Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.603
|
čitano: 11.360.382
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrbean kaže...
Sta bi izabrali između navedenih:

One plus 12
Honor Magic 6 Pro
Xiaomi 14.

Trenutno sam na Google pixel 8.

Naginjem na xiaomi zbog ravnog ekrana i dimenzija)

 Od tih magic bi gledao, a u tom rangu se nađe i s24 ultra. 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...

Pozdrav, treba mi mob za starog. Trenutno sto sam nasao je Xiaomi Redmi Note 13 8GB/256GB za 180 eura u ducanu (SD). Moze i polovno, ali da nije otvaran iz kutije kako bi se reklo.. Ugl, tako nesto oko 200 eura gledam.

Zanima me Samsung alternativa isto jer stari voli Samsung.. Kolko vidim na internetu to je Samsung A15 ili A25??

 

I ja se lagano spremam za zamjenu svog Realme 8. Ne žurim se, mislim da ću pričekati do termina "crnog petka".
Obično si na GSMarena u filter stavim sve što mi treba da dobijem prijedloge.

Samsung A15 i A25 su stari godinu dana, ali su zanimljivi jer imaju dugoročne nadogradnje, a i malo im je cijena pala. Iskreno nikad nisam imao Samsung, od kada je pametnih telefona uvijek imam Xiaomi, Realme i slične telefone.


Pogledaj ovo: možda ti meni možeš dati neki prijedlog jer kako vidim ciljamo na isti rang i profil telefona

gsmarena - Best midrange all-rounders 2024

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 16:14 (Korny1603987).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pogledam, fala. Ne znam mogu li cekat crni petak jer starom ne radi zvuk kod poziva na Mi 8 koji zacudo inace jos uvijek radi solidno. To je bio moj prvi Xiaomi.. nakon toga Mi 11 Lite 5G koji se random ugasio nakon 2g i sad imam 13T. Ja bi mu najradje Samsunga, ali verzije sa 8GB/256GB su dost skuplje, sta god gledao. Nez kolko je dovoljno 6GB na recimo A25..
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za nas prosječne korisnike  6/128 je uglavnom dosta na svakom mobitelu. Od "diska" trošim oko 64GB iliti polovicu toga. Za sada mi A25 vodi u potrazi za mobitelom, ali gledam Xiaomi, Motorolu i slične brandove koji nude nešto za cca 250 EUR.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 Taj Honor koristi čip iz 2022. Ne može biti fluidniji i brži od A55 sa OneUI.

Mislim generalno je u ovoj dvojbi A55 mnogo bolji izbor

 Odi negdje gdje su izloženi ako nisi probao pa se uvjeri....

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...
Pogledam, fala. Ne znam mogu li cekat crni petak jer starom ne radi zvuk kod poziva na Mi 8 koji zacudo inace jos uvijek radi solidno. To je bio moj prvi Xiaomi.. nakon toga Mi 11 Lite 5G koji se random ugasio nakon 2g i sad imam 13T. Ja bi mu najradje Samsunga, ali verzije sa 8GB/256GB su dost skuplje, sta god gledao. Nez kolko je dovoljno 6GB na recimo A25..

Jesi li razmišljao da odeš u najbliži servis i daš tipa 17e za zamjenu zvučnika?!

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sta je najbolje nije mi palo napamet. Jednom sam iso u servis za mob zbog neke gluposti, ne sjecam se tocno, pa su mi rekli suludu cijenu tako da nisam ni pomislio.. Problem je sto se zvuk normalno reproducira sa bilocega sto nije poziv. Mozda je softverski problem ili ima neki zvucnik koji se aktivira samo kod poziva.. Mogao bih pitat, nije losa ideja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Za nas prosječne korisnike  6/128 je uglavnom dosta na svakom mobitelu. Od "diska" trošim oko 64GB iliti polovicu toga. Za sada mi A25 vodi u potrazi za mobitelom, ali gledam Xiaomi, Motorolu i slične brandove koji nude nešto za cca 250 EUR.

 Uzmes za 200e s njuskala s21fe i imas 5x bolji mob. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marionezi82 kaže...

Pozdrav ljudi,

Ako moze pomoc u izboru mobitela. Dva ponudjena su:

Honor Magic6 Lite;

Galaxy A55 128Gb.

 

Nista zahtjevno, pozivi, navigacija, sms, malo drustvenih mreza i yt. Bez igranja igrica.

Hvala.....

 

  Telefoni nisu iz istog cjenovnog ranga pa ne možeš uspoeređivat. Samsung nudi više ali i je i nešto skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 9:40 (Memphis).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...
Sta je najbolje nije mi palo napamet. Jednom sam iso u servis za mob zbog neke gluposti, ne sjecam se tocno, pa su mi rekli suludu cijenu tako da nisam ni pomislio.. Problem je sto se zvuk normalno reproducira sa bilocega sto nije poziv. Mozda je softverski problem ili ima neki zvucnik koji se aktivira samo kod poziva.. Mogao bih pitat, nije losa ideja.

Pogledaj na internetu koliko zvučnika i kakvih ima taj mobitel. Svi prikazi mobitela koje rade razni tipovi na YT-u i na Webu stanu isključivo na zvučnicima reprodukciju glazbe i sl., ali nikada ali baš nikada ne testiraju zvuk slušalice koji služi za razgovore. To ih ne zanima. Onda su neki proizvođači poput Samsunga spoje to dvoje, pa gornji zvučnik koji je zapravu u slušalici, služi i kao slušalica tj.u njemu čuješ glas sugovornika, ali ga čuju i svi oko tebe u krugu 5-10 metara, što zna biti jako neugodno. Sad je pitanje kakav zvučnik u slušalici ima taj stari mobitel. Možda ga se može zamijeniti po normalnoj cijeni. Danas u Hrvatskoj ima puno servisa mobitela.

 

Dijelova ima: https://www.aliexpress.com/item/33015613838.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 11:35 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Korny1603987 kaže...

Za nas prosječne korisnike  6/128 je uglavnom dosta na svakom mobitelu. Od "diska" trošim oko 64GB iliti polovicu toga. Za sada mi A25 vodi u potrazi za mobitelom, ali gledam Xiaomi, Motorolu i slične brandove koji nude nešto za cca 250 EUR.

 Uzmes za 200e s njuskala s21fe i imas 5x bolji mob. 

 

Ali novi "zapakovani" dođu 360 EURa, a polovni od 210 EUR imaju 2 godine korištenu bateriju koja je sastavni dio mobitela? Znamo da baterije nakon 2-3 godine nisu što bile.

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

The_Fichek

Ako ideš na novi mob za staroga a ne na popravak, razmotri si možda i Motorolu G72 ili G54 Power...

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_Fichek kaže...
Sta je najbolje nije mi palo napamet. Jednom sam iso u servis za mob zbog neke gluposti, ne sjecam se tocno, pa su mi rekli suludu cijenu tako da nisam ni pomislio.. Problem je sto se zvuk normalno reproducira sa bilocega sto nije poziv. Mozda je softverski problem ili ima neki zvucnik koji se aktivira samo kod poziva.. Mogao bih pitat, nije losa ideja.

 Rekao sam ti prosječnu cijenu zamjene u mom gradu/kolega ima servis pa od tuda info, nije sve za otpis, posebice ako još može poslužiti

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...
thebatman kaže...
Korny1603987 kaže...

Za nas prosječne korisnike  6/128 je uglavnom dosta na svakom mobitelu. Od "diska" trošim oko 64GB iliti polovicu toga. Za sada mi A25 vodi u potrazi za mobitelom, ali gledam Xiaomi, Motorolu i slične brandove koji nude nešto za cca 250 EUR.

 Uzmes za 200e s njuskala s21fe i imas 5x bolji mob. 

 

Ali novi "zapakovani" dođu 360 EURa, a polovni od 210 EUR imaju 2 godine korištenu bateriju koja je sastavni dio mobitela? Znamo da baterije nakon 2-3 godine nisu što bile.

  Nisu. Tim više jer ne znaš kako je netko koristio mobitel. Meni je na pretprošlom mobitelu prva i originalna baterija otišla točno nakon 2 godine, a zamjenska nakon 5, pa je sada u njemu treća baterija po redu. Na prethodnom mobitelu je baterija otišla nakon 5 godina, ali je mobitel bio puno na suncu pod šajbom auta jer je služio za navigaciju, pa bi se usijao. Tako da je u njemu sada druga po redu baterija.

 

Ako je mobitel u jako dobrom ili čak izvrsnom stanju (maska + zaštitno staklo), promjena baterije ne bi trebala biti skupa investicija. Da sada kupujem rabljeni mobitel, prva stvar bila bi promjena baterije, ma što mi prvi vlasnik rekao (da je baterija u super stanju, kao prvog dana - moš' mislit).

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam si pametan. Do sada mi se nekako Samsung A25 sviđa kao uređaj koji bi zadovoljio moje niske potrebe. Njuškalo mi djeluje kao dobra ideja za ljude koji žele kupiti skupe mobitele stare 1-2 godine, a zapakovane i u pola cijene. Ali nije njuškalo najsretnije rješenje za onoga tko traži nešto novo i zapakovano za 200-250 EUR.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Nisam si pametan. Do sada mi se nekako Samsung A25 sviđa kao uređaj koji bi zadovoljio moje niske potrebe. Njuškalo mi djeluje kao dobra ideja za ljude koji žele kupiti skupe mobitele stare 1-2 godine, a zapakovane i u pola cijene. Ali nije njuškalo najsretnije rješenje za onoga tko traži nešto novo i zapakovano za 200-250 EUR.

 Tu ti ne mogu pomoći, jer je meni oglasnik uvijek služio da prodam svoj rabljeni mobitel. Nikada nisam kupio mobitel iz oglasnika. Uvijek u trgovini ili jako davno uz ugovor od operatrea. Ali do neke cijene. Dva zadnja do 200 EUR-a vrijednosti (tada 1500 kuna), ovaj zadnji je zbog inflacije koštao 250-270 EUR-a, kako gdje (postavio sam si granicu 300 EUR-a). Više od toga jednostavno ne dam. Nemam nikakav službeni mobitel (i bolje da nemam), pa se ni tu ne mogu nadati nekoj bijesnoj pili poput nekih.

 

Sada su bili popusti zbog početka škole. Onda će stići Crni petak (kod nas nikada nismo imali dobre popuste, ali se možda dogodi čudo) i onda Božić. Netko će dati neki veći popust, samo treba pratiti situaciju.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako može pomoć!

Poklon za studenticu, ili ako imate još koji prijedlog, kupovina je HR trgovine. Tnx 😀

1 Honor Magic 6 Lite 5G 8GB/256G
0 Samsung Galaxy A25 5G 8GB/256G
2 Xiaomi POCO X6 5G 8GB/256GB
2 Samsung Galaxy A35 5G 6GB/128G
8 Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8GB/2
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je Xiaomijev MIUI u zadnjih par godina kada već postoji ljubav prema Redmiju Note 13? Imao sam ga prije 5-6 godina i nije mi se nešto dopadao tada u smislu brzine.

 
0 0 hvala 0
6 dana
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kakav je Xiaomijev MIUI u zadnjih par godina kada već postoji ljubav prema Redmiju Note 13? Imao sam ga prije 5-6 godina i nije mi se nešto dopadao tada u smislu brzine.

 Daleko najisplativiji mobitel, dobije se najviše za uloženi novac. MIUI ako slučajno ne odgovara postoje različiti launcheri. Ali kako mobitel radi to je drugi par cipela, više se hvali Samsungov softver, evo dva komentara sa gsm arene. 

 

  • "Shahid
  • UUK
  • 08 Sep 2024

I recently purchased the Redmi 13 Pro 8/256 GB from the Xiaomi Store in Pakistan, expecting a high-quality device with exceptional camera capabilities, particularly with its touted 200 MP camera. Unfortunately, my experience has been extremely disappointing. The image and video quality falls short of expectations, failing to meet the claimed standards. Furthermore, I've encountered several issues, including rapid battery drain, frequent overheating, and other drawbacks. Given its premium price point of PKR 70,000 in Pakistan, I believe it's grossly overpriced. In my opinion, a 70% price reduction would be more justified, considering its subpar performance. Until then, I would not recommend anyone purchasing this device. My experience with this phone has been nothing short of frustrating."

 

  • Anonymous
  • bkD
  • 03 Sep 2024

Meh, I'm not impressed with this phone. They missed the mark with the half-baked software, subpar battery life, bad thermals, buggy video stabilization, bad selfie camera, and downgraded Wi-Fi from Note 12 Pro.

Hopefully the Note 14 Pro will be much better."

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_13_pro-reviews-12581.php

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 18:47 (Peceno_pilence).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa i pričam o tome da mi danas i nije bitno koliko je nov i jak procesor ili grafički procesor u mobitelu. Mislim da je hardver stigao do neke točke ugodnog korištenja ma što se uzelo. Više mi je do softvera, ugode korištenja, manjka bugova i softverske podrške.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kakav je Xiaomijev MIUI u zadnjih par godina kada već postoji ljubav prema Redmiju Note 13? Imao sam ga prije 5-6 godina i nije mi se nešto dopadao tada u smislu brzine.

 Zamijenio ga je HyperOS. Sličan. Ali s njim za sada nemam nikakvih problema. Note 12 Pro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 22:15 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Peceno_pilence kaže...
Korny1603987 kaže...

Kakav je Xiaomijev MIUI u zadnjih par godina kada već postoji ljubav prema Redmiju Note 13? Imao sam ga prije 5-6 godina i nije mi se nešto dopadao tada u smislu brzine.

 Daleko najisplativiji mobitel, dobije se najviše za uloženi novac. MIUI ako slučajno ne odgovara postoje različiti launcheri. Ali kako mobitel radi to je drugi par cipela, više se hvali Samsungov softver, evo dva komentara sa gsm arene. 

 

  • "Shahid
  • UUK
  • 08 Sep 2024

I recently purchased the Redmi 13 Pro 8/256 GB from the Xiaomi Store in Pakistan, expecting a high-quality device with exceptional camera capabilities, particularly with its touted 200 MP camera. Unfortunately, my experience has been extremely disappointing. The image and video quality falls short of expectations, failing to meet the claimed standards. Furthermore, I've encountered several issues, including rapid battery drain, frequent overheating, and other drawbacks. Given its premium price point of PKR 70,000 in Pakistan, I believe it's grossly overpriced. In my opinion, a 70% price reduction would be more justified, considering its subpar performance. Until then, I would not recommend anyone purchasing this device. My experience with this phone has been nothing short of frustrating."

 

  • Anonymous
  • bkD
  • 03 Sep 2024

Meh, I'm not impressed with this phone. They missed the mark with the half-baked software, subpar battery life, bad thermals, buggy video stabilization, bad selfie camera, and downgraded Wi-Fi from Note 12 Pro.

Hopefully the Note 14 Pro will be much better."

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_13_pro-reviews-12581.php

 Čuvajte se tih komentara na GSM Areni. 90% komentara su smeće, svađanje, provociranje i sl. Rijetko tko napiše kratak i kvalitetan komentar.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

na gsmareni samo tražim mobitele koji zadovoljavaju neke moje osobne gabarite. Ne čitam komentare dolje.

 

Motorola Moto S50 - Full phone specifications (gsmarena.com)

 

Ako ovo bude prihvatljive cijene, kupujem. Napokon mali mobitel u 2024. godini, a koji nije flagship cijene.

Ekipa, ako netko vidi ovo za kupiti kod nas ili kod neke sigurne inozemne trgovine neka me cimne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 16:03 (Korny1603987).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice