Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

poruka: 42
|
čitano: 4.427
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih".
16 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Rotirajući bezel me razmazio još od Gear S3 sata, tako da preskačem svaku seriju koja ga nema.

Ako ga više ne budu vratili koristit ću Watch 4 Classic dok ne crkne.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Ja sam jedan od onih koji traze i gledaju kolko traje baterija...2 dana? Cao, fala bok.

Moj PC  
23 1 hvala 8
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
smajlee kaže...

Ja sam jedan od onih koji traze i gledaju kolko traje baterija...2 dana? Cao, fala bok.

 
To mene ne smeta. Kad dođem kući stavim ga na stalak i ne razmišljam o njemu dok opet ne idem van.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Da, baterija na Wear OS uređajima. Ali to je cijena integracije s Android ekosistemom. Koristim Watch 5 44mm i isto sam mislio da će baterija biti problem s obzirom da normalnim korištenjem drži max 2 dana. Ali ni najmanji problem, navečer ili ujutro prije posla ga odložim na punjač i dok se spremim već je pun. Baš ono najmanja briga s tim. Gledao sam ove novije modele, sve je to isto u funkcionalnosti samo cijena raste. Software za razvoj skinova također nikud ništa ne napreduje. Ja sam svojeg u LTE verziji platio 150€ zapakiranog na njuškalu, baš gledam površno sad kak se cijene novijih kreću, inflacija izgleda i dalje radi. Ovaj Ultra mi je fakat ružan, ne bih za to dao te novce koje košta nikad.

Deckard
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Svaka slicnost sa Apple Watch Ultra je namjerna.
Kad bi trosil toliko puno novaca na tak neku igracku onda bi uzel Garmin.
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
NEW_MAN kaže...
Svaka slicnost sa Apple Watch Ultra je namjerna.
Kad bi trosil toliko puno novaca na tak neku igracku onda bi uzel Garmin.

Oni su kopirali sami sebe.. Gear Sport..

16 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Evo sad ni PS5 Pro ne izgleda skupo 

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Osobni stav s kojim se ne trebaju svi složiti:

- Sat s baterijom ispod 5 dana nije pouzdan.  Vlasnik sam Huawei watch GT4 samo zbog dva razloga -baterija i izgled pravog klasičnog sata. Baterija traje min.10 dana (stvarno, a ne deklarirano), a kada javi da je na 10% imam još cijeli dan korištenja- ne moram panično tražiti punjač. Na kraći put nikad nisam nosio punjač.

- Pored mobitela u džepu ne vidim svrhu hrpe aplikacija na satu ( i tako ne vidim detalje bez naočala, a ni prsti mi nisu tanki ). 

- pokušaj da sat zadovolji sve grupe (sportaše, poslovne ljude, klince, starce, estete i sl) ne može dati dobar rezultat. Estetika ovog mi je upitna (kao može proći za ljubitelje i okruglog i kvadratnog sata).

 

P.S. sad vidim da mu je Davor za bateriju dao ocjenu 9/10  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 13:43 (mr.potter).
 
14 1 hvala 3
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
mr.potter kaže...

Osobni stav s kojim se ne trebaju svi složiti:

- Sat s baterijom ispod 5 dana nije pouzdan.  Vlasnik sam Huawei watch GT4 samo zbog dva razloga -baterija i izgled pravog klasičnog sata. Baterija traje min.10 dana (stvarno, a ne deklarirano), a kada javi da je na 10% imam još cijeli dan korištenja- ne moram panično tražiti punjač. Na kraći put nikad nisam nosio punjač.

- Pored mobitela u džepu ne vidim svrhu hrpe aplikacija na satu ( i tako ne vidim detalje bez naočala, a ni prsti mi nisu tanki ). 

- pokušaj da sat zadovolji sve grupe (sportaše, poslovne ljude, klince, starce, estete i sl) ne može dati dobar rezultat. Estetika ovog mi je upitna (kao može proći za ljubitelje i okruglog i kvadratnog sata).

 

 

Zato većini ljudi treba fitness sat sa pametnim funkcijama (garmin, huawei) a ne pametni sat (apple, samsung, google).

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 13:44 (love2ml86).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
love2ml86 kaže... 

 

Zato većini ljudi treba fitness sat sa pametnim funkcijama (garmin, huawei) a ne pametni sat (apple, samsung, google).

 

Mislim da je baš suprotno, većini ljudi ne treba fitness sat. To je za top sportaše i outdoor rekreativce i entuzijaste koji pate na statistiku. Čak ni većini amatera ne treba fitness sat.

 

A pametni sat dobro dođe svakome. Iako je čisti gimmick bez kojeg se može. Meni je koristan za osnovne stvari, sat, reminder, notifikacije, odbijanje poziva i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
mr.potter kaže...

Osobni stav s kojim se ne trebaju svi složiti:

- Sat s baterijom ispod 5 dana nije pouzdan.  Vlasnik sam Huawei watch GT4 samo zbog dva razloga -baterija i izgled pravog klasičnog sata. Baterija traje min.10 dana (stvarno, a ne deklarirano), a kada javi da je na 10% imam još cijeli dan korištenja- ne moram panično tražiti punjač. Na kraći put nikad nisam nosio punjač.

- Pored mobitela u džepu ne vidim svrhu hrpe aplikacija na satu ( i tako ne vidim detalje bez naočala, a ni prsti mi nisu tanki ). 

- pokušaj da sat zadovolji sve grupe (sportaše, poslovne ljude, klince, starce, estete i sl) ne može dati dobar rezultat. Estetika ovog mi je upitna (kao može proći za ljubitelje i okruglog i kvadratnog sata).

 

P.S. sad vidim da mu je Davor za bateriju dao ocjenu 9/10  

 

 

 

Visoka ocjena za bateriju rezultat je činjenice kako trenutačno ne postoji izdržljiviji pametni sat temeljen na Wear OS-u. To možda zvuči neobično, ali to je danak visokom stupnju integracije s Androidom, s kakvim se ne može mjeriti čak ni (inače solidni) HarmonyOS na Huaweijevim satovima. Nisam u recenziji spomenuo, jer mi se nije činilo pretjerano bitno, ali Ultra ima i "Watch Only" režim rada, u kojem se isključuje sve osim watch facea, ali zato baterija traje mjesec dana. No, ako netko to planira koristiti, ne shvaćam što će mu pametni sat. 

 

Uglavnom, ne može se ocjena za bateriju dati u odnosu na, primjerice, Fenix 8, jer bi tada svi pametni satovi imali 1/10. Uspoređuju (i ocjenjuju) se jabuke s jabukama.

 

Huawei Watch 3 Pro mi je bio odličan (recenzija), ali da moram birati, moram priznati da bih uzeo Galaxy Watch Ultra bez sekunde razmišljanja. Prvenstveno zbog OS-a.

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Davor kaže...
mr.potter kaže...

....

P.S. sad vidim da mu je Davor za bateriju dao ocjenu 9/10  

 

 

 

Visoka ocjena za bateriju rezultat je činjenice kako trenutačno ne postoji izdržljiviji pametni sat temeljen na Wear OS-u. To možda zvuči neobično, ali to je danak visokom stupnju integracije s Androidom, s kakvim se ne može mjeriti čak ni (inače solidni) HarmonyOS na Huaweijevim satovima. Nisam u recenziji spomenuo, jer mi se nije činilo pretjerano bitno, ali Ultra ima i "Watch Only" režim rada, u kojem se isključuje sve osim watch facea, ali zato baterija traje mjesec dana. No, ako netko to planira koristiti, ne shvaćam što će mu pametni sat. 

 

Uglavnom, ne može se ocjena za bateriju dati u odnosu na, primjerice, Fenix 8, jer bi tada svi pametni satovi imali 1/10. Uspoređuju (i ocjenjuju) se jabuke s jabukama.

 

Huawei Watch 3 Pro mi je bio odličan (recenzija), ali da moram birati, moram priznati da bih uzeo Galaxy Watch Ultra bez sekunde razmišljanja. Prvenstveno zbog OS-a.

 Ako je recenzija pametnog sata i ako se daje ocjena 10/10 za izradu, ekran i mogućnosti  - s time se mogu složiti , onda sat kojeg treba puniti svaki drugi dan ne može imati ocjenu za bateriju  9/10  nego npr. 4/10 bez obzira na vrhunski OS - to je slabost OS za koju čitatelj treba znati. Pri tome ne mislim autoru određivati kriterije ocjenjivanja niti smatram da loše radi svoj posao.. Evo ja svom huaweiju  dajem za bateriju npr 10/10 , a za mogućnosti  6/10 (iako ima 90% f-ja ovog samsunga). 

Kao dugogodišnji vlasnik Samsunga , teška srca sam prešao u drugi tabor jer punjenje sata skoro svaki dan nisam mogao "prožvakati" (vezano za sat) i nije mi žao. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 14:28 (mr.potter).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Davor kaže...

Visoka ocjena za bateriju rezultat je činjenice kako trenutačno ne postoji izdržljiviji pametni sat temeljen na Wear OS-u. To možda zvuči neobično, ali to je danak visokom stupnju integracije s Androidom, s kakvim se ne može mjeriti čak ni (inače solidni) HarmonyOS na Huaweijevim satovima. Nisam u recenziji spomenuo, jer mi se nije činilo pretjerano bitno, ali Ultra ima i "Watch Only" režim rada, u kojem se isključuje sve osim watch facea, ali zato baterija traje mjesec dana. No, ako netko to planira koristiti, ne shvaćam što će mu pametni sat. 

 

Uglavnom, ne može se ocjena za bateriju dati u odnosu na, primjerice, Fenix 8, jer bi tada svi pametni satovi imali 1/10. Uspoređuju (i ocjenjuju) se jabuke s jabukama.

 

Huawei Watch 3 Pro mi je bio odličan (recenzija), ali da moram birati, moram priznati da bih uzeo Galaxy Watch Ultra bez sekunde razmišljanja. Prvenstveno zbog OS-a.

 

Ne radi se samo o Fenixu, bilo koji Garminov model drži barem 4-5x u usporedbi sa ovim.

-- Dario
15 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

kao da se usporedjuje neki android tablet i eInk reader, kruske i jabuke. Prevelika je razlika izmedju Garmin satova i ovih sa lijepim ekranima i aplikacijama, jedva da bi ih stavio u isti koš. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
CalvinRi kaže...

kao da se usporedjuje neki android tablet i eInk reader, kruske i jabuke. Prevelika je razlika izmedju Garmin satova i ovih sa lijepim ekranima i aplikacijama, jedva da bi ih stavio u isti koš. 

 

Slažem se. Kad sam kupovao Garminov pametni sat, nisam gledao nijedan Wear OS model, jer to jednostavno nije bilo ono što sam tražio. Vrijedi i obratno - da danas kupujem sat koji je "prirodna ekstenzija" mojeg mobitela, sigurno ga ne bih tražio u Garminovom katalogu.

 

To su dva različita svijeta, kako konceptom, tako i mogućnostima. Kao što sam napisao u uvodu ove recenzije, ove godine su jedni drugima donekle ušli u teritorij (Galaxy Watch Ultra je dobio senzore na razini Fenixovih, a Fenix je dobio mikrofon i zvučnik), ali i dalje praktički ne dolazi do preklapanja među kupcima. Naravno, tu je i činjenica da Fenix 8 košta dvostruko više od najboljeg Wear OS sata na tržištu 

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
moderator
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Zaboravi na rotirajući bezel. To je funkcioniralo na starim modelima jer je Samsung imao vlastiti OS s kojim je mogao raditi što je htio. 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Denis kaže...

Zaboravi na rotirajući bezel. To je funkcioniralo na starim modelima jer je Samsung imao vlastiti OS s kojim je mogao raditi što je htio. 

 

Pa funkcionira i na WearOSu, imam ga na Watch4 Classic.

A i Watch 6 Classic ga je imao. Svake dvije generacije ga maknu pa onda vraćaju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 17:26 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Davor kaže...

 

Slažem se. Kad sam kupovao Garminov pametni sat, nisam gledao nijedan Wear OS model, jer to jednostavno nije bilo ono što sam tražio. Vrijedi i obratno - da danas kupujem sat koji je "prirodna ekstenzija" mojeg mobitela, sigurno ga ne bih tražio u Garminovom katalogu.

 

To su dva različita svijeta, kako konceptom, tako i mogućnostima. Kao što sam napisao u uvodu ove recenzije, ove godine su jedni drugima donekle ušli u teritorij (Galaxy Watch Ultra je dobio senzore na razini Fenixovih, a Fenix je dobio mikrofon i zvučnik), ali i dalje praktički ne dolazi do preklapanja među kupcima. Naravno, tu je i činjenica da Fenix 8 košta dvostruko više od najboljeg Wear OS sata na tržištu 

 Slažem se. Čak i Garmin koji bi trebao malo premostiti i biti kao neka ekstenzija (Venu 2,3) nije neka sreća za ljude koji traže da im pametan sat bude produžetak mobitela. Ja imam Venu 2 plus i nisam bio zadovoljan jer iako je su fitness opcije okej (nije nešto posebno bolje od samsung galaxy watch-a kojeg sam imao), nisam to tražio. I sad nosim Apple watch ultra 2. Iako baterija traje samo 2 dana (ne možeš više ni očekivati s toliko funkcija - što mnogi ne shvaćaju), nije mi neki problem.

 

Sestri sam kupio galaxy watch 7 i super zadovoljna je, sat je bomba.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Kao što je prokomentiral jedan forumaš iznad mene;

Prvo sam skrolal do podataka o bateriji. Ako nema bar 2 tjedna u normalnom modu,nemamo se uopče kaj razgovarat i nema smisla čitat tekst.

Tak je i bilo, čim sam vidjel da traje 2 dana u zahtjevnijem modu odmah sam ugasil tab i idemo na neko drugo štivo.

 
5 2 hvala 1
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Da, nema pametnih satova s toliko baterijom.. ali zato imas, Garmin, Huawei, coros..
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 18:57 (love2ml86).
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
@Bitanga

Svi fitness satovi imaju sve što si nabrojao da ti treba i dugu bateriju, a pametni satovi imaju hrpu funkcija koje ti ne trebaju i slabu bateriju. Ja ih zovem fitness satovi, to ne znači da se za to moraju koristiti.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
To meni nisu iste kategorije. WearOS, Garmin i ovi ostali tipa Huawei i Xiaomi, to bi trebale biti kategorije. Usporedbe imaju smisla samo unutar kategorija. Koliko vidim ono najače što svaka od njih nudi nije još objedinjeno u jedan proizvod. Ovaj ultra sam vidio prije koji dan uživo, preglomazan mi je a čak i da nije ne vidim privlačnost jer ne nudi ništa spektakularno bolje od prethodnih nekoliko generacija, pogotovo ne da bi opravdao cijenu. Kao i većina Samsungovih novotarija, više služi kao statusni simbol nego išta drugo.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
love2ml86 kaže...
@Bitanga

Svi fitness satovi imaju sve što si nabrojao da ti treba i dugu bateriju, a pametni satovi imaju hrpu funkcija koje ti ne trebaju i slabu bateriju. Ja ih zovem fitness satovi, to ne znači da se za to moraju koristiti.

 

Stvarno nemam nikakvih problema sa baterijom. Ne spavam sa satom, ne tuširam se sa satom, ne seksam se sa satom. Kad mi treba uvijek je pun jer se puni kratko. A i ako se isprazni mogu ga napuniti bežično sa mobitelom.

Za to što meni treba (a i za te pare) je super. Da nije, ne bih ga ni imao.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Bitanga kaže...
love2ml86 kaže...
@Bitanga

Svi fitness satovi imaju sve što si nabrojao da ti treba i dugu bateriju, a pametni satovi imaju hrpu funkcija koje ti ne trebaju i slabu bateriju. Ja ih zovem fitness satovi, to ne znači da se za to moraju koristiti.

 

Stvarno nemam nikakvih problema sa baterijom. Ne spavam sa satom, ne tuširam se sa satom, ne seksam se sa satom. Kad mi treba uvijek je pun jer se puni kratko. A i ako se isprazni mogu ga napuniti bežično sa mobitelom.

Za to što meni treba (a i za te pare) je super. Da nije, ne bih ga ni imao.

 

 

 

Ne isplati se ispravljati krive Drine... Imam i garmina i pixela i huaweia. Mozda najbolja vrijednost za novce se dobije od huaweia. Pixel ima hrpetinu toga, ali i njega muci baterija, a garmin kao garmin. On mi vise dodje kao sat za fanboyeve (jer uvijek ce iskociti nekoliko njih na bilo koju temu oko smartwatcheva da malo prebace na offtopic - to me podsjeca na stari dobri usenet i tema : ati vs. nvidia pa neko uleti sa matrox ), ono nit' vrit je niti mimo, a nije ni jeftin.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Bitanga kaže...

 ne seksam se sa satom

 Kako onda ispuniš Weekly Goal za tjelovježbe?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
sirka666 kaže...

 Kako onda ispuniš Weekly Goal za tjelovježbe?

 

Da, istina, ne broji se ako nisam shareao "workout" na neki online servis :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Bitanga kaže...
Denis kaže...

Zaboravi na rotirajući bezel. To je funkcioniralo na starim modelima jer je Samsung imao vlastiti OS s kojim je mogao raditi što je htio. 

 

Pa funkcionira i na WearOSu, imam ga na Watch4 Classic.

A i Watch 6 Classic ga je imao. Svake dvije generacije ga maknu pa onda vraćaju.

I stand corrected

9 mjeseci
offline
Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih

Uzeo ženi prije 20 dana galaxy watch 7.

Nju to nije zanimalo,  a mene jest.. sve sam mjerkao i kalkulirao.

48h okruglo do 7-10 %.

Čak bude dosta javljanja na pozive.

Prezadovoljni sa satom.

Što se događa nekom trijatloncu dok mu sat ima uključena sva mjerenja, to ne znam i nama nebitno.

Btw puni se za čas.. klik na onaj magnet i za pola sata pun.

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
love2ml86 kaže...
Da, nema pametnih satova s toliko baterijom.. ali zato imas, Garmin, Huawei, coros..

 Može li definicija pametnog sata, broj "aplikacija" ili što? Evo moj Huawei sa HarmonyOS mi šalje obavjesti, čitam mailove, razgovaram preko zvučnika, svira glazbu, sve živo mjeri i prati, ima navigaciju, mijenja lica, ima neki mršavi app store ... i baterija traje li traje... a eto nekima nije pametni sat nego sat s pametnim f-jama (dilema za lingvističare).

Nešto sam bitno propustio ?

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch Ultra - Bolji od ostalih
Treba li mobitel biti povezan ili ovi satovi mogu samostalno?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice