Nosite li sat?

poruka: 3.089
|
čitano: 1.126.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Dobar potez icek_picek. Dal' je to ovaj novi model sa 35mm možda il pak 40mm? Mislim da je ovaj posljednji.

 

Daj koju slikicu.

 

Tissot je bašgubica.

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Taj Tissot je previše 1970te stil, mene pale satovi tipa Sean Connery - James Bond 1950te.

6 godina
offline
Nosite li sat?

Nisam neki slikar :)

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

40mm, kao sto si pretpostavio

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Meni Tissot PRX izgleda genijalno, ali toliko mislim da mi neće stajati dobro :D nekako je 40 mm možda velika za mene zbog integriranih lugova, a 35 mm se čini malo.

Eventualno bih na gumi mogao uzeti kao kolega onog bijelog, ali ne znam jel to vrijedno toga u tom slučaju. Potaknut njegovom pričom, rekoh si da ću i ja na sljedećim putovanjima baciti oko u urarnice pa možda me baš neka "spontanost" povuče i uzmem PRX.
6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Koliko sam citao kazu da 35 djeluje vise kao 37 bas zbog internih lugova, pa bi mozda taj bio ok. 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ma znam, ali cifer mi je onda malo mali :) idealno bi bilo 37/38, pa da se nosi kao 40, ali to su sad već neke želje željice...
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
baš sviđa taj izgled 70-ih, bomba sat
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
10 godina
offline
Nosite li sat?

Jel vidio tko ovu akciju na watchaporteru drugi sat besplatno? Jel probao tko naručit dva Tag Heuera, jedan za 15 drugi za 14 somova 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Nosite li sat?

Ne znam jesam li pisao ali nosim hamilton khaki field(38mm).Mehanički.Svaki dan u isto vrijeme lagano navijanje

 

Trenutno gledam još si uzet Oris rega fleet limited edition(41,5mm).

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 22:48 (Kill Frenzy).
10 godina
offline
Nosite li sat?

@Kill_Frenzy

Jarane,....
Ne znam za Oris modele, mada je to svjetska klasa...al' baš mi se dopadaju ovi Hamilton Khaki Fieldovi.
Fora je kaj su na ručno navijanje. Meni se sviđa ovaj model sa metalnim bandom.
Nešt ovak kao sa slike, al model bez ovog prozorčića za dejta.

 

Daj ti sliku svojega modela.



@gocc01

 

Ne, baš. Naime, koliko sam skužio ponuda je ograničena samo na pojedine modele.
Brijem da ovo sa Tagovima ne bi baš funkcioniralo.

 

 

-------------------
PRX je oživljavanje starih modela. Retro. Ima to stila. Druga stvar, jel vam se to sviđa?
Isto, kao i ovi posljednji modeli. Siderali.

Guba su. Mada mi konkretno nisu prvi izbor. Pravi ljetni satovi.
Ima Tissot dosta modela. Npr., cijelu seriju Gentleman modela koja pašu na sve. Na odijelu, trenirku, jeans,...

dzg
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nekad sam volio velike satove. Sad su mi malo odlicno jer ne upadaju toliko u oko i prakticni su
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ne znam zasto ne mogu editirati post gore.
Uglavnom,ovo mi je gumena narukvica koja nije original. Imam jos i koznu i njegovu original.
Metalne ne volim.
Barton je proizvodjac i dosta su kvalitetne. Tako da eto preporuke
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
10 godina
offline
Nosite li sat?

E, ekipa se žali da su Hamiltonovi satovi na ručno navijanje, skloni pucanju?

Mit, istina, urbana legenda?

MorrisoN, znaš nešt o tome?

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 20:10 (PzKpfw).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Šta pukne?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Kill_Frenzy

 

 

Sistem za navijanje (-mehanizam), uslijed navijanja sata.

dzg
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

da, zna se desit ako ga navijaš kao manijak...

 

piše u upustvima da kada se osjeti lagani otpor sat je navijen.

 

mogu se i drugi satovi sjebat ako ih ne znaš koristiti, potrebno je ipak pročitati i upustva.

 

satovi s prikazom datumima i dana ne bi također smio između određenog vremena namještati, tako stoji u upustvima...

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Hvala Shaka111 na odgovoru.

 

Nego, jel netko zna dal je istina, da Tissot ne popravlja svoje satne mehanizme, nego kada nešto bude unutar istoga, da ga samo zamjeni novim?

 

dzg
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Shaka111 kaže...

da, zna se desit ako ga navijaš kao manijak...

 

piše u upustvima da kada se osjeti lagani otpor sat je navijen.

 

mogu se i drugi satovi sjebat ako ih ne znaš koristiti, potrebno je ipak pročitati i upustva.

 

satovi s prikazom datumima i dana ne bi također smio između određenog vremena namještati, tako stoji u upustvima...

 generallno pravilo je da se datumi NE namještaju između 20:00 - 04:00

 

meni je sježen jedan Orient jer ima slobodnu krunicu, pa mi se uslijed pokreta zglobom na lijevoj ruci prečesto izvukla i prenavijala - pukla oprugica, tako da je moja preporuka - krunica koja se da zaviti...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
Stric_Jura kaže...
meni je sježen jedan Orient jer ima slobodnu krunicu, pa mi se uslijed pokreta zglobom na lijevoj ruci prečesto izvukla i prenavijala - pukla oprugica, tako da je moja preporuka - krunica koja se da zaviti...

To je bio ručno-navijajući ili automatski mehanički sat? Koliko sam shvatio, automatski mehanizmi (kalibri? koja je idealna hrvatska riječ?) obično su dizajnirani tako da se ne mogu prenavinuti (tako bi i trebalo biti, jer bi se potencijalno mogao prenavinuti preko rotora).

 

A tvoj konkretni problem, kad već imaš sat kod kojeg se krunica ne ušarafi - kako se to dogodilo? Krunica je tako debela da je ti je često bila u kontaktu s rukom? Ili si sat nosio dosta nisko pa je dolazila u kontakt kad se šaka savine prema natrag (recimo kad tipkaš na tipkovnici)?

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@mbaksa

 

Nemam još. Nego, sam gledao ovaj model Hamiltonašto se navija ručno.

Al' vidim po netu, da se ekipa žali da se može dogoditi da pukne taj mehanizam za navijanje.

Zato se raspitujem. Ne kupujem još. Sve je još u povojima.

 

Za automatiku je jasna stvar.

 

BTW, hvala svima na komentarima.

 

 

EDIT: odgovaram kao da je meni upućen komentar. Pardon.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 13:53 (PzKpfw).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Samo malo.... što se tiče datuma. Ja sam negdje čuo/pročitao da je najbolje datume namještati kada su obje kazaljke u donjoj polovici sata, primjerice u 5:30, 6:30. 7:30.

16 godina
online
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...
Stric_Jura kaže...
meni je sježen jedan Orient jer ima slobodnu krunicu, pa mi se uslijed pokreta zglobom na lijevoj ruci prečesto izvukla i prenavijala - pukla oprugica, tako da je moja preporuka - krunica koja se da zaviti...

To je bio ručno-navijajući ili automatski mehanički sat? Koliko sam shvatio, automatski mehanizmi (kalibri? koja je idealna hrvatska riječ?) obično su dizajnirani tako da se ne mogu prenavinuti (tako bi i trebalo biti, jer bi se potencijalno mogao prenavinuti preko rotora).

 

A tvoj konkretni problem, kad već imaš sat kod kojeg se krunica ne ušarafi - kako se to dogodilo? Krunica je tako debela da je ti je često bila u kontaktu s rukom? Ili si sat nosio dosta nisko pa je dolazila u kontakt kad se šaka savine prema natrag (recimo kad tipkaš na tipkovnici)?

ovaj kahki mehanicki kada se navije do kraja nemozes vise navijat, na obicnim automaticima ti mores prenavijat dva dana i nis se ne desi

 

ja sam isto brinuo prvih par dana, ali lako se osjeti kada si pri kraju, prvo ti se oteza navijanje, i onda stane. brijem da trebas kao sivonja to ic natezati da pukne

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...
Stric_Jura kaže...
meni je sježen jedan Orient jer ima slobodnu krunicu, pa mi se uslijed pokreta zglobom na lijevoj ruci prečesto izvukla i prenavijala - pukla oprugica, tako da je moja preporuka - krunica koja se da zaviti...

To je bio ručno-navijajući ili automatski mehanički sat? Koliko sam shvatio, automatski mehanizmi (kalibri? koja je idealna hrvatska riječ?) obično su dizajnirani tako da se ne mogu prenavinuti (tako bi i trebalo biti, jer bi se potencijalno mogao prenavinuti preko rotora).

 

A tvoj konkretni problem, kad već imaš sat kod kojeg se krunica ne ušarafi - kako se to dogodilo? Krunica je tako debela da je ti je često bila u kontaktu s rukom? Ili si sat nosio dosta nisko pa je dolazila u kontakt kad se šaka savine prema natrag (recimo kad tipkaš na tipkovnici)?

Da, imam ruku koja se dosta sužava na zapešću, jake podlaktice a dosta malu šaku za svoju veličinu, pa mi sat dosta pleše...

 

ali da, prenavila mi se neka mala oprugica, veli majstor da je to dosta rijetka stvar, jer vjerojatno je u mehanizmu prebacilo preko zatika koji onemogućava prenavijanje...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Stigao je sat Seestern S434.  Inače ne kupujem satove veličine iznad 38mm, ali ovaj ima dosta mali lug to lug od samo 45mm pa se gubi veličina kućišta od 39.5mm.

 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Korny1603987

 

 

Što te privuklo na ovome modelu sata, te ovome brendu??

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Specifikacije sata, izgled sata, veličina sata i prihvatljiva cijena.

12 godina
offline
Nosite li sat?

i moja skromna kolecija

13 godina
offline
Nosite li sat?

Sve gledam uzeti još jedan Pagani Design, ovaj put 1701.

Ima netko ideju odakle bi bilo najbolje naručiti? Na Aliexpressu je oko 100e, još će vjerojatno udariti PDV na to i ostala čuda.

 

Znam da sam prvi, prije neke 2 godine naručio iz skladišta u EU. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
dv14 kaže...

Sve gledam uzeti još jedan Pagani Design, ovaj put 1701.

Ima netko ideju odakle bi bilo najbolje naručiti? Na Aliexpressu je oko 100e, još će vjerojatno udariti PDV na to i ostala čuda.

 

Znam da sam prvi, prije neke 2 godine naručio iz skladišta u EU. 

Najbolje ti je na Aliju, do 150 eura nema nikakvih dodatnih nameta tako da nemaš brige. Testirano više desetaka puta. 

Iako se meni dva tri puta dogodilo da mi carina nije naplaćena ni na proizvode iznad 150 eura zbog prepakiravanja u Budimpešti, ali nemoj se time voditi, to je vjerojatno sreća. 

 

Btw savjet je ako možeš čekati nekakav popust, često ih ima na Aliju, PD1701 je na zadnjem bio oko 65/70 eura. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice