Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

poruka: 26
|
čitano: 5.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2. ...

Žao mi je ako tema već postoji. Na laptopu je Windows 10, u zadnje vrijeme dosta usporen. Nakon ponovnog uključivanja desilo se ovo foto u privitku. Šta da radim? Foto je u ponoc poslikana..Laptop mi je neophodan . Zna li itko sta da radim? Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

Pripremi se na troškove ukopa; disk je na smrtnoj postelji.

ukrućena goropadnica
 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Ako je tako sretno mu bilo na onom svijetu .
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Evo ocito su zadnji trzaji . Servis kaze da neznaju sta mu je treba na dijagnostiku a to je dva sata voznje tamo i natrag 😤🤦
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

A nema tu puno diagnosticirati - ako disk ne radi, to je to. Ako disk radi,

onda je zajebancija, provjera kontrolera itd. Al 99% kod tebe je na zalost neispravan disk.

 

Ako ti se ne zeza puno sa servisom, kupi odmah SSD, zamjeni i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

Hvala.  

15 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

-vjerojatno starije računalo.. kvarovi se kad tad dese, ali prije kupnje ipak treba provjeriti, potvrditi, npr 90% da je crko disk, ali ne mora biti..

-može biti bilo što drugo, mbo-kontroler-cpu-ram.. pa i obično pregrijavanje-prašina i zbrljavljen disk tj posljedice.

-prvo ako možeš (ako imaš neko računalo, internet, usb stikić .. i nešto znanja-volje, .. i alata) provjeriti nekim install medijem, live-linux ili miniPE (win) hirens i sl.. poželjnije win jer su tu i potrebni alati-kompatibilnost..

ili rastaviti i izvaditi disk, provjeriti na drugom računalu.. no bez alata-računala i install-boot medija ne možeš ništa.

-ako imaš win-install stikić-dvd.. možeš s njim, bootaš i vidiš disk, ako blokira u radu izvadiš disk i ako je samo on problem tad će računalo raditi normalno, normalnom brzinom npr boot sa stikića..

-ako je nešto drugo uzrok tad će biti jednako npr pregrijavanje.. a može biti i spoj da je tim uzrokom nastradao disk, no možda je samo zbrljavljen i tad problem ako trebaš spašavati podatke i sl. ili možda možeš pregaziti install novoim win..

 

-win možeš lako skinuti s msove stranice, instalirati itd.. ne koristiti neke mutne izvore jer mogu biti uzork ovakvog problema tj licenca-aktivacija-loader i sl. su problem dok čist win radi ako je HW ispravan, pa ako ne moraš spašavati podatke, to je možda najbrži način provjere-popravka.. novi install i vidiš hoće li proći, tj vidiš radi li disk nakon brisanja-formatiranja (ali tad gubiš sve..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Bugibug kaže...
Evo ocito su zadnji trzaji . Servis kaze da neznaju sta mu je treba na dijagnostiku a to je dva sata voznje tamo i natrag 😤🤦

 Postoji i pošta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Servis kaze tvrdi disk .
Moram poslati ga da bi mi napravili iznos popravka. Da star je i to dosta. Hvala vam . Ima podataka na njemu nazalost i dokumenata ako je izgubljeno tu se ne moze nista .
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Jep. Znam da da . Haha hvala.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Opet ja. 😔
Kupila sam hard disk. Stavila u laptop na ekranu mi se pokazalo ovo ? Znaci li to da treba ipak u servis 😔
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

Jel mozes uci u BIOS ?Ako mozes slikaj mi BOOT opcije u BIOSU.

Imao sam isti problem na hp probook 4520s kada bi ga ukljucio normalno bi boota OS ali kada bih napravio restart morao bi ga iskopcat iz struje u ponovo startat pa je islo na zivce.

Ja sam rijesio taj problem sa PXE-boot kada sam u biosu sve opcije kao: NETWORK boot stavio na Disable ,Lan-boot isto disable probaj moza pomogne.

Evo ti i video da razumijes lakse o cemu pricam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 9:23 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

Moraš instalirati Windows na taj novi disk; neće se oni sami magično pojaviti na njemu.

 

Na drugom računalu;

  1. preuzmi i pokredni Media Creation Tool.
  2. uštekaj USB, formatiraj ga i uz pomoć gore navedenog programa napravi bootabilni USB; pričekaj da proces završi.
  3. uštekaj USB u laptop i uđi u BIOS, te namjesti USB stick kao 1st boot device (prvi na listi prioriteta za boot) ili uđi u Boot Menu, odaberi USB i stisni Enter.
  4. sada instaliraš Windows. ➡ upute
  5. po završetku instalacije uđeš ponovno u BIOS i kao 1st boot device postaviš novi disk na kojem si instalirala Windows; ukoliko si koristila Boot Menu za instalaciju, dalje ovo ne moraš raditi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 9:26 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Hvala.
13 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

Ako zapneš negdje, javi... 🙂

4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Pozdrav, uspjela sam !
Sad mi je laptop ko od majke rođen haha. Windows instaliran .
Zanima me ovaj kljuc , ako ga ne upisem odmah da li ce me kasnije traziti?
Naisla sam na info ako je vec microsoft bio na laptopu da vec postoji kljuc , ali na racunu nisam pronasla .
14 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Bugibug kaže...
Pozdrav, uspjela sam !
Sad mi je laptop ko od majke rođen haha. Windows instaliran .
Zanima me ovaj kljuc , ako ga ne upisem odmah da li ce me kasnije traziti?
Naisla sam na info ako je vec microsoft bio na laptopu da vec postoji kljuc , ali na racunu nisam pronasla .

 Malo bude ograničen windows ako nije regan. No sve u svemu bude normalno radio i bez registracije.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Bugibug kaže...
Pozdrav, uspjela sam !
Sad mi je laptop ko od majke rođen haha. Windows instaliran .
Zanima me ovaj kljuc , ako ga ne upisem odmah da li ce me kasnije traziti?
Naisla sam na info ako je vec microsoft bio na laptopu da vec postoji kljuc , ali na racunu nisam pronasla .

Odlično! 

 

Što se ključa tiče, Windows 10 te neće gnjaviti da ga aktiviraš, ali imaš malih ograničenja; ne možeš promijeniti temu na računalu, u donjem desnom kutu imaš poruku da aktiviraš Windows, u postavkama imaš poruku da aktiviraš Windows i slično. Ako te to ne smeta previše, možeš nastaviti koristiti Windows bez ključa (neće istjeći i neće te gnjaviti za aktivaciju, ne brini). Ako te smeta, možeš kupiti ključ preko eBaya za doslovno 30-ak kuna (ima i za manje) i aktivirati ih naknadno.

 

Da, ako je laptop imao već aktiviran Windows 10, onda će se isti automatski aktivirati nakon instalacije. ALI da bi se Windowsi automatski aktivirali, moraš instalirati verziju koja je prethodno bila instalirana i aktivirana. Ako je laptop došao s Windows 10 Home, moraš instalirati Home verziju u suprotnom se Windows neće aktivirati. Ako si instalirala krivu verziju, morati ćeš ponovno instalirati Windowse ispočetka (to je jedini način za promjenu verzije). U tom slučaju je, kao što sam rekao, lakše otići na eBay i kupiti jeftin ključ za verziju koju si instalirala nego instalirati Windows skroz ispočetka.

 

I vidim da si postavila sliku greške; greška se javila jer prvu opciju pri instalaciji (nadogradnja) koristiš samo ako želiš nadograditi postojeću verziju Windowsa. Ukoliko želiš reinstalirati Windows ili ih instalirati prvi puta, uvijek se koristi druga opcija. Dakle, prva opcija nije za instalaciju, samo za nadogradnju postojeće instalacije.

 

Ako imaš još kakvih pitanja, pitaj... 🙂

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 17:44 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Bugibug kaže...
Pozdrav, uspjela sam !
Sad mi je laptop ko od majke rođen haha. Windows instaliran .
Zanima me ovaj kljuc , ako ga ne upisem odmah da li ce me kasnije traziti?
Naisla sam na info ako je vec microsoft bio na laptopu da vec postoji kljuc , ali na racunu nisam pronasla .

Tražiti će te i dalje, daje ti mjesec dana. Vjerojatno si imala predinstalirane Windowse koji ne dolaze s ključem nažalost nego se vežu na HW ako se ne varam.

Neka me kolege isprave. Ako ti se ne aktiviraju po HW onda možeš na ebay-ju kupiti ključ za par dolara.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 17:49 (love2ml86).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Hvala vam , da baš šašavo izgleda. Bila je 7 .Skontala sam kasnije da to mora biti zbog kljuca ; izgled.
Nasla sam backup na dvd pa sam ga instalirala. Vratilo se sve manje vise(bitne stvari).
Dok je bio na sedmici. U postavkama na update windows me pitalo da li hocu vratiti windows 7 al nisam znala sta cu stim dobiti pa sam odustala. Glavno da mogu na web, instalirala printer, skener i to je sasvim dovoljno. Sve funkcionira .
Zahvaljujuci vama 💝 imate kavu od mene ☕☕☕☕
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 20:45 (Bugibug).
15 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
love2ml86 kaže...
Bugibug kaže...
Pozdrav, uspjela sam !
Sad mi je laptop ko od majke rođen haha. Windows instaliran .
Zanima me ovaj kljuc , ako ga ne upisem odmah da li ce me kasnije traziti?
Naisla sam na info ako je vec microsoft bio na laptopu da vec postoji kljuc , ali na racunu nisam pronasla .

Tražiti će te i dalje, daje ti mjesec dana. Vjerojatno si imala predinstalirane Windowse koji ne dolaze s ključem nažalost nego se vežu na HW ako se ne varam.

Neka me kolege isprave. Ako ti se ne aktiviraju po HW onda možeš na ebay-ju kupiti ključ za par dolara.

- nema triala, nema ograničenja, radi. (osim ograničenja customizacije i dosadna reklama za aktivaciju).

- key se uvjek veže uz hw (predinstalirani jedino tako mogu biti aktivirani) ili user acc.

 

- to što je gore već bio win ne znači da je bio aktiviran keyom (pirat-crack-loader-kms..) + da bi se reaktivirao mora biti odgovarajuća verzija tj ako je bio home tad ne može aktivirati pro (jer je 'jači'-skuplji sam key-licenca).

- key se može pribaviti na razne načine, npr kupnjom online za par eura.

 

edit: .. prije je bio win7, opet ovisi jel imao pravi-valjani key i koja licenca home/pro ili pirat i tad naravno nema keya. Ako imaš key od win7 možeš ga utipkati i aktivirati ali to ovisi o verziji-licenci-izoru win. Ali pošto ga nemaš to j enevažno :) jer možeš i bez keya-aktivacije ili pribaviš i aktiviraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 10:39 (ihush).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Mislim da je sve ok zbog ovog šta ne? Da ne treba ključ?
8 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
Bugibug kaže...
Mislim da je sve ok zbog ovog šta ne? Da ne treba ključ?

 

Ne trebaš ključ. Windows ti je aktiviran.

6 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.
ihush kaže...

- nema triala, nema ograničenja, radi. (osim ograničenja customizacije i dosadna reklama za aktivaciju). - nema ograničenja kažeš pa u zagradi kažeš suprotno: osim ograničenja (nebitno čega, ograničenja ima)

- key se uvjek veže uz hw (predinstalirani jedino tako mogu biti aktivirani) ili user acc. - kažeš key se uvijek veže i onda ipak ili user account - dakle ne uvijek

 

Evo zašto te ljudi teško čitaju uključujući mene. (boldano na tvoj tekst)

Razumio sam na kraju što si htio napisati ali nije bilo jednostavno s obzirom na to da imaš drastično različit stil pisanja od većine - zbunjujući.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 17:19 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Na laptopu ekran poruka: Fixing (C:) Stage 2.

- koliko je teško razumjeti?

- nema ograničenja, nema triala, jednostavno radi.

- dok je text u zagradi dodatak, objašnjenje 'ograničenja' ali ne u suprotnosti, da win ne radi i sl. odnosno, to se ne smatra nekim funkcionalnim ograničenjem kao trial i sl.

 

- evo sad bez zagrada :) opet ne vidim da je nešto jasnije onima koji ne znaju ili ne razumiju, dok je čitanje stvar osobnih afiniteta, jednako može biti nerazumljivo čitanje knjige, učenje i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice