje rasturat. Pa ne ovisi sve o jednom čovjeku treba se poklopit dosta stavri. S druge strane nije on svemoguć niti je svaki put uspjevao. Drago mi je kaj se Ferrari nije dao natezat.

 Slažem se, ne bi on do sada uspjevao da mu se nisu poklopile mnoge stvari. Dizajnirao je vrhunske bolide, ali uglavnom oko tada najboljih motora, Williams s Renaultom, McLaren s Mercedesom, Red Bull s Renaultom pa Red Bull s Hondom. Iako nije uvijek sve bilo bajno pa se prisjetimo Senninog Williamsa u kojem je skončao, a bolid je početkom sezone bio pa skoro neupravljiv. Zato bi mi bilo zanimljivo vidjeti što bi učinio u Ferrariju koji možda neće imati najbolji motor, a Newey s druge strane je jak kod uvođenja novih pravila.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Newey je debelo najvrijedniji nondriver asset kojeg tim može imati.

Svaku petu utrku "njegovi" su bolidi pobjeđivali. Da nije isključivo zadužen, slažem se, ali da je njegov utjecaj ogroman, itekako jest.

Njegova aura koju nosi timu je neupitna.

Što se tiče prelaska u AMR, to je bilo jasno čim su krenule špekulacije o odlasku iz RBR-a.

Radio je izninmno blisko s AMR inženjerima za vrijeme RBR/Aston Martin suradnje, Aston Martin mu je pomogao ostvariti jedan od "snova" - izgradnju Valkyrie.

Nakon što se posao na RB17 približavao kraju, sigurno je došlo do zasićenja plus Hornergate sigurno nije pomagao s ostajanjem unutar posrnulog RBR-a.

A povrh svega, nenadyebiva ponuda koju mu je Stroll dao u vidu novca/pozicije.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da li ćemo sutra put ove sezone videti da Norris napreduje neku poziciju u prvom krugu? 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Norris je zatvorio sva vrata za ovu sezonu. The end. Ostaje borba za momčadsku titulu.

 

Ferrari se barem vraća na poziciju da može dobiti par utrka po sezoni, ali još su daleko od ekipe kojima pobjede mogu ući u naviku.

3 tjedna
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

E moj Norris.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kako sam govorio od početka hypeanja Norrisa - he he, Norris Title Contender 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Još uvijek nisam siguran je li usporio zbog žute zastave ili su skužili da će im brisati vrijeme jer je izašao sa staze preko rubnika.

S druge strane Oscar pokazao svoje, a bogami i Colapinto.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 17:13 (robogo).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Većina vozača je mentalno slabo. Norris pokazuje iste probleme kao i Đorđe Russel. Emocija i sklonost greškama. I Leclerc je podložan tome kada dođe u poziciju dugoročne borbe.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Tocno tako, zato sam vec davno eliminirao Norisa kao materijal za prvaka i smjestio sam ga iza Piastria sljedece sezone. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Čujem da je izleteo u istoj krivini nekoliko puta na treninzima.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ivan(4) kaže...
Čujem da je izleteo u istoj krivini nekoliko puta na treninzima.

Je, ali ne toliko značajno. Možda jednom ili dvaput barem što sam ja vidio, a gledao sam sve osim polovice FP2.
Btw ja nisam uopće vidio takvo veliko izletanje da mu bude track limit.
Nije mi pretjerano jasno što je bilo u tom Landovom runu

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Izašao je dosta, ali nisam baš dobro upoznat sa pravilima. Da li se ovo računa kao da je ceo napolju, ili je ostao na liniji?
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Po onoj drugoj slici izgleda da je izašao skroz.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Svašta nešto se izdogađalo nakon kvalifikacija, a vidim da nitko nije pisao o tome.

Gasly je diskvalificiran jučer zbog kršenja pravila vezanih za protok goriva.

Hamilton i Ocon startaju iz boxa zbog promjene motora što znači da se Norris pomiče na 15. mjesto.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma može Norris i do podija ako mu se posreći sa SC-om koji su česti na ovoj stazi.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, gledao sam kvalifikacije i pitao se koliko češanja o zidove će biti tokom trke.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari će pobijet ako ne zajebu nešto sa strategijom ili boxom.

3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Izgledaju jaki. Kasno se probudili u sezoni.

3 tjedna
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

15 krugova do kraja Norris još nije mijenjao. Sad bi mu SC došao ka melem na ranu.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Napeto,napeto..cudi me kako Leclerc nije zatvorio unutranju stranu kao sto Piastri trenutno radi!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ajde sainz u wiliams,i to ti je previse!

...potpis nije potreban...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice