Nova matična - nema slike, ventovi uredno vrte

poruka: 12
|
čitano: 5.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Matična

Pozdrav..
trebam pomoć oko matične ploče
Imam novu matičnu ploču ASROCK N68C-GS FX na koju sam spojio
procesor AM2 Athlon 64 X2 ADO5000IAA5DO koji po CPU Support Listi matične odgovara i sve ostalo sam uredno spojio međutim kad sam upalio com nema mi slike preko njezine grafičke nit mi trepere lampice na tipkovnici (probao sam i sa vanjskom grafičkom karticom preko PCI slota i opet ništa) napajanje radi ventilator na procesoru radi ali ništa drugo nemogu pokrenut.

eto nadam se da je sve jasno i
Hitno mi treba pomoć i odgovo{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Matična

Nesta si shebo prilikom spajanja!

Provjeri ponovo sve!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična

neznam šta bi moglo biti osim procesora,rama i napajanja  nisam ni proba drugo spojit i matična opet nedaje nikakav znak.

možda je u RAM-ima problem{#}

12 godina
neaktivan
offline
Matična

ako mozete pomoc iman problem sa maticnom na njoj sve radi grafa, ram ali iman tipkovnicu i mis koji su na USB utor i ustekam ih i nece da rade a bez njih nemogu pokrenit windows, kad se nekad sam pokrene ,dode do WINDOWS STARTING i onda se sam restartira , ako ima neko da zna ili je imao slican problem nek pomogne ili da nekakav savjet ??? HVALA

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Matična
fifa25 kaže...

neznam šta bi moglo biti osim procesora,rama i napajanja  nisam ni proba drugo spojit i matična opet nedaje nikakav znak.

možda je u RAM-ima problem{#}

Jesi ukopčao napajanje za procesor (slika)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 21:37 (Mile 74).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična

Jesam cooler od procesora radi.

12 godina
offline
Re: Matična
fifa25 kaže...

Jesam cooler od procesora radi.

Skni bočnu stranicu od kompa i usporedi sa slikom:

 

1. CPU VENTILATOR - kabal iz ventilatora.

 

2. CPU NAPAJANJE -12V kabal za napajanje procesora (4 pinski iz napajanja - PSU).

 

Dali je tako spojeno?

1. CPU ventilator   2. CPU napajanje 1. CPU ventilator 2. CPU napajanje
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična
Division kaže...

ako mozete pomoc iman problem sa maticnom na njoj sve radi grafa, ram ali iman tipkovnicu i mis koji su na USB utor i ustekam ih i nece da rade a bez njih nemogu pokrenit windows, kad se nekad sam pokrene ,dode do WINDOWS STARTING i onda se sam restartira , ako ima neko da zna ili je imao slican problem nek pomogne ili da nekakav savjet ??? HVALA

 

Prvo trebaš tipkovnicu sa ps2 priključkom,dok uđeš u bios,tamo tek postaviš tipkovnica i miš, usb.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična

Hvala puno

to napajanje sam potpuno zanemario tj. zaboravio i preskočio pa me zbunilo da nisam znao sta bi moglo biti.

Evo sad radi sve

HVALA PUNO NA DETALJNOJ POMOĆI {#}

 

HVALA,HVALA...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična
lukabo kaže...
Division kaže...

ako mozete pomoc iman problem sa maticnom na njoj sve radi grafa, ram ali iman tipkovnicu i mis koji su na USB utor i ustekam ih i nece da rade a bez njih nemogu pokrenit windows, kad se nekad sam pokrene ,dode do WINDOWS STARTING i onda se sam restartira , ako ima neko da zna ili je imao slican problem nek pomogne ili da nekakav savjet ??? HVALA

 

Prvo trebaš tipkovnicu sa ps2 priključkom,dok uđeš u bios,tamo tek postaviš tipkovnica i miš, usb.

probao sam i to neprihvaca, imam staru tipkovnisu sa ps2 ulazom i ovu novu sa usb ulazom neradi ni jedna ni druga??? jel mozda crkla maticna ploca , jer meni komp vrti sve ventilatore i biipi kad izvadim ram sto bi znacilo da maticna radi ???

15 godina
offline
Re: Matična
fifa25 kaže...

..

Imam novu matičnu ploču ASROCK N68C-GS FX na koju sam spojio
procesor AM2 Athlon 64 X2 ADO5000IAA5DO koji po CPU Support Listi matične odgovara ..

 -koji RAM? DDR2 ili DDR3 ??

-izvadi RAM, upali, mora beepati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična

DDR2 i on sve uredno biipi kad izvadim RAM biti duge neprestane bipove to znam ,, i stavim ram on napravi "biiip" sta bi znacilo da se sistem podize, ali neradi mi nijedan usb utor niti ps2 utor nista ne reagira , a sve sam dobro spoija , namaza procesor termal pastom i proba san sa novom tipkovnicom ali isto neradi ???

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice