Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

poruka: 29
|
čitano: 6.025
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede ".
10 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

 

Ne kupujem s Temua, Sheina, Ali Express-a itd.

 

Ne instaliram njihove app-ove na telefon. Kao sto ni ne instaliram ni FB i sl spyware. 

Ako me i kosta par Kn vise, nije problem. 

Necu prestati kupovati, niti cu kupovati manje, nastavit cu kupovati kao do sada, ali s minimalno invazivnih platformi gdje su uslovi kupovine vrlo jasni, postoji opcija reklamacije i refunda novca. 



 
4 35 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv

Ok, ali problem je naći proizvod drugdje, po normalnoj cijeni.

 

Primjer: nedavno sam mijenjao laser na PS4 Pro, iz nekog shopa u europi najjeftinije 50€, na aliu 20€...

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Gebirgs kaže...

 

Ne kupujem s Temua, Sheina, Ali Express-a itd.

 

Ne instaliram njihove app-ove na telefon. Kao sto ni ne instaliram ni FB i sl spyware. 

Ako me i kosta par Kn vise, nije problem. 

Necu prestati kupovati, niti cu kupovati manje, nastavit cu kupovati kao do sada, ali s minimalno invazivnih platformi gdje su uslovi kupovine vrlo jasni, postoji opcija reklamacije i refunda novca. 

Nisi im toliko zanimljiv. 

 

kratos091 kaže...

Ok, ali problem je naći proizvod drugdje, po normalnoj cijeni.

 

Primjer: nedavno sam mijenjao laser na PS4 Pro, iz nekog shopa u europi najjeftinije 50€, na aliu 20€...

Upravo to. EU će si popakirati koji euro u džep s carinama, ali neće riješiti glavni problem - nekonkurentno tržište. I u ovom slučaju, čak i s tih 3€ carine, proizvod je i dalje i više nego 50% jeftiniji.

13 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Čuj to smanjenje nepoštene prakse . Kad se nešto kupuje više od Europskog, odmah je nepoštena praksa, isto kao i s električnim autima. Mi Hrvati dijelimo šakom i kapom poticaje za poljoprivredu, je li to onda nepoštena praksa? Hoćete i nama udariti carinu? Oni bi kapitalizam samo kad njima odgovara, a kad im ne odgovara onda se ponašaju gore nego Tito 45-e.

Moj PC  
21 2 hvala 3
13 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
kratos091 kaže...

Ok, ali problem je naći proizvod drugdje, po normalnoj cijeni.

 

Primjer: nedavno sam mijenjao laser na PS4 Pro, iz nekog shopa u europi najjeftinije 50€, na aliu 20€...

 I taj u tom EU shopu vjv. dolazi s AliBabe.

4 godine
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Koga to štiti EU, one trgovce i prekupce koji uvoze masovno tu istu robu iz Kine i onda maskicu za mobitel naplaćuju 20€  a na Temu je platiš 0,50 centi. To na kraju ponovo to plaća, sigurno ne Kinezi nego građani EU za koje se tobože brine. Bilo bi zanimljivo analizirati tko su vlasnici tih trgovina i trgovački centara koji su navodno na gubitku, ja sam siguran da znam tko su.

 
36 0 hvala 5
17 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Zadnjih dana naručujem sitnice, ali djeluje mi da su trgovine poput Action, Tedi, Offertissima, Pevex, Lidl već tu negdje ako ne i jeftiniji i kvalitetniji od Temu-a. Aliexpress mi je još ok zbog nešto bolje ponude.

Neke sitnice je teže naći ali cijene su skočile da je upitna isplativost. Zadnje sam uzimao zeleni zid 7-8e komad na Temu, dobije se neki ok komad, a u Pevexa isto toliko ali 3 put kvalitetniji i bujniji. U Actionu sam za 6-7e uzeo solarnu fontanicu + solarne lampice, duplo bolja od neke koju sam uzeo s temua, a tamo je 10-15e.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
markoal kaže...

Zadnjih dana naručujem sitnice, ali djeluje mi da su trgovine poput Action, Tedi, Offertissima, Pevex, Lidl već tu negdje ako ne i jeftiniji i kvalitetniji od Temu-a. Aliexpress mi je još ok zbog nešto bolje ponude.

Neke sitnice je teže naći ali cijene su skočile da je upitna isplativost. Zadnje sam uzimao zeleni zid 7-8e komad na Temu, dobije se neki ok komad, a u Pevexa isto toliko ali 3 put kvalitetniji i bujniji. U Actionu sam za 6-7e uzeo solarnu fontanicu + solarne lampice, duplo bolja od neke koju sam uzeo s temua, a tamo je 10-15e.

 

 
Cijene su skočile zbog genijalca Trumpa i čepa u guz... ovaj, Hormuzu.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
17 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
robogo kaže...
Gebirgs kaže...

 

...

Nisi im toliko zanimljiv. 

 

Ako im nije zanimljiv zasto prate i biljeze svaki njegov korak i klik na internetu?

Ako im ja nisam zanimljiv zasto uporno zele moje privatne podatke?

 

Ako im nismo zanimljivi, zasto nas prate, nadziru, kradu privatne podatke, trpaju to u sve sto mogu? Da ti govno mogu vagati i to bi biljezili.

 

Pa ocito jer smo im svi zanimljivi, ocito jer se u tome vrti lova na ovaj ili onaj nacin. Nekom smo svi interesantni. Danas si klinac kojeg boli kurac, a sutra sjedis u saboru i dizes rukicu kak ti lik na drugoj strani telefona veli jer te ucjenjuje necim napisanim prije 20 godina.

 

Srao si po Trumpu tamo 2018. na facebooku i sad cekas deportaciju jer te ne pustaju u ameriku na svjetsko prvenstvo. Jako lako i jako brzo se politicka klima promjeni, iskoci novi Hitler ili Staljin i kad se netko odluci obracunati s neprijateljima pazi sto si pisao, gdje si isao, s kim si se druzio jer netko je desetljecima vodio evidenciju.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2026 20:41 (Ante).
12 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

nećemo...

 

kupovat ćemo i dalje stvari kojih u EU nema i\ili su i dalje x-puta jeftinije u Kini čak i s davanjima...

Moj PC  
13 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Nisam čitao članak, što ako imaju skladište u EU?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Nikada nisam kupovao s tih platformi. Ako mi treba neka jeftina glupost odem u offertisimu, tedi i slično.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Entry Point kaže...

Nikada nisam kupovao s tih platformi. Ako mi treba neka jeftina glupost odem u offertisimu, tedi i slično.

 Na Temu ima nekih zanimljivih inovativnih stvarčica za kućanstvo, kojih nema u fizičkim dućanima. 

17 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Za neke sitne stvari meni aliexpress radi ogromnu uštedu. Kupio sam 2 para sunčanih polariziranih naočala za 5€ dok kod nas 'obične' sam našao za 10€ i raspale se nakon 2 tjedna nošenja. Neke sitnice kao trakice za koštaju u centima, a kod nas paket od 10 trakica dođe 10+€ u ljekarni. Kvaliteta je identična (osim što na aliju nemaš "fancy pakiranje")

 

Sada sam si naručio magsafe tripod za snimanje, svugdje na webu u europi dođe po 50+€ na aliju sam ga uzeo za 30€. A da ne govorimo majice/hlače koje se nađu po par eura a kod nas ih ni nema uopće za kupiti...

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Gebirgs kaže...

 

Ne kupujem s Temua, Sheina, Ali Express-a itd.

 

Ne instaliram njihove app-ove na telefon. Kao sto ni ne instaliram ni FB i sl spyware. 

Ako me i kosta par Kn vise, nije problem. 

Necu prestati kupovati, niti cu kupovati manje, nastavit cu kupovati kao do sada, ali s minimalno invazivnih platformi gdje su uslovi kupovine vrlo jasni, postoji opcija reklamacije i refunda novca. 



 Ne pročitah već dugo veću glupost i poluistinu.

12 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
telefon 2 kaže...

 Na Temu ima nekih zanimljivih inovativnih stvarčica za kućanstvo, kojih nema u fizičkim dućanima. 

 Vjerujem, u aziji imaju čuda, ali ne treba mi.

Nadglednik dina
8 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
telefon 2 kaže...
Entry Point kaže...

Nikada nisam kupovao s tih platformi. Ako mi treba neka jeftina glupost odem u offertisimu, tedi i slično.

 Na Temu ima nekih zanimljivih inovativnih stvarčica za kućanstvo, kojih nema u fizičkim dućanima. 

I ne samo za kućanstvo, pola auta sam opremio na ali expressu. Jer, kod nas 90% toga nema, a ovih ostalih 10% je 90% skuplje u odnosu na ali express...

9 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Europsko kokošarenje na max a za proizvoditi i prodavati po realnim cijenama nouvej!...
Kineski proizvodi i kvalitetom polako osvajaju tržišta plus dobra cijena, nema od nas ništa, prc!
 
7 0 hvala 0
18 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Ako nešto vani sada košta npr 15 eur, isto to kod nas košta najmanje 30-45... Čak i da platim 18 eur na isti taj proizvod meni je i dalje isplativije nego kod nas.

 

A pošto ide po kategoriji proizvoda onda je računica ovakva kod nas npr nešto košta 5 eur, u kini 1 eur ista stvar, onda ću radje vani naručiti 5 takvih stvari i dati 8 eur za 5 kom, dok bi kod nas za 2 iste stvari platio 10 eur...

 

Tako da neće smanjiti broj proizvoda, nego samo povećati kupovinu broja proizvoda u istoj kategoriji.....

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Naravno da ćemo kupovati. Čak i ako Kinezi ne pronađu zaobilazni put za anulirati namete.
Najveći je problem što ćemo sad čekati. Naplati carinu, pdv, uslugu carinjenja, uslugu izdavanja računa, uslugu naplate pristojbi, ali obavi to u 3 dana a ne 3 tjedna.

Offertisima, Tedi i ostali mogu bit zamjena jedino ako na Aliexpressu kupuješ platične žlice.

Još nisam vidio da prodaju multimetre, lemne stanice, optičke instrumente i pomagala, kamere, ekrane, senzore, motore, aktuatore, ESP32, specifične rezervne dijelove (za mobitel, printer, slušalice, automobil...)

Moj PC  
10 0 hvala 0
4 godine
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Džaba njima takve strategije kad se neke specifične stvari, od elektronike i zamjenskih dijelova pa do sitnih hobističkih gluposti, jednostavno ne mogu kupiti nigdje drugdje osim direktno s izvora u Kini. Naravno da ćemo svi sad tri puta više paziti i kemijati s filtrima za EU skladišta da izbjegnemo tih 3 eura po kategoriji, ali realno, za hrpu toga alternativa u Europi uopće ne postoji. Na kraju ćemo opet plaćati, samo rjeđe i u većim paketima, jer naši trgovci te iste stvari uvoze s istih tih mjesta, samo nam ih ovdje preprodaju s tri puta većom maržom pod egidom "europske kvalitete".

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2026 15:27 (poter37a).
Moj PC  
8 0 hvala 0
17 godina
offline
Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uvede

Naravno da ču i dalje kupovat!

Kupnja postaje neisplativa samo za proizvode manje vrijednosti, tipa do 10 eura.Kaj bum naručival maskicu za mobitel za euro,dva kad ju onda mogu tu kupit za 4 eura.

Ali i dalje bude sve daaaleko jeftinije nego u evropi;pogotovo roba skuplja od 10 eura.

 
1 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Baš sam radi te najave "carine" prvi puta nakupovao sa aliexpress i temu sve i samo što mi treba, te sam potrošio sate na biranje a bome i preko 150 eura. I kupio sam samo stvari koje nemaju nigdje drugdje uz par stvrčica koje su bezobrazno skupe kod nas:
zidni nosač makita baterije x10
zidni nosač makita punjača
štoper vrata x4 (s dvije funkcije, da vrata ne lupe i drži ih zatvorenima dok ne klikneš nogom)
"feder anube" za kapiju x2 (da zatvore kapiju i blokiraju udarac o zid)
oštrač svrdla nastavak za bušilicu
kutni šablon za bušenje
držač seta bitova za makita bušilicu x3
kutni šablon za oštrenje noževa
držač produžnog kabla ispod radnog stola
magnetna šipka za noževe
zidni nosač makita aku usisavača
zidni nosač fena za kosu
spužvice za kacigu od bicikla x2
ključ za odvajanje lanca bicikla
šabloni za dubinu bušenja svrdlom
magnetne gumirane navlake za škripu
zaštita za mašinicu od bicikla
sredstvo za brtvljenje vijka
platne za podizanje vrata (kod nas jedna 50 centi na aliju 2 eura 30kom.)
reflektor i punjač aku za makita bateriju
fitness guma najtvrđa 2m opseg
nastavak adapter za bušilicu na kutnu brusilicu
adapter za bušilicu za sds svrdla...


Vjerojatno sam i zaboravio ponešto ali sve kupljeno je iznimne kvalitete ali i cijena je visoka.


Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv

I ja slično ali uvijek ćeš kasnije naći nešto za naručiti i misliti si ''e jebiga kako se nisam ovog sjetio''.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Hrža kaže...
telefon 2 kaže...
Entry Point kaže...

Nikada nisam kupovao s tih platformi. Ako mi treba neka jeftina glupost odem u offertisimu, tedi i slično.

 Na Temu ima nekih zanimljivih inovativnih stvarčica za kućanstvo, kojih nema u fizičkim dućanima. 

I ne samo za kućanstvo, pola auta sam opremio na ali expressu. Jer, kod nas 90% toga nema, a ovih ostalih 10% je 90% skuplje u odnosu na ali express...

 Šta si kupovao za auto tamo?

8 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
telefon 2 kaže...
Hrža kaže...
telefon 2 kaže...
Entry Point kaže...

Nikada nisam kupovao s tih platformi. Ako mi treba neka jeftina glupost odem u offertisimu, tedi i slično.

 Na Temu ima nekih zanimljivih inovativnih stvarčica za kućanstvo, kojih nema u fizičkim dućanima. 

I ne samo za kućanstvo, pola auta sam opremio na ali expressu. Jer, kod nas 90% toga nema, a ovih ostalih 10% je 90% skuplje u odnosu na ali express...

 Šta si kupovao za auto tamo?

Evo u galeriji jer ima 10-tak slika: sjenilo za moj model auta, storage box za centralnu konzolu, držač za mobitel između sjedala i centralne konzole ( slabo koristim, ali barem smeće ne pada između ), jastučići za potporu vrata, 4 komada, kvačice za okačit jaknu, košulju, često koristim jer ne volim to viješat po rukohvatu iznad vratiju, pretinac/kutijica za ključ na rukohvatu ( jer ne volim držati ključ po džepovima i ostalim pretincima u autu, ujedno ga ovak i nikad ne zaboravim ), silikonski case za ključ, zaštita s kadicom za gepek, kutija za alat, antifriz, itd..., čaša u kojoj držim kovanice za pranje auta... ima još beskorisnih sitnica, ali ovo je primjer meni osobno korisnih stvari koje su me ujedno koštale manje nego OEM sjenilo za moj auto koje dođe 120€. Tako da hvala Europi, ali niti ekstra 3€ mi neće predstavljati problem, da nastavim podržavati kinesko gospodarstvo.

13 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
jozef kaže...

Offertisima, Tedi i ostali mogu bit zamjena jedino ako na Aliexpressu kupuješ platične žlice.

Još nisam vidio da prodaju multimetre, lemne stanice, optičke instrumente i pomagala, kamere, ekrane, senzore, motore, aktuatore, ESP32, specifične rezervne dijelove (za mobitel, printer, slušalice, automobil...)

 e da, sad samo razmisli koliko ljudi danas kupuje ovo što si nabrojao...

ljudi od kojih 90% jedva zna promijenit žarulju, a kamo li da bi se upuštali u projekte koji trebaju lemne stanice, optičke instrumente itd.

10 godina
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv
Gebirgs kaže...

 Ako me i kosta par Kn vise, nije problem. 

Kuna više nema, neko vrijeme ali evo samo jedan jedini primjer.

 

HDMI USB-C HUB, dakle komad elektronike koji u proizvodnji košta cca 4€.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005009066568188.html

 

https://www.nabava.net/docking-i-port-replikatori/axagon-hmc-5-cijena-usb-32-gen-1-hub-portovi-2x-usb-a-hdmi-635651771

 

Kome se ne da klikati na linkove, 7€ kod braće kineza, kod nas nema ispod 20€, u nijednom dućanu. Ako ti nije problem dati x3 našim "trgovcima", kupuj i dalje "dOmAĆe". Cijene i jesu takve jer nije dosta zaraditi 30% što je normalna marža, nego treba zaraditi doslovce 3 puta. A da ne govorimo o tome ako se sad zaletiš u neki od tih dućana a da nije ZG, vrlo, vrlo velike su šanse da ga uopće nemaju, nego treba čekati da dođe sa centralnog skladišta, dakle malo brže će doći nego sa drugog kraja planete i to za privilegiju da ga platiš 3x nego što inače košta i da trgovac zaradi na tebi 4x jer ih je dobio po ispod 5€ komad.

 

Svaka čast, baš si im pokazao!

8 mjeseci
offline
Re: Hoćemo li manje kupovati s Interneta kad EU uv

Baš, da je par eura razlike nebi niti razmišljao o ali exu. Dodam još njihovih 3€ i opet sam uštedio 100€. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice