NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.819.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gdje će se moći uzeti referenta u EU?

Meni se nekako ona najviše sviđa, a review-e za nju će biti pušteni vjerojatno 3 dana prije izlaska tako da ćemo znati hladi li dobro ili prodaju magiju novim dizajnom

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Gdje će se moći uzeti referenta u EU?

Meni se nekako ona najviše sviđa, a review-e za nju će biti pušteni vjerojatno 3 dana prije izlaska tako da ćemo znati hladi li dobro ili prodaju magiju novim dizajnom

 to i ja čekam referentnu 3070 

be Cool
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

imam gtx 1080,i evo na kraju sam ipak donjeo dobru odluku sto sam preskocio 2000 seriju,sad ubodem 3070 i milina,

iako kontam bit ce i neka 3070ti ili super verzija,pa mozda i to pricekat.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Meni se nekako ona najviše sviđa, a review-e za nju će biti pušteni vjerojatno 3 dana prije izlaska tako da ćemo znati hladi li dobro ili prodaju magiju novim dizajnom

Sigurno hladi efikasnije nego stariji dizajn, ali je li dovoljno efikasno da tiho odvede 320W topline? Hmm..

Referentna 2080 generira 220W topline, cca 36dB buke i pritom radi na oko 75C, a cooler na RTX3080 reklamiraju da je 10dB tiši ili 20C hladniji od onog na RTX2080, kad obe generiraju 320W..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 14:58 (Kaby).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...
MEGATAMA kaže...

To bi svakako bila pametna opcija za skuplji komad hardvera posto uzimam produzenu garanciju za skoro sve sto kupim.

 Tebi će i taj zaključani i7 biti BN za nove kartice, a nešto snažnije se bude skuhalo u tvojoj krletci od kućišta.

Na 4k ultra doslovno ne postoje razlike na jacim otkljucanim CPU. Ako i ima razlika to je par frejmova...

 

Sto se tice temperatura grafa gledat cu uzet sto kvalitetniji model.

Ova moja 2080 strix je tvornicki oc model i 2.7 slot model i u 99% slucajeva ju ne cujem uopce da radi, kuciste je doslovno otvoreno sa svih strana sa tim porama pa zrak cirkulira slobodno.

 

Ali imat cu rtx3080 kroz par dana pa cu rado podjelit dojmove 🥂

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ne zelim pokretati flame war...

 

ali amd bna i to na 1440p rezi s 2080ti

 

dakle video je o tome da li ce i koji procesor trebati da ne bude velikog bna na 3080 ampere grafickama

oni su uzeli 3080xt od amda jer ima najveci boost od svih i konstantan za razliku od 3900 amda, uzeli su intela i9 10900 i izgasili dvije jezgre, stavili su memoriju na istom taktu i niti jedan niti drugi procesor nisu ocani...

 

pogledajte video mozda nekom pomogne...

 

 

dakle zaboravite na Amd Ryzen 3600 i ampere 3800 u kombinaciji (bez da imate znacajan bn), 1440p ne igra ulogu, 4k ima nesto sitne razlike cak... testirali su dakle s 2080ti koje je ekvivalent 3070.

zdrava logika govori da je 3080 puno jaca i da ce bn biti izrazeniji.

 

 

 Pogledao sam ja taj video još sinoć lik jasno kaže nema bottlenecka ni na jednom procesoru intel ima jasno bolje preformanse tj veći fps, ukoliko neko ganja u MP svaki frejm taj treba ići na intel a tko 99% igra singleplayer i tko igra na 1440p/2160p uz ultra detalje te RTX ON da će mu i sa ryzenom biti dobro, od iduće godina svaka igra će imati raytrejs jer dolazi i na konzole. A on će još više opterećivati grafu. Suludo je da sada se kupuje nova matična i procesor gdje ćeš izdvojiti preko 4000kn a veliko je pitanje zapravo kolika će biti razlika u preformansama u recimo Cyberpunku gdje ćeš igrati na visokoj rezoluciji, ultra detaljima, raytrejsom itd. I ova 1080Ti je strašno jaka kartica i dalje i u sve i jednoj igri mi je zakucana na između 95 i 99%, Witcher 3, Far Cry 5, AC Creed Origins,Odyssey, Battlefield V (iako BTF V igram sve na low 1440p zbog većeg frame rejta jer imam 155hz monitor) i tu bude zakucana na 98%, Horizon Zero Dawn, Gta V, RE 2, Doom, Pubg ( isto sve postavke low). Naravno 3080 je očito i više nego duplo jača od 1080Ti, ali eto meni je ryzen koji je na stocku na nekih 40,50% u igrama i ne bojim se da on neće moći terati 3080 preko 90%. Grafu ću uzeti odma pa javim i rezultate. I i da bude BN jako brzo će četvrta generacija ryzena od koje se očekuje značajan skok opet. Suludo mi je kupovati 3070 koja ima stariju GDDR6 memoriju i 2 GB manje i osjetno je slabija a razlika u cijeni je "samo" 2000kn 3080 je baš dosta brža prema grafovima, a ja gledam karticu za dugoročno. Ja sam tip koji igra masovno singleplayer igre tako da ću vam za 2 tjedna poslikati sve kako radi sa ryzenom 3600. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 16:27 (BeLLicus).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

 Eto kad nabavis javi.. Cim vise ljudi s raznim kombinacijama ima grafu tim vise cemo znati.

Svakako ti preporucam da se ne zaletis i da pricekas recenzije ako je to ikako moguce.

 

Bnet: mNik987#2148
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

 Eto kad nabavis javi.. Cim vise ljudi s raznim kombinacijama ima grafu tim vise cemo znati.

Svakako ti preporucam da se ne zaletis i da pricekas recenzije ako je to ikako moguce.

 

 Pa svakako je ne mogu naručit prije 17.9, a recenzije će 14.9 haha... Ali 1080Ti je prodana tako da kupujem sigurno... 

 

 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

 Eto kad nabavis javi.. Cim vise ljudi s raznim kombinacijama ima grafu tim vise cemo znati.

Svakako ti preporucam da se ne zaletis i da pricekas recenzije ako je to ikako moguce.

 

 Pa svakako je ne mogu naručit prije 17.9, a recenzije će 14.9 haha... Ali 1080Ti je prodana tako da kupujem sigurno... 

 

 

 Ma nemoj kupovati još čekaj BIG Navi rambox je u pravu muhahahaha.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

 Eto kad nabavis javi.. Cim vise ljudi s raznim kombinacijama ima grafu tim vise cemo znati.

Svakako ti preporucam da se ne zaletis i da pricekas recenzije ako je to ikako moguce.

 

 Pa svakako je ne mogu naručit prije 17.9, a recenzije će 14.9 haha... Ali 1080Ti je prodana tako da kupujem sigurno... 

 

 

Od kud si odlucio uzet i dali vec znas koji brand zelis?

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

 Eto kad nabavis javi.. Cim vise ljudi s raznim kombinacijama ima grafu tim vise cemo znati.

Svakako ti preporucam da se ne zaletis i da pricekas recenzije ako je to ikako moguce.

 

 Pa svakako je ne mogu naručit prije 17.9, a recenzije će 14.9 haha... Ali 1080Ti je prodana tako da kupujem sigurno... 

 

 

Od kud si odlucio uzet i dali vec znas koji brand zelis?

 Mislim da je rekao najbolju verziju MSI naravno.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi sve ove su predivne..

mene zanima tišina prije bilo cega...

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Uzet ću u Futura It ovdje kod nas u Hrvatskoj, dostavljaju u roku od 24h, izrazito brzi i profesionalni i koliko mi se čini jedini za sada koji će grafe dobiti odma. MSI 3080 Gaming X Trio je moj odbir, još mi je strixica dobra ali Asusovci su pederi koji su nabili 100 eura veću cijenu svojoj samo zato što je strix. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Uzet ću u Futura It ovdje kod nas u Hrvatskoj, dostavljaju u roku od 24h, izrazito brzi i profesionalni i koliko mi se čini jedini za sada koji će grafe dobiti odma. MSI 3080 Gaming X Trio je moj odbir, još mi je strixica dobra ali Asusovci su pederi koji su nabili 100 eura veću cijenu svojoj samo zato što je strix. 

To je nevjerovatno da ce Futura imat a ostali ce dobit sa mjesec dva zaostatka?

MSI 3080 Gaming X Trio mi nazalost ne pase,predugacka je.

To je jedan od modela koji ima 3x 8pin napajanje

16 godina
suspendiran
offline
NVIDIA Ampere 30xx
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Uzet ću u Futura It ovdje kod nas u Hrvatskoj, dostavljaju u roku od 24h, izrazito brzi i profesionalni i koliko mi se čini jedini za sada koji će grafe dobiti odma. MSI 3080 Gaming X Trio je moj odbir, još mi je strixica dobra ali Asusovci su pederi koji su nabili 100 eura veću cijenu svojoj samo zato što je strix. 

  Cekaj malo stvarno Futura ce ih prva imat ! 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ili ti ne kuzis ili ja ne kuzim...otkupne cijene 600 pa na vise za rtx2080 a ovo nize su licitacije....?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
4mal kaže...
BeLLicus kaže...

Uzet ću u Futura It ovdje kod nas u Hrvatskoj, dostavljaju u roku od 24h, izrazito brzi i profesionalni i koliko mi se čini jedini za sada koji će grafe dobiti odma. MSI 3080 Gaming X Trio je moj odbir, još mi je strixica dobra ali Asusovci su pederi koji su nabili 100 eura veću cijenu svojoj samo zato što je strix. 

  Cekaj malo stvarno Futura ce ih prva imat ! 

Trci narucit svoju rtx3090 :)

Ali meni je cudno da Futura bude imala a veci trgovacki lanci pc opreme moraju cekat....

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
4mal kaže...
BeLLicus kaže...

Uzet ću u Futura It ovdje kod nas u Hrvatskoj, dostavljaju u roku od 24h, izrazito brzi i profesionalni i koliko mi se čini jedini za sada koji će grafe dobiti odma. MSI 3080 Gaming X Trio je moj odbir, još mi je strixica dobra ali Asusovci su pederi koji su nabili 100 eura veću cijenu svojoj samo zato što je strix. 

  Cekaj malo stvarno Futura ce ih prva imat ! 

Trci narucit svoju rtx3090 :)

Ali meni je cudno da Futura bude imala a veci trgovacki lanci pc opreme moraju cekat....

 Nema ih u ponudi jos , polako 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sve bolje i bolje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kao šta sam već bio napiso prije par dana ima nas tu (barem mislim) koji nediramo singleplayer igre ili high postavke u multiplayeru. Naprimjer ja sam trenutno na GTX 1060 6gb i progurao sam kroz ovu 20xx seriju sa njom i sada ciljam na RTX 3070, samo ciljam sve što više low može u settingsima i 1080p max rezolucija i uopće me nezanima 2k ili 4k (ko voli poštujem). Pošto sam na xl2546 240hz i i5 9600k 5.1GHz nezanimaju me nikakve singleplayer igre, dali mislite da je odličan odabir preći sljedeći mjesec sa GTX 1060 na RTX 3070 za moje uvjete? Jer sam gledao likove na youtube koji nemaju ni optimiziran windows niti BIOS niti ništa slično sa stock i5 9600k i npr RTX 2080 koji imaju oko 200+fps u sve low na 1080p u igrama kao šta su Warzone ili BF5 dok ja sam svojom GTX 1060 u sve low dolazim do nekih 135fps max šta je očajno za moj 240hz. Inače uzeo sam 240hz zbog posla u kanter tako da tamo radi perfektno ali u igrama tipa Warzone ili BF5 nije baš dobro iskustvo.

Ako netko ima neki prijedlog ili su u sličnoj situaciji kao ja da ih boli briga za singleplayer i high postavke samo guraju sve low što više može i da su u 1080p ili manjoj rezoluciji bio bi zahvalan na pomoći. Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uzmi slobodno RTX 3070...to je dobar proc i imat ces oko 200+ fpsa u tim igrama posto igras sve na low 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 18:08 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tako su rekli preko telefona. Da odma dobivaju. Nije nista cudno. Jedini su u Hr koji na lageru uvijek imaju msi x trio modele recimo.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
RokyFrane kaže...

Kao šta sam već bio napiso prije par dana ima nas tu (barem mislim) koji nediramo singleplayer igre ili high postavke u multiplayeru. Naprimjer ja sam trenutno na GTX 1060 6gb i progurao sam kroz ovu 20xx seriju sa njom i sada ciljam na RTX 3070, samo ciljam sve što više low može u settingsima i 1080p max rezolucija i uopće me nezanima 2k ili 4k (ko voli poštujem). Pošto sam na xl2546 240hz i i5 9600k 5.1GHz nezanimaju me nikakve singleplayer igre, dali mislite da je odličan odabir preći sljedeći mjesec sa GTX 1060 na RTX 3070 za moje uvjete? Jer sam gledao likove na youtube koji nemaju ni optimiziran windows niti BIOS niti ništa slično sa stock i5 9600k i npr RTX 2080 koji imaju oko 200+fps u sve low na 1080p u igrama kao šta su Warzone ili BF5 dok ja sam svojom GTX 1060 u sve low dolazim do nekih 135fps max šta je očajno za moj 240hz. Inače uzeo sam 240hz zbog posla u kanter tako da tamo radi perfektno ali u igrama tipa Warzone ili BF5 nije baš dobro iskustvo.

Ako netko ima neki prijedlog ili su u sličnoj situaciji kao ja da ih boli briga za singleplayer i high postavke samo guraju sve low što više može i da su u 1080p ili manjoj rezoluciji bio bi zahvalan na pomoći. Hvala!

 Jesi li vidio ovaj novi low latency tech od Nvidie,to je stvoreno za ekipu poput tebe. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Vidio sam inače dosta vremena provodim oko BIOSa, Bloatwara u Windowsu, radjenja custom windows iso-a kao windows 1709 jer se pokazao najbolji za low system latency. Inače svaka windows verzija iznad 1803+ ima synthetic QPC timer od 10mhz a svaka verzija ispod ima legacy TSC timer of 2-4mhz. Takve me stvari puno zanimaju čak i više od FPSa ali da vidio sam i drago mi je šta Nvidia misli na ljude koji se brinu samo da im igrica radi što bolje za razliku od ljudi koji žele da im samo izgleda ljepše. 

Čak i da RTX 3070 nebude kako kažu bolja od 2080ti sigurno lošija nemože biti a performase koje ću dobiti sa upgradom od GTX 1060 na RTX 3070 nadam se da će biti jezivo dobre.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia je sve nadmašila.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
RokyFrane kaže...

Vidio sam inače dosta vremena provodim oko BIOSa, Bloatwara u Windowsu, radjenja custom windows iso-a kao windows 1709 jer se pokazao najbolji za low system latency. Inače svaka windows verzija iznad 1803+ ima synthetic QPC timer od 10mhz a svaka verzija ispod ima legacy TSC timer of 2-4mhz. Takve me stvari puno zanimaju čak i više od FPSa ali da vidio sam i drago mi je šta Nvidia misli na ljude koji se brinu samo da im igrica radi što bolje za razliku od ljudi koji žele da im samo izgleda ljepše. 

Čak i da RTX 3070 nebude kako kažu bolja od 2080ti sigurno lošija nemože biti a performase koje ću dobiti sa upgradom od GTX 1060 na RTX 3070 nadam se da će biti jezivo dobre.

 

Na toj rezoluciji i tim detaljima (1080p sve na low) ćeš vjerovatno doci do cpu bottlenecka sa rtx 3070 ma koji god cpu koristio. ali pricekaj recenzije pa ces znati najbolje..

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 19:25 (AFARON).
4 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

dakle u roku 2mj za 5000kn po trgovinama rtx3070 sa perfomansama rtx2080ti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...
RokyFrane kaže...

Vidio sam inače dosta vremena provodim oko BIOSa, Bloatwara u Windowsu, radjenja custom windows iso-a kao windows 1709 jer se pokazao najbolji za low system latency. Inače svaka windows verzija iznad 1803+ ima synthetic QPC timer od 10mhz a svaka verzija ispod ima legacy TSC timer of 2-4mhz. Takve me stvari puno zanimaju čak i više od FPSa ali da vidio sam i drago mi je šta Nvidia misli na ljude koji se brinu samo da im igrica radi što bolje za razliku od ljudi koji žele da im samo izgleda ljepše. 

Čak i da RTX 3070 nebude kako kažu bolja od 2080ti sigurno lošija nemože biti a performase koje ću dobiti sa upgradom od GTX 1060 na RTX 3070 nadam se da će biti jezivo dobre.

 

Na toj rezoluciji i tim detaljima (1080p sve na low) ćeš vjerovatno doci do cpu bottlenecka sa rtx 3070 ma koji god cpu koristio. ali pricekaj recenzije pa ces znati najbolje..

 Dada mislim to svatko ko kupuje a da igra na takvim postavkama zna i mora očekivati, ali zato jebiga fps je što veći mogući. Samo ono jedva čekam te 3070 benchmarkove jer ovu 1060 guram već 4 godine i baš mi je muka u nekim igrama..

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam si ove PSU kablove, premda sada dolazi grafa sa 3x8 pinska konektora pa cu morati raditi neke preinake u kućištu, jel ovo sve što mi treba 1x24, 1x8 za procesor, i 3x8 za grafu? Sam biraš boju i češljiće, dostava u Hr + plaćanje pay palom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice