Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.172
|
čitano: 5.191.060
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Po meni, Sony je namjerno išao s ovakvom cijenom da makne fokus s drugih stvari, a to je da pro ne nudi dovoljno. Tako da mi je svejedno bio pro 700 ili 800€.

Pokazali su trenutne igre i slabo primjetnu razliku. Garantiram vam da necete primjetiti razliku nakon 1h igranja.

Ljudi ne mare za grafiku, to i pokazuje podatak koliko ih igra na performance modu. Bas oni mare sto je neki objekt u daljini mrvicu oštriji.

Na papiru to super zvuči ali u praksi mislim da razlika nije toliko velika.

 Moram priznati da mi je najzabavniji dio te prezentacije bio kad je Cerny počeo pričati kako je 60 FPS superiornije iskustvo. Spominjao je ako se ne varam kod spidermana na PRO kako je sve fluidnije i kontrole responzivnije . Nakon što su godinama trubili kako je 30FPS cinematic iskustvo. I činjenica da 3/4 igrača bira performance mode dovoljno govori o tome "da se razlika ne vidi".

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Nepotrebna konzola, sve igre rade dobro na PS5 još su k tome skoro sve i na PS4, koja je točno poanta pro modela, oštrija pozadina za 800€.
Očekujem rekordnu prodaju ko i concord 30k-40k primjeraka.
A izgleda da i disk odlazi u povijest i da na PS6 neće ni postojat više.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

 Moram priznati da mi je najzabavniji dio te prezentacije bio kad je Cerny počeo pričati kako je 60 FPS superiornije iskustvo. Spominjao je ako se ne varam kod spidermana na PRO kako je sve fluidnije i kontrole responzivnije . Nakon što su godinama trubili kako je 30FPS cinematic iskustvo. I činjenica da 3/4 igrača bira performance mode dovoljno govori o tome "da se razlika ne vidi".

 

Baš sam nedavno ubo Hogwarts Legacy i gledam klinca kak igra, sve "šteka" za popizdit. Po defaultu je u mislim u 30FPS modu. Kod kretanja i okreta toliko je loše da je fizičko mučenje za gledati, pogotovo na OLEDu.

Prebacim na 120 FPS mod, naravno mrvicu lošija grafika, a sve leti.

 

Svaka čast onima koji igraju igre radi cinematic experiencea.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 12:00 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sorry sto prekidam ps5 pro raspravu ali The Crew 2 je svega 1€ na storeu, pa tko hoce neka ugrabi.
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sorry sto prekidam ps5 pro raspravu ali The Crew 2 je svega 1€ na storeu, pa tko hoce neka ugrabi.

 

I na steamu isto.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za The Crew 2 piše "Not available for purchase" :( 

 

edit: samo za US store

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 12:22 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Kupio sma PS5 kao prvu konzolu i mislim da cu sljedecu propustit. Na PS5 vecinom igram naslove s ps4 tako da si mislim da bi sljedeca konzola mogla bit ps7 ili ako kao i ovdje pretjeraju s cijenom kupim komp...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Van_hohenheim kaže...

Kupio sma PS5 kao prvu konzolu i mislim da cu sljedecu propustit. Na PS5 vecinom igram naslove s ps4 tako da si mislim da bi sljedeca konzola mogla bit ps7 ili ako kao i ovdje pretjeraju s cijenom kupim komp...

 To je već problem gaminga općenito trenutno, a ne PS5. Praktički sve veće igre koje izlaze na PC-u izlaze i na konzoli. Istom logikom onda i na PC-u trenutno igraš sve starije igre iz prošlih generacija. Jednostavno gaming biznis trenutno je u banani. Ako i izađu neke nove igre na koje smo dugo čekali (a i to je rijetkost) onda uglavnom izađu nedovršene.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Šteta, plan je bio PS5 Pro uzeti, premjestiti na njega disk drive sa Slima, strpat ga u dnevni, a Slimaru u sobu s PC-jem gdje se igra COD i brže igre.

Ovako je to zaista previše love. Očekivao sam 650e.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel ima netko da još nije dobio Astro Bot Dualsense? Ja sam prednarucio i platio i još ništa, koji je uopce zakonski rok da pošalju. Rekli su mi mailom da dolazi na adresu day one 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Sony PlayStation 5

odakle?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 18:19 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santa Domenica
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5

Cudno, meni od njih uvjek sve doslo tocno na dan izlaska

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 21:05 (Gemmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Reklamiraju Astro Bot na veliko, a kad sam išao kod njih, drugi dan nakon što je predstavljen, oni ga - nemaju na stanju jer igra još niej stigla.

Bitno da pričaju po medijima dođite čeka vas najbolja igra bla.

 

Ta Sancta je dno dna od dućana.

Know your limits.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jel ima netko da još nije dobio Astro Bot Dualsense? Ja sam prednarucio i platio i još ništa, koji je uopce zakonski rok da pošalju. Rekli su mi mailom da dolazi na adresu day one 😂

 i ja čekam. Rekli mi danas da je spakiran i čeka preuzimanje. A kasne sa slanjem jer imaju inventuru kao.... to su ljudima govorili još prošli tjedan.

 

Rog Ally X čekam od 7.8.... sutra je dostava.  Srozali se od kad su ih Zlovenci kupili

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jel ima netko da još nije dobio Astro Bot Dualsense? Ja sam prednarucio i platio i još ništa, koji je uopce zakonski rok da pošalju. Rekli su mi mailom da dolazi na adresu day one 😂

 Ja čekam kontroler i igru ovo je njihov odgovor

 

Poštovani,

 
Ispričavamo se zbog dužeg vremena koje je potrebno za obradu i predaju vaše narudžbe na isporuku. Trenutno uvodimo novi sustav rada kako bismo poboljšali našu uslugu, no zbog toga se suočavamo s privremenim logističkim poteškoćama. Ulažemo sve napore da što prije riješimo te izazove i vratimo proces isporuke u uobičajeni tijek.
 
Zahvaljujemo na vašem razumijevanju i strpljenju tijekom ovog prijelaznog razdoblja. 
Srdačan pozdrav,
Vaša Sancta Domenica

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

žena već tri tjedna čeka jdnu stvar iz Sancte...isto joj spominju ljetnu inventuru

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...

žena već tri tjedna čeka jdnu stvar iz Sancte...isto joj spominju ljetnu inventuru

 
I moja je tako prije 2 mjeseca čekala od njih 3 tjedna nešto što su imali na lageru.

Sramote se fino. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
online
Sony PlayStation 5

Znači čak i oko onog što bi trebao biti najveći selling point PRO konzole nije 100% da će biti tako. 

 

‘Extremely Challenging To Hit 60 FPS’: Digital Foundry Talks GTA 6 on PS5 Pro

 

https://insider-gaming.com/gta-6-ps5-60-fps-digital-foundry/

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kolko im je samo trebalo: PlayStation 5 dobio mijenjanje pozadina i personaliziranje sučelja

 

Kod nas, EU peasanta će uskoro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Znači čak i oko onog što bi trebao biti najveći selling point PRO konzole nije 100% da će biti tako. 

 

‘Extremely Challenging To Hit 60 FPS’: Digital Foundry Talks GTA 6 on PS5 Pro

 

https://insider-gaming.com/gta-6-ps5-60-fps-digital-foundry/

 

 

 

Pa naravno. Rockstar nikad nije znao optimirati igre.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo javljaju iz pošte da je stigao paket od Santa Domenice.
Sutra cu ga fino odbiti i tražiti refund.
Ako nešto prednarucim i dolazi uz igru, ocekujem to na izlasku a ne tjedan dana poslije.

Ponistio sam narudžbu jos prije par dana ali je njima danima stajala na obradi i ne mogu ju poništiti dok ne vratim paket. Paket koji je stajao danima kod njih.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 20:33 (Gogy7).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

drustvo zna li neko ima li kupiti samo bluetooth dongle za pulse 3d slusalice? danas slucajno slomim bluetooth stick od slusalica... jel mora biti originalni dongle od sonya ili moze neki genericki?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Evo javljaju iz pošte da je stigao paket od Santa Domenice.
Sutra cu ga fino odbiti i tražiti refund.
Ako nešto prednarucim i dolazi uz igru, ocekujem to na izlasku a ne tjedan dana poslije.

Ponistio sam narudžbu jos prije par dana ali je njima danima stajala na obradi i ne mogu ju poništiti dok ne vratim paket. Paket koji je stajao danima kod njih.

 zanimljivo...i mojoj ženi isto jučer oko 20h navečer došla poruka za paket iz sancte

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Znači čak i oko onog što bi trebao biti najveći selling point PRO konzole nije 100% da će biti tako. 

 

‘Extremely Challenging To Hit 60 FPS’: Digital Foundry Talks GTA 6 on PS5 Pro

 

https://insider-gaming.com/gta-6-ps5-60-fps-digital-foundry/

 

 

 

Svaka CPU bound igra - a to su velike open world igre gdje se vrše kompleksne simulacije svijeta, kao BG3, Starfield i očito GTA6 će se možda malo bolje izvoditi na PS5 Pro nego na PS5. PS5 Pro ima nešto sitno dignut CPU clock (oko 200 MHz) a to je nedovoljno za ikakav ozbiljniji boost u takvim igrama.

 

Moja pretpostavka je da Sony nije htio prepumpati PS5 Pro specifikacije jer nisu htjeli da konzola bude toliko dobra da bude konkurencija PS6, a to su i postigli - dobar GPU, slab CPU i ista količina RAM-a čine sustav koji će taman biti dovoljno zastario do PS6.

 

A što se tiče cijene, Sony očito vidi da pravu konkurenciju nemaju - Microsoft je praktički dignuo ruke od Xboxa, to se vidi i po tome da otpuštaju 650 ljudi iz Xbox odijela. Tko kupuje Switch, taj ili nikad ne bi kupio PS5 ili mu je Switch sekundarna konzola. Tko želi PC, taj niti ne razmišlja o PS5 Pro jer se isti ne može mjeriti sa poštenim PC-em.

 

Dodatno, vjerojatno se vode nekakvom logikom da cijene svega otišle u nebo pa pretpostavljaju da su se ljudi naviknuli da je sve skupo pa zašto ne i PS5 Pro.

 

Osobno se nadam da će PS5 Pro doživjeti teški crash and burn kao pouku da su mid-gen refreshi, kada ti niti glavna konzola nije iskorištena kako treba, loša zamisao. 

 

Realno ova generacija ima ogromnih problema sa kvalitetom igara, kako performansama, tako i količinom bug-ova. Generalno, guranje ray tracinga (besmisleni efekt koji vidiš samo ako ti netko uperi prst i kaže što trebaš gledati), kao i izdrkavanje na grafiku je upropastilo ovu generaciju. Sam Cerny je rekao da 75% igrača igra u performance modu igre što znači da je ljudima daleko bitnije kako se igra izvodi nego kako izgleda.

 

Dodatni problem je sve češće korištenje Unreal Engine 5, a još nisam vidio igru koja se vrti u istom a da nije došla sa hrpetinom problema, pogotovo u vidu shader compilation i traversal stutter-a. Epic očito nije izliječio boljke koje su ostale još od UE4, štoviše, još su se stvari pogoršale.

 

Po meni, većina developera bi se trebala koncentrirati na to da osiguraju stabilnih 60 FPS-a, jer za većinu igara je idealno da izgledaju "dovoljno dobro". Tko želi ray ili path tracing, i sve ostale super zahtjevne detalje, taj bi ionako trebao kupiti PC.

 

Ja ću rado (OK ne baš rado) izdvojiti €800 za PS6. Naravno ako specifikacije budu na takvoj razini da opravdaju cijenu. PS5 Pro zasigurno ne pruža takvu vrijednost, niti je vrijedan tih para.

16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam na ps4 pro presao jer je imao 4k podrsku, i zato sta je stari ps4 bio bucan kao avion. Prodao ovo, dodao nekih 200-300 za novu konzolu. Sada da prodam stari, i kupim novi pro trebam dodati 500-600?

Sada je stari debeljko super tih, i zadovoljava u igrama, i nema razloga za mjenjanje do ps6
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 9:32 (Gemmy).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
Sony PlayStation 5

Leaks

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Digli su clock sa 3.500mhz na 3.850mhz sto i nije mala razlika ali naravno nece donjeti nekakvu veliku razliku u performansama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice