Kad će ta integracija?

poruka: 35
|
čitano: 8.176
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad će ta integracija?".
11 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

cista glupost {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 17:57 (nix2811).
Moj PC  
5 2 hvala 0
13 godina
offline
Kad će ta integracija?

Uf, Volkswagen i Apple su idealan par. Dva najprecijenjenija branda, svaki u svojoj industriji. (oboje su solidni, no realno ništa tako ekstra kak ih se prikazuje)

 

Stvarno je fascinantno kolko ta integracija sporo ide, obzirom da mi se to činilo kao nešto što će se prirodno vrlo brzo stopiti. Možda ovakva integracija više smisla ima kod električnih vozila za provjeru napunjenosti baterije i planiranje putovanja.

 

Hyundai je čini se to dosta ozbiljno shvatio:

http://news.softpedia.com/news/Hyundai-and-Kia-Get-Google-Maps-Integration-and-Voice-Search-318058.shtml

http://gigaom.com/2012/12/28/hyundai-wants-your-nfc-enabled-smartphone-to-be-your-car-keys/

Moj PC  
12 3 hvala 0
12 godina
offline
Kad će ta integracija?

VW nije precijenjen. To je solidan auto koji kosta kao i slicni dobri automobili u klasi. Osobno ih ne volim ali ne smatram ih precijenjenima. Precijenjeni su npr Volvo, Audi, Lancia,Toyota...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 18:48 (BlueMax).
 
7 27 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kad će ta integracija?

umjesto ugrađivanja 'seta dokova', trebalo bi poraditi na standardizaciji bežičnog punjenja i napraviti ladicu koja paše svim (novim) modelima. komunikacija preko bluetootha i bok. i eventualno sačekati da apple sredi karte {#}{#}

 
3 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kad će ta integracija?

U autima što manje elektronike! = jedini recept za sigurnu i dugotrajnu vožnju!

 
15 12 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
clipper kaže...

U autima što manje elektronike! = jedini recept za sigurnu i dugotrajnu vožnju!

Kako se aktivira airbag? kako radi ABS? ESR....?

13 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
BlueMax kaže...

VW nije precijenjen. To je solidan auto koji kosta kao i slicni dobri automobili u klasi. Osobno ih ne volim ali ne smatram ih precijenjenima. Precijenjeni su npr Volvo, Audi, Lancia,Toyota...

 

Da je Golf proglašen najboljim autom 2013, a realno nije apsolutno ništa novoga donio, dok recimo Mzda 6 koja je stvarno napravila ogromne korake u svim poljima nije ušao ni u top 10 dovoljno govori. 

Pogledaj si malo bolje cjenik, novi Golf minimalno košta 125k, dok Aurisa možeš dobiti za 116k. Lanciu uopće ne znam otkud si izvukao obzirom da je već desetljećima na rubu propasti.

15 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
Realno gledajuci golf od serije 4 je skoro pa isti auto,malo se zategnu bore I tp je odmah novi auto...a sto se tice applea I integracije I inovacije pa kako da ocekujemo od njih nesto kad to jos niko nije izmislio pa nemaju sta da iskopiraju I predstave kao revolucionarno.
13 godina
offline
Kad će ta integracija?

VW je stekao slavu na starijim modelima tj. Golfu 1 i 2. Sve poslije toga nije ništa posebno. Dosadno i precijenjeno.

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
Chronosus kaže...
BlueMax kaže...

VW nije precijenjen. To je solidan auto koji kosta kao i slicni dobri automobili u klasi. Osobno ih ne volim ali ne smatram ih precijenjenima. Precijenjeni su npr Volvo, Audi, Lancia,Toyota...

 

Da je Golf proglašen najboljim autom 2013, a realno nije apsolutno ništa novoga donio, dok recimo Mzda 6 koja je stvarno napravila ogromne korake u svim poljima nije ušao ni u top 10 dovoljno govori. 

Pogledaj si malo bolje cjenik, novi Golf minimalno košta 125k, dok Aurisa možeš dobiti za 116k. Lanciu uopće ne znam otkud si izvukao obzirom da je već desetljećima na rubu propasti.

Golf zaista je ono sto pise u reklami auto za svakoga. Ono sto je dobro za svakoga najcesce za nikoga nije "bas dobro". Cinjenica je da je VW najprodavaniji auto u svijetu. 

 

Koliko kosta Auris 1.6 benzinac a koliko golf 1.6 benzinac (istina, poprilicna je razlika u snazi) ? koliko ces za 5 godina dobit za tog golfa a koliko za auris?

 

Mazda 6, prelijep auto i vjerojatno moja slijedeca kupovina. Nek se malo dokaze i zalijeci djecije bolesti.

 

Posto spominjes Auris pretpostavljam da si reagirao na moje spominjanje Toyote kao precijenjenog automobila. Vozim Toyotu. Kupljena nova. Valjda znam o cemu govorim. Kupovao sam kad su Mazda i Honda bile na zalasku linije i nisam htio imat staru liniju auta. Iz prve ruke ti tvrdim da su Honda Accord 2.0 ili Mazda 6 2.0 puno bolji automobili u svakom pogledu od Avensis 2.0 a kostaju dosta manje. Ako to nije precijenjenost onda ne znam sto je.

 

Lancia za koju kazes da je na rubu propasti takodjer ima napucane cijene.

Audi (vozio 1.9TDI 2006 god.) je zamaskirani VW kojeg placas 30% vise. Vrhunski dizajn i katastrofalna pouzdanost.

Volvo, smece kakvog nema.

 

Da se razumijemo, ja ne volim Golfove i nikad ga sebi ne bi kupio, no realno gledajuci, posebno ako se uzme u obzir drzanje cijene, to uopce nije losa kupovina (kome ne smeta da se vozi u tvrdom gofnu bez ikakvog uzitka u voznji).

16 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

cijenu mu drzi mentalni sklop naseg trzista rabljenim automobilima. 

zatim enormna kolicina zamjenskih dijelova iz italije.  rijetki su ti sto cijeli zivotni vijek kupuju original dijelove.

i komparirajte cijene dizela, te nenormalnu stvar na kojoj sam ostao sokiran.   novi TDI, trosi litru ulja na 8000km.   zato  im je i servis na 8000,a ne na 15k.

 

sto je polovni vw mentalni sklop?   strahovit broj poznanika koji su u minusu na tekucem i koji kupe pasata sa 150-180k km i kazu.."tek se razradio".    tj taman mu ga je prvi gazda uvalio da obavi veci servis od 15k kuna.  provjerite posto su krajnice :))

uvale im ga po 50 000kn.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Kad će ta integracija?

to se ja odavno već pitam kad će u autu napravit univerzalnu središnju konzolu gdje će se samo umetnuti tablet, i na njemu imaš sve, od navigacije, glazbe,neta,.....   paralelnog upravljanja sa nekim sustavima auta, kao klimom....

 

kad parkiraš, izvadiš tablet, i odneseš sa sobom doma

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 20:35 (bus).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?

VW = Call Of Duty, sve već viđeno prije..

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će ta integracija?
sve sto mi treba u autu je punjac i bt
eventualno nosac za mob
16 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

Nemojte o autima sudit po izgledu ili opremi. Glavna razlika izmedju Golfa i puno drugih auti je u njegovoj fantasticnoj karosoriji i stabilnosti.

 

Postavlja se pitanje sto je to integracija. Za povezivanje s telefonom vec dugo postoje handsfreeovi ili bluetoothovi. Ako je bluetooth onda se mogu prenjeti i kontakti i pozivati putem kontrola iz auta. Upravljanje autom putem telefona je stupidno jer to znaci da se odvlaci paznja od voznje sto znaci samo probleme. Internet povezivanje takodjer dela putem bluetootha ali cemu? Mogao bi auto imati webserver i tako prikazati dodatne info. Kome? Pa 99.999% ljudi nema pojma sto to znaci 0.1G ubrzanje ili neka drugo.

Kod povezivanja (Internet sharing) postavlja se pitanje sigurnosti. Dal bi volili da vam se netko spoji na auto i prcka po njemu?

Pa nemaju auti badava karticu za pristup glavnom kompjuteru. Bez koda ne moze ni serviser uci. Svako malo je neka vijest da je nesto probijeno. Kaj zelite citati kao je probijen neki auto i kako ga balavac mobitelom moze ukrasti?

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Kad će ta integracija?

Moj Ceed će biti tri godine u sedmom mjesecu i ima konektor u koji se ušteka kablić za spajanje iPhone/iPoda, naravno, ne i za zadnji na kojemu su promjenili konektor. I koliko znam kontrole na volanu se mogu koristiti za šaltanje pjesama koje idu sa iPhone/iPoda. OK, nije dock kao na ovome, no nije da su otkrili toplu vodu. A podatci o motoru, ulju itd... isto nisu ništa novo, sa bluetooth OBD2 adapterom to dobijem na svom S2, ili bilo kojem android uređaju, a siguran sam da postoji neki program i za iPhone. Ta funkcionalnost je vjerojatno upravo to OBD2 podatci koje aplikacija interpretira. Sve u svemu, kako i autor kaže, ne vidim za što su potrošili toliko vremena. Ne bi me čudilo da takve stvari već postoje kao kitovi za razne modele auta. Barem sudeći po raznim pimp my ride show-ovima...

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
Potrosili su toliko vremena i trose ga zato jer za usranu navigaciju naplacuju 1000 eura a u pravilu je losija od one koju kupis u ducanu za 100 eura. Cekaju zato jer auto radio koji kosta 100 kn prodaju po 1000 kn.
Ove rasprave o VW su smeh tipican za mentalni sklop gastarbeitera ili nekoga ko nema ukusa ili nema novaca za premium.
VW vani vozi sirotinja i neki middle class bez ukusa te o njima nitko ne razmislja niti raspravlja. Vani se ljudi loze na BMW, Audi i ostale premium aute.
Svi se rugaju Apple ali bojim se da tak dugo dok Apple ne napravi pomak nitko ne bude.
Npr. Kia i Hyundai su iz iste zemlje od kud je Samsung i LG ali glupanima nije palo na pamet napravit neki uber super duper auto s nekim Android uredajem. Nitko nema maste, know how niti muda napravit nekaj novo.
11 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

Uz malo znanja elektronika danas je već dosta toga moguće

http://openxcplatform.com/

 

A kada proizvođaćima to bude zgodno (i vide neki ROI) bacit će malo love u integraciju kao npr.

http://ford.challengepost.com/

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će ta integracija?
NEW_MAN kaže...
Potrosili su toliko vremena i trose ga zato jer za usranu navigaciju naplacuju 1000 eura a u pravilu je losija od one koju kupis u ducanu za 100 eura. Cekaju zato jer auto radio koji kosta 100 kn prodaju po 1000 kn.
Ove rasprave o VW su smeh tipican za mentalni sklop gastarbeitera ili nekoga ko nema ukusa ili nema novaca za premium.
VW vani vozi sirotinja i neki middle class bez ukusa te o njima nitko ne razmislja niti raspravlja. Vani se ljudi loze na BMW, Audi i ostale premium aute.
Svi se rugaju Apple ali bojim se da tak dugo dok Apple ne napravi pomak nitko ne bude.
Npr. Kia i Hyundai su iz iste zemlje od kud je Samsung i LG ali glupanima nije palo na pamet napravit neki uber super duper auto s nekim Android uredajem. Nitko nema maste, know how niti muda napravit nekaj novo.

True , true!!

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
11 godina
protjeran
offline
Re: Kad će ta integracija?
BlueMax kaže...
clipper kaže...

U autima što manje elektronike! = jedini recept za sigurnu i dugotrajnu vožnju!

Kako se aktivira airbag? kako radi ABS? ESR....?

Zašto cjepidlačiš? Nisam rekao "potpuno bez elektronike", već što manje. Uostalom, kako je netko prije spomenio, dovoljan je nosač za smartphone i punjač...ili laptop sa RS232 priključkom, ako baš hoćemo cijepidlačit.

12 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

brljanje i gledanje u telefon + voznja NOT! 

xfact
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kad će ta integracija?

Za 50 godina ce biti ljudi koji ce zivit iŽivot i Galaxy Život,koji će vozit iAuta i Galaxy Auta,koji će jesti iHranu i Galaxy Hranu,koji će pišati iPišagu i Galaxy Pišagu.Nemam riječi...

The Wicker Man
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će ta integracija?
The Wicker Man kaže...

Za 50 godina ce biti ljudi koji ce zivit iŽivot i Galaxy Život,koji će vozit iAuta i Galaxy Auta,koji će jesti iHranu i Galaxy Hranu,koji će pišati iPišagu i Galaxy Pišagu.Nemam riječi...

iMasturbate?

A da nije slučajno...?
12 godina
offline
Kad će ta integracija?

vw grupacija drzi sve najprodavajnije brendove u auto industrije, a ove godine su kupili jos Alfu i Lanciu, sto znaci da su usli u grupaciju Fiat.

za koju godinu budu vjerojatno uzeli Ferrari i Lambo( sa time da Audi vec sad radi 80% bilo kojeg lamborginia) i sa time budu zaokruzili sve sto vrijedi u autoindustriji i imali kompletan monopol euro automobila sto znaci dali kupis novi fico ili bugatti kupit ces ga od njemca :)

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
C3c1l kaže...

vw grupacija drzi sve najprodavajnije brendove u auto industrije, a ove godine su kupili jos Alfu i Lanciu, sto znaci da su usli u grupaciju Fiat.

za koju godinu budu vjerojatno uzeli Ferrari i Lambo( sa time da Audi vec sad radi 80% bilo kojeg lamborginia) i sa time budu zaokruzili sve sto vrijedi u autoindustriji i imali kompletan monopol euro automobila sto znaci dali kupis novi fico ili bugatti kupit ces ga od njemca :)

VW drzi Ford i Toyotu? dalje nisam citao

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će ta integracija?
NEW_MAN kaže...
VW vani vozi sirotinja i neki middle class bez ukusa te o njima nitko ne razmislja niti raspravlja.

Aha! ... to objašnjava zašto mi moj vw tako odgovara {#}

 

16 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
C´est la vie.
16 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
C3c1l kaže...

vw grupacija drzi sve najprodavajnije brendove u auto industrije, a ove godine su kupili jos Alfu i Lanciu, sto znaci da su usli u grupaciju Fiat.

za koju godinu budu vjerojatno uzeli Ferrari i Lambo( sa time da Audi vec sad radi 80% bilo kojeg lamborginia) i sa time budu zaokruzili sve sto vrijedi u autoindustriji i imali kompletan monopol euro automobila sto znaci dali kupis novi fico ili bugatti kupit ces ga od njemca :)

e jesi svašta namljeo.

nisu kupili alfu ni lanciu.

lambo je u 100% vlasništvu vw-a.

audi r8 = lambo gallardo.

a di su još toyota, ameri (ford, gm), nissan-renault, i ostali japanci, korejci.. o bmw i mercu da ne pričam.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 20:55 (nixass).
12 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
nixass kaže...
C3c1l kaže...

vw grupacija drzi sve najprodavajnije brendove u auto industrije, a ove godine su kupili jos Alfu i Lanciu, sto znaci da su usli u grupaciju Fiat.

za koju godinu budu vjerojatno uzeli Ferrari i Lambo( sa time da Audi vec sad radi 80% bilo kojeg lamborginia) i sa time budu zaokruzili sve sto vrijedi u autoindustriji i imali kompletan monopol euro automobila sto znaci dali kupis novi fico ili bugatti kupit ces ga od njemca :)

e jesi svašta namljeo.

nisu kupili alfu ni lanciu.

lambo je u 100% vlasništvu vw-a.

audi r8 = lambo gallardo.

a di su još toyota, ameri (ford, gm), nissan-renault, i ostali japanci, korejci.. o bmw i mercu da ne pričam.

procitaj si malo

http://www.tportal.hr/lifestyle/autozona/252638/Audi-kupuje-Alfa-Romea.html

 

ameri u europi? naravno, prodaju aute kao slape jel da?

japanci, korejci? prodaju se da, isto kao i bmw i merc, ali ocito nisti skuzio poantu kao niti onaj iznad tebe, sve sto vrijedi bude vw drzao za nekoliko godina u Europi.

nitko im nemoze parirati po prodaji automobila, amen.

16 godina
offline
Re: Kad će ta integracija?
C3c1l kaže...
nixass kaže...
C3c1l kaže...

vw grupacija drzi sve najprodavajnije brendove u auto industrije, a ove godine su kupili jos Alfu i Lanciu, sto znaci da su usli u grupaciju Fiat.

za koju godinu budu vjerojatno uzeli Ferrari i Lambo( sa time da Audi vec sad radi 80% bilo kojeg lamborginia) i sa time budu zaokruzili sve sto vrijedi u autoindustriji i imali kompletan monopol euro automobila sto znaci dali kupis novi fico ili bugatti kupit ces ga od njemca :)

e jesi svašta namljeo.

nisu kupili alfu ni lanciu.

lambo je u 100% vlasništvu vw-a.

audi r8 = lambo gallardo.

a di su još toyota, ameri (ford, gm), nissan-renault, i ostali japanci, korejci.. o bmw i mercu da ne pričam.

procitaj si malo

http://www.tportal.hr/lifestyle/autozona/252638/Audi-kupuje-Alfa-Romea.html

 

ameri u europi? naravno, prodaju aute kao slape jel da?

japanci, korejci? prodaju se da, isto kao i bmw i merc, ali ocito nisti skuzio poantu kao niti onaj iznad tebe, sve sto vrijedi bude vw drzao za nekoliko godina u Europi.

nitko im nemoze parirati po prodaji automobila, amen.

ajde pročitaj ovo sa linka koji si stavio. ja tamo vidim samo nagađanja i upitnike a ne gotov posao.

 

Audi kupuje Alfa Romea?

Glasnogovornici Fiata i Audija ogradili su se od medijskih nagađanja.

navodno, navodno, navodno..

 

a ti kad gledaš prodaju nekog brenda, gledaš kak se prodaje samo u europi il globalno?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 14:31 (nixass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice