Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

poruka: 15
|
čitano: 699
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 tjedna
Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2. ...

Žao mi je ako tema već postoji. Na laptopu je Windows 10, u zadnje vrijeme dosta usporen. Nakon ponovnog uključivanja desilo se ovo foto u privitku. Šta da radim? Foto je u ponoc poslikana..Laptop mi je neophodan . Zna li itko sta da radim? Hvala

0 0 hvala 0
23 mjeseca

Pripremi se na troškove ukopa; disk je na smrtnoj postelji.

ukrućena goropadnica

0 0 hvala 1
4 tjedna
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Ako je tako sretno mu bilo na onom svijetu .
4 tjedna
Evo ocito su zadnji trzaji . Servis kaze da neznaju sta mu je treba na dijagnostiku a to je dva sata voznje tamo i natrag 😤🤦

0 0 hvala 0
3 godine

A nema tu puno diagnosticirati - ako disk ne radi, to je to. Ako disk radi,

onda je zajebancija, provjera kontrolera itd. Al 99% kod tebe je na zalost neispravan disk.

Ako ti se ne zeza puno sa servisom, kupi odmah SSD, zamjeni i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 tjedna

Hvala.  

11 godina

-vjerojatno starije računalo.. kvarovi se kad tad dese, ali prije kupnje ipak treba provjeriti, potvrditi, npr 90% da je crko disk, ali ne mora biti..

-može biti bilo što drugo, mbo-kontroler-cpu-ram.. pa i obično pregrijavanje-prašina i zbrljavljen disk tj posljedice.

-prvo ako možeš (ako imaš neko računalo, internet, usb stikić .. i nešto znanja-volje, .. i alata) provjeriti nekim install medijem, live-linux ili miniPE (win) hirens i sl.. poželjnije win jer su tu i potrebni alati-kompatibilnost..

ili rastaviti i izvaditi disk, provjeriti na drugom računalu.. no bez alata-računala i install-boot medija ne možeš ništa.

-ako imaš win-install stikić-dvd.. možeš s njim, bootaš i vidiš disk, ako blokira u radu izvadiš disk i ako je samo on problem tad će računalo raditi normalno, normalnom brzinom npr boot sa stikića..

-ako je nešto drugo uzrok tad će biti jednako npr pregrijavanje.. a može biti i spoj da je tim uzrokom nastradao disk, no možda je samo zbrljavljen i tad problem ako trebaš spašavati podatke i sl. ili možda možeš pregaziti install novoim win..

-win možeš lako skinuti s msove stranice, instalirati itd.. ne koristiti neke mutne izvore jer mogu biti uzork ovakvog problema tj licenca-aktivacija-loader i sl. su problem dok čist win radi ako je HW ispravan, pa ako ne moraš spašavati podatke, to je možda najbrži način provjere-popravka.. novi install i vidiš hoće li proći, tj vidiš radi li disk nakon brisanja-formatiranja (ali tad gubiš sve..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
Bugibug kaže...
Evo ocito su zadnji trzaji . Servis kaze da neznaju sta mu je treba na dijagnostiku a to je dva sata voznje tamo i natrag 😤🤦

Postoji i pošta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 tjedna
Servis kaze tvrdi disk .
Moram poslati ga da bi mi napravili iznos popravka. Da star je i to dosta. Hvala vam . Ima podataka na njemu nazalost i dokumenata ako je izgubljeno tu se ne moze nista .
4 tjedna
Jep. Znam da da . Haha hvala.
4 tjedna
Opet ja. 😔
Kupila sam hard disk. Stavila u laptop na ekranu mi se pokazalo ovo ? Znaci li to da treba ipak u servis 😔

0 0 hvala 0
8 godina

Jel mozes uci u BIOS ?Ako mozes slikaj mi BOOT opcije u BIOSU.

Imao sam isti problem na hp probook 4520s kada bi ga ukljucio normalno bi boota OS ali kada bih napravio restart morao bi ga iskopcat iz struje u ponovo startat pa je islo na zivce.

Ja sam rijesio taj problem sa PXE-boot kada sam u biosu sve opcije kao: NETWORK boot stavio na Disable ,Lan-boot isto disable probaj moza pomogne.

Evo ti i video da razumijes lakse o cemu pricam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 9:23 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Moraš instalirati Windows na taj novi disk; neće se oni sami magično pojaviti na njemu.

Na drugom računalu;

1. preuzmi i pokredni Media Creation Tool.
  2. uštekaj USB, formatiraj ga i uz pomoć gore navedenog programa napravi bootabilni USB; pričekaj da proces završi.
  3. uštekaj USB u laptop i uđi u BIOS, te namjesti USB stick kao 1st boot device (prvi na listi prioriteta za boot) ili uđi u Boot Menu, odaberi USB i stisni Enter.
  4. sada instaliraš Windows. ➡ upute
  5. po završetku instalacije uđeš ponovno u BIOS i kao 1st boot device postaviš novi disk na kojem si instalirala Windows; ukoliko si koristila Boot Menu za instalaciju, dalje ovo ne moraš raditi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 9:26 (Marko :D).
4 tjedna
Hvala.
9 godina

Ako zapneš negdje, javi... 🙂

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice