Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.603
|
čitano: 11.360.385
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

brisati

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 12:03 (tomislav10).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SharkZ kaže...
tomislav10 kaže...

Kupujem mob...

 Ako se pogledaju tvoji prošli postovi, onda se vidi da ti ništa ne kupuješ nego već tjednima ovdje ispituješ sve i svašta, a u "užem izboru" su ti bili svi mogući mobiteli na tržištu.

 Lijepo je da pratiš moje postove. Molim te prati malo pažljivije pa ti neće pasti na pamet ovakve bedastoće od komentara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 12:07 (tomislav10).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
zelenapaprika kaže...
domac5 kaže...
zelenapaprika kaže...
Korny1603987 kaže...

Nešto mi govori da su najveći kupci Iphone uređaja u svijetu žene. Ti uređaji jednostavno nikada ne prolaze omjer cijene i specifikacije. Tipičan brand proizvod.

 Tako je. Ja čak ne bih išao točno na određeni spol. Ljudi jednostavno nemaju razloga gledati detaljno specifikacije. Gleda se brand, a Iphone to jest i sve ono što već eventualno imaš od Applea, pa da to međusobno povežeš. Nešto manji (neodređeni) broj ljudi u svijetu gleda svaku sitnicu, uspoređuje sve živo i onda poput forumaša samo par poruka ranije ima sumnju u kupovinu jer je iphone 16 20% brži. Oni koji ga žele, niti ne znaju da je iphone 16 20% brži niti to mogu iskusiti, a najmanje vrte benchmarke, ako ikad.

 Nemas kaj kod applea gledat specifikacije,

 Probaj pročitati još jednom što sam napisao.

 

Androidaši? Gori su od ajfonaša. Ajfonaši kupe ajfon i ponosno ga pokazuju. Androidaši se prije kupovine svađaju sa svima oko sebe oko najmanjih i nebitnih sitnica, konačno kupe mobitel, nezadovoljni su do boga jer "vlaga ulazi u modul kamere - je li tako još uvijek" i opet se dalje nastave svađati sa svakim tko naiđe i ne daj bože ima drugačije mišljenje. Tako da je puno mirnije u temama o ajfonu nego ovdje. Dokazi se nalaze u ovoj temi i drugim temama na forumu svakodnevno.

 

 

 " Ajvonaši " cca njih 95%  se razumiju u mobitele tek toliko da ih znaju uključiti i isključiti a primarni im cilj je vrtiti ga u ruci  ili " ponosno " ga staviti na stol da se ku*če  , to je to . 

Sasvim je u redu ne znati ništa o mobitelu i samo ga uključiti i isključiti i pokazivati ga okolo. U redu je jer nemaju svi potrebu niti poriv znati svaki detalj o svemu, pa tako i o mobitelu i na to gubiti godine života i dokazivati svima kako su pametni i kako su baš oni kupili najbolji mogući mobitel za siću na Njuškalu. Ali, avaj, već sutra izlazi neki novi mobitel i igra ponovno počinje.

 

Zato su za tzv. obične korisnike proizvođači napravili mainstream mobitele, kako bi ih ovi kojima se ti rugaš samo uključili i koristili, i kako ne bi gubili vrijeme na gluposti.

 

Za entuzijaste postoje mobiteli poput Sonyja I V u kojem možeš podešavati ručno baš sve za fotke i video. To nije mobitel za mase. To je kamera s mobitelom za entuzijaste koji neće cviliti jer nemaju 7 godina podrške nego će uživati u snimanju. Za mase su Iphone i 99% Androida. I u tome nema ništa lošega.

 

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kad već spominjem Sonyja. Jučer sam naletio na amazon.de na Sony I V za 510 EUR-a i I VI za 710 i 745 EUR-a (-45% na uobičajene cijene). Pa sam odlučio prespavati odluku o kupovini i, jasno, popušio, jer su cijene danas opet po starom, više. Nemamo svi vremena pratiti sve žive izvore zbog mobitela... Možda se opet nekada potrefi takav popust. Za mobitele je pisalo "new product".

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kratos091 kaže...

Tražim novi mob za tatu. Trenutno ima Samsung A20e, ali baterija mu je sve lošija, ekran je počeo blijediti u jednom kutu itd. - vrijeme je za novi.

 

Htio bih opet uzeti Samsung, kako bi mu UI bio što sličniji. Ono što je bitno da nije prevelik, ali koliko vidim u današnje vrijeme su svi tableti...

S serija osnovni modeli su koliko toliko normalne veličine, ali nažalost preskupi tako da mi ostaju samo A54, A33 i S21 FE (gsm arena comparison).

 

Najradije bih mu uzeo S21 FE jer je najmanji i ima plastičnu pozadinu (manja vjerojantnost da će se razbiti, tata nosi mob svugdje, šuma, lov, pecanje itd.), ali me brine što je to već 2 i pol godine star model i kakva će mu biti baterija ako je stajao na polici cijelo to vrijeme. Slično vrijedi i za A33, s time da on vjerojatno ima najlošije kamere i ekran.

 

A54 se nađe za 310, A33 210 a S21FE za nekih 360.

Mišljenja?

 Samo da znaš da iako je s21fe najbolji mob tu, ima najgoru bateriju i to mi je dealbreaker. A54 imam kao službeni i baterija traje i traje, a sveusvemu je čist ok mob. Starom bi prije to uzeo nego s21fe baš zbog toga.

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kratos091 kaže...

Tražim novi mob za tatu. Trenutno ima Samsung A20e, ali baterija mu je sve lošija, ekran je počeo blijediti u jednom kutu itd. - vrijeme je za novi.

 

Htio bih opet uzeti Samsung, kako bi mu UI bio što sličniji. Ono što je bitno da nije prevelik, ali koliko vidim u današnje vrijeme su svi tableti...

S serija osnovni modeli su koliko toliko normalne veličine, ali nažalost preskupi tako da mi ostaju samo A54, A33 i S21 FE (gsm arena comparison).

 

Najradije bih mu uzeo S21 FE jer je najmanji i ima plastičnu pozadinu (manja vjerojantnost da će se razbiti, tata nosi mob svugdje, šuma, lov, pecanje itd.), ali me brine što je to već 2 i pol godine star model i kakva će mu biti baterija ako je stajao na polici cijelo to vrijeme. Slično vrijedi i za A33, s time da on vjerojatno ima najlošije kamere i ekran.

 

A54 se nađe za 310, A33 210 a S21FE za nekih 360.

Mišljenja?

Zašto mu ne uzmeš A55?

Dugo će mu trajati baterija i mobitel je sasvim solidan u ostalim segmentima. Koliko vidim ulazi u budžet. Nađe se i na oglasniku zapakiran. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 17:49 (hardcoree).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
S21FE je generalno bolji od A55, ali možda je ipak bolje ići na A55 zbog baterije, dulje podrške i micro SD utora.
Jedino mi smeta glomaznost i virtualni proximity. Ali ajde,ne smeta to svima...
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je best buy trenutno za 400-500€ za normalnu uporabu ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A zato što ima veći ekran, zato sam i naveo ova tri moba, jer su 6.4, a ostali su 6.6, 6.7 itd.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Razlika u visini A33, A54 i A55 je unutar 3 milimetra, a širina milimetar...

159,7  kod A33, 158,2 je A54 i 161,1 A55. 

Ako to primjeti, svaka čast.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 20:00 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čovjek negdje mora staviti crtu u pijesku. I što se tiče cijene mobitela i što se tiče visine mobitela.

 

Kao kada predložiš čovjeku Samsung A25, a netko drugi kaže pa zašto ne doplatiš još do A35... Nitko ne pita da je netko možda gledao A15 i onda samog sebe već jednom nagovorio da se produži do A25. Uvijek ima nešto bolje iza ugla.

 

Što se tiče visine mislim da je 160mm rubno samo po sebi jer na to još ide i maska koja dodaje obujam i težinu. Pristao bih na 161mm, ali ne i na 162. Mora se negdje staviti limit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 20:57 (Korny1603987).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pričamo o maloj razlici u cijeni za proizvod koji će se koristiti svakodnevno, nekoliko godina. Ovaj malo skuplji će ponuditi puno bolje iskustvo kroz te godine korištenjabi mislim da 30/40 eura nebi trebalo igrati ulogu. 

Ako je ponuđeni baš skroz van dometa, onda se jednostavno to napiše i kraj priče. Nisam preporučio 150 eura skuplji model...

 

Što se visine tiče, da pričamo o centimetrima bi razumio, ali pričamo o par milimetara.  Čovjek gleda mobitele po dijagonali zaslona. U ovom slučaju je screen to body ratio takav da mobitel sa većim ekranom (koji je ujedno i noviji/bolji model) ima tijelo veće 3 milimetra, što je zanemarivo. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 21:56 (hardcoree).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Svakodnevno trčim s mobitelom u dresu. Svaki put kada sam prešao na novi mobitel situacija je bila gora i gora. Mobiteli su sve veći i sve teži. Idealno bi bilo da se i dalje mogu kupiti dobri mobiteli visine od 150mm.

 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ok, ali nisam preporučio mobitel tebi, nego čovjeku koji traži mobitel za oca kojemu neće igrati razlika od 3mm, a dobiti će godinu dana noviji model sa boljim specifikacijama. 

 

Možeš kupiti dobar mobitel i ispod 150mm, ali ne jeftino nažalost.  Samsung s23/s24 npr. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Čovjek negdje mora staviti crtu u pijesku. I što se tiče cijene mobitela i što se tiče visine mobitela.

 

Kao kada predložiš čovjeku Samsung A25, a netko drugi kaže pa zašto ne doplatiš još do A35... Nitko ne pita da je netko možda gledao A15 i onda samog sebe već jednom nagovorio da se produži do A25. Uvijek ima nešto bolje iza ugla.

 

Što se tiče visine mislim da je 160mm rubno samo po sebi jer na to još ide i maska koja dodaje obujam i težinu. Pristao bih na 161mm, ali ne i na 162. Mora se negdje staviti limit.

 Nema limita. Veci ekran veca produktivnost, vece uzivanje u sadržaju. 

Ako ti je velik za trcanje - sat+sluše i sve riješeno. 

14 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobro, ajde, nagovorili ste me. Uzeo A55 8/256 za 330 preko oglasnika (kupljen jučer uz produženje pretplate).

 

A stari nek se navikava na tablete... Nema smisla da daje(m) 500-600 za neki manji iz S linije, kad bi mu vjerojatno i neki A2x A3x bio sasvim dovoljan.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kratos091 kaže...

Dobro, ajde, nagovorili ste me. Uzeo A55 8/256 za 330 preko oglasnika (kupljen jučer uz produženje pretplate).

 

A stari nek se navikava na tablete...

Općenito, nije samo veličina ekrana problem, nego i težina. Zadnji koliko toliko normalni mobitel bio je Xiaomi Mi 11 lite 5g (i onaj njegov nasljednik NE) iz 2021. sa 150 grama. Tanak i dosta lagan. Ovo su sve cigle, doslovno. Niti možeš jednom rukom dosegnuti gornji dio ekrana, niti ga možeš lagano držati u ruci u nekim položajima kada ti je mobitel u povišenom položaju jer se umoriš.

 

 

 

 

14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, znam. Zato je moj Pixel 4A prije par tjedana dobio novu bateriju i nadam se koristit ga još barem 2-3 godine.

 

Da sad moram uzeti nešto, mogu birati između Zenfone 10, S23 i iPhone I guess..

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kad su mobiteli bili mali tanki i lagani su svi prigovarali da su nekvalitetni sa nikakvim baterijama. Očito je da publika želi velike robusne uređaje sa što većim baterijama. Ostalo je niša koja ne daje dobre prodajne rezultate. Primjer - Asusov Zenfone 9. Recenzenti ga nahvalili da je sjajan kompaktni flagship koji se toliko dobro prodavao da je zenfone 10 generični veliki mobitel. Jednostavno širi puk ne zanima. Once you go black you never go back jbg, ispod gabarita i specki svoje samsung ultre ne idem. Da postoji veći i bolji "ultra super" po višoj cijeni, kupio bih njega. Fold telefone ne koristim zato što sam često u prašnjavoj okolini (vodim gradilište). Da trčim, koristio bi sat ili imao onaj povez oko ruke u kojem je mobitel. Veličina i težina su nužno zlo za maksimalno uživanje u mobitelu. Uređaj koji mi mijenja 10 drugih uređaja i koji koristim za posao, bilješke, foto, video, igre itd itd mora biti najbolje što postoji za mene. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 12:54 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je totalno suprotno. 6.0" ili ovih 6.1" na S23 mi je top. Ima manju težinu, neusporedivo je manje nesklavoran i lakši za rukovanje od prijašnjeg Pixel8Pro koji je imao 6.7".

Drage volje bi imao 2-3mm deblji uređaj u zamjenu za 500-600 mah baterije.

 

 

 

 

 

Halo Bing! Kako bratac?
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Nema limita. Veci ekran veca produktivnost, vece uzivanje u sadržaju. 

Ako ti je velik za trcanje - sat+sluše i sve riješeno. 

 

Mogu li preko sata slušati audio knjigu dok trčim i mogu li se slišalice spojiti na sat? Koliko dođe takav sat ako moram kupiti i novi mobitel i pametni sat?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 16:36 (Korny1603987).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...
thebatman kaže...

 Nema limita. Veci ekran veca produktivnost, vece uzivanje u sadržaju. 

Ako ti je velik za trcanje - sat+sluše i sve riješeno. 

 

Mogu li preko sata slušati audio knjigu dok trčim i mogu li se slišalice spojiti na sat? Koliko dođe takav sat ako moram kupiti i novi mobitel i pametni sat?

 Mozes. 

Bilo koji huawei gt. 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Kad su mobiteli bili mali tanki i lagani su svi prigovarali da su nekvalitetni sa nikakvim baterijama. Očito je da publika želi velike robusne uređaje sa što većim baterijama. Ostalo je niša koja ne daje dobre prodajne rezultate. Primjer - Asusov Zenfone 9. Recenzenti ga nahvalili da je sjajan kompaktni flagship koji se toliko dobro prodavao da je zenfone 10 generični veliki mobitel. Jednostavno širi puk ne zanima. Once you go black you never go back jbg, ispod gabarita i specki svoje samsung ultre ne idem. Da postoji veći i bolji "ultra super" po višoj cijeni, kupio bih njega. Fold telefone ne koristim zato što sam često u prašnjavoj okolini (vodim gradilište). Da trčim, koristio bi sat ili imao onaj povez oko ruke u kojem je mobitel. Veličina i težina su nužno zlo za maksimalno uživanje u mobitelu. Uređaj koji mi mijenja 10 drugih uređaja i koji koristim za posao, bilješke, foto, video, igre itd itd mora biti najbolje što postoji za mene. 

 Kao što bi ti netko drugi napisao, nemam pojma tko je to prigovarao da su tanki i lagani mobiteli nekvalitetni (usput, najavljuje se u glasinama kako će Iphone 17 biti tanak). O nekvaliteti su vjerojatno sudili oni koji su a YT-u i drugdje gledali pojedince poput Jerry rig everything kako fizički maltretiraju mobitele dok ih ne unište. Ili curice koje mobitele nose u stražnjim džepovima hlača, pa sjednu na njih. Ne kužim tu modu, pogotovo ne kada su oko tebe džepari u javnom prijevozu i na ulici. Mislim da je i na ovom forumu bilo ljudi koji su svijali mobitele čak i u prednjim džepovima hlača. Niti jedan mobitel nije neuništiv, pa je samo pitanje tko će ga i kako oštetiti više ili manje.

 

Asusi, ne 9 i 10, nego 10 i 11. 10 je bio zadnji mali i sada se kod nas prodaje za preko 700 EUR-a u trgovinama za koje baš nisam siguran da ga uopće više mogu nabaviti. Meni su takvi mobiteli super, premda mi vid slabi s godinama. Jer njime mogu upravljati jednom rukom i stane u svaki džep. Ovi monstrumi od skoro 7" nisu praktični. Sjećam se kako su neki koristili i tablete sa SIM utorom za teleforanje. Zenfone 11 je klasični velik mobitel i o njemu se nakon izlaska na tržište više apsolutni ništa ne čuje. O Zenfonu 8, 9 i 10 se ipak pisalo više.

 

Meni je mobitel i dalje samo zamjena za PC ili laptop za sve što nije nužno i hitno napravit u taj tren. Hrpu toga ne mogu napraviti lako na mobitelu, ma kako veliki ekran imao. Fale mi miš i tipkovnica. A za obično telefoniranje dobar je bilo koji mobitel kupljen na kiosku s novinama ili u pošti.

 

"Jednostavno širi puk ne zanima." - pul koristi što mu se da i što netko proglasi modom. Mi malo stariji jako dobro pamtimo mobitele sa sitnim ekranima. I Apple oteže s tim malim novim SE mobitelom i pitanje je hoće li na tržište pustiti takav mobitel u 2025.

 

Mislim da bi ti trčanje s mobitelom debelo preko 200g ipak u nekom trenutku prisjelo.

 

"Uređaj koji mi mijenja 10 drugih uređaja i koji koristim za posao, bilješke, foto, video, igre itd itd mora biti najbolje što postoji za mene. " - ja se trudim da tako ne bude. Ako ništa drugo, bit će i zahvalne oči i vratna kralježnica.

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Namjerno ne žele napraviti manji uređaj koji je recimo 200-300 eura.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi,

Ako moze pomoc u izboru mobitela. Dva ponudjena su:

Honor Magic6 Lite;

Galaxy A55 128Gb.

 

Nista zahtjevno, pozivi, navigacija, sms, malo drustvenih mreza i yt. Bez igranja igrica.

Hvala.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Magic 6 Lite zbog više memorije, izrade, ekrana, fluidnosti i cijene
A55 zbog podrške, softvera, IP67, stereo zvučnika...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 Taj Honor koristi čip iz 2022. Ne može biti fluidniji i brži od A55 sa OneUI.

Mislim generalno je u ovoj dvojbi A55 mnogo bolji izbor

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marionezi82 kaže...

Pozdrav ljudi,

Ako moze pomoc u izboru mobitela. Dva ponudjena su:

Honor Magic6 Lite;

Galaxy A55 128Gb.

 

Nista zahtjevno, pozivi, navigacija, sms, malo drustvenih mreza i yt. Bez igranja igrica.

Hvala.....

 A55. Noviji procesor, ravni ekran, kvalitetnija kamera (Magic5 lite je bio katastrofa, ovaj ne malo bolji), podržava e-sim, podržava noviji BT, noviji WiFi (Honor: Bluetooth Bluetooth 5.1 WiFi standard Wi-Fi 5: 802.11ac; A55: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, 5.3, A2DP, LE), zaštita ekrana Corning Gorilla Glass Victus+, duga osftverska podrška, stereo zvučnici, micro SD kartica, IP67 (Honor samo IP53), bolja selfie kamera

 

Magic 6 lite: ima kameru 108MP (A55:50MP ali su sve to mambo jambo kemije s fotkama), malo brže punjenje, te je nešto lakši, ima bateriju mrvicu većeg kapaciteta, nešto svjetliji ekran s većim dpi-em.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 12:27 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sta bi izabrali između navedenih:

One plus 12
Honor Magic 6 Pro
Xiaomi 14.

Trenutno sam na Google pixel 8.

Naginjem na xiaomi zbog ravnog ekrana i dimenzija)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, treba mi mob za starog. Trenutno sto sam nasao je Xiaomi Redmi Note 13 8GB/256GB za 180 eura u ducanu (SD). Moze i polovno, ali da nije otvaran iz kutije kako bi se reklo.. Ugl, tako nesto oko 200 eura gledam.

Zanima me Samsung alternativa isto jer stari voli Samsung.. Kolko vidim na internetu to je Samsung A15 ili A25??

0 Xiaomi Redmi Note 13 8GB/256GB
0 Samsung A15 6GB/128GB
3 nadodat za A25 6GB/128GB
1 kupit nesto drugo novo..
0 polovno se snađi, traži..
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 13:29 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice