Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i

poruka: 21
|
čitano: 1.374
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i".
15 godina
online
Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen odlučila je posao raspodijeliti nešto drugačije nego u proteklom sastavu.

 

Uff, ako postoje i dalje "redoviti" na ovom forumu shvatiti ce zasto me uzasava ovo ime i odmah pomisljam da je rijec o polovicno ili u najboljem slucaju nedovoljno razmotrenoj ideji.

 

No na stranu moje preferencije.

 

Vjerujem ( zapravo nadam se ) da vecina sudionika na ovom forumu su i dalje ekcuali sa informatickom pozadinom.

 

Rekavsi to, nije li vam cudno (pogotovo medju piscima source koda medju nama) da sve sto dolazi od strane evrpske komisije (ovo "v" je namjerno, a za sve uznemirene preporucam Dragin legendarni upis na ovom forumu koji mi se zabetonirao u memoriji) kako svo ovo "nadostukavanje",  je ono sto informaticari nazivaju "bloat"

 

Kad ce se dogoditi da se neka rtestrikcija ukine, ili makar prilagodi dobu u kojem zivimo?

 

Ajmo programeri iskreno recite, koliko u svom svakodnevnom poslu pomislite/proklinjete da ovaj kod sto ga odrzavate bi bilo bolje, lakse i ucinkovitije napisati iz nule?

 

Zasto je onda suprotno sa zakonima?

 

I na kraju krajeva zasto posao raspodjeljuje osoba (Ursula) koja nema blage veze o cem prica?

 

O boze stvarno sam star i changrizav.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i

Ursula je idealan kandidat da ju se stavi u prdekanu.

Uzas od osobe, dzon-obraz.

 

Od financiranja Big Pharme u doba fakin korone pa do ne znam cega, niti da je izrasla iz HDZ-a...

Truth in engineering.
 
2 1 hvala 0
6 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen odlučila je posao raspodijeliti nešto drugačije nego u proteklom sastavu.

 

Uff, ako postoje i dalje "redoviti" na ovom forumu shvatiti ce zasto me uzasava ovo ime i odmah pomisljam da je rijec o polovicno ili u najboljem slucaju nedovoljno razmotrenoj ideji.

 

No na stranu moje preferencije.

 

Vjerujem ( zapravo nadam se ) da vecina sudionika na ovom forumu su i dalje ekcuali sa informatickom pozadinom.

 

Rekavsi to, nije li vam cudno (pogotovo medju piscima source koda medju nama) da sve sto dolazi od strane evrpske komisije (ovo "v" je namjerno, a za sve uznemirene preporucam Dragin legendarni upis na ovom forumu koji mi se zabetonirao u memoriji) kako svo ovo "nadostukavanje",  je ono sto informaticari nazivaju "bloat"

 

Kad ce se dogoditi da se neka rtestrikcija ukine, ili makar prilagodi dobu u kojem zivimo?

 

Ajmo programeri iskreno recite, koliko u svom svakodnevnom poslu pomislite/proklinjete da ovaj kod sto ga odrzavate bi bilo bolje, lakse i ucinkovitije napisati iz nule?

 

Zasto je onda suprotno sa zakonima?

 

I na kraju krajeva zasto posao raspodjeljuje osoba (Ursula) koja nema blage veze o cem prica?

 

O boze stvarno sam star i changrizav.

 Zakon je napravljen više po top-down dizajnu koliko vidim,

 

ja programiram bottom-up.

 

u top-down se ponekad sve baci i ide od nule, dok je prednost bottom-up programiranja ponovna upotreba koda.

 

 

16 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...

Ajmo programeri iskreno recite, koliko u svom svakodnevnom poslu pomislite/proklinjete da ovaj kod sto ga odrzavate bi bilo bolje, lakse i ucinkovitije napisati iz nule?

Zasto je onda suprotno sa zakonima?

Ne mogu tvrditi u ovim sferama (ekonomije, trgovine, čega već), ali u domeni arhitekture i građevine zakoni i podzakonski akti se nonstop uređuju, mijenjaju i dorađuju. OK, u toj sferi je lakše pratiti ritam napretka ali svejedno, fascinantno je čak i u HR (gdje je gomila toga pretakanje iz šupljeg u prazno) gledati kako to sve skupa zapravo klapa, kao da od nekakve kakofonije instrumenata nabacanih iz svih krajeva svijeta dobiješ nekakvu smislenu skladbu. Tako da sumnjam da je i u drugim područjima drugačije.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...

Ajmo programeri iskreno recite, koliko u svom svakodnevnom poslu pomislite/proklinjete da ovaj kod sto ga odrzavate bi bilo bolje, lakse i ucinkovitije napisati iz nule?

 Kod svake nove verzije. Ali kako radimo u duetu, kolega izbacuje nove verzije svakih 6 mjeseci više-manje (open source), pa to onda nadograđujem (closed source) tako da svaki put napravim sa većim ubrzanjem i nekim dodacima, njega natjeram da uradi isto (brzina izvršavanja je ovdje prioritet). Na kraju me iznenadi kada vidim da je napravio manje-više isto, ali na posve drugi način koji je u nekim slučajevima bolji. Tako da meni ne preostaje ništa drugo nego li da kombiniram najbolja rješenja iz jednog i drugog koda.

 

15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
gpd kaže...

 Zakon je napravljen više po top-down dizajnu koliko vidim,

 

ja programiram bottom-up.

 

u top-down se ponekad sve baci i ide od nule, dok je prednost bottom-up programiranja ponovna upotreba koda.

 

 

No dobro, ja nisam pitao (barem ne na ovoj temi) konkretan zakon/pravilnik, nego sto vi programeri mislite onako iskreno u konkretnom kodu, naglasak jos jednom na prave pisce (ja sam po trenutnoj profesiji network admin i nisam nikada dalje otisao od pisanja skripti/automatizacije u bash-u/ batch-u pa se odmah ogradjujem od "iskustva iz prve ruke"), kad naletite na neki zastarjeli kod.

 

Nakon sto odgovorite sami sebi na to pitanje, povucite paralelu sa zakonima/regulativama.

 

Kao i u programiranju, kada jednostavno treba ocistiti/obrisati zastarjeli kod koji je samo smetnja i trosi CPU resurse, zasto se ne smatra da zastarjeli zakoni/regulative su jednako tako samo smetnje?

 

Hoce li Ursula odrediti jednaklo tako reviziju starih zakona/previlnika?

Naravno da nece, jer ona niti o icemu odlucuje niti razumije o cemu prica (najbolji primjer je i ovaj clanak na kojeg komentiramo).

 

Na kraju krajeva, dobijamo servirani cin "Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za inovacije i startupe".

Tko je za nju glasao? Tko je sto dobio? WTF?

 

Uostalom, tko je glasao za Ursulu?

 

Jednom kada EU gradjani shvate  da sa nama upravlja "permanentna" birokracija, neovisna o nasem glasanju, tada ce se mozda stvari krenuti kretati na bolje. Ako, ako...(kako bi nase komsije rekle)

 

 

Sve sto hocu reci, povukao sam paralelu sa I.T.-ijem i makar na ovom forumu (o boze toplo se nadam) kako bi vecina sudionika razumjela sto zelim reci.

 

Samo pomislite na termin "bloat"

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
6 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...

 Zakon je napravljen više po top-down dizajnu koliko vidim,

 

ja programiram bottom-up.

 

u top-down se ponekad sve baci i ide od nule, dok je prednost bottom-up programiranja ponovna upotreba koda.

 

 

No dobro, ja nisam pitao (barem ne na ovoj temi) konkretan zakon/pravilnik, nego sto vi programeri mislite onako iskreno u konkretnom kodu, naglasak jos jednom na prave pisce (ja sam po trenutnoj profesiji network admin i nisam nikada dalje otisao od pisanja skripti/automatizacije u bash-u/ batch-u pa se odmah ogradjujem od "iskustva iz prve ruke"), kad naletite na neki zastarjeli kod.

 

Nakon sto odgovorite sami sebi na to pitanje, povucite paralelu sa zakonima/regulativama.

 

Kao i u programiranju, kada jednostavno treba ocistiti/obrisati zastarjeli kod koji je samo smetnja i trosi CPU resurse, zasto se ne smatra da zastarjeli zakoni/regulative su jednako tako samo smetnje?

 

Hoce li Ursula odrediti jednaklo tako reviziju starih zakona/previlnika?

Naravno da nece, jer ona niti o icemu odlucuje niti razumije o cemu prica (najbolji primjer je i ovaj clanak na kojeg komentiramo).

 

Na kraju krajeva, dobijamo servirani cin "Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za inovacije i startupe".

Tko je za nju glasao? Tko je sto dobio? WTF?

 

Uostalom, tko je glasao za Ursulu?

 

Jednom kada EU gradjani shvate  da sa nama upravlja "permanentna" birokracija, neovisna o nasem glasanju, tada ce se mozda stvari krenuti kretati na bolje. Ako, ako...(kako bi nase komsije rekle)

 

 

Sve sto hocu reci, povukao sam paralelu sa I.T.-ijem i makar na ovom forumu (o boze toplo se nadam) kako bi vecina sudionika razumjela sto zelim reci.

 

Samo pomislite na termin "bloat"

 

bloat je uvijek tuđi kod, jer radi ono što ja želim plus još 500 stvari.

može se reći da tuđi kod zastarjeva onog trenutka kad ga zamijenim sa kodom koji radi samo ono što ja hoću i ništa više.

 

 

 

15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
Veliki Brat kaže...

Ne mogu tvrditi u ovim sferama (ekonomije, trgovine, čega već), ali u domeni arhitekture i građevine zakoni i podzakonski akti se nonstop uređuju, mijenjaju i dorađuju. OK, u toj sferi je lakše pratiti ritam napretka ali svejedno, fascinantno je čak i u HR (gdje je gomila toga pretakanje iz šupljeg u prazno) gledati kako to sve skupa zapravo klapa, kao da od nekakve kakofonije instrumenata nabacanih iz svih krajeva svijeta dobiješ nekakvu smislenu skladbu. Tako da sumnjam da je i u drugim područjima drugačije.

A znas kako klapa.

 

Evo jedna ilustracija kako ja mislim da klapa kad je u pitanu drzava.

 

zzib kaže...

 Kod svake nove verzije. Ali kako radimo u duetu, kolega izbacuje nove verzije svakih 6 mjeseci više-manje (open source), pa to onda nadograđujem (closed source) tako da svaki put napravim sa većim ubrzanjem i nekim dodacima, njega natjeram da uradi isto (brzina izvršavanja je ovdje prioritet). Na kraju me iznenadi kada vidim da je napravio manje-više isto, ali na posve drugi način koji je u nekim slučajevima bolji. Tako da meni ne preostaje ništa drugo nego li da kombiniram najbolja rješenja iz jednog i drugog koda.

 

 Ma sve 5 kada ti i kolega radite vise/manje istovremeno, na projektu koji je trenutno u razvoju. Ja govorim o projektima koji su ograniceni praivlnikom nastalim 70-godina ranije koji nema veze sa danasnjim stanjem.

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...

 Ma sve 5 kada ti i kolega radite vise/manje istovremeno, na projektu koji je trenutno u razvoju. Ja govorim o projektima koji su ograniceni praivlnikom nastalim 70-godina ranije koji nema veze sa danasnjim stanjem.

 

 Koji je to pravilnik nastao 70 godina ranije a da i danas vrijedi? Daj konkretne podatke. Osim toga, primjeti da su to predloženi ministri koje tek treba odobriti EU parlament.

 

15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...
Veliki Brat kaže...

Ne mogu tvrditi u ovim sferama (ekonomije, trgovine, čega već), ali u domeni arhitekture i građevine zakoni i podzakonski akti se nonstop uređuju, mijenjaju i dorađuju. OK, u toj sferi je lakše pratiti ritam napretka ali svejedno, fascinantno je čak i u HR (gdje je gomila toga pretakanje iz šupljeg u prazno) gledati kako to sve skupa zapravo klapa, kao da od nekakve kakofonije instrumenata nabacanih iz svih krajeva svijeta dobiješ nekakvu smislenu skladbu. Tako da sumnjam da je i u drugim područjima drugačije.

A znas kako klapa.

 

Evo jedna ilustracija kako ja mislim da klapa kad je u pitanu drzava.

 

zzib kaže...

 Kod svake nove verzije. Ali kako radimo u duetu, kolega izbacuje nove verzije svakih 6 mjeseci više-manje (open source), pa to onda nadograđujem (closed source) tako da svaki put napravim sa većim ubrzanjem i nekim dodacima, njega natjeram da uradi isto (brzina izvršavanja je ovdje prioritet). Na kraju me iznenadi kada vidim da je napravio manje-više isto, ali na posve drugi način koji je u nekim slučajevima bolji. Tako da meni ne preostaje ništa drugo nego li da kombiniram najbolja rješenja iz jednog i drugog koda.

 

 Ma sve 5 kada ti i kolega radite vise/manje istovremeno, na projektu koji je trenutno u razvoju. Ja govorim o projektima koji su ograniceni praivlnikom nastalim 70-godina ranije koji nema veze sa danasnjim stanjem.

 

 Zakoni i propisi se ne bi smjeli pisati za "aktualno" stanje i kratki vijek trajanja. Oni se pisu da "traju". E sad jednu stvar bi trebao odmah razumjeti, porijeklo zakona je drustveni moral. On se ne mijenja na dnevnoj bazi ni na godisnjoj bazu nego mnogo sporije. Primjer, homoseksulanost je bila ilegalna u mnogim drzavama pa vise nije. Jednostavno se drustveni moral promijenio. Logike ni smisla u tom zakonu drugog nije bilo. Npr. tek "nedavno" je dozvoljeno prikazivanje Life of Brian u jednom engleskom gradu. I tako je to sa svim zakonima, pa imali oni veze sa programiranjem ili lansiranjem ljudi u svemir. Tako da ako te neki zakon koci u razvoju nekog proizvoda to ima veze sa puno drugih stvari a ne sa samom tehnologijom ili proizvodnjom.

 

p.s. neznam tko sto moze princezi ursuli govoriti i naredivati ako znas tko je, sto je i odakle. Komisiju ne bira "publika" za to imas parlament  

15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
zzib kaže...

primjeti da su to predloženi ministri koje tek treba odobriti EU parlament.

 

 

Daj nemoj me zezati.

 

Koji EU parlament?

 

Birokracija (EU komisija) za koju nisi niti glasao i  neznas (kao niti ja) tko su ti ljudi, odlucivati ce o poticajima, odnosno preferirati podobne.

 

Mislim, jesi li ti uopce procitao clanak?

 

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen odlučila je posao raspodijeliti nešto drugačije nego u proteklom sastavu. Tako će povjerenica iz Finske, Henna Virkkunen,

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen odlučila je posao raspodijeliti nešto drugačije nego u proteklom sastavu. Tako će povjerenica iz Finske, Henna Virkkunen, postati izvršnom potpredsjednicom Komisije za tehnološki suverenitet, sigurnost i demokraciju. Njezin djelokrug uključivat će provedbu digitalnih politika i onih vezanih uz napredne tehnologije, poput umjetne inteligencije, poluvodiča i kvantnog računalstva. Također će nadzirati i provedbu aktova o digitalnim uslugama i tržištima, za što su se dosad brinuli Vestager i Breton.

Drugo novo ime u Komisiji je Stéphane Séjourné, izravni zamjenik Bretona, koji će dobiti resor prosperiteta i industrijske strategije, a nastavit će rad i na jedinstvenom unutarnjem tržištu, kao i prethodnik mu. Zadatak će mu biti osigurati uvjete za napredak kompanija u EU, što će uključivati regulatorno okruženje vezano za investicije, ekonomsku stabilnost i sigurnost te slobodnu trgovinu.

. Njezin djelokrug uključivat će provedbu digitalnih politika i onih vezanih uz napredne tehnologije, poput umjetne inteligencije, poluvodiča i kvantnog računalstva. Također će nadzirati i provedbu aktova o digitalnim uslugama i tržištima, za što su se dosad brinuli Vestager i Breton.

Drugo novo ime u Komisiji je Stéphane Séjourné, izravni zamjenik Bretona, koji će dobiti resor prosperiteta i industrijske strategije, a nastavit će rad i na jedinstvenom unutarnjem tržištu, kao i prethodnik mu. Zadatak će mu biti osigurati uvjete za napredak kompanija u EU, što će uključivati regulatorno okruženje vezano za investicije, ekonomsku stabilnost i sigurnost te slobodnu trgovinu.

 

Jeli ti stvarno gutas ovaj "word salad" u kojoj nista nije receno? Jel ti citas ove titule?

 

postati izvršnom potpredsjednicom Komisije za tehnološki suverenitet, sigurnost i demokraciju

 

 

Daj mi prevedi sto to znaci i koja je njena konkretna funkcija?

 

Izvrsna potpredsjednica za demokraciju?!?!?!?!

O jebemu sve.

 

WTF?

 

U nekom upisu na ovom forumu sam bio rekao kako volim sam sebi zavezati usta kako ne bih potegao raspravu baziranu na semantici, i onda sam sebi dopustilm uletiti u istu.

 

Citati cemo o ovome ponovo za 10 godina ( ako me pamcenje bude sluzilo do tada) kada ponovo nabijem na nos nekome ni krivom duznom u raspravi.

 

Potpredsjednik za demokraciju.... o kru ti j......

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 19:05 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...

postati izvršnom potpredsjednicom Komisije za tehnološki suverenitet, sigurnost i demokraciju

  

Daj mi prevedi sto to znaci i koja je njena konkretna funkcija?

 

Izvrsna potpredsjednica za demokraciju?!?!?!?!

O jebemu sve.

 

WTF?

 

Potpredsjednik za demokraciju.... o kru ti j......

 Vjerojatno se misli na neovisnost EU (tehnološki suverenitet), kao i vođenje brige o ekstremizmu (sigurnost i demokraciju). To može biti putem interneta ili bilo koje (buduće) tehnologije.

Ali slažem se sa tobom: kad birokrati izmišljaju radna mjesta, imaš osjećaj kao da otvaraju neku firmu, pa pod djelatnosti nadrobe sve i svašta. O demokraciji možemo govoriti tek kada budemo preko te tehnološke neovisnosti mogli glasovati online.

 

15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
zzib kaže...

 Vjerojatno se misli na neovisnost EU (tehnološki suverenitet), kao i vođenje brige o ekstremizmu (sigurnost i demokraciju). To može biti putem interneta ili bilo koje (buduće) tehnologije.

Ali slažem se sa tobom: kad birokrati izmišljaju radna mjesta, imaš osjećaj kao da otvaraju neku firmu, pa pod djelatnosti nadrobe sve i svašta. O demokraciji možemo govoriti tek kada budemo preko te tehnološke neovisnosti mogli glasovati online.

 

  Ma najgora stvar je sto niti ni oni ne znaju sto misle.

 I da, pogodio si u sridu. Izmisljaju radna mjesta i drobe sve i svasta.

 S druge strane, meni (i tebi) boca jestivog ulja je za cca. 150% skuplja u odnosu na prije par godina, ali inflacija nam je ispod 10% jer nam tako ta ista EU komisja. odnosnu Ursula kaze.

 A onda imas i nedavni slucaj Pavel Durova (Telegram CEO, bar mislim da je CEO), koji je trenutno u pritvoru (ili pod nadzorom) u Francuskoj bez da su nam iznijeli konkretne razloge zasto mu je limitirana sloboda ( osim onog standardnog neodredjenog, "Pavel Durov, the founder and CEO of the messaging app Telegram, was arrested in Paris over the weekend over allegations that his platform is being used for illicit activity including drug trafficking and the distribution of child sexual abuse images.")

Jer eto ..djeca... Nije bitno iznijeti konkretne razloge, nego samo spomenuti djecu.

Tko normalan je protiv zastite djece? Nitko.

 

Ali eto u toj istoj Francuskoj, Rumble je zabranjen  (od Studenog 2022, jer eto demokracija). Valjda zato sto nisu imali potpredsjednika za demokraciju

 

Liberté, égalité, fraternité

 

Uraa!

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...
 S druge strane, meni (i tebi) boca jestivog ulja je za cca. 150% skuplja u odnosu na prije par godina, ali inflacija nam je ispod 10% jer nam tako ta ista EU komisja. odnosnu Ursula kaze.

...bez da su nam iznijeli konkretne razloge zasto mu je limitirana sloboda 


Uraa!

 Skuplje je jer treba financirati rat kako bi se obnovile zalihe zastarjelog oružja. Istovremeno se vrijednost novcu smanjuje, tako da se stari (državni) dugovi pretvaraju u kikiriki.

 

Tako je bilo i u slučaju TikTok-a: bez konkretnog razloga. A stvarni razlog je taj što su dopuštali Rusima objavu ratnih zločina (snimke su grozne).

 

15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
zzib kaže...

 Skuplje je jer treba financirati rat kako bi se obnovile zalihe zastarjelog oružja. Istovremeno se vrijednost novcu smanjuje, tako da se stari (državni) dugovi pretvaraju u kikiriki.

 

Tako je bilo i u slučaju TikTok-a: bez konkretnog razloga. A stvarni razlog je taj što su dopuštali Rusima objavu ratnih zločina (snimke su grozne).

 

 Ma da ti budem iskren, po ovoj temi, ne zanima me ni Rusija ni Ukrajina ni Amerika.

Isao bih toliko daleko da kazem da me ne zanima ni Europa.

 

Mene zanima samo i iskljcivo Hrvatska.

Sve sto zelim malo vise politicke "kicme".

A jedinu kicmu koju smo pokazali je bila, paz' sad,  po pitanju Nutelle (hvala B. Borzan)

 

Za ostatak onih stvarno vaznih tema  mi smo podguzne muhe (dok god sam ziv biti ce me sramota onog naseg glasovanja protiv prekida vatre u Gazi radi skro pa doslovno 3 rijeci), a vjerojatno ce me biti sramota radi ovog imenovanja "potpredsjednice za demokraciju" za kojeg cemo "mi" biti apsolutno za, bez preispitivanja niti da nas je itko pitao (dao Bog da grijesim).

 

A najgora stvar, kad krenes malo vise pratit vanjsku politiku (sto sada neizmjerno zalim sto sam uopece krenuo u to) , sto su na vlasti u cjelokupnoj EU ljudi sa reakcijama na nivou polaznika djecjeg vrtica. Al' eto mi placamo cijenu. Onaj sa crvenog trga ih/nas razvaljuje po svakoj stavci.

 

Uostalom, imenuj mi danas jednog politicara za kojeg bi mogao reci da je drzavnik na nivou Charles de Gauell-a, ili Willy Brandt-a?

 

Meni jedino pada na pamet, a sram me za priznati, ovaj nas komso' Orban.

 

Eto do koje mjere sam razocaran u "vodstvo" EU i zasto me ove najave kako  "Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za inovacije i startupe" (naslov teme) iritiraju do boli.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
6 godina
online
Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i

Dobro veće ,

 

ulje 150 % skuplje ? koje ulje?

 

internet pamti : 20.01.2021 godine,

litra ulja 12 kuna, danas litra ulja 1.39 EUR, super prilika u trgovini, dakle pojeftinilo ulje.

 

Tako se financira rat?

kako se to financira rat ako ulje jeftinije danas nego prije 3 i nešto godina.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 21:20 (gpd).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
gpd kaže...

Dobro veće , o čemu vi hablate?

 

Ulje 150 % skuplje ? koje ulje?

 

internet pamti : 20.01.2021 godine,

litra ulja 12 kuna, danas litra ulja 1.39 EUR, super prilika u trgovini, dakle pojeftinilo ulje.

 

Tako se financira rat?

kako se to financira rat ako ulje jeftinije danas nego prije 3 i nešto godina.

 Lazes Melita, rekao bi Ivan Kusan.

 

A ja bih dodao neka te bude stid.

 

Razocarenje, ono totalno.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
6 godina
online
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...

Dobro veće , o čemu vi hablate?

 

Ulje 150 % skuplje ? koje ulje?

 

internet pamti : 20.01.2021 godine,

litra ulja 12 kuna, danas litra ulja 1.39 EUR, super prilika u trgovini, dakle pojeftinilo ulje.

 

Tako se financira rat?

kako se to financira rat ako ulje jeftinije danas nego prije 3 i nešto godina.

 Lazes Melita, rekao bi Ivan Kusan.

 

A ja bih dodao neka te bude stid.

 

Razocarenje, ono totalno.

Ne znam što ti briješ u sebi, ali evo sad sam išao na web od te trgovine, i na web arhivu da provjerim,

 

i čudom cijena je slična.

 

Istina zamrznuta je cijena, tako da stvarno ne znam o čemu se radi. Kojih 150 % ?

 

I kako se od zamrznute cijene ulja financira rat? to su nekakve misterije.

 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 21:44 (gpd).
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
gpd kaže... 

I kako se od zamrznute cijene ulja financira rat? to su nekakve misterije.

 

 Ulje u prenesenom značenju (inače je ulje dosta palo cijenom unazad godinu dana). Trebaš gledati širu sliku, kolika je inflacija od korone pa do sada i gdje ona završava. Sigurno ne na prijašnjim razinama.

14 godina
offline
Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu za i

Neznam sta se cudite. Inflacija, inflacija.... pa ona postoji od stalno i postojat ce, jer je ona motor ovakvog razvoja i toga sto imate sve danas u odnosu na prije. Sad samo pamet u glavu i pobijedi inflaciju sa pamentnim ulaganjem i investiranjem tokom zivota 😉

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska komisija prvi put dobiva povjerenicu
bus kaže...

Neznam sta se cudite. Inflacija, inflacija.... pa ona postoji od stalno i postojat ce, jer je ona motor ovakvog razvoja i toga sto imate sve danas u odnosu na prije. Sad samo pamet u glavu i pobijedi inflaciju sa pamentnim ulaganjem i investiranjem tokom zivota 😉

 Nitko se ne čudi inflaciji. Imali smo Veliku depresiju 20-tih godina prošlog stoljeća kada je 50% pučanstva u SAD ostalo bez posla jer se novac nije tiskao. Vidjeli su da to ne vodi ničemu, pa su sada izabrali obrnuto: tiskaju novac posljednjih 20-tak godina spašavajući banke. Sve je bilo dobro dok se taj novac iz bankarskog sektora nije počeo prelijevati u ekonomiju (u većoj mjeri). Zato što centralne banke nisu reagirale na vrijeme, odnosno krenule povećavati kamatne stope u vrijeme korone.

 

I jedno i drugo su eksperimenti. Koji običan puk skupo plaća.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice