Državna matura 2013

poruka: 1.734
|
čitano: 437.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

evo ove godine cu i ja biti maturant...zanima me kakva je bila drzavna matura? uglavnom isao mi matematiku visu, a engleski i hrvatski nizu razinu...izborni fizika i informatika...idem iz tehnicke skole, probao bih i neki tehnicki fax..sta preporucate, koja zanimanja imaju svjetlu buducnost, programiranje bas i neznam :/

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
13 godina
offline
Državna matura 2013

Imam jedni pitanje, ovako isao bih studirat u Mostar i onda dobijem danas informaciju da nemogu nidje radit kad zavrsim u Mostaru nego samo u Bosni, jel zna neko jel to istina?

EUW - pomijac, EUNE - ndarko ... http://www.flickr.com/photos/95668587@N06/
14 godina
offline
Državna matura 2013
Jel postoji neka stipendija za one koji su na upisu bili među 10% najboljih?
Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013

Jesenski rok pisemo u skoli ako smo ovogodisnji maturanti?

You got to lose to know how to win
13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
cuspajz kaže...
Jel postoji neka stipendija za one koji su na upisu bili među 10% najboljih?

Da ali ne vise, to si trebao prijaviti davno davno

LoL eune: Heineken01
14 godina
offline
Državna matura 2013

Imam pitanje u vezi jesenskog roka. Kako se bofuju rezultati i pragovi, po ljetnoj maturi ili sad po jesenskoj

13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
maxy0 kaže...

Imam pitanje u vezi jesenskog roka. Kako se bofuju rezultati i pragovi, po ljetnoj maturi ili sad po jesenskoj

novi pragovi se rade

LoL eune: Heineken01
14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
KKristijan kaže...
maxy0 kaže...

Imam pitanje u vezi jesenskog roka. Kako se bofuju rezultati i pragovi, po ljetnoj maturi ili sad po jesenskoj

novi pragovi se rade

I uvijek budu manji jer samo jazavci padnu (ko ja npr.) ?

14 godina
offline
Državna matura 2013

Sta ako sam upo na faks a ne zelim ic na njega? Jel se mogu upisat i ne ic ni jednom?

14 godina
offline
Državna matura 2013

Bump

14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
maxy0 kaže...

Sta ako sam upo na faks a ne zelim ic na njega? Jel se mogu upisat i ne ic ni jednom?

Pogledaj što piše u brošuri:

Ako učenik ne obriše studijski program do 16. srpnja u 23.59, a na njemu ostvari pravo upisa, te ga ne ode fizički upisati, tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati mu oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jedno-godišnje školarine.

Dakle ako ne upišeš studij, učilište ti ima pravo tražiti da platiš školarinu.

 

 

14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
captain_soap_McTawish kaže...
maxy0 kaže...

Sta ako sam upo na faks a ne zelim ic na njega? Jel se mogu upisat i ne ic ni jednom?

Pogledaj što piše u brošuri:

Ako učenik ne obriše studijski program do 16. srpnja u 23.59, a na njemu ostvari pravo upisa, te ga ne ode fizički upisati, tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati mu oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jedno-godišnje školarine.

Dakle ako ne upišeš studij, učilište ti ima pravo tražiti da platiš školarinu.

 

 

Aha, a jel onda postoji mogucnost da ni ne upisem niti da platim skolarinu. Jer shebo sam se, mislio sam da jos danas mogu odjavit...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
maxy0 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Pogledaj što piše u brošuri:

Ako učenik ne obriše studijski program do 16. srpnja u 23.59, a na njemu ostvari pravo upisa, te ga ne ode fizički upisati, tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati mu oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jedno-godišnje školarine.

Dakle ako ne upišeš studij, učilište ti ima pravo tražiti da platiš školarinu.

 

 

Aha, a jel onda postoji mogucnost da ni ne upisem niti da platim skolarinu. Jer shebo sam se, mislio sam da jos danas mogu odjavit...

Pa pročitaj što ti je McTawish kopirao, ti si ostvario pravo upisa, ali ga nisi otišao fizički upisati, "tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati mu oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jedno-godišnje školarine."

12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
Uvijek se mozes otici upissti i vise nikad ne otic jer njih nije briga kakav ces student biti njima je bitno da se plati skolarina a kako si se prijavio i upao na taj faks oni su racunali na tvoju lovu (zapravo tebi je besplatno, drzava *placa*) a ako ne dodes na upis onda ti MOGU ali ne moranju naplatiti to kako oni nazivaju oportunitetne troskove tj ovo prvo sto sam ti objasnio...doduse ako nemas nista na sebi i ako na tekucem ili ostalim racunima nemas nista ondabas ne vjerujem da ce se ic zezat sa naplatomovrhaom jer drugog nacina nema, a uvijek ti stoji argument ako ne daj boze dode do te situacije da se usluga koja nije koristena ne moze naplatiti...tako da ukratko po meni, to je cisto zastrasivanje
juka
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
...jedino mozda malo nine u redu s moralne strane jer si uzeo mjesto na necem sto se tebi ne studira a netko bi mozda bas to htio a nije upao ili je bio prvi drugi ili sto ja znam koji iznad crte...
juka
16 godina
offline
Državna matura 2013

mogu se jos odjaviti studiji na postani student? jer ne vidim opciju.

Ohne Audi geht es nicht..
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
andreas11 kaže...

mogu se jos odjaviti studiji na postani student? jer ne vidim opciju.

Ne možeš. " Prošla baba s kolačima "

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
16 godina
offline
Re: Državna matura 2013
MarioVk kaže...
andreas11 kaže...

mogu se jos odjaviti studiji na postani student? jer ne vidim opciju.

Ne možeš. " Prošla baba s kolačima "

ozbiljno?
 

i sto sad mogu? jer nisam u mogucnosti ici na fax zbog odredjenih razloga.

Ohne Audi geht es nicht..
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 23:03 (andreas11).
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
andreas11 kaže...
MarioVk kaže...
andreas11 kaže...

mogu se jos odjaviti studiji na postani student? jer ne vidim opciju.

Ne možeš. " Prošla baba s kolačima "

ozbiljno?
 

i sto sad mogu? jer nisam u mogucnosti ici na fax zbog odredjenih razloga.

 

Pogledaj dogovor od juke iznad, jedino to valjda, trebas nazvat fakultet i vidit šta se može riješit..

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Juka_91 kaže...
Uvijek se mozes otici upissti i vise nikad ne otic jer njih nije briga kakav ces student biti njima je bitno da se plati skolarina a kako si se prijavio i upao na taj faks oni su racunali na tvoju lovu (zapravo tebi je besplatno, drzava *placa*) a ako ne dodes na upis onda ti MOGU ali ne moranju naplatiti to kako oni nazivaju oportunitetne troskove tj ovo prvo sto sam ti objasnio...doduse ako nemas nista na sebi i ako na tekucem ili ostalim racunima nemas nista ondabas ne vjerujem da ce se ic zezat sa naplatomovrhaom jer drugog nacina nema, a uvijek ti stoji argument ako ne daj boze dode do te situacije da se usluga koja nije koristena ne moze naplatiti...tako da ukratko po meni, to je cisto zastrasivanje

To sad mene zanima, koji je najbolji nacin da izbjegnem to placanje.. da nazovem fakultet i objasnim im. Ja sam inace iz dugog sela a faks na koji sam upao je u gospicu tako da ne postoji sansa da studiram tamo. Mozda ce se smilovat? I da nemam nista na ziro racunu a tekuceg nemam. Kako bi isli onda naplatiti, po roditeljima?

Znam da, zao mi je tog sta sam oduzeo mjesto al taj sam faks stavio samo da vidim jel cu upast, danas ga kreno odjavit i vidim da je taj rok jucer zavrsio, bacio bi se za zgrade sad od muke

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 23:20 (maxy0).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
Sto se tice naplate ne mogu ti preko roditelja jer si punoljetan , a jedini nacin im je ako bi imao nesto na racunima da ti uzimaju od tog...drugog nacina nema osim naplate ovrhom na nacin da ti cim nesto stavis na svoje ime ili racun onu dignu sebi odredeni dio tog...ali kazem ti posto pretpostavljam imas 18 godina nemas na sebi imovinu niti novce na racunima jednostavno oni nece nista niti napravit. Jer ovrhu nad racunom nije lako dobiti niti kad se us Božić uga koristila pa se nije platila a kamoli kad ti uopce nisi koristio njihove usluge. Moj ti je savjet jednostavmo zaboravi na to sve jet mislim da ti nece nista naplatiti, ako ih sad nazoves i pokusas im objasnit oni ce te pocet zastrasivat kako moras doc.i upisat se bar ako ne zelis studirat ali to je i jedino sto ti mogu jer samim time sto u brosuri pise da fakulteti MOGU ali ne moraju naplatiti te troskove po tom.lah vidis da je to sve klimavo i saml tu da zastrasi studente koji su u tom svemu novi pa se prepadnu...ne brini nista niakkvu kaznu neces dobit ako je i kojim.slucajem dobijes napises im da para nemas , primanja nemas i tu ce prica zavrsit...
juka
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
*gore umjesto bozic treba pisati niti kad se usuluga koristila...* definitivno iskuljucujem autocorrect:)
juka
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Vjeruj mi 20 puta sam pročitao pokušavajući povezati s nečim ne bih li shvatio na što si mislio. {#}

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 10:59 (PLASMAorLCD).
14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Juka_91 kaže...
Sto se tice naplate ne mogu ti preko roditelja jer si punoljetan , a jedini nacin im je ako bi imao nesto na racunima da ti uzimaju od tog...drugog nacina nema osim naplate ovrhom na nacin da ti cim nesto stavis na svoje ime ili racun onu dignu sebi odredeni dio tog...ali kazem ti posto pretpostavljam imas 18 godina nemas na sebi imovinu niti novce na racunima jednostavno oni nece nista niti napravit. Jer ovrhu nad racunom nije lako dobiti niti kad se us Božić uga koristila pa se nije platila a kamoli kad ti uopce nisi koristio njihove usluge. Moj ti je savjet jednostavmo zaboravi na to sve jet mislim da ti nece nista naplatiti, ako ih sad nazoves i pokusas im objasnit oni ce te pocet zastrasivat kako moras doc.i upisat se bar ako ne zelis studirat ali to je i jedino sto ti mogu jer samim time sto u brosuri pise da fakulteti MOGU ali ne moraju naplatiti te troskove po tom.lah vidis da je to sve klimavo i saml tu da zastrasi studente koji su u tom svemu novi pa se prepadnu...ne brini nista niakkvu kaznu neces dobit ako je i kojim.slucajem dobijes napises im da para nemas , primanja nemas i tu ce prica zavrsit...

Mislim da je to velik rizik da samo zaboravim na to. Zelio bih prvo saznat koliki su zapravo troskovi jedne godine pa onda.. kako da to saznam? I jel bi se mogo upisat i onda ispisat? Koliko bi vremena trebalo proc? I jel bi mogo preko student servisa radit u zagrebu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
Ako upisujes faks prvi put onda su za tebe troskovi samo upisnina koja iznosi oko 300 kn zavisi od faksa do faksa. Ali ti penali koji ti oni mogu zaracunati mogu iznositi do iznosa jedne skolarine znaci od 1 kn do iznosa koliko dode skolarina za tvoj faks( ugls znaci od 6 sve do 8-9tisuca kn) i to umjesto tebe placa drzava. Nitko ti ne brani da ti odes do gospica i upises se te se za par dana ispises. Ispis je jednostavan i placa ce se mislim samo papirologija tipa 100ak kn. Ako bi se upisao pa ostao cijelu godinu da imas xicu i ostala studneska prava ne znam ti bi li mogao raditi zg preko student servisa, to ce ti mozds netko drugi znat rec..
juka
14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Juka_91 kaže...
Ako upisujes faks prvi put onda su za tebe troskovi samo upisnina koja iznosi oko 300 kn zavisi od faksa do faksa. Ali ti penali koji ti oni mogu zaracunati mogu iznositi do iznosa jedne skolarine znaci od 1 kn do iznosa koliko dode skolarina za tvoj faks( ugls znaci od 6 sve do 8-9tisuca kn) i to umjesto tebe placa drzava. Nitko ti ne brani da ti odes do gospica i upises se te se za par dana ispises. Ispis je jednostavan i placa ce se mislim samo papirologija tipa 100ak kn. Ako bi se upisao pa ostao cijelu godinu da imas xicu i ostala studneska prava ne znam ti bi li mogao raditi zg preko student servisa, to ce ti mozds netko drugi znat rec..

Al ako se sad upisem i sljedece god zelim studirat onda je i sljedeca 1. godina besplatna? Jel ce bit kakvih posljedica ako se upisem tamo i ispisem nakon par dana?

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013

Kolko ja znam u tom slucaju sljedece godinu placas punu skolarinu samo je prva godina besplatna inace.

You got to lose to know how to win
14 godina
offline
Državna matura 2013

Evo zvao ove i prekrizili me tamo. Sad znaci sljedecu god ako budem iso na faks to ce mi se racunat kao prva?

14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
maxy0 kaže...

Evo zvao ove i prekrizili me tamo. Sad znaci sljedecu god ako budem iso na faks to ce mi se racunat kao prva?

To si trebao pitati one koje si zvao.

13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
maxy0 kaže...

Evo zvao ove i prekrizili me tamo. Sad znaci sljedecu god ako budem iso na faks to ce mi se racunat kao prva?

Pitaj središnji ured jel preko njih smo se svi mi upisivali na faks. Ako kod njih piše da si iskoristo prvu godinu besplatno onda sljedecu godinu moras platiti. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice