Spajanje na udaljeni wifi

poruka: 14
|
čitano: 10.885
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Spajanje na udaljeni wifi

Evo trebao bih vasu pomoc :)

 

Kod vikendice nemam interneta jer mi se nije isplatilo stavljat net za 2-3 mj sto provodim tamo, ali vidim da mi sad centar mjesta daje besplatan net. Jedini problem je sto je to od mene udaljeno nekih 400m opticke udaljenosti. Izmedu kuce i centra nemam nikakvih objekata jer mi je kuca na povisenom pa nemam ni drveca da smeta.

 

Sad me zanima sto sve trebam kupiti da se prikvacim na taj internet. Moze i rabljena oprema sa njuske ako je jeftinija nego u ducanu. Te naravno preferiram sto jeftinije rješenje :-D

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
MSN kaže...

Evo trebao bih vasu pomoc :)

 

Kod vikendice nemam interneta jer mi se nije isplatilo stavljat net za 2-3 mj sto provodim tamo, ali vidim da mi sad centar mjesta daje besplatan net. Jedini problem je sto je to od mene udaljeno nekih 400m opticke udaljenosti. Izmedu kuce i centra nemam nikakvih objekata jer mi je kuca na povisenom pa nemam ni drveca da smeta.

 

Sad me zanima sto sve trebam kupiti da se prikvacim na taj internet. Moze i rabljena oprema sa njuske ako je jeftinija nego u ducanu. Te naravno preferiram sto jeftinije rješenje :-D

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/air-live-wireless-oglas-8649229

100kn

 

I nemas problema {#} Isprobano djeluje na cca 800 metara sa punim signalom.

Eventualno mozes kupiti malo jacu usmjerenu antenu za cca 80kn.

 

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/2.4ghz-20dbi-yagi-wifi-wireless-antena-rp-sma-wlan-oglas-8786812

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2013 8:46 (Praedator).
12 godina
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
evo nazvao kaze tip da je vec prodano, moze koja druga preporuka ;)
Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
MSN kaže...
evo nazvao kaze tip da je vec prodano, moze koja druga preporuka ;)

Potraži airlive wl1700 usb na njuskalu.

Isto tako usmjerena antena yagi do 25db če ti biti dovoljno.

 

Ima ih još. {#}

Što hladnije to bolje...
12 godina
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
Evo kupio sam airlive wl-1700 te pronalazi mrezu ali samo dok npr drzim ga ja s rukom nekih pola metra van, pa sam zbog toga kupio jos i yagi antenu. Sad yagi mi pronalazi isto tu mrezu ali sad imam jedan problem. Hocu ju postaviti van pored krova na jedan nosac, te s yagi antenom dobil sam nekih 1m kabla spojen s yagi i jos 6m kabla rg-174. Te kada mi je airlive spojen s yagi samo s ovim 1m kabla pronalazi mi mrezu ali kako mi nije taj metar dovoljan da spojim na nosac onda sam jos taj metar spojio s ovim rg-174 kablom i onda taj kabl s airlive. Te sad kad to napravim uopce ne pronalazi vise ni jednu mrežu. Dali zna možda netko u cemu je problem?

Ja mislim da je problem u kablu rg-174 ali kabl je potpuno nov pa mi je cudno da on nesto zeza..

Hvala unaprijed na pomoći ;)
Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
Airlive spoji s tih 1m,a s druge strane uzmi usb produzni koliko ti je potribno (max. je 5m)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi

Što je wireless kabel duži, to je veći gubitak signala. Ako taj kabel nije cijeli(u komadu), nego je spojen(u tvojem slučaju 1m+6m) gubitak signala je još veći. Vjerojatno je u tome problem.
Rješenje:
1) Kupi jako kvalitetan wireless kabel. No, i dalje nije sigurno da će signal biti dobar, jer 7m nije mala udaljenost.
2) Pređi na rješenja koja umjesto wireless koriste utp kabel. Kod njega nema gubitka signala.
3) Kupi 10m USB kabla. Znači, 5m kabla -> usb hub -> 5m kabla i moli Boga da tvoja matična ima dobro usb napajanje. {#}  Uštekaš wl-1700 direktno u antenu(ili spojiš sa vrlo kratkim kablom), dok od kompa do wl-1700 koristiš usb kabel.

12 godina
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi
probat cu onda nekako sloziti s tim jednim metrom od yagija. Sad mi je jedini problem sto od zida kuce do nosaca gdje cu postaviti yagi ima nekih metar i pol, a kabel je dug 1m. Dali moze netko ponuditi najjeftinije rjesenje kako da to rijesim te moram naglasiti da nosac ne mogu micati pa yagi bas mora biti na tom mjestu.

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
10 godina
neaktivan
offline
Spajanje na udaljeni wifi

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/air-live-wireless-oglas-8649229

 

To je odličan adapter.Evo ja sam jučer po noći uhvatio signal 16km optičke vidljivosti, sa original njegovom antenom.Jačina signala je bila viša od 60% i sasvim je ok brzina neta.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje na udaljeni wifi

jel a riješenje tipa pci kartica,u mome slučaju TP-LINKova TL-WN751ND + yagi ili ohmni antena 16dbi (i više)? Mislim gledam te antene od 16dbi i naviše;sad neznam jel bih smio sad to puknit takvu antenu na moju karticu? naravno sam vidio da se kod nekih spominje i podosta velika potrošnja anteni,tako daaa.

M
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi

Moze preporuka koji usb kabal kupiti na ebayu od 10-15m da je kvalitetan sa sto manje gubitka, treba mi za wireless adapter-internet? thnx

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi

usb nikako ... lošije je rješenje od klasične wlan kartice.a što se gubitaka tiče...već na 3+ metara ih imaš.ova kombinacija tvoja,puknit neko pojačalo signala.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
10 godina
offline
Re: Spajanje na udaljeni wifi

@Igor150

- Usb wifi adapter je uvjek bolji izbor od wlan pci kartice.

- Usb kabal do 5m nema nikakve gubitke a preko 5m se samo smanji max brzina sa usb2 standarda od 480Mbps na niže brzine a treba birati deblje radi pada napona i upredenih žica radi brzine.

- Usb wifi adapter se može uz duži usb-kabal postaviti na poziciju u prostoriji ili na prozor gdje ima bolji signal . Sa wlan pci karticom za pronać bolju poziciju bi morao pomicati cili PC i antena je iza PC uz zid što je za signal wifi-a loše.

- Koaks koji bi eventualno htio koristiti za wlan pci karticu da bi antenu izmjestio na bolju poziciju uvjek unosi gubitke za signal ( na prijemu i predaji) ovisno o kvaliteti i dužini.

9 godina
offline
Spajanje na udaljeni wifi

Pozz ekipa ne znam dal sam usao u pravu temu al mi trwba pomoc pa bih volio da mi preslozite rijesenjw.Naime router mi jw u boravku te mi je wifi u sobu jako los te ga trebam pojacati.Kako imam mogućnost da provucrm kabel do sobe al bi volio da mi bude widi povezivanje.Pa eto ako ki mozete predlozit sta d akupim kako bi mi mreza u sobi radila na wifi

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice