Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...
 ajmo ovako:

za mene postoji tv prijemnik i tv program, a ne nikakvi televizija i televizor i slicne piz...arije Klaica i slicnih knjiskih moljaca koje samo unose pomutnju da bi nam se jezik razlikovao od prekodrinskih susjeda


nadam se da s ovim nisi ozbiljan jer ako jesi sve sto dalje napises ne moze se smatrat ozbiljnim i pada u vodu, nas jezik je konstituiran na nacin da se razlikuje od germanskih jezika po gramatici i padezima i inim govnima pa je mozda to razlog sto imamo rijec koja RAZLIKUJE televiziju kao medij i televiZOR kao uredaj, jer vidi vraga, cak i englezi/svabe od kojih nasi "prekodrinski susjedi" crpe rijeci razlikuju te dvije stvari pa tako kod engleza television je medij a television set je uredaj iako oboje spada pod television
pa da te sada pitam, ti bi po istoj logici telefon zvao telefonija? mislim da di je onda mozda i mjesto medu "prekodrinskim susjedima" jer sto je idiotu dovoljno ne mora bit dovoljno i pametnom

sto se tice wirelessa, nije me uopce briga sto ce s tim bit u buducnosti kad je sad tako kako je, sada je stanje da wireless laga i to je tako, kad to u buducnosti poboljsaju onda se nitko niti nece imat razloga bunit

a zadnje, u technomaxu bi kupio komp ili dijelove za komp isto kao sto bi ih kupio u getrou ili billi
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Nemora te niti brinuti trajanje baterije..gledaj da ti mis nije pretezak! i kupi si kvalitetnu podloguCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
zemnik kaže...

prvo; jel ti shvacas razliku izmedu televizije i televizora?

gospodine doktore, jeli vi shvačate razliku između debila i debilčine?
daj odjebi iz ove teme da je mogu nastavit pratit sa gušton bez tvojih sranja.
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

kako ste od teme konfiguracije od 40000 došli na gramatičke ispravke? evo zaista, ja bi vam dao nobelovu...

 

inače, da ne bude potpuni off topic- konfiguracija je mrak... iskreno mišljenje iskusnih- koliko će dugo moći bezbrižno igrati? jer sudeći da će taj famozni farcry 2 izaći uskoro vidim da extreme gamer već sad mijenja neke komponente...

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Pero Dinamit kaže...

sve je odlično, pogotovo procesor koji je skoro sam vrh ponute. i nemoj kupovati Xtreme procesore jer je to isti kao i tvoj samo radi na malo višem taktu tako da ako bi ga digao na isti takt kao xtreme bilo bi ti isto, a ostalo bi ti brdo novaca u džepu. i možda da uzmeš wd 640gb hard, čuo sam da je bolji i brži a i jeftiniji od onoga koji si ti stavio. inače sve pohvale za konfu! Namigiva

 
Pero to isto i ja mislim o procu, testovi su ga stavili uz sam bok extreme-u skoro po svemu iako je 3 put jeftiniji, e sad za ovaj hard, net je pun likova koji govore nemojte uzimati hard preko 500 gb sa manje od 32 mb cache-a, koliko od vas ima iskustva sa hardovima preko 500 gb i tko moze sa sigurnoscu tvrditi da se nece vidjet razlika, u usporedbi seagate-a i wd-a , wd je bio u svemu brzi od nekih 50 testova osim u burst sequential file transferu gdje ga je seagate pojeo, jeli to sto su stavili samo 16 mb cache-a dokaz samopouzdanja, ili samo pokusaj ustede, ili jedno i drugo ?
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Lion King kaže...

Nemora te niti brinuti trajanje baterije..gledaj da ti mis nije pretezak! i kupi si kvalitetnu podloguCool

 
LOL taknuo si u osinje gnijezdo, PODLOGA !!!

to ce izgleda biti jedan od najvecih tehnickih izazova cijelog ovog setupa, pazi u cemu je stvar, na slikama dolje sam stavio obicnog misa na stranicu fotelje,
ocito je da je stranica preuska da bi sluzila kao podloga, to znaci da moram nabaviti podlogu kakvu spada, nemogu samo staviti knjigu ispod misa i oslonit se na to, niti mogu bilo koju podlogu staviti na
stranicu fotelje (oslonac za ruke) i ocekivati da ce biti stabilna ako je ne zakucam lol, mislio sam kupiti nesto kao mali stalak u visini oslonca za ruke koji bi na vrhu imao onu stranicu prilagodljivu po kutu zakretanja, ili to ili ugraditi
nesto bolesno na zid od zeljezne konstrukcije s oprugama, na cemu bi bila i tipkovnica i mis i sto bi povlacio sebi na koljena kada bi sjeo igrati, osiguravao da se ne mice dok igram sa nekim mehanizmom, klinom ili kocnicom a sto bi se vracalo na zid dok bih ustao (zamisli ono u lunaparku sto sluzi za osiguravanje putnika na ringispilu, sto povuces na sebe odozgo)

to je ono sto ce zahtijevati engineering, sve ostalo mozes kupit ali ovo moras izmislit
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Gledao sam neki film prije nekih godinu dana, nisam siguran kak se zove, ali uglavnom bio je jedan tip debeli full hacker i pomagao je nekoj ekipi sve sa svoga kompa u podrumu, (zivio je sa starom) , uglavnom to je bilo prvi put u zivotu da sam vidio takvo nesto i odmah sam se zaljubio i rekao "MORAM IMAT OVO!!", tip je sjedio u foteljcini ono slicnoj masaznoj i onako izvaljen tipkao po bezicnoj tipkovnici a kruna svega je bila ogromna LCD televizija na kojoj je pratio sve, neki sf film ili tako nesto, serenity ili mozda ipak ne, uglavnom otud mi ideja


 
Da nije mozda Die Hard 4.0 (po naski umri muski 4Cool)... ???
I like it! I like it,big time!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Tony kaže...
gospodine doktore, jeli vi shvačate razliku između debila i debilčine?
daj odjebi iz ove teme da je mogu nastavit pratit sa gušton bez tvojih sranja.
 
shvaćam, vidim na tvom primjeru
a jel ti shvaćaš razliku između č i ć?
a ono, pazi prika, pratiš temu s gušton, jer će si prika kupi kompijuktera za 40 soma kuna majke ti, a sori brale, nije kompijuktera nego kompijuktera i televizije, ono, baza je predobra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...
Faerdhur kaže...

 

Za tu lovu najbolje je uzeti HAL 9000.

 

Točka.

 

 

 ROFL !!!
zemnik kaže...
xtreme:gamer kaže...
 
1.

razlika između televizije i televizora?  za mene postoji samo pojam ravnog ekrana na koji ja moram dobit output s graficke i to u rezoluciji 1920x1080 na 60 Hz i to s jedinom svrhom  da crysis sa full detaljima i slicne igre  vrte konstantno frame rate preko 30 fps

2.

Cordless desktop wave je 650 kn kod nas u technomaxu a prodaje se prije nego stigne posiljka


 
da, vidim da ne znas razliku izmedu televizora i televizije
sto se tice i wirelessa i G7, da si pravi gamer(pod gamer ne mislim na SP igrace) znao bi da je wireless sranje i G7 kojeg cijenis nosi lag od jedno 5 ms, a i mislim da je sve receno cim si spomenuo technomax
sto se zadnjeg tice, da, glupo je govorit o ustedi kad uzimas taj televiZOR kojeg uzimas, a pogotovo jer ga uzimas samo za igranje
 ajmo ovako:

za mene postoji tv prijemnik i tv program, a ne nikakvi televizija i televizor i slicne piz...arije Klaica i slicnih knjiskih moljaca koje samo unose pomutnju da bi nam se jezik razlikovao od prekodrinskih susjeda, i ponasaju se kao da svi moramo govoriti kako oni dirigiraju tj. kakav pravopis iz godine u godinu izmisle, ovo je internet a mandatorna sr..nja i prisiljavanje drugih da se ponasaju po bilo kakvim socijalnim obrascima koje je nametnula vecina saljem u mp3 s porukom Go Multiply urself !

zar postoji pravilo da SP igraci nisu gameri? i da postoji zar mislis da bi mu se ja pokorio?

wireless je nova tehnologija protiv koje se ljude bune kao sto su se bunili prije 500 godina kad im je galileo rekao da je zemlja okrugla, kao što je većina sljedbenika 3dfx-a stajala iza njih srcano kad su izjavili da nikome ne treba 32 bitna boja te cijela povijest puna primjera kako jedan segment populacije iz revolta ne prihvaca svaku promjenu ma koliko ona minorna bila

sviđalo se nekima ili ne tu se nemoze nista uciniti, wireless tehnologija ce zamijeniti sve kablove koje imamo doma osim onoga pomocu kojeg uriniramo

neznam razlog zbog kojeg ti se technomax ne sviđa, međutim od ekipe koja je otisla u vemil i ostale firme cujem da nije nista bolje, placa je redovna i zna se dignuti do 4000 kn svako toliko, meni od 3500 redovnih 500 ode na gorivo, 1700 na ratu za tu tv , par kuna na kondome, par na bon tele 2, komad robe, rođendan, vecera sa zapostavljenom curom tu i tamo, ja sam dobijao i bolje ponude za dosta vecu placu ali nisam otisao ne zbog manjka inteligencije i nagona za povecanje sansi za financijskim prezivljavanjem vec zbog toga sto na mom poslu u ducanu od 2000 kvadrata ja ne stojim, ne sjedim kao na vecini bolje placenih informatickih poslova vec non-stop letim po odjelu, trosim energiju koju sam taj dan pojeo, odrzavam liniju, imam par najboljih nadređenih od svih koje sam upoznao u zivotu, imam posao u malom prstu i idem s gustom na posao, radim bez stresa sto vrijedi vise nego sav novac koji mi netko u microsoftu ili oracle-u moze dati, zivim sa starcima i zadovoljan sam jer ni s ovom ni s placom od 10000 kn necu moci kupiti stan bez da ga otplacujem 30 godina tako da sam se pomirio s tim da necu ici nista ostvarivati tipicnom vremenskom piramidom nasih staraca (nađi curu, ozeni se, odi u podstanare i materijalno stjeci marke automobila te namjestaj da bi cinio susjede zavidnim i da bi ti lazno rastao jos lazniji drustveni rating, probudi se jedan dan sa 60 godina i skuzi da jos nisi otplatio stan a imas vec 2 stenta na srcu te cunu koja se ne dize, a za 5 godina ides u mirovinu i dobijas od drzave sponzoriran besplatan tecaj urbanog ronioca po bajama i nakon par godina umres proklinjuci susjede sto nisu bacali u baju vise raznolike hrane pune anti-oksidansa i ostalih zdravih sastojaka)

ja sam odlucio koristiti starce dok su zivi i uzivati u zivotu radeci ono sto najvise volim, igrati PC igre

Lik je legenda. Cijenim ovakve geekove, jer ih je malo. Vjerujte, njemu će se isplatiti svaka kuna, jer zna zašto to sve kupuje. Tražio je samo mišljenje oko pojedinih komponenti, a ne pitanja o privatnom životu i ostala balkanska prepucavanja.
Vama koji imate po 5 kava dogovoreno diljem Zagreba dnevno, ne može se objasniti što je osobno zadovoljstvo, ali on će cijeniti svaku kunu i ne će mu biti nimalo žao kada boraveći doma u svome shrine-u bude preplavljen serotoninom i isplaćivati će mu se tih 40 soma svake minute. To ne će nitko izvana vidjeti kao vaše Diesel hlače ili BMW parkiran na ulazu Saloona, tako da ne možete ćovjeka zvati preserantom ili kako već. Ja bih kupio to sve duplo i za susjeda.
Core 2 Duo 6750 3.2GHz 4GB ddr2 800 MHz GeForce 8800GT 512 MB Gigabyte P35-DS3L Vista Ultimate
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Naslov teme je potpuno glup jer slagati konfiguraciju ne znači kupovati fotelju u lesnini i takve gluposti.

 

Uložil je u konfu 11 000 kn i premalo je to, makar nije loša.

 

Uzima TV od 22 000 kn kaj je ogormna glupost. Pratiti igru na tolikom ekranu je teško, al njegov izbor.

 

nek uzme neki EIZO od 30" s 2560 rezolucijom i još jednu 4870x2 i onda nek se igra.

 

Cordless miš za igranje?! Pa ni G7 nije toliko dobar za takav stroj kakav on slaže.

 

Ak se već ide u krajnosti onda se ide sa svim, a ne da zbog ekrana i fotelje pati ostatak računala.

 

I kasnije budem kupil neke još je nešt kaj se ne događa. Kaj se kupi danas se kupi, poslije samo ako krepa

 

i to se onda skuplja dugo, dugo.

Jimi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Razumijem čovjeka i podupirem, ali naravno da se ne slažem sa svime što je odabrao, ali kao što rekoh njegova stvar, njegov užitak.

 

Core 2 Duo 6750 3.2GHz 4GB ddr2 800 MHz GeForce 8800GT 512 MB Gigabyte P35-DS3L Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Donnie Brasco kaže...
Gledao sam neki film prije nekih godinu dana, nisam siguran kak se zove, ali uglavnom bio je jedan tip debeli full hacker i pomagao je nekoj ekipi sve sa svoga kompa u podrumu, (zivio je sa starom) , uglavnom to je bilo prvi put u zivotu da sam vidio takvo nesto i odmah sam se zaljubio i rekao "MORAM IMAT OVO!!", tip je sjedio u foteljcini ono slicnoj masaznoj i onako izvaljen tipkao po bezicnoj tipkovnici a kruna svega je bila ogromna LCD televizija na kojoj je pratio sve, neki sf film ili tako nesto, serenity ili mozda ipak ne, uglavnom otud mi ideja


 
Da nije mozda Die Hard 4.0 (po naski umri muski 4Cool)... ???
 
nemozes vjerovat ali je, svaka cast ! warlock je bio taj tip s takvim kompom

Jimi kaže...

Naslov teme je potpuno glup jer slagati konfiguraciju ne znači kupovati fotelju u lesnini i takve gluposti.

 

Uložil je u konfu 11 000 kn i premalo je to, makar nije loša.

 

Uzima TV od 22 000 kn kaj je ogormna glupost. Pratiti igru na tolikom ekranu je teško, al njegov izbor.

 

nek uzme neki EIZO od 30" s 2560 rezolucijom i još jednu 4870x2 i onda nek se igra.

 

Cordless miš za igranje?! Pa ni G7 nije toliko dobar za takav stroj kakav on slaže.

 

Ak se već ide u krajnosti onda se ide sa svim, a ne da zbog ekrana i fotelje pati ostatak računala.

 

I kasnije budem kupil neke još je nešt kaj se ne događa. Kaj se kupi danas se kupi, poslije samo ako krepa

 

i to se onda skuplja dugo, dugo.

kako pati ostatak racunala? pa vecina ljudi mi je samo predlozila bolje kuciste a meni je dovoljan chieftec jer cak da uzmem lian-li od 5000 kn on mi nece nista povecati fps-ove na ekranu, kuciste i ostale komponente imaju sasvim sporednu ulogu a na ono sto ce se vrtiti na ekranu i kako ce se vrtiti nemaju bas nikakav utjecaj, ja sam gamer, nisam modder, overclocker ili neki od slicnih grana stabla kompjuterskog entuzijazma, ako budem clockao to ce biti sasvim osrednje i skromno, a dok dosta informaticara score u 3d mark-u znaci sve, meni ne znaci bas nista, jedina stvar koja meni nesto znaci je igrati igre onako kako su ih tvorci zamislili, ne da se moram zadovoljit sa 1024x768 i srednjim detaljima vec da nakurim 1920x1080 sa sto vecim detaljima, antialiasingom i anisotropic filteringom

koji to ostatak racunala pati ako sam uzeo najjacu grafulju, jednu od najjacih ploca te odlicnu memoriju i proc?

rezolucija mi je jedna od najvaznijih stavki, ali nju mora pratiti i velicina dijagonale, zbog nje cu sigurno prodati ovu telku kad izađe quad hd i kupiti nju, a da imam siru sobu uzeo bi projektor, samo ovo moje rjesenje je jeftinije od full hd projektora, tko samo jednom proba igranje na 42" ili 47" full hd tv ekranu ja garantiram da nikad vise nece ni pomisliti na monitor, bar dok monitori ne dođu u tim dimenzijama, monitori od 30" imaju nativnu rezoluciju od 2560x1600 a za koji mjesec ce izaci igre na kojima ce se cak i HD4870X2 gusiti na toj rezoluciji, vec sad se gusi ako ukljucis AA, 

Monitor EIZO LCD SX3031W-BK, crni, 30", dual DVI kosta 21.890,00 kn u vemilu, taj profesionalni monitor ima 30 cm manju dijagonalu nego moja buduca televizija, ima vecu rezoluciju ali ima jadan kontrast, te sporiji je do jaja od philips 9803 tv, ako budem igrao u bilo kojoj rezi osim nativne to nece izgledati ni priblizno dobro kao na nativnoj, a upravo je njegova nativna rezolucija (kao i svih 30" monitora) nesto na sto danasnje graficke jos nisu spremne, za 22000 kn dobijes Philips 42pfl9803 tv, prema rijecima svih svjetskih strucnjaka u tom podrucju "Trenutno najbolji LCD ekran na svijetu", nijedan LCD monitor i nijedna LCD televizija se nemoze blizu, a sto je najgore svi ga mogu imati za 1800 kn mjesecno tokom dvanaest mjeseci na american, kao da je to puno novca

dvije 4870x2 u CF-u mi nece nista donijeti znatno, CF s takve dvije kartice je potpuno neopravdan, opet napominjem da me nimalo ne zanima 3d mark vec samo performanse u igrama, a za tih 5-15% vise performansi ja nedam dodatnih 3800 kn + napajanje od kilowata i vise

cordless mis za igranje je davno postao stvarnost samo sto ga ljudi jos ne prihvacaju, postoje puristi koji nikad nece biti zadovoljni sa bezicnim koliko god ono dobro bilo, ali stvar je u tome da cak na ovom threadu se javilo najmanje 5 ljudi koji tvrde da bezicno igraju bez problema, a sta je ovaj thread prema prostranstvima interneta?

kazes da "ak se vec ide u krajnost", pa ne postoji krajnost za nesto sto volis, ako volis kompove koliko vecina nas, gdje mozes postaviti granicu i reci ovo je krajnost?

jel postoji krajnost za schumachera kad treba kupovati automobil ili za michaela jacksona kad treba postaviti dobnu granicu na djecu s kojom ce se druziti?

krajnost postoji samo u umovima ljudi koji ne dozivljavaju tuđe izbore kao svoje i onda kazu "otisao si u krajnost"







   
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2008 18:38 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

da li ima tko iskustva kako NCQ radi na HDD Western Digital Caviar WD6400AAKS, S-ATA300, 640GB/16MB/7200rpm ?

 

za one koji neznaju, NCQ (native command queing) je tehnologija koja omogucava hardu da on sam izabere kojim read i write operacijama ce dati prioritet umjesto da to odabire OS

 

recimo vecina vas je sigurno iskusila kad pokrenete odzipiravanje nekog velikog file-a ili pocnete prijenos velikih fileova s diska na disk ili s jednog dijela diska na drugi kraj diska, sve vam zasteka i nemozete nista raditi dok disk ili ne odzipira do kraja ili dok ne prebaci fileove itd.

 

to se meni događa na tjednoj bazi vise puta jer multitaskam heavy, nemogu nista drugo radit dok mi sugavi antispyware-radi pretragu, da ne govorimo o antivirusu, taj problem je identican i na najnovijim kompovima cak i sa najjacim Quad-core procesorima ako nemaju hdd s NCQ,  zato tu uskace NCQ i omogucava kad ja pokrenem odzipiravanje najnovijeg torrenta koji sam skinuo da nemoram cekati da on zavrsi sa odzipiravanjem da bih ja mogao pokrenuti film koji sam tek skinuo (sad nemam NCQ-a pa moram cekati da mi se film pokrene godinama ako sam ga pokrenuo dok je neka druga operacija sa diskom bila u toku)

 

e sad ovaj seagate-ov disk od 640 gb sa NCQ-III kazu da ima najbolji NCQ do sada i da mozes istovremeno vrtit sto god zelis skupa i antivirus i kopiranje i file transfer kakav god zelis i opet ces moci pokrenuti film ili igru ili bilo sto istovremeno u nanosekundi a ne cekati dok glavna operacija koja se trenutno odvija na hardu ne zavrsi, samo sto je seagate sporiji u pristupu podacima od westerna, sporiji je i u zapisivanju podataka, ali sta mi znaci sto je wd brzi u svemu tome ako su ga morati cekati 5 minuta da zavrsi s kopiranjem da bih mogao pokrenuti bilo sto drugo

 

jel ima tko iskustva s WD-om gore navedenim i multitaskingom?

 

 

napomena: ova tehnologija je vezana uz sata diskove

 

 

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2008 21:37 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...
Donnie Brasco kaže...
Gledao sam neki film prije nekih godinu dana, nisam siguran kak se zove, ali uglavnom bio je jedan tip debeli full hacker i pomagao je nekoj ekipi sve sa svoga kompa u podrumu, (zivio je sa starom) , uglavnom to je bilo prvi put u zivotu da sam vidio takvo nesto i odmah sam se zaljubio i rekao "MORAM IMAT OVO!!", tip je sjedio u foteljcini ono slicnoj masaznoj i onako izvaljen tipkao po bezicnoj tipkovnici a kruna svega je bila ogromna LCD televizija na kojoj je pratio sve, neki sf film ili tako nesto, serenity ili mozda ipak ne, uglavnom otud mi ideja


 
Da nije mozda Die Hard 4.0 (po naski umri muski 4Cool)... ???
 
nemozes vjerovat ali je, svaka cast ! warlock je bio taj tip s takvim kompom

Jimi kaže...

Naslov teme je potpuno glup jer slagati konfiguraciju ne znači kupovati fotelju u lesnini i takve gluposti.

 

Uložil je u konfu 11 000 kn i premalo je to, makar nije loša.

 

Uzima TV od 22 000 kn kaj je ogormna glupost. Pratiti igru na tolikom ekranu je teško, al njegov izbor.

 

nek uzme neki EIZO od 30" s 2560 rezolucijom i još jednu 4870x2 i onda nek se igra.

 

Cordless miš za igranje?! Pa ni G7 nije toliko dobar za takav stroj kakav on slaže.

 

Ak se već ide u krajnosti onda se ide sa svim, a ne da zbog ekrana i fotelje pati ostatak računala.

 

I kasnije budem kupil neke još je nešt kaj se ne događa. Kaj se kupi danas se kupi, poslije samo ako krepa

 

i to se onda skuplja dugo, dugo.

kako pati ostatak racunala? pa vecina ljudi mi je samo predlozila bolje kuciste a meni je dovoljan chieftec jer cak da uzmem lian-li od 5000 kn on mi nece nista povecati fps-ove na ekranu, kuciste i ostale komponente imaju sasvim sporednu ulogu a na ono sto ce se vrtiti na ekranu i kako ce se vrtiti nemaju bas nikakav utjecaj, ja sam gamer, nisam modder, overclocker ili neki od slicnih grana stabla kompjuterskog entuzijazma, ako budem clockao to ce biti sasvim osrednje i skromno, a dok dosta informaticara score u 3d mark-u znaci sve, meni ne znaci bas nista, jedina stvar koja meni nesto znaci je igrati igre onako kako su ih tvorci zamislili, ne da se moram zadovoljit sa 1024x768 i srednjim detaljima vec da nakurim 1920x1080 sa sto vecim detaljima, antialiasingom i anisotropic filteringom

koji to ostatak racunala pati ako sam uzeo najjacu grafulju, jednu od najjacih ploca te odlicnu memoriju i proc?

rezolucija mi je jedna od najvaznijih stavki, ali nju mora pratiti i velicina dijagonale, zbog nje cu sigurno prodati ovu telku kad izađe quad hd i kupiti nju, a da imam siru sobu uzeo bi projektor, samo ovo moje rjesenje je jeftinije od full hd projektora, tko samo jednom proba igranje na 42" ili 47" full hd tv ekranu ja garantiram da nikad vise nece ni pomisliti na monitor, bar dok monitori ne dođu u tim dimenzijama, monitori od 30" imaju nativnu rezoluciju od 2560x1600 a za koji mjesec ce izaci igre na kojima ce se cak i HD4870X2 gusiti na toj rezoluciji, vec sad se gusi ako ukljucis AA, 

Monitor EIZO LCD SX3031W-BK, crni, 30", dual DVI kosta 21.890,00 kn u vemilu, taj profesionalni monitor ima 30 cm manju dijagonalu nego moja buduca televizija, ima vecu rezoluciju ali ima jadan kontrast, te sporiji je do jaja od philips 9803 tv, ako budem igrao u bilo kojoj rezi osim nativne to nece izgledati ni priblizno dobro kao na nativnoj, a upravo je njegova nativna rezolucija (kao i svih 30" monitora) nesto na sto danasnje graficke jos nisu spremne, za 22000 kn dobijes Philips 42pfl9803 tv, prema rijecima svih svjetskih strucnjaka u tom podrucju "Trenutno najbolji LCD ekran na svijetu", nijedan LCD monitor i nijedna LCD televizija se nemoze blizu, a sto je najgore svi ga mogu imati za 1800 kn mjesecno tokom dvanaest mjeseci na american, kao da je to puno novca

dvije 4870x2 u CF-u mi nece nista donijeti znatno, CF s takve dvije kartice je potpuno neopravdan, opet napominjem da me nimalo ne zanima 3d mark vec samo performanse u igrama, a za tih 5-15% vise performansi ja nedam dodatnih 3800 kn + napajanje od kilowata i vise

cordless mis za igranje je davno postao stvarnost samo sto ga ljudi jos ne prihvacaju, postoje puristi koji nikad nece biti zadovoljni sa bezicnim koliko god ono dobro bilo, ali stvar je u tome da cak na ovom threadu se javilo najmanje 5 ljudi koji tvrde da bezicno igraju bez problema, a sta je ovaj thread prema prostranstvima interneta?

kazes da "ak se vec ide u krajnost", pa ne postoji krajnost za nesto sto volis, ako volis kompove koliko vecina nas, gdje mozes postaviti granicu i reci ovo je krajnost?

jel postoji krajnost za schumachera kad treba kupovati automobil ili za michaela jacksona kad treba postaviti dobnu granicu na djecu s kojom ce se druziti?

krajnost postoji samo u umovima ljudi koji ne dozivljavaju tuđe izbore kao svoje i onda kazu "otisao si u krajnost"







     
  I da to sve i ima nekog smisla pogle naslov teme.

Nov primjer.

Susjedi se friško oženili i kupuju si za 100 000 kuna konfiguraciju. Uzeli su ormar, stolić i stolac u Žir marketingu. Stolac se diže gore dolje, a stolić ima dvije ladice dok je ormar dvokrilni.

U Lesnini su uzeli bračni krevet s madracem..................

Noćna lampica je crvena pa bi i LCD moral biti takav da ne narušava stil na stolu.

Ostalo im je nakon kupnje tepiha, obuće, odjeće i gore navedenog 5000 kn i složili bi si jedan HTPC.

.... atom 1.6 ili athlon 2100e s 780g pločom, 250 hd, 3470 vga (dodatno), samsung t220, 2 GB rama i neko crno kučište jer im se sviđaju.


Eto, samo slaganje konfiguracije za 100 000 kn. :-D

Uživajte! 
Jimi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

ROFLMAO !!! je*enica kume, i kriticari imaju smisla za humor

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Kad vec kanis potrositi 40k za konfiguraciju mislim da ti u toj prici si ipak zaboravio pridodati pažnju na zvuk a i isto tako za konfu od 40k da stavis unutra samo jedan disk cini mi se poprilicno cudan odabir. A za multitaskig moja preporuka je sas kontroler za petstotinjak kuna iz Losta i dva 74GB  15000 SAS HDD moze ih se naci jako povoljno u raid 0 pa da vidis onda dal ce biti kasnjena ili bilo cega(a sve skupa dodje oko 2.5k. A povoljnija preporuka ti je Raptor 150GB i za storage WD 1TB Green ne grije se a i nije potrebna tolka brzina jer je sistem na drugom disku.

A i isto tako Vista je poprilićno žedna za RAMom pogotovo ako koristis cijeli dan PC bez resetiranje u multitaskingu uredno se iskoristi 6-7GB RAMa.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Bela kaže...

Kad vec kanis potrositi 40k za konfiguraciju mislim da ti u toj prici si ipak zaboravio pridodati pažnju na zvuk a i isto tako za konfu od 40k da stavis unutra samo jedan disk cini mi se poprilicno cudan odabir. A za multitaskig moja preporuka je sas kontroler za petstotinjak kuna iz Losta i dva 74GB  15000 SAS HDD moze ih se naci jako povoljno u raid 0 pa da vidis onda dal ce biti kasnjena ili bilo cega(a sve skupa dodje oko 2.5k. A povoljnija preporuka ti je Raptor 150GB i za storage WD 1TB Green ne grije se a i nije potrebna tolka brzina jer je sistem na drugom disku.

A i isto tako Vista je poprilićno žedna za RAMom pogotovo ako koristis cijeli dan PC bez resetiranje u multitaskingu uredno se iskoristi 6-7GB RAMa.

 

 

 
ma dodatne 4 gige rama uzmem kad god zelim (pod uvjetom da primjetim bilo kakvo stekanje) to je mizernih 700 kn,   vista ce biti samo za igranje a xp64 za multitasking, zvuk mi je sasvim dovoljan onaj na maticnoj , spojen na pojacalo i zvucnike koje imam od prije, a dobro ce doci i zvucnici iz televizije koji su bolji od vecine danasnjih tv zvucnika, zaboravio sam reci da imam 500 giga externi wd mybook za storage te jos jedan externi wd od 40 giga s kojeg vrtim ubuntu, gentoo ili portable storage po potrebi, ovaj wd od 640 gb su testirali uz raptora i kazu da je sasvim ok za boot disk u usporedbi sa raptorom, nije puno sporiji u nicemu osim u rpm-u


sta dobijem ako odmah stavim 8 gb ram-a i 2xwd 640 u raid 0 ? koliko cu primjetit razliku?
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 12:51 (xtreme:gamer).
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Nekako sam ipak dojma da bi to trebalo izbalansirati malo vise. Jer najvise love ces potrositi na komponentu kojoj cijena najvise pada. I najviše će te onda na kraju to živcirati znam iz osobnog iskustva. :) I nemoj se povlaciti previse za svim tim teh specifikacijam televizora jer lako znaju zavarati. I onda biva razocaranje kad ga prisrafis na stol ili zid. Reprodukcija crne boje ti isto znacajno varira iz moda u mod kako tradi TV jer kada mu se poveca brzina odaziva uglavnom se promjeni i nivo tamne boje. A opet kroz par mjeseci ce izaci noviji i triput bolji model od ovog i vjerovatno puno jeftiniji. A ako ti je samo za igranje razmisli i o FULL HD plazmi dobra je za igrice i filmove jedino je malo kriticn web i slicne aplikacije jer nemaju takvu oštrinu kod teksta. A panasonica možeš dobiti negdje za 10-15k 42"

16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Nezna nikad nisam kemijo s klasicnim sata diskovima u raidu 0 tako da nebi zano (osim raptorima) a to radi jako dobro makar nema do dva SAS u raid 0 prijenos podataka od unutarnjeg do vanjskog sektora je na brzini kontrolera i ne odstupa ni 1% na ovom iz losta kontroleru 150MB.

A gle ako drzis i neke podatke gore moze ti biti kriticno jer nemaš nikakve zaštite. A ovako kad stavis dva manja diska u raid 0 uvjek mozes napraviti image i ako se sta desi vratis i vozi dalje a vracati 1,2 TB to je vec upitno. Pogotovi sto svi ti kontroleri na MBo ipak ne uljevaju neko toliko povjerenje jer uvjek se desi neko sr... kad ga najmanje trebas.

 

A sa 8 GB smanjis za pocetak pisanje u virtualnu memoriju kod viste sto ti dodatno usporava performanse diska.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Bela kaže...

Nekako sam ipak dojma da bi to trebalo izbalansirati malo vise. Jer najvise love ces potrositi na komponentu kojoj cijena najvise pada. I najviše će te onda na kraju to živcirati znam iz osobnog iskustva. :) I nemoj se povlaciti previse za svim tim teh specifikacijam televizora jer lako znaju zavarati. I onda biva razocaranje kad ga prisrafis na stol ili zid. Reprodukcija crne boje ti isto znacajno varira iz moda u mod kako tradi TV jer kada mu se poveca brzina odaziva uglavnom se promjeni i nivo tamne boje. A opet kroz par mjeseci ce izaci noviji i triput bolji model od ovog i vjerovatno puno jeftiniji. A ako ti je samo za igranje razmisli i o FULL HD plazmi dobra je za igrice i filmove jedino je malo kriticn web i slicne aplikacije jer nemaju takvu oštrinu kod teksta. A panasonica možeš dobiti negdje za 10-15k 42"

 
pa stvar je u tome da ce sluziti potpuno kao monitor, a to znaci i igranje, i web, i sve sto radis na normalnom monitoru, znam da nitko jos nema real life informacija o karakteristikama 9803 osim par ljudi koji su je vidjeli na IFA i u par ducana u nizozemskoj, nijedna plazma nije bolja od Pioneer-ove KURO, a jedna od najboljih je ona sto sam neki dan testirao kod sebe u ducanu PDP-LX5090, igranje je jos brze s manje laga nego na LCD-u ali zato u windowsima pati text, neznam zasto ali non-stop mijenja nijanse i nekako se izoblicuje, kao da nema mira, to mi smeta uzasno, jest da je 50" ali ja svakodnevno citam full puno na netu i to bi mi totalno smetalo, a da ne govorimo kako onaj tko proba ambilight nemoze vise bez njega, kako sad stvari stoje mogu uzeti Philips 47" pfl 9603 za 17.990,00 kn totalno istestiranu u mom ducanu a i s puno reviewa na netu ili Philips 42" pfl 9803 o kojoj nemam jos podataka osim ono sto kazu u Philipsu i novinari koji su potvrdili sa sajma, u svakom slucaju moram cekati reviewe i probati je u svom ducanu za nekih 15-30 dana



nije problem meni ici sa ovom konfom jer ionako sam mislio dati do 13,500 kn



    Chieftec big tower BA-02B-B-B, bez PS, crno, USB, Fire wire                                                             569,00 kn
    Logitech Cordless Desktop Wave USB / 920-000289                                                                        499,00 kn
    Chieftec power supply 750W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fan        869,00 kn
    DVD+RW/-RW Pioneer DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk                                           200,00 kn
    MB Gigabyte X48-DS4, s775, iX48, DDR II, SATA II, FW, dual GLAN                                                1.215,79 kn
    DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8500 (1066MHz) OCZ, Reaper, DC kit                                                        763,78 kn  x 2
    *HDD Western Digital Caviar WD6400AAKS, S-ATA300, 640GB/16MB/7200rpm                                563,64 kn  x 2
    Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB                                           2.427,76 kn
    Sapphire Radeon HD4870x2, 2GB DDR5, PCIE, TVout, DVI                                                             3.823,54 kn

 

+  Zalman 8700-Cu Cooler, sck 775/754/939/940/AM2                                                                         408,00 kn

 

_________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                                Ukupno             12.614,74 kn

 

 

samo koliko ce mi to donijeti performansi trenutno to je pitanje, ne zelim bacat lovu ako nije "vidljivo" performance-wise

 

jesam zaboravio sta?

 

 


-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 13:29 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

negdje si napomenuo da bi ipak isao overclock-at komponente ,ova ploca od gigabyte je totalno sranje i taj IX48 chipset za oc,ako vec ides klokat nabavi nest od Asusa iz serije P5Q (P5Q-Deluxe je jako dobra maticna za OC,podržava Quad Crosssfire).

Hladnjak si isto  nist koristi (zbog ulozenog i dobivenog,svi misle da je zalaman dobar hladnjak jer on je brand name i to ali uopce nije tako ,neisplati se)
ja ti preporucam da stavis na to Xigmatek HDT-RS1283 Red Scorpion Xigmatek HDT S-1283(preporuka sa foruma Tom's hardware inace poznat forum o hardweru)ali da je to moj komp ja bi presao na vodeno hlađenje ipak je to prava zvjer ,OCZ memorija vise nije onako dobra za OC kao sto je nekad bila i cuo sam da se pregrijvaju previše(izgledaju super ali ovi heatpipovi nehlade dobro),bolje si uzmi mushkine Mushkin DDR2-1066 XP2-8500 4GB KIT (2x2GB).I nemozes uzeto neko šrotno kuciste od  čifteka,kad vec kupujes takav komp mora ti biti na pameti da u kucistu mora biti stalno "propuh",trebas barem imati jos 2 venitlatora za protok zraka na kucistu ,zato uzmi ANTEC NINE HUNDRED ili dodas jos par kuna i izađe ti ANTEC TWELVE HUNDREDovdje si mozes izracunat kolko ti jako napajanje treba wattage caluclator  .

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 15:42 (viper).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

ok je to sto navodis ali mi u Rijeci imamo samo vemil, hg-srot i links i ostale manje firme, gdje nabaviti xigmatek i antec i ostale stvari?

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
protjeran
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...

ok je to sto navodis ali mi u Rijeci imamo samo vemil, hg-srot i links i ostale manje firme, gdje nabaviti xigmatek i antec i ostale stvari?

 Antec imas u linksu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

pa oni ti to dostave postom ,narucis preko neta  i oni to dostave sa hp expresom ili nekim drugim.

16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

ok sta vi ostali kazete za  RAM, 4 GB (2GB + 2GB), DDR 2, PC-8000, 1000 MHz, MUSHKIN Redline Series         umjesto OCZ-a, nesto je sporiji ram 1000 < 1066,

 

also, sta svi brijete na to antec kuciste, u cemu je tajna, plave ledice ili onaj 200 mm top mounted ventilator?

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
viper kaže...

pa oni ti to dostave postom ,narucis preko neta  i oni to dostave sa hp expresom ili nekim drugim.

 
a kako sa servisom i ostalim zajebancijama, kako znam da mi nece poslati zadnji na lageru izlozeni primjerak nekog ostecenog koristenog sr..nja?
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

pa uvjek dobijes garanciju, evo sta sam ja napisao vec >>kad vec kupujes takav komp mora ti biti na pameti da u kucistu mora biti stalno "propuh",trebas barem imati jos 2 venitlatora za protok zraka na kucistu<< ....i ANTEC TWELVE HUNDRED je novija verzija toga nine hundred,ima vise ventilatora i mislim da su veci ,neznam tocno

dobri su i muskin readlini ,inace tih 1066 nad 1000mhz ti to nemozes niti osjetit(mislim nemozes vidjeti razliku)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 17:21 (viper).
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

adm preko 2000 kn dostavlja besplatno po cijeloj hrvatskoj a i taj procesor q9550 ti bi platia 2.427,76 kn a u adm je 2060 kn...a 400 kn je 400 kn pa sad kad vec i kupujes baren ustedi nesto ^^

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Napajanje 750W, CORSAIR TX Series CMPSU-750TX, ATX2 v2.2, 120mm vent.  809 kn u linksu  ili

 

 

Chieftec power supply 750W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fan  869 kn u vemilu

 

i zasto jedno ili drugo?

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
jojo_surf kaže...

adm preko 2000 kn dostavlja besplatno po cijeloj hrvatskoj a i taj procesor q9550 ti bi platia 2.427,76 kn a u adm je 2060 kn...a 400 kn je 400 kn pa sad kad vec i kupujes baren ustedi nesto ^^

 
svaka cast care !
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice