I7 6700K ili I5 6600K?

poruka: 78
|
čitano: 15.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Nemate vi pojma.Ja sam za vas računar izmislio.Vi niste nikad u životu vidjeli Windows 95 i šta je kompresioni HDD.

Ja kad sam dobio prvi računar te 1995 godine vi ste bii piškili u pelene.Rekao sam Vam ko god ne vjeruje da vrtim sve novije naslove na high detaljima neka dodje da se uvjeri.

Osim toga ta grafa nije bezazlena ima radniu takt GPU viši ili jednak skoro pa svim današnjim gpu-ovima,samo je mana što ima samo 1GB RAM-a ali to je sasvim dovoljno za igranje na full HD rezoluciji.

 

Tako je!! Reci ti njima!! Al reci prvo di si bio ´91?

 

Unatoč svemu, ako sam ja pokrenuo i igrao Tomb Raider, Alien Isolation, Borderlands 2 (to imam instalirano na kompu) sa integriranom HD4600, doduše na 720p i low-normal sa nekih 30fpsa...

 

Na manje od 30 ne pristajem, ne uzbude me dovoljno 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
gocc01 kaže...
Zelja kaže...

Nemate vi pojma.Ja sam za vas računar izmislio.Vi niste nikad u životu vidjeli Windows 95 i šta je kompresioni HDD.

Ja kad sam dobio prvi računar te 1995 godine vi ste bii piškili u pelene.Rekao sam Vam ko god ne vjeruje da vrtim sve novije naslove na high detaljima neka dodje da se uvjeri.

Osim toga ta grafa nije bezazlena ima radniu takt GPU viši ili jednak skoro pa svim današnjim gpu-ovima,samo je mana što ima samo 1GB RAM-a ali to je sasvim dovoljno za igranje na full HD rezoluciji.

 

Tako je!! Reci ti njima!! Al reci prvo di si bio ´91?

 

Unatoč svemu, ako sam ja pokrenuo i igrao Tomb Raider, Alien Isolation, Borderlands 2 (to imam instalirano na kompu) sa integriranom HD4600, doduše na 720p i low-normal sa nekih 30fpsa...

 

Na manje od 30 ne pristajem, ne uzbude me dovoljno 

 Činiš svetogrdje toj i7-ici igrajuci na integrusi Gdje je postena grafa za tako dobar setup?

9 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

evo djeco pa gledajte:

 evo ovako je igriva ta igra koju si ti probao igrat na 16 fps

 

 

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 23:13 (Taraba).
10 godina
neaktivan
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Ako ti je ok igrat u 20-25fpsa i2 ti je dovoljan...... Ali maticnu ostavi tu Maximus hero VIII

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 1:18 (D3lBoy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

O kakvih 20 fps vi pričate??

Framerate jeste varijabilan ali kreće se iznad 30 fps-a,on vidio 16 fps jedanput u milisekundi i priča da mi je 16 fps framrate hahaha.

Zbog vas sam naručio ne Hero nego Formula verziju ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Osim toga razlika u turbo boost 2 procesora je samo 300 MHz a u cijeni ogromna tako da ni sa i5 neću pogrešiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?

Turbo boost je najmanja razlika izemđu ta dva CPU-a pogotovo s obzirom da se daju OC-at .

BTW hoćemo slike ploče kad stigne, s tima da pored nje moraš držat papirić na kojem piše "Zelja".

"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
15 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Nemaš ti para za tu ploču, pomiri se s nekom od 500kn
14 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Uživam u ovom, samo mi još nedostaju kokice  .

 

i5 "K" verzija + mid budget ploča + dobar cooler i max overclock + 16Gb DDR3 (Max) + r9 280x/r9 290 (non X) za 1300/1600 kn s njuškala i amen ... grafička mora van bez razmišljanja iako bi CPU mogao još vjerojatno godinama ...

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Nemate vi pojma.Ja sam za vas računar izmislio.Vi niste nikad u životu vidjeli Windows 95 i šta je kompresioni HDD.

Ja kad sam dobio prvi računar te 1995 godine vi ste bii piškili u pelene.Rekao sam Vam ko god ne vjeruje da vrtim sve novije naslove na high detaljima neka dodje da se uvjeri.

Osim toga ta grafa nije bezazlena ima radniu takt GPU viši ili jednak skoro pa svim današnjim gpu-ovima,samo je mana što ima samo 1GB RAM-a ali to je sasvim dovoljno za igranje na full HD rezoluciji.

 s ovim si položio kod mene   jer btw, samo core clock nije mjerilo snage grafičke kartice 

16 godina
neaktivan
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

čini se da je ova grafa ipak preslaba s kojom može igrati sve žive postojeće naslove, klik

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
jura kaže...

čini se da je ova grafa ipak preslaba s kojom može igrati sve žive postojeće naslove, klik

 ne razumijem takve likove ... što ih manje viđam u životu tim bolje ... njegova uvijek mora biti zadnja i on uvijek mora biti u pravu

9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Planiram kupiti MBO Asus Maximus Hero VIII ali sam neodlučan oko izbora cpu-a.Na tomshardware sam pročitao da i5 može ići i do 3.9 Ghz što mi je sasvim dovoljno.Razlika u cijeni je povelika a ja sam ograničenog budžeta.Računar planiram koristiti povremeno za video enkodiranje,photoshop i nekad u neko vrijeme kad budem sastavljao konfu planiram kupiti i solidnu grafičku za igranje.

Koliko je stvarna razlika između ova 2 procesora i pomozite mi za koji da se odlučim. i7 mi je malo poskup.

I koji hladnjak mi preporučujete.Komponente bih uzimao u Linksu samo,jer nisam iz Hrvatske.

Zelja 

 

 Meni je najsmiješnije to što ti želiš raditi video enkodiranje i photoshop sve to bez grafičke kartice... seriously? 

 

 

11 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

i ako nije iz hrv pa nek kupi vani, a ne u naj skupljoj trgovini u hrv

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Pozdrav, planirao sam si nadograditi računalo (pogledajte specifikacije pod "MOJ PC")

 

i5 6600k star 2 godine i ispravan imam priliku kupiti za 900kn, da li je to isplativo ili da idem na novu matičnu+novi procesor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Marko_95 kaže...

Pozdrav, planirao sam si nadograditi računalo (pogledajte specifikacije pod "MOJ PC")

 

i5 6600k star 2 godine i ispravan imam priliku kupiti za 900kn, da li je to isplativo ili da idem na novu matičnu+novi procesor?

 To iz potpisa neces sigurno nadograditi sa i5...mozda neko drugo

6 godina
protjeran
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Marko_95 kaže...

Pozdrav, planirao sam si nadograditi računalo (pogledajte specifikacije pod "MOJ PC")

 

i5 6600k star 2 godine i ispravan imam priliku kupiti za 900kn, da li je to isplativo ili da idem na novu matičnu+novi procesor?

 

Pošto nemaš ploču na koju bi stavio taj i5 i svakako ju moraš kupit onda je bolje zbog budućnosti ići na novo, i3 8100+Asrock Z370 PRO4+8gb ddr4 rama.

 

13 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?

pa je jel taj proc jede tvoj phenom u svakome pogledu..hehe

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice